Van mitől félnie az Ableton 12-nek! BITWIG 5.1 avagy bemutatjuk a trónkövetelőt

Поделиться
HTML-код
  • Опубликовано: 8 янв 2024
  • Kövesd az MPW B. csatornáját extra tartalomért: / @musicproductionworkshop Az Abletonról való Bitwigre váltós kurzusom itt érhető el:
    bankutidani.hu/bitwig-5-1-re-...
    Bánkuti Dani / Sellyei Tamás alias Silk
    Minden kedden 18 órától élő adás.
    . ̥ ̥̥ ̥̥̥ ̥̥̥̥ 📜Tartalom📜 ̥̥̥̥ ̥̥̥ ̥̥ ̥
    .
    Mai adásban megnéztük mi az a Bitwig DAW és miért váltanak át annyian Abletonról rá.
    Kiegészítű adás:
    • Amiket még megszerette...
    . ̥ ̥̥ ̥̥̥ ̥̥̥̥ 🌐Linkek🌐 ̥̥̥̥ ̥̥̥ ̥̥ ̥
    .
    Honlapunk:
    magyarproducerworkshop.hu/
    .
    Támogatói Csoport:
    bankutidani.hu/mpw-tamogatoi-...
    .
    Facebook Csoport:
    / magyarproducerworkshop
    .
    Email:
    magyarproducerworkshop@gmail.com
    .
    Tiktok:
    / bankutidani
    .
    Instagram:
    / bankutidani
    . ̥ ̥̥ ̥̥̥ ̥̥̥̥ 🎤Podcast Formában🎤 ̥̥̥̥ ̥̥̥ ̥̥ ̥
    .
    iTunes:
    itunes.apple.com/us/podcast/m...
    .
    Spotify:
    open.spotify.com/show/4evZ2Zr...
    .
    Google Podcasts:
    podcasts.google.com/feed/aHR0...
    . ̥ ̥̥ ̥̥̥ ̥̥̥̥ 🏥Főbb Támogatóink🏥 ̥̥̥̥ ̥̥̥ ̥̥ ̥
    .
    Műsorainkat támogatja a: Hitspace, Neumann, Sennheiser, Universal Audio és az ATC
    Stratégiai együttműködő partnerünk a Magneoton Music Group
    . ̥ ̥̥ ̥̥̥ ̥̥̥̥ 🦎GYIK🦎 ̥̥̥̥ ̥̥̥ ̥̥ ̥
    .
    I. Mi a támogatói csoport? Hol tudok rá jelentkezni?
    Csütörtöki bónusz adás azoknak akik támogatják a csatornát.2022-ben minden kedden 19-20 óra között a szokásos keddi adások után jelentkezünk dedikált extra adásokkal. A negyedik évad teljesen más struktúrában fog működni mint az előző 3 tematikus oktatás helyett minden keddi adás második órája kizárólag a csoportba csatlakozottak számára lesz elérhető. Ezt úgy kell elképzelni, hogy az első órában elkezdünk egy témát, majd a második órában azt folytatjuk, vagy akár részletesebben kitárgyaljuk. Demo feedback esetén a csoportban tagok demóit hallgatjuk (akár mastereljük)csak, kérdezz-felelek esetén a csoportban lévők tudnak élőben kérdezni tőlünk (ugyanúgy a műsorok felvételről is visszanéhetőek lesznek majd utólag innen a weboldalról vagy a csoportból is). Más műsorok esetében mindig az előző óra, bővebb, kifejtősebb folytatása várható majd a 2. órában. A csatlakozással a műsorunk és az MPW fejlődését támogatod majd. : www.bankutidani.hu/mpw-tamoga...
    A korábbi évadok hamarosan tematikusan elérhetőek lesznek az oldalon.
    Fizetni bankkártyásan és átutalással lehet (külön kérésre PayPal is lehetséges), az évad bármikor visszafele is megnézhető és az évad mindig januártól - decemberig tart. Az évadba utólag bármikor lehet csatlakozni, mindenki örökös hozzáférést kap, visszamenőleg is meg tudja nézni a korábbi adásokat, mindegy, hogy mikor csatlakozik. A 2-3. évad már webes felületen is megtekinthető, új oktatóval kiegészülve: Galambos Zoli (zeneelmélet)
    .
    II. Hova lehet demo feedbackbe vagy az MPW kiadóba dalokat küldeni?
    A magyarproducerworkshop@gmail.com (link mellé írj pár sort magadról, és küldj social media elérhetőségeket is, publikus Google drive linkek legyenek). A beküldött demok egyben az MPW kiadójának az “A&R” asztalára is odakerülnek.
    .
    III. Tanfolyamokra, konzultációkra, tanácsadásokra, magánórákra hol lehet jelentkezni?
    Figyeljétek a kiírásokat! Tanfolyamokra és konzultációkra a info@bankutidani.hu
    .
    IV. Milyen hangfalat, hangkártyát, mikrofont, DJ eszközt vegyek?
    Hangfal: bit.ly/2CsTlYq
    Hangkártya: bit.ly/2sDSwr2
    Mikrofon: bit.ly/2FLMUDe
    DJ eszköz: bit.ly/2DlTdLW
    .
    V. Milyen számítógépet vegyek? Mac vagy PC? Laptop v. asztali?
    Platform teljesen mindegy! Asztali vs. laptop az igényeiden és a hordozhatóság fontosságán, illetve a ráköthető perifériák vagy PCI kártyák, plusz háttértárak függvényén múlik. További tippek ebben a videóban vagy a csoportban visszakeresve: bit.ly/2S0sNaE
    .
    VI. Melyik DAW jobb kezdőnek?
    Ízlés, és szokás függvénye. Mindegyikből létezik próba verzió, érdemes kipróbálni és azok alapján dönteni.
    .
    VII. Számít-e a szoba akusztikája?
    Igen, itt beszélünk bővebben róla: bit.ly/2FJ8uYU
    .
    VIII. Hol érdemes vásárolni eszközöket?
    Csekkoljátok a szponzoraink weboldalait akiknél bármit megtalálhattok, ami zenéléshez kell: hitspace.hu
    .
    IX. Hol tudok könyvet rendelni?
    Könyveket a www.mpwmedia.hu könyv menüpont alatt lehet 🙂 2022-től zenei könyvkiskereskedelme is vagyunk, így már mások könyvei is rendelhetőek tőlünk.

Комментарии • 39

  • @MagyarOnlineProducerWorkshop
    @MagyarOnlineProducerWorkshop  6 месяцев назад +4

    Pár kiegészítés, aztán még folytatjuk:
    - árban fele annyi mint az Ableton és bérelhető Spliceról
    - totálisan személyre szabható hot key rendszer
    - A midi kb. az Albeton 11-es és 12-es között van valahol, a 12 béta jobb benne

  • @ifigergely
    @ifigergely 5 месяцев назад +3

    24:31 - ha abletonban command+f -el keresel akkor mindenhol keres, és meg is jelenik hogy allresults.

  • @dreeanbeatsofficial
    @dreeanbeatsofficial 5 месяцев назад +1

    Köszi Dani ezt a videót! Már régóta fel van telepítve a Bitwig az Ableton mellé nekem. Az Ableton 12-t tesztelem én is az eleje óta. Felváltva dolgozgatok , tesztelgetek dolgokat. Nagyon könnyű átállni Bitwigre Abletonról. Sok dolgot megszerettem a Bitwigben -főleg a workflow, plugin kezelés (sandbox), gyorsaság, Expert szinten kiélvezhető in the box, folyamatos fejlesztések, remekül optimalizált ;) Volt rá példa, hogy túltoltam az Abletonban a projektet olyan szinten hogy a CPU kihasználtság 100% felett legyen vst, vsti-kkel. Bitwigben megnyitva az Abletonos projekt jobban teljesített. Megnézném, hogy Somogyvári Dani , hogy dolgozik Bitwiggel :D Képkockánként kellene lassítani :)

  • @genzomamaja
    @genzomamaja 5 месяцев назад +1

    Köszi a videót! sub
    Az egyik vashoz az Ableton-t free-t kaptam a másikhoz a Bitwig - 8 trackot. Alapból a Cakewalk-t kezdtem nyúzni mélyebben, de mint szerintem sokan bele-bele nézegettem a többibe is ami egy-egy próba erejéig ingyen is használható.
    Mióta mélyebben is átlátom a DAW-ok működését és kezelhetőségét egyre többet veszem elő a Bitwiget, jó irányban haladnak. Bár az 5.1-s verzióval megszűnt a 8-track további támogatása még elvagyok az 5.0.11-el. (Nem vagyok semmilyen zenész, csak ilyen hobbista :)

  • @faerymusic
    @faerymusic 5 месяцев назад

    En is Abletonrol valtottam 6-7 eve. A workflowjat nagyon szeretem.

  • @sultansmith
    @sultansmith 5 месяцев назад +2

    Abletonban ha a keresőben elkezdesz gépelni, akkor alul megjelenik az "all results" fül, és ott "mindenben keres". Egy export time-ot néztem volna a két dawra, ha már kompatibilisek a projektek. Az, hogy mennyi idő alatt nyitja meg, hááááát megvallom, nem azzal megy el az idő, az meg a legritkább esetben van, hogy két dalon dolgozik az ember egyszerre. (abletonban a sessionökben lehet browse-olni, ha nagyon kell valami, onnan be lehet húzni)

  • @petyaur
    @petyaur 5 месяцев назад +1

    Nekem csak az fáj, hogy nincs midizhető device selection meg a step editort is lenyúlhatták volna, az nagyon nagy. Device selection: midi hozzárendelés módban Abletonban bekékül a fejléc, lehet note ont rendelni hozzá, pl Push User módban a 64 pad bármelyikéhez rendelhetsz ilyet, így a mangling meg mindenféle gyorsan tekerendő dolgokat (egy könnyen megjegyezhető kis mennyiségűt) egy User lenyomva tartás+hozzárendelt pad suhintással átváltottál pl a kedvenc dub delayedre, és már csavargatod is, mivel ugye Pushon is az lesz nézetben. Nagyon jó dolog ez, nem csak élő szituációban, de egy szál Push felállásban ott is nagyon komoly egy jól tervezett projekten. A step editor meg az, amikor bekattintasz midiben, függőlegesen ott lesz egy kurzor, lenyomod a midi kontrollered note on pattintó bármijét, pc billentyűzet jobbra-balra nyillal beállítod a hosszt, szünet meg csak jobbra, minden note on nélkül. Nagyon jól lehet akkordozásokat, meg úgy bármi kvantizált dolgot bevinni piszokgyorsan. Kicsit lobbizhatnál az új spanjaidnál ezekért! :D

  • @DavidsStockMusics
    @DavidsStockMusics 5 месяцев назад +2

    Sandbox technika amúgy a Waveform DAW-ban elég rég óta van, nagyon hasznos megoldás. A Bitwiges grid szintén jelen van Waveformban Rack néven. Nem követtem, ki kitől nyúlta, nem is igazán lényeges. Inkább a tapasztalat, hogy mindenképpen érdemes behatóan tanulmányozni, és beépíteni a workflowba. Többször jártam már úgy, hogy egy adott pluginem egy effektust nem csinált úgy, ahogy én akartam. Nem volt szép, vagy bármi kínom volt vele. Viszont maga az effektus nem egy nagy szám volt, egy ilyen rackben stockból, vagy bármi más pluginhalmazból 5 perc huzalozással kialakítható volt. Csak hogy érthető legyen, mondok egy nagyon butus példát: mondjuk nincs pingpont delayed a pluginjeid között. Miből is áll? Delay, meg automata panoráma. Feldobsz egy stock delayt, egy volume/Pan modult, és egy modifiert (ez egy LFO és modulátoreszköz, bitwigben talán modulator a neve). A modifierrel a panorámát megrángatod ide-oda, delay a pannal összedrótozod, és ennyi. Ez egy egyszerű példa volt, de a vicc kedvéért raktam össze benne kompresszort is (nyilván nem volt akkora durr, mint egy célplugin, de a metódus működött). Szóval kreatívan lehet használni.

  • @EckertAndras
    @EckertAndras 5 месяцев назад +1

    Modern korunkban a végtelen hangmintából bárki bármivel készít zenei anyagot. Ahhoz elegendő egy mobil és online DAW is. Gratulálok a Bitwig fejlesztőinek, pár év alatt behozták/leelőzték az Abletont. A megfejtő producereknek mindenképp ajánlom! A többiek zenéljenek profi DAW-ban vagy amivel akarnak :-)

  • @andrasmadar9648
    @andrasmadar9648 5 месяцев назад +1

    Nekem annyira bejön a studio one, hogy nagyon nehéz kinézni belőle. Olyan furcsa hogy jellemzően nem kerül megemlítésre. Miért van ez?

  • @rkithun
    @rkithun 5 месяцев назад +1

    Asztali Mac-en (Mac mini M2) és egy 7. Gen i7-es Dell laptopon Ubuntun használom, nem vészesen nagy projektek, de mindenhol remekül működik, semmi crash, semmi túlzott gondolkodás.

  • @mattsbeatsprod
    @mattsbeatsprod 5 месяцев назад

    Erik a valtas egyebkent. Egy Reaperrol is megneznek egy hasonlo!😊

  • @Jeff.Heffner-music
    @Jeff.Heffner-music 5 месяцев назад +1

    Én most kizárólag csak magáról a DAW felületéről tennék említést, mert azt látom, hogy sok mindent tud.
    Tehát nekem a designról az jut eszembe, hogy mikor 1998-ban a Cubase VST 32-t verziót elkezdtem használni (Win 3.2-n.) az volt ilyen egyszerűen "fapados" megjelenésű, persze akkor nem így láttam, csak most pl a Cubase 13Pro designja (nem az elrendezés stb) mellett jön elő ez az érzés. És itt a 25 év alatti design kiforrását értem. Hasonlattal élve a papír lapra rajzolt 1D-s pl :kocka és a CGI kocka közötti fejlődés.
    De akár mondhatnám a 2003-as G4-es PowerMac-emen lévő OS 9-et és a mostani Ventura OS menő felületét. (bár hozzáteszem, hogy szerintem a 10.5 és a10.9 közötti Mac OS-ben a 3D-s alsó menüsor volt a legmenőbb EVER! )
    Szóval mivel ember függő a DAW választás azért a kinézetet se lehet háttérbe szorítani, mivel azért rohadt sokat kell bámulni zenélés közben! 😅 Pont úgy mint ha barátnőt/barátot keresünk. A kinézet se az utolsó...ott sem.....Akárki akármit is mond erről ☝😉
    Szóval nekem a design miatt nem fordul meg a fejemben, hogy "uhhh ...ki kéne próbálni!" Pont mit az FL...dettó same feel!

    • @MagyarOnlineProducerWorkshop
      @MagyarOnlineProducerWorkshop  5 месяцев назад +1

      kicsit szokas kerdese, elso napokban ugyanezt ereztem, aztan hozzaszokott a szemem, abletonnal is ugyanigy voltam logic,cubase,protools utan

    • @Jeff.Heffner-music
      @Jeff.Heffner-music 5 месяцев назад

      Lehet csak én állok máshogy a "szokás" kérdéséhez. Vagy csak nem vagyok rászorulva, hogy dolgozzak benne...De nem vonz az olyan ami nem teszik elsőre, hiába sokat tud a DAW. Nincs összhang...megette a fene.
      A fenti gondolatot ha folytatom: Nekem mondhatnák, hogy jófej a csaj, ha nem tudnám megszokni, hogy "érdekes arca van"...Nem éreznék folytatásra való hajlamot... 🤪@@MagyarOnlineProducerWorkshop

    • @MagyarOnlineProducerWorkshop
      @MagyarOnlineProducerWorkshop  5 месяцев назад

      @JHomeboyMusicTV alairom, a reaper “meg randabb” 😂 cubase se vmi modern kinezet btw, egy lunahoz merve

  • @karolybognar
    @karolybognar 5 месяцев назад +1

    A Bitwig még a 32 bites plugineket is kezeli amit az Ableton nem.

  • @stcdnb
    @stcdnb 5 месяцев назад

    Ableton drum rack importálható valahogy?

  • @nutella_drifter
    @nutella_drifter 5 месяцев назад

    Jó összefoglaló, köszi a feltöltést! Teljesen kezdőnek egyébként milyen alternatívát javasolsz? Én véletlenül jutottam hozzá a Bitwighez, mert a kiszemelt, belépő szintű Nektar MIDI kontrollerhez ezt a csomagot adták. Néhány hét után megerősítem, hogy (legalábbis nekem) kicsit "sok" amit nyújt, főleg hogy a sound design annyira nem lényeges, inkább a hirtelen beugró ötleteim gyors rögzítéséhez és tovább komponálásához használnám.

  • @ashenshugar4461
    @ashenshugar4461 5 месяцев назад

    Srácok, a Bitwig Piano Roll mutatja a skálákat, mint az Ableton?

  • @knbenji
    @knbenji 5 месяцев назад

    Mi az a DAW, amit a teljesen kezdőknek ajánlanál? 1 hónapja álltam neki a zene készítésének. Abletont és Bitwiget próbáltam, de egyelőre a Bitwig számomra jobban érthetőbb és átláthatóbb. Ennél van valami egyszerűbb DAW is, hogy sikerélménye legyen az embernek? Windowsos gépen futtatnám.

    • @MagyarOnlineProducerWorkshop
      @MagyarOnlineProducerWorkshop  5 месяцев назад

      nincs egyszerubb, az Abletont szoktam a teljesen kezdoknek ajanlani a sok sok elerheto a anyag miatt, Bitwig is jo alternativa (es olcsobb)

    • @knbenji
      @knbenji 5 месяцев назад

      @@MagyarOnlineProducerWorkshop köszi a gyors választ :) Akkor maradok a Bitwignél és tanulom tovább.

  • @GA-jm6sh
    @GA-jm6sh 5 месяцев назад

    Linuxosoknak ajánlom a low latency kernelt Debián vonalon a Bitwig mellé.

  • @lyukasarc
    @lyukasarc 5 месяцев назад +2

    javitótták a brózvert XD Amúgy az Abletone úgy néz ki, mint ha egy kupac szart telibehánytak volna...

  • @enfield20
    @enfield20 5 месяцев назад

    Legyen már "dó" az a "dav" légyszi... nem mindennek áll jól a Hunglish. 12 évesen kezdtem zenélni, most vagyok majd 38 és azóta nemhogy fejlődött a magyarok nyelvtudása, de így még romlik is, ha a mai tizen/huszonévesekhez így jut el.

    • @MagyarOnlineProducerWorkshop
      @MagyarOnlineProducerWorkshop  5 месяцев назад +1

      van rajtam sapka az a baj ha nincs akkor az, ha visszanezed az adasokat regen meg az volt a baj, hogy tul sok volt a beekelt angol kifejezes. Nektek megfelelni azert kihivas😅

    • @enfield20
      @enfield20 5 месяцев назад +1

      megfelelni nem kell senkinek, akinek tetszik tetszik, akinek nem, nem... a nyelvhasználat viszont univerzális és egyúttal nem csak az eszközhasználatra tanítod meg a digitális bennszülötteket, de az idegennyelv használatának kultúrája se lesz ilyen siralmas errefelé :) a beékelt angol kifejezéseket meg szokják csak meg, ha nem akarnak itt ragadni idióta, korlátolt munkáltatóknál :) amúgyis, vannak szakkifejezések, és azokat angolszász nyelvterületen alkották meg.. az egész mondókámnak annyi a lényege, hogy valahol az ismeretterjesztés meg "szakmázás" mellé kell egy kis pedagógia is valahol... akik fejlődni akarnak, legalább legyen meg a lehetőségük... anno fordítottam Ádáméknak, és rühelltem, hogy minden nyugatról jövő szakkifejezést is mindenáron le kell fordítani.. én csakazértis reverbezek, nem zengetőzök :)@@MagyarOnlineProducerWorkshop

    • @MagyarOnlineProducerWorkshop
      @MagyarOnlineProducerWorkshop  5 месяцев назад

      egyetertunk de tavaly konkretan ezert keresztes hadjaratot kaptam 😅

    • @enfield20
      @enfield20 5 месяцев назад

      akinek nem tetszik, mehet :) belőled csak egy van.. tiéd a csatorna, te alakítod@@MagyarOnlineProducerWorkshop

    • @attilapetroman9296
      @attilapetroman9296 Месяц назад

      Nem azon kell lovagolni, hogy hogy mondja/ejti ki, hanem az, hogy ÉRTSD MEG mire gondolt a "költő" ! :) A többi lényegtelen, szerintem, és SEMMI jelentősége nincs !!!