Tematów nie brakuje absolutnie- bardziej czasu, pogody, warunków i snu :) Film o pomiarze światła i systemie strefowym będzie na 110 % :) Cierpliwości :)
Ciekawie, ale trochę za szybko! Tzn, każdy z omawianych punktów jest nad wyraz interesujący i chciało by się posłuchać rozwinięcia tematu :) Rozumiem, że to zaanonsowanie pewnych zagadnień; również czekam na zapowiedziane omówienie systemu strefowego i filtrów. Wiadomo, że można w innych językach znaleźć materiały, ale zawsze miło się słucha w natywnym, jak i świeżo nagrane, aktualne materiały od praktyka. Super, że Ci się chce, niech nam długo żyje fotografia srebrowa!
Ciężko dogodzić wszystkim, ja z miłą chęcią robiłbym materiały o tempie "ludzkim" normalnym dla ludzkiego ucha, niestety są pewne ramy których się trzeba jakoś trzymać- nie za wolno, nie za szybko. Można rozwinąć każdy z tych tematów, ale w osobnych odcinkach, live'ach itd. Ponadto, przygotowanie materiałów pod film jest bardzo czasochłonne-tym bardziej jak się je opiera na swoich pracach, a nie na ala "stockowych" materiałach jako zapychacze video :) Materiał pod film z filtrami kolorowymi już się kumuluje :)
To wszystko oczywiście, zależy od wielu czynników :) Jak posiadając takiego epsona, skanowałem np. na szybie praktycznie bezpośrednio, uzywjac za holder dwa rzędy czarnej taśmy ktore podniosily mi delikatnie negatyw. Następnie dociskałem trawioną chemicznie szybką i vuala- tak skanowałem kilka lat :)
Hej, ma ktos namiary na te mikro-gumki/pianki, ja zazwyczaj wycinam uszczelki z kaset po filmach 35mm, ale chetnie dowiem sie gdzie moge taka uszczelke kupic dluzsza :) Z gory dzieki. Co do tej opcji z drugą matówką to ciekawa opcja ale chyba kłopotliwa w zastosowaniu, dodatkowo skąd wiesz, że matówka leży idealnie w miejscu filmu ?
Odnośnie pianki, szukaj pod hasłem "PIANKA EVA". Matówka- normalnie poza filmem, opieram matówkę w miejscu gdzie film się opiera po dociśnięciu go przez tylną ściankę dociskową znajdującą się w klapie z aparatem. Nigdy nie miałem z tym problemów , a kalibrowałem tak chociażby PSixa, Kieva, Bronice, a nawet starta ( tylko tam regulowałem bardziej obiektyw celowniczy). W zakładzie optyki i mechaniki precyzyjnej używają do tego np. kolimatora, ustawiając ostrość na nieskończoność- to są moje osobiste doświadczenia. Miałem nieprzyjemną przygodę z Psixem gdzie nie udało mi się ustawić poprawnie ostrości gdyż poprzedni właściciel skrzywił płaszczyznę na której opiera się film( chyba użył go do samoobrony) . Poprzez to wgniecenie body poszło na części :)
Cześć, dobra robota.
Jak zabraknie Ci tematów to zrób film o mierzeniu światła i o systemie strefowym.
Tematów nie brakuje absolutnie- bardziej czasu, pogody, warunków i snu :)
Film o pomiarze światła i systemie strefowym będzie na 110 % :)
Cierpliwości :)
Ciekawie, ale trochę za szybko! Tzn, każdy z omawianych punktów jest nad wyraz interesujący i chciało by się posłuchać rozwinięcia tematu :) Rozumiem, że to zaanonsowanie pewnych zagadnień; również czekam na zapowiedziane omówienie systemu strefowego i filtrów.
Wiadomo, że można w innych językach znaleźć materiały, ale zawsze miło się słucha w natywnym, jak i świeżo nagrane, aktualne materiały od praktyka.
Super, że Ci się chce, niech nam długo żyje fotografia srebrowa!
Ciężko dogodzić wszystkim, ja z miłą chęcią robiłbym materiały o tempie "ludzkim" normalnym dla ludzkiego ucha, niestety są pewne ramy których się trzeba jakoś trzymać- nie za wolno, nie za szybko. Można rozwinąć każdy z tych tematów, ale w osobnych odcinkach, live'ach itd. Ponadto, przygotowanie materiałów pod film jest bardzo czasochłonne-tym bardziej jak się je opiera na swoich pracach, a nie na ala "stockowych" materiałach jako zapychacze video :) Materiał pod film z filtrami kolorowymi już się kumuluje :)
Dziękuję za twoją prace🎉
Dziękuję, miło czytać :)
Super materiał, dzięki!
Proszę Cię o film jak skanować na skanerze :) Mam V550 i nie wiem ciągle jakie powinnam ustawić parametry, żeby skany były możliwie jak najlepsze.
To wszystko oczywiście, zależy od wielu czynników :)
Jak posiadając takiego epsona, skanowałem np. na szybie praktycznie bezpośrednio, uzywjac za holder dwa rzędy czarnej taśmy ktore podniosily mi delikatnie negatyw.
Następnie dociskałem trawioną chemicznie szybką i vuala- tak skanowałem kilka lat :)
Ciekawy odcinek.
Hej, ma ktos namiary na te mikro-gumki/pianki, ja zazwyczaj wycinam uszczelki z kaset po filmach 35mm, ale chetnie dowiem sie gdzie moge taka uszczelke kupic dluzsza :) Z gory dzieki.
Co do tej opcji z drugą matówką to ciekawa opcja ale chyba kłopotliwa w zastosowaniu, dodatkowo skąd wiesz, że matówka leży idealnie w miejscu filmu ?
Odnośnie pianki, szukaj pod hasłem "PIANKA EVA".
Matówka- normalnie poza filmem, opieram matówkę w miejscu gdzie film się opiera po dociśnięciu go przez tylną ściankę dociskową znajdującą się w klapie z aparatem. Nigdy nie miałem z tym problemów , a kalibrowałem tak chociażby PSixa, Kieva, Bronice, a nawet starta ( tylko tam regulowałem bardziej obiektyw celowniczy).
W zakładzie optyki i mechaniki precyzyjnej używają do tego np. kolimatora, ustawiając ostrość na nieskończoność- to są moje osobiste doświadczenia.
Miałem nieprzyjemną przygodę z Psixem gdzie nie udało mi się ustawić poprawnie ostrości gdyż poprzedni właściciel skrzywił płaszczyznę na której opiera się film( chyba użył go do samoobrony) . Poprzez to wgniecenie body poszło na części :)
Brawo brawo. A następny o filtrach i skali szarosci Adamsa.
Zdradzą rąbka tajemnicy, że materiał nt. filtrów już powstaje, ale kiedy zostanie ukończony nie jestem w stanie powiedzieć i obiecać :)
Helios jest akurat prościutko zbudowany. 😂 Jak rozkręciłem kiedyś zooma 28-100 to był lewel hard jak na początek, ale do końca dnia dałem rady.
Ja dokonałem tego bez żadnego doświadczenia przy użyciu jednego śrubokręta :)
GX680 detected!
tak jest !