Eddig talán ez az elemzős videótok tetszett a legjobban! Szuper volt, eddig így bele sem gondoltam. Mi családilag 3an játszunk rendszeresen, és ebből kifolyólag nyilván szociálisak vagyunk. Ezen kívül én szerintem építész, apám 100% stratéga, anyám 1000000% ököl - jó kis meccseket szokott garantálni ez a kombó :D
Érdekes, hogy sok van bennem a stratégából (főleg taktikai vonalon), viszont a véletlen koránt sem zavar annyira, mint sokakat. Az csak egy újabb valtozó, amivel számolni kell. Egyrészt ügyes taktikával a véletlen hatását lehet minimalizálni, másrészt lehet tovabbgondolni, ha sikerül, akkor ez, ha nem, akkor az, mindkettőre fel lehet készülni.
Én vagyok a nagybetűs KALANDOR. :D A játék témája nálam mindig az első. Jó ez a felsorolás, én is hasonló témában kutattam igaz a videójátékok terén annak idején. :) Jó támpont lehet merre nézelődjön az ember.
Nagyon jó lett a videó! Már nekem is megvolt az az "élmény", hogy ezer helyről hallom, hogy ez milyen szuper játék, innentől csak ezt fogod játszani. Aztán kipróbálás után: ahha, tök jó, de játszuk mást...
Szuper tema, koszonjuk! Vegighallgatas utan maradt egy kis hianyerzetem. Szerintem van még egy archetipus, ami talan a nyomozo es kalandor keresztezodeseben van, es ez a felfedezo. Szerintem a felfedezo az a jatekos, akinek nem (vagy nem csak) a jatek jatszasa jatek, hanem a jatek motorjanak a felfedezese is. Ez alatt azt ertem, amikor valaki pl tobb szaz Ganz schön clever-t vagy Mars terraformalasat azert jatszik, mert azt elvezi, hogy felfedezi es beazonositja az optimalis utvonalat (ha tenyleg van 1, amit ha megtalalsz, utana kijelentheto, hogy a jatek ‘broken’), vagy utvonalakat (ha helyzetfuggo az optimalis ut; ez a jobbik eset). A masodik esetben ezeket az utvonalakat addig szereti tesztelni, amig tenyleg annyira sok helyzetben fel nem fedezte, hogy kimondhatja, hogy nagy esellyel itt vagy ott ez vagy az a nyero ut. Amikor ez meg van, akkor johet a kovetkezo jatek. :D Szoval nyomozo, mert nyomozza/kutatja a jatek megfejteset, de kalandor is, mert nem ragaszkodik a jatek stilusahoz, mechanikajahoz, hanem tarsasjatekrol tarsasjatekra kalandoz. :) Talan O a felfedezo. Talan kisebb nagyobb mertekben mindenkiben van ebbol az archetipusbol is, de szerintem van, hogy ez dominal.
A videobol megtudtam, hogy stratega vagyok epitesz aszcendensel... :D Megfelelö tarsasag eseten elöbujhat belölem az ököl, a fenegyerek vagy a nyomozo is! :D
Épp nem rég érdeklődtem roleplay típusú társasjátékról a Mit játsszunk facebook csoportban 😊 Azt hiszem én így a kalandorhoz állhatok közel, meg a szociálishoz. Érdekes videó 👍👏
Én a videó kapcsán jöttem rá, hogy nyomozós vagyok, stratégiai és építész beütéssel, de nem szeretem, ha teljesen stratégia, csak rajtam múlik, legyen benne egy kis szerencsefaktor is. Ne sok, de legyen. Nem igazán érdekel, kikkel játszom, nyilván nem teljesen mindegy, de nagyjából bárkivel szívesen leülök társasozni. Szeretek nyomozgatni, szeretem, ha meg van dolgoztatva az agyam, kombinálni, az újabb lépésen törni a fejemet, és közben gyűjtőgetni.
Egyikünk stratéga, másikunk egy szociális/építész (de a rejtélyeket is imádom). A gyerekeink egy mini stratéga és egy ököl. Viszonylag gyakran játszunk egy fenegyerekkel. Milyen játékot ajánlanál a társaságunknak? :D :D Jó volt, mindenki megtalálta a saját típusát/típusait!!! Érdekes volt így nézni ... Cuki a Yodátok
Uuuu de jó tartalom már megint! Óriásiak vagytok! Én is pont terveztem, hogy majd beszélek valamelyik következő videómban a DISC-ről a társasozás kapcsán... Erre puff.❤️💛💚💙 Én nagyon szeretem, amikor nem csak játékbemutató videókat csináltok! ❤️
Szerintem a stratégának sem feltétlenül mindegy hogy kivel játszik, legalábbis magamból kiindulva. Nekem stratégaként a fő célom, hogy nyerjek a játékban (persze nem minden áron :) ), de akkor érzem magam igazán jól, ha a többiek is mindent megtesznek a győzelemért, számomra akkor tökéletes a játékélmény.
Alapvetően nekem nagyon nem mindegy kikkel játszom, de egy igazi kalandor ameri fan vagyok! Ugyanakkor egész életünkben odafigyelünk, vigyázunk, számolgatunk stb. én amikor társasjátékozom nem vagyok hajlandó felelősséget vállalni, úgyhogy minimum a 19-re is lapot húzok. Kuruzslók nagy kedvenc!
Felfedeztem néhányban magunkat párommal, de mi főként a minél hosszab és bonyorultabb (sok csavaros szabály) játékokat keressük és van hogy a 3 órásra saccolt játékokat is 5 órán át játszuk. 😅 Nem tudom ez melyik típus személyleírásába illik, nem sikerült rájönnöm... talán stratéga, de nem vagyunk annyira oda a számokért és a konfliktusért meg főként nem... Talán valamilyen építész-stratéga hibridek vagyunk? 😅🤔 Amúgy köszönjük a videót, nagyon elgondolkodtató volt, és az ajánlott könyveket is... 😊📚
Valóban nagyszerű videó! Ráébresztett minket a párommal, h nincs "közös" társasunk. Mert ő kalandor típus, én meg építész. S tényleg vannak nekem kedvenc játékaim, meg külön neki is. Így nagyon nehezen vettük rá egymást eddig a játékra... Mondjuk a 3 gyerekünk se könnyíti meg... Most nagy gondolkodóban vagyunk: létezik-e rövidebb kalandor-építészes játék?
Alapvetően szociálisnak mondom magam, de a kalandor is jellemző... Én a környezetemet kezdtem el megfigyelni és aszerint játékot javasolni, amire tudom, hogy nyitott az adott csapat. A Munchkint láttam eddig leginkább megosztónak, azt eddig mindenki vagy utálta vagy szerette :) hangulattól függően az építész-játékokat is szeretem, néha jó csakúgy "magamban" építgetni..
Tyű de jó lett volna, ha ezt a videót 2-3 nappal ezelőtt látom... Akkor nem szólok rá a 9 éves unokahúgunkra Port Royal közben, hogy "ezt miért csinálod? Miért húzol tovább, ha már rég feljött az a lap, ami neked kell?" Mert én stratéga fejjel nem láttam meg, hogy ő egy fenegyerek. És hányszor bejött neki, hogy addig húzott, amíg feljött a negyedik és/vagy ötödik különböző színű hajó. 😲 Persze ő még nem tudja magáról, hogy ilyen típusú játékos (ezért is kérdeztem, hogy miért csinálja, mert szerettem volna megérteni, hogy tudatosan teszi, amit tesz vagy csak úgy.) Én kalandor, stratéga elsősorban aztán szociális, ököl és építész másodlagosan, a nyomozó és a fenegyerek pedig kb harmadrendű nálam.
@@mitjatsszunk Nekem ugyebár nagyon fontos élmény a győzelem, és emiatt agyalok, hogy hogyan nyerjek, és amikor azt láttam az unokahúgunkon, hogy csak vaktában húzza fel a lapokat (Port Royal) mindenféle logika nélkül, gondoltam segítek neki, hogy nagyobb sikerélménye legyen, vagy jobban átlássa, mivel tud nyerni. De ezzelaz ismerettel, amit elmondtál a videóban látom, hogy ő fenegyerek elsősorban, csak éppen erre még nem tudatos 🎲🙂 De legalább én, mint kék személyiség (Disc szerint) már tudom ennek a hátterét, és ez örömmel tölt el 😁💙
Többször visszanézve ezt a hiánypótló videót, rá kellett jönnöm, hogy annak ellenére, hogy a stratéga mellett a kalandort mondanám elsőrendű jellemzőmnek, ez idáig talán még nem is játszottam ameri játékkal. Viszont azt vettem észre, hogy egy új játék tanulásakor, vagy ha épp mi tanítunk a feleségemmel valakinek új játékot, akkor nekem nagyon fontos az, hogy a szabálykönyv elején lévő kis felvezető történetet felolvassák, vagy legalább elmondják. Például, amikor sógoromékhoz vittük át a Kuruzslókat, akkor én szükségesnek láttam felolvasni, hogy "Queadlinburg városában minden évben összegyűlnek az ország legjobb vajákosai..." A hétvégén feleségem kérte, hogy most hadd mondja el ő a Port Royal szabályait a nagymamának. És én teljesen kiakadtam, hogy egyből belevágott, hogy "az aktív játékos húz a pakliból..." és lemaradt az, hogy mi épp egy kikötőben vagyunk, ahol jönnek mennek a hajók. A Nottingham bírájával egy társasjátékbárban játszottunk és ott is lemaradt a szabálykönyv elejének a felolvasása, csak röviden említették, hogy mi a szitu, de amikor megvásároltuk otthonra is, óriásit röhögtem a szabálykönyv példáin és azt éreztem, hogy annak ellenére, hogy rettentő jó hangulatú, vicces volt az első játékunk, de azért ezt még tovább is lehet fokozni :)
Mindegyikhez csak 3-4-et említettem, hogy ne essen szét teljesen a videó terjedelmében, de ez remek tipp, szerintem is jó lehet a Mansion - mondjuk elsősorban inkább kalandoroknak és másodsorban nyomozó! :) Ahogy pl. a Time Stories is!
A 2019es Társasjátékok Ünnepének limitált darabszámos pólója volt, sajnos nem hiszem hogy utólag beszerezhető.:( Viszont nagyon reménykedünk, hogy idén újra lesz majd ősszel TÜ és ott biztosan lesz ilyesmi is!:)
Nehéz magamat besorolni bárhova is… én inkább azt tudom melyik játékmechanika jön be és melyik nem. Például az ütés-vivős mechanika az ellenségem, nem értem és nem is élvezem. Azt szeretem, ha gyűjthetek és azt beváltom valamire, amiből később játékvégi pont vagy érme lesz vagy valami, ami érték. Valamiből lesz valami. A történet nem annyira lényeg, interakció a többi játékossal nem igazán. Coperative játék, csapatjáték egyáltalán nem, csak akkor, ha egyszemélyben is tudnám játszani. A csapatjátékokkal rossz emlékeim és negatív tapasztalatom van, ahol mindig én voltam a gyenge láncszem.
Eddig talán ez az elemzős videótok tetszett a legjobban! Szuper volt, eddig így bele sem gondoltam. Mi családilag 3an játszunk rendszeresen, és ebből kifolyólag nyilván szociálisak vagyunk. Ezen kívül én szerintem építész, apám 100% stratéga, anyám 1000000% ököl - jó kis meccseket szokott garantálni ez a kombó :D
Köszi a visszajelzést, örülünk neki!:)
Érdekes, hogy sok van bennem a stratégából (főleg taktikai vonalon), viszont a véletlen koránt sem zavar annyira, mint sokakat. Az csak egy újabb valtozó, amivel számolni kell. Egyrészt ügyes taktikával a véletlen hatását lehet minimalizálni, másrészt lehet tovabbgondolni, ha sikerül, akkor ez, ha nem, akkor az, mindkettőre fel lehet készülni.
Én vagyok a nagybetűs KALANDOR. :D A játék témája nálam mindig az első. Jó ez a felsorolás, én is hasonló témában kutattam igaz a videójátékok terén annak idején. :) Jó támpont lehet merre nézelődjön az ember.
Köszönöm a könyv ajánlásokat, és pszichológia /játékos típusokat be mutatását 👏🏻👍🏻🤔
Nagyon jó lett a videó! Már nekem is megvolt az az "élmény", hogy ezer helyről hallom, hogy ez milyen szuper játék, innentől csak ezt fogod játszani. Aztán kipróbálás után: ahha, tök jó, de játszuk mást...
Szuper tema, koszonjuk! Vegighallgatas utan maradt egy kis hianyerzetem. Szerintem van még egy archetipus, ami talan a nyomozo es kalandor keresztezodeseben van, es ez a felfedezo. Szerintem a felfedezo az a jatekos, akinek nem (vagy nem csak) a jatek jatszasa jatek, hanem a jatek motorjanak a felfedezese is. Ez alatt azt ertem, amikor valaki pl tobb szaz Ganz schön clever-t vagy Mars terraformalasat azert jatszik, mert azt elvezi, hogy felfedezi es beazonositja az optimalis utvonalat (ha tenyleg van 1, amit ha megtalalsz, utana kijelentheto, hogy a jatek ‘broken’), vagy utvonalakat (ha helyzetfuggo az optimalis ut; ez a jobbik eset). A masodik esetben ezeket az utvonalakat addig szereti tesztelni, amig tenyleg annyira sok helyzetben fel nem fedezte, hogy kimondhatja, hogy nagy esellyel itt vagy ott ez vagy az a nyero ut. Amikor ez meg van, akkor johet a kovetkezo jatek. :D Szoval nyomozo, mert nyomozza/kutatja a jatek megfejteset, de kalandor is, mert nem ragaszkodik a jatek stilusahoz, mechanikajahoz, hanem tarsasjatekrol tarsasjatekra kalandoz. :) Talan O a felfedezo. Talan kisebb nagyobb mertekben mindenkiben van ebbol az archetipusbol is, de szerintem van, hogy ez dominal.
Nagyon izgalmas felvetés, köszi!
A videobol megtudtam, hogy stratega vagyok epitesz aszcendensel... :D Megfelelö tarsasag eseten elöbujhat belölem az ököl, a fenegyerek vagy a nyomozo is! :D
Épp nem rég érdeklődtem roleplay típusú társasjátékról a Mit játsszunk facebook csoportban 😊 Azt hiszem én így a kalandorhoz állhatok közel, meg a szociálishoz. Érdekes videó 👍👏
Én a videó kapcsán jöttem rá, hogy nyomozós vagyok, stratégiai és építész beütéssel, de nem szeretem, ha teljesen stratégia, csak rajtam múlik, legyen benne egy kis szerencsefaktor is. Ne sok, de legyen. Nem igazán érdekel, kikkel játszom, nyilván nem teljesen mindegy, de nagyjából bárkivel szívesen leülök társasozni.
Szeretek nyomozgatni, szeretem, ha meg van dolgoztatva az agyam, kombinálni, az újabb lépésen törni a fejemet, és közben gyűjtőgetni.
Köszönjük a videót, sokat segített. :) Ezek után sokkal könnyebb lesz a játékvásárlás és a társasest szervezés.
Nagyon örülünk neki!:) köszi a visszajelzést!
Egyikünk stratéga, másikunk egy szociális/építész (de a rejtélyeket is imádom). A gyerekeink egy mini stratéga és egy ököl. Viszonylag gyakran játszunk egy fenegyerekkel. Milyen játékot ajánlanál a társaságunknak? :D :D
Jó volt, mindenki megtalálta a saját típusát/típusait!!! Érdekes volt így nézni ...
Cuki a Yodátok
Uuuu de jó tartalom már megint! Óriásiak vagytok! Én is pont terveztem, hogy majd beszélek valamelyik következő videómban a DISC-ről a társasozás kapcsán... Erre puff.❤️💛💚💙
Én nagyon szeretem, amikor nem csak játékbemutató videókat csináltok! ❤️
Köszönjük, de jó!:) Nagyon fontos visszajelzés, mi is szeretjük kibővíteni ezt a témát!
Eldöntöttem, hogy következő játékban Jancsi leszek a kukac :D
Köszönöm, hogy valaki észrevette Jancsit!😂 #teamjancsi
Stratéga-kalandor :3
Szerintem sokan ennek a kettőnek (köztük én is) a kombinációi
Talán egy kis építészettel megfűszerezve
Én is ennék a kettőnek gondolom magam. 😀
Szerintem a stratégának sem feltétlenül mindegy hogy kivel játszik, legalábbis magamból kiindulva. Nekem stratégaként a fő célom, hogy nyerjek a játékban (persze nem minden áron :) ), de akkor érzem magam igazán jól, ha a többiek is mindent megtesznek a győzelemért, számomra akkor tökéletes a játékélmény.
Alapvetően nekem nagyon nem mindegy kikkel játszom, de egy igazi kalandor ameri fan vagyok! Ugyanakkor egész életünkben odafigyelünk, vigyázunk, számolgatunk stb. én amikor társasjátékozom nem vagyok hajlandó felelősséget vállalni, úgyhogy minimum a 19-re is lapot húzok. Kuruzslók nagy kedvenc!
Én magam abszolút az 1-2 típus vagyok. Stratéga a szűk baráti körrel, és szociális a tágabb baráti és családi körrel. :)
Felfedeztem néhányban magunkat párommal, de mi főként a minél hosszab és bonyorultabb (sok csavaros szabály) játékokat keressük és van hogy a 3 órásra saccolt játékokat is 5 órán át játszuk. 😅 Nem tudom ez melyik típus személyleírásába illik, nem sikerült rájönnöm... talán stratéga, de nem vagyunk annyira oda a számokért és a konfliktusért meg főként nem... Talán valamilyen építész-stratéga hibridek vagyunk? 😅🤔
Amúgy köszönjük a videót, nagyon elgondolkodtató volt, és az ajánlott könyveket is... 😊📚
Én is építész illetve stratéga vagyok inkább 😊 Köszönjük a videót ismét
Rám több is jellemző. Szociális, fenegyerek és az építész.
Valóban nagyszerű videó! Ráébresztett minket a párommal, h nincs "közös" társasunk. Mert ő kalandor típus, én meg építész. S tényleg vannak nekem kedvenc játékaim, meg külön neki is. Így nagyon nehezen vettük rá egymást eddig a játékra... Mondjuk a 3 gyerekünk se könnyíti meg... Most nagy gondolkodóban vagyunk: létezik-e rövidebb kalandor-építészes játék?
Alapvetően szociálisnak mondom magam, de a kalandor is jellemző... Én a környezetemet kezdtem el megfigyelni és aszerint játékot javasolni, amire tudom, hogy nyitott az adott csapat. A Munchkint láttam eddig leginkább megosztónak, azt eddig mindenki vagy utálta vagy szerette :) hangulattól függően az építész-játékokat is szeretem, néha jó csakúgy "magamban" építgetni..
Sziasztok! A videó alapján egyértelműen "stratéga" vagyok. Ha mellé még "építész" is lehetek, meg vagyok véve. :)
Mindannyiunkban több is van ezekből különböző mértékben, én magam is építész stratéga vagyok.;)
A jotekonysagi streamet vissza lehet majd esetleg nezni?
Nem sajnos, az egy direkt különleges és limitált idejű LIVE volt, de lesz még sok streamünk és végigjátszással is jövünk hamarosan. :)
Tyű de jó lett volna, ha ezt a videót 2-3 nappal ezelőtt látom... Akkor nem szólok rá a 9 éves unokahúgunkra Port Royal közben, hogy "ezt miért csinálod? Miért húzol tovább, ha már rég feljött az a lap, ami neked kell?" Mert én stratéga fejjel nem láttam meg, hogy ő egy fenegyerek. És hányszor bejött neki, hogy addig húzott, amíg feljött a negyedik és/vagy ötödik különböző színű hajó. 😲
Persze ő még nem tudja magáról, hogy ilyen típusú játékos (ezért is kérdeztem, hogy miért csinálja, mert szerettem volna megérteni, hogy tudatosan teszi, amit tesz vagy csak úgy.)
Én kalandor, stratéga elsősorban aztán szociális, ököl és építész másodlagosan, a nyomozó és a fenegyerek pedig kb harmadrendű nálam.
De jó amit írsz! Igen, a játékostársak megértésében is segíthet ha odafigyelünk a játékostípusuk jellemzőire.:)
@@mitjatsszunk Nekem ugyebár nagyon fontos élmény a győzelem, és emiatt agyalok, hogy hogyan nyerjek, és amikor azt láttam az unokahúgunkon, hogy csak vaktában húzza fel a lapokat (Port Royal) mindenféle logika nélkül, gondoltam segítek neki, hogy nagyobb sikerélménye legyen, vagy jobban átlássa, mivel tud nyerni. De ezzelaz ismerettel, amit elmondtál a videóban látom, hogy ő fenegyerek elsősorban, csak éppen erre még nem tudatos 🎲🙂 De legalább én, mint kék személyiség (Disc szerint) már tudom ennek a hátterét, és ez örömmel tölt el 😁💙
Többször visszanézve ezt a hiánypótló videót, rá kellett jönnöm, hogy annak ellenére, hogy a stratéga mellett a kalandort mondanám elsőrendű jellemzőmnek, ez idáig talán még nem is játszottam ameri játékkal. Viszont azt vettem észre, hogy egy új játék tanulásakor, vagy ha épp mi tanítunk a feleségemmel valakinek új játékot, akkor nekem nagyon fontos az, hogy a szabálykönyv elején lévő kis felvezető történetet felolvassák, vagy legalább elmondják.
Például, amikor sógoromékhoz vittük át a Kuruzslókat, akkor én szükségesnek láttam felolvasni, hogy "Queadlinburg városában minden évben összegyűlnek az ország legjobb vajákosai..."
A hétvégén feleségem kérte, hogy most hadd mondja el ő a Port Royal szabályait a nagymamának. És én teljesen kiakadtam, hogy egyből belevágott, hogy "az aktív játékos húz a pakliból..." és lemaradt az, hogy mi épp egy kikötőben vagyunk, ahol jönnek mennek a hajók.
A Nottingham bírájával egy társasjátékbárban játszottunk és ott is lemaradt a szabálykönyv elejének a felolvasása, csak röviden említették, hogy mi a szitu, de amikor megvásároltuk otthonra is, óriásit röhögtem a szabálykönyv példáin és azt éreztem, hogy annak ellenére, hogy rettentő jó hangulatú, vicces volt az első játékunk, de azért ezt még tovább is lehet fokozni :)
Jancsi, a kukac!🤣 Zseni!
A nyomozós archetípusnál, hogyhogy nem lett megemlítve mondjuk a mansion of madness?
Mindegyikhez csak 3-4-et említettem, hogy ne essen szét teljesen a videó terjedelmében, de ez remek tipp, szerintem is jó lehet a Mansion - mondjuk elsősorban inkább kalandoroknak és másodsorban nyomozó! :) Ahogy pl. a Time Stories is!
Nagyon menő póló 😎
Honnan szerezhetek én is ilyet?
A 2019es Társasjátékok Ünnepének limitált darabszámos pólója volt, sajnos nem hiszem hogy utólag beszerezhető.:( Viszont nagyon reménykedünk, hogy idén újra lesz majd ősszel TÜ és ott biztosan lesz ilyesmi is!:)
@@mitjatsszunk köszönöm szépen 💪🏼
Majd utána nézek
Én egy ilyen szociális straiker vagyok
Nehéz magamat besorolni bárhova is… én inkább azt tudom melyik játékmechanika jön be és melyik nem. Például az ütés-vivős mechanika az ellenségem, nem értem és nem is élvezem. Azt szeretem, ha gyűjthetek és azt beváltom valamire, amiből később játékvégi pont vagy érme lesz vagy valami, ami érték. Valamiből lesz valami. A történet nem annyira lényeg, interakció a többi játékossal nem igazán. Coperative játék, csapatjáték egyáltalán nem, csak akkor, ha egyszemélyben is tudnám játszani. A csapatjátékokkal rossz emlékeim és negatív tapasztalatom van, ahol mindig én voltam a gyenge láncszem.