Бібліотека. Дитяча енциклопедія.
HTML-код
- Опубликовано: 15 ноя 2024
- • Бібліотека. Дитяча енц...
Відео освітньої роботи для дітей середнього дошкільного віку за програмою "Впевнений старт". Тема "Чомучки".
Вітаю вас, мої любі малята. Сьогодні я залетіла в домівку до книжок. Чи знаєте ви, як їх домівка називається?
Домівка книжок називається бібліотека. Слово бібліотека складається із двох частин - бібліо і тека. Бібліо - означає книга, а тека - сховище. Це означає книгосховище. Бібліотеки є в містах і селах. Книжок у бібліотеці є дуже багато.
А ще біьше дізнатись про бібіліотеку ви зможете, переглянувши мультфільм. Вмощуйтесь зручненько і переглядайте уважно.
У мене дома теж є невеличка бібліотека, в якій живуть мої улюблені книги. Це збірки віршів та казки.
У кожної книжки є обкладинка. Зазвичай на ній надрукований автор книги та назва. Дитячі книжки завжди мають ще й зображення, яке підказує нам, про що чи про кого ця книга?
Давайте розглянемо обкладинку книги.
Кого ви бачите тут? зайчика
Де знаходиться зайчик? В полі
Що робить зайчик? Тримає моркву
Що знаходиться поруч зайчика? овочі
Що на ваш погляд, може зробити зайчик із цими овочами? Зїсти чи зварити
Які блюда можна приготувати із цими овочами? Борщ.
Так малята дійсно ця книжка називається Зайці в полі варять борщ.
Давайте розгорнемо її. Праворуч текст , а ліворуч ілюстрація до вірша, яка пояснює нам про що вірш. Книжки стають цікавішими, коли в них є ілюстрації. Ілюстрації створює художник
Давайте розглянемо ще одну книгу із моєї бібліотеки.
Спробуйте визначити за обгорткою, яка це книга. Так, Це казки малята.
Розгорнемо і її. У будь-якій книжці, малята, є зміст. Це такий перелік частин книжки. У казках - це перелік казок із вказівкою сторінок, де вони розташовані. Він допомагає читачеві швидко знайти потрібну казку у книжці. Тут таккож є ілюстрація до казки …. Та сам текст казки.
А ще малята, зовсім недавно я дізналась що є такі книги, які дають відповідь на будь-яке запитання. Ця книга називається енциклопедія. Адже навіть найрозумніша людина не може все знати, довго памятати. події, численні цифри чи факти. Тоді й допомагає людині енциклопедія.
У її створенні беруть участь учені., педагоги, письменники. Художники. Тут подаються тільки правдиві та перевірені факти. Вигаданих історій тут ніколи не буває.
Енциклопедії є такі, де в одній книжці розповідається про все на світі: про звірів, про птахів, риб, автомобілі, овочі, про комах і багато інших речей. А є такі. Де розповідається про щось одне, наприклад енциклопедія тільки про кораблі, енциклопедія про людину, про підводний світ, про комах чи про тварин.
Давайте розгорнемо енциклопедію про комах. Що розміщено на її сторінках? Ілюстраціїї…………… і текст.
Давайте прогорнемо далі і почитаємо…
Давайте дізнаємось щось цікаве і корисне про бабку: вона за день зїдає їжі більше. Ніж важить сама. Бабка може літати задом наперед. Живе комаха всього 2 тижні. А хто вашу думку. Малята. Літає швидше. Бабка чи метелик? Виявляється - бабка. І це теж можна прочитати в енциклопедії.
Тепер моєю улюбленою книгою буде енциклопедія. Адже в цій книзі так багато цікавого можна дізнатися.
Малята, до нас звернувся художник із проханням. Він не завершив роботу над композиціями і просить нас допомогти йому. . Доповнити ілюстрацію потрібно за допомогою пластиліну. Зліпити зайчику вушка, лапки та хвостик. Та ягоди на кущі.
І навіть інструкцію-підказку нам надіслав. Для вушок необхідно сформувати дві кульки сірого кольору та перетворити їх на качалочки. А потім ці качалочки розплюснути. Вушка готові.
Ще дві кульки формуємо та розкачуємо качалочки. Лапки готові. І ще одну кульку формуємо для хвостика.
А для ягідок зліпимо 5 жовтих кульок.
Коли всі деталі готові, доповнюємо композицію: вушка прикріпимо до голови, лапки до тулуба і ззаду хвостик. Ягідки розмістіть на кущі.
А ще запрошую вас створити крильця бабці і серединки квітів із пластиліну. Всі деталі також із кульок пластиліну.
Кульки білого кольору розмістіть у позначених місцях. І пальчиком перетворіть їх на крильця бабки.
Червоні кульки прикріпіть до серединки квітів 1 2 3 4 5 жовті кульки перетворимо за допомогою пальчика на тичинки. І прикрипіть зелену кульку між стеблом і голівкою квітки.
Ну що ж малята, я вам показала і розповіла про свою бібліотеку і показала свої улюблені книги. Поділіться і ви зі мною своїми улюбленими книжками. Чекаю на фото, До зустрічі!
Підписуйтесь на канал: / @smalok