🌻📘Коли не бачиш виходу - стаєш Кармелюком?! "Кармалюк Устим Якимович також іноді пишеться як Кармелюк (1787-1835) - український національний герой родом із Жмеринського р-ну, Вінницької обл.. 1814 року очолив повстанський рух селян проти російської адміністрації і дворянства, який розгорнувся в Літинському, Летичівському й Ольгопільському повітах. Протягом 23 років боротьби повстанські загони Кармелюка здійснили понад 1 тисячу нападів на поміщицькі маєтки. Захоплені у поміщиків гроші та майно роздавали селянській бідноті зі словами: «Беріть золото, хай діти ваші вдома не плачуть… Як мене десь вб'ють, споминайте Кармалюка…». Образ Кармелюка відобразили у своїх творах письменники, композитори, про нього знімали кіно. За твір про Устима Кармалюка письменниця Марко Вовчок в 1871 році потрапила в Петербурзі під суд. Той оштрафував її «за схвалення такого способу дій, який суперечить встановленим у нас засадам власності»(із відкритих джерел).
Як завжди неперевершено. Дякую.💙💛
Дякую. Багато років тому читали Кармелюка, але чомусь саме тепер зайшла ця повість в душу. Гарно прочитано. 💙💛🌹🌹
Дякую за повість .
Чудове оповідання. Гарне читання. Щиро дякую!😊
Дяеую за украинську класику дякую за читання
Дякую за читання.Люблю Україну неокуповану.❤
Щиро дякую за твір про Кармелюка,національного героя, який мріяв про щасливу долю свого народу.🙏🙏🙏!
Дякуємо ❤
Дякую ! Читайте українських письменників, поетів, розказуйте про художників, музикантів, щоб знали всі, яких талановитих митців народжує Україна! ❤❤❤
🌻📘Коли не бачиш виходу - стаєш Кармелюком?!
"Кармалюк Устим Якимович також іноді пишеться як Кармелюк (1787-1835) - український національний герой родом із Жмеринського р-ну, Вінницької обл.. 1814 року очолив повстанський рух селян проти російської адміністрації і дворянства, який розгорнувся в Літинському, Летичівському й Ольгопільському повітах. Протягом 23 років боротьби повстанські загони Кармелюка здійснили понад 1 тисячу нападів на поміщицькі маєтки. Захоплені у поміщиків гроші та майно роздавали селянській бідноті зі словами: «Беріть золото, хай діти ваші вдома не плачуть… Як мене десь вб'ють, споминайте Кармалюка…».
Образ Кармелюка відобразили у своїх творах письменники, композитори, про нього знімали кіно.
За твір про Устима Кармалюка письменниця Марко Вовчок в 1871 році потрапила в Петербурзі під суд. Той оштрафував її «за схвалення такого способу дій, який суперечить встановленим у нас засадам власності»(із відкритих джерел).
Які люди жили.
Чудний чоловік, мати натомилася і спати лягла, а він прийшов і співає. Чи надворі гірше співається...