Ha szabad kérdeznem, egy Bichon Havanese kutyát egy pincelakásban,szabad-e huzamosabb időre(5-6 órára) egyedül hagyni, vagy mik lehetnek a következményei? A TV bekapcsolva hagyva, elvoná e a figyelmét? Emellett nincs e egy hatékonyabb módja annak hogy alomra lehessen szoktatni, de sétálás közben is tudjon üríteni,úgy hogy nem ragaszkodik majd az alomhoz?
Kedves Anonim Yaoista, A válasz attól is függ, milyen idős a kutyus, mindenesetre a hosszabb egyedülléthez fokozatosan kell szoktatni. A TV, esetleg rádió bekapcsolása szintén segíthet ebben a helyzetben, mivel folyamatos ingereket biztosít a kutyusnak, ami megkönnyíti neki az egyedüllét elfogadását. Ebben a témában az alábbi videónkat ajánlanám a további informálódáshoz: ruclips.net/video/MbBILDqg8es/видео.html A szobatisztaság kérdésénél a legfontosabb a következetesség és a pozitív megerősítés. A kiskutyák viszonylag kiszámítható rendben ürítenek: evés után kicsivel, játék után, felébredés után. Ilyenkor mindig vigyük ki, és ha kint elvégzi a dolgát, nagyon dicsérjük meg! A témához kapcsolódó kérdésednek bővebb megválaszolásához ezt a két cikket ajánlanám a Gondos Gazdik blogjáról: www.gondosgazdik.hu/2018/05/28/szobatisztasag/ www.gondosgazdik.hu/2015/05/13/kolyokkutya-all-a-hazhoz/?utm Üdvözlettel: a PRO PLAN Gondos Gazdik csapata
Szia, A kiskutyák agya olyan, akár a szivacs, ha sokat ismételgeted a nevét, akkor hamar meg fogja azt tanulni. Hasonlóan a többi, egyszerű parancsszóhoz, amiket érdemes időben elkezdeni megtanítani számára, például a "nem" vagy a "gyere". Szeretettel ajánljuk szakértőink cikkeit a témában, hogy mikor és milyen formában érdemes elkezdeni a tanítását, nevelését: www.gondosgazdik.hu/2015/05/30/az-elso-lepesek-friss-kutyatulajdonosoknak/ www.gondosgazdik.hu/2014/05/15/kolyokkutya-nevelese-jatszva-tanulas/ Sok örömöt, játékot és közös tanulást kívánunk nektek! :) Üdvözlettel: A PRO PLAN Gondos Gazdik csapata
Kedves Bence, Természetesen előfordulhat, de mindenképp érdemes a lakásba piszkítás okainak utánajárni. Felnőtt kutya esetén összetettebb a helyzet, fontos a sok kitartás és türelem. Engedd meg, hogy figyelmedbe ajánljuk Száraz Kata szakértőnk cikkét a Gondos Gazdik blogon: www.gondosgazdik.hu/2018/05/28/szobatisztasag/ Üdvözlettel: a PRO PLAN Gondos Gazdik csapata
Kedves Bence, Ha továbbra is a szobatisztaságra vonatkozik a kérdés, akkor elmondható, hogy amennyiben a kutyus a házban nem volt szobatiszta, akkor a lakásban sem lesz az, de ugyanúgy kell megtanítani neki a lakásban is, mint a házban. Ha eddig akkor végezte a dolgát, amikor akarta, akkor célszerű eleinte sűrűbben levinni, és odafigyelni, mikor jelez. Ha eddig szobatiszta volt, akkor továbbra is az lesz, de kan kutyáknál előfordulhat, hogy az új helyet meg akarják jelölni. Ha ez történne, és rajtakapjuk, szóljunk rá. Bízunk benne, hogy tudtunk segíteni! Üdvözlettel: A PRO PLAN Gondos Gazdik csapata
Kedves @@vighpatrik8167, Egy két hónapos kutyus még nagyon fiatal, most ismerkedik csak a világgal és tanulja meg a szabályokat, az a természetes fejlődés része, hogy ilyen korban sok mindent nem tud még megtanulni, vagy nem úgy csinálja, ahogy azt gazdiként szeretnénk. A szobatisztaság egy kifejezetten nem könnyű "szabály", akár hetekbe, hónapokba is telhet ezt megtanulni, ezért fontos, hogy mindig következetes és nagyon türelmes legyél. Egy ilyen fiatal kutyánál pedig ez különösen érvényes, hiszen nagyon sok mindent kell most megtanulnia. A leírásod alapján úgy tűnik, a tacskód valamiért azt szokta meg, hogy a szőnyegen lehet pisilnie, ezért hagyhatja ezt abba, amikor átrakod a pelenkára, vagy akár félhet is a pelenkától. Próbáld meg megbarátkoztatni a pelenkával, például rakd azt arra helyre, ahol most a szőnyeg van, mivel lehet, hogy azt a helyet szereti a lakásban, a szőnyeget pedig szedd addig fel. Ajánljuk, hogy olvasd el kutyaoktatónk írását a blogunkon, ahol részletesen kifejti többek közt a szobatisztaságra nevelés módját, és hogy mit és miért érdemes csinálni. www.gondosgazdik.hu/2015/05/13/kolyokkutya-all-a-hazhoz Sok sikert kívánunk kis kedvenced neveléséhez! A PURINA PRO PLAN csapata
Kedves Katalin, A kutyák érzékeny orruknak köszönhetően felismerik a szagokat, de ha a tócsához visszük, és megmutatjuk neki ezeket, akkor ahhoz éppen azt fogja kapcsolni, hogy ott végezheti a dolgát, így újra és újra meg fogja ezt próbálni. Ha nem szeretnénk, hogy egy adott helyen piszkítson, semlegesítsük ott a szagokat - az utólagos büntetéssel maximum a saját feszültségünket vezetjük le, a kutya tanulási folyamatát nem segítjük. Érdemes a lakásba piszkítás okainak utánajárni. Ha kölyökkutyáról van szó, aki most tanul, legyünk nagyon türelmesek és következetesek. Felnőtt kutya esetén összetettebb a helyzet, engedd meg, hogy figyelmedbe ajánljuk Száraz Kata szakértőnk cikkeit a Gondos Gazdik blogon: • Kölyökkutyák nevelése: www.gondosgazdik.hu/2015/05/13/kolyokkutya-all-a-hazhoz/ • Szobatisztaság: www.gondosgazdik.hu/2018/05/28/szobatisztasag/ Üdvözlettel: a PRO PLAN Gondos Gazdik csapata
Köszi !
Ha szabad kérdeznem, egy Bichon Havanese kutyát egy pincelakásban,szabad-e huzamosabb időre(5-6 órára) egyedül hagyni, vagy mik lehetnek a következményei? A TV bekapcsolva hagyva, elvoná e a figyelmét?
Emellett nincs e egy hatékonyabb módja annak hogy alomra lehessen szoktatni, de sétálás közben is tudjon üríteni,úgy hogy nem ragaszkodik majd az alomhoz?
Kedves Anonim Yaoista,
A válasz attól is függ, milyen idős a kutyus, mindenesetre a hosszabb egyedülléthez fokozatosan kell szoktatni. A TV, esetleg rádió bekapcsolása szintén segíthet ebben a helyzetben, mivel folyamatos ingereket biztosít a kutyusnak, ami megkönnyíti neki az egyedüllét elfogadását.
Ebben a témában az alábbi videónkat ajánlanám a további informálódáshoz: ruclips.net/video/MbBILDqg8es/видео.html
A szobatisztaság kérdésénél a legfontosabb a következetesség és a pozitív megerősítés. A kiskutyák viszonylag kiszámítható rendben ürítenek: evés után kicsivel, játék után, felébredés után. Ilyenkor mindig vigyük ki, és ha kint elvégzi a dolgát, nagyon dicsérjük meg!
A témához kapcsolódó kérdésednek bővebb megválaszolásához ezt a két cikket ajánlanám a Gondos Gazdik blogjáról:
www.gondosgazdik.hu/2018/05/28/szobatisztasag/
www.gondosgazdik.hu/2015/05/13/kolyokkutya-all-a-hazhoz/?utm
Üdvözlettel: a PRO PLAN Gondos Gazdik csapata
Szeretnék tippet kérni hogy egy 8 hetes Bologneese Bichon kutyát hogy tudom megtanítani hogy a nevére reagáljon?
Szia,
A kiskutyák agya olyan, akár a szivacs, ha sokat ismételgeted a nevét, akkor hamar meg fogja azt tanulni. Hasonlóan a többi, egyszerű parancsszóhoz, amiket érdemes időben elkezdeni megtanítani számára, például a "nem" vagy a "gyere".
Szeretettel ajánljuk szakértőink cikkeit a témában, hogy mikor és milyen formában érdemes elkezdeni a tanítását, nevelését:
www.gondosgazdik.hu/2015/05/30/az-elso-lepesek-friss-kutyatulajdonosoknak/
www.gondosgazdik.hu/2014/05/15/kolyokkutya-nevelese-jatszva-tanulas/
Sok örömöt, játékot és közös tanulást kívánunk nektek! :)
Üdvözlettel: A PRO PLAN Gondos Gazdik csapata
@@GondosGazdik Nagyon szépen köszönjük!
3 éves kutyánál is lehet ilyen gond? (Bérházban)
Kedves Bence,
Természetesen előfordulhat, de mindenképp érdemes a lakásba piszkítás okainak utánajárni. Felnőtt kutya esetén összetettebb a helyzet, fontos a sok kitartás és türelem. Engedd meg, hogy figyelmedbe ajánljuk Száraz Kata szakértőnk cikkét a Gondos Gazdik blogon: www.gondosgazdik.hu/2018/05/28/szobatisztasag/
Üdvözlettel: a PRO PLAN Gondos Gazdik csapata
@@GondosGazdik köszönöm. És még annyit hogyha eddig családi házban volt és bérházba megy az jó úgy?
(3 éves yorkshie terrier)
Kedves Bence,
Ha továbbra is a szobatisztaságra vonatkozik a kérdés, akkor elmondható, hogy amennyiben a kutyus a házban nem volt szobatiszta, akkor a lakásban sem lesz az, de ugyanúgy kell megtanítani neki a lakásban is, mint a házban. Ha eddig akkor végezte a dolgát, amikor akarta, akkor célszerű eleinte sűrűbben levinni, és odafigyelni, mikor jelez.
Ha eddig szobatiszta volt, akkor továbbra is az lesz, de kan kutyáknál előfordulhat, hogy az új helyet meg akarják jelölni. Ha ez történne, és rajtakapjuk, szóljunk rá.
Bízunk benne, hogy tudtunk segíteni!
Üdvözlettel: A PRO PLAN Gondos Gazdik csapata
@@GondosGazdik köszönöm
Bence Szegedi szia, lehet hogy ez fura kérdésnek tűnik, de mondtad, hogy bérhában van kutyusod, megkérdezhetem hogy milyen fajta?
Én is egyetértek. 👍
Az én tacskóm akárhányszor odarakom a pelenkára befejezi a pisilést és amint odamegy a szőnyegre tovább folytatja
Szia Patrik,
Kérjük, írd meg, mennyi idős a kutyád, hogy annak megfelelően tudjunk tanácsot adni. :)
Üdvözlettel,
a PRO PLAN Gondos Gazdik csapata
@@GondosGazdik most nem rég lett 2 hónapos
Kedves @@vighpatrik8167,
Egy két hónapos kutyus még nagyon fiatal, most ismerkedik csak a világgal és tanulja meg a szabályokat, az a természetes fejlődés része, hogy ilyen korban sok mindent nem tud még megtanulni, vagy nem úgy csinálja, ahogy azt gazdiként szeretnénk. A szobatisztaság egy kifejezetten nem könnyű "szabály", akár hetekbe, hónapokba is telhet ezt megtanulni, ezért fontos, hogy mindig következetes és nagyon türelmes legyél. Egy ilyen fiatal kutyánál pedig ez különösen érvényes, hiszen nagyon sok mindent kell most megtanulnia.
A leírásod alapján úgy tűnik, a tacskód valamiért azt szokta meg, hogy a szőnyegen lehet pisilnie, ezért hagyhatja ezt abba, amikor átrakod a pelenkára, vagy akár félhet is a pelenkától.
Próbáld meg megbarátkoztatni a pelenkával, például rakd azt arra helyre, ahol most a szőnyeg van, mivel lehet, hogy azt a helyet szereti a lakásban, a szőnyeget pedig szedd addig fel.
Ajánljuk, hogy olvasd el kutyaoktatónk írását a blogunkon, ahol részletesen kifejti többek közt a szobatisztaságra nevelés módját, és hogy mit és miért érdemes csinálni. www.gondosgazdik.hu/2015/05/13/kolyokkutya-all-a-hazhoz
Sok sikert kívánunk kis kedvenced neveléséhez!
A PURINA PRO PLAN csapata
Hm...mert a saját pisijének a szagát nem ismeri fel?? Ne már.
Kedves Katalin,
A kutyák érzékeny orruknak köszönhetően felismerik a szagokat, de ha a tócsához visszük, és megmutatjuk neki ezeket, akkor ahhoz éppen azt fogja kapcsolni, hogy ott végezheti a dolgát, így újra és újra meg fogja ezt próbálni. Ha nem szeretnénk, hogy egy adott helyen piszkítson, semlegesítsük ott a szagokat - az utólagos büntetéssel maximum a saját feszültségünket vezetjük le, a kutya tanulási folyamatát nem segítjük.
Érdemes a lakásba piszkítás okainak utánajárni. Ha kölyökkutyáról van szó, aki most tanul, legyünk nagyon türelmesek és következetesek. Felnőtt kutya esetén összetettebb a helyzet, engedd meg, hogy figyelmedbe ajánljuk Száraz Kata szakértőnk cikkeit a Gondos Gazdik blogon:
• Kölyökkutyák nevelése: www.gondosgazdik.hu/2015/05/13/kolyokkutya-all-a-hazhoz/
• Szobatisztaság: www.gondosgazdik.hu/2018/05/28/szobatisztasag/
Üdvözlettel: a PRO PLAN Gondos Gazdik csapata