Благодаря Ви за видеото! Стремя се да се науча на абсолютно всичко сам и тази вечер около 1 вечерта реших да махна душ кабината (вече 20 години стои) и забелязах, че е закрепена с нещо "гуместо" на плочките, бяло е, да има мухъл от по - долните коментари разбирам, че визирате, че е появява поради лоша вентилация и т.н. Това ме успокои, но се зачудих, ако не е по - добре без душ кабина и реша да я "залепя" отново, това което слагате се нарича силикон, ако има разбрал правилно, нали? Точно самото корито и вратите са залепени към плочките с това нещо! Ако е силикон, благодаря Ви сърдечно за това обучително видео! Ако не е, то бихте ли споделили с какво се "залепва", че да не ми отрежат и двете глави (шегувам се) дамите у дома, ако не им хареса без кабина и решат, че я искат обратно... Благодаря Ви! п.с. Това устройство, което закрепихте за продукта е вид пистолет? п.п.с. Да, мога да проверя в интернет, но обожавам комуникацията! Поздрави, - Любомир
Точно силикон е Любомир. Важно е да ползвате качествен такъв. За да намалите появата на мухъл и добро проветряване. Знам че следващия въпрос ще бъде "каква марка".PCI е най добрия вариант, а след него Mapei.
Здравейте, бихте ли обяснили, каква е логиката по ъглите да се минава със силикон, а не с фуга? Предстои ми козметичен ремонт в една баня, в която на места фугата се е изронила, на други са се образували петна от мухъл. Мислите ли, че е удачно да изстържа само горния слой от фугите, за да се изчисти мухъла, да премахна парчетата напукана фуга и да нанеса новата фуга отгоре?
@@БорисБотев здравейте, логиката е следната. 1. Силикона в ъглите предотвратява напрежението в различните стени да се разтовари ( но това е когато е изпълнена банята по специална системата с отстояние в ъглите около 2 мм). 2. Уплътнява ъгъла против теч( вътрешения ъгъл е най-слабото място в банята за протичане). 3. Изпълнен силикона качествено допринася за по добра визия на банята.
Здравей! Много хубави видеа правиш! Много добре обясняваш и много са полезни! Малко не в темата, но видях лайсната на външия ръб на плочките и ми хареса. Какви лайсни използваш, може ли да обясниш? Благодаря!
Благодаря за информацията! Бих искал да попитам за мнение за епоксидна фуга, както и ако тя се използва необходимо ли е да се поставя силикон в ъглите или може и от нея?
Здравей Симеон, Обърна ли внимание в клипа как обяснявам за почистване ма ъглите да няма нищо от лепило и фуга. Това е много важен детайл който хората пренебрегват. Наблягам на това защото се опитвам да хвърля разбиране върху тази система на работа, не за друго но за това да няма напрежения между стените. Защото ако се запълни с фуга, това означава твърда връзка между стените. Което е равносилно за компрометиране на плочките. Силикона е гъвкав и всяко напрежение ще се обере от него. Ново строителство панелките, особено много мърдат, може да си изкараш акъла колко. Имах случай в Германия нова замазка лепим плочки слагам цокли и след 1 година се връщам за друга работа там. Като видях колко много е слегнал пода и са се отворили фуги между цокъла и пода си изкарах акъла, около 1 см. Така че слагането на силикон е превантивна мярка за спасяване то на една баня от напрежения. Защото напреженията ще съсипят новата баня. Надявам се разбираш защо силикона е по добър избор + по добро уплътняване против течове. А за епоксидната фуга може да се ползва да, но тя е създадена за други цели например да се ползва в по натоварени ппмещения и по акресивни среди. Като подове на авто сервизи басейни, барни бани и др. За една домашна баня е достатъчен обикновен качествен фугин. Лек ден ти пожелавам
@@viarastil Благодаря за подробното обяснение! Може би трябваше да уточня, че къщата ми в която предстои да правя баня е дървена. Мнениетоти за силикона го знам, просто търся и алтернативи с цел да направя информиран избор каква точно система да избера. Та се чудих епоксидна фуга подходяща ли е при плочки лепени на гипсокартон, не само цялостно фугиране, но и в ъглите? Защото си мисля, че епоксидната фуга ще ми гарантира по-добра защита от евентуално проникване на вода, или греша, незнам...
@@simeondimchev122 Симеон здравей, щом сърцето те кара да ползваш епоксидна фуга направо го, но за самите ъгли ползвай силикон, това е моята препоръка, а решението си е изцяло твое. Успех с ремонта.
Здравейте,човек може да научи много от вас,благодаря за което.Имам няколко въпроса и ще се радвам да ми отговорите: Силиконът само бял цвят ли е -дали ще си подхожда цветово с другите фуги. Силиконът не се ли захабява,пожълтява,почернява с годините. На външен ъгъл примерно на пилени плочки пак силикон ли се слага.
Димитър здравей, Силиконът може да си го подбереш с цветовата гама на фугите, тоест от един цвят. Силикона дали пожълтява, да захабява се, но е лесен за подмяна във времето. Почернява, когато избие мухъл, което е свързано с непроветрението на банята. Дали на пилен външен ъгъл се слага, не, самата идея за пилени външни ъгли е обречена на провал, защото е най-слабото място и при най макото удърче на ъгъла вече е счупен. Аз се придържам към концепцията на стоманени ъглови лайсни (ръбохранители). Пасват на всякакъв вид и цвят плочки. Успех.
@@viarastil Благодаря за отговора ,по спомен съм виждал на каталог цветен силикон в нашият град ,но основно-бял и прозрачен.Цветен само за ламинат.Когато се слага вътрешен или външен ъгъл със силикон ли се фугира. Благодаря предварително.
@@димитърпавлов-з8б никога не слагай вътрешен ъгъл, след това никога няма да можеш да уплътниш ъгъла и банята винаги ще тече. А за външния ъгъл се фугира със фугиращата смес.
Здравей. Супер видео и браво за професионализма! Мога ли да те попитам колко мм е препоръчителната фуга между долния край на първия ред плочки и пода? Там където пълниш със силикол? И съответно колко е и за ъгъла на стените? Благодаря предварително :)
Здравей, имам нужда от съвет. Почти стигнах до фугиране на банята която сам си правя, но немога да реша какъв цвят силикон да слагам в ъглите между две стени с различен цвят фуга. Едната стена е имитация на бял мрамор, другата имитация на дърво, пода също е дърво, съответно едната стена ще е с бяла фуга, другата и пода кафява и немога да реша каква да е в ъглите. И друг въпрос задължително ли е всички ъгли да са със силикон, при положение че основата е вароциментова мазилка?
Здравей, силикона е НАЙ-ВАЖНИЯ завършек на банята. За цвета не мога да те посъветвам кой да избереш, освен да прецениш кой са по гладките плочки от двата модела и да сложиш другия цвят. Защото например ако белите са гладки а имитацията на дърво леко релефни и сложиш бял силикон ще стои много открояващо белия силикон върху релефа, тоест няма да може да добиеш хубава права черта. Аз по скоро бих сложил силикон който подхожда на дървените плочки за да се получи хубаво отсичане към белите плочки. Надявам се да разбра примера ми. Аз затова използвам винаги и препоръчвам неутрален цвят за фугиране, най вече сиво, то се съчетава с абсолютно всичко. Успех .
Здравейте. Много полезно и информативно видео. Този силикон (и този метод на прилагане) може ли да се използва и за душ кабина? И също така как мога да премахна стария силикон? 😊
Здравей,няма абсолютно никакво значение. Ако банята не е направена според стандартите и изискванията тя ще тече! Показал съм в много от видията си как и по какъв начин се изгражда една баня...
Здравей колега, коя марка силикон ползваш в България? Аз работя с PCI i Ardex в Германия миналата година си бях в България и ползвах на Церазид и Мастер изключително рядък беше не подлежеше на обработка и съм много разочарован. Ще съм благодарен да споделиш някой качествен силикон гъст аз използвам специални разредители за силикон но и със сапунена вода става тип веро и прочие и аз лично преди силикона минавам с терпентин разредител за блажна боя .
Здравей, искам да те попитам дали , ако се използва банята много често няма ли опастност да се появи мухъл от водата . Че аз съм свидетел как от санитарен силикон бял анти мухъл около моноблока в банята имаше мухъл .
Здравейте, благодаря за споделения опит! Искам да ви попитам, дали можем да минем по ъглите със силикон, направо върху фуга или задължително първо да я махнем? При нас се получи напукване по вътрешните ъгли и сега търсим правилно решение.
Здравейте, Може, щом до сега не сте получили някакво увреждане на плочките от напрежения, мисля, че ще стане направо да сложите силикон само за декорация в случая както при вас. Макар, че ако си поиграе те и изчистите ъглите ще бъде оптимално. Успех с начинанието.
Здравейте. Може би върпсът ми е малко неуместен, но все пак ще го задам. Плочките на двете стени при вътрешния ъгъл застъпват ли се? От клипчето ми се струва, че не се застъпват, така ли е?
Здравей Мартин, значи... Може и да се застъпват, но трябва да има луфт и да няма контакт плочките една с друга. Може също и да не се застъпват, но предния край(гланца на плочките)да бъде ръб до ръб, надявам се да разбра какво имам в предвид😁. Пак силикона покрива ъгъла.
Валентин здравей, имаше музайка, не помниш ли? Всъщност не знам на колко години си, може и да не помниш...ако си около 20 години най вероятно не помниш
Ицо, благодаря за хубавия въпрос. Основната причина за мухъла е влагата в банята която остава след къпане, поради лошата вентилация и не до толкова успешното отопление в банята. А също още по лошо става когато в банята някоя от стените е външна. Като цяло мухъл избива навсякъде където има влага и студ по стени и тавани. Това е основната причина. В годините разбрах, че най-подходящо отопление за банята е подовото отопление, защото плочките съхнат уникално бързо и предпоставките за избиване на мухъл намаляват драстично. Надявам се отговорът ми да е бил изчерпателен. П.С. също друга причина е и качеството на силикона.!
@@ЯнюДавчев www.ceresit.bg/bg/products/tiling/grouts-and-sealants/cs-25-sanitary-silicone.html най добрия,работя с него 5 години и нямам никакви оплаквания , има го в няколко цвята
Много благодаря за съвета Днес ще опитам 😊
Благодаря ти майсторе. Аз отивам да си купч един сладолед.
Бог да те благослови брат ми
Поздравления за майсторската работа!
Страхотно обясняваш! Благодаря ти!
Благодаря
Благодаря ти!
Здравей полезно видео. Можели да ни покажеш и разказваш как да лепим плочки икак измерват и от къде се почва
Ок, добра идея. Ще пусна видео някъде след около 10 дни.
Много подробно обяснение! Супер! Не откривам никъде във видеата кое се фугира с фугин първо- стените или пода? Благодаря предварително за отговора.
ruclips.net/video/uZUGq6F7gt0/видео.html
Това е линк към видео за фугиране.
А аз лично фугирам първо стените после пода, ако е това въпроса.!
Благодаря, това беше въпросът!
Голям си!
Thanks ...Моля за видео но махане на стар силикон точно в същото това пространство на душ кабината...
Ок ще направя, добра идея.
Само да се ангажирам с такъв вид работа, че това е рядка задача.
Благодаря Ви за видеото!
Стремя се да се науча на абсолютно всичко сам и тази вечер около 1 вечерта реших да махна душ кабината (вече 20 години стои) и забелязах, че е закрепена с нещо "гуместо" на плочките, бяло е, да има мухъл от по - долните коментари разбирам, че визирате, че е появява поради лоша вентилация и т.н. Това ме успокои, но се зачудих, ако не е по - добре без душ кабина и реша да я "залепя" отново, това което слагате се нарича силикон, ако има разбрал правилно, нали?
Точно самото корито и вратите са залепени към плочките с това нещо!
Ако е силикон, благодаря Ви сърдечно за това обучително видео!
Ако не е, то бихте ли споделили с какво се "залепва", че да не ми отрежат и двете глави (шегувам се) дамите у дома, ако не им хареса без кабина и решат, че я искат обратно...
Благодаря Ви!
п.с. Това устройство, което закрепихте за продукта е вид пистолет?
п.п.с. Да, мога да проверя в интернет, но обожавам комуникацията!
Поздрави,
- Любомир
Точно силикон е Любомир. Важно е да ползвате качествен такъв. За да намалите появата на мухъл и добро проветряване. Знам че следващия въпрос ще бъде "каква марка".PCI е най добрия вариант, а след него Mapei.
@@viarastil За марката вече щях да потърся в Интернет, но Ви благодаря, че споделихте.
Спокоен завършек на седмицата Ви желая!
Здравейте, бихте ли обяснили, каква е логиката по ъглите да се минава със силикон, а не с фуга? Предстои ми козметичен ремонт в една баня, в която на места фугата се е изронила, на други са се образували петна от мухъл. Мислите ли, че е удачно да изстържа само горния слой от фугите, за да се изчисти мухъла, да премахна парчетата напукана фуга и да нанеса новата фуга отгоре?
@@БорисБотев здравейте, логиката е следната.
1. Силикона в ъглите предотвратява напрежението в различните стени да се разтовари ( но това е когато е изпълнена банята по специална системата с отстояние в ъглите около 2 мм).
2. Уплътнява ъгъла против теч( вътрешения ъгъл е най-слабото място в банята за протичане).
3. Изпълнен силикона качествено допринася за по добра визия на банята.
Здравей! Много хубави видеа правиш! Много добре обясняваш и много са полезни! Малко не в темата, но видях лайсната на външия ръб на плочките и ми хареса. Какви лайсни използваш, може ли да обясниш? Благодаря!
Здравей, Венцислав ползвам само лайсни от неръждавейка. Купувам ги от Минера София. Имам и видео за лайсните също потърси го в канала ми.
@@viarastil Благодаря за отговора! Здраве и успех!
Човекът който ми даде занаят ВиК също ме учеше по същия начин да правя фугите но с пръст не с клечка. :D
Благодаря за информацията!
Бих искал да попитам за мнение за епоксидна фуга, както и ако тя се използва необходимо ли е да се поставя силикон в ъглите или може и от нея?
Здравей Симеон,
Обърна ли внимание в клипа как обяснявам за почистване ма ъглите да няма нищо от лепило и фуга. Това е много важен детайл който хората пренебрегват. Наблягам на това защото се опитвам да хвърля разбиране върху тази система на работа, не за друго но за това да няма напрежения между стените. Защото ако се запълни с фуга, това означава твърда връзка между стените. Което е равносилно за компрометиране на плочките. Силикона е гъвкав и всяко напрежение ще се обере от него. Ново строителство панелките, особено много мърдат, може да си изкараш акъла колко. Имах случай в Германия нова замазка лепим плочки слагам цокли и след 1 година се връщам за друга работа там. Като видях колко много е слегнал пода и са се отворили фуги между цокъла и пода си изкарах акъла, около 1 см. Така че слагането на силикон е превантивна мярка за спасяване то на една баня от напрежения. Защото напреженията ще съсипят новата баня. Надявам се разбираш защо силикона е по добър избор + по добро уплътняване против течове.
А за епоксидната фуга може да се ползва да, но тя е създадена за други цели например да се ползва в по натоварени ппмещения и по акресивни среди. Като подове на авто сервизи басейни, барни бани и др. За една домашна баня е достатъчен обикновен качествен фугин.
Лек ден ти пожелавам
@@viarastil Благодаря за подробното обяснение! Може би трябваше да уточня, че къщата ми в която предстои да правя баня е дървена. Мнениетоти за силикона го знам, просто търся и алтернативи с цел да направя информиран избор каква точно система да избера. Та се чудих епоксидна фуга подходяща ли е при плочки лепени на гипсокартон, не само цялостно фугиране, но и в ъглите? Защото си мисля, че епоксидната фуга ще ми гарантира по-добра защита от евентуално проникване на вода, или греша, незнам...
@@simeondimchev122 Симеон здравей, щом сърцето те кара да ползваш епоксидна фуга направо го, но за самите ъгли ползвай силикон, това е моята препоръка, а решението си е изцяло твое. Успех с ремонта.
Здравейте,човек може да научи много от вас,благодаря за което.Имам няколко въпроса и ще се радвам да ми отговорите:
Силиконът само бял цвят ли е -дали ще си подхожда цветово с другите фуги.
Силиконът не се ли захабява,пожълтява,почернява с годините.
На външен ъгъл примерно на пилени плочки пак силикон ли се слага.
Димитър здравей,
Силиконът може да си го подбереш с цветовата гама на фугите, тоест от един цвят.
Силикона дали пожълтява, да захабява се, но е лесен за подмяна във времето. Почернява, когато избие мухъл, което е свързано с непроветрението на банята.
Дали на пилен външен ъгъл се слага, не, самата идея за пилени външни ъгли е обречена на провал, защото е най-слабото място и при най макото удърче на ъгъла вече е счупен. Аз се придържам към концепцията на стоманени ъглови лайсни (ръбохранители). Пасват на всякакъв вид и цвят плочки. Успех.
@@viarastil Благодаря за отговора ,по спомен съм виждал на каталог цветен силикон в нашият град ,но основно-бял и прозрачен.Цветен само за ламинат.Когато се слага вътрешен или външен ъгъл със силикон ли се фугира.
Благодаря предварително.
@@димитърпавлов-з8б никога не слагай вътрешен ъгъл, след това никога няма да можеш да уплътниш ъгъла и банята винаги ще тече. А за външния ъгъл се фугира със фугиращата смес.
@@viarastil Благодаря,спокойна вечер.
Здравей. Супер видео и браво за професионализма! Мога ли да те попитам колко мм е препоръчителната фуга между долния край на първия ред плочки и пода? Там където пълниш със силикол? И съответно колко е и за ъгъла на стените? Благодаря предварително :)
Здравей, аз ползвам 2мм фуга, това е пре достатъчно. За мен 2мм е оптималното навсякъде и между плочките и в ъглите.
@@viarastil благодаря ти. Жив и здрав да си и всичко най-хубаво!
Здравей, имам нужда от съвет. Почти стигнах до фугиране на банята която сам си правя, но немога да реша какъв цвят силикон да слагам в ъглите между две стени с различен цвят фуга. Едната стена е имитация на бял мрамор, другата имитация на дърво, пода също е дърво, съответно едната стена ще е с бяла фуга, другата и пода кафява и немога да реша каква да е в ъглите. И друг въпрос задължително ли е всички ъгли да са със силикон, при положение че основата е вароциментова мазилка?
Здравей, силикона е НАЙ-ВАЖНИЯ завършек на банята. За цвета не мога да те посъветвам кой да избереш, освен да прецениш кой са по гладките плочки от двата модела и да сложиш другия цвят. Защото например ако белите са гладки а имитацията на дърво леко релефни и сложиш бял силикон ще стои много открояващо белия силикон върху релефа, тоест няма да може да добиеш хубава права черта. Аз по скоро бих сложил силикон който подхожда на дървените плочки за да се получи хубаво отсичане към белите плочки. Надявам се да разбра примера ми. Аз затова използвам винаги и препоръчвам неутрален цвят за фугиране, най вече сиво, то се съчетава с абсолютно всичко. Успех .
Здравейте. Много полезно и информативно видео. Този силикон (и този метод на прилагане) може ли да се използва и за душ кабина? И също така как мога да премахна стария силикон? 😊
Здравей кое е по правилно пода да се налепи преди стените или първо стените и после пода
Здравей,няма абсолютно никакво значение. Ако банята не е направена според стандартите и изискванията тя ще тече! Показал съм в много от видията си как и по какъв начин се изгражда една баня...
Здравей колега, коя марка силикон ползваш в България? Аз работя с PCI i Ardex в Германия миналата година си бях в България и ползвах на Церазид и Мастер изключително рядък беше не подлежеше на обработка и съм много разочарован. Ще съм благодарен да споделиш някой качествен силикон гъст аз използвам специални разредители за силикон но и със сапунена вода става тип веро и прочие и аз лично преди силикона минавам с терпентин разредител за блажна боя .
Здрасти колега
Ползвам на Мапей силиконите и фугите в БГ. А в Германия работех с ОTTO.
@@viarastil Благодаря!
Здравей, искам да те попитам дали , ако се използва банята много често няма ли опастност да се появи мухъл от водата . Че аз съм свидетел как от санитарен силикон бял анти мухъл около моноблока в банята имаше мухъл .
Здравейте, благодаря за споделения опит! Искам да ви попитам, дали можем да минем по ъглите със силикон, направо върху фуга или задължително първо да я махнем? При нас се получи напукване по вътрешните ъгли и сега търсим правилно решение.
Здравейте,
Може, щом до сега не сте получили някакво увреждане на плочките от напрежения, мисля, че ще стане направо да сложите силикон само за декорация в случая както при вас. Макар, че ако си поиграе те и изчистите ъглите ще бъде оптимално. Успех с начинанието.
@@viarastil благодаря за бързия отговор! Успех ви пожелавам в личен и професионален план!
Полезен клип, поздравления! А да попитам само за изводите за мивка и сифона - не са ли малко високи, или така ми се е сторило?
Така ви се вижда от видеото.😀
@@viarastil Да, споменах го. Илюзорна измама
Zdravei brat
Moje li imeto na pesents v nachaloto
Bog da te blagoslovi
My God Is Awesome -
Charles Jenkins
Заповядай приятелю .
@@viarastil Благодаря
Здравейте. Може би върпсът ми е малко неуместен, но все пак ще го задам. Плочките на двете стени при вътрешния ъгъл застъпват ли се? От клипчето ми се струва, че не се застъпват, така ли е?
Здравей Мартин, значи...
Може и да се застъпват, но трябва да има луфт и да няма контакт плочките една с друга. Може също и да не се застъпват, но предния край(гланца на плочките)да бъде ръб до ръб, надявам се да разбра какво имам в предвид😁. Пак силикона покрива ъгъла.
@@viarastil Благодаря, беше напълно изчерпателен😏
В миналото преди силиконите как се е правело?
Валентин здравей, имаше музайка, не помниш ли? Всъщност не знам на колко години си, може и да не помниш...ако си около 20 години най вероятно не помниш
чакаме експеримента
Да ти кажа бях забравил напълно.
Като се прибера от Варна ще се опитам да намеря време.
Защо след време хваща михъл силикона
Ицо, благодаря за хубавия въпрос. Основната причина за мухъла е влагата в банята която остава след къпане, поради лошата вентилация и не до толкова успешното отопление в банята. А също още по лошо става когато в банята някоя от стените е външна. Като цяло мухъл избива навсякъде където има влага и студ по стени и тавани. Това е основната причина. В годините разбрах, че най-подходящо отопление за банята е подовото отопление, защото плочките съхнат уникално бързо и предпоставките за избиване на мухъл намаляват драстично. Надявам се отговорът ми да е бил изчерпателен.
П.С. също друга причина е и качеството на силикона.!
@@viarastil с какъв силикон работите
@@ЯнюДавчев с Мапей,
но разбрах, че вече имаме на Бг пазара и PCI, който е на още по добро ниво.
@@viarastil от къде го вземате никъде не го намирам в Бг
@@ЯнюДавчев www.ceresit.bg/bg/products/tiling/grouts-and-sealants/cs-25-sanitary-silicone.html най добрия,работя с него 5 години и нямам никакви оплаквания , има го в няколко цвята
Сигурно си германски майстор?Те много обичат тия фрази, тука в България няма никакви материали и всичко е боклук