Скільки коштує побудувати підвал (житловий)? МОНОЛІТ І ЗБІРНИЙ
HTML-код
- Опубликовано: 6 фев 2025
- ✅Всі послуги: www.dovproject...
1️⃣Проєкти: / shop
2️⃣Проєкти: www.buymeacoff...
______________________________________________________________
Додаткова інформація для Спонсорів:
🅿PATREON - / dovproject
☕ - www.buymeacoff...
🍬Стати Спонсором каналу: / @taras_dovhaliuk
______________________________________________________________
Соц. мережі:
✅Телеграм: t.me/dovproject
✅Вайбер: invite.viber.c...
✅Інстаграм: / dovproject.pro
_______________________________________________________________
ПРО СЕБЕ:
Мене звати Тарас Довгалюк. Я інженер-будівельник.
📗У 2007 році очно закінчив Київський Національний Університет будівництва та архітектури. Спеціальність «цивільне та промислове будівництво» (ПЦБ).
📗2006-2007р. помічник головного конструктора НДІ «Київ ЗДНІЕП» розрахунок ЗБ конструкцій.
📗2007-2009р. інженер-конструктор ВАТ "Укрндіпроектстальконструкція ім. В.Н. Шимановського", розрахунок металевих конструкцій.
📗2009-20011р. інженер-конструктор ТОВ "КапітельПроект" розрахунок ЗБ конструкцій. Проектування котеджiв по Київській обл.
📗2011-2012р. головний конструктор проекту ТОВ «БФ Завод» розрахунок металевих та залізобетонних конструкцій та супроводу будівництва.
📗З 2012-го зосередив свою роботу лише на конструкціях та технологіях будівництва приватних будинків з 2013 року перебуваю у гільдії сертифікованих проектувальників України.
_________________________________________________________
#ТарасДовгалюк #БудівельнаКонсультація #ПроектБудинку #Будівництво #БудівельнаКонсультація #Консультація
Дякую за цікаву інформацію. Почала дивитись Ваш канал, бо замріялась про будиночок в селі. Але від сьогоднішнього відео ( скоріш від озвученої суми) аж..., добре що лежала😂
Буду мріяти далі, кажуть - мрії збуваються!
Я ще чув таке: Будьте обережні, мрії збуваються)) Це коли люди мріють про речі, сутність яких не до кінця усвідомлюють.
Але будиночок до таких речей навряд чи відноситься, тому будьте спокійні, продовжуйте мріяти)
Підвал за 60к, думав мені почулося 😢
Хоча голова МСЕК собі збудує
Або начальник ТЦК
я за 60к будинок на 140 квадратів побудував з зовнішнім оздобленням під ключ, не враховуючи звісно землю. тут якийсь космос по підвалу порахований. по моїм підрахункам можна ділити на 2 озвучені цифри.
428 дол/м.кв. з оздобленням? Це з чого будинок? Коли побудований?
@@Taras_Dovhaliuk з керамоблоку 250, утеплювач 150 пінопласт, навіть баранець альпіна силіконова по акції. Ціни на роботу не космічні звісно, чекав довго бригаду. І повторюсь, без вартості землі. Більше цікавить питання, як зробити не під всім будинком підвал, ну точніше як зробити зрозуміло, а от які стіни при цьому треба утеплювати і гідроізолювати для впевненості. Якщо тільки 2 стіни підвалу будуть зовнішніми стінами фундаменту будинку, інші 2 внутрішніми. Таке відео думаю зараз дуже актуально
@@SpanchBob73 Так, про ньюанси будівництва підвалу я б теж послухав більше
@@SpanchBob73Дивне ствердження про які стіни потрібно гідроізолювати. Якщо грунтові води можуть бути вище полу підвала, то все гідроізолювати, вода не вибирає внутрішні або зовнішні стіни. По утепленню я б з автором посперечався, про потребу утеплення нижче 1,0м, там це вже не обов'язково
Дякую за відео. Дуже цікаво!
рік назад я працював у замовника, робив ремонт першого поверху таунхауса у крюківщині (на межі крюківщини і гатного)
так от, коли він показав мені їхній _підвал_, то я був трохи в шоці. на весь перший поверх площею, 2 повноцінні величезні кімнати, 2.2м висота, з фундаментних блоків, поштукатурено якоюсь рижою піщаною штукатуркою, бетонні сходи, все таке. Питаю це у вас у всіх такі підвали? Він каже, майже у всіх. Питаю чи дорого. Каже., мене спитали, чи хочу я підвал на весь таунхаус. якщо хочу, то треба доплатити 5 тисяч доларів, ну і сказав робіть.
я не знаю, яка там гідроізоляція і як він утеплений, підозрюю, що нормально, бо там сухо і комфортно. коли почув, що подібне коштує 60 чи 70 тисяч доларів, то подумав, що мені почулося
той таунхаус будувався якраз перед повномаштабкою, може це так ціни виросли,я хз
Я ж не проти, якщо в 5к влізти можна то ок))
Якщо рахувати в $$$ ціни на матеріали і роботу +- одинакові що в 2021 по сьогоднішній день...
Тарас, вам треба було додати, що мова йде про житлове приміщення - а це і вентиляція здорової людини і мікроклімат на додачу (без устаткування, але з надійним замкнутим зовнішнім контуром). А то в кожному коменті лише здивування, "чому підвал для зберігання огірочків такий дорогий?".
Можливо, але якби я записав відео про підвал для зберігання огірків, то всерівно були б такі коментарі :)
@@Taras_Dovhaliuk Огірочки - то святє :)
Дописав у заголовок :)
Все це зрозуміло, ціни ростуть, людей не вистачає, і т.д., але 60к зелених за підвал, це якийсь сюр
@@summerhouse-r8w нафіг тоді будинок теж незрозуміло якщо вже будуєш персональний жилий бункер то над ним помідорки краще й смачніше, краще по землекористуванню і по маскуванню.
Холодильник закопати.Недякуйте 😊😊😊
Я правильно розумію, що він замінює і фундамент, і під ним нічого більш нема? то потрібно було б порівняти (відняти) з ціною фундаменту. А ще вже потім зрозумів, що житловий, тоді ще з ціной другого поверха треба порівняти, бо це виходить двоповерховий будинок(чи 3) з -1м поверхом. А ще було б цікаво як ціна зміниться якщо це буде напівпідвал.
Цікаво було б побачити порівняння вартості зі стрічковим фундаметом такого ж розміру. А саме, на скільки дорожче обійдеться підвал
Привіт
З захопленням дивлюся Ваш канал
Скажіть, чи нема у Вас проектів адаптації ванної кімнати квартири в ванну з лише душом та розкішною мийкою та кафелем. Було б цікаво, як саме зіграти полом, гідроізоляція, тощо.
Навіщо утеплювати нижче промерзання грунту?
Це зайві фінансові і часові витрати
Щоб не гріти грунт і темпиратура зовнішньої поверхні стіни була максимально рівномірною. Для зменшення інерційності конструкції. Плюс це додатковий захист гідроізоляції. А утеплення нижче промерхання грунту це по вартості в рамках бюджету будівництва будинку це менше ніж 0,1%
На мій субʼєктивний погляд - мало того що убер дорого, але головне для чого?! Будинок 10х8 десь як в мене (9х11) спершу сам хотів цокольний поверх, але задавши питання що там помістити я не знайшов відповіді:
- котельня - ні, газову не можна спускати в підвал, а дровяна… поносите зимою три рази в день дрова по сходах туди, а звідти золу зрозумієте що таке мазохізм, мало того треба зробити трап для зливу на випадок протічки ,
- лазня - ні треба купу грошей потратити на гідро паро ізоляцію насоси для підняття води, далі будете розпалені бігати по тих сходах за шашликами, а ще після парної хочеться в сніг чи воду а це значить басейн ще глибше закопувати а там вже точно грунтові води найдуться, а це ще додаткова гідроізоляція соло ліфти для какульок 💩 які обовʼязково колись поламаються,
- далі спортзал, більярд - бляха ну не будете ви там займатися відходьте від про понтів 90-х в крайньому випадку зробіть це на мансарді з гарним видом з вікна. У дядька в підвалі тенісний і більярдний столи є рівно один раз гості грають тому що там оо яка дивина - холодно бо це ж підвал! 🤦🏻♂️
- поїхали далі, жилі приміщення. Ну-ну є багато охочих жити в холодному вогкому камʼяному мішку без вікон?
- пральня можливо питання спірне по перше знову система відкачування води на гору по друге тільки сушильна машина, так як волого і холодно нічого не сохне і головне… де в будинку копиться найбільше брудної одежі, постелі? В спальнях і ванних кімнатах які зазвичай на 2 поверсі, то звідти прийдеться носити аж в підвал а з підвалу наверх два поверхи, таке собі… я собі запланував на 2-у поверсі пральню зі входом з ванної кімнати.
- що залишається? Склад для зберігання продуктів. Оце єдине що варто помістити в підвал, а ще якщо ви вино, сири 🍷 робите то обовʼязково! Але для цього вам не потрібен ЦІЛИЙ цокольний поверх, достатньо погребу під частиною будинку або взагалі поза ним.
Собі я викопав підвал під гаражем який дотичний до будинку з внутрішнім входом. Окремо в середині фундаменту гаражу. Певний перерозхід матеріалу, але не прийшлось робити різнорівневий ступчятий фундамент з опиранням на різні шари грунту 4х5 метрів (гараж на 2 машини) приблизно обійдеться 2,5-3 тисячі доларів, зараз осінь 2024 будую стіни з повнотілої цегли. Село в 8 км від Одеси.
А що в майбутньому буде з таким великим підвалом, який не проектувався для конкретного застосування? Буде склад нафіг не потрібних речей й будівельних матеріалів, які мають неймовірну властивість накоплюватись, але щось дорогувато 60 тисяч для цього зате є двоє сходів щоб цей мотлох заносити …. І виносити 😁😄😆 а ще мабуть забудовники натякнули що у вас так вже не підвал а справжній бункер ☝️😮😉 ммм…
коротше кажучи такий цокольний поверх потрібен тільки будівельникам 👷🏿♂️🧱👍
Будівельникам він точно не потрібен, вигідніша і приємніша в роботі надземна частина :)
Цікавіше було б розбивкою ціна матеріалів і ціна роботи.
Бо роботу багато хто готовий виконати власноруч.
Відніміть 30-40% і буде приблизна вартість тільки матеріалів.
Підкажіть, ви кажете, що вартість зросла на 5 тис. доларів. Це з урахуванням перерахунку в гривні чи безпосередньо в доларах? Наприклад, навесні це було 60$, а зараз 65$. Я маю на увазі, якщо кошти зберігати в валюті, вартість також підніметься на таку суму?
На 5 це у інших будівельників, це не тільки причина в бетоні.
Чи можна підлогу по грунту робити без стяжки під пінополістирол? Скажем, утрамбувати і вирівняти, потім плівка(як гідроізоляція), потім пінополістирол і стяжка по ньому.
Можна
78 м2 підвал...
Для яких цілей використовується така величезна площа підвалу?
Це не велика площа. Теплогенераторна, пральна кімната, кладова, кабінет, спортзал.. (наприклад). Мені подобається кабінет без вікон, в мене саме такий.
@@Taras_Dovhaliuk дякую
@@Taras_Dovhaliuk Гадаю більшість людей використовують підвал як кладову , котельню і в сучасних реаліях як укриття під час повітряної тривоги ( за умови що сигнал тривоги був почутий і його не ігнорують ) .
Скажіть будь ласка, чи є сенс обкладати ГБ коробку всередині в пів цегли задля теплоакумуляції?
Так, навіть колись таке рішення в проєкті закладав
@@Taras_Dovhaliuk дякую за відповідь
Скільки скільки??? Це яка ж у вас маржа за роботу.
Ніяка, це вартість середня багатьох буд організацій і бригад.
@@Taras_Dovhaliuk тоді ціну розділіть на 2 щоб отримати собівартість. Бо 60 тис це занадто... Давайте порахуємо скільки матеріалів піде, арматура, бетон, утеплювач, гідроізоляція і тд... Можливо там в кінці виявиться що цегляну кладку внутрішніх стін розшивали справжній золотом для декору.. а так поки що не сходиться сума.. а бо буд організації і бригади окрім своєї роботи заробляють ще і на матеріалах.
для зберігання овочів та фруктів у пдвалі підлога повинна бути земляна, давайте такий підвал рахуйте
підвал 10х7 60тис. доларів 🙄, а я підвал на два гаріжі 6х8 у два поверхи з стяжкою та перестінками за 3тис. доларів збудував, треба переробляти тепер, може це не в доларах в гривнях🤨
+
Я правильно розумію, що ціна не буде лінійно зменьшуватись від лінійного зменьшення площі?
Лінійно ні, але буде
А в Україні використовують ICF( insulated concrete form)?
При такій технології важко правильно виконати гідроізоляцію і + ви отримаєте непотрібний шар пінопласту в приміщенні. Колись років 15 тому це було популярне, але потім пішли масові негативні відгуки і технологія не вижила. Проблема в мікрокліматі, повітря пересушене, потрібна тільки примусова вентиляція і були скарги на незрозумілі запахи в приміщенні. Ми два обєкти реконструювали, просто знімали внутрішній шар і штукатурили.
@@Taras_Dovhaliuk в сучасні хаті примусова вентиляція це норма.чи в Україні інакше?.
Те що бачу тут( Канада) це хата будується повністю airtight і примусова вентиляція це єдиний варіант..І гідроізоляція обовязкова з дренажем довкола хати
В нас нащастя по іншому. В цегляному будинку прекрасно працює природня вентиляція і при вимиканні світла можна себе комфортно почувати.
@@Taras_Dovhaliuk я чув що в Канаді вентиляція також використовується для виведення якогось радіоактивного газу ( що природньо туди потрапляє ) . Не знаю чи є такий газ в Україні , але думаю що ніхто не звертав би особливої уваги на такі речі .
Дякую за цікаве відео. Чи можливо робити щось менше, не на всю площу основи будинку (кімната-сховище зараз, яка в майбутньому могла б використовуватись як погріб наприклад) у Ваших типових проектах (напр. ДТ3)?
Можна, але сильно дешевше не буде під частиною підинку ніж під всім. Просто погрі, в якому будете ховатись, може ще більш небезпечним бути.
Завжди 1 поверх вниз коштував як 2 поверхи вверх.
Не розумію, чого люди дивуються.
Є ще отака думка, що до вартості будівництва: ruclips.net/video/bjfPXbGfevs/видео.html
Перший
++
В Україні у будівельників є "вавка в голові". Дивиться, зробити подібний фундамент можуть 4 людини за місяць. Вже позначили, що робота це 30-40% вартості. Візьмемо середню цифру 35%. Виходить, що робота коштує 0.35*60 = 21 $. То наши 4 будівельника мають зарплатню по 5 000 баксів умовно? Інженери, лікарі, навіть айтішники зараз курять у сторонці....
PS
Подивишься такі відео, та відкидаєш ідею будуватись, бо навіть уявити не можна, скільки буде коштувати фінальний будинок.
Порахуйте тільки вартість опалубки, а це не матеріали і не заробіток будівельника. Я дав вартість не з одного обєкту і не від одних будівельників. Можете собі безкоштовно будувати, мені ж всерівно, я свої послуги не рекламую на каналі, в нас будівельники на розхват і без ютубу.
@@Taras_Dovhaliuk Хіба опалубка не в "матеріалах" ? Є робота, є матеріали. На мій погляд, ми маємо рахувати опалубку, навіть якщо ми Ії потім викидаємо.
Це не матеріали і ніхто орендовану опалубку не викидає, а в кого вона своя, то за амортизацію і маржу там не менша сума.
@@Taras_Dovhaliuk Ви мене наштовхнули на нову думку. А можливо орендувати опалубку, яка використовується багаторазово?
Можна що завгодно якщо ти за це не відповідаєш своїм майном, писав вже не буду повторюватись.
Підвал насьогодні актуальний. Як бомбосховище плюс тцк-сховище 😂😂
Якби ж влада - виключила. Площу підвалів. При сплаті податку на нерухомість.
Це жах. Навіть уявити не міг, що підвал може саме так коштувати. Питання - скільки матеріали та робота окремо?
робота 30-40%
@@Taras_Dovhaliuk А с точки зору кількості трудовитрат. Скільки потрібно людей та часу щоб такий фундамент зробити?
бо це не підвал а нульовий поверх, тому і ціна космос
@@PacmanRoot Поясніть мені, дурню, в чому різниця. Дякую.
Пояснюю дурню. Вартість будинку під ключ 1200-1400дол/м.кв. Вартість ЖИТЛОВОГО підвалу в збірних або монолітних конструкціях 450 - 750 м.кв. +- 30% це вартість за механізми і роботи. І якщо ти будуєш собі, то можеш робити любу діч, адже ти за неї відповідаєш, а якщо ти будуєш по договорі і відповідаєш за це особистим майном і ризикуєш тим, що можеш попасти так, що кілька років будеш працювати на виплати по суду клієнтові, якому пообіцяв зекономити на етапі будівництва а він потім просто подав до суду бо з економією ти порушив ДБН, то ти і за 5к дол не візьмешся за таку роботу. А доркопатись можна за багато чого. Знаю, про що говорю, бо два рази мої юристи зустрічним позовом натягували таких ушлих.
Що краще та довговічніше? МОНОЛІТ чи ЗБІРНИЙ ?
Моноліт, але і це і інше нас нажаль пережива)