Morálne riziko ne/krachu SVB bank (Silicon Valley Bank)
HTML-код
- Опубликовано: 19 ноя 2024
- Zistite viac o možnosti investovať cezo mňa:
Moja firma: babockyinvestm...
Môj web: www.martinbaboc...
Môj email: martin.b.babocky@gmail.com
Sledujte môj FB: / martin.babocky.investor
Môj INSTAGRAM: / martin.babocky
Ak sa vám moje videá páčia, odoberajte môj RUclips kanál a pri tlačítku odoberať kliknite na zvonček, nech ste vždy prví informovaní o nových videách.
Majte úspešný deň! 😊
Disclaimer: Investovanie a obchodovanie na burze so sebou nesú riziká. Pred každým novým uskutočneným obchodom vám odporúčam starostlivo zanalyzovať potenciálny obchod a rozhodnúť sa podľa svojho vlastného najlepšieho vedomia, skúseností a znalostí. Nič, čo je vo videu povedané alebo ukázané, nie je investičným ani žiadnym iným odporúčaním. Pre úspešné investovanie by sa človek mal v téme investovania, súvislostí na trhoch a ekonomiky veľa vzdelávať. Držím vám palce priatelia.
Vaše videá sú tak inšpirujúce
To, čo robíte, na nás urobilo dojem a radi by sme s vami spolupracovali!
Inak dobre video Martin ,aj keď by to chcelo viac info a možno vysvetliť prečo nie sú dlhopisy nakoniec také bezpečné ako sa vykresľujú a možno prehodnotiť investíciu do krypta hlavne btc ale robiť to rozumne a nedrzat to na burzách ale vložiť do svojej HW peňaženky
Dlhopisy sú v pohode, sú bezpečné. Silicon Valley Bank musela odpredávať dlhopisy, aby mohla vyplatiť klientom vklady, ktoré si chceli vybrať. Keby nemusia, môohli tieto dlhopisy držať do splatnosti a problém by nebol - ZÁROVEŇ boli asi greedy, pretože sa nepoistili proti pohybu úrokových sadzieb. Iné banky majú nakúpené deriváty, ktoré ich chránia pred týmto a ich straty by v prípade odpredaja dlhopisového portfólia boli maličké.
Povedal by som, že na takéto prípady by mali byť vopred pripravené pravidlá a podmienky. Neviem ako to majú v USA, ale u nás na SR je na základe zákona zriadený Fond ochrany vkladov a chránených je takto 100% vkladov do výšky 100 000 EUR. Do banky vkladám tieto peniaze s vedomím tohto faktu. Investujem s vedomím, že to môže byť vo výsledku nula. Tzn. žiadna dodatočná kompenzácia by nemala byť. Klient vo všetkých prípadoch akceptoval riziko.
V USA majú ochranu vkladov do 250 000$ a aj tak to nepomohlo v tomto prípade.
Súhlasím. Okrem toho, že ich "fond ochrany vkladov" je do 250 000, sa vláda USa rozhodla, že zaplatí aj vklady, ktoré ľudia mali v týchto bankách nad túto hodnotu.
Ak tam tiež funguje niečo ako fond na ochranu vkladov, tak by som to vyplatil do zákonnej výšky, zvyšok je strata, ktorú by mali odpísať.
Samozrejme mohlo by sa to preniesť do celého sektora, ale to len preto, že ľudia panikária. Ak by sa rozhodli všetci, vybrať všetko, nuž toľko hotovosti neexistuje.
Súhlas.
Svb nepoložili zlé úvery Tech spoločností , alebo startup ale to čo je najbezpečnejšie aktívum berzrizikove ktoré sú americké štátne dlhopisy garantované štátom na dlhých dlhopisoch sú obrovské straty
Dlhopisy ich nepoložili, sú v pohode, sú bezpečné. Silicon Valley Bank musela odpredávať dlhopisy, aby mohla vyplatiť klientom vklady, ktoré si chceli vybrať. Keby nemusia, môohli tieto dlhopisy držať do splatnosti a problém by nebol - ZÁROVEŇ boli asi greedy, pretože sa nepoistili proti pohybu úrokových sadzieb. Iné banky majú nakúpené deriváty, ktoré ich chránia pred týmto a ich straty by v prípade odpredaja dlhopisového portfólia boli maličké.
Ideál čas investovať do bánk ktorým kvoli tomuto spadli akcie o pár % či?
Osobne to nevidím ako zlý nápad.
Presne tak,keď nejaká banka hazarduje nemá tam co robiť. Treba oddeliť zrno od pliev.
Je to tvrdo povedané, ale je to pravda.
Včera sme to práve riešili na bankovníctve a učiteľ povedal že regulácia bánk v USA je o dosť slabšia ako v europe a aj preto nastala takato situácia
Plus v USA sú viac kapitalisti ako my v Európe. Tam firmy rýchlo skrachujú, rýchlejšie sa potom ekonomika obnoví. Rýchlo firmy prepustia zamestancov a keď sa situácia zlepší, rýchlo ich prijmú naspäť. My tu chceme všetko všetkým (firmám aj zamestancom) garantovať a potom sme veľmi pohodlní a ostatné svetové ekonomiky nás v raste predbiehajú.
kriza nezacina padom velkej banky ale malej.