Вся ця історія нежиттєздатна взимку. Взимку сонця немає. Поле працювати не буде, а найбільше навантаження на таку систему буде саме взимку. З іншого боку, там 30кВтг АКБ. Вони будуть заряджатись від мережі, а працювати на віддачу під час відключення. Іншими словами, в разі веєрних неаварійних вимкнень електрики комфорт в цьому будинку буде більший, ніж у сусідів. Буде вода. Буде їздити один ліфт. Буде циркулювати теплоносій, якщо теплоносій буде на вході. Але коли буде вмикатись світло, заряд АКБ буде давати додаткове навантаження, я б напружувся щодо розрахунків по підключення цього навантаження до мереж будинка. Той, хто пише, що хтось добре прикурив на системі, не порахував, що там тільки АКБ на 0.5 млн. І скоріш за все ще захист кімнати, де вони стоять, ще на сотку 😁👍
Розвиваємо далі відновлювальну енергетику. Колись люди думали, що кінь зручніше за авто і сміялись з автомобілістів. Скільки зараз коней у людей на одне парадне?! Немає нічого досконалого, у всього є і +/-, і коні хворіють і їсти хочуть, і автівки ламаються, і сонячна генерація має свої +/-, адаптуймося, поєднуймо та винаходимо найкраще з усього що є.
Чисто для інформації В мене в приватному будинку - аналогічно 30кВт батарей (250к грн) - 9 кВт сонячних панелей (100к грн, якби ставив 15 кВт - було б 170к грн) - інвертор такого ж виробника на 6 кВт за 40к грн. Як би брав на 12квт - ціна була б 80к (тут реально х2) І того, жилці мали б заплатити 500к грн, але не лям. Ок, хай ще монтаж панелей та інвертора за АКБ + проєкт + підключення споживачів - ну нехай 150-200к грн зверху … але 300к таки хтось десь зверху «заробив» Але загалом - підхід правильний Але 30кВт батарея на багатоповерхівку при тому що в мене 30 на будинок…. Зрозуміло чому хочуть збільшити до 90. Тим більше що навіть 15 квт панелей від сонця влітку за 1 день можуть згенерувати х2-х3 від ємності батареї Тут вже треба зелений тариф і дохід власникам квартир
30кВт яких батарей? 48в, 100Аг lifepo4 заводської збірки 50к грн. В результаті 30кВт акум від 600тис грн і вище, якщо це високовольтний акумулятор. P.S. ціни в відео безперечно завищені, але я надіюся, що це тому що відбувалось це все в період найбільших загострень цін
@@Yazon2006 3x5 кВт-г заводської збірки, купував по 40-50к грн бо не одночасно 1 батарея власної збірки - 16 елементів 280Аг, тобто сумарно 14.3квт-г. Обійшлась десь 86к грн. Збирав сам з BMS на 200А
@@oleksandr5256 ТАк чому порівнюєте свої очумєлі ручки з заводськими виробами? Ви можете хоч безкоштовно з айкосів собі космольот зробити. Це не значить що в магазині таку штуку можна взяти безкоштовно, айкоси теж) Тому ці маніпулятивні порівняння говорять тільки про те що ви хочете повипендрюватись який ви молодець. До того ж ви не враховуєте багато факторів: що це багатоповерховий будинок а не приватний- перерозхід кабелю і інших супутніх елементів системи, сезон коли куплялось обладнання (ціни скакали в 2-3 рази за 2 роки), навіть підйом такої кількості обладнання на дах коштує грошей.
@@oleksandr5256 коли ти несеш відповідальність за спільне майно то нічого "самостійно зібрав" бути не може. Тільки максимальна якість, надійність і з гарантією. Не порівнюйте купив собі і купив за спільні гроші багатьох людей.
Друзі, хто ставив інвертор і акумулятори для насосів води в багатоквартирному будинку? Яка у вас середня витрата на годину? У нас стоїть 4 насоси загальною потужністю 10 кВт. Проектанти порахували нам акуми на 40 кВт і сказали, що це покриє максимум на 4 години роботи. Також пропонують ще більшу ємність. Мені здається, що вони нас на гроші розкручують.
Чому вам так здається? У вас загальна потужність насосів 40 кВт. Грубо кажучи при безперервній роботі в 1 годину 4 насоси зьїдять всі 40 кВт. От і рахуйте скільки часу у вас працюють насоси за 1 годину і дізнаєтесь скільки годин протримають ваші аккуми ( наприклад кожен з насосів за годину працюють сумарно по 15 хв. от і виходить, що за 4 години вони розрядять ваші аккуми) .Але є ще нюанси: 40кВт з батарей ви не використаєте бо батареї в "0" не можна розряджати ( в середньому розряд допускається до 20%) це впливає на їх строк служби, є втрати при перетворенні струму, інвертор на себе також споживає...
В реальності вони не працюють на повну потужність. У нас написано 8 насосів, сумарно 26кВт. Виміряли що фактично - 3кВт. Батареї не можна бла-бла. В батареях 0 це і є той рівень де спрацьовує захист BMS і нічого поганого в цьому нема, ніхто не рахує від "абсолютного нуля".
Два питання: 1.) Чи не краще було поставити гібридні сонячні колектори, які окрім дорогої (але автономної) електроенергії, виробляли б тепло для опалення та ГВП? Це могло б охолоджувати самі панелі, захищаючи їх від перегрівання. Чи разом з цим виникали б проблеми в обліку, ставало б незрозуміло, чиє саме тепло і гарячу воду спожила квартира за її лічильником за місяць - теплопостачальника, чи сонячну. Тобто незрозуміло кому платити гроші за спожиті обсяги опалення та гарячу воду? 2.) Газова котельня нашого будинку споживає 4,2 - 5 кВт/год електроенергії (котли, пальники, насоси). Чи правильно я розумію, що акумуляторів на 30 кВт/год (як у відеосюжеті) нам вистачить аж на 6 годин, після яких наступатиме такий же колапс, як у сусідніх будинках, у випадку блекауту?! Якщо так, то чи не є генератор все ж більш дешевшим та куди більш автономнішим варіантом, який працюватиме у будь-яку погоду та пору року, і гарантовано забезпечуватиме будинок електрикою, убезпечуючи його від замерзання?
О, не знав, що є гібридні колектори. Цікава штука. З обліком, думаю, нема проблеми - просто те, що нагріли панелі, має рахувати окремий лічильник. Щодо акумуляторів, в ваших розрахунках ємність 30 кВт*год (помножити а не поділити), споживання 5 кВт. Вистачить не на 6 а скоріше на 5, враховуючи різні втрати.
@@antonshekhovtsov8851 Опалення та гаряча вода подавалась би через одні й ті саме стояки, і проходили б через одні й ті саме квартирні лічильники. Це як з електрикою, яку де-хто в блекаути пробував подавати в квартири через будинкову мережу з генератора. Ця електроенергія проходила через лічильник ДТЕК, і люди платили їм за електроенергію, яку реально виробляв генератор.
На скільки вистачить,- не все так однозначно! Залежить від погоди і від того на скільки спочатку був заряджений акумулятор. Якщо є сонце, навіть взимку, то його вистачить і на зарядку акумуляторів і на живлення будинку, але на жаль сонячна погода - рідкість для наших холодних зимових днів, зазвичай лише 10%, тобто по 3 дні на місяць є сонце. Але навіть за густих хмар можна спробувати вичавити з 30кВт станції десь по 2 години на добу роботи котельні на 5кВт потужності, що вже дасть можливість не заморозити будинок.
@@Human-mj1xm Вартість 3-фазного 16-20 кВт дизель-генератора, який працює в будь-яку погоду і пору року, становить 300 тисяч гривень, тобто у 3 рази дешевше ніж інвертор + акумулятори + сонячні панелі на такі ж 15 кВт, які взимку (коли необхідно забезпечувати роботу котельні) працюють лише на 10%. Різниця у 700 тис. грн - це 15 тис. літрів дизпалива (які може і не знадобляться), яких вистачить на 3500 мотогодин (при 100% навантаженні), за які буде вироблено 52,5 тис кВт/годин, в той час, як за весь опалювальний сезон (5 місяців) наша котельня споживає 13-16 тисяч кВт/год. Тобто цієї різниці у витратах вистачило б на кілька років гарантованого безперебійного живлення котельні.
@@VolodymyrKrupa От тільки Ви забули, що Встановлена СЕС одразу починає себе окуповувати, частково компенсуючи витрати будинку(навіть без відключень), а дизель-генератор буде стояти займаючи місце, ще й споживаючи Ваші гроші, вимагаючи охорону, тех обслуговування, плату за резерв палива,...
самый актуальный вопрос - сколько отмыли бабла: панели -4000$ инвертор - 2000$ аккумуляторы - 6000$ монтаж и остальное - 5000 17 000 всего. и это не на минималках пусть будет не 17, а 25000дол=1000 000грн вся канитель под ключ ИТОГО - УКРАЛИ 75% = 3 000 000ГРН ИЗ 4 000 000. и самое интересное - ЗИМОЙ ЭТО ВСЕ РАБОТАТЬ НЕ БУДЕТ про зарядку электромобилей - вообще бредятина. на 1 авто надо от 20 до 100 квт*ч
Майже всі голови осбб крадії. Згоден 100% з коментарем. Треба змінювати клептократично-кумівську систему управління, яка розкрадає Україну більше 30 років. А такі голови осбб повинні сидіти у тюрмі
Лічильники у будь-якому випадку рахуватимуть як ту електрику, яку постачатиме ДТЕК, так і ту яку будуть виробляти панелі. Тому мешканці заплатять за цю "безкоштовну" частину ДТЕКу.
@@VolodymyrKrupa Дивно, у нас в товаристві індивідуальних забудовників панелі компенсують вартість усім учасникам. І ДТЕК виставляє рахунок по великому вхідному лічильнику, а ми відповідно вже зменшуємо на цей відсоток вартість усім споживачам. У квартир прямі договори з ДТЕК і ви не хочете усе переоформлювати - то інша справа. Але технічно така компенсація можлива.
@@rainonsunday6510 айфон - споживчий товар, а не засіб виробництва, на відміну від сонячних панелей та акумуляторів. Якщо купувати електроенергію у ДТЕК за затвердженим тарифом дешевше, ніж будувати власну електростанцію, то... навіщо її будувати, коли вона НЕ забезпечує автономності взимку, коли власне вона потрібна?
Нельзя таке робити нiв коем разi... З часом це призведе до того, що мешканцi вiдмовляться вiд послуг УкрЕнерго, там й вiд центрального опалення та споживання газу...
У Кропивницькому 85 відсотків будинків міста відключені від центрального опалення, про центральне гаряче водопостачання вже більше 30 років ніхто не чув, все місто живе на индивидуальному опаленні.
3млн за 15кВт панелей 60кВт*год акумуляторіч та ще один deye на 12кВт. Золота буде та електроенергія) ну і постачальник обладнання гарно заробить. Краще б 200шт fpv придбали на ті 3млн грн а генератор на 12кВт, і паливо до нього це до 100к грн витрат а не мільйони
А пальне до генератора у парашки купиш? Вона на зароблені гроші запустить ракету по твоєму будинку і здохнеш. А такий проект він вічно буде працювати на даху . Тільки ремонтуй іноді.
Генератор на 12 кВт такого цінового діапазону мають в кращому випадку моторесурс 3000 годин. Якщо їх експлуатувати по 6 Годин на добу, то це півтора роки. А якісний генератор , наприклад Cummins Power C17 D5 ,на таку потужність більше 600к. Так що все вони зробили вірно,
@@VolodymyrKrupa цена заоблачная (4 миллиона это 95К EUR) , на сегодня, с учетом того что одна патель на сегодня стоит 65 EUR и 15kWatt - 6k EUR то цена действительно высокая, но если смотреть что это было 2 года назад в период блекаутов то да может быть такая цена, но все раво дорого
Давайте я вам дам 550к а ви приїдете мені змонтуєте все, дасте гарантію що воно все буде працювати, та згодні будете приїхати за викликом як тільки щось станеться.
@@Yazon2006 ви читати вмієте, що я написав? Все це барахло коштує 500-550 тис грн, все що вище або спікулятивні ціни або відкат корівника СББ. Якщо люди хотять економити і бути енергонезалежними, то шукають як зробити дешевше, а не у першій ліпшій конторі і чужими руками. Собі я так і зробив, купив все сам на алі експрес і аккумулятори на нкон, а не полагався на дядю Васю з його нев...нним досвідом, зварив сам рамки для кріплення панелей, хоча не вмів варити, заніс САМ з батьком на кришу баласт з бордюрів і змонтував по відео і все працює за 3 копійки і я маю автономність і реальну економію, а не про..бав 4 млн своїх і державних грошей.
Сонячні батареї генерують енергію і в не сонячні дні також. Окрім того там є резервний акумулятор. Такі проекти зазвичай робляться за згодою мешканців на зборах.
В нас наприклад придумали утеплювати дах сучасного будинку глиною та соломою.. А поряд будинки iншого ОССБ утеплювали дах вже сучасними утеплювачами...
@@VolodymyrKrupa У цьому відео ви дізнаєтесь про унікальний проект з будівництва сонячної станції у ОСББ "Порядок Шептицького,12", який стартував у 2023 році.
Вся ця історія нежиттєздатна взимку. Взимку сонця немає. Поле працювати не буде, а найбільше навантаження на таку систему буде саме взимку.
З іншого боку, там 30кВтг АКБ. Вони будуть заряджатись від мережі, а працювати на віддачу під час відключення. Іншими словами, в разі веєрних неаварійних вимкнень електрики комфорт в цьому будинку буде більший, ніж у сусідів. Буде вода. Буде їздити один ліфт. Буде циркулювати теплоносій, якщо теплоносій буде на вході. Але коли буде вмикатись світло, заряд АКБ буде давати додаткове навантаження, я б напружувся щодо розрахунків по підключення цього навантаження до мереж будинка.
Той, хто пише, що хтось добре прикурив на системі, не порахував, що там тільки АКБ на 0.5 млн. І скоріш за все ще захист кімнати, де вони стоять, ще на сотку 😁👍
Просто красунчики ! молодці 👏👏👏
Розвиваємо далі відновлювальну енергетику. Колись люди думали, що кінь зручніше за авто і сміялись з автомобілістів. Скільки зараз коней у людей на одне парадне?! Немає нічого досконалого, у всього є і +/-, і коні хворіють і їсти хочуть, і автівки ламаються, і сонячна генерація має свої +/-, адаптуймося, поєднуймо та винаходимо найкраще з усього що є.
Чисто для інформації
В мене в приватному будинку
- аналогічно 30кВт батарей (250к грн)
- 9 кВт сонячних панелей (100к грн, якби ставив 15 кВт - було б 170к грн)
- інвертор такого ж виробника на 6 кВт за 40к грн. Як би брав на 12квт - ціна була б 80к (тут реально х2)
І того, жилці мали б заплатити 500к грн, але не лям. Ок, хай ще монтаж панелей та інвертора за АКБ + проєкт + підключення споживачів - ну нехай 150-200к грн зверху … але 300к таки хтось десь зверху «заробив»
Але загалом - підхід правильний
Але 30кВт батарея на багатоповерхівку при тому що в мене 30 на будинок…. Зрозуміло чому хочуть збільшити до 90. Тим більше що навіть 15 квт панелей від сонця влітку за 1 день можуть згенерувати х2-х3 від ємності батареї
Тут вже треба зелений тариф і дохід власникам квартир
30кВт яких батарей? 48в, 100Аг lifepo4 заводської збірки 50к грн. В результаті 30кВт акум від 600тис грн і вище, якщо це високовольтний акумулятор. P.S. ціни в відео безперечно завищені, але я надіюся, що це тому що відбувалось це все в період найбільших загострень цін
@@Yazon2006 3x5 кВт-г заводської збірки, купував по 40-50к грн бо не одночасно
1 батарея власної збірки - 16 елементів 280Аг, тобто сумарно 14.3квт-г. Обійшлась десь 86к грн. Збирав сам з BMS на 200А
@@oleksandr5256 ТАк чому порівнюєте свої очумєлі ручки з заводськими виробами? Ви можете хоч безкоштовно з айкосів собі космольот зробити. Це не значить що в магазині таку штуку можна взяти безкоштовно, айкоси теж) Тому ці маніпулятивні порівняння говорять тільки про те що ви хочете повипендрюватись який ви молодець.
До того ж ви не враховуєте багато факторів: що це багатоповерховий будинок а не приватний- перерозхід кабелю і інших супутніх елементів системи, сезон коли куплялось обладнання (ціни скакали в 2-3 рази за 2 роки), навіть підйом такої кількості обладнання на дах коштує грошей.
@@oleksandr5256 коли ти несеш відповідальність за спільне майно то нічого "самостійно зібрав" бути не може. Тільки максимальна якість, надійність і з гарантією. Не порівнюйте купив собі і купив за спільні гроші багатьох людей.
Друзі, хто ставив інвертор і акумулятори для насосів води в багатоквартирному будинку? Яка у вас середня витрата на годину? У нас стоїть 4 насоси загальною потужністю 10 кВт. Проектанти порахували нам акуми на 40 кВт і сказали, що це покриє максимум на 4 години роботи. Також пропонують ще більшу ємність. Мені здається, що вони нас на гроші розкручують.
Чому вам так здається? У вас загальна потужність насосів 40 кВт. Грубо кажучи при безперервній роботі в 1 годину 4 насоси зьїдять всі 40 кВт. От і рахуйте скільки часу у вас працюють насоси за 1 годину і дізнаєтесь скільки годин протримають ваші аккуми ( наприклад кожен з насосів за годину працюють сумарно по 15 хв. от і виходить, що за 4 години вони розрядять ваші аккуми) .Але є ще нюанси: 40кВт з батарей ви не використаєте бо батареї в "0" не можна розряджати ( в середньому розряд допускається до 20%) це впливає на їх строк служби, є втрати при перетворенні струму, інвертор на себе також споживає...
В реальності вони не працюють на повну потужність. У нас написано 8 насосів, сумарно 26кВт. Виміряли що фактично - 3кВт.
Батареї не можна бла-бла. В батареях 0 це і є той рівень де спрацьовує захист BMS і нічого поганого в цьому нема, ніхто не рахує від "абсолютного нуля".
Нормально голова осбб прикурил!
$100тис то дуже дорого. Реальна ціна обладнання $15-20тис
Два питання: 1.) Чи не краще було поставити гібридні сонячні колектори, які окрім дорогої (але автономної) електроенергії, виробляли б тепло для опалення та ГВП? Це могло б охолоджувати самі панелі, захищаючи їх від перегрівання. Чи разом з цим виникали б проблеми в обліку, ставало б незрозуміло, чиє саме тепло і гарячу воду спожила квартира за її лічильником за місяць - теплопостачальника, чи сонячну. Тобто незрозуміло кому платити гроші за спожиті обсяги опалення та гарячу воду? 2.) Газова котельня нашого будинку споживає 4,2 - 5 кВт/год електроенергії (котли, пальники, насоси). Чи правильно я розумію, що акумуляторів на 30 кВт/год (як у відеосюжеті) нам вистачить аж на 6 годин, після яких наступатиме такий же колапс, як у сусідніх будинках, у випадку блекауту?! Якщо так, то чи не є генератор все ж більш дешевшим та куди більш автономнішим варіантом, який працюватиме у будь-яку погоду та пору року, і гарантовано забезпечуватиме будинок електрикою, убезпечуючи його від замерзання?
О, не знав, що є гібридні колектори. Цікава штука.
З обліком, думаю, нема проблеми - просто те, що нагріли панелі, має рахувати окремий лічильник.
Щодо акумуляторів, в ваших розрахунках ємність 30 кВт*год (помножити а не поділити), споживання 5 кВт. Вистачить не на 6 а скоріше на 5, враховуючи різні втрати.
@@antonshekhovtsov8851 Опалення та гаряча вода подавалась би через одні й ті саме стояки, і проходили б через одні й ті саме квартирні лічильники. Це як з електрикою, яку де-хто в блекаути пробував подавати в квартири через будинкову мережу з генератора. Ця електроенергія проходила через лічильник ДТЕК, і люди платили їм за електроенергію, яку реально виробляв генератор.
На скільки вистачить,- не все так однозначно! Залежить від погоди і від того на скільки спочатку був заряджений акумулятор. Якщо є сонце, навіть взимку, то його вистачить і на зарядку акумуляторів і на живлення будинку, але на жаль сонячна погода - рідкість для наших холодних зимових днів, зазвичай лише 10%, тобто по 3 дні на місяць є сонце. Але навіть за густих хмар можна спробувати вичавити з 30кВт станції десь по 2 години на добу роботи котельні на 5кВт потужності, що вже дасть можливість не заморозити будинок.
@@Human-mj1xm Вартість 3-фазного 16-20 кВт дизель-генератора, який працює в будь-яку погоду і пору року, становить 300 тисяч гривень, тобто у 3 рази дешевше ніж інвертор + акумулятори + сонячні панелі на такі ж 15 кВт, які взимку (коли необхідно забезпечувати роботу котельні) працюють лише на 10%. Різниця у 700 тис. грн - це 15 тис. літрів дизпалива (які може і не знадобляться), яких вистачить на 3500 мотогодин (при 100% навантаженні), за які буде вироблено 52,5 тис кВт/годин, в той час, як за весь опалювальний сезон (5 місяців) наша котельня споживає 13-16 тисяч кВт/год. Тобто цієї різниці у витратах вистачило б на кілька років гарантованого безперебійного живлення котельні.
@@VolodymyrKrupa От тільки Ви забули, що Встановлена СЕС одразу починає себе окуповувати, частково компенсуючи витрати будинку(навіть без відключень), а дизель-генератор буде стояти займаючи місце, ще й споживаючи Ваші гроші, вимагаючи охорону, тех обслуговування, плату за резерв палива,...
6:53 це просто цегла лежить на рамах та тримає панелі?
Схоже що це бордюрна плита. Але робити отвори в даху то капець, так шо може й так кріпитися.
Так, такой метод практикується дуже часто у всьому світі.
клас, аплодую
самый актуальный вопрос - сколько отмыли бабла:
панели -4000$
инвертор - 2000$
аккумуляторы - 6000$
монтаж и остальное - 5000
17 000 всего. и это не на минималках
пусть будет не 17, а 25000дол=1000 000грн вся канитель под ключ
ИТОГО - УКРАЛИ 75% = 3 000 000ГРН ИЗ 4 000 000.
и самое интересное - ЗИМОЙ ЭТО ВСЕ РАБОТАТЬ НЕ БУДЕТ
про зарядку электромобилей - вообще бредятина. на 1 авто надо от 20 до 100 квт*ч
Майже всі голови осбб крадії. Згоден 100% з коментарем. Треба змінювати клептократично-кумівську систему управління, яка розкрадає Україну більше 30 років. А такі голови осбб повинні сидіти у тюрмі
Яка дивна людина, що робити з надлишком? У вас же Deye. Підмішуйте в мережу надлишок і зменшуйте вартість електроенергії для усіх мешканців.
Лічильники у будь-якому випадку рахуватимуть як ту електрику, яку постачатиме ДТЕК, так і ту яку будуть виробляти панелі. Тому мешканці заплатять за цю "безкоштовну" частину ДТЕКу.
@@VolodymyrKrupa Дивно, у нас в товаристві індивідуальних забудовників панелі компенсують вартість усім учасникам. І ДТЕК виставляє рахунок по великому вхідному лічильнику, а ми відповідно вже зменшуємо на цей відсоток вартість усім споживачам. У квартир прямі договори з ДТЕК і ви не хочете усе переоформлювати - то інша справа. Але технічно така компенсація можлива.
@@artemcaТак, у наших квартир прямі договори з ДТЕК. Так зобов'язує закон про ЖКП - всіх перевели на прямі договори.
Ну і коли воно окупиться?
7 років. Якби без акумуляторів було б 5 років.
6:05 - відповіли, що розрахунково окупність системи становить 15-17 років.
коли окупиться ваш айфон?)
@@rainonsunday6510 айфон - споживчий товар, а не засіб виробництва, на відміну від сонячних панелей та акумуляторів. Якщо купувати електроенергію у ДТЕК за затвердженим тарифом дешевше, ніж будувати власну електростанцію, то... навіщо її будувати, коли вона НЕ забезпечує автономності взимку, коли власне вона потрібна?
@@rainonsunday6510 в мене айфон щоб тусуватись красиво, і я його можу хоч кожен місяць купляти, а сонячна станція, то про інше
Нельзя таке робити нiв коем разi... З часом це призведе до того, що мешканцi вiдмовляться вiд послуг УкрЕнерго, там й вiд центрального опалення та споживання газу...
І що тут поганого?
ти напевно не розумiешь що таке метафора?...
@@ЕвгенийТрухачев-с3я це не метафора, а сарказм
@@orkoteg09..😅
У Кропивницькому 85 відсотків будинків міста відключені від центрального опалення, про центральне гаряче водопостачання вже більше 30 років ніхто не чув, все місто живе на индивидуальному опаленні.
)))
3млн за 15кВт панелей 60кВт*год акумуляторіч та ще один deye на 12кВт.
Золота буде та електроенергія) ну і постачальник обладнання гарно заробить.
Краще б 200шт fpv придбали на ті 3млн грн
а генератор на 12кВт, і паливо до нього це до 100к грн витрат а не мільйони
А пальне до генератора у парашки купиш? Вона на зароблені гроші запустить ракету по твоєму будинку і здохнеш.
А такий проект він вічно буде працювати на даху . Тільки ремонтуй іноді.
Люди псіханули.
Генератор на 12 кВт такого цінового діапазону мають в кращому випадку моторесурс 3000 годин. Якщо їх експлуатувати по 6 Годин на добу, то це півтора роки. А якісний генератор , наприклад Cummins Power C17 D5
,на таку потужність більше 600к. Так що все вони зробили вірно,
Собівартість того що показано 500000-550000 максимум
Це сьогодні, а рік тому, під час блекаутів, була 5Х ціна, і нічого не було в наявності.
@@VolodymyrKrupa цена заоблачная (4 миллиона это 95К EUR) , на сегодня, с учетом того что одна патель на сегодня стоит 65 EUR и 15kWatt - 6k EUR то цена действительно высокая, но если смотреть что это было 2 года назад в период блекаутов то да может быть такая цена, но все раво дорого
Давайте я вам дам 550к а ви приїдете мені змонтуєте все, дасте гарантію що воно все буде працювати, та згодні будете приїхати за викликом як тільки щось станеться.
@@Yazon2006 ви читати вмієте, що я написав? Все це барахло коштує 500-550 тис грн, все що вище або спікулятивні ціни або відкат корівника СББ. Якщо люди хотять економити і бути енергонезалежними, то шукають як зробити дешевше, а не у першій ліпшій конторі і чужими руками. Собі я так і зробив, купив все сам на алі експрес і аккумулятори на нкон, а не полагався на дядю Васю з його нев...нним досвідом, зварив сам рамки для кріплення панелей, хоча не вмів варити, заніс САМ з батьком на кришу баласт з бордюрів і змонтував по відео і все працює за 3 копійки і я маю автономність і реальну економію, а не про..бав 4 млн своїх і державних грошей.
Це кража грошей мешканців.
З середини грудня до середини лютого сонячного світла, по данним гідромедіа центру п'ять днів.
Сонячні батареї генерують енергію і в не сонячні дні також. Окрім того там є резервний акумулятор. Такі проекти зазвичай робляться за згодою мешканців на зборах.
Соболезную жителям осбб. Ни в коем случае не идите на осбб, это кидалово. Это не конституционное образование жителей.
Ахінея😂
@@marttohack1043 Любви тебе)
Співчуваю рівню інтелекту
В нас наприклад придумали утеплювати дах сучасного будинку глиною та соломою..
А поряд будинки iншого ОССБ утеплювали дах вже сучасними утеплювачами...
Если ОСББ на сборах выбрало адекватного управляющего, то все это работает без проблем
А что это за цены такие интересные? Там всех делов до 700тыс. И это я с запасом взял...
Цены периода веерных отключений и блекаутов. Когда стоимость была умножена на 5, и ничего в наличии не было.
@@VolodymyrKrupa абы ляпнуть...
@@VolodymyrKrupa У цьому відео ви дізнаєтесь про унікальний проект з будівництва сонячної станції у ОСББ "Порядок Шептицького,12", який стартував у 2023 році.
Ага і на аліекспрес і nkon було все помножено на 5