Класика чи No-Till? Вплив різних видів обробітку на ґрунт - дослід тривалістю понад 25 років!
HTML-код
- Опубликовано: 10 фев 2025
- Команда ZEEP продовжує серію випусків щодо різних технологій обробітку ґрунту, дослідів, особливостей налаштувань та регулювань техніки. Для розширення нашого з Вами кругозору, ми будемо, в тому числі, звертатись і до міжнародного досвіду та публікувати відео мовою оригіналу з нашою озвучко «ПЕРЕКЛАДЕНО ZEEP».
Цей відео-ролик присвячено показу результатів досліду з довготривалого використання двох методів обробки ґрунту: «класичний» обробіток та ноу-тіл (No-Till). Дослід було закладено більше 25 років тому назад у сівозміні кукурудза-соя американським доктором наук та професором Джо Лауером.
Доктор наук, викладач кафедри ґрунтознавства Університету Вісконсін-Медісон Франциско Арріага демонструє відмінності в профілі ґрунту, в розвитку кореневої системи кукурудзи та в загальних властивостях ґрунту в результаті довготривалого застосування 2 різних технологій обробітку ґрунту. Для очевидності демонстрація відбувається прямо в ґрунтовому розрізі (ямі).
Науковець спочатку розказує про стан ґрунту та розвиток кукурудзи при застосуванні традиційного обробітку ґрунту - чизелювання восени та дискування весною. Потім Франциско перейде до зони, де більше чверті століття на момент зйомки ролику проводився безвідвальний обробіток.
При ноу-тілі ґрунт менш ущільнений та більш рихлий, ніж при класичній обробці. Коріння культури також знаходиться в кращому стані та проникає на більшу глибину. Окрім цього дослід демонструє суттєвий вплив на формування верхнього родючого слою, який при нульовій технології виявився значно товщим, ніж при класичній технології.
Чи є у Вас досвід використання технології ноу-тіл? Які результати Ви отримували? Поділіться у коментарях до цього відео з українською агроспільнотою!
У наступних відео на Вас чекає багато цікавого і нового зі світу АгроТехніки! Тому підписуйтесь, ставте «дзвіночок», слідкуйте за оновленнями на нашому каналі, підтримуйте «лайками» та залишайте свої коментарі. Далі буде!
Бажаємо Вам приємного перегляду!
Переходьте на наш сайт #ZEEP: www.zeep.in.ua/
Фейсбук сторінка ZEEP: / zeepinua
Інстаграм сторінка ZEEP: / zeep_ukraine
#ZEEPUkraine #ZEEPMachinery
#ПерекладеноZEEP
#NoTill
#NoTillage
#СубтитриВідZEEP
#ОбробітокГрунту
#Ноу_тіл
#UW_Extention
#Department_of_Soil_Science