Przygotowanie ściany pod cokół (zabezpieczenie cokołu ściany zewnętrznej powyżej fundamentu)

Поделиться
HTML-код
  • Опубликовано: 21 окт 2024

Комментарии • 17

  • @de-pe-wu
    @de-pe-wu  4 месяца назад

    Zapraszamy na naszego Instagrama, gdzie publikujemy posty z lekkim wyprzedzeniem 🔥.
    instagram.com/dom.pod.wawa/
    Zostaw SUBA i 👍, aby być na bieżąco: bit.ly/dpw-sub

  • @TryAgain6245
    @TryAgain6245 4 месяца назад +1

    czemu nie zdecydowałeś się na powłokę bitumiczną KNB np coś od Remmersa ? Na raz byś dał i nie do ruszenia. P.S Ja też się tak uwaliłem :D następnym razem w długich... Polecam też szczotkę na długim kiju a awaryjnie do poprawek z krótkim.

    • @de-pe-wu
      @de-pe-wu  4 месяца назад

      nie wiem właściwie, jakoś ten temat rozkminiałem dość dawno, a Izohana polecał mi majster który ma elewacje robić nam w lipcu. Materiał kupowałem w marcu… P.S mam nadzieję, że jednak następnego razu nie będzie 😅

  • @BolekLolek-q3p
    @BolekLolek-q3p 4 месяца назад

    Napiszę Pan jak Pan fundamenty robił czym i jak po kolei dziękuję za odpowiedź

    • @de-pe-wu
      @de-pe-wu  4 месяца назад

      Fundamenty robiła ekipa i klasycznie, ławy fundamentowe, papa, bloczki, chudziak. Bloczki z hydro od wewnątrz i zewnątrz, XPS i folia kubełkowa.

  • @jablaszcz
    @jablaszcz 4 месяца назад

    Oglądam, zaglądam z sympatii i ciekawości i tak się jednak zastanawiam... bo wydaliście już Państwo sporo na budowę tak dużego budynku. Czy zatem warto jest się tak paprać samemu np. z dysperbitem i tymi masami? Nie lepiej byłoby to jednemu wykonawcy zostawić? Na moje oko inwestor zyskałby więcej gdyby ten czas poświęcił na swoją pracę zawodową. No chyba, że chciał to przeżyć dla wspomnień? Bo uzasadnienia ekonomicznego nie widzę.

    • @de-pe-wu
      @de-pe-wu  4 месяца назад

      Oj sporo wydaliśmy, a jeszcze grube wydatki przed nami… Łapiemy się raczej za drobnice, którą robimy w tzw. czasie wolnym od pracy zawodowej. Jest z tego dużo satysfakcji. Grubsze tematy zlecamy.

    • @jablaszcz
      @jablaszcz 4 месяца назад

      @@de-pe-wu OKi, czyli dla wspomnień/satysfakcji. Tak mi się wydawało przyglądając się relacjom z postępów prac. Bo tego typu prace, jak choćby pokazywane w tym odcinku nakładanie mas izolujących, raczej nie stanowią znaczących oszczędności dla budżetu całego przedsięwzięcia. Wydaje mi się nawet, że zlecenie pełnego zakresu budowy jednej, kompetentnej firmie byłoby lepsze i budynek byłby zakończony dość szybko. Z tym że to otwiera się już trochę inny wątek. Pozdrawiam.

    • @de-pe-wu
      @de-pe-wu  4 месяца назад

      @jablaszcz to zupełnie inny wątek, budujemy bez „wsparcia” banku i w takim tempie, aby z bieżących oszczędności lecieć z kolejnymi etapami. Nie chcemy lecieć za szybko. Rozłożyliśmy budowę na 2 lata z pełnym meblowaniem. Na drobnostkach zaoszczędzimy niedużo, ale zawsze to coś. Jak bym podliczył oszczędności to, z 50k już mogłoby się uzbierać do teraz. Zrobię kiedyś taki materiał. Gdyby prace te kolidowały z zarabianiem, to bym zlecał, ale nie kolidują 😉
      Ocieplenie budynku i elewację zlecamy, a mógłbym robić z tatem, bo takie tematy wykonywał nie raz. 42k byłoby w kieszeni, ale ma swoje lata i dbając o jego zdrowie powierzam temat młodszemu przez co i sprytniejszemu. Zabudowę poddasza płytami GK mógłbym zlecić i wydać 20k za robociznę, ale będziemy robić sami. Całą wykończeniówkę będziemy robić sami z wsparciem rodziców i nie stracimy na tym zawodowo. To kwestia poukładania sobie tematów.
      EDIT po 2 dniach: policzyłem ile zostało w kieszeni w zamian za szorowanie się benzyną ekstrakcyjną. Majster od elewacji wyceniał robotę na 30 zł za metr bieżący do wysokości 2 bloczków + mój materiał. Policzyłem metry i wyszło mi 108m do malowania. Ponad 3k PLN zaoszczędzone. Łącznie z 3h roboty jak by zsumować poświęcony na to czas, a takich tematów jest dużo na budowie...

  • @efektmurowany
    @efektmurowany 4 месяца назад

    Dysperbit to blad, bo nie utrzyma sie tego klej do styropianu. Na cokol daje sie material cementowy np. Atlas woder duo ;)

    • @de-pe-wu
      @de-pe-wu  4 месяца назад

      majster od elewacji mi to rozwiązanie, które zastosowałem rekomendował. W materiale masz Izohan WL jako podkład i Izohan WM2K jako masę właściwa.

    • @efektmurowany
      @efektmurowany 4 месяца назад

      @@de-pe-wu widocznie majster wiedzial ze gdzies dzwoni (hydroizolacja cokolu), ale z wlasciwosciami materialu juz nie za bardzo sie zapoznal (bitum vs szlam elastyczny cementowy). No chyba że pierwszy bryt od dolu beda kleic na bitum?

    • @de-pe-wu
      @de-pe-wu  4 месяца назад

      szczerze, nie wiem na co będą kleić, ma iść jakiś xps od dołu pod cokół, żeby złapać ciągłość z izolacją fundamentów, a grafit wyżej. Liczę, że zrobią dobrze skoro takie a nie inne rozwiązanie rekomendowali.

  • @pawelkkk3741
    @pawelkkk3741 4 месяца назад

    Kiedy ocieplenie i elewacja ?

    • @de-pe-wu
      @de-pe-wu  4 месяца назад

      planowo od 22 lipca, czekam na listę materiałów i zaczynam kompletować. Jak uda się skompletować materiał to ruszymy wcześniej

  • @mariusz6254
    @mariusz6254 4 месяца назад +1

    1:)