#адвокат

Поделиться
HTML-код
  • Опубликовано: 31 окт 2019
  • #адвокат #докази #адвокатпоуголовнымделам
    Наш сайт: prikhodko.com.ua/
    Згідно ст. 84 КПК України доказами в кримінальному провадженні є фактичні дані, отримані у передбаченому цим Кодексом порядку, на підставі яких слідчий, прокурор, слідчий суддя і суд встановлюють наявність чи відсутність фактів та обставин, що мають значення для кримінального провадження та підлягають доказуванню.
    Процесуальними джерелами доказів є показання, речові докази, документи, висновки експертів.
    Статтею 85 КПК України визначено, що Належними є докази, які прямо чи непрямо підтверджують існування чи відсутність обставин, що підлягають доказуванню у кримінальному провадженні, та інших обставин, які мають значення для кримінального провадження, а також достовірність чи недостовірність, можливість чи неможливість використання інших доказів.
    Доказ визнається допустимим, якщо він отриманий у порядку, встановленому цим Кодексом.
    Недопустимий доказ не може бути використаний при прийнятті процесуальних рішень, на нього не може посилатися суд при ухваленні судового рішення.
    Згідно ст. 87 КПК України н едопустимими є докази, отримані внаслідок істотного порушення прав та свобод людини, гарантованих Конституцією та законами України, міжнародними договорами, згода на обов’язковість яких надана Верховною Радою України, а також будь-які інші докази, здобуті завдяки інформації, отриманій внаслідок істотного порушення прав та свобод людини.
    Суд зобов’язаний визнати істотними порушеннями прав людини і основоположних свобод, зокрема, такі діяння:
    1) здійснення процесуальних дій, які потребують попереднього дозволу суду, без такого дозволу або з порушенням його суттєвих умов;
    2) отримання доказів внаслідок катування, жорстокого, нелюдського або такого, що принижує гідність особи, поводження або погрози застосування такого поводження;
    3) порушення права особи на захист;
    4) отримання показань чи пояснень від особи, яка не була повідомлена про своє право відмовитися від давання показань та не відповідати на запитання, або їх отримання з порушенням цього права;
    5) порушення права на перехресний допит;
    6) отримання показань від свідка, який надалі буде визнаний підозрюваним чи обвинуваченим у цьому кримінальному провадженні.
    Докази, передбачені цією статтею, повинні визнаватися судом недопустимими під час будь-якого судового розгляду, крім розгляду, якщо вирішується питання про відповідальність за вчинення зазначеного істотного порушення прав та свобод людини, внаслідок якого такі відомості були отримані.
    Докази, які стосуються судимостей підозрюваного, обвинуваченого або вчинення ним інших правопорушень, що не є предметом цього кримінального провадження, а також відомості щодо характеру або окремих рис характеру підозрюваного, обвинуваченого є недопустимими на підтвердження винуватості підозрюваного, обвинуваченого у вчиненні кримінального правопорушення.
    Докази та відомості, передбачені частиною першою цієї статті, можуть бути визнані допустимими, якщо:
    1) сторони погоджуються, щоб ці докази були визнані допустимими;
    2) вони подаються для доказування того, що підозрюваний, обвинувачений діяв з певним умислом та мотивом або мав можливість, підготовку, обізнаність, потрібні для вчинення ним відповідного кримінального правопорушення, або не міг помилитися щодо обставин, за яких він вчинив відповідне кримінальне правопорушення;
    3) їх подає сам підозрюваний, обвинувачений;
    4) підозрюваний, обвинувачений використав подібні докази для дискредитації свідка.
    3. Докази щодо певної звички або звичайної ділової практики підозрюваного, обвинуваченого є допустимими для доведення того, що певне кримінальне правопорушення узгоджувалося із цією звичкою підозрюваного, обвинуваченого (ст. 88 КПК України).

Комментарии • 4

  • @aleksandrmihailovich1721
    @aleksandrmihailovich1721 Год назад

    ДЯКУЄМО ВАМ ЗА
    ПІДТРИМКУ !!!

  • @ivanhudzenko4464
    @ivanhudzenko4464 3 года назад +2

    Как хорошо , что есть люди которые объясняют формулировки с нпа на пальцах

    • @PRIKHODKOPARTNERS
      @PRIKHODKOPARTNERS  3 года назад

      Спасибо Вам за отзыв!
      Кроме этого можете загрузить мобильное приложение КОНСУЛЬТАНТ consultant.net.ua/

  • @user-pc3yo8el5r
    @user-pc3yo8el5r 3 года назад +3

    дякую!