Друзі всіх вітаю. Щиро дякую автору за глибше роз'яснення підключення акумуляторів до безперебійників. Акцентую увагу глядачів - рівень заряду більшості комп'ютерних ДБЖ становить 13.5-13.7в, чого замало для включення пасивного балансування всіх бюджетних BMS. Тому обов'язково необхідно ставити зовнішній активний балансир, який працює від 3.3V на елемент (Daly 1A маленький від 3.3V або 1А великий від 3.2V, або Heltex конденсаторний). Різниці немає від 3.2V чи від 3.3V. Від 3.2V буде споживати трохи більше електроенергії. Від 3.3V може не встигнути, якщо велика ємність або неякісна пайка і ви будете робити два цикли на добу. У Bluetooth Daly 1А балансиру цей рівень включення можна коригувати. Також рекомендую не змінювати схемотехніку ДБЖ, змінюючи опір резисторів з метою збільшення напруги. Це може призвести до некоректного обмеження струму. Опір літієвого акумулятора менший за свинцевий і ДБЖ його бачить як великий свинцевий і просто довго заряджає. Всі рівні та відсотки ДБЖ адаптовані під криві розряду/заряду, відповідно літій показуватиме некоректно. Якщо паралельно підключити зовнішній блок живлення з рівнем 14.6в, то ДБЖ піде у захист по перенапрузі. Всім дякую!
Пане Олександре, приємно бачити вас у мене на каналі, дякую за коментар. З ДБЖ там все трішки простіше, можна робити, але до АРС ще не добрався, і якраз з АРС щось робити - це складка задачка. А от POWERCOM BNT-600 - там все простіше зроблено і можна чудити дай боже. Відео на каналі про BNT-600 є.
@@bootuseua Згоден, треба дивитися схемотехніку. Просто в мене були випадки, коли люди без досвіду робили якісь зміни, у них щось вийшло з ладу, і потім вони казали: "так ви ж казали у відео, що так можна". Так було останній раз із паралельним з'єднанням різних зарядок, взятих на смітнику. Тому я рекомендую, якщо глядачу не зрозуміло про що йде мова, то краще залишити свинець або все ж таки поставити активний балансир.
Люди без досвіду.. Хех.. тут поки до мене дійшло, що можна зробити підтяжку резистором пройшло місяців зо два. Але так, люди інколи дічь творять неймовірну. Дякую вам успіхів, класні батареї привозите.
Вагон корисної інформації! 🤝 Друже, старайся працювати без матюків! 😊 Хвилююся за тебе! Бажаю витримки, терпіння і ще багато яскравих відео! Щиро вдячний за чисте відео! 👍 Класні практичні уроки!
Що до безпеки свинцевих акумуляторів. Бачив якісь страшні відео, але не зрозумів як їм це вдається. В 90-х теж були віялові відключення і тато притягнув додому звичайний акумулятор з машини. Розваг було не так багато як зараз, тому я знайшов вдома заварювальний електрод (навіщо він був десь недалеко від акумулятора - не знаю, теж цікаво) я замикав ним + і -. Він весело іскрив, іноді приварювався і робився червоним. Акумулятор не вибухнув, але як він після цього працював - мені не відомо) До уваги тим у кого є діти - ховайте акумулятори подалі. Якщо вас немає вдома - діти знайдуть як з ними розважитись)
Дякую за корисну інфу, зібрану й систематизовану! Підкажіть, чи плануєте відос про резервне живлення домашнього серверу (home assistant)? Цікаво чи без упса-інвертора можна обійтись і щоб все автоматично заряджалося й переключалося на резерв при зникненні світла.
Цікавий контент, приємний голос, гарна подача. Спочатку думав що не осилю півгодинний перегляд, але не помітив як відео добігало кінця 😂😂😂 Успіхів Вам і миру нам усім.
Дякую за відео. Маленький лайф хак - для зміни напруги стабілизатора таких як PB138, LM78xx тощо, (лінійних) достатньо "відірвати землю" та підєднати її через резистивний поділ +R.R- або просто через резистор "назад" до землі. ( в залежності від мікросхеми ). Таким чином можна отримати майже любу напругу у фіксованих стабілізаторах. ps: Інколи потрібно отримати постійний струм - ( LED, світлодіоди, тощо ) - найпростіше ще використання LM317 + один додатковий резистор. Хай щастить ....
... також можна використовувати замість резисторів Діод/діоди - це дозволяє "відтянути" рівень землі стабілізатора та відтворити здвиг для опорної напруги в схемі стабілізатора. Один кремнієвий діод звичайний має падіння 0,7В для Шотки становить 0,2 - 0,4В
Ха, буквально сегодня выложил мини обзор призм LiFePO4 и сегодня же в комментах спрашивали, тестировал ли я такие аккумуляторы и тоже литокалу :) Парность случаев :)
В мене на скутері такі акуми стоять почти рік, і з тими графіками які ви показували я згоден на 💯 відсотків, при температурі мінус 10 я проїхав тільки 20км замість 40км. Акум 16s, bms відмовляється заряджати акумулятор поки не нагріється до +2.
Дуже корисне відео. Багато нового дізнався! Дякую! Доречі, від пана Олександра вже чекаю на посилку 33140. Хотів запитати, із вашого відео зрозумів, що для більш тривалого життя, ліферні батареї бажано не заряджати її до 100%. І саме питання, якщо заряджати його меншою напругою (13,8в) чи вистачить цього для для заряду акумулятора на 80-90%? Хочу зібрати безперебійника для інтернету, сигналіцації та відеоспостереження, застосувавши блок живлення із функцією UPS від MEAN WELL (DRC-180A). На заряд він видає 13,8в/4А. Як на вашу думку, чи підійде цей блок для ліферної батареї? Збірку планую на елементах 33140, 4S2P, ємністю 30А. Заздалегіть дякую за відповідь!
Дуже Вам дякую! Довго вагався просто... В MEAN WELL є ще серія DRS-240-12, з напругою 14.4 на заряд, але ціна космос! Майже 8 тис. грн. Цю "жабу" я наврят задушу)).
Отож! Але блок насправді класний, 12в 20А, а на заряд видає 14.4в/4А із можливістю регулювання напруги заряду. Підтримує акумулятори до 200Ah. Але ціна...
Цікаво, як зібрати таку маленьку АКБ з можливістю заряджати її за допомогою type c наприклад тієї ж Gan5 pro 65 W? Бо купувати спеціальний зарядний пристрій для АКБ не хотілось би.
Цей ажіотаж на ліфери складає враження,що люди беруть,щоб було.Я зі свинцем понад 15 років працював і переконаний,що не все так гладко з тим літієм,а люди витрачають десятки тисяч з надією на диво,а воно може в один момент перетворитись на "пшик".Якщо користуєшся АКБ,він понен стати твоїм другом,тобто потребує нагляду,інакше буде йому хана.Це з практичного досвіду. Подача матеріалу зі справжнім викладацьким хистом.Дуже цікаво і застерігає від помилок
Я так і не наважився на придбання.Просто щоб був не варіант,а не просто це-сонячні панелі+інвертор+адаптація дому під альтернативу.І окупності така забавка не має.А комфорт дає 500ват синус-котел +світло+роутер+полікована AGM 100-ка.Більше 30Аh не зняв жодного разу.
Доброї ночі, я не електрик, тому чисто теоретично: якщо розглянути підключення літіо-залізо-фосфатних батареї до безперебійника через діоди (щоб відключити заряд батереї від безперебійника) і саму батарею до безперебійника підключити через DC-DC перетворувач щоб вирівняти до наприклад 12в щоб безберебійник не відключив дбж завчасно, батарею заряджати від зовнішньої зарядки ТОДІ: - так і зарядити батарею можна до 100% і дбж не буде лаятись за перерозоряд через DC-DC перетворювач - дбж не відключиться коли батарея буде на 10.5в , знову DC-DC допоможе - можна повністю зарядити батарею Єдиний мінус це те що заряд батереї доведеться контролювати через бмс, так як дбж нічого про неї не знатиме...
Купив собі схожі банки, але на 20Агод стандарту 40135 EVE, але вони йшли без напаяних пластинок, і тепер думаю що робити, на заводі вони лазером паяються, і там скоріше за все йде композитна нікель-алюміній стрічка. Не стикались з таким? Купив таку і спробую звичайно точковою зваркою зробити.
Коли кажуть, що не можна підрізати дроти BMS - то стосується моделей із активними балансирами, які по тих дротах можуть ганяти до 1,5А струму! Пасивним балансирам на 30мА все одно, підрізайте як зручно.
@@bootuseua та я ще той майстер висловлюватися.. мав на увазі що ускладнить балансування, продовжить. Різна довжина-різний опір. Відповідно різний струм на елементи живлення.. я розумію але висловити свою думку це нажаль не моє:))
На мою думку то може бути трішки застаріла інформація. Або інформація для простіших бмс. Якщо ви подивитесь, то в аплікаціях для сучасних бмс (jk, jbd, daly, seplos) буде вказано опір на кожному елементі. Тобто плата розуміє який є опір на тому чи іншому проводі.
Дані самсунги 35е поставив в китайський дбж 1018 та 1036, сьогодні світла не було із 9 ранку до 18 вечора, дбж куди був підключений жпон (150ма) не розрядився ні на одну поділку, а дбж куди був підключений роутер (370ма) розрядився до 25%)
Хочу зібрати теж таку сбірку, хочу обійтись без бмс але встановили активний балансир. Використовувари у aps smart там можна виставляти напругу початок/кінець заміряв заряд закінчується на 13.6
а зроби відео про акумулятори з тесли 21700, бо вони виглядать дуже привабливими для створення з них павербанків, також було би цікаво подивитися відео для чайників , про всі типи контроллерів і як воно все працює. Дякую за контент
Цікаво, чи можна з таких акумуляторів зробити батарею для електровелосипеда. На 36v , здається треба 12шт послвдовно. Вийшла б собі цілком непогана на 15Ан.
Що я збираюсь робити з акумуляторами після перемоги, коли проблем з електрикою не буде? Користуватися, до того часу ми вимушено перейдемо на ринкові плаваючі тарифи і протягом дня будуть періоди, коли вартість електроенергії буде відрізнятися в кілька разів. Якщо в такій ситуації вже є гібридний інвертор і аккумулятори, то буде просто тупо ними не користуватись. Ну а поки треба то того часу дожити, бажано зберігаючи можливість при цьому хоча б працювати, заробляти і зароблене донатити, а без електрики я того робити не зможу.
Дякую за відео, ви дали дійсно багато важливої інформації. Є пару уточнюючих питань: 1. Як ви казали в першій частині відео, недозаряд продовжує життя літію, тоді чому треба зовнішня зарядка, якщо АРС не заряджає повністю збірку? 2. Чи можливо модифікувати холдер для елементів так, щоб не треба було курочити корпус УПС (конкретно АРС)?
Якщо є 3Д принтер, то можна надрукувати холдери ромбом. 13.54В на моєму екземплярі це не прикольно. Розділіть на 4. Якщо б було 13.8-13.9В от це було б цікавіше.
По першому пункту, як я зрозумів з відео, недозаряд з пасивною BMS може призводити до розбалансування збірки, через те що балансування аж в самому кінці заряду починається
@@bootuseua тобто ніяких обмежень типу «зварка не потягне стрічку необхідної товщини» чи інших немає? Цікавлюсь бо хочу придбати таку зварку як у вас саме для таких акумуляторів.
APC500 нажаль має один суттєвий недолік - від батареї (будь-якої, я використовую автомобільну) він працює менше години, а потім відключає вихід по таймеру. І в мене ще й починає пищати, поки кнопкою не вимкнеш (можливо, у когось не пищить). Не має значення, яка напруга на батареї, і чи підключено навантаження. Робочого методу позбутися цього режиму (наче називається green mode) не зустрічав. Є теорія, що режим зашитий в контроллер UPS, і модифікаціями плати нічого зробити з цим неможна. Якщо раптом знайдете робоче рішення цієї проблеми - розкажіть у новому відео, це точно реабілітує даний пристрій у багатьох. Бо залишити без нагляду його з підключеним обладнанням (наприклад, сервером) з цим режимом неможна. Та і комп'ютер довго живити не вийде, все одно доведеться вимикати до спрацювання таймера.
В моєму арс650 зелений режим вимикається довгим натисканням кнопки включення, а потім короткими натисканнями вибрати один з трьох режимів, він пищить при цьому по різному, сигналізує обраний режим. Це робиться зі стану виключеного упса.
Дивився це відео, як тільки воно вийшло, поставив лайк і забув... Бо не мав планів робити таку збірку. А зараз вирішив спробувати і знову повернувся до нього) Одним словом BMS для LiFe - це схоже ще не вирішене питання. Їх купа, з своїми перевагами та недоліками. І інформація на різних ресурсах часто однобока. Тут - максимум що я знаходив! Дяка автору! Тепер цікаво - пройшов рік і яка доля збірки? Вона працює, все Ок? І ще, як би це завдання автор робив зараз, через рік, та досвід експлуатаціїї? Може це тема для нового відео :) one year later
Привіт! Вже більше тижня як спостерігаю за роботою фосфаток 32700 в моєму BNT600-AP. Все чудово! З переробок: притис горлянку бузеру), замінив R49 на 2,7 кОм (підняв напругу зарядки до 14,4 В, "крутілочкой" )) теж можна підняти до 13,8 В, після заміни резистора, можна накрутити до 14,8 В, але тоді дбж починає думати що батарея перезаряджена і пищить гад. При повністю заряджених фосфатиках тримає навантаження 150-160 Вт десь пів години, потім починає швидко пищати і через 3-5 хвилини тухне. Гріються правда фосфатики, але то був одноразовий тест)) Так що я дуже задоволений! Слава Україні та її Героям!!! 💛💙
Ага, теж скоро прийдеться АРС ковиряти(( До речі, часом немає схеми на Tripp Lite Omni Pro675?? Знайшов у загашнику, а він трохи "підгорівший", хочу відновити та неможу знайти схему.
Доречі про UPS APC, так от в моделі ES 525 регулятор напруги на 1А з можливістю регулювання напруги до 15 В і навіть більше, тому підібравши правильно резисторний подільник на вході зворотнього зв'язку можна підняти напругу заряду до необхідної.
У ДБЖ батарея знаходиться в буферному режимі. Читав, що для Lifepo4 буферний режим повинен бути 3.4 - 3.45В. Тобто 13.6-13.8 на батарею. Додати активний балансир, бо з цим бмс вони ніколи не сбалансуються, і повинно бути те що треба. Якби ще струм заряду підняти....
Буферний режим, то для АКБ. На постійному підзаряді. Тут можна зробити зовнішню зарядку і вимикати її, коли заряд дійде до 90%. Але то вже потрібно зовнішніми електронними пристроями. На іншому ДБЖ в мене літій-іонна на 18650 стоїть. Ніяких буферних. Працює чудово.
Ліфер на холоді теж довго не проживе. Але якщо мцик в тепплу погоду експлуатується, то можна знайти високострумові ліфери( від 5С) і спробувати. Тут досвіду в мене нема, але роблять стартові акуми з них.
Дякую, дуже цікава тема - давно шукав як переробити APC 500 (вони вміють подавати по USB команду "пора вимикати NAS" - і це запобігає утворенню BAD-блоків на дисках NAS-а ). Але щоб це все коректно працювало від LiFePo - треба живити/ заряджати від плати APC-шки... Якщо би вам вдалося знайти спосіб - поділіться будь-ласка!
Нет, не 14.6, я уже неоднократно объяснял и показывал с тестами, для буферного режима надо 13.80 или 3.45 на ячейку. В ибп именно буферный режим, не циклический.
@@bootuseua я проверял и при 3.40 и даже при 3.37, отдаваемая ёмкость падала, но не сильно. Просто 3.45 это компромисс между долговечностью и временем заряда. Вообще у меня есть сравнительные графики при разных напряжениях, в недавнем обзоре ибп есть ссылка на обзор с этим тестированием, очень наглядно. Т.е. у вас при этом напряжении просто будет затянута фаза cv, не более. Поднять до 13.8 не вижу проблем.
@@max0relax я храню так - полностью заряжаю, а потом разряжаю примерно 15 минут при токе 1С, т.е. фактически привязка не к напряжению, а к ёмкости, оставляю около 75%. На самом деле не принципиально, главное не хранить полностью заряженными. Но у литий-феррума есть особенность, как только вы их зарядите, напряжение начнёт снижаться и придёт примерно к 3.4-3.45 вольта. Кстати, думаю что отчасти это напряжение и считается буферным для них.
І я дякую за відео ! Шановні, а ніхто не морочився з приварюванням пластин на них ? Моя колхозна точкова зварка не тягне навіть при використанні біметалічної пластини :(
Дуже цікавий контент. Поки що зіштовхнувся лише з 18650 зі страрих ноутбучних батарей. Можлтво і колись в руки попадуть залізофосфатні. Цікаво яку б літературу порадили б українською мовою, для того щоб краще розбиратися в акумуляторах і способах їх зарядки?
Також приїхали ковбаски, це Guoxuan. Не літокала і без пластинки, багато хто з ними мав справу відразу рекомендують відривати ті пластинки. Під ними МІДНІ контактні площадки, спаяти не буде проблемою. Чесні 15 ач, опір від 2.3 до 2.9, що в межах показників виробника. Цікаво продаван вказує про опір, менше 3.5)). Не можу зрозуміти чому між 40 ач призматика и у Вас немає ізолятора, хоча б картон.
@@МашаМар-в2оНа Таобао очень много подстав, у моего продавца больше 700 продаж в месяц этих батареек и хорошие отзывы, на это и ориентируйтесь. Название типа - 33140 3.2V15AH
Для себе вирішив, якщо і буде БДЖ то тільки з штатною хімією акамулятора. Звісно, ні хто мені не заборонить в паралель добавить ще одну батарею або поставити більш потужну. Ну а для літій-фосфатних або літій-іонних - аба БЖД під їхні батареї, або зарядне з балансуванням та захистом + інвертор. І це буде найліпшим варіантом.
А можете порекомендовать продавца на хорошие (можно с разборки, например аккумуляторов от Теслы) аккумуляторы 18650? Олх например. Хочу собрать аккумулятор для платы ups-1228-12. Спасибо.
Купував на алиєкспресс сіреньки ліітокала 32700 на 6.5А'г. Виявилися досить поюзаними зі слідами на торцях. Зараз 6п4с збірки мають ємність навіть не 36А'г, а десь 30-32 А'г. Зробив висновок, що на алиєкспресс не треба покупати акумулятори.
Гарне відео. Черговий раз переконуюся що в тебе талант розкладати по полицях складні речі простими словами! І дякую за український контент
Дякую. Самому цікаво нове щось освоїти.
@@bootuseua Ой затягує це нове!!!
@@bootuseua,
*типоразмер* данного аккумулятора - *331400:* последний "0" означает его тип *"высокий цилиндр"* (ф33х140 мм).
Друзі всіх вітаю. Щиро дякую автору за глибше роз'яснення підключення акумуляторів до безперебійників. Акцентую увагу глядачів - рівень заряду більшості комп'ютерних ДБЖ становить 13.5-13.7в, чого замало для включення пасивного балансування всіх бюджетних BMS. Тому обов'язково необхідно ставити зовнішній активний балансир, який працює від 3.3V на елемент (Daly 1A маленький від 3.3V або 1А великий від 3.2V, або Heltex конденсаторний). Різниці немає від 3.2V чи від 3.3V. Від 3.2V буде споживати трохи більше електроенергії. Від 3.3V може не встигнути, якщо велика ємність або неякісна пайка і ви будете робити два цикли на добу. У Bluetooth Daly 1А балансиру цей рівень включення можна коригувати. Також рекомендую не змінювати схемотехніку ДБЖ, змінюючи опір резисторів з метою збільшення напруги. Це може призвести до некоректного обмеження струму. Опір літієвого акумулятора менший за свинцевий і ДБЖ його бачить як великий свинцевий і просто довго заряджає. Всі рівні та відсотки ДБЖ адаптовані під криві розряду/заряду, відповідно літій показуватиме некоректно. Якщо паралельно підключити зовнішній блок живлення з рівнем 14.6в, то ДБЖ піде у захист по перенапрузі. Всім дякую!
Пане Олександре, приємно бачити вас у мене на каналі, дякую за коментар. З ДБЖ там все трішки простіше, можна робити, але до АРС ще не добрався, і якраз з АРС щось робити - це складка задачка. А от POWERCOM BNT-600 - там все простіше зроблено і можна чудити дай боже. Відео на каналі про BNT-600 є.
@@bootuseua о так, поверкоми в цьому аспекті то бомба)))
@@bootuseua Згоден, треба дивитися схемотехніку. Просто в мене були випадки, коли люди без досвіду робили якісь зміни, у них щось вийшло з ладу, і потім вони казали: "так ви ж казали у відео, що так можна". Так було останній раз із паралельним з'єднанням різних зарядок, взятих на смітнику. Тому я рекомендую, якщо глядачу не зрозуміло про що йде мова, то краще залишити свинець або все ж таки поставити активний балансир.
Люди без досвіду.. Хех.. тут поки до мене дійшло, що можна зробити підтяжку резистором пройшло місяців зо два. Але так, люди інколи дічь творять неймовірну. Дякую вам успіхів, класні батареї привозите.
@@bootuseua Дякую. І вам успіхів, на зв'язку.
Обожнюю ваші відео. Просто суперове джерело корисної і актуальної інформації. Лайк однозначний.
Постійно дивлюсь Ваш канал, та пана Олександра. Дякую, обидва канала дуже цікаві.
Дуже цікаве відео ☀️🇺🇦 Актуальні питання простою мовою 💪
Дякую.
Вагон корисної інформації! 🤝
Друже, старайся працювати без матюків! 😊 Хвилююся за тебе! Бажаю витримки, терпіння і ще багато яскравих відео!
Щиро вдячний за чисте відео! 👍
Класні практичні уроки!
Рука не сміла тягнутися, щоб перемкнути на 1.25 =) Дуже цікаво, дякую.
Дякую , за рівень , питання висвітлене дуже і дуже зрозумілими словами , не всі ми супер техніки , а тут все просто , елементарно , і доступно ))))) .
Олександре, дякую за чудовий контент🔥🔥🔥
швидкість феноменальна) вже навіть отримали аккуми і відео змонтували!
Купив тиждень тому на олх. 8 днів писав відео.
@@bootuseua я переплутав) думав що куплені на альтернативна енергетика, бо там тільки на днях зʼявились...
Якби я знав, то почекав би тиждень. :-)
Що за альтернативна енергетика? Сайт якийсь чи канал?
Балансирні проводи можно підрізати,не можна,щоб вони були різної довжини.
Що до безпеки свинцевих акумуляторів. Бачив якісь страшні відео, але не зрозумів як їм це вдається. В 90-х теж були віялові відключення і тато притягнув додому звичайний акумулятор з машини. Розваг було не так багато як зараз, тому я знайшов вдома заварювальний електрод (навіщо він був десь недалеко від акумулятора - не знаю, теж цікаво) я замикав ним + і -. Він весело іскрив, іноді приварювався і робився червоним. Акумулятор не вибухнув, але як він після цього працював - мені не відомо) До уваги тим у кого є діти - ховайте акумулятори подалі. Якщо вас немає вдома - діти знайдуть як з ними розважитись)
Мені на СТО щось в машині коротнули і перед тим не відключили масу -акум взірвався.
@@bootuseua Раніше будо краще. Навіть акумулятори не вибухали 😄
Ще й як вибухали. Ютуба не було раніше.
Хай квітне український RUclips!
Дякую саме краще толкове відео по акб і всьому іншому 💯⚡️
Дякую за корисну інфу, зібрану й систематизовану!
Підкажіть, чи плануєте відос про резервне живлення домашнього серверу (home assistant)?
Цікаво чи без упса-інвертора можна обійтись і щоб все автоматично заряджалося й переключалося на резерв при зникненні світла.
Дуже цікава інформація. Дякую за глибоке експериментальне дослідження.
Цікавий контент, приємний голос, гарна подача. Спочатку думав що не осилю півгодинний перегляд, але не помітив як відео добігало кінця 😂😂😂
Успіхів Вам і миру нам усім.
Дякую Вам за відео. Слава Україні!!!!!!
Підписався на ваш канал потім на канал пана Олександра і тільки зараз побачив це відео =) Дякую за гарний контент.
Вау! Мегакорисний відос! Дякую.
Відео топ
Ребра жорсткості гарно видаляти стамескою
Дякую за відео. Маленький лайф хак - для зміни напруги стабілизатора таких як PB138, LM78xx тощо, (лінійних) достатньо "відірвати землю" та підєднати її через резистивний поділ +R.R- або просто через резистор "назад" до землі. ( в залежності від мікросхеми ). Таким чином можна отримати майже любу напругу у фіксованих стабілізаторах. ps: Інколи потрібно отримати постійний струм - ( LED, світлодіоди, тощо ) - найпростіше ще використання LM317 + один додатковий резистор. Хай щастить ....
... також можна використовувати замість резисторів Діод/діоди - це дозволяє "відтянути" рівень землі стабілізатора та відтворити здвиг для опорної напруги в схемі стабілізатора. Один кремнієвий діод звичайний має падіння 0,7В для Шотки становить 0,2 - 0,4В
класний коврик, капаюче олово та гарячий клей переживає без пошкоджень) перевірено!)
Таки да. Тільки коли провода горять, то сліди залишаються.
Ребра жорсткості в середині корпуса легко зчесати гострою стамескою по дереву. Я так потрошу корпуси від кислотних акумуляторів.
Вітаю👍. Інформативний та цікавий відео огляд акумуляторів. 🔋⚡💡
Стільки всього докупи студити - це море затраченого часу й роботи. Було досить цікаво й інформативно.
Та година часу максимум.. Відео довше знімав, ніж збирав.
Що за пристрій для вимір внутріш опору??
Скурпульозне відео, основатєльне. Дякую!
Базоване. Фундаментальне. Фактичне. Кінцеве. Броня!
Дякую за купу корисної інформації
Гарне та корисне відео,дякую. Єдине питання: ті дві батареї, що розрядились нижче 1В "живі", як ведуть себе після заряду, змінився їх саморозряд?
Ні, не розряджаються. Працюють. АЛе опір переміряти нема можливості.
Ще одне запитання: після збірки батареї маю напругу 13.35 В. Треба батарею заряджати чи спочатку розрядити, а потім вже заряджати?
Збіркою можна користуватись, але зазвичай заряджають, щоб збалансувати елементи.
Гарне відео! Не даремно 8 діб пройшло.
Багато часу заряд-розряд займав.
Ха, буквально сегодня выложил мини обзор призм LiFePO4 и сегодня же в комментах спрашивали, тестировал ли я такие аккумуляторы и тоже литокалу :)
Парность случаев :)
В мене на скутері такі акуми стоять почти рік, і з тими графіками які ви показували я згоден на 💯 відсотків, при температурі мінус 10 я проїхав тільки 20км замість 40км.
Акум 16s, bms відмовляється заряджати акумулятор поки не нагріється до +2.
Дякую за реальний досвід.
Дякуемо за шикарний контент Українською! дійсно соловейко щебече )
Дякую за ріну мову. Пиво на червоні площі по 30гр👍Підписуюсь не дивлячись відео. Позитив, наше все.
Дякую за пізнавальне відео.
Дуже корисне відео. Багато нового дізнався! Дякую!
Доречі, від пана Олександра вже чекаю на посилку 33140.
Хотів запитати, із вашого відео зрозумів, що для більш тривалого життя, ліферні батареї бажано не заряджати її до 100%. І саме питання, якщо заряджати його меншою напругою (13,8в) чи вистачить цього для для заряду акумулятора на 80-90%?
Хочу зібрати безперебійника для інтернету, сигналіцації та відеоспостереження, застосувавши блок живлення із функцією UPS від MEAN WELL (DRC-180A). На заряд він видає 13,8в/4А. Як на вашу думку, чи підійде цей блок для ліферної батареї? Збірку планую на елементах 33140, 4S2P, ємністю 30А. Заздалегіть дякую за відповідь!
Підійде.. 13.8В розділити на 4 маємо 3,45В - ідеальна напруга для ліферів.
Дуже Вам дякую! Довго вагався просто... В MEAN WELL є ще серія DRS-240-12, з напругою 14.4 на заряд, але ціна космос! Майже 8 тис. грн. Цю "жабу" я наврят задушу)).
8000 грн??? Хай самі купують за такі гроші.
Отож! Але блок насправді класний, 12в 20А, а на заряд видає 14.4в/4А із можливістю регулювання напруги заряду. Підтримує акумулятори до 200Ah. Але ціна...
Ну я вже бачив, що ДБЖ на олх можна знайти за 750 грн і класні ДБЖ.
Дякую. Цікаво дивитися, особливо Home Assistant. В мене дома ціла купа гаджетів Mi Home, eWeLink, Tuya Smart. То все в купу зібрати мрія ))
Яку плату для виходу напруги краще використовувати для малих збірок lifepo4 ?
Дякую
Дякую за відео.Для зарядки багатьох типів акб собі придбав htrc t240,вчора прихахала,тестую))
Дякую за цікаве кіно
Цікаво, як зібрати таку маленьку АКБ з можливістю заряджати її за допомогою type c наприклад тієї ж Gan5 pro 65 W? Бо купувати спеціальний зарядний пристрій для АКБ не хотілось би.
цікаво, дякую !
Хоть многое для меня и темный лес чуток,но по акомам немного получил ликбез.Спасибо за труд! Жаль лукаса втоого нельзя вкрутить.
Повірте, ще зо 2 тижні тому я і половини не знав.
Підскажіть , варто їх ставити на електро - вело?
Що я зрозумів з відео? Що моїх навичок достатньо, що б підключити автомобільний акумулятор до роутера.
Ще тиждень тому десь і моїх навичок на це вистачало. За тиждень купа нового досвіду.
Цей ажіотаж на ліфери складає враження,що люди беруть,щоб було.Я зі свинцем понад 15 років працював і переконаний,що не все так гладко з тим літієм,а люди витрачають десятки тисяч з надією на диво,а воно може в один момент перетворитись на "пшик".Якщо користуєшся АКБ,він понен стати твоїм другом,тобто потребує нагляду,інакше буде йому хана.Це з практичного досвіду.
Подача матеріалу зі справжнім викладацьким хистом.Дуже цікаво і застерігає від помилок
Вже більше тижня не вимикають світло, ще трохи і ці акумулятори на олх будуть дешевше ніж в Китаї 😄
Я так і не наважився на придбання.Просто щоб був не варіант,а не просто це-сонячні панелі+інвертор+адаптація дому під альтернативу.І окупності така забавка не має.А комфорт дає 500ват синус-котел +світло+роутер+полікована AGM 100-ка.Більше 30Аh не зняв жодного разу.
Не будуть, але трішки подешевшають. В селах і в мирний час електрика на 3 доби могла пропадати.
Доброї ночі,
я не електрик, тому чисто теоретично:
якщо розглянути підключення літіо-залізо-фосфатних батареї до безперебійника через діоди (щоб відключити заряд батереї від безперебійника) і саму батарею до безперебійника підключити через DC-DC перетворувач щоб вирівняти до наприклад 12в щоб безберебійник не відключив дбж завчасно, батарею заряджати від зовнішньої зарядки
ТОДІ:
- так і зарядити батарею можна до 100% і дбж не буде лаятись за перерозоряд через DC-DC перетворювач
- дбж не відключиться коли батарея буде на 10.5в , знову DC-DC допоможе
- можна повністю зарядити батарею
Єдиний мінус це те що заряд батереї доведеться контролювати через бмс, так як дбж нічого про неї не знатиме...
Круті, хочу на таких зібрати 24 вольтову збірку
файно дякую за інфу
14:43 , йой то певно гарно гупнуло)
Купив собі схожі банки, але на 20Агод стандарту 40135 EVE, але вони йшли без напаяних пластинок, і тепер думаю що робити, на заводі вони лазером паяються, і там скоріше за все йде композитна нікель-алюміній стрічка. Не стикались з таким?
Купив таку і спробую звичайно точковою зваркою зробити.
Гарна реклама бмсок
Дякую, пішов розряджати павербанки
Що скажете про натрій іонні акомулятори?
Вітаю автор каналу,де купити якісний 33140 Litokala?
Краще EVE. Бачив на ОЛХ
@@bootuseua Так у EVE струмовіддача мала!
Коли кажуть, що не можна підрізати дроти BMS - то стосується моделей із активними балансирами, які по тих дротах можуть ганяти до 1,5А струму! Пасивним балансирам на 30мА все одно, підрізайте як зручно.
Провода балансування не рекондують обрізати бо струм балансування буде читати неадекватно
А воно струм і не зчитує при балансуванні.
@@bootuseua та я ще той майстер висловлюватися.. мав на увазі що ускладнить балансування, продовжить. Різна довжина-різний опір. Відповідно різний струм на елементи живлення.. я розумію але висловити свою думку це нажаль не моє:))
На мою думку то може бути трішки застаріла інформація. Або інформація для простіших бмс. Якщо ви подивитесь, то в аплікаціях для сучасних бмс (jk, jbd, daly, seplos) буде вказано опір на кожному елементі. Тобто плата розуміє який є опір на тому чи іншому проводі.
@@yuga923 ну у мене Далі. Не бачу опору.
Дякую, все по полочкам, підкажіть а як додати моніторинг батарей до Home Assistant?
Через пару днів.
В тебе уже цiкавi вiдео. 👍👍👍🇺🇦
Доброго дня. За яких умов потрібно зберігати гелеві акумулятори? Рівень заряду, температури, термін зберігання?
Абсолютно не знайомий з гелевими акумуляторами, але без проблем знайдете інфо у виробника, або в інтернет.
Дані самсунги 35е поставив в китайський дбж 1018 та 1036, сьогодні світла не було із 9 ранку до 18 вечора, дбж куди був підключений жпон (150ма) не розрядився ні на одну поділку, а дбж куди був підключений роутер (370ма) розрядився до 25%)
Привіт, де ти купив іві 32а , і яка ціна одного?
Olx, і ціни попадали порівняно з тим, по яким купував я.
Хочу зібрати теж таку сбірку, хочу обійтись без бмс але встановили активний балансир. Використовувари у aps smart там можна виставляти напругу початок/кінець заміряв заряд закінчується на 13.6
а зроби відео про акумулятори з тесли 21700, бо вони виглядать дуже привабливими для створення з них павербанків, також було би цікаво подивитися відео для чайників , про всі типи контроллерів і як воно все працює. Дякую за контент
Про акуми з Тесли навіть згадувати не буду. Алюмінієвий катод це ще та проблема.
Цікаво, чи можна з таких акумуляторів зробити батарею для електровелосипеда. На 36v , здається треба 12шт послвдовно. Вийшла б собі цілком непогана на 15Ан.
Що я збираюсь робити з акумуляторами після перемоги, коли проблем з електрикою не буде?
Користуватися, до того часу ми вимушено перейдемо на ринкові плаваючі тарифи і протягом дня будуть періоди, коли вартість електроенергії буде відрізнятися в кілька разів. Якщо в такій ситуації вже є гібридний інвертор і аккумулятори, то буде просто тупо ними не користуватись.
Ну а поки треба то того часу дожити, бажано зберігаючи можливість при цьому хоча б працювати, заробляти і зароблене донатити, а без електрики я того робити не зможу.
Дякую за відео, ви дали дійсно багато важливої інформації. Є пару уточнюючих питань: 1. Як ви казали в першій частині відео, недозаряд продовжує життя літію, тоді чому треба зовнішня зарядка, якщо АРС не заряджає повністю збірку? 2. Чи можливо модифікувати холдер для елементів так, щоб не треба було курочити корпус УПС (конкретно АРС)?
Якщо є 3Д принтер, то можна надрукувати холдери ромбом. 13.54В на моєму екземплярі це не прикольно. Розділіть на 4. Якщо б було 13.8-13.9В от це було б цікавіше.
По першому пункту, як я зрозумів з відео, недозаряд з пасивною BMS може призводити до розбалансування збірки, через те що балансування аж в самому кінці заряду починається
Вітаю! Дякую за ідеї! А чому ви цю збірку не зварили вашою точковою зваркою?
Хотів спаяти.
@@bootuseua тобто ніяких обмежень типу «зварка не потягне стрічку необхідної товщини» чи інших немає?
Цікавлюсь бо хочу придбати таку зварку як у вас саме для таких акумуляторів.
@@oleksandrchornyi3145 ну якщо стрічка буде товста, то може не потягнути.
Добрий вечір.З Нідерландами щось вийшло? Бо в мене корзина замовлення висить,чекаю на ваш результат
Були в відосі, але 32Аг - мало. Я вже дивлюсь на соточки і вище.
Дякую,довго йшли?
@@romantehnik2618 Тижня три.
@@bootuseua Потрібно чітко визначитись з навантаженням споживання.Я все більше 200Wt використовую з мережею.А не решту 32 сам раз
APC500 нажаль має один суттєвий недолік - від батареї (будь-якої, я використовую автомобільну) він працює менше години, а потім відключає вихід по таймеру. І в мене ще й починає пищати, поки кнопкою не вимкнеш (можливо, у когось не пищить). Не має значення, яка напруга на батареї, і чи підключено навантаження. Робочого методу позбутися цього режиму (наче називається green mode) не зустрічав. Є теорія, що режим зашитий в контроллер UPS, і модифікаціями плати нічого зробити з цим неможна. Якщо раптом знайдете робоче рішення цієї проблеми - розкажіть у новому відео, це точно реабілітує даний пристрій у багатьох. Бо залишити без нагляду його з підключеним обладнанням (наприклад, сервером) з цим режимом неможна. Та і комп'ютер довго живити не вийде, все одно доведеться вимикати до спрацювання таймера.
В моєму арс650 зелений режим вимикається довгим натисканням кнопки включення, а потім короткими натисканнями вибрати один з трьох режимів, він пищить при цьому по різному, сигналізує обраний режим. Це робиться зі стану виключеного упса.
Дивився це відео, як тільки воно вийшло, поставив лайк і забув... Бо не мав планів робити таку збірку.
А зараз вирішив спробувати і знову повернувся до нього) Одним словом BMS для LiFe - це схоже ще не вирішене питання. Їх купа, з своїми перевагами та недоліками. І інформація на різних ресурсах часто однобока. Тут - максимум що я знаходив! Дяка автору!
Тепер цікаво - пройшов рік і яка доля збірки? Вона працює, все Ок?
І ще, як би це завдання автор робив зараз, через рік, та досвід експлуатаціїї?
Може це тема для нового відео :) one year later
Не було вимкнень. А зараз на півквартири стоїть гібридний інвертор і батарея на 3.2 кВт годин. Є відео на каналі.
І як його собі такого голосу навчитися? :) Дуже добре розповідаєш!
Як показали себе такі аккумулятори ?
а хіба є такий виробник - Litokala?
є промислові 33135 - тільки чи є в них захист?
Привіт! Вже більше тижня як спостерігаю за роботою фосфаток 32700 в моєму BNT600-AP. Все чудово! З переробок: притис горлянку бузеру), замінив R49 на 2,7 кОм (підняв напругу зарядки до 14,4 В, "крутілочкой" )) теж можна підняти до 13,8 В, після заміни резистора, можна накрутити до 14,8 В, але тоді дбж починає думати що батарея перезаряджена і пищить гад. При повністю заряджених фосфатиках тримає навантаження 150-160 Вт десь пів години, потім починає швидко пищати і через 3-5 хвилини тухне. Гріються правда фосфатики, але то був одноразовий тест)) Так що я дуже задоволений! Слава Україні та її Героям!!! 💛💙
Паверкоми то просто і непогано зроблено. В АРС ноги поломати можна.
Ага, теж скоро прийдеться АРС ковиряти(( До речі, часом немає схеми на Tripp Lite Omni Pro675?? Знайшов у загашнику, а він трохи "підгорівший", хочу відновити та неможу знайти схему.
Нема. А гугль що каже?
Таке й каже( Буду ще ритись.
@@Анатоліч-у3щ Там все типово як у всіх БЖ.Дати на мікрухи і вперед.
Сколько будет стоить сборка на 100 ампер. 12 вольт?
Доречі про UPS APC, так от в моделі ES 525 регулятор напруги на 1А з можливістю регулювання напруги до 15 В і навіть більше, тому підібравши правильно резисторний подільник на вході зворотнього зв'язку можна підняти напругу заряду до необхідної.
Окрема подяка за пиво :)
У ДБЖ батарея знаходиться в буферному режимі. Читав, що для Lifepo4 буферний режим повинен бути 3.4 - 3.45В. Тобто 13.6-13.8 на батарею. Додати активний балансир, бо з цим бмс вони ніколи не сбалансуються, і повинно бути те що треба. Якби ще струм заряду підняти....
Буферний режим, то для АКБ. На постійному підзаряді. Тут можна зробити зовнішню зарядку і вимикати її, коли заряд дійде до 90%. Але то вже потрібно зовнішніми електронними пристроями. На іншому ДБЖ в мене літій-іонна на 18650 стоїть. Ніяких буферних. Працює чудово.
@@bootuseua А чим Ви вимикаєте заряд 18650? BMS? Чи вони постійно під напругою?
Зараз не постійно. Розумна розетка і контроль батареї. Зарядилась до 90% - розетка вимкнулась.
@@bootuseua Зрозуміло, дякую.
Чи можна заряджати платою tp 4056?
Дякую
Ні.
ПІдкажіть будь ласка! Потрібна БМС з активним балансуванням для Lifepo4 АКБ за схемою 4S6P. Може, дате наводку - яка краще?
У вас маленькі акуми? І струми маленькі?
@@bootuseua елементи 33140, 3.2В, струм буду знімати невеликий, до 10А, але зарядний струм на ДБЖ - 25А.
Та думаю, що 40А підійде. JK BMS розумна, або не розумна DALY + балансир на 1А.
Доброго дня. Для мотоцикла щось можна запропонувати? Справа в тому що акум проживає один сезон, максимум два
Ліфер на холоді теж довго не проживе. Але якщо мцик в тепплу погоду експлуатується, то можна знайти високострумові ліфери( від 5С) і спробувати. Тут досвіду в мене нема, але роблять стартові акуми з них.
@@bootuseua мене цікавить стартовий акум. Як з Вами можна поспілкуватись?
@@ВладимирБутенко-в6я можна й тут. Але я не роблю нічого на продаж.
Смотрю это видео,все знаю,но все равно интересно,Слава Украине!
На одній з колишніх робіт споглядав як горить 3 тони NMC)
І яка воно?
@@bootuseua Згоріло вщент) Пожежні годину не могли загасити + 40 хвилин до того горіло. Двері від тиску зсередини вибило. То було півтора роки назад
Дякую, дуже цікава тема - давно шукав як переробити APC 500 (вони вміють подавати по USB команду "пора вимикати NAS" - і це запобігає утворенню BAD-блоків на дисках NAS-а ). Але щоб це все коректно працювало від LiFePo - треба живити/ заряджати від плати APC-шки... Якщо би вам вдалося знайти спосіб - поділіться будь-ласка!
Резистори змінювати.
Купив батарейки 21700 lifepo4, думав погратись.
Подивився і передумав. може кому треба 40 шт по 3000 мах, кажіть :D
Лайкос за мову і комент на підтримку відразу ж після цього
Нет, не 14.6, я уже неоднократно объяснял и показывал с тестами, для буферного режима надо 13.80 или 3.45 на ячейку. В ибп именно буферный режим, не циклический.
Ну на цьому АРС500 виходить 3.385В.
@@bootuseua я проверял и при 3.40 и даже при 3.37, отдаваемая ёмкость падала, но не сильно. Просто 3.45 это компромисс между долговечностью и временем заряда. Вообще у меня есть сравнительные графики при разных напряжениях, в недавнем обзоре ибп есть ссылка на обзор с этим тестированием, очень наглядно.
Т.е. у вас при этом напряжении просто будет затянута фаза cv, не более. Поднять до 13.8 не вижу проблем.
А при какой напряжении считаешь лучше режим хранения обеспечить для lifepo4?
@@max0relax я храню так - полностью заряжаю, а потом разряжаю примерно 15 минут при токе 1С, т.е. фактически привязка не к напряжению, а к ёмкости, оставляю около 75%.
На самом деле не принципиально, главное не хранить полностью заряженными.
Но у литий-феррума есть особенность, как только вы их зарядите, напряжение начнёт снижаться и придёт примерно к 3.4-3.45 вольта. Кстати, думаю что отчасти это напряжение и считается буферным для них.
і як забезпечити 13.8, щоб балансувало, якщо для балансування потрібно 14+ на простих бмс.
І я дякую за відео ! Шановні, а ніхто не морочився з приварюванням пластин на них ? Моя колхозна точкова зварка не тягне навіть при використанні біметалічної пластини :(
Якщо там алюміній, то це проблема серйозна.
Доброго дня, для електротранспорту підійдуть? Дякую.
Хз. Ще не в цій темі. Куплю Теслу - буду в темі.
Підійдуть. Я на таких вже рік катаюсь ( навіть зараз, в -10)
16s 48вольт.
@@antoxa8783 16s потрібно? Бо у мене зараз 18650 13s.
@@falcon2x506 так,16s бо вони по 3,2 вольт а lition 4,2vвольт.
@@antoxa8783 поняв, дякую.
А для авто підійде?
Ніт.
А в якому положенні їх (літій і ліфер) зберігати і експлуатувати?
раком, боком, лежачи. Нема рекомендацій.
Дуже цікавий контент. Поки що зіштовхнувся лише з 18650 зі страрих ноутбучних батарей. Можлтво і колись в руки попадуть залізофосфатні. Цікаво яку б літературу порадили б українською мовою, для того щоб краще розбиратися в акумуляторах і способах їх зарядки?
Блог Кіріча. Харків'янин, частенько тут буває.
Також приїхали ковбаски, це Guoxuan. Не літокала і без пластинки, багато хто з ними мав справу відразу рекомендують відривати ті пластинки. Під ними МІДНІ контактні площадки, спаяти не буде проблемою. Чесні 15 ач, опір від 2.3 до 2.9, що в межах показників виробника. Цікаво продаван вказує про опір, менше 3.5)). Не можу зрозуміти чому між 40 ач призматика и у Вас немає ізолятора, хоча б картон.
Навіщо ізолятор в батареї, яка стоїть стаціонарно? Хоча колись буде. То ще не готовий варіант.
@@bootuseua стоїть стаціонарно, потім стаціонарно стоїть в іншому місці і т.д..Я більше для інших писав, Ви про ізоляцію нічого не казали.
Бо не про ту батарею відос був.
А можно ссылку на ваши аккамуляторы ? Спасибо!
@@МашаМар-в2оНа Таобао очень много подстав, у моего продавца больше 700 продаж в месяц этих батареек и хорошие отзывы, на это и ориентируйтесь. Название типа - 33140 3.2V15AH
Для себе вирішив, якщо і буде БДЖ то тільки з штатною хімією акамулятора. Звісно, ні хто мені не заборонить в паралель добавить ще одну батарею або поставити більш потужну.
Ну а для літій-фосфатних або літій-іонних - аба БЖД під їхні батареї, або зарядне з балансуванням та захистом + інвертор. І це буде найліпшим варіантом.
А можете порекомендовать продавца на хорошие (можно с разборки, например аккумуляторов от Теслы) аккумуляторы 18650? Олх например. Хочу собрать аккумулятор для платы ups-1228-12. Спасибо.
В описах під відео про 18650 є
👌
А вам з nkon ще не прийшли акуми? Бо я вже тиждень як замовив і ніде поки нічого не можу затрекати…
Так а в відосі їх хіба не видно було? Невже повирізав?
C пивом ,это нормально!Такие акумы, такой товар,что не пропадут.Уйдут по назначению - в транспорт или альтернативу.
Купував на алиєкспресс сіреньки ліітокала 32700 на 6.5А'г. Виявилися досить поюзаними зі слідами на торцях. Зараз 6п4с збірки мають ємність навіть не 36А'г, а десь 30-32 А'г. Зробив висновок, що на алиєкспресс не треба покупати акумулятори.
Я це постійно кажу. Аліекспрес - не про акумулятори.