Сам починав посуті з нуля в далекому 2018 році. Перших 10 вуликів зроблені в квартирі в Одесі. Перший мій сезон був зі зльтами, але так як я був в той час майже постійно біля своїх доходних 10 відводків, то всі виходи сімейок бачив і повертав назад в вулики. Зльоти почалися у мене в серпні. За тиджні два я розумів що відбувається з бджолами, комплексно пролікував. Тоді це були смужки+ щавелька + сироп с противовірусними і імуностимуляторами і в зиму ( першу мою зиму) 10 сімейок пішло. Зараз дивуюся як з 10 перезимувало 8, але перезимувало. З 8 весною я склав 5 сімейок. А нині їх 70 плюс в дерев'яних батькових ще 15. Якщо будуть запитання, то запитуйте, я завжди відповідаю на конструктивні запитання чи пропозиції. Буду радий якщо мої відео дадуть вам якісь відповіді і допоможуть уникнути помилок. Але найгодовніше - ведіть детальний журнал, щоденик пасіки з детальними записами по кожній сім'ї і це вирішить 90% проблем. Я наприклад роблю ревізію в ході якої записую по кожній сім'ї: 1- сила ( кількість рамок плотно обсижених бджолою в моєму розумінні рамка бджоли це коли із-за кількості бджоли на рамці я не бачу розплоду чи меду), 2 - кількість печатного розпдоду, 3 - кількість відкритого розплоду, 4 - наявність матки, рік матки ( у мене не має жодної не міченої матки. Всі матки мічені по рокам), сіє чи ні. Ну а далі типу 5 чи є маточники тихої зміни, чи в ровому і тд). Великі номери на вуликах тож не для краси. Ранок я починаю с того що п'ю каву і просто спостерігаю за льотом сімей і тд. і якщо бачу десь відхилення то сім'ю оглядаю в непланово, а завдяки детальним записам по кожній сім'ї я вже знаю з кого можна взяти рамку чи дві для підсилення і тд. В зимку ранок майже аналогічний. Пройтися між рядами, помлухати ( з сітчастим дном навіть нахилятися не треба і так все чути). Чи будуть цієї зими втрати у мене? Можливо 2 чи 3 сім'ї, але не ці зборні солянки у них якрас все ок, хоча і слабкі. Є 2-3 сім'ї що мені не подобаються. Але якщо ці втрати будуть, то це будуть перші втрати з 2019 року.
Дякую. " Хто має вуха, хай слухає..." Я почув багато для себе корисного (по краплі), не зважаючи на різні наші регіони. Є "спільний знаменник". Я початківець з Волині. Хорошої Вам і Вашим бджілкам зими.🐝
Ну хто не поліниться і вчасно гляне, вияве слабаків в того і перезимують! Я просто в зиму збирав в кінці жовтня і ще при зборці доходяг підготував до об'єднання. Але мислить треба позитивно!
Молодий,розумний пасічник.У мене вперше за майже 40 років до листопада висипались(розбили)4 сімьї.Все робив,як завжди по лікуванню:Серпень-полоски,кінець жовтня і листопад-пушка.КАС-81-обов"зково,в серпні-поч. вересня.Винен у 2 випадках сам-не стало маток.Та й страшна посуха провокувала крадійство
Посуха та спека в серпні-вересні то було щось. Я зазвичай теж в кінці серпня на початку вересня хоч по літрі аналогі КАС-81 даю ( цього року не давав, бо не хотів спровокувати напада). Робив все як завжди, але є сім'ї які просіли до 1 рамки бджоли, більшість з з них через залите гніздо, а комусь 2-3 кліщ допоміг
В мене решітка між корпусами, тому в верхньому розплоду не має, а в нижньому під час медозбору вони і так роблять що хочуть, бо останню ревізію роблю перед самим соеяхом. Вирівнюю всіх і до вересня не дивлюся. В цьому сезоні взагалі дивився під час зборки в зиму тобто на прикінці жовтня.
Мені смішно чути коли розповідають про ефективність смужок які ставлять зразу після відкачки , коли повні вулики бджоли , вибачте але це тупо . Запамятайте основний періуд бородьби з кліщем це весна , а восени це вже пізно кулаками махать , восени коли нема розблоду зачистили тактіком і все , а весною починаеться серйозний бій з кліщем.
Тут з вами погоджуся в частині того, що весною треба обробляти. Я от перший рік як весною не обробив і отримав багато кліща і десяток сівших сімей. Проте не погоджуюся з тезою, що смужки після останньої відкачки це тупо. Поперше не тупо, бо вони збивають кліща як з бджоли, що на сотах, так і з бджоли яка виходе лупиться. У батька мого бджоли дуже давно. Певно з років 25 і от до того як я вирішив мати свої вулики і тд, він обробляв біпіном лише весною і піздньою осінню і зимою мав втрати 50% сімей. Останніх 5 років ми взагалі не використовували амітраз, а ставили смужки весною ( по одній) + проливка щавелькою з тимолом і після відеачки аналогічно і було ок. Цього року весною 2023 весною не обробляли і в результаті маю десяток таких сімей як на відео. Об'єднав і все. Ви весною чим обробляєте?
Чому ж тоді коли весною вже багато запечатаного трутня , вибірково з багатьох вуликів вирізаємо трутневий розплід, то кліща не находимо?А з середини літа вже появляється кліщ.
Вітаю! Я минулі роки ранньою весною проливав бісанаром ( суміш тимолу і щавельки), або кидав по 1-й смужці. А цієї весни чи забув, чи забив, але реально не проводив профілактики від кліща. Єдинне що дав сити разів три по 0.7л з бджоліусом. Наступної весни як тільки буде в районі +12, кину по смужці. Якраз залишилися після серпневого обробітку.
@@liberal2005 Доброго здоров'я! Я раджу вам ендонуклеазу тому, що вже потрібно давати раду мікроорганізмам. Цього сезону повсюдно спалахнули осередки хронічного вірусного паралічу. Пасіки значно попросідали, багато бджолиних родин тихо злетіли. Зараз віруси потрапили в навколишній ландшафт (мурахи, оси, попелицi тощо). У наступному сезоні очікується зворотна вірусна хвиля і повторення рецидиву. Тому я й турбуюся про заходи протидії.
@@user-adiluk Так ви цілком праві! У напарника по кочівлі було кілька зльотів. В мене не було. Однак 10 сімей просіли до такого нещасття. З 10 цих сімей три точно через кліща і тд. Інші мали сильно залиті гнізда. Банально позаливали гнізда і через це не наростили массу бджоли в зиму. Я раніше по весні до садів давав аналоги КАС. Бачу цієї весни теж даватиму.
Привіт! В мене приблизно така ж сама ситуація, але я раніше це помітив і пооб'єднував. Взагалі восени скоротився десь на 30%. Цього року кліща дійсно повно. І головне що хочу сказати що від пролива амітразом ефективності дуже мало краще за все дим гармата.
@@АлександрСтрашко-у7г Доброго здоров'я! За непрямими ознаками ви вже самі помітили, що справа не в одних кліщах, якщо ситуацію не виправляє амітраз, а ніби то це може зробити дим-гармата. Слід звернути увагу на те, що сім'ї просідають не від засилля кліща, а від вірусних інфекцій. Зараз віруси потрапили в навколишній ландшафт (мурахи, оси, попелицi тощо). У наступному сезоні очікується зворотна вірусна хвиля і повторення рецидиву.
Сім'я менше чотирьох рамок просто не перезимує , якшо ти хочеш щоб перезимувала така невеличка сім'я, то ставиться біля великої сімї глуха перегородка у вулику і біля неї садиш невелику сім'ю і утеплюєш , дно то точно повинно бути закрите і утеплене , особисто я стараюсь слабі сімї взагалі у зиму не пускати , просто ранше треба робити отводки щоб вони до осені встигали набирати силу .
В ППС-ППУ зимує одна повноцінна рамка бджоли, але я такі не пускаю вже давно. На відео не має жодного відводка. Це були повноцінні сім'ї, які з весни 2023 були нормальними. Власне вони ще на початку вересня були нормальними, однак ближче до листопада стали такими. Та й суть відео не перезимує чи ні. Суть в тому що переважна більшість бджолярів певно ще на початку жовтня зібрала гнізда в зиму, а хтось ще на початку вересня закормив і думають що там все ок. Однак не ок. Я просто пізно збираю гнізда і власне вже по результатам зборки бачу яка зимівля буде
@@liberal2005 спорити не буду але повноцінна сім'я повинна в зиму обсідати 10 рамок , просто літом треба слідкувати за кількістю росплоду , я просто хочу зрозуміти причину чого вони у тебе так ослабли? Може щось підкажу
@@АндрійСтепанець-о9о У кожної сім'ї своя причина просадки! Наприклад сім'я під номером 3, мала куплену с паспортом матку 22-го року і на соняху залила гніздо - 7 повномедних із 10. ( Використовую розподільчі решітки і під час медозбору в гніздо не дивлюся, аж поки не відкачаюся. З гнізда не відбираю мед). Потім в якийсь момент замінили матку. В який не знаю, бо в середині вересня була ще їхня + кліщ. Сім'я під 12 номером там причина основна в кліщу і піздній заміні матки ( самі поміняли десь в розпал взятку з соняху). Сім'я під 19 і 23 номероми залиті гнізда. Я не знаю на скільки вони були залитими на початок вересня, але на початок листопада там було по 7 повномедних запечатаного меду. Кліща звісно теж ніхто не відміняв.
Я пакети не продаю, але думаю ціна на пакети залишиться на рівні 2023 року, бо ціна на мед посуті 1 долар, а з тако ціною пакети будуть купувати лише ті хто втратить пасіки.
Дочекались! Якщо мова йде просто про слабаків, то ця проблема є щорічно. Ця зима за прогнозами буде теплішою попередньої, але все одно щось робити треба. В ПП вуликах перезимує навіть одна вуличка. Та коли пустив на одному соняху - то треба підсилювати. Але чому не дотримуєшся азів цього - не надав їм спільного запаху?
1) мова не просто про слабаків, а в цілому сім'ї слабкіші йдуть в зиму ніж зазвичай. 2)У мене повних три роки слабаків не було. 3) Не давав запаху, бо вже з днів три чи чотири як в клубах сидять, тому не має сенсу. Та й не буде зима теплішою, чи теплою, а буде з різкими перепадами, що не є добре.
Що цікаво: в мене на 1 точку, де взяток з соняха був 2 тижні, сімї йдуть нормальні по силі, а на 2му точку, де взяток був місяц - є багато просівших сімей.
Логічно! Бо менше бджоли зносилося на медозборі, менше контактували на медоносах з закліщеними сім'ями- роями. Встигли до спеки, що була в другій половині серпня наростити бджоли. У мене відводки геть вогонь, хоча стояли разом сім'ями, але відводки першу декаду цвітіння соняха пустили на розвиток, а сім'ї лили гнізда, корпуса і тд.
Доброго вечора.Була схожа ситуація в минулому році коли поруч з пасікою було багато соняшника та приїхало багато пасік з інших регіонів.Меду принесли багато але зносились та перезаразились кліщем.Цьог о року соняшника довелось шукати самому ,кочуючи але пасік поруч не було то все нормально двічі обробив і виявилось достатньо бо кліща майже не було.Склав в зиму в середньому на 6 рамок є декілька на 4 але є і на 8.Миру вам добра і вдалої зимівлі!!!
@@ОлександрКравченко Ми стоїмо в степу без сусідів фактично. До нацближчих пасік по 7 км. Але ж рої ніхто не відміняв. Та й напарник з посадок роїв привозив. В мене то норма. З таких 8 недолугих склав 3 більш менш. І до цього 2 сівших сім'ї до однієї рамки, пішли в дві сім'ї де пропали матки, ну і 5 трутових сімей, то на них я просто забив, бо спробував давати маток, вони їх перебили, а потім стали відкладати яйця, то я забив поки бджоли не розлитілися самі остаточно, а рамки всі перетопив.
@@ОлександрКравченко Ми стоїмо в степу без сусідів фактично. До нацближчих пасік по 7 км. Але ж рої ніхто не відміняв. Та й напарник з посадок роїв привозив. В мене то норма. З таких 8 недолугих склав з 3 більш менш. І до цього 2 сівших сім'ї до однієї рамки пішли в дві сім'ї де пропали матки, ну і 5 трутових сімей, то на них я просто забив, бо спробував давати маток, вони їх перебили, а потім стали відкладати яйця, то я забив поки бджоли не розлитілися самі остаточно, а рамки всі перетопив.
Так там же немає критого меду. Як вони можуть перезимувати? Забираєте мед, потім даєте цукор, бджола, що має іти в зиму спрацьовується на переробці сиропу, от і результат. Як можна довести сім'ю до такого стану?
Ви по собі судите? Я на відміну від вас не відбираю з гнізд мед, відповідно не годую бджіл, не купую цукор і мені плювати яка ціна того цукру. Сім'ї зимують на соняшнику, на повномедних рамках, таких як першу несу з бджолою. Чи важко увімкнути 1.5 звивини і зрозуміти, що сім'я тупо сіла і при зборці звісно повномедні рамки були відібрані для комплектування нормальних сімей. В цій зборняковій сім'ї в результаті 3 повномедних рамки - 2 по краям і одна в центрі. Голодають? Відбираю? І це відводки зимують на таких рамках ruclips.net/video/JSoiQhfkUcg/видео.html
У мене ж дно відкрите круглий рік, бо іначе в ППСі товщиную в 4 см їм взимку хана буде. Але я сильно стискаю сім'ї. Чому весною не закртваю дно? Бо і так швидко наганяють розплоду і рояться, а закрите дно все прискорить.
@@ВалерійМирошнеченко Друже якби ми в серпні їх в ізолятори посадили, то в цьому році реально до грудня бджіл не було би. В серпні під кігець соняха спека була сильно +37 в тіні, по 100л за день води випивали, матки майже перестали сіяти. А потім дуже мало сіяли бо пилконоси згоріли, але сіяли хз до яких пір. Я як збирав на прикінці жовтня то вже розплоду ніякого не було ( о цих доходях не рахуємо, бо зрозуміло що в них матки сіятимуть до смерті).
Ой... В прошлом году у меня в 30 семьях в сентябре по пригоршне пчел под летками валялось(думаю пластинами потравились)И ниче, зиму пережили на своем меду, весной прекрасно развились и три откачки меда за сезон дали. Не надо людей пугать. Одесская обл.
От дивуюся як в такому вулику без всякого утеплення може вижити бджола зимою, тим більше що їх так мало. Це спартанський спосіб виживання. Як повезе.Займаюся бджолами років тридцять, вулики двохстінні. На зиму утеплюю. Льотки відкриті часково обидва. Сирості немає , зимовка проходить нормально,корму йде небагато,тому чим тепліший вулик тим менше потрібно корму.
Ну щоб розуміти як бджоли "виживають" в таких вуликах, то треба 1) фізику почитати, 2) про теплоізоляційні властивості екструдоіаного пінополістиролу чи пінополіуритану, після цього зрозумієте. В цих вуликах перезимовує одна повноцінна рамка бджоли, а дві-три рамки і подавно. В дерев'яних це трупи, навіть з утепленням. Якщо що то позаду мої стоять батькові дерев'янні, з глухим дном і тд. Власне все як ви любите, однак жодної зими не було, щоб у нього хоча би одна сім'я не пропала. Весною навіть з відкритим дном сім'я в розвитку випереджає класичні деоев'яні на два тиждні.
Та хіба то проблема наздогнати кількість? Мені в цьому році вуликів не вистачало, а в наступно і подавно буде не вистачати. Бо для умовних 55 сімей зробити 15 відводків то вхагалом не проблема, а ще ж ройове і тд
Навіть в середині січня. Але цим трьом зборнякам. Кидану на всяк випадок зверху ще по 1 кг медового канді. Бо рамки такі собі в них. По бокам повномедки, а в центрі по верху печатний, а нижче розпечатаний закристалізувпвшийся
Я проливав Скабатоксом ( діюча амітраз) на прикінці жовтня, та після зборки в зиму на початку листопада. Що до "лише в листопаді", то ви помиляєтеся, бо в інструкції чітко написано проливати при температурах не нижче 0°С, тому хоч при +25°С лийте, однак в тому не буде сенсу, бо бджоли літають, а значить принесуть кліща. Нижче інструкція: Методом проливу (за допомогою шприца): Робочу емульсію готують шляхом ретельного змішування 1 мл СКАБАТОКС з 2 л чистої питної води відповідно. Готовий розчин набирають у шприц і проводять обробку бджолосімей шляхом дрібнокрапельного проливу емульсії на бджіл у вуличках між рамками. Норма витрати готового розчину - 10 мл на одину вуличку бджіл. Час обробки: Бджолині сім'ї обробляють восени при мінімальній кількості розплоду та в період формування клубу бджіл при температурі зовнішнього повітря не нижче 0°С. Побічні дії в дозах, що рекомендуються, не спостерігаються. Рекомендується проводити лікування двічі: - після закінчення медозбору, відкачування меду; - перед постановкою бджіл на зимівлю (за наявності кліщів на дорослих бджолах). Увага: Перед масовою обробкою пасіки препарат необхідно перевірити на безпеку для бджіл та лікувальну ефективність - спочатку в 1 - 2 сім'ях, на 1 - 2 вуличках з наступним 24-годинним спостереженням за їх станом. Передозування препарату є небезпечним для бджіл. Не слід обробляти сім'ї силою менше 4 - 5 вуличок. Не використовувати під час медозбору і коли температура у вулику нижче 0 °C. При використанні препарату забороняється курити, пити та їсти. Рекомендується використовувати рукавички. Зберігання - зберігати в сухому місці, захищеному від світла, при кімнатній температурі в закритій упаковці. Країна-виробник: Румунія Без антибіотиків!
@@liberal2005 в інструкції, де діюча речовина амітраз, написано від нуля до плюс десяти. Коли бджола збирається в клуб, а кліщ, якийосипався, але не загинув, задубне на дні, і бджола не принесе його назад в клуб. Тоді достатньо двох обробок. Якщо проливати при плюс двадцяти, то треба лити через день, от від того теж просідають сім'ї. А щодо меду, то в ролику видно, коли виняв рамку, там майже нуль, а бджола вже в клубі.
ВИКИНЬ ТАВРІЮ В СТАВОК АБО ПРОМІНАЯЙ НА ЧОТИРІ МІШКИ З ЦУКРОМ КУПИ ЖИГУЛІ 04 ВОНО ДЛЯПАСІКИ ЩО ДОХТОР ПРОПИСАВ АБДЖОЛАМ СТАВ ЗВЕРХУ КУЛЬКИ КАНДІ У УТЕПЛЯЙ У МЕНЕ ТАКІ ВІДВОДКИ ПЕРЕЗИМУВАЛИ А НАВЕСНІ БУЛИ КРАЩІ НІЖ СИЛЬНІ СІМЬЇ
Не только на акацию,посмотрите Малыхина про изоляцию,и не будет проблем с поздним расплодом,я в этом году часть ульев пустил в зиму в изоляторах миленина,а так теплая осень где плодиться клещ и съедаются корма.
Беда это дураки которые верят в подобный бред. Я занимаюсь теплицами, и общаясь с другими знаю что помидоры и огурцы десяток раз обработаны такой химией что в самой инструкции пишет что рак вызывают препараты. Но все жрут и не парятся, яблоки раз 15 обрабатываются. Улья из ППС это мелочь по сравнению с химией которую все жрут. Перед тем и как бред писать найди хоть одно исследование о вреде.
Постав дно на вулик, не муч бджіл. Бджолам зимою холодно з діркою в підлозі. Значить більше їдять меду щоб зігрітися. Якщо зимівля затягнеться, то опоносяться і пропадуть. Коли менше трьох рамок бджіл, зсипаю до кучі. Інакше оті дві рамки хоч і перезимують, та розвиватися будуть потім до Серпня. Та ще й підсилювати прийдеться. Навіщо весною така сім*я? Краще зсипать дві чи три в одну, а потім весною зробити відводок. З пов. Олександр
Там пів рамки бджоли яка сидить на двух рамках . Не підєднав до більш крепких сімей, бо у таких слабишів зачастую є якись розплід, в якому є обов'язково кліщ і тд. Тому аби не перенести "заразу" в нормальну сім'ю, слабишів об'єднав між собою, ну ще можна було всі ці 8 доходях не об'єднувати в 3 сім'ї, а кожну підсилити бджолою з інших сімей. Наприклад взяв би по одній рамці з 24 сімей і вийшло кожній би дав по 3 рамки бджоли. Чому цього не зробив? Бо я не женуся за кількісттю, а звільнив трохи вуликів, бо на наступний сезон не планую робити нових, так як мед стоїть в бочках і чекає на якусь прийнятну ціну.
Та ніхто тебе не вчить,хоча вчитись ніколи не пізно, поясни який ефект дає обробка щавлевою кислотою коли весь кліщ знаходиться у запечатаному розплоду,бджіл отруїв а кліщ живий.
Щавлева кислота відноситься до числа дуже токсичних хімікатів, та доза яку ми використовуємо для проливу є отрутою як для кліща так і для бджоли,кліщ гине тому ,що для нього ця доза смертельна.
@@БужинБужин-м5о Так і є буде тяжким і хто вчасно те помітив, той завчасно підготував слабаків до об'єднання і тд. А хто дуже рано зібрав сім'ї в зиму і думає що там все добре, то дуже сильно помиляється
@@VitaliyLa Було би добре, якщо я помилився, однак факти говорять про інше і нині я не за себе. У багатьох вже є втрати, а зимівля тільки почалася, власне як і зима тільки почалася.
@@user-adiluk не було в мене такого, я і не знав що це таке, доки не посіяли багато соняшнику. Це було два роки підряд. В цьому році море гречки, ті ж самі сотні гектарів, кліща багато, а зльотів не було.
То ти називанш сімями іх надо було ще в сенябрі соеденить когось учеш як треба не робить в якому районі живеш я тоже із півночі одещині маю опит в 25 років можу дещо підсказать щоб не було такоі біди жадность тебе погубить роби виводи в мене в зіму пішли по корпусу на десять рамок без підкормки
То проходьтє мимо зі своїми 25 роками і хто сказав що я кормив? Я цього не робив і не говорив. Сходіть відкрийте свої 10 рамок, то там вже і 5 не звлишилося
Я предложив тобі помощь но ти відказався тягни тоді воза сам треба прислуховуватися до старших і насчот що там осталось 5рамок можеш приїхати подивитись я лічно для тебе відкрию то побачиш учись синок
Вы показуете правду нормальни пасичныки це все бачылы но нихто незнае як недопустыть в наступному сезони такых (повторений) Одеса Березивскый р-н ролик научный выводы неправыльни
Виводи якраз вірні, бо більшість пасічників в зиму підготовили бджіл ще на прикінці вересня і зараз їх чекає нежданчик. Я просто збирав останні 5 сімей сьомого листопада, та власне почав кажись 29 жовтня, як хоч трохи похолодало, тому вже бачив фінальний стан сімей в зиму. І якщо порівняти сім'ї з тим якими вони були на початку жовтня і з початком листопада, то це дві великі різниці.
У вас большая пасика значит большой опыт но болезни на глаз вы видеть неможыте. Нужно искать а самое главное успеть донести правильную информацыю до народа . Пропадают тысячи пчёлосемей . Совет остаток пчёл из лучшых семей отправить в институт на обследование на предмет заболеваний может они дадут правильное заключение причины просадки семей. Вот вам и лечение .
@@СашаЗаворотный-ц5щ Клещ вароа разносчик вирусов. Кроме вароа, еще есть трахейный клещ ( он как и вароа есть всегда), но в этом году популяция всех паразитов резко возрасла ( погода, война и тд) , что привело к значительному ослаблению семей. Это не только у меня. Я общаюсь с пчеловодами с разных областей Украины и абсолютно все отмечают , что семьи идут в зиму слабее чем обычно. Что касается моих семей то у меня картина в целом ок, потому как только с 8 таких семей я сделал 3 которые точно перезимуют. Чуть раньше еще две подобных ушли в семьи где матки пропали итого 7 семей из 70 я минуслул. Например у друга моего пасека в 30 км от моей из 140 в зиму пошло 70 ( обьеденял). У напарника по кочевке уже пропало 7 или 8 ( он правда в зиму собрал 10-13 октября), а после зборки только сейчас посмотрел и увидел потери. Я свои только начал собирать 29 октября, потому как до этого температура в тени не опускалась менее +20. Закончил 7 ноября. В ходе сборки семей подготовил этих 8 доходяг к об'еденению и как только пчелы просидели 3-5 дней в клубе их пообьеденял. Собственно процесс на видео. А ролик лишь призыв пчеловодам, пройтись поммотреть семьи, выявить севшие семьи и пообьеденять их, пока позволяет температура, потому что к новому году обьеденять не будет кого. У меня какраз из самых сильных села только одна семья, а эти что на видео по силе средняки были, а по медозбору товарного меда совсем слабо дали, но гнезда на подсолнухе позаливали ( по 7 полномедных в гнезде и это на ноябрь месяц). А вот самые лучшие которые и по меду отлично отработали, в норме. В зиму не шибко сильные, но полноценных 5-6 рамок пчелы имеют. Анализы это конешно в идеале, но мед в бочках стоит, а в институте это очень не дешевое занятие, да каждую весну я сдаю пробы подмора, плачу за них деньги и тд и ничего.
Покажіть свої 7-8 рамок бджоли після ріпака, акації і соняха і які зимують на соняшнику. Я наприклад такі по силі сім'ї ruclips.net/video/XhlhWIap3_0/видео.htmlsi=BA_QmTtqaSszIS_V більше ніж на 6 рамок не саджу. Та й в цілому затискаю сім'ї до 5-6 рамок і за дуже рідким виключенням на 7 рамок. А я нічого нового і не сказав, але хто вміє слухати той почув і висновки зробив.
Ви приколіст! У мене крім 70 ППСів ще 15 дерев'яних з глухим дном є. Ті зимують с потолочиною. Отже за 6 років в дереві жодна сім'я силою не менше 4 рамок не пропала. В ППСі абсолютно спокійно зимують сім'ї силою в повноцінну рамку бджоли. Але такі давно не пускаю, бо з ними треба трохи бавитися. Ну і в 10 рамкових вуликах після соняха в зиму 7 рамок бджоли, то потолок, але це для мене бо затискаю, а 5-6 типу в середньому стандарт.
Х..ные. в розпечатаном соте закрестализированый мед. Где пустые я струсил. Из 5 рамок, три полномедные как первая рамка с пчелой. Досмотрели бы до конца увидели бы как сели. А так увидел рамку и высрал комента
Писати навчися, а вже потім поради роздавай! Навідміну від тебе недоумка я з гнізд мед ніколи не відбираю і відповідно не відкачую! Так що всіх по собі не суди!
Вітаю! Ви ж не гірше мене знаєте, що в таких сімейок розплід буде, бо намагаються вижити. Що до розплоду в нормальних сім'ях, то станом на 29 жовтня - 7 листопада ( збирав в зиму з 29 жовтня по 7 листопада), розплоду не було. В цих сімейках звісно він був.
@@liberal2005 просто язык видно что ломаешь как бы заставляешь себя видно не вооружённым глазом, даже где то думаешь как на украинском то либо иное слово сказать
@@-SINAI Ви помиляєтеся! Рідна у мене українська! На українській розмовляв до 21-22 років. Російська пов'язана з роботою + російськомовне середивище в якому живу і працював десь так років з 18-19 і відвідно в цей проміжок часу спілкувався українською лише з батьками, або україномовними співрозмовниками. Дома в побуті до лютого 22 з дружиною і дітьми російською. Хоча діти, як і дружина двомовні, але рідна у них російська. Нині з ними більше на українській, але вони як коли. У мене дуже проста позиція і я її давно озвучив в публічній сфері спілкуюся лише українською. Я ж не одними бджолами і пасікою займаюся.
А так зимують відводки в ППС ruclips.net/video/HEaebaRTuzY/видео.html
Респект за мову з Одеси. + лайк і підписка, тепер очікую на наступні випуски.
Дяка за підписку!
Дяка за мову, дяка за роботу та корисну інформацію, підписка та лайк. Я початківець, впевнений що почерпну з ваших відео немало нових знань.
Сам починав посуті з нуля в далекому 2018 році. Перших 10 вуликів зроблені в квартирі в Одесі. Перший мій сезон був зі зльтами, але так як я був в той час майже постійно біля своїх доходних 10 відводків, то всі виходи сімейок бачив і повертав назад в вулики. Зльоти почалися у мене в серпні. За тиджні два я розумів що відбувається з бджолами, комплексно пролікував. Тоді це були смужки+ щавелька + сироп с противовірусними і імуностимуляторами і в зиму ( першу мою зиму) 10 сімейок пішло. Зараз дивуюся як з 10 перезимувало 8, але перезимувало. З 8 весною я склав 5 сімейок. А нині їх 70 плюс в дерев'яних батькових ще 15. Якщо будуть запитання, то запитуйте, я завжди відповідаю на конструктивні запитання чи пропозиції. Буду радий якщо мої відео дадуть вам якісь відповіді і допоможуть уникнути помилок. Але найгодовніше - ведіть детальний журнал, щоденик пасіки з детальними записами по кожній сім'ї і це вирішить 90% проблем. Я наприклад роблю ревізію в ході якої записую по кожній сім'ї: 1- сила ( кількість рамок плотно обсижених бджолою в моєму розумінні рамка бджоли це коли із-за кількості бджоли на рамці я не бачу розплоду чи меду), 2 - кількість печатного розпдоду, 3 - кількість відкритого розплоду, 4 - наявність матки, рік матки ( у мене не має жодної не міченої матки. Всі матки мічені по рокам), сіє чи ні. Ну а далі типу 5 чи є маточники тихої зміни, чи в ровому і тд). Великі номери на вуликах тож не для краси. Ранок я починаю с того що п'ю каву і просто спостерігаю за льотом сімей і тд. і якщо бачу десь відхилення то сім'ю оглядаю в непланово, а завдяки детальним записам по кожній сім'ї я вже знаю з кого можна взяти рамку чи дві для підсилення і тд. В зимку ранок майже аналогічний. Пройтися між рядами, помлухати ( з сітчастим дном навіть нахилятися не треба і так все чути). Чи будуть цієї зими втрати у мене? Можливо 2 чи 3 сім'ї, але не ці зборні солянки у них якрас все ок, хоча і слабкі. Є 2-3 сім'ї що мені не подобаються. Але якщо ці втрати будуть, то це будуть перші втрати з 2019 року.
Дякую. " Хто має вуха, хай слухає..." Я почув багато для себе корисного (по краплі), не зважаючи на різні наші регіони. Є "спільний знаменник". Я початківець з Волині. Хорошої Вам і Вашим бджілкам зими.🐝
Дякую друже! Радий що хоч трохи та допоміг!
Молодець пасічник, правдиво і без води
Сітчасте дно для таких сімей холодно.Добре що об'єднали . Нехай гудуть і тішать господаря.Гарної зимівлі.
Перезимують всі сім'ї, все буде добре,мислимо позитивно!
Ну хто не поліниться і вчасно гляне, вияве слабаків в того і перезимують! Я просто в зиму збирав в кінці жовтня і ще при зборці доходяг підготував до об'єднання. Але мислить треба позитивно!
Молодець.
Дякую, чекатиму наступних відео , вчуся бджільництву.
Дякую за українську!, підписався!
Треба тримати сильні сім'ї,тоді буде все добре.Та при настанні холодів - пізньої осені об'єднувати слабких 2 в 1 або 3 в 1.Не женіться за кількістю.
Так відео саме про це і є. Щоб пасічники які зібрали в зиму бджід ще на початку жовтня пішли глянули як вони там, виявили слабаків і об'єднали.
Молодий,розумний пасічник.У мене вперше за майже 40 років до листопада висипались(розбили)4 сімьї.Все робив,як завжди по лікуванню:Серпень-полоски,кінець жовтня і листопад-пушка.КАС-81-обов"зково,в серпні-поч. вересня.Винен у 2 випадках сам-не стало маток.Та й страшна посуха провокувала крадійство
Посуха та спека в серпні-вересні то було щось. Я зазвичай теж в кінці серпня на початку вересня хоч по літрі аналогі КАС-81 даю ( цього року не давав, бо не хотів спровокувати напада). Робив все як завжди, але є сім'ї які просіли до 1 рамки бджоли, більшість з з них через залите гніздо, а комусь 2-3 кліщ допоміг
знайомі також жалілись на слабкі сім'ї і на кліща! Дякую за вітання
В тебе як норма? Та не так щоб слабкі. Але слабкішні ніж останніх 3 роки. Ну і доходяги вперше за 3 роки
@@liberal2005 Дивився в кінці жовтня то більше менш! Сім'ї не великі але 4-5рам мають
@@fedan6496 5 це розкіш
Молодец, так тримати! Всё буде добре!
Привіт, також і я зєднав так в наглу!
Та шо з ними гратися? Вони вже в клубах, об'єднуються на раз, а маток хай самі собі обирають
@@liberal2005 Вірно також так думаю
Все буде добре
Дякуем за обзор,😊
Тримайся друже
Молодець. Підписка)
Після медозбору в нижній корпус росплід і щільники у верхній мед і хай роблять що хочуть
В мене решітка між корпусами, тому в верхньому розплоду не має, а в нижньому під час медозбору вони і так роблять що хочуть, бо останню ревізію роблю перед самим соеяхом. Вирівнюю всіх і до вересня не дивлюся. В цьому сезоні взагалі дивився під час зборки в зиму тобто на прикінці жовтня.
Мені смішно чути коли розповідають про ефективність смужок які ставлять зразу після відкачки , коли повні вулики бджоли , вибачте але це тупо .
Запамятайте основний періуд бородьби з кліщем це весна , а восени це вже пізно кулаками махать , восени коли нема розблоду зачистили тактіком і все , а весною починаеться серйозний бій з кліщем.
Тут з вами погоджуся в частині того, що весною треба обробляти. Я от перший рік як весною не обробив і отримав багато кліща і десяток сівших сімей. Проте не погоджуюся з тезою, що смужки після останньої відкачки це тупо. Поперше не тупо, бо вони збивають кліща як з бджоли, що на сотах, так і з бджоли яка виходе лупиться. У батька мого бджоли дуже давно. Певно з років 25 і от до того як я вирішив мати свої вулики і тд, він обробляв біпіном лише весною і піздньою осінню і зимою мав втрати 50% сімей. Останніх 5 років ми взагалі не використовували амітраз, а ставили смужки весною ( по одній) + проливка щавелькою з тимолом і після відеачки аналогічно і було ок. Цього року весною 2023 весною не обробляли і в результаті маю десяток таких сімей як на відео. Об'єднав і все. Ви весною чим обробляєте?
Чому ж тоді коли весною вже багато запечатаного трутня , вибірково з багатьох вуликів вирізаємо трутневий розплід, то кліща не находимо?А з середини літа вже появляється кліщ.
@@liberal2005 Полоски ставлю Варофарм , беру у виробника , з магазину негодяться .
@@ntoninadaa3534 Якщо весною у трутовому розплоді буде кліщ то на осінь будуть великі проблеми .
Треба налаштуватися в наступному сезонi обробити пасiку ферментом ендонуклiаза. Успiху!
Вітаю! Я минулі роки ранньою весною проливав бісанаром ( суміш тимолу і щавельки), або кидав по 1-й смужці. А цієї весни чи забув, чи забив, але реально не проводив профілактики від кліща. Єдинне що дав сити разів три по 0.7л з бджоліусом. Наступної весни як тільки буде в районі +12, кину по смужці. Якраз залишилися після серпневого обробітку.
@@liberal2005 Доброго здоров'я! Я раджу вам ендонуклеазу тому, що вже потрібно давати раду мікроорганізмам. Цього сезону повсюдно спалахнули осередки хронічного вірусного паралічу. Пасіки значно попросідали, багато бджолиних родин тихо злетіли. Зараз віруси потрапили в навколишній ландшафт (мурахи, оси, попелицi тощо). У наступному сезоні очікується зворотна вірусна хвиля і повторення рецидиву. Тому я й турбуюся про заходи протидії.
@@user-adiluk Так ви цілком праві! У напарника по кочівлі було кілька зльотів. В мене не було. Однак 10 сімей просіли до такого нещасття. З 10 цих сімей три точно через кліща і тд. Інші мали сильно залиті гнізда. Банально позаливали гнізда і через це не наростили массу бджоли в зиму. Я раніше по весні до садів давав аналоги КАС. Бачу цієї весни теж даватиму.
Привіт! В мене приблизно така ж сама ситуація, але я раніше це помітив і пооб'єднував. Взагалі восени скоротився десь на 30%. Цього року кліща дійсно повно. І головне що хочу сказати що від пролива амітразом ефективності дуже мало краще за все дим гармата.
@@АлександрСтрашко-у7г Доброго здоров'я! За непрямими ознаками ви вже самі помітили, що справа не в одних кліщах, якщо ситуацію не виправляє амітраз, а ніби то це може зробити дим-гармата. Слід звернути увагу на те, що сім'ї просідають не від засилля кліща, а від вірусних інфекцій. Зараз віруси потрапили в навколишній ландшафт (мурахи, оси, попелицi тощо). У наступному сезоні очікується зворотна вірусна хвиля і повторення рецидиву.
а мёд где ?
Так спецом для таких как вы снял видео о голодающих пчелах ruclips.net/video/RgsX5tlo0RY/видео.html
👍👍👍
Сім'я менше чотирьох рамок просто не перезимує , якшо ти хочеш щоб перезимувала така невеличка сім'я, то ставиться біля великої сімї глуха перегородка у вулику і біля неї садиш невелику сім'ю і утеплюєш , дно то точно повинно бути закрите і утеплене , особисто я стараюсь слабі сімї взагалі у зиму не пускати , просто ранше треба робити отводки щоб вони до осені встигали набирати силу .
В ППС-ППУ зимує одна повноцінна рамка бджоли, але я такі не пускаю вже давно. На відео не має жодного відводка. Це були повноцінні сім'ї, які з весни 2023 були нормальними. Власне вони ще на початку вересня були нормальними, однак ближче до листопада стали такими. Та й суть відео не перезимує чи ні. Суть в тому що переважна більшість бджолярів певно ще на початку жовтня зібрала гнізда в зиму, а хтось ще на початку вересня закормив і думають що там все ок. Однак не ок. Я просто пізно збираю гнізда і власне вже по результатам зборки бачу яка зимівля буде
@@liberal2005 спорити не буду але повноцінна сім'я повинна в зиму обсідати 10 рамок , просто літом треба слідкувати за кількістю росплоду , я просто хочу зрозуміти причину чого вони у тебе так ослабли? Може щось підкажу
@@АндрійСтепанець-о9о У кожної сім'ї своя причина просадки! Наприклад сім'я під номером 3, мала куплену с паспортом матку 22-го року і на соняху залила гніздо - 7 повномедних із 10. ( Використовую розподільчі решітки і під час медозбору в гніздо не дивлюся, аж поки не відкачаюся. З гнізда не відбираю мед). Потім в якийсь момент замінили матку. В який не знаю, бо в середині вересня була ще їхня + кліщ. Сім'я під 12 номером там причина основна в кліщу і піздній заміні матки ( самі поміняли десь в розпал взятку з соняху). Сім'я під 19 і 23 номероми залиті гнізда. Я не знаю на скільки вони були залитими на початок вересня, але на початок листопада там було по 7 повномедних запечатаного меду. Кліща звісно теж ніхто не відміняв.
В какую цену будут пчелы весной?
Я пакети не продаю, але думаю ціна на пакети залишиться на рівні 2023 року, бо ціна на мед посуті 1 долар, а з тако ціною пакети будуть купувати лише ті хто втратить пасіки.
Дочекались! Якщо мова йде просто про слабаків, то ця проблема є щорічно. Ця зима за прогнозами буде теплішою попередньої, але все одно щось робити треба. В ПП вуликах перезимує навіть одна вуличка. Та коли пустив на одному соняху - то треба підсилювати. Але чому не дотримуєшся азів цього - не надав їм спільного запаху?
1) мова не просто про слабаків, а в цілому сім'ї слабкіші йдуть в зиму ніж зазвичай. 2)У мене повних три роки слабаків не було. 3) Не давав запаху, бо вже з днів три чи чотири як в клубах сидять, тому не має сенсу. Та й не буде зима теплішою, чи теплою, а буде з різкими перепадами, що не є добре.
Що цікаво: в мене на 1 точку, де взяток з соняха був 2 тижні, сімї йдуть нормальні по силі, а на 2му точку, де взяток був місяц - є багато просівших сімей.
Логічно! Бо менше бджоли зносилося на медозборі, менше контактували на медоносах з закліщеними сім'ями- роями. Встигли до спеки, що була в другій половині серпня наростити бджоли. У мене відводки геть вогонь, хоча стояли разом сім'ями, але відводки першу декаду цвітіння соняха пустили на розвиток, а сім'ї лили гнізда, корпуса і тд.
Доброго вечора.Була схожа ситуація в минулому році коли поруч з пасікою було багато соняшника та приїхало багато пасік з інших регіонів.Меду принесли багато але зносились та перезаразились кліщем.Цьог о року соняшника довелось шукати самому ,кочуючи але пасік поруч не було то все нормально двічі обробив і виявилось достатньо бо кліща майже не було.Склав в зиму в середньому на 6 рамок є декілька на 4 але є і на 8.Миру вам добра і вдалої зимівлі!!!
@@ОлександрКравченко прийшов до таких самих висновків. Вам також мирного неба та вдалої зимівлі!
@@ОлександрКравченко Ми стоїмо в степу без сусідів фактично. До нацближчих пасік по 7 км. Але ж рої ніхто не відміняв. Та й напарник з посадок роїв привозив. В мене то норма. З таких 8 недолугих склав 3 більш менш. І до цього 2 сівших сім'ї до однієї рамки, пішли в дві сім'ї де пропали матки, ну і 5 трутових сімей, то на них я просто забив, бо спробував давати маток, вони їх перебили, а потім стали відкладати яйця, то я забив поки бджоли не розлитілися самі остаточно, а рамки всі перетопив.
@@ОлександрКравченко Ми стоїмо в степу без сусідів фактично. До нацближчих пасік по 7 км. Але ж рої ніхто не відміняв. Та й напарник з посадок роїв привозив. В мене то норма. З таких 8 недолугих склав з
3 більш менш. І до цього 2 сівших сім'ї до однієї рамки пішли в дві сім'ї де пропали матки, ну і 5 трутових сімей, то на них я просто забив, бо спробував давати маток, вони їх перебили, а потім стали відкладати яйця, то я забив поки бджоли не розлитілися самі остаточно, а рамки всі перетопив.
Кліщ в зиму не впливає на зимівлю..Корма і помірна вентиляція і сила - дають результат..
Та прям не впоиває. Пустіть закліщенну в зиму сім'ю, прям так де візуально багато видно кліща, а потім напишите впливає чи ні.
@@liberal2005 закліщена в зиму так і зимує. якщо зійшла на 0 до зими ті всьо..
@@hljadach так про ці мова що до зими не доживе. Або в березні почне бджола швидше відходити чим нова прибувати
Так в гнезде корма нет в рамках как же они перезимуют?
Тут для вас снял видео о голодающих ruclips.net/video/RgsX5tlo0RY/видео.html
Як називається пластини, що ставив від кліща?
Варолом!
Так там же немає критого меду. Як вони можуть перезимувати? Забираєте мед, потім даєте цукор, бджола, що має іти в зиму спрацьовується на переробці сиропу, от і результат. Як можна довести сім'ю до такого стану?
Ви по собі судите? Я на відміну від вас не відбираю з гнізд мед, відповідно не годую бджіл, не купую цукор і мені плювати яка ціна того цукру. Сім'ї зимують на соняшнику, на повномедних рамках, таких як першу несу з бджолою. Чи важко увімкнути 1.5 звивини і зрозуміти, що сім'я тупо сіла і при зборці звісно повномедні рамки були відібрані для комплектування нормальних сімей. В цій зборняковій сім'ї в результаті 3 повномедних рамки - 2 по краям і одна в центрі. Голодають? Відбираю? І це відводки зимують на таких рамках ruclips.net/video/JSoiQhfkUcg/видео.html
Пробывали ХОЛОДНАЯ ЗИМОВКУ ,ДНО СЕТКА ВЕРХ ГЛУХОЙ БЕЗ ХРЛСТИКА
У мене ж дно відкрите круглий рік, бо іначе в ППСі товщиную в 4 см їм взимку хана буде. Але я сильно стискаю сім'ї. Чому весною не закртваю дно? Бо і так швидко наганяють розплоду і рояться, а закрите дно все прискорить.
Розплідну рамку потрібно було стрясти, бо він зробить всю погоду у вулику а саме розхід корму на обігрів розплоду. Удачі.
Там де є розплід вже тричі трусив - один фіг матки починали сіяти.
@@liberal2005Я зимую четверту зиму в ізоляторах , і нема таких проблем.Матки з серпня місяця в карцері.😊
@@ВалерійМирошнеченко Друже якби ми в серпні їх в ізолятори посадили, то в цьому році реально до грудня бджіл не було би. В серпні під кігець соняха спека була сильно +37 в тіні, по 100л за день води випивали, матки майже перестали сіяти. А потім дуже мало сіяли бо пилконоси згоріли, але сіяли хз до яких пір. Я як збирав на прикінці жовтня то вже розплоду ніякого не було ( о цих доходях не рахуємо, бо зрозуміло що в них матки сіятимуть до смерті).
@@liberal2005 в даній ситуації вже треба використовувати ізолятор Міленіна
Пчелы хорошо зимуют в 2 х корпусах
И чехол из целофана сверху
З чехлом з целофана принаймі на у нас півдні ви отримаєте неймовірну сирість і відповідно осип бджоли
Ой... В прошлом году у меня в 30 семьях в сентябре по пригоршне пчел под летками валялось(думаю пластинами потравились)И ниче, зиму пережили на своем меду, весной прекрасно развились и три откачки меда за сезон дали. Не надо людей пугать. Одесская обл.
Я буду рад если ишибуся!
Якийсь бджоляр незрозумілий.
От дивуюся як в такому вулику без всякого утеплення може вижити бджола зимою, тим більше що їх так мало. Це спартанський спосіб виживання. Як повезе.Займаюся бджолами років тридцять, вулики двохстінні. На зиму утеплюю. Льотки відкриті часково обидва. Сирості немає , зимовка проходить нормально,корму йде небагато,тому чим тепліший вулик тим менше потрібно корму.
Ну щоб розуміти як бджоли "виживають" в таких вуликах, то треба 1) фізику почитати, 2) про теплоізоляційні властивості екструдоіаного пінополістиролу чи пінополіуритану, після цього зрозумієте. В цих вуликах перезимовує одна повноцінна рамка бджоли, а дві-три рамки і подавно. В дерев'яних це трупи, навіть з утепленням. Якщо що то позаду мої стоять батькові дерев'янні, з глухим дном і тд. Власне все як ви любите, однак жодної зими не було, щоб у нього хоча би одна сім'я не пропала. Весною навіть з відкритим дном сім'я в розвитку випереджає класичні деоев'яні на два тиждні.
Ліпше їх тепер з'єднати , щоб не мати мороки весною. А кількість на слідуїчий рік наздоженеш.
Та хіба то проблема наздогнати кількість? Мені в цьому році вуликів не вистачало, а в наступно і подавно буде не вистачати. Бо для умовних 55 сімей зробити 15 відводків то вхагалом не проблема, а ще ж ройове і тд
Какое весной они и до конца года не дотянут.
@@Sergij-j3m Ти ї...тий?
@@Sergij-j3m
Андрій нам відео зніме весною ,подивимось
Навіть в середині січня. Але цим трьом зборнякам. Кидану на всяк випадок зверху ще по 1 кг медового канді. Бо рамки такі собі в них. По бокам повномедки, а в центрі по верху печатний, а нижче розпечатаний закристалізувпвшийся
почему не ставиш утипление Гусельников 1953г
Утеплять утеплитель ето что-то. Улья с ППС толщиною в 4 см, заставные с ППС толщиною по 2 см.
Бджорал ❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤
1/2/3 рамки пчелы они не перезимуют осенью нужно формировать гнездо чтоб минимум было 4/5 рамок пчелы
В дереві не перещимують. В ППС легко зимує 3 рамки. Ну і в крментах є посилання як на сім'ї, так і на відводки. А ці для того і об'єднувалися
Амітразом тільки в листопаді і проливати, бо раніше температура не дозволяє.
Я проливав Скабатоксом ( діюча амітраз) на прикінці жовтня, та після зборки в зиму на початку листопада. Що до "лише в листопаді", то ви помиляєтеся, бо в інструкції чітко написано проливати при температурах не нижче 0°С, тому хоч при +25°С лийте, однак в тому не буде сенсу, бо бджоли літають, а значить принесуть кліща. Нижче інструкція:
Методом проливу (за допомогою шприца): Робочу емульсію готують шляхом ретельного змішування 1 мл СКАБАТОКС з 2 л чистої питної води відповідно. Готовий розчин набирають у шприц і проводять обробку бджолосімей шляхом дрібнокрапельного проливу емульсії на бджіл у вуличках між рамками. Норма витрати готового розчину - 10 мл на одину вуличку бджіл. Час обробки: Бджолині сім'ї обробляють восени при мінімальній кількості розплоду та в період формування клубу бджіл при температурі зовнішнього повітря не нижче 0°С. Побічні дії в дозах, що рекомендуються, не спостерігаються. Рекомендується проводити лікування двічі: - після закінчення медозбору, відкачування меду; - перед постановкою бджіл на зимівлю (за наявності кліщів на дорослих бджолах). Увага: Перед масовою обробкою пасіки препарат необхідно перевірити на безпеку для бджіл та лікувальну ефективність - спочатку в 1 - 2 сім'ях, на 1 - 2 вуличках з наступним 24-годинним спостереженням за їх станом. Передозування препарату є небезпечним для бджіл. Не слід обробляти сім'ї силою менше 4 - 5 вуличок. Не використовувати під час медозбору і коли температура у вулику нижче 0 °C. При використанні препарату забороняється курити, пити та їсти. Рекомендується використовувати рукавички. Зберігання - зберігати в сухому місці, захищеному від світла, при кімнатній температурі в закритій упаковці. Країна-виробник: Румунія Без антибіотиків!
@@liberal2005 в інструкції, де діюча речовина амітраз, написано від нуля до плюс десяти. Коли бджола збирається в клуб, а кліщ, якийосипався, але не загинув, задубне на дні, і бджола не принесе його назад в клуб. Тоді достатньо двох обробок. Якщо проливати при плюс двадцяти, то треба лити через день, от від того теж просідають сім'ї. А щодо меду, то в ролику видно, коли виняв рамку, там майже нуль, а бджола вже в клубі.
ВИКИНЬ ТАВРІЮ В СТАВОК АБО ПРОМІНАЯЙ НА ЧОТИРІ МІШКИ З ЦУКРОМ КУПИ ЖИГУЛІ 04 ВОНО ДЛЯПАСІКИ ЩО ДОХТОР ПРОПИСАВ АБДЖОЛАМ СТАВ ЗВЕРХУ КУЛЬКИ КАНДІ У УТЕПЛЯЙ У МЕНЕ ТАКІ ВІДВОДКИ ПЕРЕЗИМУВАЛИ А НАВЕСНІ БУЛИ КРАЩІ НІЖ СИЛЬНІ СІМЬЇ
Тільки ізоляція в зиму спасе бджолу
Тре пробувати, але на акації!
Не только на акацию,посмотрите Малыхина про изоляцию,и не будет проблем с поздним расплодом,я в этом году часть ульев пустил в зиму в изоляторах миленина,а так теплая осень где плодиться клещ и съедаются корма.
беда пчеловодства - это пластиковые онко улики.
Беда это дураки которые верят в подобный бред. Я занимаюсь теплицами, и общаясь с другими знаю что помидоры и огурцы десяток раз обработаны такой химией что в самой инструкции пишет что рак вызывают препараты. Но все жрут и не парятся, яблоки раз 15 обрабатываются. Улья из ППС это мелочь по сравнению с химией которую все жрут. Перед тем и как бред писать найди хоть одно исследование о вреде.
В якому місяці обєднували ?
На відео дата озвучується. Саме в цей день і об'єдную.
Установи ещё по бокам сетку. Будет вообще Чудово!
Постав дно на вулик, не муч бджіл. Бджолам зимою холодно з діркою в підлозі. Значить більше їдять меду щоб зігрітися. Якщо зимівля затягнеться, то опоносяться і пропадуть. Коли менше трьох рамок бджіл, зсипаю до кучі. Інакше оті дві рамки хоч і перезимують, та розвиватися будуть потім до Серпня. Та ще й підсилювати прийдеться. Навіщо весною така сім*я? Краще зсипать дві чи три в одну, а потім весною зробити відводок. З пов. Олександр
А ви відео очима дивилися? Я що на ньому роблю? 4 доходяхи з'єдную в одну.
Кожен рік одне й те саме.І щас непогода.Думаю а нормально там все.Криші на місці дерева не попадали.
Та ні. Не одне і те саме.
А де мед в рамках?
Спецом для вас зняв відео про голодаючих бджіл ruclips.net/video/RgsX5tlo0RY/видео.htmlsi=HmQI7uq0ZtgoqLWr
А взагалі, яка сила в середньому.
В наступному відео покажу 😉 В середньому 5 рам, або 5-6 вуличок, проте це з урахуванням що при зборці сильно затискаю. Геть сильно.
Який район?
На кордоні з Миколаївською областю!
а чому ви цю сім,ю на двух рамках не піл,єднали до більш крепких? я не пчоловод, дивлю просто так.але щось мене затягує ця тема.
Там пів рамки бджоли яка сидить на двух рамках . Не підєднав до більш крепких сімей, бо у таких слабишів зачастую є якись розплід, в якому є обов'язково кліщ і тд. Тому аби не перенести "заразу" в нормальну сім'ю, слабишів об'єднав між собою, ну ще можна було всі ці 8 доходях не об'єднувати в 3 сім'ї, а кожну підсилити бджолою з інших сімей. Наприклад взяв би по одній рамці з 24 сімей і вийшло кожній би дав по 3 рамки бджоли. Чому цього не зробив? Бо я не женуся за кількісттю, а звільнив трохи вуликів, бо на наступний сезон не планую робити нових, так як мед стоїть в бочках і чекає на якусь прийнятну ціну.
@@liberal2005 Дякую, зрозуміла.
Одеський лайфак гумові рукавиці топ на цей час
1)Вони не зовсім гумові. 2) вас ніхто не змушує вдягати ні рукавиці ні маску.
@@liberal2005 Згоден ,гарної зимівлі 👍.
Загальний стан сімей ruclips.net/video/v-6VQZFlEJw/видео.html
Презвело до слабкості твоїх сімей, твої безтолкові обробки акарацидами при наявності печатного розплоду, упало 2-3кліща ,а бджоли по осінні немає.
О! " вчетелі" підтягнулися!
Та ніхто тебе не вчить,хоча вчитись ніколи не пізно, поясни який ефект дає обробка щавлевою кислотою коли весь кліщ знаходиться у запечатаному розплоду,бджіл отруїв а кліщ живий.
@@ВіталійГригоров-ч3ж Яким чином міг отруїти бджіл щавельною на початку червня?
Щавлева кислота відноситься до числа дуже токсичних хімікатів, та доза яку ми використовуємо для проливу є отрутою як для кліща так і для бджоли,кліщ гине тому ,що для нього ця доза смертельна.
@@ВіталійГригоров-ч3ж ви це на повному серйозі пишите?
Сітчасте дно це добре літом, а ти штани чому надів?
А як буде в таких сім'ях з кормами.
рамки почти пустые
Корми до начала весеннего.
Там еще одну полномедную дал и в распечатаном соте закристализированый мед есть. Да и не вижу проблем дать сверху меда или медового канди
Займався також тією самою роботою,цей рік буде тяжким. Успіхів🐝
@@БужинБужин-м5о Так і є буде тяжким і хто вчасно те помітив, той завчасно підготував слабаків до об'єднання і тд. А хто дуже рано зібрав сім'ї в зиму і думає що там все добре, то дуже сильно помиляється
Не піднімайте паніку
І не судіть по своїй
У мене якраз все добре, а такі як ви весною будуть розказувати про "погану" зиму!
@@liberal2005 нічого подібного
Ніколи нікому не розказував нічого
А на ютубі кожен рік таке, не перезимують , сипляться, тепло на дворі і так далі
@@VitaliyLa Було би добре, якщо я помилився, однак факти говорять про інше і нині я не за себе. У багатьох вже є втрати, а зимівля тільки почалася, власне як і зима тільки почалася.
ЖАДНИЙ МЕД ЗАБРАВ А ПРО ЗИМУ НЕ ПОДБАВ УТЕПЛИ ЗВЕРХУ ПОСТАВ КУЛЬКИ АБО РАМКИ З МЕДОМ
Вулики пасікою не називайте
Вас забув запитати, як мені називати!
Соняшник нищить бджолу, гречка оздоровлює.
Сонях саде сім'ї капітально!
@@liberal2005 перевірено, і не раз. І зльоти тільки після соняшника.
@@leo-sd6ws А це не коректне спостереження, - бджоли злітають повсюдно і в лісі і на дикотрав'ї. Поширення соняшника не всесильне.
@@user-adiluk не було в мене такого, я і не знав що це таке, доки не посіяли багато соняшнику. Це було два роки підряд. В цьому році море гречки, ті ж самі сотні гектарів, кліща багато, а зльотів не було.
Такий був результат 4-ї і останньої обробки від кліща ruclips.net/video/eDCMhqIxE2s/видео.html
Мужик ты прикалываешься
В зиму на двух рамках?
Жопой смотрел? Бывает!
послухай діда укрий одіялом і боки і буде все добре
Дід вулики з ППС товщиною 4см, а тепер їдіть фізику вчіть! В мене і так все добре. Мені рвдить не треба.
😊😊😊
То ти називанш сімями іх надо було ще в сенябрі соеденить когось учеш як треба не робить в якому районі живеш я тоже із півночі одещині маю опит в 25 років можу дещо підсказать щоб не було такоі біди жадность тебе погубить роби виводи в мене в зіму пішли по корпусу на десять рамок без підкормки
То проходьтє мимо зі своїми 25 роками і хто сказав що я кормив? Я цього не робив і не говорив. Сходіть відкрийте свої 10 рамок, то там вже і 5 не звлишилося
Я предложив тобі помощь но ти відказався тягни тоді воза сам треба прислуховуватися до старших і насчот що там осталось 5рамок можеш приїхати подивитись я лічно для тебе відкрию то побачиш учись синок
Осы жрать бджіл, тому закривайте літніки, коли холодно.
Спасибі ... але слово недолуга тут не підходить недоречне... не ставте рамку на землю.
Вы показуете правду нормальни пасичныки це все бачылы но нихто незнае як недопустыть в наступному сезони такых (повторений) Одеса Березивскый р-н ролик научный выводы неправыльни
Виводи якраз вірні, бо більшість пасічників в зиму підготовили бджіл ще на прикінці вересня і зараз їх чекає нежданчик. Я просто збирав останні 5 сімей сьомого листопада, та власне почав кажись 29 жовтня, як хоч трохи похолодало, тому вже бачив фінальний стан сімей в зиму. І якщо порівняти сім'ї з тим якими вони були на початку жовтня і з початком листопада, то це дві великі різниці.
Я сталкивался с такой проблемой просадкой семей просажываются самые лучшые семьи . Есть какаято болезнь . Хто знает тот молчит
У вас большая пасика значит большой опыт но болезни на глаз вы видеть неможыте. Нужно искать а самое главное успеть донести правильную информацыю до народа . Пропадают тысячи пчёлосемей . Совет остаток пчёл из лучшых семей отправить в институт на обследование на предмет заболеваний может они дадут правильное заключение причины просадки семей. Вот вам и лечение .
@@СашаЗаворотный-ц5щ Клещ вароа разносчик вирусов. Кроме вароа, еще есть трахейный клещ ( он как и вароа есть всегда), но в этом году популяция всех паразитов резко возрасла ( погода, война и тд) , что привело к значительному ослаблению семей. Это не только у меня. Я общаюсь с пчеловодами с разных областей Украины и абсолютно все отмечают , что семьи идут в зиму слабее чем обычно. Что касается моих семей то у меня картина в целом ок, потому как только с 8 таких семей я сделал 3 которые точно перезимуют. Чуть раньше еще две подобных ушли в семьи где матки пропали итого 7 семей из 70 я минуслул. Например у друга моего пасека в 30 км от моей из 140 в зиму пошло 70 ( обьеденял). У напарника по кочевке уже пропало 7 или 8 ( он правда в зиму собрал 10-13 октября), а после зборки только сейчас посмотрел и увидел потери. Я свои только начал собирать 29 октября, потому как до этого температура в тени не опускалась менее +20. Закончил 7 ноября. В ходе сборки семей подготовил этих 8 доходяг к об'еденению и как только пчелы просидели 3-5 дней в клубе их пообьеденял. Собственно процесс на видео. А ролик лишь призыв пчеловодам, пройтись поммотреть семьи, выявить севшие семьи и пообьеденять их, пока позволяет температура, потому что к новому году обьеденять не будет кого. У меня какраз из самых сильных села только одна семья, а эти что на видео по силе средняки были, а по медозбору товарного меда совсем слабо дали, но гнезда на подсолнухе позаливали ( по 7 полномедных в гнезде и это на ноябрь месяц). А вот самые лучшие которые и по меду отлично отработали, в норме. В зиму не шибко сильные, но полноценных 5-6 рамок пчелы имеют. Анализы это конешно в идеале, но мед в бочках стоит, а в институте это очень не дешевое занятие, да каждую весну я сдаю пробы подмора, плачу за них деньги и тд и ничего.
Пів рами сім'я
Так була пів рамки, накидав до 3-х рамок. Зимує
Нічого нового не почув. 3-4 рамки бджіл-це не сім'ї. В зиму йдуть сім' 'по 7-8 рамок, на крайняк 6,і все нормально.
Покажіть свої 7-8 рамок бджоли після ріпака, акації і соняха і які зимують на соняшнику. Я наприклад такі по силі сім'ї ruclips.net/video/XhlhWIap3_0/видео.htmlsi=BA_QmTtqaSszIS_V більше ніж на 6 рамок не саджу. Та й в цілому затискаю сім'ї до 5-6 рамок і за дуже рідким виключенням на 7 рамок. А я нічого нового і не сказав, але хто вміє слухати той почув і висновки зробив.
@@liberal2005з свого досвіду,бджоли меньше7 рамок можуть весною вже не облітатися, на соняшниковому меду.
Ви приколіст! У мене крім 70 ППСів ще 15 дерев'яних з глухим дном є. Ті зимують с потолочиною. Отже за 6 років в дереві жодна сім'я силою не менше 4 рамок не пропала. В ППСі абсолютно спокійно зимують сім'ї силою в повноцінну рамку бджоли. Але такі давно не пускаю, бо з ними треба трохи бавитися. Ну і в 10 рамкових вуликах після соняха в зиму 7 рамок бджоли, то потолок, але це для мене бо затискаю, а 5-6 типу в середньому стандарт.
Шо да .то да..з 40 осталось 15...
Явну причину помітили? Кліщ? Параліч крила? Нозематос і тд?
Нащо ти їх таких в зиму пускав. На вид нормальний.
А навіщо рукавиці, отой скафандр на голові, тим більш пізня осінь, оце з цього отаке і получається !
@@nikolaihaponenkp3327 А щоб ви спитали! Ходіть в трусах!
@@liberal2005 да ви праві , працюю біля бджіл в шортах і без маски !
@@nikolaihaponenkp3327 Я за вас радий!
Удачи нацик😂привет с юга Германии
Зверніться до лікаря! Може допоможе!
@@liberal2005 Habe keine Ahnung was du schreibst. Brauchst du einen Arzt?
@@sergemaestro3613 Зато я маю уявлення про те що ти пишеш! Давай допобачення!
Не рівняй свою пасіку з іншими.
А мені і рівняти не треба! Весною побачите! Уже плачуться що є втрати.
Пчелы у тебя голодные
Х..ные. в розпечатаном соте закрестализированый мед. Где пустые я струсил. Из 5 рамок, три полномедные как первая рамка с пчелой. Досмотрели бы до конца увидели бы как сели. А так увидел рамку и высрал комента
Так голодають бджоли! ruclips.net/video/RgsX5tlo0RY/видео.html
Пропаде Одеса ставим ставки я уже поставил
На Миколаївщинні ситуація не краща і на Кіровоградчинні аналогічна. В же купа інфи по соцмережам про перші втрати сімей, а ще навіть не грудень.
Відео ні про що крім некомпетентності бджоляра.
Покажіть свою компитентність!
Меда треба було оставлять, жлобяра, а тепер семии слаби, пчеловод""
Писати навчися, а вже потім поради роздавай! Навідміну від тебе недоумка я з гнізд мед ніколи не відбираю і відповідно не відкачую! Так що всіх по собі не суди!
@@liberal2005 недоумок твий папа, шо тебе так воспитав
Героям слава 🇺🇦
А навіщо тобі цей гемор з розплідом зараз? --- ізолятор !
Вітаю! Ви ж не гірше мене знаєте, що в таких сімейок розплід буде, бо намагаються вижити. Що до розплоду в нормальних сім'ях, то станом на 29 жовтня - 7 листопада ( збирав в зиму з 29 жовтня по 7 листопада), розплоду не було. В цих сімейках звісно він був.
Надо на фронт идти не околесицу прогонять
Ти вже там воїн?
@@liberal2005он в Польше😂
Недолугий
😅😅😅😅😅😅😅😅😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂
Горе
Ти
Детвій
Мед
Що
Бджоли
Будуть
Їсти
Для таких як ви спецом показав голодних бджіл ruclips.net/video/RgsX5tlo0RY/видео.html
Уж 6:32 6:33
І?
Якийсь соплежуй, ціни на мед немає, а так, працюй і буде все медово
Так це ж добре, що не має ціни. Відсіються такі як ти!
Братан тебе на русском удобнее говорить не коверкой свой язык, видно что на украинском тяжело говоришь стараешься, для чего не понятно
Вам возможно и удобней на руском, а мне без разницы на каком. Трое суток почти не спал.
@@liberal2005 просто язык видно что ломаешь как бы заставляешь себя видно не вооружённым глазом, даже где то думаешь как на украинском то либо иное слово сказать
@@-SINAI Ви помиляєтеся! Рідна у мене українська! На українській розмовляв до 21-22 років. Російська пов'язана з роботою + російськомовне середивище в якому живу і працював десь так років з 18-19 і відвідно в цей проміжок часу спілкувався українською лише з батьками, або україномовними співрозмовниками. Дома в побуті до лютого 22 з дружиною і дітьми російською. Хоча діти, як і дружина двомовні, але рідна у них російська. Нині з ними більше на українській, але вони як коли. У мене дуже проста позиція і я її давно озвучив в публічній сфері спілкуюся лише українською. Я ж не одними бджолами і пасікою займаюся.
Любишь мед, а теперь скулиш, что ты хотел...
Для таких як ти зняв як голодаютб бджоли і як я все відкачав ruclips.net/video/RgsX5tlo0RY/видео.html
Делать нужно все вовремя, а сейчас уже па, па до свидания. Не надо вам пчелами заниматься, это садизм по отношению к насекомым
О! "учителя" подошли! У меня-то караз все нормально, чего не скажешь о других!
@@liberal2005 поздравляю
много слов...