System Green Shower przy mrozach działa prawidłowo, bo tak został zaprojektowany. Od kilku lat mamy zamontowany ten system przy naszej firmie na potrzeby obserwacji i testów - również przy temperaturach dochodzących do -20 stopni Celsjusza działał bez zarzutu: oczyszczone ścieki normalnie się rozsączały, nic nie zamarzało, a po zakończeniu wypompowania pozostała ciecz spływała po ściankach rury z powrotem w kierunku zbiornika. Podobne doświadczenia zebraliśmy od użytkowników naszych oczyszczalni z systemem Green Shower.
Układ napowietrzania ma w tym przypadku moc 2x40 W. Tutaj moc jest podwojona ze względu na niski zbiornik (90 cm). Dmuchawy pracują ok. 12 godzin na dobę. Wynika z tego zużycie prądu ok. 30 kWh miesięcznie. W przypadku zbiorników o wysokości 130 cm zużycie prądu wynosi ok. 20 kWh miesięcznie.
Co to znaczy "niski zbiornik" ? Płytki ? Jeśli tak, to zużycie energii elektrycznej przez dmuchawę w głębszym zbiorniku (większe ciśnienie do wyparcia na dnie) jak się wydaje powinno być większe a nie mniejsze z uwagi na większą moc dmuchaw/dmuchawy w zbiorniku o głębokości (?), czyli z dyfuzorem na głębokości 130 cm. Skąd zatem ta różnica w konsumpcji energii przez dmuchawę pompującą powietrze do głębszego zbiornika wynosząca 10kWh ?
Czy te dmuchawy pracują non stop 12 godzin i np w nocy mogą nie pracować czy cyklicznie włączają się po np 15 pracy 15 przerwy? Szambo nie rezonuje od takiego napowietrzania?
System Green Shower bardzo dobrze funkcjonuje również zimą. Ważne jest, aby został on wykonany z odpowiednimi spadkami. Oczywiście przy ujemnych temperaturach może pojawić się oblodzenie przy zraszaczu, jednak nie wpływa to na prawidłowe działanie całego układu.
Ależ oczywiście, że funkcjonujemy! I ciągle się rozwijamy tworząc nowe modele bio easy flow i nie tylko. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą na: haba.pl/produkty/oczyszczalnie-biologiczne/bio-easy-flow-wiro-8?gad_source=1&gclid=Cj0KCQjwwMqvBhCtARIsAIXsZpa9Td-fJ-jfyQIxX1_u8sMQ_OdO1F7f5DQS5qN6l6huL27C6UjCTosaAldREALw_wcB
Nie podoba mi się istnienie tej skrzynki sterującej w ogrodzie. Wygląda ona jak przyłącze elektryczne. Czy jest możliwość montażu jej w jakiś inny sposób, nie wiem np. w pomieszczeniu technicznym w domu lub w garażu. Czy może jej istnienie na zewnątrz jest spowodowane głośną pracą, która w jakimkolwiek miejscu w domu będzie słyszalna? Ze względów estetycznych pytam o jakieś inne rozwiązanie.
W zależności od wielkości zbiornika, jaki ma zostać zmodernizowany i dla ilu osób oczyszczalnia ma być przeznaczona moce mogą się różnić. Jednak w najczęściej stosowanym rozwiązaniu pracuje pompa wirowa o mocy 180W (jej pracy trwa średnio kilka minut na dobę) oraz dmuchawa napowietrzająca o mocy 32W. Przy większych układach może być zastosowana mocniejsza dmuchawa lub 2 sztuki.
Po modernizacji układ jest pełnoprawną oczyszczalnią Bio Easy Flow, w związku z tym oczywiście inwestor otrzymuje potrzebne certyfikaty, które są niezbędne do zgłoszenia zamiaru modernizacji.
Proszę mi powiedzieć czy są jakieś wymogi odnośnie minimalnych odległości takich zraszaczy od studni z wodą pitną? Rozumiem że dmuchawy napowietrzające wyłączaja się automatycznie kilka czy kilkanaście minut zanim załączy się pompa od zraszania aby te cięższe frakcje zdążyły opaść na dno zbiornika? I trzecie pytanie, jak często trzeba wywozić szambo w takim zbiorniku?
Chodzi o odpowietrzenie drenażu, które w tym przypadku znajdowało się w dolnej części działki z uwagi na pagórkowaty teren. Drenaż zbudowano panu w zaniżeniu terenu, przez co ścieki jak najbardziej miały prawo się przelewać przy zatkanym drenażu.
Skrzynka elektryczna może być ustawiona 20m od zbiornika, aczkolwiek wymaga to przedłużenia przewodów elektrycznych oraz powietrznych. Mając tak,a informację najlepiej zamówić już odpowiednie długości już na etapie zamówienia. Jeżeli chodzi zaś o tłumiki drgań HABA Silencer, to jest to opcja dodatkowa i warta zastosowania szczególnie w momencie, kiedy praca dmuchaw i drgania od niej są uciążliwe dla użytkowników (np. w przypadku kiedy skrzynka czy sam zbiornik znajdują się blisko okien)
Oczyszczalnia na osadniku gnilnym będzie działać prawidliwo przy prawidlowym jej użytkowaniu, natomiats rozsączanie jest zależne wyłacznie od gruntu-musi być chłonny, poletko i wymiana gruntu jak najbardziej jest zasadna, zabrakło wykonania poletka w kopcu
Jeśli ułożyłem 7 tuneli po 1.2m na piachu na podwyższeniu tzn 70 cm piach nad terenem na tym stoi tunel i jest nasypane kamyka czyli żwiru na całą jego Wysokość czyli 40 cm. Czy to będzie działać? Pow z kamieniem i tunelem to jakieś 30m2
Zimą ten system działa również bez zarzutów. Wiele z tych układów pracuje już kilka lat i nie sprawiają kłopotów nawet przy ujemnych temperaturach. Co do częstotliwości odpompowania, to w tym rozwiązaniu odpompowanie jest zależne od zapełnienia się oczyszczalni (oczyszczalnia pracuje w trybie do zapełnienia)
Ta oczyszczalnia pracuje w technologii jednokomorowej, zatem całość procesu oczyszczania odbywa się w jednej komorze. Jest to bardzo skuteczna, a zarazem bezzapachowa technologia. W odpowiednim cyklu oczyszczania przy pomocy pompy odpompowywane są ścieki oczyszczone, które swoją klarownością i barwą przypominają wodę.
Sam stoje przed wyborem czy easy gren zraszacze czy polozyc rure 110 ponacinana pod geowloknina i gruntem? Co bedzie lepsze? Z czasem kora moze opadac i sie rozkladac przy rozwiazaniu green shower
Jeśli posiada Pan grunt nie przepuszczalny np. teren gliniasty zdecydowanie lepszym wyborem będzie system nawadniania green shower. Raz na jakiś czas można usunąć górną warstę kory i uzupełnić ją nową. Dużo trudniej jest ingerować i poprawiać niedziałający lub już nie przyjmujący cieczy drenaż zakopany w gruncie.
a tam gdzie ten odpowietrznik jest to nie powinno być trawy małe korzenie itd... aby nie uszkodziło cos tam w tej oczyszczalni a tutaj widzę prawie już drzewa a ten kto ma działkę to wie co potrafią korzenie drzew zrobić w ogrodzie i jak głęboko w ziemi rosną ... taka moja uwaga
Który "odpowietrznik" ma Pan dokładnie na myśli? Aczkolwiek w przypadku tego montażu nie ma zagrożenia uszkodzenia żadnych elementów poprzez korzenie. Najbliżej nich prowadzony jest system nawadniania Green Shower, który ma nawadniać te rośliny, a ich korzenie w niczym nie przeszkadzają.
@@GrupaHABAOCZYSZCZALNIE Raczej chodzi o 2:42. Widać, że właściciel nie do końca zna temat, więc w komentarzach wielu podejrzewa, że sam sobie winien takiej sytuacji.
Najlepiej takie szambo dwuzbiornikowe przerobić na oczyszczalnię zastosowaniem retrofitu przeznaczonego właśnie do szamb dwukomorowych. A system rozsączania wykonać osobno. W przypadku, kiedy drugi zbiornik przeznaczymy na szczelny zbiornik ścieków oczyszczonych, to finalnie i tak te ścieki oczyszczone trzeba jakoś zagospodarować budując system odbioru.
Tak, istnieje jak najbardziej. Prosimy o kontakt z naszą firmą mailowo: poczta@haba.pl lub telefonicznie: +48 61 307 01 72 Nasi pracownicy wszystko wyjaśnią i dopasują najlepsze rozwiązanie do Pana zbiornika.
Co do tej konkretnej inwestycji to nie mamy wiedzy, czy klient robił badania laboratoryjne. Wiemy jednak, że jest zadowolony z wykonanej modernizacji. Zaś co do samych badań, to były one robione m.in. na etapie certyfikacji oczyszczalni Bio Easy Flow (protokół jest dostępny na naszej stronie www) i wykonywane są kontrolnie na innych inwestycjach
@@GrupaHABAOCZYSZCZALNIE Nie pytam o Bio Easy Flow. Pytam o mierzalny efekt tego rozwiązania w ogólności - n a p o w i e t r z e n i a ścieków w zbiorniku gnilnym, bo przecież do napowietrzenia sprowadza się to DOCZYSZCZENIE (jeśli do doczyszczenia w ogóle dochodzi). Pytam, bo proces napowietrzenia ("przeróbka" owocująca brakiem "zapachów") może jedynie powstrzymuje procesy gnilne ?... a to już nie musi iść w parze z oczekiwanym składem chemicznym ścieków na wyjściu.
@@MinSziHo Tak jak wspomnieliśmy, były wykonywane również badania laboratoryjne na zmodernizowanych obiektach. Możemy przygotować jakieś ich zestawienie. Prosimy o kontakt na poczta@haba.pl
Inwestor wspomina dalej o wykopach pod nowy zbiornik, co jest największą zaletą tego systemu, że wykorzystujemy istniejący zbiornik. Oczywiście wykopy pod przewody czy rurociągi są niezbędne, ale są to płytkie wykopy, które nie rujnują działki.
@@GrupaHABAOCZYSZCZALNIE No tyle to ja widziałem. Chodzi mi o komentarz. "Nie wymaga żadnych dodatkowych wykopów" oznacza zupełnie coś innego niż "nie wymaga głębokich wykopów ani osadzania nowego, czy wymiany starego zbiornika". W normalnych filmikach jeszcze ujdzie. W przypadku reklam takie nieścisłości to niestety wprowadzanie w błąd. Dramatu nie ma, bo jak ktoś ogląda (niektórzy tylko słuchają) to zobaczy jak jest. Ale są też krótsze reklamy, gdzie pewnie na tym by się skończyło, później tylko kadr jak wszystko gotowe. A jak przyjdzie co do czego to standardowe "nie zrozumieliśmy się". Taki trochę odpowiednik pisania drobnym drukiem na końcu. Niby jest OK, ale jakiś niesmak to wywołuje. Przynajmniej u mnie.
Niestety nie jesteśmy uprawnieni aby dawać kontakt do właściciela tej oczyszczalni. Prosimy jednak o kontakt do naszej firmy, gdzie można uzyskać szczegółowe informacje, również na temat tej inwestycji. tel.: +48 61 30 70 172 e-mail: poczta@haba.pl
tzw patologia w polsce-przyjechala firma zbadala grunt,zrobila i mowi ze bedzie dzialac rozsaczanie ,zapewne dali by sobie rece obciac bo czuli pieniadz,po kilku latach nie dziala no to co ping pong i zly grunt!!!! super .poprostu tragedia .
Może trafił Pan na jakichś "magików", obiecujących gruszki na wierzbie - niestety tacy też się trafiają. My jako firma również padamy ofiarą takich nieuczciwych sprzedawców, którzy mówią nieprawdziwe rzeczy na temat rozwiązań HABA tylko dlatego, że za wszelką cenę chcą wcisnąć klientowi swoje produkty. W przypadku drenaży podziemnych tak po prostu jest, że się zapychają, a w gruncie gliniastym (słabo przepuszczalnym) lub z wysoką wodą gruntową w dłuższej perspektywie nie mają prawa działać, bo fizyki się nie oszuka. Właśnie dlatego HABA zaprojektowała oczyszczalnie z systemem Green Shower, aby raz na zawsze rozwiązać problem zapychających się drenaży, chronić wody podziemne i dać właścicielowi oczyszczalni przydomowej większe możliwości w zakresie zagospodarowania oczyszczonych ścieków - zwłaszcza do nawadniania ogrodu.
Zbyt wysoki poziom wód gruntowych, dziwię się że odważył się Pan nagrać filmik ponieważ przez lata Pana oczyszczalnia powinna zostać odłączona od przyjmowania ścieków z domu.
Poziom wód gruntowych zmienia się w czasie, w zależności od pory roku i warunków pogodowych. Jeżeli podczas robienia odwiertu kontrolnego nie zanotowano poziomu wody gruntowej, to sugerowanie, że "oczyszczalnia powinna zostać odłączona" jest pozbawione sensu.
A co z wodą w porze zimowej?
System Green Shower przy mrozach działa prawidłowo, bo tak został zaprojektowany. Od kilku lat mamy zamontowany ten system przy naszej firmie na potrzeby obserwacji i testów - również przy temperaturach dochodzących do -20 stopni Celsjusza działał bez zarzutu: oczyszczone ścieki normalnie się rozsączały, nic nie zamarzało, a po zakończeniu wypompowania pozostała ciecz spływała po ściankach rury z powrotem w kierunku zbiornika. Podobne doświadczenia zebraliśmy od użytkowników naszych oczyszczalni z systemem Green Shower.
Jak taki system działa przy temp. ujemnych?
Układ napowietrzania ma w tym przypadku moc 2x40 W.
Tutaj moc jest podwojona ze względu na niski zbiornik (90 cm). Dmuchawy pracują ok. 12 godzin na dobę. Wynika z tego zużycie prądu ok. 30 kWh miesięcznie.
W przypadku zbiorników o wysokości 130 cm zużycie prądu wynosi ok. 20 kWh miesięcznie.
Co to znaczy "niski zbiornik" ? Płytki ? Jeśli tak, to zużycie energii elektrycznej przez dmuchawę w głębszym zbiorniku (większe ciśnienie do wyparcia na dnie) jak się wydaje powinno być większe a nie mniejsze z uwagi na większą moc dmuchaw/dmuchawy w zbiorniku o głębokości (?), czyli z dyfuzorem na głębokości 130 cm. Skąd zatem ta różnica w konsumpcji energii przez dmuchawę pompującą powietrze do głębszego zbiornika wynosząca 10kWh ?
@@MinSziHo Z uwagi na konieczną większą moc dmuchaw.
W przypadku zbiorników wyższych stosujemy jedną dmuchawę.
@@rafallusina1045 nic z tego nie rozumiem...
Czy te dmuchawy pracują non stop 12 godzin i np w nocy mogą nie pracować czy cyklicznie włączają się po np 15 pracy 15 przerwy? Szambo nie rezonuje od takiego napowietrzania?
@@michakorus3041 Dmuchawy pracują z przerwami
A jak wygląda sprawa zimą, nie zamarza?
System Green Shower bardzo dobrze funkcjonuje również zimą. Ważne jest, aby został on wykonany z odpowiednimi spadkami. Oczywiście przy ujemnych temperaturach może pojawić się oblodzenie przy zraszaczu, jednak nie wpływa to na prawidłowe działanie całego układu.
Niezły ogród :) jakie grunty Pan ma?
Skalisto gliniaste
Filmik już trochę czasu jest na YT …zastanawiam się czy firma jeszcze funkcjonuje i zakłada ten system?
Ależ oczywiście, że funkcjonujemy! I ciągle się rozwijamy tworząc nowe modele bio easy flow i nie tylko. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą na: haba.pl/produkty/oczyszczalnie-biologiczne/bio-easy-flow-wiro-8?gad_source=1&gclid=Cj0KCQjwwMqvBhCtARIsAIXsZpa9Td-fJ-jfyQIxX1_u8sMQ_OdO1F7f5DQS5qN6l6huL27C6UjCTosaAldREALw_wcB
@@GrupaHABAOCZYSZCZALNIE Dzięki za odpowiedz - w tym tygodniu jeszcze się z wami skontaktuje.
1:53 sześć metrów głeboki ???
Gdyby tak było, to nigdy by się nie zapchała. Pewnie 0.6 m
Nie podoba mi się istnienie tej skrzynki sterującej w ogrodzie. Wygląda ona jak przyłącze elektryczne. Czy jest możliwość montażu jej w jakiś inny sposób, nie wiem np. w pomieszczeniu technicznym w domu lub w garażu. Czy może jej istnienie na zewnątrz jest spowodowane głośną pracą, która w jakimkolwiek miejscu w domu będzie słyszalna? Ze względów estetycznych pytam o jakieś inne rozwiązanie.
Jaki prąd pobiera cały układ, lub jakiej jest mocy?
W zależności od wielkości zbiornika, jaki ma zostać zmodernizowany i dla ilu osób oczyszczalnia ma być przeznaczona moce mogą się różnić. Jednak w najczęściej stosowanym rozwiązaniu pracuje pompa wirowa o mocy 180W (jej pracy trwa średnio kilka minut na dobę) oraz dmuchawa napowietrzająca o mocy 32W. Przy większych układach może być zastosowana mocniejsza dmuchawa lub 2 sztuki.
Witam jakie koszta wykonania ?
Zestaw do przeróbki dla 1-6 osób kosztuje 4570 zł netto. Koszty montażu ustalane są indywidualnie.
@@rafallusina1045 Witam. Proszę podać namiary gdzie mogę kupić taki zastaw za tą cenę??
@@adamzielinski6474 Proszę o maila z zamówieniem na poczta@haba.pl
Czy na przeprowadzoną modernizację wystawiany jest certyfikat wydajności oczyszczania co do BZT5 aby można wypuszczać nadmiar do rowu?
Po modernizacji układ jest pełnoprawną oczyszczalnią Bio Easy Flow, w związku z tym oczywiście inwestor otrzymuje potrzebne certyfikaty, które są niezbędne do zgłoszenia zamiaru modernizacji.
Co to za trawy w minucie 8:06 ?
Nie mamy pewności, co to dokładnie za rodzaj traw. Mamy podejrzenie, że może to być miskant chiński
Proszę mi powiedzieć czy są jakieś wymogi odnośnie minimalnych odległości takich zraszaczy od studni z wodą pitną? Rozumiem że dmuchawy napowietrzające wyłączaja się automatycznie kilka czy kilkanaście minut zanim załączy się pompa od zraszania aby te cięższe frakcje zdążyły opaść na dno zbiornika? I trzecie pytanie, jak często trzeba wywozić szambo w takim zbiorniku?
Przepraszam.. scieki wypływały rura odpowietrzającą? Cuz to za prawa fizyki??
Chodzi o odpowietrzenie drenażu, które w tym przypadku znajdowało się w dolnej części działki z uwagi na pagórkowaty teren. Drenaż zbudowano panu w zaniżeniu terenu, przez co ścieki jak najbardziej miały prawo się przelewać przy zatkanym drenażu.
Czy przy betonowym szambie 10 tys litów głębokim na ponad 2 mery tłumik są konieczne?
Czy skrzynka elektryczna może być 20 metrów od szamba ?
Skrzynka elektryczna może być ustawiona 20m od zbiornika, aczkolwiek wymaga to przedłużenia przewodów elektrycznych oraz powietrznych. Mając tak,a informację najlepiej zamówić już odpowiednie długości już na etapie zamówienia. Jeżeli chodzi zaś o tłumiki drgań HABA Silencer, to jest to opcja dodatkowa i warta zastosowania szczególnie w momencie, kiedy praca dmuchaw i drgania od niej są uciążliwe dla użytkowników (np. w przypadku kiedy skrzynka czy sam zbiornik znajdują się blisko okien)
A jak system rozsączania będzie działać przy ujemnych temperaturach ?
Odpowiedź powyżej
@@rafallusina1045 powyżej, czyli gdzie, bo nie mogę znaleźć.
podłączam się do pytania o działanie w czasie mrozu
Czy jest możliwość odprowadzenia oczyszczonych ścieków do rowu melioracyjnego?
Jest taka możliwość, ale wymaga to uzyskania pozwolenia wodno-prawnego oraz zgody zarządcy/właściciela rowu
Oczyszczalnia na osadniku gnilnym będzie działać prawidliwo przy prawidlowym jej użytkowaniu, natomiats rozsączanie jest zależne wyłacznie od gruntu-musi być chłonny, poletko i wymiana gruntu jak najbardziej jest zasadna, zabrakło wykonania poletka w kopcu
Jeśli ułożyłem 7 tuneli po 1.2m na piachu na podwyższeniu tzn 70 cm piach nad terenem na tym stoi tunel i jest nasypane kamyka czyli żwiru na całą jego Wysokość czyli 40 cm. Czy to będzie działać? Pow z kamieniem i tunelem to jakieś 30m2
A co z systemem nawadniania zimą? Nie zamarza? Jak często się włącza?
Zimą ten system działa również bez zarzutów. Wiele z tych układów pracuje już kilka lat i nie sprawiają kłopotów nawet przy ujemnych temperaturach. Co do częstotliwości odpompowania, to w tym rozwiązaniu odpompowanie jest zależne od zapełnienia się oczyszczalni (oczyszczalnia pracuje w trybie do zapełnienia)
A czy oprócz tego zbiornika na frakcje stałą jest następny i dopiero na pole rozsączające?
Czy tylko ten jeden i na pole rozsączające?
Ta oczyszczalnia pracuje w technologii jednokomorowej, zatem całość procesu oczyszczania odbywa się w jednej komorze. Jest to bardzo skuteczna, a zarazem bezzapachowa technologia. W odpowiednim cyklu oczyszczania przy pomocy pompy odpompowywane są ścieki oczyszczone, które swoją klarownością i barwą przypominają wodę.
Piękna, duża działka
Zgadza się, piękny teren :)
Witam, czy otrzymam certyfikat jako oczys-czalnia biologiczna
Taka modernizacja jest zgłaszana jako budowa biologicznej oczyszczalni ścieków, a nasze urządzenia są dostarczane z niezbędnymi certyfikatami.
Sam stoje przed wyborem czy easy gren zraszacze czy polozyc rure 110 ponacinana pod geowloknina i gruntem? Co bedzie lepsze? Z czasem kora moze opadac i sie rozkladac przy rozwiazaniu green shower
Jeśli posiada Pan grunt nie przepuszczalny np. teren gliniasty zdecydowanie lepszym wyborem będzie system nawadniania green shower. Raz na jakiś czas można usunąć górną warstę kory i uzupełnić ją nową. Dużo trudniej jest ingerować i poprawiać niedziałający lub już nie przyjmujący cieczy drenaż zakopany w gruncie.
a tam gdzie ten odpowietrznik jest to nie powinno być trawy małe korzenie itd... aby nie uszkodziło cos tam w tej oczyszczalni a tutaj widzę prawie już drzewa a ten kto ma działkę to wie co potrafią korzenie drzew zrobić w ogrodzie i jak głęboko w ziemi rosną ...
taka moja uwaga
Który "odpowietrznik" ma Pan dokładnie na myśli? Aczkolwiek w przypadku tego montażu nie ma zagrożenia uszkodzenia żadnych elementów poprzez korzenie. Najbliżej nich prowadzony jest system nawadniania Green Shower, który ma nawadniać te rośliny, a ich korzenie w niczym nie przeszkadzają.
@@GrupaHABAOCZYSZCZALNIE Raczej chodzi o 2:42. Widać, że właściciel nie do końca zna temat, więc w komentarzach wielu podejrzewa, że sam sobie winien takiej sytuacji.
Witam.Czy w przypadku szamba dwuzbiornikowego drugi zbiornik mozna wykorzystac zamiast systemu rozsaczania
Najlepiej takie szambo dwuzbiornikowe przerobić na oczyszczalnię zastosowaniem retrofitu przeznaczonego właśnie do szamb dwukomorowych. A system rozsączania wykonać osobno. W przypadku, kiedy drugi zbiornik przeznaczymy na szczelny zbiornik ścieków oczyszczonych, to finalnie i tak te ścieki oczyszczone trzeba jakoś zagospodarować budując system odbioru.
A do czego służą te tłumiki w ziemi?
Największy hałas generują chyba pompy?
Te tłumiki to Tłumiki drgań dmuchawy HABA Silencer haba.pl/produkty/akcesoria/tlumik-drgan-haba-silencer
Witam, a czy istnieje możliwość adaptacji szamba betonowego na oczyszczalnię?
Tak, istnieje jak najbardziej. Prosimy o kontakt z naszą firmą mailowo: poczta@haba.pl lub telefonicznie: +48 61 307 01 72 Nasi pracownicy wszystko wyjaśnią i dopasują najlepsze rozwiązanie do Pana zbiornika.
Masahalla
U mnie taki układ chodzi 14lat i nie ma problemu .
A co zimą z.wodą?
Czy są jakieś badania jakości oczyszczenia ścieków po tej modernizacji ?
Co do tej konkretnej inwestycji to nie mamy wiedzy, czy klient robił badania laboratoryjne. Wiemy jednak, że jest zadowolony z wykonanej modernizacji. Zaś co do samych badań, to były one robione m.in. na etapie certyfikacji oczyszczalni Bio Easy Flow (protokół jest dostępny na naszej stronie www) i wykonywane są kontrolnie na innych inwestycjach
@@GrupaHABAOCZYSZCZALNIE Nie pytam o Bio Easy Flow. Pytam o mierzalny efekt tego rozwiązania w ogólności - n a p o w i e t r z e n i a ścieków w zbiorniku gnilnym, bo przecież do napowietrzenia sprowadza się to DOCZYSZCZENIE (jeśli do doczyszczenia w ogóle dochodzi). Pytam, bo proces napowietrzenia ("przeróbka" owocująca brakiem "zapachów") może jedynie powstrzymuje procesy gnilne ?... a to już nie musi iść w parze z oczekiwanym składem chemicznym ścieków na wyjściu.
@@MinSziHo Tak jak wspomnieliśmy, były wykonywane również badania laboratoryjne na zmodernizowanych obiektach. Możemy przygotować jakieś ich zestawienie. Prosimy o kontakt na poczta@haba.pl
@@GrupaHABAOCZYSZCZALNIE Opublikujcie je. Po co ta mejlanka... ?
7:03 - nie wymaga dodatkowych wykopów, po czym kilka sekund później facet macha łopatą ;)
Inwestor wspomina dalej o wykopach pod nowy zbiornik, co jest największą zaletą tego systemu, że wykorzystujemy istniejący zbiornik. Oczywiście wykopy pod przewody czy rurociągi są niezbędne, ale są to płytkie wykopy, które nie rujnują działki.
@@GrupaHABAOCZYSZCZALNIE No tyle to ja widziałem. Chodzi mi o komentarz. "Nie wymaga żadnych dodatkowych wykopów" oznacza zupełnie coś innego niż "nie wymaga głębokich wykopów ani osadzania nowego, czy wymiany starego zbiornika". W normalnych filmikach jeszcze ujdzie. W przypadku reklam takie nieścisłości to niestety wprowadzanie w błąd. Dramatu nie ma, bo jak ktoś ogląda (niektórzy tylko słuchają) to zobaczy jak jest. Ale są też krótsze reklamy, gdzie pewnie na tym by się skończyło, później tylko kadr jak wszystko gotowe. A jak przyjdzie co do czego to standardowe "nie zrozumieliśmy się". Taki trochę odpowiednik pisania drobnym drukiem na końcu. Niby jest OK, ale jakiś niesmak to wywołuje. Przynajmniej u mnie.
Pewnie używali dużo środków czystości, co zabijały bakterie szambowe
Bardzo bym chciał porozmawiać z właścicielem oczyszczalni. Jest taka możliwość??
Niestety nie jesteśmy uprawnieni aby dawać kontakt do właściciela tej oczyszczalni. Prosimy jednak o kontakt do naszej firmy, gdzie można uzyskać szczegółowe informacje, również na temat tej inwestycji. tel.: +48 61 30 70 172 e-mail: poczta@haba.pl
A gdzie kosz nad koszem musi być czysto a bakterie gdzie ja mam ok 30 lat i wszystko działa a ile razy czyściłes zbiornik
W tej oczyszczalni producent nie przewiduje kosza. Twierdzą, że nie jest potrzebny. To ponoć szwedzka technologia. Zbiornik był czyszczony raz w roku.
6 metrów głęboki ..... no chyba pomyłka.
fajna reklama
tzw patologia w polsce-przyjechala firma zbadala grunt,zrobila i mowi ze bedzie dzialac rozsaczanie ,zapewne dali by sobie rece obciac bo czuli pieniadz,po kilku latach nie dziala no to co ping pong i zly grunt!!!! super .poprostu tragedia .
Może trafił Pan na jakichś "magików", obiecujących gruszki na wierzbie - niestety tacy też się trafiają. My jako firma również padamy ofiarą takich nieuczciwych sprzedawców, którzy mówią nieprawdziwe rzeczy na temat rozwiązań HABA tylko dlatego, że za wszelką cenę chcą wcisnąć klientowi swoje produkty.
W przypadku drenaży podziemnych tak po prostu jest, że się zapychają, a w gruncie gliniastym (słabo przepuszczalnym) lub z wysoką wodą gruntową w dłuższej perspektywie nie mają prawa działać, bo fizyki się nie oszuka. Właśnie dlatego HABA zaprojektowała oczyszczalnie z systemem Green Shower, aby raz na zawsze rozwiązać problem zapychających się drenaży, chronić wody podziemne i dać właścicielowi oczyszczalni przydomowej większe możliwości w zakresie zagospodarowania oczyszczonych ścieków - zwłaszcza do nawadniania ogrodu.
Zbyt wysoki poziom wód gruntowych, dziwię się że odważył się Pan nagrać filmik ponieważ przez lata Pana oczyszczalnia powinna zostać odłączona od przyjmowania ścieków z domu.
Poziom wód gruntowych zmienia się w czasie, w zależności od pory roku i warunków pogodowych. Jeżeli podczas robienia odwiertu kontrolnego nie zanotowano poziomu wody gruntowej, to sugerowanie, że "oczyszczalnia powinna zostać odłączona" jest pozbawione sensu.