Дякую . А я пробую нуклеус в наставці 145 український верх( 330) на три відділення ! А по закінченню сезону з матками можна буде 3-4 наставки і буде сімейка в зиму ( лишки розплоду до кучі зібрати)!👍👍
Понятно и доходчиво рассказано, одно в голове не укладывается, кто и за что ставит дизлайки?.Ярослав делится опытом, данный материал полезен и начинающему и у кого много пчелосемей.Всем хорошей зимовки.
СЛАВА!смотрю Ваши ролики и хочется смотреть и далее. все доходчиво . грамотно.поучительно только ради одной зимовки стоит содержать пчелок в таких домиках и вообще много преимуществ от дадана, с уважением P.S и оператор у тебя КЛАСС. удачи ВАМ.
Універсальний вулик в мене працює вже більш 30 років.До нього прийшов чисто випадково.З товаришем домовилися на колгоспній пасіці купити по сімї бджіл але які там будуть рамки не знали.От я й зробив собі такий же і остався задоволений тому як підходять хоч Дадан хоч Українська рамка.
Всё так, ятакже попарно содержу отводки , только ближе к осени у нас после 10 августа взятка нет , пчёлы из более сильного отводка переходят в соседний и разоряют его. Я ставлю досочку шириной 10- 15 сантиметров от прилётной доски вверх на 30 см. чтобы пчёлы не переходили к соседям. И прилётную доску также пошире 10 15 см. И тогда воровства уже не бывает.Не знаю , понятно ли объяснил, но у меня это была большая проблема.
Владимир Яковлев Спасибо, Вы всё понятно объяснили. В моём варианте в каждой семье будет достаточно корма, так-как с этих ульев никогда мёд брать я не буду, и уверен, что перехода пчёл не будет. Функция этих ульев только пакеты и по возможности пару плодных маток.
@@savvasfly хорошее видео ,опыта в выведении маток у меня не много ,но осенью тоже пчелы перешли ,с одной половины в другую и один нуклеус - полусемью на 4 рамок руты разорили, причина могла быть и в другом, даже и фанерка разделяющая стояла.
Я в захваті від відео люблю таку справу сказано і показано також зроблено на високому рівні ви пане Ярослав є прикладом як треба займатися бджолярством дякую за ролик
Я теж такі подібні зробив але високе дно ЗАХОДЬТЕ подивитися на мій канал. А Вам Ярослав дуже гарно дякую шо Ви такий майстер і ділитись досвідом. Дай вам Боже здоров'я аби ви нас радували своїм відео.
Теж маю з десяток схожих вуликів вже 2 сезон. Працюють непогано як нуклеуси, але недостатньо нарощують силу в зиму. Доводиться підсилювати або об'єднувати, так як клуб занадто малий. Крім того, через недостатню силу сімейок в зиму утворюють спільний клуб, який рухається уздовж перегородки і, якщо не потепліє, є ризик що не вистачить кормів на рамках в гнізді, хоча крайні і повномедові. 4 рамки малувато. Такі ж самі, але на 6 рамок кожна працюють ідеально. В зиму формуються сім'ї на 4 рамках, але вони обсиджуються повністю і за корми можна до весни не турбуватись.
Аліна Тільченко Щиро дякую за хороший коментар. Пропоную, можливо Ви не бачили, подивитись ролики, як у мене зимують нуклеуси на волі. Кожної зими знімаю про них ролики де все показую.
в мене по такому принципу розділено пару лежаків то там не менше 8 рамок на сімейку а так загодувати тим паче в кінці серпня думаю буде неможливо. треба буде загодовувати пізніше або мати рамки з кормом щоб підставити коли вийде останній розплід. на свої восьмирамкові вулики на 145 рамку на зиму я залишаю 3 корпус чисто для корму
Volodya Bee Можливо Ви не дивились мій ролик де я роблю 60 відводків в кінці серпня - початок вересня на дві розплідні ратки і все решта вощина, замітьте не сушнина і все супер. В зиму пішли від 5 до 7 рамок, вихід з зими 100% і розвиток!!! Весь сезон відпрацювали на ура! А Ви кажете не вийде. Я все послідовно по числах показую.
Пане Ярослав чудове відео! А вислів "Муха трошки хитрий" таки звучить достойно. Все зрозуміло та розложено по полицях. Чекаю відео про українську рамку та вулик український.!?
Ярославе у вас на даху мабуть типографний алюміній загнутий під низ . Чи не затікає вода на підкришник? особливо зараз коли на даху сніг, лід і відлига.
Такий тип вуликів я робив 15 років назад. Тільки замість піддашника в мене суцільна годівниця і стінка корпуса 18мм. тоді корпус підходить як наставка до українського вулика чи дадана. Саме слабке місце в цьому вулику це чорні шурупи, хотя вони в мене всі із спеціальними оцинкованими фігурними шайбами але з часом шуруп ржавіє і пертворюється на шило. Краще думаю відразу використовувати оцинковані із широкою шляпкою, або захищати відразу чорні шурупи від корозії, можливо воском розчиненим в бензині чи іншій речовині. ruclips.net/video/632_vaIr2qY/видео.html
Vlad Sokal Зрозумів. Мій варіант корпусів, магазинів, днищ і все інше, якщо Ви уважно дивилися, взаємозамінні на всі вулики. Вулики клеєні і провалені у воску з олією, шурупи для страхівки, але також разом з вуликом варились у воску.
Ярославе в мене таке питання а на сітчатому дні бджоли зимують краще чим на глухому чи ні . І чи зимою не буде бджолам сквозняк або коли відлига зимою і випар іде це не зашкодить бджолі або коли сильні морози вдарять що тоді скажіть мені будьласка бо я хочу спробувати на сітчатому дні і в мене зявилися такі питання виж тримаєте бджол на сітчатому дні
Всіх з Водохрещам. Пане Ярославе, ідея цілком пристойна за винятком помилкової (на мій погляд) теми розташування двох льотків на одній стінці. З найголовніших причин чому наголошу принаймні на трьох: 1. За умови присутності в одному з відділень вже раніше плідної матки шанс облетіти нову (без додаткових зовнішніх орієнтирів чи об'ємних зовнішніх перегородок) менше 30%. 2. Кожна матка має свій оригінальний феромонний слід, інтенсивність якого в різних маток - різна. За умови потрапляння доволі різних маток в сусідні відділення - банально постійно частина робочих бджіл з відділення де працює матка з слабшими (менш привабливими) феромонами буде злітати у сусіднє відділення і це відділення буде завжди потребувати допомоги через підсилення. Інше ж навпаки... 3. Орієнтація льотків відносно сторін горизонту не має суттєвого значення на життя бджіл впродовж року. Зазначені тези базуються на власних чисельних спостереженнях за життям бджіл в умовах Закарпаття. Можливо на іншій стороні Карпат все буде і добре.....
_Мед Карпат_ Дякую. Віктор, доброго Вам здоров'я. За моїми спостереженнями сім'ї з орієтацією льотків на північ відстають у весняному розвитку на одну - дві рамки, що суттєво впливає на подальшу роботу сім'ї в сезон. Це дуже добре можна прослідкувати і порівняти на прикладі мєї бджолиної хатини, в якій знаходиться 18 сімей в одинакових умовах і льотки чітко зорінтовані на південний схід, південний захід і північний захід. По цьому питанню всі навукові роботи підтверджують мої висновки, а Ваші спостереження на мою думку потрібно допрацювати. На решта зауважень по призначенню і використанню цього вулика я покажу на практиці в сезон. Хай щастить! 🐝🐝🐝
Оптимальніше буде 12-рамковий вулік на Дадана поділити на 2 частини . 2 сім'ї через перегородку наростити по 6 рамок в зиму. Навесні продаємо пакет на 4 рамки + 1 струшуємо. Залишається "хвіст" на 1 рамку. Або розвивати цей "хвіст" на зиму або об'єднати з сусідньою сім'єю.
Ольга Дерев'янко Дякую, але таких пакетів не існує "4 рамки і 1 струшуємо"- це видумки перекупщиків, щоб по приїзду до себе розбити ваш пакет на два... Є стандарти ми їх дотримуємось. Ви ж знаєте, що в мене зовсім інший не загальнопринятий підхід до бджільництва. 🐝
@@savvasfly Згодна, пане Ярославе. Про хитрощі перекупників відомо не було. Так часто в оголошеннях пишуть про продаж пакетів. Тоді "хвіст" - 2 рамки й краще відновлення :). Чи вам зручніше усю сім'ю реалізувати й заселяти заново? Успіхів вам!
@@savvasfly я выбачаюсь ,тільки починаю займатися бджолами купив маленьку і слабенькі сімью в березні а счас маю біду налетіли чужі пчоли мабуть кавкзкі бо великі і темні виносять вже4 дні мед льоток прикрив не знаю що робити дайте будь ласка совет дякую
Пане Ярославе відео супер! Все класно, але думаю проблеми у вас почнуться в кінці серпня , бджоли почнуть розбивати такі сімейки, доведеться вам виймати перегородки виймати і робити сім'ї на 8 рамок, а так ідея класна хоча можливо ваші бджоли більш мирні і проблем не буде) удачі вам! Із цікавістю буду спостерігати за долею ваших вуликів
savvasfly - Ярослав Муха теж вірно) тоді у вас проблем не буде, бо я в себе на пасіці менше 5 рамок навіть нерипаюсь пускати бо одразу розбивають нетільки мої але й сусідньої пасіки.
Качество роботи на уровні. А от ідея стара як світ. Зроби його хоть позолоченим - він все одно залишиться восьмирамочним даданом. Тепер питання де вигода?
@@ОльгаДеревянко-з9й орієнтація це не є вигода. Це поняття не матеріальне. Автор не наполягає обирати саме цей метод використання вклика а тільки ділиться ідеєю різновиду конструкції, яка жавно не нова. Хочу сказати, що не бачу нічого нового крім якісної роботи, та чи варта вона того.
Колеги, не потрібно спорити. Ця робота по проханню замовників на селекційні пакети, які комплектуються не свищовими матками, а селекційними, щільниками свіжими річними, а не чорною кірзою і звичайно чистопородною бджолою, плюс паспортна на кожен пакет і гарантія. Це не маштабний проект, я пока тільки другий в Україні хто буде реалізовувати такі пакети.
@@aleklysikov6033 якщо взагалі то бджільництво було є і буде варто навіть найдорожчих вуликів і бджіл. Якщо брати мінімальну медопродуктивність 30 кг в рік + пакет, то вийде десь 2000 грн з сімї в рік. 100 сімей - 200 тисяч. Цього, шо, мало???? То наші пасічники просто позажиралися. Як кажуть бідний НЕ ТОЙ У КОГО мало а КОМУ мало
Доброго дня, пане Ярославе. Із практики - матки не йдуть вище першого магазину працювати. Тому роздільна решітка не потрібне. Спробуйте в цьому сезоні хоча б на одному вулику і хоча б щоб було два магазини.
Сергій Сугак На ці вулики я магазини ставити не буду, вони ж для іншої роботи. Це я показав людям, в кого медовий напрям, що можна їх використати і на медозборі, тільки потрібні деякі маніпуляції.
Які полоски ставите? Я згодна з Вами, що серпневі бджоли не зимують. А як спрацьовує противааратозний метод з ізоляцією матки з серпня до весни в ізолятор Хмари?
Светлана Балан Використовую полоски свого виготовлення. Ізоляція бджолиної матки - це велика неграмотність... Для периконання візьміть до прикладу мою пасіку, де все добре без ізоляторів.
Сергій Харін Доброго вечора. По Україні пакети продають хто як хоче. В мене інакші пакети - сертефіковані, з селекційною маткою, а не свищовою, паспортом і гарантією. Це селекційна пасіка і пакети відрізняються від тих які за звичай продають, ціна на них 1500гр.
Ярослав Иванович, если можно, к весне провести анализ. На каком дне пчелы лучше зимуют, лучше стартуют весной (на глухом, на сплошном сетчатом, или на универсальном). Как на украинской , так и на дадановской рамке. Заранее спасибо.
Пане Ярослав, доброго здоровья! Скажіть будь ласка, на скільки рамок можна робити вулики в апіхатинці? Загорівся собі змайструвати. (українська рамка на теплий занос) Дякую за відповідь.
Спасибо за интересное видео,я как раз сам тоже пришел к такому же выводу,и переделываю Дадановские улики на украинские с помощью магазинной надставки,и тоже на теплый занос.,хочу в этом году испытать..
Добрый день.Почему Вы не сказали что гнездовой корпус имеет ширину внутри корпуса 320мм, по.длине допустим вмещаеься 12шт,отсюда вывод, всё что вы будете ставить на гнездо будет до 9 рамок.Это озночает что типовые надстаки нужно урезать по ширине или делать переходный пояс.Я давно работаю узковысокими рамками и надстаки 145.Удачи и здоровья.
Джетул Байрамкулов Здравствуйте. Внутренний размер 315 мм. Гнездовой корпус на 12 стандартных украинских рамок, никакой узко высокой рамки я не использую. Магазины на восемь стандартных рамок 145 х 435 мм. Смотрите черчение, там всё детально я показал, а в ролике всё объяснил.
@@ДжетулБайрамкулов Почти всё чем мы пользуемся в пчеловодстве было изобретено как до меня, так и до Вас. Если есть стандарт, тогда ничего не имеется в виду. Я так понял Вы не знаете, что в размерах, что бы небыли путаницы, всегда высота пишется первой - это школьная программа.
Доброго здоров'я, пане Ярослав! А чи не здається вам закорм пастою канді, дуже тяжкою працею? Адже треба перебити тону цукру , можливо не одну, а потім змішати(бетономіксер) та розфасувати.
Макс Скрыпник І Вам міцного здоров'я. Це набагато легше ніж колотити сироп і енну кількість раз розносити по пасіці ночами. Тістоміс на три мішка пудри і вперед, весело в день і нападок ніяких та й вихід меду з канді більший ніж з сиропу.
Игорь Задонный Трошки дороща за звичайний по причині що бджоломатка буде не свищова, а селекційна, та й щільники молоді - не чорна кірза плюс документи на кожен пакет і гарантія.
@@savvasfly теж збираюся доробити для них 145 корпуси. Минулого року заселяв їх 10 червня 1+1 і плідна матка. То вже через місяць мусів забирати від них розплід, розвиток в них прекрасний.
Доброго дня, пане Ярослав! Гарна ідея і високий рівень виконання! Але можливо в технологію потрібно буде внести деякі корективи протягом року. Хай щастить!
Доброго здоров'я. Пане Ярослав, дякую за цікаве відео і неймовірну, чудову ідею. Прочитав, що вуликів на продаж Ви не робите. Отже, вирішив зробити сам. Я початківець. Напишіть мені будь ласка заміри. Якщо потрібно, я напишу свою електронну пошту.
Мирошников Владислав Все вірно, тому про матки я і не згадував, вони і в трьох соснах буває що заблудяться. Основна задача цих вуликів це пакети, а обліт маток - другорядне.
З Святом Хрещення Господнього Вас пане Ярославе. Підскажіть будь-ласка з чого льоткові заслінки Ви зробили якщо це не секрет? Якщо не помиляюсь нагадує кріплення гіпсокартонного профілю розразане навпіл.
У ролика є назва. До відома щоб не путали поняття - нуклеус, це певна кількість бджіл, яка знаходиться в нуклеусному вулику певної конструкції і виконує функцію підготовкм бджолиної матки до обліту.
Чудовий вулик, файна розповідь. Але оператору треба попрацювати зі звуком. Слухаю у навушниках . Коли ви кидаєте корпуси ,то по вухах так не слабо лупить
Petr Bondar Працювати можна з професійною або звичайною камерою...Зйомка роликів проводиться айпедом... Щоб не лупило по вухах не слухайте в наушниках )) або поміняйте гаджет ;)
@@natalifly9132 Спасибі за пораду.Тоді і я Вам дам пораду.Перед тим як викладати свій продукт на загал відредактуйте його в якомусь редакторі відео.Там можна вирізати ті стуки.А відео самі цікаві.Спасибі.
Petr Bondar Я зрозуміла що Ви хочете дивитися ролики без реклами, у хорошій якості, у "скороченному режимі"...? ) Да щє дектувати свої умови, невраховуючи що люди мають роботи "пр-горло"? Мій чоловік краще знає що йому робити на своєму ютюб- каналі! До - речи, в ютюбі існує баааааагато матеріалу у відмінній якості! Хай щастить.)
ви постійно стараєтесь ламати стереотипи відносно біології розвитку бджоли і впроваджувати свої аксіоми - бджоли дуже добре розуміють де теплий занос а де холодний, і це легко можна побачити при утримуванні їх в однотипних вуликах на різний занос по розташуванню розплоду в гнізді, і відбудові язиків під рамками(якщо бджолам надати таку можливість)
Владимир Володимир, я не сараюсь ломати стереотипи, я їх ломаю. Я знаю що Ви слідкуєте за моїм каналом і моєю роботою, тому повинні знати, що у мене є ціла пасіка на 18 сімей у апіхатині де рамки розташовані на теплий занос і тому я маю хорошу можливість постійно вивчати це питання, через те і роблю такі висновки.
@@savvasfly не ламаєте а видаєте бажане за дійсне, і порівнювати умови утримання бджіл в вашій хатині і в окремо взятому вулику то теж саме що наприклад умови теплозбереження в окремому будинку і в квартирі на третьому поверсі в пятиповерховому будинку
Владимир Можливо Ви щось не зрозуміли, за своє життя я протестував все що тільки можна протестувати і всі свої висновки завжди роблю обгрунтовано і підтверджую на практиці. Вам до відома - ніякий занос не впливає на теплозбереження у вулику, якщо бджоляр з розумом і хорошим досвідом.
Доброго дня, ці льоткові загороджувачі не годяться, молода бджола застрягає в них, а деяка проходить через ці отвори і травмується. Я перейшов на звичайні деревяні планочки
Taras Doc І Вам доброго дня. Зауваження не доречне. Все годиться і ніяка бджола не проходить Ви вибрали кріплення для гіпсокартону з якого зроблені загороджувачі з великим діаметром дірок, в моїх діаметр 3 мм. Якщо у вуликах не сідчате дно, Ви рекомендуєти закривати літники, при потребі на довгий час, планочками?
@@savvasfly планочки з отворами, в 3мм на саморізах, ніби нормально працюють, типу як у вас, по такій самій схемі. Я нажаль не звернув увагу що є кріплення з меншим діаметром отвору, брав в епіцентрі, там були тільки такі. А так то да, цікаве рішення, от тільки треба знайти такі, щоб бджола не проходила! Дякую за відео, почав виводити маточок для своєї пасіки набравшись натхнення після перегляду ваших відео! У нас правда не можливо зберегти чистоту породи бджоли, в 5 км зоні декілька пасік, на одній кавказянка, на інших українська, буду ставити більше трутньової вощини в новому сезоні. І ще цікаву річ помітив, що в кінці сезону, коли годуємо, скорочуємо сім'ї, в безвзяточний період і треба скорочувати льотки, то такий загороджувач, що має пилкоподібну нижню частину не дозволяє скоротити на прохід 2-3 бжіл і частина намагається проскочити ближче до гострого кута... Ну це суб'єктивно))) З наступаючим Вас Новим роком!!!
Здравствуйте! Берут меня сомнения по поводу прорезей в днище - комфорт и уют для восковой моли. А ещё, два летка на ооочень малом расстоянии друг от друга. Пчелы путаться не будут, а вот неплодные матки после облёта, могут залететь обе в одно отделение.
Артур Волков Доброй Вам ночи. Моль заводится на днище при использовании верхнего летка, пчёлы перестают делать уборку. Да, Вы правы, матки будут иногда блуждать, но в моём случаи это большого значения не имеет.
Пане Ярославе! Це відео напевне є накращим з усіх Ваших!!! Щиро дякую! Всіх благ!
Йоган Вайс Щиро дякую.
дякую за відео!!! дуже файно підказує дружина!!! хороших починань в новому сезоні!!!
Володимир Марамон Дякуємо. Взаємно.
Дуже Вам вдзячны!
Дякую успіхів у роботі.
Павло Мицак Дякую.
Дякуємо за відео . Як завжди все продумано з максимальною вигодою для пчілок і пчоляра.Ще й красиво ! Успіхів Вам !
Анна Кшинвняк Дякую.
Пане Ярослав. Увас є чому повчитися. Дякую за цікаве відио. Здоров'я вам і ваші родині.
Михаил Падаховский Дякую.
Клас, золоті руки. Завжди є чого навчитись у Вас.
Дякую Вам за Ваші відео!
Спасибо за видео ,люблю такой формат ульев
*_Пане Ярославе! Дуже гарно! Нижню прильотку може на дві поділити! Дякую успіхів!_*
Нарешті побачив повний комплект. Дякую за відео.
Спасибо видео бомба, век жыви век учись!
Чудеса да и только. Здоровья и удачи Вам.
Петрова Пасека Спасибо.
Дякую . А я пробую нуклеус в наставці 145 український верх( 330) на три відділення ! А по закінченню сезону з матками можна буде 3-4 наставки і буде сімейка в зиму ( лишки розплоду до кучі зібрати)!👍👍
Супер ! Велике дякуємо за урок.
Миколай Курков Дякую.
Дякую за інформацію цікаво ЛАЙК
Вацел Дякую.
Велика подяка вам Ярослав за корисні поради. Миколай
Понятно и доходчиво рассказано, одно в голове не укладывается, кто и за что ставит дизлайки?.Ярослав делится опытом, данный материал полезен и начинающему и у кого много пчелосемей.Всем хорошей зимовки.
Пётр Линник Спасибо.
Муха не хитрый - Муха умный....хотя это одно и то же ! Молодцы вы ребята....я от вас балдю...пардон - восхищаюсь !
Сергей Змиевский Спасибо от всего сердца.
Дякую за Вашу працю.
Отличная работа!!!
СЛАВА!смотрю Ваши ролики и хочется смотреть и далее. все доходчиво . грамотно.поучительно только ради одной зимовки стоит содержать пчелок в таких домиках и вообще много преимуществ от дадана, с уважением P.S и оператор у тебя КЛАСС. удачи ВАМ.
Це просто клас...👍👍
Ще такого небачив. Удачі вам в 2020 році☺
Саня Стельмах Дякую.
Універсальний вулик в мене працює вже більш 30 років.До нього прийшов чисто випадково.З товаришем домовилися на колгоспній пасіці купити по сімї бджіл але які там будуть рамки не знали.От я й зробив собі такий же і остався задоволений тому як підходять хоч Дадан хоч Українська рамка.
Дмитро Пустовіт Супер!
Розумно сказано
Sergey Snigur Дякую.
Спасибо за видео 👍
Клас!
Василь Петрів Дякую.
Всё так, ятакже попарно содержу отводки , только ближе к осени у нас после 10 августа взятка нет , пчёлы из более сильного отводка переходят в соседний и разоряют его. Я ставлю досочку шириной 10- 15 сантиметров от прилётной доски вверх на 30 см. чтобы пчёлы не переходили к соседям. И прилётную доску также пошире 10 15 см. И тогда воровства уже не бывает.Не знаю , понятно ли объяснил, но у меня это была большая проблема.
Владимир Яковлев Спасибо, Вы всё понятно объяснили. В моём варианте в каждой семье будет достаточно корма, так-как с этих ульев никогда мёд брать я не буду, и уверен, что перехода пчёл не будет. Функция этих ульев только пакеты и по возможности пару плодных маток.
@@savvasfly хорошее видео ,опыта в выведении маток у меня не много ,но осенью тоже пчелы перешли ,с одной половины в другую и один нуклеус - полусемью на 4 рамок руты разорили, причина могла быть и в другом, даже и фанерка разделяющая стояла.
@@savvasfly можно небольшое видео с размерами 12 р укр, дна корпуса поткришника криши
Володимер Фоменко Такий ролик уже є.
Гарно!
Ярослав Чемеринський Дякую.
Супер!
Владимир Кальченко Дякую.
Сподобалось .
Супер Ви зробили те про що я тільки думав
Наш сайт замовлень - beeuniverse.com.ua
Сайт виробника апіхатин - goldenbee.in.ua
Я в захваті від відео люблю таку справу сказано і показано також зроблено на високому рівні ви пане Ярослав є прикладом як треба займатися бджолярством дякую за ролик
Igor Onufriichuk Щиро дякую Вам.
Я теж такі подібні зробив але високе дно ЗАХОДЬТЕ подивитися на мій канал. А Вам Ярослав дуже гарно дякую шо Ви такий майстер і ділитись досвідом. Дай вам Боже здоров'я аби ви нас радували своїм відео.
Хороший вулик, вищої якості, видно що на совість роблено
Іван Пелип Дякую.
Спасибо! 👍👍👍
Viktor Dasr Спасибо.
Дякуємо за відео! Як завжди найкращий!)) Чекаю з нетерпінням відео про український корпусний вулик.
Ігор Ціпіньо Дякую, на днях буде.
Теж маю з десяток схожих вуликів вже 2 сезон. Працюють непогано як нуклеуси, але недостатньо нарощують силу в зиму. Доводиться підсилювати або об'єднувати, так як клуб занадто малий. Крім того, через недостатню силу сімейок в зиму утворюють спільний клуб, який рухається уздовж перегородки і, якщо не потепліє, є ризик що не вистачить кормів на рамках в гнізді, хоча крайні і повномедові. 4 рамки малувато. Такі ж самі, але на 6 рамок кожна працюють ідеально. В зиму формуються сім'ї на 4 рамках, але вони обсиджуються повністю і за корми можна до весни не турбуватись.
Аліна Тільченко Щиро дякую за хороший коментар. Пропоную, можливо Ви не бачили, подивитись ролики, як у мене зимують нуклеуси на волі. Кожної зими знімаю про них ролики де все показую.
Красота
Алексей Ермилов Дякую.
в мене по такому принципу розділено пару лежаків то там не менше 8 рамок на сімейку
а так загодувати тим паче в кінці серпня думаю буде неможливо.
треба буде загодовувати пізніше або мати рамки з кормом щоб підставити коли вийде останній розплід.
на свої восьмирамкові вулики на 145 рамку на зиму я залишаю 3 корпус чисто для корму
Volodya Bee Можливо Ви не дивились мій ролик де я роблю 60 відводків в кінці серпня - початок вересня на дві розплідні ратки і все решта вощина, замітьте не сушнина і все супер. В зиму пішли від 5 до 7 рамок, вихід з зими 100% і розвиток!!! Весь сезон відпрацювали на ура! А Ви кажете не вийде. Я все послідовно по числах показую.
@@savvasfly коли 5-7 рамок а я просто вас попереджаю що тяжко буде загодувати коли сімя має всього 4 рамки а решта нема питань
Volodya Bee Літом все покажу.
Гарна задумка!))
Дякую!)
+++.успіхів.
Валентин Україна Дякую.
Пане Ярослав чудове відео!
А вислів "Муха трошки хитрий" таки звучить достойно. Все зрозуміло та розложено по полицях.
Чекаю відео про українську рамку та вулик український.!?
Aleksandr Пчелкин Щиро дякую. А відео вже скоро буде. 🐝
@@savvasfly чекаю. Бо знайомий не вірить що Українським вуликом можливо працювати на кочівлі. Тож чекаю!!!))) Дякую
Ярославе у вас на даху мабуть типографний алюміній загнутий під низ . Чи не затікає вода на підкришник? особливо зараз коли на даху сніг, лід і відлига.
Для чого на зиму забирати утеплення?
Такий тип вуликів я робив 15 років назад. Тільки замість піддашника в мене суцільна годівниця і стінка корпуса 18мм. тоді корпус підходить як наставка до українського вулика чи дадана. Саме слабке місце в цьому вулику це чорні шурупи, хотя вони в мене всі із спеціальними оцинкованими фігурними шайбами але з часом шуруп ржавіє і пертворюється на шило. Краще думаю відразу використовувати оцинковані із широкою шляпкою, або захищати відразу чорні шурупи від корозії, можливо воском розчиненим в бензині чи іншій речовині. ruclips.net/video/632_vaIr2qY/видео.html
Vlad Sokal Зрозумів. Мій варіант корпусів, магазинів, днищ і все інше, якщо Ви уважно дивилися, взаємозамінні на всі вулики. Вулики клеєні і провалені у воску з олією, шурупи для страхівки, але також разом з вуликом варились у воску.
Ярославе в мене таке питання а на сітчатому дні бджоли зимують краще чим на глухому чи ні . І чи зимою не буде бджолам сквозняк або коли відлига зимою і випар іде це не зашкодить бджолі або коли сильні морози вдарять що тоді скажіть мені будьласка бо я хочу спробувати на сітчатому дні і в мене зявилися такі питання виж тримаєте бджол на сітчатому дні
Доброго Вам вечора. Якщо мова йде про мій корпусний на укр. рамку - проблем не буде, як на сітчатому так і на глухому, даданом є нюанси.
Super
aurelian anca Дякую.
👍👍🐝🐝👍🙏🙏🙏
Пасека Сергея Золотой Нектар Дякую.
Всіх з Водохрещам. Пане Ярославе, ідея цілком пристойна за винятком помилкової (на мій погляд) теми розташування двох льотків на одній стінці. З найголовніших причин чому наголошу принаймні на трьох: 1. За умови присутності в одному з відділень вже раніше плідної матки шанс облетіти нову (без додаткових зовнішніх орієнтирів чи об'ємних зовнішніх перегородок) менше 30%. 2. Кожна матка має свій оригінальний феромонний слід, інтенсивність якого в різних маток - різна. За умови потрапляння доволі різних маток в сусідні відділення - банально постійно частина робочих бджіл з відділення де працює матка з слабшими (менш привабливими) феромонами буде злітати у сусіднє відділення і це відділення буде завжди потребувати допомоги через підсилення. Інше ж навпаки... 3. Орієнтація льотків відносно сторін горизонту не має суттєвого значення на життя бджіл впродовж року. Зазначені тези базуються на власних чисельних спостереженнях за життям бджіл в умовах Закарпаття. Можливо на іншій стороні Карпат все буде і добре.....
_Мед Карпат_ Дякую. Віктор, доброго Вам здоров'я. За моїми спостереженнями сім'ї з орієтацією льотків на північ відстають у весняному розвитку на одну - дві рамки, що суттєво впливає на подальшу роботу сім'ї в сезон. Це дуже добре можна прослідкувати і порівняти на прикладі мєї бджолиної хатини, в якій знаходиться 18 сімей в одинакових умовах і льотки чітко зорінтовані на південний схід, південний захід і північний захід. По цьому питанню всі навукові роботи підтверджують мої висновки, а Ваші спостереження на мою думку потрібно допрацювати. На решта зауважень по призначенню і використанню цього вулика я покажу на практиці в сезон. Хай щастить! 🐝🐝🐝
Оптимальніше буде 12-рамковий вулік на Дадана поділити на 2 частини .
2 сім'ї через перегородку наростити по 6 рамок в зиму.
Навесні продаємо пакет на 4 рамки + 1 струшуємо.
Залишається "хвіст" на 1 рамку. Або розвивати цей "хвіст" на зиму або об'єднати з сусідньою сім'єю.
Ольга Дерев'янко Дякую, але таких пакетів не існує "4 рамки і 1 струшуємо"- це видумки перекупщиків, щоб по приїзду до себе розбити ваш пакет на два... Є стандарти ми їх дотримуємось. Ви ж знаєте, що в мене зовсім інший не загальнопринятий підхід до бджільництва. 🐝
@@savvasfly Згодна, пане Ярославе. Про хитрощі перекупників відомо не було. Так часто в оголошеннях пишуть про продаж пакетів. Тоді "хвіст" - 2 рамки й краще відновлення :). Чи вам зручніше усю сім'ю реалізувати й заселяти заново? Успіхів вам!
Ольга Дерев'янко Для чого усю сім'ю? Я ж в ролику все пояснив і показав.
Добре вийшло, а який роздільник Гофмана в мм на рамках використовуєте
?
Вітаю Ярослав Іванович! Дякую за відео! Питання: прильотки з чого робили?
Віталій Стефанішин Це профіль для гіпсокартону.
Скажіть будь ласка ви говорили про дерево типа липи де його купити? дякую за відповідь
Николай Нгорнюк Ви маєте на увазі матеріал - деревину, чи дерево як рослину і про яке дерево іде річ?
@@savvasfly я маю на увазі медонос схожий на липу про якій ви говорили тобто дерево живе яке цвіте до серпня
@@savvasfly я выбачаюсь ,тільки починаю займатися бджолами купив маленьку і слабенькі сімью в березні а счас маю біду налетіли чужі пчоли мабуть кавкзкі бо великі і темні виносять вже4 дні мед льоток прикрив не знаю що робити дайте будь ласка совет дякую
Николай Нгорнюк pchelosad.com.ua/global/eshop/item_view/81255
Николай Нгорнюк Заберіть сім'ю з пасіки в інше місце.
Як називається утеплювач,і де його брали?
👍👍👍
Я помітив, що у Вас тонка верхня планка на рамках. Для розпліду мабуть досить , а для викачки меду в медогонці тонкувата?
Доброго вечора Ярославе, вибачаюсь за запитання, я початківець. Чи можна використовувати магазини під 145 рамку на Українському вулику ?
Андрей Андреевич Так, звичайно можна, на цю тему незабаром буде відео.
Дякую
Пане Ярославе відео супер! Все класно, але думаю проблеми у вас почнуться в кінці серпня , бджоли почнуть розбивати такі сімейки, доведеться вам виймати перегородки виймати і робити сім'ї на 8 рамок, а так ідея класна хоча можливо ваші бджоли більш мирні і проблем не буде) удачі вам! Із цікавістю буду спостерігати за долею ваших вуликів
Віталій Прокопович Дякую. Замітьте в мене великий нуклеусний парк і ніхто нікого не розбиває. Хай щастить!
savvasfly - Ярослав Муха теж вірно) тоді у вас проблем не буде, бо я в себе на пасіці менше 5 рамок навіть нерипаюсь пускати бо одразу розбивають нетільки мої але й сусідньої пасіки.
Віталій Прокопович Навколо Вас мабуть бджоли дуже голодні, або порода така.
savvasfly - Ярослав Муха багато пасік насиченість сімей на село десь 400-500
Віталій Прокопович Зрозумів.
Качество роботи на уровні. А от ідея стара як світ. Зроби його хоть позолоченим - він все одно залишиться восьмирамочним даданом. Тепер питання де вигода?
В орієнтації на продаж пакетів на рамку Дадана. Дадан - сила.
@@ОльгаДеревянко-з9й орієнтація це не є вигода. Це поняття не матеріальне. Автор не наполягає обирати саме цей метод використання вклика а тільки ділиться ідеєю різновиду конструкції, яка жавно не нова. Хочу сказати, що не бачу нічого нового крім якісної роботи, та чи варта вона того.
Сергей Шарапов сто процентно =100% Не ВАРТА ЦЬОГО !! Якщо мед по $$ 1. За кіло ???? Апсурд чого? А цукерки??
Колеги, не потрібно спорити. Ця робота по проханню замовників на селекційні пакети, які комплектуються не свищовими матками, а селекційними, щільниками свіжими річними, а не чорною кірзою і звичайно чистопородною бджолою, плюс паспортна на кожен пакет і гарантія. Це не маштабний проект, я пока тільки другий в Україні хто буде реалізовувати такі пакети.
@@aleklysikov6033 якщо взагалі то бджільництво було є і буде варто навіть найдорожчих вуликів і бджіл. Якщо брати мінімальну медопродуктивність 30 кг в рік + пакет, то вийде десь 2000 грн з сімї в рік. 100 сімей - 200 тисяч. Цього, шо, мало???? То наші пасічники просто позажиралися. Як кажуть бідний НЕ ТОЙ У КОГО мало а КОМУ мало
Доброго дня, пане Ярославе. Із практики - матки не йдуть вище першого магазину працювати. Тому роздільна решітка не потрібне. Спробуйте в цьому сезоні хоча б на одному вулику і хоча б щоб було два магазини.
Сергій Сугак На ці вулики я магазини ставити не буду, вони ж для іншої роботи. Це я показав людям, в кого медовий напрям, що можна їх використати і на медозборі, тільки потрібні деякі маніпуляції.
Які полоски ставите?
Я згодна з Вами, що серпневі бджоли не зимують. А як спрацьовує противааратозний метод з ізоляцією матки з серпня до весни в ізолятор Хмари?
Светлана Балан Використовую полоски свого виготовлення. Ізоляція бджолиної матки - це велика неграмотність... Для периконання візьміть до прикладу мою пасіку, де все добре без ізоляторів.
Вітаю, скажіть будласка, яка ціна має бути ціна на бджолопакети в Україні в 2020-му році?
Сергій Харін Доброго вечора. По Україні пакети продають хто як хоче. В мене інакші пакети - сертефіковані, з селекційною маткою, а не свищовою, паспортом і гарантією. Це селекційна пасіка і пакети відрізняються від тих які за звичай продають, ціна на них 1500гр.
👍
Ярослав Иванович, если можно, к весне провести анализ. На каком дне пчелы лучше зимуют, лучше стартуют весной (на глухом, на сплошном сетчатом, или на универсальном). Как на украинской , так и на дадановской рамке. Заранее спасибо.
Пане Ярослав, доброго здоровья!
Скажіть будь ласка, на скільки рамок можна робити вулики в апіхатинці?
Загорівся собі змайструвати. (українська рамка на теплий занос)
Дякую за відповідь.
Василий К. І Вам міцного здоров'я. Оптимально 20 рамок, 6 вуликів, ширина лижанки 70см.
@@savvasfly Щиро дякую, пане Ярослав. Завжди дивлюсь ваше відео :)
Доброї ночі пане Ярославе, які розміри вуликів і яка товщина доски, на перед дякую. Удачі вам у новому сезоні👍🏻
Подільський Пасічник Товщина чистової дошки 35мм. У ролику "Нуклеус,вулик,креслення" є креслення і розміри.
Спасибо за интересное видео,я как раз сам тоже пришел к такому же выводу,и переделываю Дадановские улики на украинские с помощью магазинной надставки,и тоже на теплый занос.,хочу в этом году испытать..
Де я моглаб купити такий вулик????дякую за відповідь.
Доброго Вам дня. Забийте в гуглі - український корпусний вулик Ярослава Мухи.
Добрый день.Почему Вы не сказали что гнездовой корпус имеет ширину внутри корпуса 320мм, по.длине допустим вмещаеься 12шт,отсюда вывод, всё что вы будете ставить на гнездо будет до 9 рамок.Это озночает что типовые надстаки нужно урезать по ширине или делать переходный пояс.Я давно работаю узковысокими рамками и надстаки 145.Удачи и здоровья.
Джетул Байрамкулов Здравствуйте. Внутренний размер 315 мм. Гнездовой корпус на 12 стандартных украинских рамок, никакой узко высокой рамки я не использую. Магазины на восемь стандартных рамок 145 х 435 мм. Смотрите черчение, там всё детально я показал, а в ролике всё объяснил.
В литературе если говориться украинская рамка имееся ввиду узковысокая ширина-300×435.Может Вы ещё изобрели ,виноват не знаю.
@@ДжетулБайрамкулов Почти всё чем мы пользуемся в пчеловодстве было изобретено как до меня, так и до Вас. Если есть стандарт, тогда ничего не имеется в виду. Я так понял Вы не знаете, что в размерах, что бы небыли путаницы, всегда высота пишется первой - это школьная программа.
👍🌻🇺🇦
Матковод АМГ Видео по Пчеловодству Дякую.
Доброго здоров'я, пане Ярослав! А чи не здається вам закорм пастою канді, дуже тяжкою працею? Адже треба перебити тону цукру , можливо не одну, а потім змішати(бетономіксер) та розфасувати.
Макс Скрыпник І Вам міцного здоров'я. Це набагато легше ніж колотити сироп і енну кількість раз розносити по пасіці ночами. Тістоміс на три мішка пудри і вперед, весело в день і нападок ніяких та й вихід меду з канді більший ніж з сиропу.
@@savvasfly дякую за відповідь. Це правда, сироп роздавати вночі мене теж не захоплює. Треба спробувати таке ноу-хау.
Пане Ярославе, Яка ціна буде на пакет ?
Игорь Задонный Трошки дороща за звичайний по причині що бджоломатка буде не свищова, а селекційна, та й щільники молоді - не чорна кірза плюс документи на кожен пакет і гарантія.
Вдячний за вiдео 👍👍👍👍!!! Все в 🎯. А чи будуть лiтом мурахи прокладати стежки через вентиляцiю у нижнiх прорiзах у днi для свого хабара?
Ігор Паньков Впевнений що ні, маю вулики з дном з просічної сітки, де дірки досить великі, але мурахи в гості до бджіл не ходять.
Ярослав спасибо за Ваше видео,расскажите пожалуйста насчет теплого и холодного заноса,почему пчелам побарану,спасибо.
Oleg Pidgora Будет видео про укр. улей, там и расскажу.
Якість роботи як завжди на висоті. В мене щось подібне тільки на 12 рам, 2*6 . Я їх пакетними називаю.
Степан Керницький Дякую. На 12 покажу, але то будуть медовики.
@@savvasfly теж збираюся доробити для них 145 корпуси. Минулого року заселяв їх 10 червня 1+1 і плідна матка. То вже через місяць мусів забирати від них розплід, розвиток в них прекрасний.
Доброго дня, пане Ярослав! Гарна ідея і високий рівень виконання! Але можливо в технологію потрібно буде внести деякі корективи протягом року. Хай щастить!
Пчеловодство и Природа Дякую. Так, варіанти є різні, по ходу справи можна буде внести корективи.
👍💪
Костя Дякую.
Доброго вечора! Ви вулик парафіном обробляєте?
Роман Роман Доброго Вам вечора. Віск з олією, дивіться попередні ролики.
@@savvasfly мені запропонували купити вулики оброблені парафіном, мене це лякає! наскільки я чув парафін шкідливих для бджіл?
Роман Роман Так, парафін це хімічна промисловість.
Льотки досить близько один до одного, матки не блукатимуть при обльоті?
Нормально облитаются у меня ,но у меня по средине межде летков достка розделительна
Підскажіть де можна продати мед?
Володимир Танасійчук В нас пасіка зовсім не медового напрямку, це питання до медовиків.
Доброго здоров'я. Пане Ярослав, дякую за цікаве відео і неймовірну, чудову ідею. Прочитав, що вуликів на продаж Ви не робите. Отже, вирішив зробити сам. Я початківець. Напишіть мені будь ласка заміри. Якщо потрібно, я напишу свою електронну пошту.
Юрий Остриков і Вам міцного здоров'я. ruclips.net/video/9x__-2RlyqA/видео.html
@@savvasfly Дякую!
@@savvasfly Де можна побачити слайди, про які Ви казали у відео за посиланням?
Юрий Остриков В ролику єдва слайди креслень, Ви їх не бачили?...
Доброго дня.ярослав а яка товщина стінки?
Stepan Siкora Доброго Вам вечора. 35мм.
Ціна вулика Українки?
П. Ярослав, як ви дивитися на проварку вуликів у парафіні. Дякую
Andrea Ksenych Все ж таки парафін це побічний продукт в хімічній промисловості при перегонці нафти.
Пане Ярослав. Бджоли не блукають, а от матки можуть не туди залетiти. Таке було- тута нема, а поряд аж двi.😀😀😀
Мирошников Владислав Все вірно, тому про матки я і не згадував, вони і в трьох соснах буває що заблудяться. Основна задача цих вуликів це пакети, а обліт маток - другорядне.
Добрый день,Вы делаете такие улья под заказ?Если да,то озвучьте цену и как заказать.
Здравствуйте. Нет не делаю. Я не столяр, работаю в мастерской только для себя в свободное от работы время.
З Святом Хрещення Господнього Вас пане Ярославе. Підскажіть будь-ласка з чого льоткові заслінки Ви зробили якщо це не секрет? Якщо не помиляюсь нагадує кріплення гіпсокартонного профілю розразане навпіл.
Сергей Крамаренко Дякую. Так, все вірно, тільки потрібно вибрати з маленькими дірками, щоб бджоли не пролазили.
Це нуклеус?
У ролика є назва.
До відома щоб не путали поняття - нуклеус, це певна кількість бджіл, яка знаходиться в нуклеусному вулику певної конструкції і виконує функцію підготовкм бджолиної матки до обліту.
Чудовий вулик, файна розповідь. Але оператору треба попрацювати зі звуком. Слухаю у навушниках . Коли ви кидаєте корпуси ,то по вухах так не слабо лупить
Petr Bondar Працювати можна з професійною або звичайною камерою...Зйомка роликів проводиться айпедом... Щоб не лупило по вухах не слухайте в наушниках )) або поміняйте гаджет ;)
@@natalifly9132 Спасибі за пораду.Тоді і я Вам дам пораду.Перед тим як викладати свій продукт на загал відредактуйте його в якомусь редакторі відео.Там можна вирізати ті стуки.А відео самі цікаві.Спасибі.
Petr Bondar Я зрозуміла що Ви хочете дивитися ролики без реклами, у хорошій якості, у "скороченному режимі"...? ) Да щє дектувати свої умови, невраховуючи що люди мають роботи "пр-горло"? Мій чоловік краще знає що йому робити на своєму ютюб- каналі! До - речи, в ютюбі існує баааааагато матеріалу у відмінній якості! Хай щастить.)
@@natalifly9132 Вибачте . Хотів як краще.
ви постійно стараєтесь ламати стереотипи відносно біології розвитку бджоли і впроваджувати свої аксіоми - бджоли дуже добре розуміють де теплий занос а де холодний, і це легко можна побачити при утримуванні їх в однотипних вуликах на різний занос по розташуванню розплоду в гнізді, і відбудові язиків під рамками(якщо бджолам надати таку можливість)
Владимир Володимир, я не сараюсь ломати стереотипи, я їх ломаю. Я знаю що Ви слідкуєте за моїм каналом і моєю роботою, тому повинні знати, що у мене є ціла пасіка на 18 сімей у апіхатині де рамки розташовані на теплий занос і тому я маю хорошу можливість постійно вивчати це питання, через те і роблю такі висновки.
@@savvasfly не ламаєте а видаєте бажане за дійсне, і порівнювати умови утримання бджіл в вашій хатині і в окремо взятому вулику то теж саме що наприклад умови теплозбереження в окремому будинку і в квартирі на третьому поверсі в пятиповерховому будинку
Владимир Можливо Ви щось не зрозуміли, за своє життя я протестував все що тільки можна протестувати і всі свої висновки завжди роблю обгрунтовано і підтверджую на практиці. Вам до відома - ніякий занос не впливає на теплозбереження у вулику, якщо бджоляр з розумом і хорошим досвідом.
Золоти рукы. Но есть вопрос а если в зиму маткы насиють по 6 рам пчелы спасибо Благопучия
евгений кириллов Спасибо. По 6 рамок насеять никак не смогут, у них всего по 4 рамки:)
такими уликами полтзуюся больше 4лет
пчоли робота Супер!
геніально можливістю любої рамки придумано
Доброго дня, ці льоткові загороджувачі не годяться, молода бджола застрягає в них, а деяка проходить через ці отвори і травмується. Я перейшов на звичайні деревяні планочки
Taras Doc І Вам доброго дня. Зауваження не доречне. Все годиться і ніяка бджола не проходить Ви вибрали кріплення для гіпсокартону з якого зроблені загороджувачі з великим діаметром дірок, в моїх діаметр 3 мм. Якщо у вуликах не сідчате дно, Ви рекомендуєти закривати літники, при потребі на довгий час, планочками?
@@savvasfly планочки з отворами, в 3мм на саморізах, ніби нормально працюють, типу як у вас, по такій самій схемі. Я нажаль не звернув увагу що є кріплення з меншим діаметром отвору, брав в епіцентрі, там були тільки такі. А так то да, цікаве рішення, от тільки треба знайти такі, щоб бджола не проходила! Дякую за відео, почав виводити маточок для своєї пасіки набравшись натхнення після перегляду ваших відео! У нас правда не можливо зберегти чистоту породи бджоли, в 5 км зоні декілька пасік, на одній кавказянка, на інших українська, буду ставити більше трутньової вощини в новому сезоні. І ще цікаву річ помітив, що в кінці сезону, коли годуємо, скорочуємо сім'ї, в безвзяточний період і треба скорочувати льотки, то такий загороджувач, що має пилкоподібну нижню частину не дозволяє скоротити на прохід 2-3 бжіл і частина намагається проскочити ближче до гострого кута... Ну це суб'єктивно))) З наступаючим Вас Новим роком!!!
Taras Doc Дякую. Зновим щастям і удачі Вам!
Добрий вечір Ярослав,чи робити такі вулики на продаж .
Юра Каспришин Доброї Вам ночі. Роблю тільки для своєї пасіки.
Здравствуйте! Берут меня сомнения по поводу прорезей в днище - комфорт и уют для восковой моли. А ещё, два летка на ооочень малом расстоянии друг от друга. Пчелы путаться не будут, а вот неплодные матки после облёта, могут залететь обе в одно отделение.
Артур Волков Доброй Вам ночи. Моль заводится на днище при использовании верхнего летка, пчёлы перестают делать уборку. Да, Вы правы, матки будут иногда блуждать, но в моём случаи это большого значения не имеет.
А де звук?
Oleh Biront Провірте налаштування, у всіх все добре працює і перебоїв не буває.
Не вулик, а витвір мистецтва
Алексей Смоловик Дякую.