Таймкоди: 00:00 Тренди на ринку human capital 00:24 Високий рівень стресу команди 01:56 Як планувати майбутнє? 03:17 Співвідношення вакансій та кандидатів 04:12 Як адаптувати бізнес-процеси? 04:49 Відтік населення з України 07:33 Мотивація команди 11:44 Професійна міграція 14:07 Жінки у чоловічих професіях
Враховуючи цю щербину між бажаючими знайти роботу, але з відсутністю необхідних навичок та досвіду, та компаніями, що не можуть знайти працівників з потрібними знаннями та досвідом, останнім варто вже почати думати про створення програм внутрішньої освіти і підготовки працівників для своїх потреб, не делегуючи питання освіти та підготовки назовні. Так, це дорого. Так, це вимагає створення окремої гілки в діяльності, але це жорстока необхідність нашого часу.
Враховуючи що для наших роботодавців "літні люди" починалися з 35ти, то їм без сумніву є куди розширювати свої кордони в наборі рабів 😂 Пи.Си. в Фінляндії я пішла вчитися на медсестру в 42 роки. От прямо сіла знову за парту... В Україні таке можливо? (риторичне питання)
@@CEOClubUkraine А коли роботодавці усвідомлять нові реалії? Ви проводили опитування серед роботодавців, чи лише серед працівників? Мені чомусь здається, що роботодавці й досі не усвідомлюють того, що відбувається, і що назад на кордони 24.02.2022 вже ніколи не відмотаєш.
Як на мене, ці перебивки у вигляді різкого замовчування, чорного екрану з написом тренд Х, виглядало неприродньо: таке враження, що зв'язок пропав чи відео зависло. За контентну частину дякую - вона корисна
Роботодавці роками розказували усім, які вони недастойні кандидати. Молодий - немає досвіду, не годишся, 30+ - старий, не впишешся у колектив, маніпулювати важче. Дівчина - вийдеш заміж, народиш. Заміжня - побут та дитина, не підходиш. Чоловік - мобілізують, або будеш пиячити, не підходиш. Переселенець - одразу ніт. Мало досвіду - не підходиш, багато - нам краще того, кого навчимо з нуля. Без в.о. не годиться, є в.о. - воно не важливе, важливі ваші навички та досвід. Зп 10-15к, але треба бути доглянутим та стильним і байдуже, що це окремий бюджет на місяць, а не тільки мило і шампунь. Роботодавці думають, що сайти вакансій - це конструктор, де достатньо задати параметри, які захочеш. Пригадав вакансію СММ у магазин дитячих іграшок. Вимоги - 2роки роботи саме у магазині дитячих іграшок. А тепер питання - скільки є СММ з таким досвідом і мінімум 2 роками? Скільки з них шукає замовлення зараз? Скільки з них побачить вакансію? Чи сподобається портфоліо тих СММ, які підійдуть за згаданими вимогами? Чи сподобається у спілкуванні сама людина? Тому і виходить, що хотєлочнікам ніхто не підходить, тому що вони переконані, що є конкретні люди, чиє життя проходило на 100% відповідно до вимог роботодавця. Але це не Дісней, а реальне життя Тож усі директори, СЕО, власники бізнесу і т.д. можуть взяти медальку за розвал ринку праці. Ера купівлі 5 квартир, 10 машин і відпочинку на Мальдівах за рахунок рабської праці і страждань працівників закінчилися
Багато людей почали приходити до думки, що емігрувати в іншу країну, вивчити там мову та побудувати там карʼєру виглядає більш реалістичним, ніж змінювати щось всередині країни. І перший варіант виглядає більш практичним, де більшість речей залежить тільки в тебе особисто, навідміну від того, що відбувається в Україні
Трохи безтолково. Поясню. Приходить людина найнятися на роботу. 70% то ВПО по моїх підрахунках. Отримує пропозицію 30-35К. З них 20К оренда житла. Та і багато інших приеладів чому бізнес, що привик ЗАРОБЛЯТИ на працівниках не хоче стати працівнику партнером. Не змінивши ставлення до працівників - ви так і будете скиглити.
Ця тенденція підтримується працівниками-терпілами, які готові працювати за малі гроші та терпіти приниження в треш-компаніях. Чим більше людей будуть цінувати свій труд, тим швидше зміниться цей ринок.
Повністю погоджуюсь. Також в Україні не платять за надгодини. Виходить працюєш десять годин в день, щоб винаймати ПОГАНУ квартиру, або хорошу кімнату. Вимоги від керівництва високі, а ставлення як до розхідного матеріалу. Коли вперше за рік війни я пішла у відпустку і у ній мені подзвонив шеф, я звільнилася в переїхала у Польщу. Вже рік отримую втричі більше ніж у великій компанії «топ роботодавців» у Києві.
Мені сподобалось, дякую! Виглядає так, що зараз найм та пошук настільки ускладнився, що джерело - рекомендаціі з близьких кіл - набирає ваги, як один з найефективніших методів, як для вас?
В чатах нашої спільноти підприємці завжди активно публікують вакансії і запитують рекомендацій на кандидатів, не можемо підтвердити вищої чи нижчої активності, але це справді вагомий спосіб пошуку. Можливо хтось з ейчарів зможе прокоментувати, чи робить більший акцент на програми рекомендацій.
Скіли тут не допоможуть. Державний апарат зменшити в тричі. Всіх тих зі скіфами до праці на ріст економіки. А ще гроші нехай вкладають в ті бізнеси свої от і буде гарантія зростання та й їх діти лишатимуться. Щось на зразок Сіліконоврі Долини. Тільки нею Є та Повинна лишатись Україна. Щастя мої любі інтелектуали та бізнесмени 🙏🏻✨🫶🏻🕊️
Та всі лідери і експерти, да нема кого за чаєм послать.... Епоха індивідуалізації - нема кордонів в компаніях, юзати людьски ресурс на високих обертах та вимогах, психо емоційне навантаження все це все приводить до питання щоб що?
Так важди було.Кандидати хочуть трохи одне,работодавц і трохи інше. І давайте незабувати вакансіі с високими зарплатами ,наприклад ІТ сфера. Там завжди не буде не вистачати кадрів
В IT срака. Там великі бо мржна легко і без мит експортувати послугу в США і отримувати звідти багато грошей. А замовлення вони не дуже спішать робити в нас, бо війна.
цікаво почути що ви думаєте на рахунок вибудови державою альт реальності, що призводить до вибудови "реальності на кухні". в загальному цікаво але розраховане на недалеких роботодавців або на "комсомольців". а якщо ви думаєте що це дійсно корисна інфа то таке потрібно таргетити в якусь групу, наприклад таке мб залетить в групи немобілізаційного віку, але і подавати потрібно відповідно.
Ковід і війна не дали можливості молоді отримати досвід в отриманій професії. Фірми хочуть досвід більше року, що неможливо в даних реаліях. Відсутність повноцінного офіційного працевлаштування і страхування також впливає на бажання отримати роботу в Україні . Люди, які повернулись з європейських країн і по півроку шукають роботу не за 20000 грн( яка не покриває нічого) вимушені повертатись за кордон. І молодих дівчат і 40-50-60 річних жінок легко беруть на роботу в тій же Австрії, де зп покоївки 1600 євро...І це вже виплата на карту, і це при тому,що налається медичне страхування. Де у нас люди з вищою освітою і 30 річним досвідом роботи наразі можуть отримати офіційну пропозицію роботи з такою виплатою?
Багато слів, без яких можна обійтись"аааа, хьюман, матч, люди їдуть, тренд..." Що буде - ніхто не знає. Все🎉 Люди добрі, навчайтесь нових професій, життя триває🎉
Щодо перенавчання. Абсолютно незрозуміло, чому дівчина, маючи змогу працювати майстром манікюру/перманентного макіяжу у теплому кабінеті, раптом піде на зварювальника чи водія фури. Не цього нас еволюція вчила.
І це не «англізми», а (англізицми) . І якби Ви були сучасною людиною, розуміли б, що неможливо уникнути впливу англізицмів в Україні, так як більший відсоток спеціалістів працює в сфері IT. Але судячи з Ваших орфографічних помилок та застарілого світогляду, в нас з Вами навряд відбудеться МЕТЧ✨
Таймкоди:
00:00 Тренди на ринку human capital
00:24 Високий рівень стресу команди
01:56 Як планувати майбутнє?
03:17 Співвідношення вакансій та кандидатів
04:12 Як адаптувати бізнес-процеси?
04:49 Відтік населення з України
07:33 Мотивація команди
11:44 Професійна міграція
14:07 Жінки у чоловічих професіях
Дуже дякую за це відео. Пройшло три дні, передивлююсь ще раз. Не вистачає такого контенту. Правдива і влучна інформація про сьогодення на ринку HR.
Дякуємо за відгук, це мотивує створювати далі 🙌
Враховуючи цю щербину між бажаючими знайти роботу, але з відсутністю необхідних навичок та досвіду, та компаніями, що не можуть знайти працівників з потрібними знаннями та досвідом, останнім варто вже почати думати про створення програм внутрішньої освіти і підготовки працівників для своїх потреб, не делегуючи питання освіти та підготовки назовні. Так, це дорого. Так, це вимагає створення окремої гілки в діяльності, але це жорстока необхідність нашого часу.
цікаві підсумки, дякую! хочеться більше такого формату на каналі!
толково і корисно. Дякую.
Дякуємо за відгук!
Хороший ефір, спокійний і якісний аналіз.
Враховуючи що для наших роботодавців "літні люди" починалися з 35ти, то їм без сумніву є куди розширювати свої кордони в наборі рабів 😂
Пи.Си. в Фінляндії я пішла вчитися на медсестру в 42 роки. От прямо сіла знову за парту... В Україні таке можливо? (риторичне питання)
На жаль, дійсно, ейджизм серед роботодавців є дуже поширеним упередженням.
@@CEOClubUkraine
А коли роботодавці усвідомлять нові реалії?
Ви проводили опитування серед роботодавців, чи лише серед працівників?
Мені чомусь здається, що роботодавці й досі не усвідомлюють того, що відбувається, і що назад на кордони 24.02.2022 вже ніколи не відмотаєш.
Опитування проводила компанія Gradus Research серед працівників. У відео засновниця компанії Євгенія Близнюк ділиться результатами дослідження.
Дякую за якісний аналіз
Дякуємо за відгук! Експериментуємо з експертним контентом
Дякую , цінно
Дякую ❤
При цьому,перевагою ,для бізнесу,залишається залучення ,на вакансію, молоді,навіть з меншим досвідом,чим пенсіонера,з достатнім досвідом))
Як на мене, ці перебивки у вигляді різкого замовчування, чорного екрану з написом тренд Х, виглядало неприродньо: таке враження, що зв'язок пропав чи відео зависло. За контентну частину дякую - вона корисна
Дякуємо, це важливий коментар, врахуємо для наступних відео!
Роботодавці роками розказували усім, які вони недастойні кандидати. Молодий - немає досвіду, не годишся, 30+ - старий, не впишешся у колектив, маніпулювати важче. Дівчина - вийдеш заміж, народиш. Заміжня - побут та дитина, не підходиш. Чоловік - мобілізують, або будеш пиячити, не підходиш. Переселенець - одразу ніт. Мало досвіду - не підходиш, багато - нам краще того, кого навчимо з нуля. Без в.о. не годиться, є в.о. - воно не важливе, важливі ваші навички та досвід. Зп 10-15к, але треба бути доглянутим та стильним і байдуже, що це окремий бюджет на місяць, а не тільки мило і шампунь.
Роботодавці думають, що сайти вакансій - це конструктор, де достатньо задати параметри, які захочеш. Пригадав вакансію СММ у магазин дитячих іграшок. Вимоги - 2роки роботи саме у магазині дитячих іграшок. А тепер питання - скільки є СММ з таким досвідом і мінімум 2 роками? Скільки з них шукає замовлення зараз? Скільки з них побачить вакансію? Чи сподобається портфоліо тих СММ, які підійдуть за згаданими вимогами? Чи сподобається у спілкуванні сама людина? Тому і виходить, що хотєлочнікам ніхто не підходить, тому що вони переконані, що є конкретні люди, чиє життя проходило на 100% відповідно до вимог роботодавця. Але це не Дісней, а реальне життя
Тож усі директори, СЕО, власники бізнесу і т.д. можуть взяти медальку за розвал ринку праці. Ера купівлі 5 квартир, 10 машин і відпочинку на Мальдівах за рахунок рабської праці і страждань працівників закінчилися
Багато людей почали приходити до думки, що емігрувати в іншу країну, вивчити там мову та побудувати там карʼєру виглядає більш реалістичним, ніж змінювати щось всередині країни. І перший варіант виглядає більш практичним, де більшість речей залежить тільки в тебе особисто, навідміну від того, що відбувається в Україні
Трохи безтолково. Поясню. Приходить людина найнятися на роботу. 70% то ВПО по моїх підрахунках. Отримує пропозицію 30-35К. З них 20К оренда житла. Та і багато інших приеладів чому бізнес, що привик ЗАРОБЛЯТИ на працівниках не хоче стати працівнику партнером. Не змінивши ставлення до працівників - ви так і будете скиглити.
Ця тенденція підтримується працівниками-терпілами, які готові працювати за малі гроші та терпіти приниження в треш-компаніях. Чим більше людей будуть цінувати свій труд, тим швидше зміниться цей ринок.
Повністю погоджуюсь. Також в Україні не платять за надгодини. Виходить працюєш десять годин в день, щоб винаймати ПОГАНУ квартиру, або хорошу кімнату. Вимоги від керівництва високі, а ставлення як до розхідного матеріалу. Коли вперше за рік війни я пішла у відпустку і у ній мені подзвонив шеф, я звільнилася в переїхала у Польщу. Вже рік отримую втричі більше ніж у великій компанії «топ роботодавців» у Києві.
Мені сподобалось, дякую! Виглядає так, що зараз найм та пошук настільки ускладнився, що джерело - рекомендаціі з близьких кіл - набирає ваги, як один з найефективніших методів, як для вас?
В чатах нашої спільноти підприємці завжди активно публікують вакансії і запитують рекомендацій на кандидатів, не можемо підтвердити вищої чи нижчої активності, але це справді вагомий спосіб пошуку. Можливо хтось з ейчарів зможе прокоментувати, чи робить більший акцент на програми рекомендацій.
@@CEOClubUkraine, в публічних місцях компаній стало більше оголошень, типу, приведи друга та отримай Х грн нагороди
gap метчінгу) нагадує знамените відео. А загалом дякую за відео.
Fabric, details😂
Скіли тут не допоможуть. Державний апарат зменшити в тричі. Всіх тих зі скіфами до праці на ріст економіки. А ще гроші нехай вкладають в ті бізнеси свої от і буде гарантія зростання та й їх діти лишатимуться. Щось на зразок Сіліконоврі Долини. Тільки нею Є та Повинна лишатись Україна. Щастя мої любі інтелектуали та бізнесмени 🙏🏻✨🫶🏻🕊️
мені цікаво що буде з ринком праці в сфері освіти
В сфері освіти ситуація теж критична, якісних та вмотивованих викладачів одиниці
Він сильно руйнується, батьки с дітьми виїзжають
Та всі лідери і експерти, да нема кого за чаєм послать.... Епоха індивідуалізації - нема кордонів в компаніях, юзати людьски ресурс на високих обертах та вимогах, психо емоційне навантаження все це все приводить до питання щоб що?
Так важди було.Кандидати хочуть трохи одне,работодавц і трохи інше. І давайте незабувати вакансіі с високими зарплатами ,наприклад ІТ сфера. Там завжди не буде не вистачати кадрів
В IT срака. Там великі бо мржна легко і без мит експортувати послугу в США і отримувати звідти багато грошей. А замовлення вони не дуже спішать робити в нас, бо війна.
В ІТ ще й проблема зі скороченнями по всьому світу, тому в АйТі зараз по 20 людей на вакансію.
іноді кількість англіцизмів зашкалює(
Вчіть англійську)
Випендреш, навіщо.
@@МаксКолодій-д2ьтак, вірно, але це інтерв'ю не є англійською і/або не є суто для аудиторії міжнародного бізнесу...
Завидно? 🤡
@boryslavlytvynov993 ні
цікаво почути що ви думаєте на рахунок вибудови державою альт реальності, що призводить до вибудови "реальності на кухні".
в загальному цікаво але розраховане на недалеких роботодавців або на "комсомольців".
а якщо ви думаєте що це дійсно корисна інфа то таке потрібно таргетити в якусь групу, наприклад таке мб залетить в групи немобілізаційного віку, але і подавати потрібно відповідно.
Ковід і війна не дали можливості молоді отримати досвід в отриманій професії. Фірми хочуть досвід більше року, що неможливо в даних реаліях. Відсутність повноцінного офіційного працевлаштування і страхування також впливає на бажання отримати роботу в Україні . Люди, які повернулись з європейських країн і по півроку шукають роботу не за 20000 грн( яка не покриває нічого) вимушені повертатись за кордон. І молодих дівчат і 40-50-60 річних жінок легко беруть на роботу в тій же Австрії, де зп покоївки 1600 євро...І це вже виплата на карту, і це при тому,що налається медичне страхування. Де у нас люди з вищою освітою і 30 річним досвідом роботи наразі можуть отримати офіційну пропозицію роботи з такою виплатою?
Тема бусіфікація працівників не розкрита
Цікаво. Дякую
Взагалі не хочу нічого, на хрен мені ця робота. Всяки черті крадуть мільйони, а людей в буси пакують. Зарплату підняти, грошей нема.
Зміни роботу
@@КонстантинНагорный-э7вможете влаштувати туди, де можна красти?
Багато слів, без яких можна обійтись"аааа, хьюман, матч, люди їдуть, тренд..."
Що буде - ніхто не знає. Все🎉
Люди добрі, навчайтесь нових професій, життя триває🎉
Щодо перенавчання.
Абсолютно незрозуміло, чому дівчина, маючи змогу працювати майстром манікюру/перманентного макіяжу у теплому кабінеті, раптом піде на зварювальника чи водія фури.
Не цього нас еволюція вчила.
Цікава думка! Тому перед українським ринком праці багато викликів!
стільки англізмів, що аж гидко слухати! мечеться ікра рибою, а не учасники ринку! невже не можливо нормально розмовляти експерт ти недоворканий?
Навчіться самі грамотно писати, тоді предʼявляйте претензії 😊
І це не «англізми», а (англізицми) .
І якби Ви були сучасною людиною, розуміли б, що неможливо уникнути впливу англізицмів в Україні, так як більший відсоток спеціалістів працює в сфері IT. Але судячи з Ваших орфографічних помилок та застарілого світогляду, в нас з Вами навряд відбудеться МЕТЧ✨
На превеликий жах за кордоном наші скіли перетворюються в нуль навіть зі знанням мови
Чому ви вважаєте що всі виїхали? А те що багато людей наразі в армії, чи самі пішли, чи забрані, цього ви що не помітили.
Слушна порада включення жінок в чоловічий колектив групами з однокурсниць. Для України тим більше.
Так, дуже багато англіцизмів, при цьому є цілком відповідні українські замінники(( для чого це - гепи, скіли, мечитися, хьюман кепітал...
Коли директор посміхається, створює дружню атмосферу, а зарплату вже 5 років на піднімає, то і атмосфера не дуже тримає.
Дуже багато анліцизмів, робіть відео або на англійській або на українській.
кристально пох..
Для международных корпораций лучше всего - не существовать, т.к. это нивелирует существование слабых стран: нет человека - нет проблемы ☠️☝️
все это бла-бла-бла , чтоб не было кризиса - все знают что надо действительно делать, но никто этого не делает, чтоб не пасть в немилость
слухаю і тоскно... але краще гірка правда..