@@Kamil_MiernikCzy +56C temperatura falownika Afore jednofazowego w szczycie obciążenia i maksymalnej produkcji energii elektrycznej to Dużo?! Bo się zastanawiam czy nie dołożyć jakieś chłodzenie z termostatem 🤔🤔🤔
@@Kamil_Miernik W czym on (ten zestaw) się różni od wbudowanej funkcji zarzadzania nadwyżkami wyprodukowanego prądu w Deye 12kW nisko-prądówka. Można w nim uruchomić drugą funkcję na wejściu GEN - i również bez dodatków zasilać w ten sposób np grzałki w buforze itd..
@@slawas9282 Wg mnie lepiej iść w HA czym prędzej człowiek do tego dojdzie tym lepiej. Jak dla mnie to pół środek w zrządzaniu energią w domu, kolejna zabawka która i tak nie jest wstanie zrobić wszystkiego.
@@rezystor1990 HA jako indywidualne podejście pod konkretne i świadome zarządzanie smart home (w tym PV) jak najbardziej. Jednak nie wszyscy użytkownicy fotowoltaiki poradzą sobie z konfiguracją, nie wspominając o prawidłowym zarządzaniu inwerterem. Jest to rozwiązanie objęte wsparciem, gwarancją, umożliwiające uzyskanie dotacji z MP. Home Assistant raczej tego nie zapewnia.
@@slawas9282 Urządzenie jakie by nie było jest dla osób ogarniętych i świadomych. Pompy ciepła, PV+magazyn, rekuperacja, klimatyzacja itp. trzeba to rozumieć żeby miało to sens, aby dawało to korzyści i komfort, niestety nie obrażając nikogo trzeba uczciwie przyznać wielu to przerasta. Kolejne pudełko dostawione do domu pewnie za tysiące nie zmieni nic jeżeli użytkownik nie będzie rozumiał po co mu to, co chce osiągnąć i jak tym zarządzać. Wsparcie nic nie zmienia jeżeli użytkownik nie ogarnia, dotacja napycha tylko pieniądze producentowi a dla HA dotacja nie jest potrzeba bo żeby zrobić sterowanie grzałką to koszt 300zł nawet mniej jak się ktoś postara, a możliwości mamy nie ograniczone. Możemy wystartować zmywarkę czy pralkę w odpowiednim momencie, uzależniać zarządzanie energią od prognoz pogody, stawki dynamiczne jak najbardziej, zarządzanie pompą np. przegrzewanie bufora w momencie gdy mamy nadmiar prądu, sterowanie pompą względem taryf czy sterowaniem ładowanie z grida akumulatora względem taryfi itd. itp. obsługa wielu urządzeń, wielu falowników. Zarządzanie energią to szeroki temat i prędzej czy później człowiek dochodzi do tego że musi zbudować "inteligentny" budynek i półśrodki tylko drenują portfel.
@@slawas9282 Niestety "nowe" technologie nie są dla wszystkich. To pudełeczko też magicznie nie zmieni życia człowiekowi jeżeli nie ogarnia tematu to żadne wsparcie tu nie pomoże. Sprzedawcy wciskają ludziom PV czy pompy ciepła mówiąc że to systemy bezobsługowe a tu nic bardziej mylnego. Im większa świadomość użytkownika i wiedza w temacie tym bardziej optymalnie i bezawaryjnie będą te instalacje działać. Prędzej czy później optymalizując autokonsumcje i konsumpcje samą w sobie dochodzimy do "inteligentnego domu", to pudełeczko jest tylko pół środkiem pewnie za tysiące i co z tego że na HA nie dostaniemy dofinasowania jak koszt budowy HA wraz z zarządzaniem grzałką to nie więcej jak 300zł. W zamian dostajemy niemal nieograniczone możliwości zarządzania bo to nie tylko dwa modele falownika tylko już pewnie wszystkie najbardziej popularne modele z chińczykami włącznie, do tego możemy odpalić sobie pralkę czy zmywarkę w odpowiednim momencie, wysterować pompą aby przegrzała bufor w monecie dużej produkcji z PV, czy włączyć pompę w studni do podlewania ogrodu czy klimatyzator aby chłodzić dom za free. Możemy sobie wymyśleć algorytmy zarządzaniem poziomem naładowania akumulatora względem taryf czy prognozy pogody na kolejny dzień czy planowanego zapotrzebowania ogranicza nas tylko wyobraźnia. Do tego zbieranie statystyk z przeróżnych urządzeń aby zrozumieć jak nasz dom funkcjonuje.
Gdzie mozna kupic takie wentylatory ?
Jaki jest koszt systemu ems house?
Ciekawe jak będą wyglądać stawki za przesył w dynamicznych taryfach?
Tego jeszcze nikt nie wie ale zobaczymy
@@Kamil_MiernikCzy +56C temperatura falownika Afore jednofazowego w szczycie obciążenia i maksymalnej produkcji energii elektrycznej to Dużo?! Bo się zastanawiam czy nie dołożyć jakieś chłodzenie z termostatem 🤔🤔🤔
@andrzejandrzejewski8556 56* to nie dużo
Na Deye mam podobne wartości, nie obawiaj się
Do jakiej wersji falownika Deye - chcesz podpiąć ten system ?
Do 12KW
@@Kamil_Miernik W czym on (ten zestaw) się różni od wbudowanej funkcji zarzadzania nadwyżkami wyprodukowanego prądu w Deye 12kW nisko-prądówka. Można w nim uruchomić drugą funkcję na wejściu GEN - i również bez dodatków zasilać w ten sposób np grzałki w buforze itd..
@LachowskiMariusz on działa zupełnie inaczej on kupuje sprzedaje energię sprzedaje w godzinach dla nas najlepszych plus wiele innych
@@Kamil_Miernik ok.
A co sie stalo z inwerterem ze pojechal na serwis?
Niestey nie odpalił od początku nie wiadomo z jakich przyczyn
Kamil za ile lat to sie zwroci
Obserwuj kanał będzie o tym też
to nie wiatraki tylko wentylatory
Mogą być wentylatory
System pewnie drogi a wygląda jakby był zrobiony na Home Asystent.
Nie jest. Ale wystawia wszystko co potrzeba do HA.
@@slawas9282 Wg mnie lepiej iść w HA czym prędzej człowiek do tego dojdzie tym lepiej. Jak dla mnie to pół środek w zrządzaniu energią w domu, kolejna zabawka która i tak nie jest wstanie zrobić wszystkiego.
@@rezystor1990 HA jako indywidualne podejście pod konkretne i świadome zarządzanie smart home (w tym PV) jak najbardziej. Jednak nie wszyscy użytkownicy fotowoltaiki poradzą sobie z konfiguracją, nie wspominając o prawidłowym zarządzaniu inwerterem.
Jest to rozwiązanie objęte wsparciem, gwarancją, umożliwiające uzyskanie dotacji z MP. Home Assistant raczej tego nie zapewnia.
@@slawas9282 Urządzenie jakie by nie było jest dla osób ogarniętych i świadomych. Pompy ciepła, PV+magazyn, rekuperacja, klimatyzacja itp. trzeba to rozumieć żeby miało to sens, aby dawało to korzyści i komfort, niestety nie obrażając nikogo trzeba uczciwie przyznać wielu to przerasta. Kolejne pudełko dostawione do domu pewnie za tysiące nie zmieni nic jeżeli użytkownik nie będzie rozumiał po co mu to, co chce osiągnąć i jak tym zarządzać.
Wsparcie nic nie zmienia jeżeli użytkownik nie ogarnia, dotacja napycha tylko pieniądze producentowi a dla HA dotacja nie jest potrzeba bo żeby zrobić sterowanie grzałką to koszt 300zł nawet mniej jak się ktoś postara, a możliwości mamy nie ograniczone. Możemy wystartować zmywarkę czy pralkę w odpowiednim momencie, uzależniać zarządzanie energią od prognoz pogody, stawki dynamiczne jak najbardziej, zarządzanie pompą np. przegrzewanie bufora w momencie gdy mamy nadmiar prądu, sterowanie pompą względem taryf czy sterowaniem ładowanie z grida akumulatora względem taryfi itd. itp. obsługa wielu urządzeń, wielu falowników.
Zarządzanie energią to szeroki temat i prędzej czy później człowiek dochodzi do tego że musi zbudować "inteligentny" budynek i półśrodki tylko drenują portfel.
@@slawas9282 Niestety "nowe" technologie nie są dla wszystkich. To pudełeczko też magicznie nie zmieni życia człowiekowi jeżeli nie ogarnia tematu to żadne wsparcie tu nie pomoże. Sprzedawcy wciskają ludziom PV czy pompy ciepła mówiąc że to systemy bezobsługowe a tu nic bardziej mylnego. Im większa świadomość użytkownika i wiedza w temacie tym bardziej optymalnie i bezawaryjnie będą te instalacje działać.
Prędzej czy później optymalizując autokonsumcje i konsumpcje samą w sobie dochodzimy do "inteligentnego domu", to pudełeczko jest tylko pół środkiem pewnie za tysiące i co z tego że na HA nie dostaniemy dofinasowania jak koszt budowy HA wraz z zarządzaniem grzałką to nie więcej jak 300zł. W zamian dostajemy niemal nieograniczone możliwości zarządzania bo to nie tylko dwa modele falownika tylko już pewnie wszystkie najbardziej popularne modele z chińczykami włącznie, do tego możemy odpalić sobie pralkę czy zmywarkę w odpowiednim momencie, wysterować pompą aby przegrzała bufor w monecie dużej produkcji z PV, czy włączyć pompę w studni do podlewania ogrodu czy klimatyzator aby chłodzić dom za free. Możemy sobie wymyśleć algorytmy zarządzaniem poziomem naładowania akumulatora względem taryf czy prognozy pogody na kolejny dzień czy planowanego zapotrzebowania ogranicza nas tylko wyobraźnia. Do tego zbieranie statystyk z przeróżnych urządzeń aby zrozumieć jak nasz dom funkcjonuje.