Dziś próżno szukać lepszego poradnika o tworzeniu muzyki w polskim języku. Jest bardzo przejrzysty, łatwo to wszystko zrozumieć. Jak na razie to najlepszy poradnik jaki widziałem w polskim YT. Brawo brawo brawo
hehe podstawy nauki o muzyce się kłaniają jedna książka o systemie dur-moll , czyli to co uczniowie normalnych szkół muzycznych mają na co dzień, pozdro
Przebylem odlegle zakatki internetow w poszukiwaniu jasnego i zrozumialego przekazu jak pisac melodie az znalazlem ten filmik. Genialne wyjasnione! Dzieki
Niesamowite, w ósmej klasie szkoły podstawowej zakończyłam grę na fortepianie, mega świetlne lata temu i to co usłyszałam jest dla mnie tak fascynujące, świetne..gratuluję
Super poradniki, dobrze wytłumaczona wiedza, sam autor formułuje swoje myśli jasno, i zwięźle, dykcja perfekt. Zaczynam sie bawić muzyką a Twoje poradniki to same złoto! Pozdro!
Jesteś zajebisty! Szukałem takiego poradnika, który wyjaśniłby jak używać klawiszy, żeby te wszystkie dźwięki trzymały się kupy, a nie brzmiały jak trąby jerychońskie. Szacunecze.
Moje pojęcie o teorii muzyki jest nikłe, mając 32latalkszedlem Ana naukę gry na gitarze a wylądowałem u PANI Agaty a flecie poprzecznym, sprawnie pokazała chwyty 3oktaw i dźwięki i tak zaczalem, mówisz ze wszystko łapie, masz Dar, dziękuję Ci bardzo
Równoległe kwinty i oktawy to jest błąd jedynie w tradycyjnej klasyczno-romantycznej harmonii np. Sikorskiego gdzie ważne jest niezależne prowadzenie głosów, np. w fakturze chóralnej czy orkiestrowej, chociaż już u Chopina można spotkać równolegle kwinty w dole jego faktury a np. u Debussy'ego czy innych impresjonistow to już nagminnie:))
Zgadza sie. Nie zrozum mnie zle, ale osobiscie w układzie rozleglym preferuje pozbycie sie rownoleglosci ... wszelakich 😊. Te rownoleglosci ktore opisales wynikaly badz to z prowadzenia melodi badz z lini basu, (patrz rowniez W. A. Mozart), a puerwszym swiadomym kakofonista wykorzystujacym povhody kwint, kwart byl M. Mussorgski .. ale jestem pewien ze to wiesz. Z innej beczki material ktory nagrales jest swietny i dalbym sie pociac za taki tutorial kilkanascie lat temu. Swietna robota, powodzenia i lapka w gore ode mnie.
Kwestia też tego jakie przyjmiemy założenia, np dla mnie to użycie równoległych kwint to czysty sound design i wzmocnienie pewnych konkretnych tonów składowych i stworzenie specyficznych hmm nie wiem jak to nazwać, dudnień. I akurat niezależność głosów nie ma tu dla mnie większego znaczenia, bardziej to żeby każdy akord był równie ciepły i nasycony. A w ogóle dzięki za ciekawy komentarz i pozdrowienia:)
Wydaje mi się, że z 14 lat czekałem na taki poradnik w języku PL.. Bo właśnie tyle czasu minęło od kiedy zacząłem bardziej się interesować tworzeniem muzyki. I pewnie jak trochę osób tutaj - na początek wszystko robiłem "na ucho". Często się zniechęcałem, zdarzało się, że rzucałem to wszystko w diabły na długi okres czasu, ale zawsze gdzieś miałem nadzieję, że w końcu znajdę taki poradnik - przede wszystkim prosty do nauki i bardzo dobrze z wizualizowany. Brawo! Czuję, że robię krok w przód, i nie ma przede mną przepaści :-) Jestem jak najbardziej za lekcjami dotyczącymi teorii muzyki i przede wszystkim tworzenia akordów i melodii. Nie potrzebuję nie wiadomo czego, choć oczywiście mam nadzieję, że w przyszłości na kanale pokaże się jakiś bardziej zaawansowany aranż (tylko do załapania kluczowych kwestii). Potrzebuję idei i w miarę dobrego przykładu tak jak w tym filmie. Reszta to już moja wena ;-) Oby tak dalej! :-)
Proszę o informację jakie efekty i wtyczki zostały użyte w tej kompozycji, ponieważ nie są to tylko" suche" dźwięki a te efekty, brzmienia wtyczek vst, dobrze ogarnięte bębny dają ogromnego kopa tej kompozycji..doskonały filmik - pozdrawiam.
Prosto I bardzo ładnie prostymi słowami powiedziane. Nie trzeba być profesionalistą muzycznym wystarczy chcieć zrozumieć a efekt końcowy bendzie profesionalnie słychać.
Muszę przyznać, że byłem mocno zaskoczony, gdy zobaczyłem twój kanał. Jesteś rozpoznawalnym na świecie producentem muzyki trance, twóje kawalki były i są wielokrotnie grane przez takie sławy jak Armin Van Buuren, ze swoim brzmieniem trzymasz się blisko światowego topu. Rzadko się zdarza by ktoś będący na takim poziomie prowadził tego typu kanał. Do tego po polsku! No ale absolutnie nie narzekam, nic tylko się cieszyć, świetne materiały. Pozdrawiam, pamiętam jak byłem pod wrażeniem twoich kawałków już dawno temu około 2010 roku
Świetny poradnik. Wiele lat startowałem do Fruity Loopsa, ale szybko się zniechęcałem, bo nigdy nie brzmiało tak jak chciałem. Teraz mam kopa do dalszej walki :) Dzięki i dalszych sukcesów! :)
Dobra robota sam na czasie zamierzam się zabierać, za produkcję ten filmik pomoże mi na pewno w tworzeniu ciekawych melodii trzymaj tak dalej Mati. Pozdrawiam serdecznie.
Hej. Witam bardzo serdecznie. Od dłuższego czasu śledzę Twój kanał, i bardzo mi pomogły Twoje filmiki o konstruowaniu muzycznych przebojów. Jestem przedstawicielem tak zwanych ,,Śląskich szlagierów" od wielu lat zajmuję się tym tematem. Mam wielką prośbę. Może przeanalizuj jak tworzyć idealne przeboje w tym stylu. Wiem że to nisza, ale mam nadzieję że to przysporzy Ci kolejnych fanów Twojego kanału. Pozdrawiam.
Superr!!. Jak najwięcej tego typu poradników nakręcaj. Osobiście najchętniej bym oglądał jak tworzyć muzykę space synth w stylu z lat 80-tych oraz muzykę symfoniczną, wpadającą w ucho. Np. filmową. Z takich przykładowych filmów to min. Piraci z Karaibów czy Jurrasic Park. Szkoda, że nie używasz FL Studio ale jakoś sobie poradzę z "przełożeniem" na ten program.
nie do końca lubiana przez wszystkich sprawa ALE JAKA POMOCNA!!! jakby się Panu chciało zrobić serię na temat teorii muzyki to byłoby super, jeśli nie całość to przynajmniej jakieś ważniejsze rzeczy... strzelałam, że Pan jest po akademii muzycznej, później patrzę na fejsa no i się zgadza :) to na serio widać i słychać :D pozdrawiam :)
Zacznę od tego że dziękuję Ci za ten materiał. Tworzę amatorsko muzykę już parę dobrych lat, a nigdy nie miałem styczności z zagadnieniami teorii muzyki. Te akordy które pokazujesz, tworzyłem niejednokrotnie sam nieświadomie na słuch. Po prostu dobrze mi to brzmiało, a nie miałem pojęcia od strony technicznej co robię. Trochę mi ten materiał rozjaśnił umysł i teraz będę odrobinę bardziej świadomym "twórcą". Rób dalej swoją robotę. A i jeszcze jedno, jest jakaś możliwość abyś nagrał jakiś materiał o komponowaniu melodii? Np. takiej jak pokazałaś, jak te akordy mogą grać w spokojnej muzyce. Zauroczyła mnie ta melodia strasznie. Majstersztyk!
Super. Bardzo ciekawy temat. Nie wiedziałem o akordach rozległych. Zazwyczaj przenosiłem najwyższy lub najniższy dźwięk akordu w górę lub w dół, czyli robiłem przewrót. Pozdro.
Jak można się skontaktować z Tobą? Film niesamowity i dopracowany, tylko brakuje mi wyjaśnienia jak stworzyłeś później tę wersję melancholijną :) Czy tworzysz również w Fl studio? Czy uważasz, że ten na filmie jest lepszy, nie wiedziałem o jego istnieniu. Wszystkiego Dobrego!
Masz wiedzę, masz mojego suba. Swoją drogą gram sporo na keyboard + synth póki mam nuty to zagram co trzeba nie zależnie od stopnia skomplikowania utworu ale inprowizacja leży i kwiczy, nie czaje skal, tworzenia melodii (w głowie gra ale na klawiszach nie wiem po jakich dzwiękach się poruszać). Będę wdzieczny za materiał z teorią muzyki rzecz jasna.... praktyka praktyką ale teoria jest też bardzo ważna
Dzięki .Super brzmi ten kawałek z pianinem melancholijny . Może zrobisz film instruktażowy jak tak grać jak układać na pianorol ? Prosił bym o jakiś film konkretny jeśli chodzi o np brze=mienie nie wiem czy dobrze znam nazwę . Pad .
Spoko gość jesteś. Podpowiedz tylko jaki to program i czy bezpłatny, bo widzę że dla kogoś bez przygotowania muzycznego (czyli szkoły) jak ja, dużo łatwiej tu niż np. na Rolandzie JD-XI. Tyle że postukanie w klawisze choćby jednym palcem :-D daje chyba więcej frajdy. I jeszcze jedno pytanie. A jak stukanie w klawisze zapisać w tym programie. Chyba że coś przegapiłem.
Skala mollowa naturalna ma: 3 akordy mollowe (na 1, 4 i 5 stopniu skali) 3 akordy durowe (na 3, 6 i 7 stopniu skali) 1 akord zmniejszony (na 2 stopniu skali) Tak więc operując na skali mollowej mamy 3 akordy durowe do wyboru:)
Ja jeszcze do tej kompresji. Może bardziej szczegółowy materiał, tutaj słyszę, że stopa perkusji wchodzi na kompresor od melodii i melodia "siada" przy każdym uderzeniu. To mnie bardzo interesuje :)
To się nazywa sidechain i jest bardzo popularne w elektronice. Służy po prostu wzmocnieniu, zrobienia miejsca w mixie dla stopy i zbudowania takiej, hmm, pompy.
Teroii nigdy za wiele! może się przeda użytkownikom FL'a to samo co Matt pokazuje w 8 minucie można uzyskać wybierając w Piano Roll opcje Stamp tam automatycznie dodaje nam dźwięki z skali którą wybierzemy. Dodatkowo można włączyć opcje ghost która na każdym instrumencie danego paternu pokaże nuty duchy co ułatwia sprawę a wlącza się te opcje alt+v. Czekam na więcej!
Mam pytanie: Czy ten akord pomniejszony o którym Piotrek wspomina że raczej się go nie używa to tylko drugi akord skali a-moll czy drugi akord każdej skali? (h-moll, c-moll itd.)
Piotrek, mam pomysł! Co byś powiedział na stworzenie utworu na zasadzie Challenge'u? :) Godzina bądź dwie (w zależności od potrzeb) na stworzenie utworu w programie :) To mogłoby być ciekawe a zarazem pouczające! Utrudnieniem byłoby to, że musiałbyś go stworzyć w FL Studio - w Abletonie byłoby zbyt łatwo gdyż korzystasz z niego na co dzień :) Ciekaw jestem czy dałoby radę coś takiego zrobić :)
Cześć Matt. Używasz głównie pluginów? Jakie polecasz do melodii trance? Mój od dawna ulubiony soft to V-Station ze względu na genialne filtry. Do Sylentha zaczynam się przekonywać.
niby ten ableton lepszy ale jak toto wygląda, a zachwycony jestem wyglądem fl studio 20. Wiem, nie o to chodzi w tym fachu, ale jako grafik 3d od razu zwróciłem uwagę ;p
milosz paradowski wynika to ze skali której używamy i odległości jakie w niej występują. np jeśli jest to skala molowa i wybieramy sobie co drugi dźwięk, tak jak na filmie, aby zbudować trójdźwięki, to akordy molowe będą na I, IV i V stopniu, a akordy durowe na III, VI i VII.
Mistrz. Dzięki Piotrowi będziemy mieć więcej fajnych kawałków. Dzieki za to co robisz i dzielisz się wiedzą
Dopiero zaczynam spełniać się w tej dziedzinie, mega super wideo. Brawo! Dziękuję :)
Cały film obejrzałem bez przewijania. Bardzo ciekawa lekcja. GRATULUJĘ
Dziś próżno szukać lepszego poradnika o tworzeniu muzyki w polskim języku. Jest bardzo przejrzysty, łatwo to wszystko zrozumieć. Jak na razie to najlepszy poradnik jaki widziałem w polskim YT. Brawo brawo brawo
Dariusz Kotarski dziękuję za miłe słowa! włożyłem w to dużo serca i pracy:)
hehe podstawy nauki o muzyce się kłaniają jedna książka o systemie dur-moll , czyli to co uczniowie normalnych szkół muzycznych mają na co dzień, pozdro
Jest jeszcze Self Made Beats
szczerze to wlasnie przeszperalem caly net i rzeczywiscie tutaj bylo najlepiej :) dzieki !
@@shiparoshiparo2053 - najpierw się choć ciut wysil i nagraj coś lepszego a potem krytykuj - pozdro
Jestem wielką fanką tego kanału, świetny materiał
Świetnie tłumaczysz przyjemnie się słucha i ogląda 😊 10 lat muzyką się zajmuje a jeszcze się czegoś nauczę 😉👍pozdrawiam ❗️
Przebylem odlegle zakatki internetow w poszukiwaniu jasnego i zrozumialego przekazu jak pisac melodie az znalazlem ten filmik.
Genialne wyjasnione! Dzieki
Genialnie wytłumaczone, krótko zwięźle i na temat a przede wszystkim w taki sposób, że każdy początkujący zrozumie. Dzięki wielkie :-)
Niesamowite, w ósmej klasie szkoły podstawowej zakończyłam grę na fortepianie, mega świetlne lata temu i to co usłyszałam jest dla mnie tak fascynujące, świetne..gratuluję
Nie widziałem lepszego poradnika o akordach.
Najlepszy na polskim rynku w tłumaczeniu produkcji muzyki.
Super poradniki, dobrze wytłumaczona wiedza, sam autor formułuje swoje myśli jasno, i zwięźle, dykcja perfekt.
Zaczynam sie bawić muzyką a Twoje poradniki to same złoto! Pozdro!
Jesteś zajebisty! Szukałem takiego poradnika, który wyjaśniłby jak używać klawiszy, żeby te wszystkie dźwięki trzymały się kupy, a nie brzmiały jak trąby jerychońskie. Szacunecze.
Dla mnie mistrz! Pedagogicznie idealnie. Właśnie powtarzam materiał i idę ćwiczyć.
Moje pojęcie o teorii muzyki jest nikłe, mając 32latalkszedlem Ana naukę gry na gitarze a wylądowałem u PANI Agaty a flecie poprzecznym, sprawnie pokazała chwyty 3oktaw i dźwięki i tak zaczalem, mówisz ze wszystko łapie, masz Dar, dziękuję Ci bardzo
Bardzo dobry materiał, od dzisiaj będzie powstawało w Polsce więcej hitów😉
Oby powstawało jak najwięcej :)
gdyby tylko nie te rownoleglosci
Równoległe kwinty i oktawy to jest błąd jedynie w tradycyjnej klasyczno-romantycznej harmonii np. Sikorskiego gdzie ważne jest niezależne prowadzenie głosów, np. w fakturze chóralnej czy orkiestrowej, chociaż już u Chopina można spotkać równolegle kwinty w dole jego faktury a np. u Debussy'ego czy innych impresjonistow to już nagminnie:))
Zgadza sie. Nie zrozum mnie zle, ale osobiscie w układzie rozleglym preferuje pozbycie sie rownoleglosci ... wszelakich 😊.
Te rownoleglosci ktore opisales wynikaly badz to z prowadzenia melodi badz z lini basu, (patrz rowniez W. A. Mozart), a puerwszym swiadomym kakofonista wykorzystujacym povhody kwint, kwart byl M. Mussorgski .. ale jestem pewien ze to wiesz.
Z innej beczki material ktory nagrales jest swietny i dalbym sie pociac za taki tutorial kilkanascie lat temu.
Swietna robota, powodzenia i lapka w gore ode mnie.
Kwestia też tego jakie przyjmiemy założenia, np dla mnie to użycie równoległych kwint to czysty sound design i wzmocnienie pewnych konkretnych tonów składowych i stworzenie specyficznych hmm nie wiem jak to nazwać, dudnień. I akurat niezależność głosów nie ma tu dla mnie większego znaczenia, bardziej to żeby każdy akord był równie ciepły i nasycony. A w ogóle dzięki za ciekawy komentarz i pozdrowienia:)
Niesamowicie się to ogląda. To jak odkrycie tajemnej komnaty😂
Wydaje mi się, że z 14 lat czekałem na taki poradnik w języku PL.. Bo właśnie tyle czasu minęło od kiedy zacząłem bardziej się interesować tworzeniem muzyki. I pewnie jak trochę osób tutaj - na początek wszystko robiłem "na ucho". Często się zniechęcałem, zdarzało się, że rzucałem to wszystko w diabły na długi okres czasu, ale zawsze gdzieś miałem nadzieję, że w końcu znajdę taki poradnik - przede wszystkim prosty do nauki i bardzo dobrze z wizualizowany. Brawo! Czuję, że robię krok w przód, i nie ma przede mną przepaści :-) Jestem jak najbardziej za lekcjami dotyczącymi teorii muzyki i przede wszystkim tworzenia akordów i melodii. Nie potrzebuję nie wiadomo czego, choć oczywiście mam nadzieję, że w przyszłości na kanale pokaże się jakiś bardziej zaawansowany aranż (tylko do załapania kluczowych kwestii). Potrzebuję idei i w miarę dobrego przykładu tak jak w tym filmie. Reszta to już moja wena ;-) Oby tak dalej! :-)
Będzie więcej o teorii muzyki na kanale z pewnością :) Inne aranże też jak najbardziej
Super, dzięki że dzielisz się z innymi swoją wiedzą 😉
Masz mase pozytywnej energii, bardzo przyjemnie sie Ciebie ogląda. Fajnie że dzielisz sie swoją wiedzą, oby tak dalej!
Gościu ty jesteś jakimś mistrzem👏
Proszę o informację jakie efekty i wtyczki zostały użyte w tej kompozycji, ponieważ nie są to tylko" suche" dźwięki a te efekty, brzmienia wtyczek vst, dobrze ogarnięte bębny dają ogromnego kopa tej kompozycji..doskonały filmik - pozdrawiam.
Nie jest nudno, dajesz kolego. Super.
Bardzo dobry poradnik. Fajnie się ogląda i najważniejsze bardzo pomagasz!
Prosto I bardzo ładnie prostymi słowami powiedziane.
Nie trzeba być profesionalistą muzycznym wystarczy chcieć zrozumieć a efekt końcowy bendzie profesionalnie słychać.
Najlepszy poradnik, tego szukałem. Dziękuje za genialny kanał ;)
Muszę przyznać, że byłem mocno zaskoczony, gdy zobaczyłem twój kanał. Jesteś rozpoznawalnym na świecie producentem muzyki trance, twóje kawalki były i są wielokrotnie grane przez takie sławy jak Armin Van Buuren, ze swoim brzmieniem trzymasz się blisko światowego topu. Rzadko się zdarza by ktoś będący na takim poziomie prowadził tego typu kanał. Do tego po polsku! No ale absolutnie nie narzekam, nic tylko się cieszyć, świetne materiały. Pozdrawiam, pamiętam jak byłem pod wrażeniem twoich kawałków już dawno temu około 2010 roku
aei907 trzeba pomagać rodakom :)
Surrounded Audio PL Szacunek :)
Może głupie pytanie, ale jaki Piotr ma pseudonim? Z twarzy nie kojarzę a na kanał wpadłem dopiero dzisiaj.
Matt Bukovski
Super się to oglądało.
Fajna melodia wyszła, dobra teoria przekazana.
Fajny człowiek z Ciebie ;)
Świetny poradnik. Wiele lat startowałem do Fruity Loopsa, ale szybko się zniechęcałem, bo nigdy nie brzmiało tak jak chciałem. Teraz mam kopa do dalszej walki :)
Dzięki i dalszych sukcesów! :)
Styl Avicii :D uwielbiam Twoje poradniki. Jak patrzę że mam na propozycjach na YT to normalnie przyciąga mnie jak magnes. Świetna robota!!!
Bardzo dziękuję. Znakomity film. Serdecznie pozdrawiam.
Dobra robota sam na czasie zamierzam się zabierać, za produkcję ten filmik pomoże mi na pewno w tworzeniu ciekawych melodii trzymaj tak dalej Mati. Pozdrawiam serdecznie.
Fajny materiał! Podsunął mi ciekawy pomysł na aranżację... DzięX
Hej. Witam bardzo serdecznie. Od dłuższego czasu śledzę Twój kanał, i bardzo mi pomogły Twoje filmiki o konstruowaniu muzycznych przebojów. Jestem przedstawicielem tak zwanych ,,Śląskich szlagierów" od wielu lat zajmuję się tym tematem. Mam wielką prośbę. Może przeanalizuj jak tworzyć idealne przeboje w tym stylu. Wiem że to nisza, ale mam nadzieję że to przysporzy Ci kolejnych fanów Twojego kanału. Pozdrawiam.
Super robota! Wkońcu w języku polskim ktoś przejrzyście wytłumaczył ten temat :).
Świetnie wyjaśnione, bardzo dobry poradnik :)
Świetny materiał, bardzo chciałbym zobaczyć materiał odnośnie layeringu i ogólnie pojętego sound desingu w twoim wykonaniu.
Bardzo fajny poradnik. Robisz świetne materiały! Tak trzymać!
robisz M E G A robotę z tymi poradnikami ! Pozdro !
poprostu wytlumaczyles mi pewne zeczy do konca dzieki sam duzo eksperymetowalem i po twoim materiale potrafie to zrobic wielkie dzieki
Matt, super odcinek, wykonujesz ekstra robotę! Powodzenia!
Superr!!. Jak najwięcej tego typu poradników nakręcaj. Osobiście najchętniej bym oglądał jak tworzyć muzykę space synth w stylu z lat 80-tych oraz muzykę symfoniczną, wpadającą w ucho. Np. filmową. Z takich przykładowych filmów to min. Piraci z Karaibów czy Jurrasic Park. Szkoda, że nie używasz FL Studio ale jakoś sobie poradzę z "przełożeniem" na ten program.
Dzięki za Twój poświęcony czas. Dużo się nauczyłem
Miło mi że materiał przydatny:)
Super material jak zawsze 🎹🎼🎤👍💪🏼🌞
nie do końca lubiana przez wszystkich sprawa ALE JAKA POMOCNA!!! jakby się Panu chciało zrobić serię na temat teorii muzyki to byłoby super, jeśli nie całość to przynajmniej jakieś ważniejsze rzeczy... strzelałam, że Pan jest po akademii muzycznej, później patrzę na fejsa no i się zgadza :) to na serio widać i słychać :D pozdrawiam :)
Świetny materiał, wszystko super wyjaśnione. Mam nadzieję że będzie więcej takich filmików. Oczywiście sub i łapka leci :)
Dzięki
Miło mi że pomogłem:)
Super :) Świetnie wyjaśnione, bardzo dobry poradnik :) Pozdrawiam
Stary jesteś świetny zrób choćby płatne kursy to kupię z chęcią :D
super materiał do kawki. pozdrowienia
Świetny poradnik.
Zacznę od tego że dziękuję Ci za ten materiał. Tworzę amatorsko muzykę już parę dobrych lat, a nigdy nie miałem styczności z zagadnieniami teorii muzyki. Te akordy które pokazujesz, tworzyłem niejednokrotnie sam nieświadomie na słuch. Po prostu dobrze mi to brzmiało, a nie miałem pojęcia od strony technicznej co robię. Trochę mi ten materiał rozjaśnił umysł i teraz będę odrobinę bardziej świadomym "twórcą". Rób dalej swoją robotę. A i jeszcze jedno, jest jakaś możliwość abyś nagrał jakiś materiał o komponowaniu melodii? Np. takiej jak pokazałaś, jak te akordy mogą grać w spokojnej muzyce. Zauroczyła mnie ta melodia strasznie. Majstersztyk!
Na pewno ciekawy pomysł na odcinek
MISTRZU BÓG MI CIE ZESŁAŁ !!!! SUB ŁAPA I OGLĄDAM ;)
Super. Bardzo ciekawy temat. Nie wiedziałem o akordach rozległych. Zazwyczaj przenosiłem najwyższy lub najniższy dźwięk akordu w górę lub w dół, czyli robiłem przewrót. Pozdro.
Cieszę się że się przydało:)
Jak można się skontaktować z Tobą? Film niesamowity i dopracowany, tylko brakuje mi wyjaśnienia jak stworzyłeś później tę wersję melancholijną :) Czy tworzysz również w Fl studio? Czy uważasz, że ten na filmie jest lepszy, nie wiedziałem o jego istnieniu. Wszystkiego Dobrego!
8:00 jest taka opcja dostępna w piano roll w FL?
Czy w FL Studio też jest taka opcja umożliwiająca ukrycie tj. w 8:00?
Bardzo ciekawe...dziekuje
Bardzo pomocny poradnik, Dzięki Piona :)
Możesz przybliżyć w jaki w sposób z tej progresji powstało to z 17minuty i jak przekształcić w podobny sposób proste progresje samemu?
Masz wiedzę, masz mojego suba. Swoją drogą gram sporo na keyboard + synth póki mam nuty to zagram co trzeba nie zależnie od stopnia skomplikowania utworu ale inprowizacja leży i kwiczy, nie czaje skal, tworzenia melodii (w głowie gra ale na klawiszach nie wiem po jakich dzwiękach się poruszać). Będę wdzieczny za materiał z teorią muzyki rzecz jasna.... praktyka praktyką ale teoria jest też bardzo ważna
Bardzo ciekawy material
MEGA materiał, bardzo mi pomógł! Będą jakieś nowe materiały? :D
Z ciekawości wbilem, spoko poradnik bez ściemy, polecam również kanał Live act jeśli o podstawy tworzenia muzyki chodzi.
Czy można prosić o dokończenie tego utworu tak aby móc go odsłuchać w całości ?
zrobił byś jakiś tutorial na temat future house? Coś jak don diablo? Nie chodzi mi o całą piosenkę, ale o koncept :)
Łaaaał jesteś świetny 😘😘
Czy w FL Studio jest coś podobnego do tego przycisku Fold z Abletona?
Dzięki .Super brzmi ten kawałek z pianinem melancholijny . Może zrobisz film instruktażowy jak tak grać jak układać na pianorol ? Prosił bym o jakiś film konkretny jeśli chodzi o np brze=mienie nie wiem czy dobrze znam nazwę . Pad .
Najlepszy poradnik
16:59 rewelacyjna melodia.
Spoko gość jesteś. Podpowiedz tylko jaki to program i czy bezpłatny, bo widzę że dla kogoś bez przygotowania muzycznego (czyli szkoły) jak ja, dużo łatwiej tu niż np. na Rolandzie JD-XI. Tyle że postukanie w klawisze choćby jednym palcem :-D daje chyba więcej frajdy. I jeszcze jedno pytanie. A jak stukanie w klawisze zapisać w tym programie. Chyba że coś przegapiłem.
rewelacyjny poradnik
Świetny poradnik! Dziękuje
Jesteś kozak !!.. Zajebisty kanał...życzę sukcesu! ;)
Dziękuję i pozdrawiam ;)
W jakiej oktawie tworzymy bass? C1? a w jakiej akordy? No a w jakiej melodie w wyższych rejestrach???
super ,dzieki
13:00 czyli nie trzymasz się w jednej skali tylko zmieniasz z durowych na molowe ?
Skala mollowa naturalna ma:
3 akordy mollowe (na 1, 4 i 5 stopniu skali)
3 akordy durowe (na 3, 6 i 7 stopniu skali)
1 akord zmniejszony (na 2 stopniu skali)
Tak więc operując na skali mollowej mamy 3 akordy durowe do wyboru:)
Dzięki za odpowiedź :) Jeszcze mi się to miesza ale z czasem pewnie skumam.
Piękne dzięki..🖐️
Genialne!
Ja jeszcze do tej kompresji. Może bardziej szczegółowy materiał, tutaj słyszę, że stopa perkusji wchodzi na kompresor od melodii i melodia "siada" przy każdym uderzeniu. To mnie bardzo interesuje :)
To się nazywa sidechain i jest bardzo popularne w elektronice. Służy po prostu wzmocnieniu, zrobienia miejsca w mixie dla stopy i zbudowania takiej, hmm, pompy.
Gdzie mogę nabyć program w którym pokazałeś początkowe akorty w części praktycznej
super odcinek
Wyjaśniłeś! Respect 🙏
Teroii nigdy za wiele! może się przeda użytkownikom FL'a to samo co Matt pokazuje w 8 minucie można uzyskać wybierając w Piano Roll opcje Stamp tam automatycznie dodaje nam dźwięki z skali którą wybierzemy. Dodatkowo można włączyć opcje ghost która na każdym instrumencie danego paternu pokaże nuty duchy co ułatwia sprawę a wlącza się te opcje alt+v. Czekam na więcej!
Nyguss dzięki za wzmiankę, na pewno przyda się FLowcom :)
Mało kto wie a opcja przydatna.
Mega filmik!
a tak na marginesie - fajnie bounce'owales na secie Cold Rusha na Lumino :))) mega pozytywnie, pozdro
Mam pytanie: Czy ten akord pomniejszony o którym Piotrek wspomina że raczej się go nie używa to tylko drugi akord skali a-moll czy drugi akord każdej skali? (h-moll, c-moll itd.)
Piotrek, mam pomysł! Co byś powiedział na stworzenie utworu na zasadzie Challenge'u? :) Godzina bądź dwie (w zależności od potrzeb) na stworzenie utworu w programie :) To mogłoby być ciekawe a zarazem pouczające! Utrudnieniem byłoby to, że musiałbyś go stworzyć w FL Studio - w Abletonie byłoby zbyt łatwo gdyż korzystasz z niego na co dzień :) Ciekaw jestem czy dałoby radę coś takiego zrobić :)
tomi3kh
A czy ten pierwszy jest darmowy? Myślę że nie jest tak funkcjonalny jak fl studio.
jak nazywa się ten program
Cześć Matt. Używasz głównie pluginów? Jakie polecasz do melodii trance? Mój od dawna ulubiony soft to V-Station ze względu na genialne filtry. Do Sylentha zaczynam się przekonywać.
Ja osobiście lubię najbardziej sylenth1 i zebra :)
A w Nothing To Fear który soft leciał jako main lead? Świetny swoją drogą i bardzo czytelny z basem.
psychtronic to był chyba massive + sylenth, kilka warstw
niby ten ableton lepszy ale jak toto wygląda, a zachwycony jestem wyglądem fl studio 20. Wiem, nie o to chodzi w tym fachu, ale jako grafik 3d od razu zwróciłem uwagę ;p
Raczej kwestia gustu i potrzeb, moim zdaniem fl jest lepszy
Przydał by się poradnik jak efektywnie zapętlać frazy, tzn jakie efekty nakładać itp.
Świetny materiał
Super materiał :)
Zrób poradnik jak wykręcić te dzwięki które są w tej prostej aranżacji :)
Kto dał temu łapkę w dół niech idzie się zbadać. Rewelacyjny, uniwersalny i megaużyteczny materiał.
bardzo dobry poradnik
Jedyny rzetelny tutorial. Dzięki :) PS.Leci sub
moze to glupie pytanie ale skad wiadomo kiedy ma byc akord durowy a kiedy molowy? zawsze na I i VI stopniu tej gamy?
milosz paradowski wynika to ze skali której używamy i odległości jakie w niej występują. np jeśli jest to skala molowa i wybieramy sobie co drugi dźwięk, tak jak na filmie, aby zbudować trójdźwięki, to akordy molowe będą na I, IV i V stopniu, a akordy durowe na III, VI i VII.
faktycznie. Dzieki bardzo!