Saját háza. Ennek ellenére jóindulatú, hogy megosztott valami tuti praktikát. Habár elég parizer-technológiának tűnik. 😃 Azért bírom, hogy akárhány ilyen videó feltöltődik, a kommentek egyből feltöltődnek "nagyon okos" szakmabeliek meglátásaival, hogy bizonyítsák, hogy ők jobban csinálják, kár, hogy a kóbor foxit nem érdeklik.
Nem rossz ötlet. Körülbelül 25 éve újítottam fel az 1973 - Zsigulimat. Alvázát és a fenéklemezt kívül - belül magam festettem. Hungarocelt higítóval oldottam, majd alvázvédő festéket kevertem bele, tejföl sürüségüre. Ecsettel hordtam fel a már korábban fémtisztára tisztított fém felületre. Ez előtt kipróbáltam hogyan " viselkedik " hidegben - melegben. Nem reped, nem lehet lekaparni és ellen áll a felpattogó kavicsnak. Azóta fagerendákat is kezeltem e anyaggal, csak más festéket kevertem hozzá. Évek óta nem kellett nem igényel karban tartást. Tökéletesen ellen áll az időjárásnak és a kártevőknek. Milyen arányban kevertem? Nos erre csak annyit tudok válaszoni, hogy a higító amit használtam, annyi hungarocelt tettem bele, amig tejföl sürüségű nem kett. Ehhez kevertem a szín festéket.
Trabinal csináljuk ezt, tejfolos dobozt feloldottunk talán nitrohigitoval, vagy valami hasonloval. Padlolemezt kellett belulrol végig kenni, hogy ne rohadjon át. Régi szep idők...
Szép napot. 1973 - as Zsigulimat ( már eladtam ) 90 - es években felújítottam. Hungarocelt oldottam nitróval és kevertem össze alvázvédő festékkel. Ezt ecsettel kentem fel a fém tisztára tisztított lemezekre. megszáradás után nem lehetett levakarni. Tökéletes védelem. @@lombragoo
Zseniális ötlet.. Ez ám a valódi környezettudatosság. A szelektív hulladékgyűjtés részben oldja meg a problémát. De ez itt egy valódi megoldás. További sok jó ötletet :-)
Egy kreatív ötlet, ha nincs darálód, de van betonkeverőd: Féltéglányi hungarocell-darabok, ökölnyi zúzottkövek (egy-két vödörnyi) és fél-egy vödör víz be a betonkeverőbe, majd hadd szóljon! (kicsit soká tart, de nem fáraszt, az optimális arányokat a teljes daráláshoz kísérletezd ki!) Ha kész, borítsd ki egy nagy edénybe vízestől! Ami nehéz, lesüllyed, ami könnyű a víz felszínén marad. Nedvesen ki zsákba - nem fújja szét minden szellő - mehet hozzá a cement vagy más ragacs (EPS-ragasztó, csemperag, vagy ilyesmi). A többi meg majd darálja a következő adagot. 34 éve így csináltam, élveztem... 😀
Nagyon ötletes! Mióta gondolkodok már azon, hogy mivel daráljam le a megmaradt hungarocellt. Köszönöm a megoldást! Ez a répa, gyümölcs daráló néven kapható? A hungarocell golyókat padlásterek üregei kitöltésére, pótlására is lehet alkalmazni, gipszkarton mögött, is akár. Egy hőkamerás felvétellel ellenőrizni lehet hol vannak a szigeteléssel kisebb problémák. Ott elég egy körvágó vagy fúrt luk. Meg arrébb ahol a befújt levegő eltávozik, persze egy szitával ami a hungarocell golyókat üregen belül tartja. Az a jó ebben hogy a legkisebb üregekbe is száll. Ilyen munkákra vannak gépek is már. Fagyálló ragasztóval keverve, akár melléképületek lábazatára is ellehet kenni, ha rengeteg hulladék keletkezik.
Szia! Örülünk, hogy adhattunk egy jó tippet. :) A gép "gyümölcsdaráló" néven kapható, mi is így találtunk rá (bár előtte jó sokáig kutattunk). :) Ezt az anyagot nagyon széles körben használjuk fel. Az előző házainknál is sok helyen alkalmaztuk, és tökéletesen bevált. A darálékot nem csak hungarocell-ragasztóba, hanem bármilyen cement-, vagy gipszkötésű habarcsba bele lehet keverni. Hamarosan még fogunk videókat készíteni a felhasználásról. Köszönjük a visszajelzést!
Én baromi antitalentum vagyok az ilyen munkákhoz, éppen ezért jó nézni, hogy vannak jó szakik és amellett, hogy jó, még szép is a végeredmény. Bár ilyenekkel hozott volna össze a sors mikor szükségem volt rá. Fel is iratkoztam! :)
Nagyon király! Tetszett nagyon! A bakik is! :-DDD Szépen dolgozol és igazán jó az ötlet! Annakidején Édesapámmal mi is csináltunk "hőszigetelt vakolatot". A MOL-tól vettünk hungi golyókat és a betonkeverőbe öntöttük a malterhez. Ma már én nem vakolok, kint EPS szigetelés, bent gipszkarton, de a maradékot így fogom elhasználni a műhelynél! :))) Köszi a régi-ÚJ ötletet! Gratulálok!! :))
nagyon ügyes,okos vagy,ezeket a videókat a nagy környezetvédőknek meg az új technológiákat eladó dilettánsoknak kellene megnézni.Azok úgysem fogják.De lenne egy tanácsom.ezt a müveletet a falak vakolása után csináld(nem tudom oda milyen anyagot akarsz használni,de ezzel a malterral(ha lehet igy mondani)megoldod a lakás úgynevezett hőszigetelését is.Sok erőt,egészséget!
Szia! Örülök hogy vannak leleményes emberek még. Mivel én is építem a házunkat és szigetelő aljzatbetont szeretnék készíteni plusz a födém szigetelést is hasonlóan szeretném megoldani, nagyon megörültem a darálós ötletednek. A hungarocel darálék borsos árban van, de így magam is megtudom oldani. Köszönöm szépen. U.i: Azon gondolkodom hogy vajon ilyen megoldással kicsit más receptel megoldható e az, hogy táblákat öntenék és azt használnám homlokzat szigetelésnek. Árban sokkal olcsóbb lenne de munkában több de az nem lényeg. A negatívokkal meg ne foglalkozz, csupán csak irigyek.
Szia! :) Már elkészítettem egy tesztvideót, csak még nem töltöttük fel, még vágás alatt van. Szerintem nyugodtan kísérletezz az anyaggal. Sok sikert :)
Sziasztok! A háttérben a videós a feleséged?Ha igen jó volt látni hallani hogy ilyen jó hangulatban építkeztek.Sok házaspár szét megy mire felépül a ház. Nagyon ügyesen használtad fel a hungarocell hulladékot jók az ilyen videók szeretem nézni. Fel is íratkozom a csatornádra.🙂
A keverék vízbe kell markás mosogatószer, hogy a poros és vagy antisztatikusan feltöltött golyókat teljes felületén befedje a ragasztó vagy cement. Aljzatba mindenképp cementtel kell keverni ...
Maga a technológia nem lenne rosz, mert a belső hőszigetelő vakolatokba is hmhasználnak hungarocell golyókat. Viszont ha ezt a káva vakolást így adjátok át a festőnek és nem húztok rá egy simító réteget ami a hungarocell golyókat eltűntek akkor fogtok csuklani rendesen.
Esetleg betonkaspó készítésénél is lehet ilyet alkalmazni? Zsákos betonba keverni a hungarocellt? 🧐 Nagy méretben gondolkozom és hátha könnyítene a súlyán.
Szia! Már nekem is volt eszemben, de még nem próbáltam ki. Biztos, hogy gyengíti a szerkezetét, ezért azt gondolom szükséges lenne vasalni az oldalát. Akkor inkább a hőszigetelő habarccsal próbálkoznék, és kívül-belül lehetne erősíteni üvegszövethálóval, aztán mehetne rá a textúra.
Szia! Szuper a videó, a kérdésem az lenne, hogy szerinted csemperagasztó is megfelelő lehet? Beltérben használnám hőszigetelő lapok és abban futó csövek beágyazásához.
Szia! Jó ötletnek tartottam, ki is próbáltam. A házunkat magam szigeteltem be, így a ragasztóanyaggal volt tapasztalatom korábbról. Nálam a keverék sajnos nem ragadt olyan jól mint a videóban és lepotyogott. Igaz nem tégla, hanem beton felületen próbálkoztam. Számít a ragasztó fajtája? Én a Sakret márkát használtam.
Egy olyan kérdésem lenne, hogy fémre is lehet-e alkalmazni valami hasonló technológiát?? Pl olyan fajta ragasztóval ami fémre való. Lemezgarázs szigetelését szeretném valahogy megoldani.
Az ablak kávákat nem ártott volna eleve kirakni 5 centis xps-el a hőhíd megszakítás miatt. Bellül párazáró kívül páraáteresztő ral szalagról már nem is beszélve. Egyébként szerintem maga a felhasználás ötlete jó. Mondjuk én aljzatba tudnám inkább elképzelni mint homlokzaton.
@@gyulakovacs9211 Igaz nem muszály az 5 centi. Nálam 11 centis lett berakva! A pára meg valóban csak a marketingben létezik. Bár, hogy jó pénzért az kérdéses…9 nyílászáróra horror volt az a 20 k 🥺
@@gyulakovacs9211 305-ös rögzítő csavar megoldja. Pára nem a hőmérséklet különbségtől keletkezik, attól csak kicsapódik a felületen. De eszem ágában sincs tényekről vitázni a 10 millió hozzáértő országában. Mindenkinek joga van ott elcseszni a házát ahol akarja. Ahogy mindenkinek joga van 30 ezret spórolni egy olyan szerkezetből amiben ha minden jól megy leéli az egész életét.
Működhet, csak a gipsz gyorsan köt, azért kevernek bele homokot hogy egy kicsit lassítsák a kötését, ha csak eps szemek lennének benne akkor nem sokat lassítaná szerintem. Szóval nagyon gyorsan kellene bedolgozni a keveréket.
@@nandykusz igen de pl hogy egy csövet be gipszeljek a falba jó ha gyosran köt de mégis lenne benne egy jó kis anyag spórolás esetleg szerelvény doboz körbe javítása miután tisztán gipszes anyaggal be lett rögzítve a helyére.
@Kis Hal "gyümölcsdaráló" néven találod a google-ban. Mi ezt a darálót talán Marketplace-en találtuk anno, szerintem ez ilyen házi készítésű. Most megnéztem, hogy találok-e a neten ugyanolyat, mint a miénk, és sikerrel jártam, mert több oldalon is találtam hasonlót. Pl. itt: palinka.online/Kezi-gyumolcsdaralo www.palinkafozes.com/palinkafozok/gyumolcs-daralo www.primanet.hu/termekek/otthon-haz/befozes/PWS-009383-01/gyumolcsdaralo-reszelogep-12377.html Van még több, kép alapján is tudsz keresni, ha nem találtad még meg a megfelelőt. Sok sikert! :)
Szia! Találsz róla egy pár videót a csatornán. Persze, hogy jó. Ha kell, tudok küldeni alapanyagot, rendeld meg a szalabacsalad@gmail.com e-mail címen.
Ez jópofa ötlet, de (bár én nem értek hozzá) nekem van egy olyan érzésem, hogy ez egy idő után szét fog töredezni, nem lesz olyan tartós, mert a hungarocell megtöri a homogenitását. A golyócskák nem tapadnak, hanem megtörik a struktúrát.
Igen uram van benne ràciò amit mond,ezèrt vannak mèrnökök akik ezzel foglalkoznak az anyagok megfelelő arànyànak a kikisèrletezèsèvel hogy tartòs maradjon
A ragasztó nedvesíti a hungarocell őrleményt, komoly erővel hozzá tapad. Ha nem így lenne, nem lehetne a hungarocell táblánál sem alkalmazni. A ragasztó tapadó hidat képez az őrlemény felszínén.
Èn azt emeltem ki hogy az anyagok megfelelő arànyànak a keverèsèben igen jòl funkcionàl, de az ùr egy spalettàt glettelt le vele vagy vakolni szeretett volna nem tudom, erre írtam ,hogy az anyag az màr lètezik van,dolgozom vele rendszeresen,ès az anyagok arànya lènyegesebben màskèpp nèz ki a èszre kevert zsàkban mint amit az ùr kèszített..kisebb szemcsèjű hungarocell,ès kevesebb van benne mit az ùr kèszített ..erre vannak a mèrnökök anyag kèszítő emberkèk hogy kisèrletezzenek ezekkel a dolgokat, hogy TARTÓS maradjon
A tàblàra síma ragasztòt szoktak felkenni ami az adott tàblàhoz szüksèges ,nem pedig hàzilag összekevert örlemènnyel hasznosított,ragasztòt....attòl függetlenül az elv jò,csak az anyagok arànya nem ennyi..
Hőszigetelő csak nem teherviselő. Amúgy meg az a lényeg hogy ha nem mozog együtt a szerkezettel akkor több lesz a repedés. Bár lehet hogy ablakhoz jó lesz.
Szia! Szuper ötlet, mit gondolsz az xps is jó erre a célra? Nem gond, hogy az nem vesz fel vizet? Illetve az ugye nem gyöngy lesz ledarálva, hanem tényleg darálék. Köszi!
Szia! Először kisebb mennyiségben próbáld ki, ahány kiló ragasztót bekeversz, annyi liter darálékot adjál hozzá. Ez egy jó ragacsos anyag lesz, javaslom a 48h száradást. Többet is elbír, attól függ mihez lesz felhasználva.
A hungarocell szemcséket összefogó ragasztó, hőhídként funkcionál, ezért sokkal rosszabb az ilyen elegy hőszigetelése, mint azonos vastagságú normál hungarocell lapé. Az őrleményt olyan helyre kell felhasználni, ahová szárazon, ragasztás nélkül beönthető!
Betonba is használják. Így egy vakolat káva mégsem lesz annyira rideg mintha nem lenne benne hungarocell. Ha normálisan le van szigetelés a ház belülről ez a káva vakolat nem oszt nem szoroz legalább tartja az ablakot nem úgy mint egy sima hungarocell.
Hát ha hiszed ha nem nagyon sokat tart a nyílászárón a káva. A purhab szigetel hangot és hőt. Vizsgán meg is buktaták volna aki azt mondja, hogy a purhab tartja a nyílászárót.@@uborka1956
Itthon is használják, csak éppen perlittel. Bocsánat ha újat mondok, de hazunkhoz is használtak nem keveset, 80-as évekbeli ház, mióta ideköltöztem kerulgetem a zsákokat xd
@@tiberiusjeffersontj630 Okosabb maradtál volna, ha nem böfögsz ide. Te az a fajta vagy, aki csak pocskondiázni tudja a másik munkáját, magát meg az égbe emeli. Senki nem kér a fajtádból, unjuk már.
Először nézem a csatornádat, és nagyon jó látni, hogy vannak még ilyen szimpatikus emberek, akik szívvel-lélekkel dolgoznak!
Imádom az ilyen szakembereket, aki értik a szakmájukat és szeretnek igényesen dolgozni ( nem csak a pénzt zsebretenni). Köszönöm ! ♥♥
Saját háza. Ennek ellenére jóindulatú, hogy megosztott valami tuti praktikát. Habár elég parizer-technológiának tűnik. 😃 Azért bírom, hogy akárhány ilyen videó feltöltődik, a kommentek egyből feltöltődnek "nagyon okos" szakmabeliek meglátásaival, hogy bizonyítsák, hogy ők jobban csinálják, kár, hogy a kóbor foxit nem érdeklik.
Nem rossz ötlet. Körülbelül 25 éve újítottam fel az 1973 - Zsigulimat. Alvázát és a fenéklemezt kívül - belül magam festettem. Hungarocelt higítóval oldottam, majd alvázvédő festéket kevertem bele, tejföl sürüségüre. Ecsettel hordtam fel a már korábban fémtisztára tisztított fém felületre. Ez előtt kipróbáltam hogyan " viselkedik " hidegben - melegben. Nem reped, nem lehet lekaparni és ellen áll a felpattogó kavicsnak. Azóta fagerendákat is kezeltem e anyaggal, csak más festéket kevertem hozzá. Évek óta nem kellett nem igényel karban tartást. Tökéletesen ellen áll az időjárásnak és a kártevőknek. Milyen arányban kevertem? Nos erre csak annyit tudok válaszoni, hogy a higító amit használtam, annyi hungarocelt tettem bele, amig tejföl sürüségű nem kett. Ehhez kevertem a szín festéket.
Trabinal csináljuk ezt, tejfolos dobozt feloldottunk talán nitrohigitoval, vagy valami hasonloval. Padlolemezt kellett belulrol végig kenni, hogy ne rohadjon át. Régi szep idők...
Szép napot. 1973 - as Zsigulimat ( már eladtam ) 90 - es években felújítottam. Hungarocelt oldottam nitróval és kevertem össze alvázvédő festékkel. Ezt ecsettel kentem fel a fém tisztára tisztított lemezekre. megszáradás után nem lehetett levakarni. Tökéletes védelem.
@@lombragoo
Én is először nézem a csatornádat, és nagyon jó látni, hogy vannak még ilyen szimpatikus emberek, akik szívvel-lélekkel dolgoznak!
Zseniális ötlet.. Ez ám a valódi környezettudatosság.
A szelektív hulladékgyűjtés részben oldja meg a problémát.
De ez itt egy valódi megoldás.
További sok jó ötletet :-)
Köszönjük szépen a kedves szavakat! :)
szelektív hulladékgyűjtésbe nem viszik el a hungarocelt, csak a komunálisba, úgyhogy még jobb ötlet.
Egy kreatív ötlet, ha nincs darálód, de van betonkeverőd:
Féltéglányi hungarocell-darabok, ökölnyi zúzottkövek (egy-két vödörnyi) és fél-egy vödör víz be a betonkeverőbe, majd hadd szóljon! (kicsit soká tart, de nem fáraszt, az optimális arányokat a teljes daráláshoz kísérletezd ki!)
Ha kész, borítsd ki egy nagy edénybe vízestől! Ami nehéz, lesüllyed, ami könnyű a víz felszínén marad.
Nedvesen ki zsákba - nem fújja szét minden szellő - mehet hozzá a cement vagy más ragacs (EPS-ragasztó, csemperag, vagy ilyesmi). A többi meg majd darálja a következő adagot.
34 éve így csináltam, élveztem... 😀
Nagyon ötletes! Mióta gondolkodok már azon, hogy mivel daráljam le a megmaradt hungarocellt. Köszönöm a megoldást! Ez a répa, gyümölcs daráló néven kapható? A hungarocell golyókat padlásterek üregei kitöltésére, pótlására is lehet alkalmazni, gipszkarton mögött, is akár. Egy hőkamerás felvétellel ellenőrizni lehet hol vannak a szigeteléssel kisebb problémák. Ott elég egy körvágó vagy fúrt luk. Meg arrébb ahol a befújt levegő eltávozik, persze egy szitával ami a hungarocell golyókat üregen belül tartja. Az a jó ebben hogy a legkisebb üregekbe is száll. Ilyen munkákra vannak gépek is már. Fagyálló ragasztóval keverve, akár melléképületek lábazatára is ellehet kenni, ha rengeteg hulladék keletkezik.
Szia!
Örülünk, hogy adhattunk egy jó tippet. :) A gép "gyümölcsdaráló" néven kapható, mi is így találtunk rá (bár előtte jó sokáig kutattunk). :)
Ezt az anyagot nagyon széles körben használjuk fel. Az előző házainknál is sok helyen alkalmaztuk, és tökéletesen bevált. A darálékot nem csak hungarocell-ragasztóba, hanem bármilyen cement-, vagy gipszkötésű habarcsba bele lehet keverni. Hamarosan még fogunk videókat készíteni a felhasználásról.
Köszönjük a visszajelzést!
Én baromi antitalentum vagyok az ilyen munkákhoz, éppen ezért jó nézni, hogy vannak jó szakik és amellett, hogy jó, még szép is a végeredmény. Bár ilyenekkel hozott volna össze a sors mikor szükségem volt rá. Fel is iratkoztam! :)
Nagyon szépen köszönjük a bizalmat! :)
Na emberek itt a szekember!!!!
Jó gondolat! : )
Nagyon király! Tetszett nagyon! A bakik is! :-DDD Szépen dolgozol és igazán jó az ötlet! Annakidején Édesapámmal mi is csináltunk "hőszigetelt vakolatot". A MOL-tól vettünk hungi golyókat és a betonkeverőbe öntöttük a malterhez. Ma már én nem vakolok, kint EPS szigetelés, bent gipszkarton, de a maradékot így fogom elhasználni a műhelynél! :))) Köszi a régi-ÚJ ötletet! Gratulálok!! :))
De jó! Örülök hogy bemutattad hogyan csinálod! Külföldi videókban már láttam ezt a technikát de te tényleg profin csinalod. Szuper! Köszi
nagyon ügyes,okos vagy,ezeket a videókat a nagy környezetvédőknek meg az új technológiákat eladó dilettánsoknak kellene megnézni.Azok úgysem fogják.De lenne egy tanácsom.ezt a müveletet a falak vakolása után csináld(nem tudom oda milyen anyagot akarsz használni,de ezzel
a malterral(ha lehet igy mondani)megoldod a lakás úgynevezett hőszigetelését is.Sok erőt,egészséget!
nagyon jó ötlet , jól is csinálod, jó még nézni is , köszönjük a jó kis tippet!
Szia! Örülök hogy vannak leleményes emberek még. Mivel én is építem a házunkat és szigetelő aljzatbetont szeretnék készíteni plusz a födém szigetelést is hasonlóan szeretném megoldani, nagyon megörültem a darálós ötletednek. A hungarocel darálék borsos árban van, de így magam is megtudom oldani. Köszönöm szépen.
U.i: Azon gondolkodom hogy vajon ilyen megoldással kicsit más receptel megoldható e az, hogy táblákat öntenék és azt használnám homlokzat szigetelésnek. Árban sokkal olcsóbb lenne de munkában több de az nem lényeg. A negatívokkal meg ne foglalkozz, csupán csak irigyek.
Szia! :) Már elkészítettem egy tesztvideót, csak még nem töltöttük fel, még vágás alatt van.
Szerintem nyugodtan kísérletezz az anyaggal.
Sok sikert :)
@@szalabacsalad2008 Köszönöm és várom a videót.
Sziasztok! A háttérben a videós a feleséged?Ha igen jó volt látni hallani hogy ilyen jó hangulatban építkeztek.Sok házaspár szét megy mire felépül a ház. Nagyon ügyesen használtad fel a hungarocell hulladékot jók az ilyen videók szeretem nézni. Fel is íratkozom a csatornádra.🙂
A keverék vízbe kell markás mosogatószer, hogy a poros és vagy antisztatikusan feltöltött golyókat teljes felületén befedje a ragasztó vagy cement.
Aljzatba mindenképp cementtel kell keverni ...
Így kell vidáman jót és hasznosat alkotni.
Köszönjük szépen a kedves szavakat! :)
Tényleg jó! :)
A végén hiányoltam a pörgő rúgást :D
(bocsi most tévedtem ide először.)
Örülök hogy tetszik!
A rúgást egy másik videóban mutatom be :D
Maga a technológia nem lenne rosz, mert a belső hőszigetelő vakolatokba is hmhasználnak hungarocell golyókat. Viszont ha ezt a káva vakolást így adjátok át a festőnek és nem húztok rá egy simító réteget ami a hungarocell golyókat eltűntek akkor fogtok csuklani rendesen.
Ügyesek és okos felhasználás!
Nagyon tetszik, én is bevállalom!
Örülök, hogy tetszik, nekem évek óta bevált. :)
Nagyon okos ötlet. Gratulálok.
Remek ötlet. Gratula.
Mcguyver-i lelemény! 👍🏻
Nem rossz. De nitrohígítóban feloldva kiváló, gyakorlatilag mindent ragasztó vízálló ragasztót kapunk.
Az másra jó .. az nem szigetel
@ Igazad van.
ping-pong labda acetonban feloldva szuper ragasztó.
Ez tényleg jó ötlet. Ügyes.
Esetleg betonkaspó készítésénél is lehet ilyet alkalmazni? Zsákos betonba keverni a hungarocellt? 🧐 Nagy méretben gondolkozom és hátha könnyítene a súlyán.
Szia!
Már nekem is volt eszemben, de még nem próbáltam ki.
Biztos, hogy gyengíti a szerkezetét, ezért azt gondolom szükséges lenne vasalni az oldalát.
Akkor inkább a hőszigetelő habarccsal próbálkoznék, és kívül-belül lehetne erősíteni üvegszövethálóval, aztán mehetne rá a textúra.
A sima EPS hungarocell képes a vizet magába szívni. Ezt figyelembe kell venni, de megfelelő bevonattal ill. felületkezeléssel működhet a dolog.
Szia! Szuper a videó, a kérdésem az lenne, hogy szerinted csemperagasztó is megfelelő lehet? Beltérben használnám hőszigetelő lapok és abban futó csövek beágyazásához.
Szia! Szerintem nyugodtan kipróbálhatod. 👍
Helló! Lenne egy kérdésem, az egy hagyományos gyümölcs daráló? , vagy át van alakítva, köszi a választ.
Szia! Még nincs átalakítva, de már fejben megvan🤔
Sztem, ügyes.
Köszönöm szépen! :)
Szia! Jó ötletnek tartottam, ki is próbáltam. A házunkat magam szigeteltem be, így a ragasztóanyaggal volt tapasztalatom korábbról.
Nálam a keverék sajnos nem ragadt olyan jól mint a videóban és lepotyogott. Igaz nem tégla, hanem beton felületen próbálkoztam.
Számít a ragasztó fajtája?
Én a Sakret márkát használtam.
Szia! Akkor jó az anyag, ha ragad a kanálra is. Akkor bármilyen felületre fel lehet húzni, márkától függetlenül.👍
@@szalabacsalad2008Köszönöm a választ. Egyébként gratulálok a csatornához, nagyon hasznos, tartalmas, sokat lehet belőle tanulni.
Egy olyan kérdésem lenne, hogy fémre is lehet-e alkalmazni valami hasonló technológiát?? Pl olyan fajta ragasztóval ami fémre való. Lemezgarázs szigetelését szeretném valahogy megoldani.
Szia!
Egy kicsit több info kellene a lemezről, esetleg egy fotó, hogy hol szeretnéd szigetelni a garázst, és megpróbálok tanácsot adni.🙂
Az ablak kávákat nem ártott volna eleve kirakni 5 centis xps-el a hőhíd megszakítás miatt. Bellül párazáró kívül páraáteresztő ral szalagról már nem is beszélve. Egyébként szerintem maga a felhasználás ötlete jó. Mondjuk én aljzatba tudnám inkább elképzelni mint homlokzaton.
A káva kellene, nem muszáj 5 cm lehet kissebb is. A ral meg egy jó marketing, jó pénzért.
@@gyulakovacs9211 Igaz nem muszály az 5 centi. Nálam 11 centis lett berakva! A pára meg valóban csak a marketingben létezik. Bár, hogy jó pénzért az kérdéses…9 nyílászáróra horror volt az a 20 k 🥺
@@LukácsDávid A tokrögzítő elérte a falat? Jól kell szigetelni, és nincs pára.
@@gyulakovacs9211 305-ös rögzítő csavar megoldja. Pára nem a hőmérséklet különbségtől keletkezik, attól csak kicsapódik a felületen. De eszem ágában sincs tényekről vitázni a 10 millió hozzáértő országában. Mindenkinek joga van ott elcseszni a házát ahol akarja. Ahogy mindenkinek joga van 30 ezret spórolni egy olyan szerkezetből amiben ha minden jól megy leéli az egész életét.
@@LukácsDávid Ha van felesleg, el lehet költeni akármire. :)
Én is gondolkodtam már hungarocell golyók gipszbe keverésén. Vajon pl. szerelvénydobozoknak mennyire erős tartást ad a hungarocelles gipsz?
Működhet, csak a gipsz gyorsan köt, azért kevernek bele homokot hogy egy kicsit lassítsák a kötését, ha csak eps szemek lennének benne akkor nem sokat lassítaná szerintem. Szóval nagyon gyorsan kellene bedolgozni a keveréket.
@@nandykusz igen de pl hogy egy csövet be gipszeljek a falba jó ha gyosran köt de mégis lenne benne egy jó kis anyag spórolás esetleg szerelvény doboz körbe javítása miután tisztán gipszes anyaggal be lett rögzítve a helyére.
👍👍👍
Kìvülről is vakolhatom a házam ezzel a módszerrel?
Szia!
Nyugodtan próbáld ki, nem fogsz benne csalódni.
Esetleg egy linket tudnál adni a gyümölcs darálóhoz melyik fajta ? :)
@Kis Hal "gyümölcsdaráló" néven találod a google-ban. Mi ezt a darálót talán Marketplace-en találtuk anno, szerintem ez ilyen házi készítésű. Most megnéztem, hogy találok-e a neten ugyanolyat, mint a miénk, és sikerrel jártam, mert több oldalon is találtam hasonlót. Pl. itt:
palinka.online/Kezi-gyumolcsdaralo
www.palinkafozes.com/palinkafozok/gyumolcs-daralo
www.primanet.hu/termekek/otthon-haz/befozes/PWS-009383-01/gyumolcsdaralo-reszelogep-12377.html
Van még több, kép alapján is tudsz keresni, ha nem találtad még meg a megfelelőt.
Sok sikert! :)
@@szalabacsalad2008 nagyon szépen köszönöm a gyors és segítő kész választ , örök hála :)
@@szalabacsalad2008 Hálásan köszönöm a videót (meg a többit), és a linket a a darálóra! :)
szia
kültérre is megfelelő szerinted?
Szia! Találsz róla egy pár videót a csatornán. Persze, hogy jó. Ha kell, tudok küldeni alapanyagot, rendeld meg a szalabacsalad@gmail.com e-mail címen.
csak ha kap valamilyen fedőréteget, pl. színezést, mert az EPS nyitott cellás és magába tudja szívni a vizet
Ez jópofa ötlet, de (bár én nem értek hozzá) nekem van egy olyan érzésem, hogy ez egy idő után szét fog töredezni, nem lesz olyan tartós, mert a hungarocell megtöri a homogenitását. A golyócskák nem tapadnak, hanem megtörik a struktúrát.
Igen uram van benne ràciò amit mond,ezèrt vannak mèrnökök akik ezzel foglalkoznak az anyagok megfelelő arànyànak a kikisèrletezèsèvel hogy tartòs maradjon
De ez màr nem ùj keletű ezt ùgy hívjàk Styropor leicht putz
A ragasztó nedvesíti a hungarocell őrleményt, komoly erővel hozzá tapad. Ha nem így lenne, nem lehetne a hungarocell táblánál sem alkalmazni. A ragasztó tapadó hidat képez az őrlemény felszínén.
Èn azt emeltem ki hogy az anyagok megfelelő arànyànak a keverèsèben igen jòl funkcionàl, de az ùr egy spalettàt glettelt le vele vagy vakolni szeretett volna nem tudom, erre írtam ,hogy az anyag az màr lètezik van,dolgozom vele rendszeresen,ès az anyagok arànya lènyegesebben màskèpp nèz ki a èszre kevert zsàkban mint amit az ùr kèszített..kisebb szemcsèjű hungarocell,ès kevesebb van benne mit az ùr kèszített ..erre vannak a mèrnökök anyag kèszítő emberkèk hogy kisèrletezzenek ezekkel a dolgokat, hogy TARTÓS maradjon
A tàblàra síma ragasztòt szoktak felkenni ami az adott tàblàhoz szüksèges ,nem pedig hàzilag összekevert örlemènnyel hasznosított,ragasztòt....attòl függetlenül az elv jò,csak az anyagok arànya nem ennyi..
Hőszigetelő csak nem teherviselő. Amúgy meg az a lényeg hogy ha nem mozog együtt a szerkezettel akkor több lesz a repedés. Bár lehet hogy ablakhoz jó lesz.
Élvédő erre hogyan megy rá? Nem túl puha felület ez?
Még nagyobb arányú polisztirollal padlóburkolat alá is eltudnám képzelni
Szia! Szuper ötlet, mit gondolsz az xps is jó erre a célra? Nem gond, hogy az nem vesz fel vizet? Illetve az ugye nem gyöngy lesz ledarálva, hanem tényleg darálék. Köszi!
Szia! Az is jó erre a célra, csak házilag nehéz ledarálni. A gyári darálékban (Thermobeton) lehet látni, hogy van benne, de nagy része eps darálék.
Nem értek hozzá de az indítatás dicsérendő.
Minél kevesebb hulladék kidobása.
A hungarocel ujrahasznositás nem rosz módszer csak igy hogy ennyi hungarocel van benne mennyire lesz tartós ablakoknál a felhordott anyag?
Annyira mint a külső homlokzatszigetelésen. Élvédő kerül rá 2-3 réteg glettel. Valószínű háló csíkot is kap majd.
250liret polisztirol darálékhoz mennyi ragasztó kellene körülbelül?
Szia! Először kisebb mennyiségben próbáld ki, ahány kiló ragasztót bekeversz, annyi liter darálékot adjál hozzá. Ez egy jó ragacsos anyag lesz, javaslom a 48h száradást.
Többet is elbír, attól függ mihez lesz felhasználva.
Egy faház alját tervezem ilyesmivel feltölteni hogy ne költözzenek be az egerek patkányok. Beton lábakon áll így külön funkciója nem lenne.
Lehet olyan falszeget venni amely megtartja a lécet
A hungarocell szemcséket összefogó ragasztó, hőhídként funkcionál, ezért sokkal rosszabb az ilyen elegy hőszigetelése, mint azonos vastagságú normál hungarocell lapé. Az őrleményt olyan helyre kell felhasználni, ahová szárazon, ragasztás nélkül beönthető!
Betonba is használják.
Így egy vakolat káva mégsem lesz annyira rideg mintha nem lenne benne hungarocell.
Ha normálisan le van szigetelés a ház belülről ez a káva vakolat nem oszt nem szoroz legalább tartja az ablakot nem úgy mint egy sima hungarocell.
@@gaborkis-prumik7295 : Jól nézünk már ki, ha ez tartja az ablakot! 😉
@@uborka1956 Akkor szerinted mi tartja az ablakot?
@@gaborkis-prumik7295 : Bekötő vasak és PUR-hab. 😉
Hát ha hiszed ha nem nagyon sokat tart a nyílászárón a káva. A purhab szigetel hangot és hőt. Vizsgán meg is buktaták volna aki azt mondja, hogy a purhab tartja a nyílászárót.@@uborka1956
Hungarocell? Inkább polisztirolnak nevezném!
Nem rossz ötlet csak az a baj vele hogy vagy 25-30 éve használják ezt e technológiát betonozásnál az USA ba❗ Könnyű hőszigetelő beton készítésére
Itthon is használják, csak éppen perlittel. Bocsánat ha újat mondok, de hazunkhoz is használtak nem keveset, 80-as évekbeli ház, mióta ideköltöztem kerulgetem a zsákokat xd
Kókány level 99.
Kókányék dolgoznak 🤣
Miért, mit dolgoztál?
@@janosnagy4382 jól írtad, én dolgoztam. Van aki meg kókányol 🤣 kapufa
@@tiberiusjeffersontj630 Szóval kókány lett az eredmény amin dolgoztál?
@@tiberiusjeffersontj630 Okosabb maradtál volna, ha nem böfögsz ide. Te az a fajta vagy, aki csak pocskondiázni tudja a másik munkáját, magát meg az égbe emeli. Senki nem kér a fajtádból, unjuk már.
@@alfredkontar9698 mi a baj kontár?