Сучасний протигаз. Захист від радіаційного забруднення та газових атак.

Поделиться
HTML-код
  • Опубликовано: 25 июн 2023
  • Допомогти гривнею чи доларом на ремонт автопарку, пальне, спорягу, dr. peper можна тут:
    Наш Патреон: / hlopci_z_lisu
    Приват: 5168752086299362
    Моно: 4441114419511355
    Наш Pay Pal: lisovijpovstanec@gmail.com

Комментарии • 383

  • @casspirmk6338
    @casspirmk6338 10 месяцев назад +173

    Як колишній військовий хімік, можу доповісти, що без спецтехніки санобробки військ і організаційних заходів доставки чистої води, химикатів дезактіваціі , засобів фільтраціі воздуха і масової термінової евакуаціі , індивідуальні засоби захисту - це вкрай короткострокова імітація безпеки.

    • @hlopci_z_lisu
      @hlopci_z_lisu  10 месяцев назад +40

      Очевидно. Ми ж на цьому наголошуємо

    • @user-yy9zx4iv2s
      @user-yy9zx4iv2s 10 месяцев назад +18

      Пане військуовий, а що Ви порадите робити місцевому та й не місцевому населенню?
      Бо так звана влада меле таке, що мені просто хочеться взяти і голими руками тих придурків задушити.....

    • @neverland3825
      @neverland3825 10 месяцев назад +12

      @@facebook6006 з одного боку-так, з іншого-можна згадати як в перші дні народ масово ломанувся з Києва, затори, авто в яких закінчився бензин і т.п., хоча звісно все індивідуально, якщо живеш десь в провінції-то великих заторів і не буде, тим більше деяка частина публіки піде в отріцалово, буде дивитись умовного Стахіва і не буде наводити кіпіш

    • @user-gt9cu4ze1x
      @user-gt9cu4ze1x 10 месяцев назад +6

      @@neverland3825Хоч якась користь, від конспірологів!😂

    • @neverland3825
      @neverland3825 10 месяцев назад

      @@user-gt9cu4ze1x ))))))))

  • @shakur469
    @shakur469 10 месяцев назад +40

    Усі фільтри захищають від радіації, бо основне, що він має зупинити - радіоактивний пил. Не дати йому потрапити в середину організму та уникнути опромінення вже з середини

    • @neverland3825
      @neverland3825 10 месяцев назад +15

      не зовсім всі, має бути протиаерозольний фільтр, позначка "Р", бажано "Р3". стандартні коробки до радянських протигазів мають протиаерозольний фільтр

  • @SilverBlade001
    @SilverBlade001 10 месяцев назад +39

    Від радіоактивного пилу захищає навіть тканьовий респіратор 3 класу (FFP3), а тим більше фільтрувальна коробка P3 R. Ота ваша спеціалізована реакторна коробка то, напевно, з нейтралізацією радіоактивного йоду.

    • @centermeridianukraine
      @centermeridianukraine 6 месяцев назад

      так, але на не значний проміжок часу...

  • @user-xj8je9mk1b
    @user-xj8je9mk1b 10 месяцев назад +43

    Це як у Метро 2033, от тільки вже зовсім не гра, і перепройти вдруге не вийде. А вітер і справді може подути в бік Москви. Дякую, що робите все для нашої безпеки. Слава Україні!

    • @ukrop619
      @ukrop619 10 месяцев назад +1

      москва росія і все що пов'язано з цими рабами!!! пишеться з маленької букви

  • @user-ql3le8gu6o
    @user-ql3le8gu6o 10 месяцев назад +14

    Не зручно стріляти бо даний протигаз не є військовим,а цивільним.Якщо хочете стриляти то купуйте таке як S-10,M-55,M-50 ну пбо бюджетні ПМГ-1 і протигази серії ПМК-1/2

  • @tankistsdivana
    @tankistsdivana 10 месяцев назад +10

    Як би сказати, в цілому все не погано, але ні, від радіоактивного пилу і "гарячих" частинок щахистить практично любий фпк, хоч совкові гп 5/гп 7, бо їх фільтрує саме паф, а паф в сухих умовав майже не псується. І ще, панорамники не завжди круто, бо є пеги з хорошим кутом огляду, з яких можно стріляти нормально, і які можна використовувати з оптикою

  • @myaccount7166
    @myaccount7166 10 месяцев назад +10

    Навесні 2022 трохи розбирався у питанні протигазів, так що є що доповнити, може комусь буде корисно:
    1. Дуже не раджу зв'язуватися з фільтрами від ГП-5\ГП-7, скоріш з все вам впарять фільтр зі складів ГО ще радянських часів, а це означає що їм 30-40 років при терміні зберігання до 12 років (хоча у 2006 році русняве МНС наказом №140 встановило термін зберігання у 25 років, але навіть так - їх ресурс вичерпано). Яке життя може розвитися у фільтрі за 40 років я хз, але навіть просто дихати через нього чи використовувати для тренувань я б не радив. Бачив у інтернеті контору, яка стверджує, що виробляє і продає нові фільтри, але ніякої інфи про наявність в Україні заводів, виробляючих засоби захисту я не знайшов, так що, скоріш за все, це також "нові" старі фільтри складського зберігання.
    2. Поряд з літерами, які вказують на те, від чого фільтр здатен захистити є цифри від 1 до 3, які вказують на ступінь фільтрації від шкідливої речовини (1 - мінімальна фільтрації, 3- максимальна фільтрація). Тобто, запис А1P3 означає, що фільтр максимально захищає від аерозолей\пилу та трохи фільтрує пари та гази органічних речовин з температурою кипіння вище 65С. Це не розповсюджується на R - це маркування або є, або немає (тобто, не буває R1, R2 і т.і.)
    3. Існує 2 стандарта різьби фільтра\протигаза: STANAG 4155 (використовується у країнах НАТО) та ГОСТ 8762-75 (СРСР і русня). І те і те діаметром 40 мм АЛЕ хід різьблення в них відрізняється, тому використовуйте натівскі маски з натівськими фільтрами і русняві маски з руснявими фільтрами, інакше, у кращому випадку, не буде герметичного з'єднання маски та фільтру, а в гіршому - ви пошкодите різьбу. У країнах східної Європи, які перейшли на стандарти НАТО, але все ще мають великі запаси совкового військового спорядження, виробляють маски з так званою нормалізованою різьбою (наприклад, польські МР-5) до яких підходять фільтри обох стандартів, але якщо ви не впевнені на 100% що у вас саме такий - я б не радив ризикувати.
    4. Протигаз не здатен захистити людину від радіаційного випромінювання, також радиация не "літає" у повітрі сама по собі. Небезпеку становлять мікроскопічні часточки радиоактивного пилу, які, якщо попадуть в організм, будуть опромінювати вас з середини, що буде вкрай негативно для здоров'я. З одного боку це погано, бо окрім захисту органів дихання вам також треба захистити шкіру, одяг, волосся і, найважливіше, слизові поверхні (якщо хто не знав, у вухах також вони є), з іншого - все що здатне відфільтровувати пил і аерозолі вам допоможе для захисту органів дихання. Тому, якщо на фільтрі вказано P3 - це ваш вибір, навіть якщо окремо не вказано R (доречи, русняві не використовують маркування R взагалі, тільки Р; мабуть вважають що це і так очевидно, що якщо фільтр фільтрує пил, то і з радіоактивним пилом він також впорається). Якщо ви зовсім на бюджеті, то майте хоча б якісний респіратор ("лепесток", FFP3 і т.і.) - він також зможе захистите ограни дихання від радіоактивного пилу, але вам також буде необхідно зробити щось з захистом очей.
    5. Зверніть увагу, що відфільтрований пил залишається у фільтрі, тобто, коли ви зайдете у приміщення і знімите протигаз вам буде потрібно якось утилізувати фільтр, щоб він вам у приміщенні не "світив".
    6. Окрім протигазу дуже раджу подбати про йодід калію (тільки будь ласка, не купуйте йодомарин, в нього концентрація у тисячу разім нижча ніж треба і тим паче не пийте йод як радять деякі довбні - це смертельно небезпечно!!!) і завжди мати його при собі (у машині, на роботі і т.і.), про захист шкіри (резинові чоботи, резинові перчатки, скотч для герметизації, костюм хім. захисту, або принаймні пончо\накидка з щільного брезенту), про тривожну валізку і про те, що конкретно (можете навіть на бумажці написати) ви і ваши близькі будуть робити, якщо бахне.

    • @SilverBlade001
      @SilverBlade001 10 месяцев назад +1

      чувак, хз, де ти там і з чим розбирався, але маркування R на фільтрах то не "радіація", а "Reusable", тобто багаторазового використання, тобто фільтр (коробка, тканьовий респіратор, інший різновид фільтра /потрібне підкреслити) після короткочасного використання не потребує негайної заміни.

    • @neverland3825
      @neverland3825 10 месяцев назад

      @@SilverBlade001 мабуть виникла плутанина між спеціалізованою коробкою "reactor", яку купили хлопці з відео, і позначкою R в маркуванні інших виробів, яка дійсно означає що виріб багаторазового призначення, як ви і написали. легкі респіратори формально одноразові, іноді є уточнення "протягом зміни" і т.п., фактично одноразові респіратори норм якості проти пилу дуже часто використовують декілька разів, поки порветься резинка чи трапиться щось подібне. хоча це і не правильно, звісно. Але думаю обмеження "одноразовий" частково викликано міркуваннями безпеки, бо на всій зовнішній поверхні одноразових фільтрів збирається відфільтрований бруд і реально в нього влізти руками/надихатись при повторному одяганні. якщо це пилюка від гіпсової шпаклівки-то в принципі нічого страшного, а якщо бак.аерозоль або радіоактивний бруд-то вже не дуже

    • @myaccount7166
      @myaccount7166 10 месяцев назад

      ​@@SilverBlade001 Чувак, я не заявляв що експерт у питаннях хімічного\радіаційного захисту, що нагуглив то і нагуглив. Для цього коменти і є, щоб виправити, якщо є помилки.
      Хіба R то не від Reactor? Ок тоді якою літерою\комбінацією позначається помаранчевий колір?

    • @SilverBlade001
      @SilverBlade001 10 месяцев назад

      @@myaccount7166 помаранчевий - Reactor, це позначення не скорочується ніяк.

    • @SilverBlade001
      @SilverBlade001 10 месяцев назад

      @@myaccount7166 і помаранчевий - це фільтрування йоду, а не якоїсь віртуальної "радіації".

  • @user-gc2qu1ps9r
    @user-gc2qu1ps9r 10 месяцев назад +11

    Дякую, особливо за роз'яснення смужок в нормальному вигляді.

    • @user-gc2qu1ps9r
      @user-gc2qu1ps9r 10 месяцев назад +2

      П.С, Забули розказати про маску для снорклінга із паралоновою губкою в якості фільтра :)

  • @iskarik5938
    @iskarik5938 10 месяцев назад +14

    У дитинстві я якось розбирав цей радянський "універсальний фільтр". Власне все вірно - він дійсно універсальний, тобто однаково погано фільтрує абсолютно все. Власне фільтр складається з двох частин - пилоуловлювача, та капсули з активованим вугіллям. Чорт його знає під який розмір молекул це вугілля було розраховане і чорт його знає, на який розмір домішок у повітрі розрахований матеріал пилоуловлювача. Але пам'ятаю, що його ресурс - не більше двох годин. Так би мовити - дві години психологічної підтримки.
    Також не варто було гнати на респіратори - власне їх завдання захищати органи дихання від пилу, у тому числі радіоактивного. І з цим завданням нормальні респіратори справляються. Інша справа, що вони захищають ЛИШЕ від пилу. Недовго.

    • @Hemulio
      @Hemulio 10 месяцев назад

      2 години - скоріше за все вигадка
      В сучасних фільтрах ( в тому числі як на відео), ресурс роботи наприклад в агресивному хімічному середовищі ±15 хв. Далі - захищати мінімально буде, але вже йде на спад. Коли говоримо про совкові фільтри - задача максимум фільтрувати пил на польовій дорозі, для алергіків.

    • @SilverBlade001
      @SilverBlade001 10 месяцев назад

      @@Hemulio ресурс кожного конкретного фільтра залежить як мінімум від того, яка хімічна речовина в повітрі, і яка її концентрація. Для цього в стандартах є відповідні таблиці. Наприклад, той же фільтр А1 при концентрації циклогексану 1000 часток на мільйон витримає не менше 70 хвилин, а при тій же концентрації хлору - тільки 20 хвилин. А фільтр А3 при концентрації циклогексану 8000 на мільйон - 65 хвилин, а хлору 10000 на мільйон - 30 хвилин. Зрозуміло, що з фільтром А1 заходити у щільну хмару хлору взагалі не варто.

    • @SilverBlade001
      @SilverBlade001 10 месяцев назад

      @@Hemulio ну і нескладно порахувати, що якщо зайти з фільтром А3 у хмаринку циклогексану з концентрацією лише 1000 часток на мільйон, то ємність такого фільтра в таких умовах ймовірно дозволить йому витримати і 500+ хвилин. Ну і з хлором 1000 часток на мільйон фільтр А3 проживе не 20 хвилин, як А1, а десь ближче до 300.

  • @anatoliygrechukha7117
    @anatoliygrechukha7117 10 месяцев назад +24

    Сам інженер-хімік. Повірте в плані захисту, совєцька маска набагато краща за сучасні панорамні. У нас на виробництві використовується бром, при загрузці в реактор апартчики стараються дістати маску ГП. Фільтри іноземні нормальні. Від радіації захистить добрий респіратор, оскільки небезпеку становить пил, від гама променів не захистить протигаз.

    • @hztn
      @hztn 10 месяцев назад +10

      - Чув деякі атомщики носять товсті лінзи на окулярах не просто так, а щоб погасити частину бети яка летить прямо у очі (а ще ж пил) при щоденній роботі з нормованими дозами. Тож захист очей теж дуже важливий.

    • @ivanbogdanoich8274
      @ivanbogdanoich8274 10 месяцев назад +1

      Радянська маска краща тільки в тому, що повністю закриває голову, хоча при роботі з бромом це неабиякий плюс, бо мав досвід потрапляння декількох крапель брому на руку - шкіру роз'їдає практично миттєво а рана загоюється довго (в моєму випадку більше двох місяців). Радянські фільтри також можуть бути нормальні, принаймі фільтр ПБФа затримував аміак і випари концентрованих кислот.

    • @kostya_turyst
      @kostya_turyst 10 месяцев назад +1

      @anatoliygrechukha7117 практичне питання - а як поєднують радянські маски і сучасні фільтри? Діаметр один, але ж різьба різна

    • @anatoliygrechukha7117
      @anatoliygrechukha7117 10 месяцев назад +1

      @@kostya_turyst чесно, ніколи не питав у апаратчиків, який фільтр в підсумку. Завжди думав, що там сучасний фільтр, оскільки старі фільтра вже не проходять по строку придатності.

    • @yeresss
      @yeresss 10 месяцев назад

      ​@@kostya_turystвкручувати потрібно з силою, тоді встають, особливо ті, що з пластиковим корпусом, з металевим теж встають, але трохи наперекос.

  • @user-wc8gq7ev7g
    @user-wc8gq7ev7g 10 месяцев назад +18

    Деза! Усі фільтри захищають від радіації (точніше радіоактивного пилу, який є носієм радіонуклідів). Насправді навіть звичайни будівельний FFP3 респіратор з цим впорається.

    • @vinnrex9442
      @vinnrex9442 10 месяцев назад +2

      Дай бог вам здоров´я з будівельним респіратором...

    • @vit2412
      @vit2412 10 месяцев назад +6

      @@vinnrex9442 ,респіратор це краще ніж нічого.Дай Бог,щоб він не знадобився.

    • @Hemulio
      @Hemulio 10 месяцев назад +2

      Захист від радіації в "чистому вигляді" - десяток метрів бетону, захист від носіїв радіонуклідів - будь-який фільтр, який спинить якомога менші тверді частинки. Тож абсолютно правильна думка.

    • @shakur469
      @shakur469 10 месяцев назад +2

      Ви не праві. У респіраторі відкриті вуха / очі

    • @vinnrex9442
      @vinnrex9442 10 месяцев назад +1

      @@shakur469 і волосся, звісно воно потім випаде, але...

  • @MegaJosef5
    @MegaJosef5 10 месяцев назад +43

    Мира, добра и процветания Украине!!! Бэлгород на з'вязку!!!

    • @RoRo-cs9qr
      @RoRo-cs9qr 10 месяцев назад +7

      ВайтСіті привіт))

    • @vadymvv
      @vadymvv 10 месяцев назад

      Оторвано от реальности с Блєтгорода

    • @MegaJosef5
      @MegaJosef5 10 месяцев назад

      @@vadymvv что оторвано???

  • @maxgrey5851
    @maxgrey5851 10 месяцев назад +17

    1. В нормальных военных противогазах, для удобства прицеливания, "банка" накручивается сбоку. 2. "Банка" имеет не только ограниченное время использования, но и ограниченный срок хранения(как правило --- пятилетка). 3. Для того, чтоб под противогаз не сифонило снаружи, бороду нужно не подстригать, а брить наголо и подбирать противогаз по своему размеру.

    • @user-cn4xx5jt9d
      @user-cn4xx5jt9d 10 месяцев назад +3

      Ага, производители масок Maskpol и тех что показывает автор такие " да да , мы идиоты, поэтому наши противогазы стоят на снабжении спецназов GROM и GIGN 🤡🤡

    • @maxgrey5851
      @maxgrey5851 10 месяцев назад

      @@user-cn4xx5jt9d Ты это к пункту №1 написал, смешной?! Какие противогазы стоят на снабжении у GROM--a и GIGN--a я не знаю. Если им удобно целиться в противогазах с центральным расположением "банки", то это их дело. У армейских противогазов боковое расположение "банки" не просто так, но объяснять это и что-то доказывать тебе --- зря время тратить.

    • @SilverBlade001
      @SilverBlade001 10 месяцев назад

      @@maxgrey5851 ты забываешь про хоботы. То, что резьба по центру, совсем не значит, что фильтр при надобности не может болтаться где-то в сумке сбоку. )

    • @maxgrey5851
      @maxgrey5851 10 месяцев назад

      @@SilverBlade001 Аж ни разу не забываю про "хоботы"! Более того, считаю, что средние и высокие "банки", защищающие от максимального списка отравляющих веществ, только так(в сумке сбоку) и должны носиться, а короткую и не громоздкую "банку" можно и к маске привинтить, но крепить её(короткую "банку") лучше на боковую резьбу(для удобства прицеливания). Кстати, предыдущий "оратор" обо всём этом и словом не обмолвился, а только "пукнул" про мудрость производителей противогазов с центральным расположением резьбы и не меньшую мудрость снабженцев "GROM-a" и "GIGN-a", забывая, что и производители противогазов с боковым расположением резьбы тоже не дураки.

  • @schwertr.g973
    @schwertr.g973 10 месяцев назад +13

    Дякую хлопцям ! Чекаю завжди на нові випуски !
    Україна переможе !!!

  • @adamjensen253
    @adamjensen253 10 месяцев назад +13

    Щиро вдячний вам за вашу працю. Україна понад усе!

  • @Vitossio
    @Vitossio 10 месяцев назад +8

    Дякую вам хлопці.

  • @vinnrex9442
    @vinnrex9442 10 месяцев назад +6

    Ну, накінець то відео з практичними порадами, а то всі інші тільки попереджають про небезпеку, але не кажуть що робити у випадку такої ситуації. Дуже дякую.

  • @user-ng1sn9uh6i
    @user-ng1sn9uh6i 8 месяцев назад

    "О, повітряна тривога..."
    Хлопці, бережіть себе. Дякую за інформацію

  • @kovalyurii7278
    @kovalyurii7278 10 месяцев назад +8

    Дякую за те, що захищвєте Україну 💙💛

    • @user-kv6tq9rq3r
      @user-kv6tq9rq3r 10 месяцев назад

      давай и ты к ним - нам перегной еще нужен а всушники у нас кончаются в ходе контр отступления

  • @user-zc4yc1pl3x
    @user-zc4yc1pl3x 10 месяцев назад +6

    Велике дякую за цікавий матеріал та приємну подачу.

  • @Affrit
    @Affrit 10 месяцев назад +14

    Не маю нічого проти спеціалізованих фільтрів, але по факту будь якого здатного зупинити звичайний пил буде достатньо. Бо це і є головна загроза, що вдихнеш радиоактивний пил який потім в середені буде фонити. А так альфа частки зупиняє лист паперу, а бета частка чи гамма випромінення пройде наскрізь через маску, тобто взагалі байдуже який там буде фільтр.

    • @_ohra_stablt
      @_ohra_stablt 10 месяцев назад

      Бету зупиняє фольга, так що технічно фільтр таки його зупинить, металеві елементи у фільтрах є)

    • @hlopci_z_lisu
      @hlopci_z_lisu  10 месяцев назад

      @_ohra_stablt можливо, але в офіційній документації ми нарили інфу лише про "Reactor". Інформації про здатність фільтрувати радіоактивні частки у інших фільтрів немає.

    • @SilverBlade001
      @SilverBlade001 10 месяцев назад +5

      @@hlopci_z_lisu від того, що пил/аерозоль радіоактивний, він не стає менше пилом/аерозолем. ;) Просто біля реактору присутні дрібніші частки, які при віддаленні від реактора злипаються докупи з більш великими. Якщо не лізти в реактор, то реакторний фільтр не дуже і потрібний, вистачить будь-якого протиаерозольного 3-го класу. Взагалі, назва "реакторний" мала б наштовхувати на думку, що то є фільтр для робіт поряд з реактором, а не десь, де реактором і близько не пахне. )

    • @neverland3825
      @neverland3825 10 месяцев назад +5

      @@SilverBlade001гугл пише що фільтр "reactor"-радіоактивний йод, метилйодид радіоактивний та радіоактивні частинки. тобто швидше за все ви праві, якщо не лазити навколо реактора-то вистачить звичайного протиаерозольного р3. але якщо хлопці вже купили-то гірше від нього точно не буде

    • @Affrit
      @Affrit 10 месяцев назад +3

      @@_ohra_stablt Хіба що від слабо енергетичної. Частка з енергією 50МеВ долає 4см алюмінію, 5МеВ майже 1см. Для надійного захисту від бети потрібен шар сталі хоча б кілька міліметрів, а краще зі свинцю, чи кілька сантиметрів оргскла

  • @hellpatrol7130
    @hellpatrol7130 10 месяцев назад +37

    Олександр Купний, дозиметрист який порядка 15 років проводив заміри в маш залі 4 енергоблоку чаес, стверджує, що проти радіації фільтрів не існує. Достатньо респіратора який не пустить радіоактивний пил до вас у легені бо він там залишиться назавжди і буде фонити до вашої смерті. А борода і коси є фактично накопичувачами цього гівна.

    • @user-gr4kr1rw9c
      @user-gr4kr1rw9c 10 месяцев назад +16

      Ну виходить що протигаз вже краще ніж респіратор, за тою ж логікою, адже слизову ока ніхто не відміняв

    • @SilverBlade001
      @SilverBlade001 10 месяцев назад +5

      @@user-gr4kr1rw9c в слизовій ока пил не буде циркулювати десятками років, як в легенях, де середньодисперсний пил захоплюється в стінках альвеол макрофагами, які гинуть, намагаючись його перетравити, вивільняють медіатори запалення, а пил далі захоплюється іншими макрофагами, і так до нескінченності, а якщо пил ще й радіоактивний, то окрім хронічного захворювання легень ще й пухлини полізуть.

  • @taras2138
    @taras2138 10 месяцев назад +2

    Шикардос відос респект

  • @user-yh9ms6hd4k
    @user-yh9ms6hd4k 10 месяцев назад

    Дякую Вам! 😇

  • @vasylsytar8190
    @vasylsytar8190 10 месяцев назад

    Ви молодці!

  • @user-zo6ry4oz7k
    @user-zo6ry4oz7k 10 месяцев назад

    Дякую за контент

  • @alextrofimets4002
    @alextrofimets4002 10 месяцев назад

    Подяка за працю.

  • @Vladymor
    @Vladymor 10 месяцев назад +57

    Невже ви також відчуваєте небезпеку підриву заес в найближчі дні?😢 Нехай нас ця біда обмине, скільки ще страждань українці повинні перетерпіти...

    • @sergbio5527
      @sergbio5527 10 месяцев назад +20

      Скільки потрібно, щоб зрозуміти хто тобі друг, а хто ворог. З ким пожна і потрібно мати справу, а від кого навіть рівчак із крокодилами не убереже. Матінка природа та її добір у дії. Зроби правильні висновки, або зникни. Усе просто. Розумних вчать книги, дурнів - життя.

    • @dmitryhetman1509
      @dmitryhetman1509 10 месяцев назад +12

      Загроза цілком реальна, а що зупинить ворога від цього? Все що треба вони вже замінували для цього

    • @vadymvv
      @vadymvv 10 месяцев назад +3

      Нас нічого не має дивувати чи шокувати.

    • @Otto_Wechter88
      @Otto_Wechter88 10 месяцев назад

      На жаль, так буде завжди. Допоки русняві пісеньки, фільми і культурка з мовою будуть толеруватись населенням, доти вони будуть вважати нас "ісконно РуССкім насєлєнієм", і це факт.

    • @FoxMail3
      @FoxMail3 10 месяцев назад +2

      також відчуваємо небезпеку від РФ?😢 страждань українці НЕ повинні перетерпіти...

  • @allnightodessa4998
    @allnightodessa4998 10 месяцев назад +4

    Одеса з вами! Україна переможе!

  • @LandwehrAFU
    @LandwehrAFU 10 месяцев назад +1

    Дякую! Бажаю здоров'я!!!

  • @user-pb7xx8yg4w
    @user-pb7xx8yg4w 10 месяцев назад

    Спс за ролик.полезный

  • @darnbest3991
    @darnbest3991 10 месяцев назад +1

    Дуже чекав цей випуск, дякую

  • @gearfacts1273
    @gearfacts1273 10 месяцев назад +4

    У мене "трофейний" сучасний протигаз панорамний ГП-9 з фільтром "Оптим" , але й фільтри до ГП-5,ГП-7 сумісні з ним )

    • @neverland3825
      @neverland3825 10 месяцев назад +1

      а у більшості протигазів фільтри сумісні за різьбою, по моєму. наприклад сербські фільтри Тrayal цілком норм прикручуються до гп-5. але звісно треба завчасно перевірити, чи підходить фільтр до протигазу по під'єднувальним розмірам

    • @gearfacts1273
      @gearfacts1273 10 месяцев назад +3

      @@neverland3825 просто сучасні російські протигази, що армійського зразка , що цивільні майже всі сумісні з радянськими фільтрами...

  • @user-rt4im8us7e
    @user-rt4im8us7e 10 месяцев назад +1

    Дякую Вам за працю. Чудовий випуск.

  • @borys_brytva449
    @borys_brytva449 10 месяцев назад

    Дякую

  • @tyagloevgeniy1842
    @tyagloevgeniy1842 10 месяцев назад +2

    Всё таки я правильно зробив що поставив кронштейн на АК і поставив коліматор , приціл добре піднявся і можна тепер буде цілитись і в протигазі , якось я над цим ще не міркував, треба буде спробувати.

  • @Arizona125_4
    @Arizona125_4 10 месяцев назад +2

    Двічі поспішив із коментарями. Сорі😅 дякую за актуальну інформацію і чудове відео!

  • @zevsisver
    @zevsisver 10 месяцев назад

    дякую

  • @LikeToWar
    @LikeToWar 10 месяцев назад +1

    Дякую за відео. Пізнавальне. Слава Україні!

  • @user-qv4jo4fv1w
    @user-qv4jo4fv1w 10 месяцев назад

    Дякую , все круто зробили.

  • @Drunken_Overlord
    @Drunken_Overlord 10 месяцев назад +5

    Тааак.. ПІду підберати нормальний протигаз. Дякую вам за вашу працю та круте відео, як завжди!)

    • @petroleinik6358
      @petroleinik6358 10 месяцев назад

      Орієнтуйтеся на захист від речовин які є в найближчих підприємствах. Аміак, хлор

  • @OldMcDonald-io2xn
    @OldMcDonald-io2xn 10 месяцев назад +5

    Тактична борода вже й не така тактична. Тепер розумію чому в армії змушують голитись. Щоб не проколоти протигаз.

    • @SilverBlade001
      @SilverBlade001 10 месяцев назад +5

      ну і при пораненнях брудну волосню з ран вигрібати теж таке собі задоволення. 🙄

  • @robertlee340
    @robertlee340 10 месяцев назад

    Дякую за інформативне відео, як раз вчасно :)

  • @user-er7xt1ti9z
    @user-er7xt1ti9z 10 месяцев назад

    Здороывья та наснаги😉

  • @piZda_pycHe
    @piZda_pycHe 10 месяцев назад

  • @user-th2ex4if3e
    @user-th2ex4if3e 10 месяцев назад

    Хлопці, ви найкращі!

  • @usergy652
    @usergy652 10 месяцев назад

    Коментар для поширення цього відео 🇺🇦

  • @Roman29.01.S
    @Roman29.01.S 10 месяцев назад

    Вітаю , дякую за відео та корисну інформацію. Вподобайка

  • @andreker5014
    @andreker5014 8 месяцев назад

    Від звичайного диму він не захищає від слова "зовсім"! Це дуже важливо!

  • @teoguik7597
    @teoguik7597 10 месяцев назад +2

    Дякую з огляд!!! Слава УКРАЇНІ!!!

  • @RailmanK
    @RailmanK 10 месяцев назад

    Це ж треба було стільки вивчити!!! Лайк однозначно

  • @sergmarch2257
    @sergmarch2257 10 месяцев назад +2

    Будь який фільтр захистить від потрапляння радіоактивних речовин в легені до певної міри (адже це , як правило пил), але від зовнішнього опромінення ніякий протигаз не врятує. Тобто ходитити по сантиметровому шару, зараженог пеплу чи пилу не можна, ніякий протигаз з фільтром не захистить. Від зовнішнього опромінення врятує знання інтенсивності, та час який продовжується дія опромінення.

  • @Viacheslav_K
    @Viacheslav_K 10 месяцев назад +1

    Хлопці, дякую за відео!)
    Як завжди, інформативно і душевно.
    Нехай Бог береже вас!

  • @MykhailoChobaniuk
    @MykhailoChobaniuk 7 месяцев назад

    Крута інфа🇺🇦
    Дякую за вашу роботу!!!

  • @Atronomore
    @Atronomore 10 месяцев назад

    Дякую за огляд!

  • @johnatanshade2711
    @johnatanshade2711 10 месяцев назад

    Треба захищати ще і шкіру.

  • @user-wj7en5dt1v
    @user-wj7en5dt1v 10 месяцев назад

    Дякую за відео! Вподобайка (коментар в підтримку).

  • @siergeysanctus7380
    @siergeysanctus7380 10 месяцев назад

    Чудове відео. Дякую. Слава Україні! Смерть оркам!

  • @Nafo_user
    @Nafo_user 8 месяцев назад

    Навіть шпалери в тему ковдри і камуфляжу рудого ❤

  • @oleksiihumeniuk8260
    @oleksiihumeniuk8260 10 месяцев назад

    Комент для підтримки відео

  • @user-sr4xx4zz5j
    @user-sr4xx4zz5j 7 месяцев назад

    Дякую дуже корисно, продовжуйте викладати цю корисну інформацію🔥🔥🔥)))

  • @user-zr7nu7sx6q
    @user-zr7nu7sx6q 10 месяцев назад

    🇺🇦✌

  • @RoRo-cs9qr
    @RoRo-cs9qr 10 месяцев назад +6

    ГП 5 не такий вже і херовий . Ціна копійки. Працює норм. А филітр можно і інший купити

    • @SilverBlade001
      @SilverBlade001 10 месяцев назад +1

      нууу... А ти в ньому колись намагався щось корисне робити? А з тих, що лежали на зберіганні, стопудово ще й протизапотівальні плівки на стекла потирили. І от сидиш ти такий, нічого не видно, не чути, і намагаєшся зрозуміти, що краще - швидко здохнути від атаки, чи повільно від цього дива каральної техніки... 😁

    • @user-hu9jb7og9v
      @user-hu9jb7og9v 10 месяцев назад

      Фільт перевірений))) в дитинстві перевіряли😂😂😂

    • @RoRo-cs9qr
      @RoRo-cs9qr 10 месяцев назад +1

      @@SilverBlade001 якщо ці пі.ри йобнуть то і гп 5 хрен знайдеш. Дуже великий дефіцит вже зараз + не кожна родина може виділити 3-4 тис грн . На сучасний. А в родину надо 3- 4 мінімум...тому гп 5 для більшості пересідити в закртій квартирі норм буде

    • @hellpatrol7130
      @hellpatrol7130 10 месяцев назад

      ​@@SilverBlade001нічого там не запотіває, хіба мороз -30. І стріляти зручніше ніж в панорамній масці. Просто треба свій розмір брати.

    • @neverland3825
      @neverland3825 10 месяцев назад +1

      @@SilverBlade001 я робив корисне в гп-5, багато разів і навіть не знаю яку кількість часу сумарно. не далі як пару днів назад обробляв город хімікатами в ньому. можна працювати, справа звички. 2 мінуси, коли на вулиці холодно і тим більше мороз-стекла дійсно запотівають, і другий мінус-дуже звужене поле зору, треба бути уважним, щоб за щось не перечепитись і не наїбн_тись. Мав свого часу і панорамну маску, щось типу ппм 88, в такому працювати звісно набагато зручніше, поле зору набагато ширше

  • @user-pk4ch7ce1h
    @user-pk4ch7ce1h 10 месяцев назад

    Класна стрижка

  • @mktn2446
    @mktn2446 6 месяцев назад

    Дякую за контент панове)
    Слава Неньці Україні, слава війську ЗСУ!

  • @Oleksii25
    @Oleksii25 10 месяцев назад

    🇺🇦

  • @user-me4md9ms6o
    @user-me4md9ms6o 10 месяцев назад

    Слава Україні 💛💙

  • @m_m_anatolevich
    @m_m_anatolevich 10 месяцев назад

    😎👌

  • @josedonizetidores5091
    @josedonizetidores5091 10 месяцев назад

    ✌️🇺🇦💪

  • @alexanderdreamkiller5241
    @alexanderdreamkiller5241 10 месяцев назад

    Дункан Маклауд, як давно я не чув цього імені 😀

  • @reliyef_development
    @reliyef_development 10 месяцев назад +2

    🇺🇦🇺🇦🇺🇦🤝👍👌

  • @user-li2hm4di8l
    @user-li2hm4di8l 10 месяцев назад

    оооо в мене була така сама тумбочка на задньому фоні в лагері

  • @_Da1v3r
    @_Da1v3r 10 месяцев назад +3

    Jeez.. Це ж спас. або "панорамник". Доречі, непогано, якщо б такі набори роздавали якби що. І , ця застаріла штука це ГП3. Слоненятко. Я 3 такі з банками живими на Майдан віддав друзям. Чорний це ГП 5, теж є. Я запасливий.. У різних варіантах. 9.54 він тримає стару банку протигазу. Каже не знае від чого він мав би захищати.Проти диму та сльозогіну тримае на ура. Тіко виїдае ресурс за 2-3 години. Але навіть враховуючи вік ціх банок і слоненяток, трьом людям на Грушевського вони не дали відійти.

  • @user-qv5nq7ck5r
    @user-qv5nq7ck5r 10 месяцев назад +1

    Служив у гдр,1985-1987,протигази були із фільтром зліва,цілитись булозручно,але що це було-не пом'ятаю.

    • @nevv1436
      @nevv1436 10 месяцев назад

      Пмг "нерехта" ? Чи пбф "хом'як" ?

  • @Num879
    @Num879 10 месяцев назад +3

    Слава ОУН УПА!

  • @user-lz6cv7hp1g
    @user-lz6cv7hp1g 10 месяцев назад +3

    Привіт.
    Протигази(четвірка,п'ятірка,або щось подібне)можуть захистити на 30% від різних загроз.
    Радіоактивні речовини і бактерії не входять у цей список.
    А від вірусів захиститись неможливо в принципі.хіба ізолюючі системи.
    На цю коробку(фільтр)має надіватись фібра.такий мішечок із спеціальної тканини,захищає від аерозолів.
    А що стосується респіраторів.так ті можуть захистити від 1,5-2%різних загроз.і це в кращому разі.

    • @SilverBlade001
      @SilverBlade001 10 месяцев назад +4

      татишо(с)
      наркоман чи бот?
      чи бот-наркоман?

  • @olegsemenets2496
    @olegsemenets2496 10 месяцев назад

    В Бахмуті використовували іприт. Знайомий приїхав звідти з незрозумілими симптомами. Розказував про жовтий дим. У всякому разі, лікарі діагностували симптоми, як отруєння іпритом.

    • @SilverBlade001
      @SilverBlade001 10 месяцев назад

      Від іприта в першу чергу були б пухирі на шкірі, а не незрозумілі симптоми, ні? Жовтуватий дим з незрозумілими наслідками то скоріше хлорпікрин. Рус|-|я хлорпікринові гранати часто використовує. А лікар - йолоп.

  • @solomonsamsonovich
    @solomonsamsonovich 10 месяцев назад +13

    не надо гнать на респиратор, он защищает от ионизированной пыли

    • @vadymvv
      @vadymvv 10 месяцев назад +1

      Думаю питання у розмірі фракції

  • @RAMZES717717
    @RAMZES717717 5 месяцев назад

    Є в мене совковий, із відкритиви вухами)) Коли треба потрібнити багато цибулі - часто допомогав)) Тобто не чутно навіть запаху. Робимо висновки.

  • @solnca88
    @solnca88 10 месяцев назад +1

    Дякую за відео. Але варто запрошувати того, хто розбирається для таких специфічних тем

  • @user-ff4zr6ev4v
    @user-ff4zr6ev4v 10 месяцев назад +1

    Можливо получится стріляти з боковим каліматором.

  • @SameWe
    @SameWe 10 месяцев назад

    Комментарий для продвижения канала

  • @user-hu9jb7og9v
    @user-hu9jb7og9v 10 месяцев назад +2

    В мене ,,нерехта,, для лівші, цілитися добре. Фільтри військові, їх вистачить з головою

  • @leopold5685
    @leopold5685 10 месяцев назад +4

    Хорошее видео, благодарю.
    Я гуглил противогазы, которые доступны на рынке Украины в данный момент (27.06.23) и вот какой нюанс - противогаз который вы демонстрировали на видео сейчас стоит от 2250 грн и выше и количество предложений не сказать чтоб много. Другие противогазы производства адекватных стран - от 5000 и выше. ГП-7 стоит 1000-1500 грн, ГП-9 около 4000.
    А теперь внимание тот самый ненавистный ГП-5 стоит... 350 гривен. Новый (ну как новый, со складов годов этак 80-х). Думаю, что можно найти и дешевле. Кстати, зеленые фильтры к нему на которые так косо смотрит ведущий (отчасти я его понимаю) стоят 100 грн за штуку.
    К чему я это все - между 350 гривнами и 5000 как бы есть достаточно ощутимая разница и возникает закономерный вопрос а стоит ли отдавать треть своей зарплаты за подобный СИЗ, который не факт, что ещё пригодится. Стоит также учесть, что в данный момент я нахожусь более чем в 300 км от ЗАЭС. В общем вопрос такой, есть ли смысл переплачивать более чем в 10 раз, заранее благодарен.
    Берегите себя, надеюсь, что прогнозы ГУР не оправдаются...

    • @user-cl4kc4st7z
      @user-cl4kc4st7z 10 месяцев назад

      Якщо у вас є умовна "тітка Буданя", яка зможе ОПЕРАТИВНО повідомити вас (умовних 2 хвилини від бабаху (навіть не ядерного - самої системи охолодження, і ви ВЖЕ побігли пакуватися)).
      то нащо воно вам потрібно???
      Зібрали найцінніше, склали у ваш ШВИДКИЙ СПРАВНИЙ, ЗАПРАВЛЕНИЙ автомобіль та й дали драпака.

    • @user-cl4kc4st7z
      @user-cl4kc4st7z 10 месяцев назад +1

      Але...
      Але треба розуміти певні моменти:
      1. Якщо виникне БАБАХ, то разом із ним може виникнути електромагнітний імпульс.
      Звичайно, ВСІ (всі, хто виживе) з часом дізнаються (супутники, сейсмодатчики і тому подібне), але на це потрібен ЧАС.
      2. Вітер може ЗМІНИТИ НАПРЯМОК (тобто, буде не найбільш ФАТАЛЬНА концентрація (в порівнянні з тією, де КОНЦЕНТРОВАНІ нейтрони+електрони складуть догори лапками ВСІХ, хто не в крутому багатометровому укритті), проте, ДОСТАТНЯ, щоб хапанути свою дозу, і через кілька років відкинути лапки від раку шкіри чи ще чогось подібного).
      Тобто, навіть якщо ви драпанули від основного бабаху на умовних тисячу-дві кілометрів, то це ще НІЧОГО не означає (попереднього разу - про бабах вперше заговорили норвежці, бо подуло саме в ЇХНЮ сторону).
      Якщо коротко: є КРУТЕ укриття - все НОРМ (пересидите кілька тижнів та й вилізете).
      Якщо ж НЕМАЄ, то навіть чимала відстань може вас НЕ врятувати.

    • @pee_on_zelia
      @pee_on_zelia 10 месяцев назад +4

      @@user-cl4kc4st7z не нагнітай, бабах буде лише від атомної зброї, де рівень збагачення урану 90 відсотків і більше, для роботи станції достатньо збагачення від 5 відсотків..
      Найгірше що може відбутися це пошкодження конфайнменту, сплавлення активної зони та випаровування радіоактивних часточок впродовж років, що і було на Чорнобилі (активна зона була зруйнована перевищенням тиску пари), однак завдяки Ліквідаторам скоротилося до місяців...

  • @volodymyrprysyazhnyuk1274
    @volodymyrprysyazhnyuk1274 10 месяцев назад +1

    в фільтрі ГП-5 щось схоже на активоване вугілля тільки дрібне і в вигляді дрібних циліндрів. Ми в дитинстви часто хз розбирали.

    • @SilverBlade001
      @SilverBlade001 10 месяцев назад

      Ну, то активоване вугілля і є :) Китайці зараз роблять навіть якусь пластикову фільтроподібну потороч, яка розкручується, і в яку те вугілля можна засипати з мішка, але щось воно не викликає великої довіри. )

  • @user-zy8dv1he6v
    @user-zy8dv1he6v 10 месяцев назад

    ЗВП-01У (ОМ-90) як варіант.

  • @yariklev7
    @yariklev7 10 месяцев назад

    Все чітко і зрозуміло, без зайвої води. Дякую за Вашу працю!
    А скажіть, ви часом не зустрічали інформації про методи захисту маленьких дітей, в точніше немовлят? Буду вдячний якщо зможете підказати

    • @SilverBlade001
      @SilverBlade001 10 месяцев назад

      Кращий спосіб захисту немовлят - вивезти їх вже зараз кудись подалі, західніше від Умані, наприклад. Або в Київ, хоча Київ влітку то розпечена пекельна срака, і аренда дорога. Краще пару-трійку місяців десь відпочити умовно на природі, ніж чекати, поки воно бабахне. Якщо не бабахне - тим краще.
      Для дітей від 1.5 до 15 років використовують протигази ПДФ-Д, ПДФ-Ш. ("Д" - дошкільний, "Ш" - шкільний вік). Коштують в районі 1тис грн. Або імпортні дитячі, але вони в кілька разів дорожчі.
      Для немовлят до 1.5 року - теоретично захисні камери КЗД-4 (КЗД-6). Але їх не випускали вже кількадесят років, і зараз знайти щось таке - майже не реально. Концептуально це сумка по типу спортивної, з прорезиненої тканини, в якій одна з стінок замінена на великий тканьовий фільтр з додатковим поглинаючим шаром (скоріш за все там якось було понатрушено чи понаклеєно активованого вугіллячка між шарами фільтрувальної тканини).
      З немовлятами проблема в тому, що у них легені дуже слабкі, і всосати повітря через протигазну коробку вони не можуть в принципі.
      З точки зору банальної ерудиції, можна спробувати пошити подібну сумку. Прогумована тканина в Україні є, і коштує недорого. А замість фільтру використати три-чотири шари спанбонду/агроволокна. Площа фільтру повинна бути велика, щоб повітря якось проходило всередину. Як ті камери КЗД виглядали, нагуглити можна.

    • @SilverBlade001
      @SilverBlade001 10 месяцев назад

      Ну або просто замотати те немовля у пару шарів того спанбонду або агроволокна, як конфетку, і швидко тікати.

  • @87373jdhdb
    @87373jdhdb 7 месяцев назад

    фільтр гп5 з азбестом.. кажуть це шкідливо ніби то)
    а враховуючи ще коли він буво зроблений, ніби то азбест стає активнішим

  • @militaryanalytics4247
    @militaryanalytics4247 10 месяцев назад

    11:11 Якщо хочете зручно користуватися оптикою з протигазом то беріть протигаз з маскою ШМС (наприклад ПРВ-У), або ПБФ. Шутка

  • @oleksiylevenets8957
    @oleksiylevenets8957 10 месяцев назад +4

    Ну одягнув, а де хім захист?

  • @user-xl7ww7ys1t
    @user-xl7ww7ys1t 10 месяцев назад +1

    Как уже писали многие, радиация страшна пылью, так что фильтр совка справится. И наоборот, без полного ОЗК, противогаз даёт не защиту а менее летальные последствия, ведь пыль попадает в поры кожи и как минимум рак кожи будет обеспечен. Так что пока у вас с собой нет костюмов - вам лучше выбраться из зоны поражения задолго до окончания первой банки, желательно в темпе вальса. Так же не менее важно чем ношение противогаза и ОЗК является умение их правильно снять, потому как спастись от опасности, а потом грязной рукой залезть под маску что бы ее снять - это провал.
    Ну и да, таблетка йода до или вплоть до 2 часов после контакта повышает шансы щитовидки на вашу длинную жизнь.
    Самое лучшее средство - автомобиль. При правильном использовании даёт 100% защиту от радиации.

  • @olegkot6562
    @olegkot6562 10 месяцев назад +3

    Скажіть, будь ласка, Вашу думку або рекомендації жителям Запоріжжя, чи нам це допоможе? Або молитву 😂

    • @SilverBlade001
      @SilverBlade001 10 месяцев назад +10

      Купити хоча б десяток респіраторів FFP3 (аптека або будмаг), запас води на пару тижнів, трохи харчів; кілька рулонів мішків для сміття, включаючи великі, в які можна ховати брудний одяг.
      Поробити копії всіх документів і скласти оригінали в купку на випадок евакуації.
      Якщо приймаєте ліки - подбайте про запас на пару місяців.
      Вивчити пам'ятку з йодопрофілактики. Але йодид калія в Запоріжжі вже купити навряд чи можна. Є шанс, що його будуть видавати працівники ДСНС. Спиртовий розчин краще не вживати ні в якому вигляді. Йодинол (синій йод) трохи безпечніший, але його зараз можна знайти хіба що у ветеринарних аптеках, пошукайте.
      При викиді - без потреби не виходити з дому 2-3 дні, поки не осяде пил. Скоріш за все, доведеться пересидіти вдома не кілька днів, а кілька тижнів, бо таку кількість людей швидко евакуювати неможливо.
      Якщо вікна не герметичні пластикові, а дерево зі щілинами, в які дме вітер - позаклеювати. Завіси з будівельної плівки на двері та вікна - опціонально.
      Ніякого пилу в хаті, приберіть хату чистенько вже зараз. При радіаційному викиді - тільки вологе прибирання, ніяких пилососів. Перед дверима - вологе ганчір'я, щоб витирати ноги. Брудний верхній одяг в хату не заносити, по можливості; а якщо заносити - одразу ховати в великі пластикові мішки.
      А якщо є авто та/або гроші - краще поїдьте на пару-трійку місяців кудись відпочити, зніміть десь хату в селі, де завгодно на захід від Умані. Такі події завжди краще спостерігати з відстані в кількасот кілометрів.

    • @hztn
      @hztn 10 месяцев назад

      - Ну й молитися щоб вітер був не на вас... Пам'ятайте що кацапи підірвали ЧАЕС довго чекаючи коли піде вітер на Європу, бо зазвичай вітер дме з Європи на совок...

    • @olegkot6562
      @olegkot6562 10 месяцев назад

      @@SilverBlade001 Дякую.

  • @tokitok408
    @tokitok408 10 месяцев назад

    Тільки вчора шукав

  • @Kostyk_Butenko
    @Kostyk_Butenko 10 месяцев назад +2

    Стосовно атома. Росіяни мислять форматом пепеваги сильного над слабким, як чингусхан, чи гопніки з маацкви. Чи російські бояри - кріпостні. Як що почнемо дипломатичні пнремовини, вони підірвуть Атомну Електростанцію, з більшою вірогідністю, ніж як що ми зруйнуємо кремль, чи спалимо сенкт петербург)))

  • @alexnikoleko2656
    @alexnikoleko2656 10 месяцев назад

    О, оце правильне відео. Також погане передчуття щодо ЗАЕС.

  • @fixitdnipro6401
    @fixitdnipro6401 10 месяцев назад

    Від радіації захиститись неможливо! Можна захиститися від потрапляння радіоактивного пилу в дихальні шляхи. Це вже залежить від фільтрації різного розміру часток. Тому будь який фільтр має змогу знизити ураження дихальних органів в різній мірі. Але жоден не захистить від радіоактивних газів, які теж продукуються при вибухах. Тому треба вийти із зони ураження якнайшвидше, поки гази не дійшли, чи сховатись і перечекати в загерметизувавши приміщення максимально, поки пилюка не осяде, а гази не здує вітром

  • @FAUST_UA
    @FAUST_UA 10 месяцев назад

    Озвп о1 у непоганий протигаз навіть, от тільки я б фільтри перекинув по іншому, і до речі воні потіють коли набігаєшся в них, так що хай не брешуть що цього не буде

  • @yuriylev9136
    @yuriylev9136 10 месяцев назад

    Хотілося би отримати посилання де можна придбати? Дякую

  • @katserko
    @katserko 10 месяцев назад

    КС? Карпатська Січ?

  • @HeliHitman
    @HeliHitman 10 месяцев назад +2

    Я оце якраз зібрався собі протік брати)
    Радянський іільтр має вугілля в складі
    Його задача очистка від радіоактивного пилу, ну і іще там щось але я його маркування не памʼятаю
    А доречі юзали фільтри фірми avec?

    • @SilverBlade001
      @SilverBlade001 10 месяцев назад +1

      Майже всі фільтри мають вугілля у складі, це ота літера "А". ;) І його задача - поглинання хімічних речовин, а не пилу. Пил фільтрує тканьова гармошка "Р".

    • @HeliHitman
      @HeliHitman 10 месяцев назад +1

      @@SilverBlade001 я мав на увазі фільтру, а не вугілля. Не коректно написав