A tudomány és a vallás találkozása (1. rész) | Istent keresem #13

Поделиться
HTML-код
  • Опубликовано: 21 окт 2024

Комментарии • 25

  • @netken8704
    @netken8704 5 лет назад +2

    Nagyon kellemes a hangod, gondolkoztál már szinkron színészeten? :)

  • @tivadarseress6380
    @tivadarseress6380 5 лет назад +4

    Nagyszerű, hogy erről a témáról is készülnek videók! Valóban nem a konfliktus az egyetlen lehetőség a tudomány és a vallás találkozása esetében. Jó lenne, ha minél többen belátnák ezt.

    • @solyom8034
      @solyom8034 4 года назад

      Talán néhány vallásnál igazad van de a kereszténység nem ilyen bár konfliktus itt is csak azért van mert az emberek teljesen irracionálisan ragaszkodnak a vallásukhoz akkor is ha semmi alapja.
      A feltétlen hit pedeg szimpla ostobaság.

  • @jozsefdevecz-g6d
    @jozsefdevecz-g6d Месяц назад

    Igaz igazságos embereknek nem gond eldönteni, van vagy nincs ISTEN!ÁMEN?.-.!

  • @coitacristian5261
    @coitacristian5261 5 лет назад +1

    Latom Kent Hovind-ot emlitetted meg. Ha annyira hisz az az ember Istenben, es vallasos ember, kene tudja milyen buntetesek jarnak bizonyos tevenykensegekert. Illene tudni h bortonben van, sikkasztasert. Kerdezem en: ha az a nagy hivo nem fel h Isten megbunteti amiert nem volt korrekt ember, en miery kene feljek?

  • @frizso
    @frizso 5 лет назад

    Már pedig konfliktusok léteznek. Ok-okozati összefűggések vannak. S ha okok vannak és okozat is van akkor a konfliktusoknak eredménye is lehet és azoknak következménye a konfliktus megoldása után realizálódhat. S végül visszaállhat az eredeti állapot. a Normál Hullám!

  • @zsoltszolgalo
    @zsoltszolgalo 5 лет назад +6

    Hajrá Mátyás !

  • @royalshet6735
    @royalshet6735 Год назад

    Hol vagy?
    Merre jársz?
    Hiányoznak a videóid!

  • @devidszabo6680
    @devidszabo6680 4 года назад

    Már párszor leírtam, miért hülyeség a bibliát bárminek alapjául venni, de legyen. Nincs rá konkrét értelmezés. A teológusoknak sincs támaszuk vagy bármiféle indokuk, mikor mit vegyenek szó szerint, mit metaforikusan. Nem tudják megindokolni miért épp úgy kell értelmezni ahogy. Szerintem a szó szerinti értelmezés a legmegfelelőbb, más különben sajátosan azt lehetne belemagyarázni amit csak akarsz és szintúgy azokat se lehetne megcáfolni. Ha innen indulunk ki, a lehető legnagyobb ellentmondásban áll a természettudományokkal. Arról, hogy a természettudomány csak az anyagi dolgokkal foglalkozik és átlépte volna a saját határát egyezik Magyar Ateista Társaság közvetlen alattam lévő hozzászólásával, melyre annyi volt a reakciód, hogy materialista jelzővel láttad el, ami nem elfogadható válasz. Még valami, az információt a használója teszi azzá ami, azáltal hogy hasznos lesz a számára. Önmagában csak szimplán adat. (Szóbeli infó érettségi egyik tétele, habár teljesen elfogadott definíciója még nincs).

  • @giacoborgatti5108
    @giacoborgatti5108 3 года назад +1

    Xd

  • @sarasavanya
    @sarasavanya 5 лет назад +3

    A teremtéstörténet szó szerinti értelmezéséből nem következik az az állítás, hogy a Föld 6000 éves. A Biblia elsősorban az emberiség történetével foglalkozik, a bibliai teremtéstörténet is az emberiség teremtésének történetéről szól, az az előtti időkkel nem foglalkozik részletesen a Biblia. A Biblia sehol sem állítja, hogy a Föld 6000 éves.

    • @Istentkeresem
      @Istentkeresem  5 лет назад +4

      A Biblia valóban nem állítja azt explicit módon, hogy a világmindenség 6000 éves. A fiatal föld kreacionisták azonban szó szerint értelmezik az 1Mózes első fejezetét, s ennek megfelelően szerintük Ádámot Isten a hatodik napon teremtette. Mivel a nemzetségtáblázatok olykor tartalmazzák a különböző személyek életkorát is, ezért e kreacionisták szerint kiszámolható, hogy Ádámtól Ábrahámig 2000 év telt el. Ábrahám pedig Kr. e. 2000-ben élt, vagyis 4000 évvel ezelőtt. Ebből következik a fiatal föld kreacionisták azon állítása, hogy a világmindenség 6000 éves.

    • @lidyjenei514
      @lidyjenei514 5 лет назад +1

      Ez így azért nem állja meg a helyét, mert az 1 Mózes 1-ben azt írja, hogy KEZDETBEN teremtette Isten az eget és a földet. A kérdés: mikor volt ez a kezdetben? Mert nem kizárható, hogy a kezdetben és a “legyen világosság” események között jelentős idő eltelt.
      Nem kötekedés, jók a videók, csak így tovább.

    • @sarasavanya
      @sarasavanya 5 лет назад

      Teljes mértékben egyetértek és velem együtt sok más kreacionista is.

    • @magnamater100
      @magnamater100 4 года назад

      Az ember teremtése kétféleképp van előadva a bibliában. Az első változatban Isten szóval teremt. Létezett e beszéd, mikor még nem volt kivel beszélni, és az egyedűlálló lény nem szorult arra, hogy közölje magával amit gondol, mert beszédnélkűl is tudta, mit gondol.
      A másik variáció szerint saját kezével agyagból formálta az embert, pedigkeze se volt, továbbá már fejlett élőlények voltak melyeket tovább lehetett fejleszteni. Évát ádám oldalbordájából teremtette, nem törődve vele, előbb ki kellett piszkálni az Y kromoszómákat. Az első változatban megáldja, amásodik változatban megátkozza azősszülőkTEHÁT NYILVÁN EGY HARMADIK MEGOLDÁS AZ IGAZt