Premier GSP după furtunosul Manchester City - Arsenal, 2-2 cu scântei » Legătură directă din Anglia

• Опубликовано: 22 сен 2024
  • Jurnalistul GSP Daniel Grigore îi are invitați, la Premier GSP, pe liderul fan clubului Manchester City din România, Dragoș Borz, și jurnalistul GSP Alexandru Barbu: „Cetățenii” au smuls un punct în derby-ul cu Arsenal, 2-2, la chiar ultima fază a meciului. „Tunarii” au jucat o repriză întreagă cu un om mai puțin, după eliminarea controversată a lui Trossard + Chelsea s-a distrat în derby-ul Londrei, cu West Ham, scor 3-0. Nicolas Jackson a fost MVP-ul duelului, cu două goluri și o pasă decisivă + Manchester United a mai făcut un pas greșit în campionat. „Diavolii” au remizat cu Crystal Palace, 0-0, iar Top 4 e din ce în ce mai departe + Liverpool n-a avut emoții pe Anfield cu Bournemouth. Elevii lui Arne Slot au tranșat soarta partidei în prima repriză, scor 3-0