Мандрівка довоєнним Тернополем: підземне місто 1

Поделиться
HTML-код
  • Опубликовано: 4 дек 2024
  • #тернопіль #мандрівка #місто #серіал #підземелля #скарби #суспільне
    Перша серія розкриває таємниці стародавніх підземель. Саме вони стали порятунком та місцем прихистку для кількох сотень тернополян. Підземні тунелі міста - загадка для вчених, яку досі не розгадали. ПІд час досліджень вони намагаються знайти карту підземних лабіринтів давнього Тернополя і віднайти таємничі скарби, що заховані в його стінах.
    Підпишіться та натисніть 🔔 щоб отримувати сповіщення про нові відео та трансляції
    Читайте новини тут: suspilne.media...
    Ми в Telegram: t.me/suspilnet...
    Ми в Facebook: / suspilne.ternopil
    Ми в Instagram: / suspilne.ternopil
    Долучайтеся до спільноти у Viber: cutt.ly/YlE13gn
    Політика взаємодії з аудиторією на цифрових платформах Суспільного:
    cutt.ly/qkVvY4w

Комментарии • 7

  • @oliahrubska9656
    @oliahrubska9656 Год назад +2

    Дякую, дуже цікаво! Було б добре провести ґрунтовне дослідження цих ходів, можливо не зараз, в майбутньому після перемоги.
    Практично кожне містечко мабуть має свої ходи, підземелля і таємниці. Моя бабуся завжди розповідала мені, що в козівській церкві Успіння Пресвятої Богородиці був ще один великий дзвін (зараз є два старих і один новий дочепили недавно). Цей дзвін закопали люди на території церкви, щоб його не переплавили під час німецької окупації. Проводились пошуки, але дзвін так і не знайшли. Костел в Козові зазнав такої ж долі, як і тернопільський.

  • @Sergei4599
    @Sergei4599 7 месяцев назад

    Точно є між над ставною церквою , катедри , і зеленою церквою ще за часів козацтва , особливо замітно надставною церквою там зроблений рукотворний вал зі сторони ставу , тягнувся до підйому вулиці Богдана Хмельницького з пересіченням вулиці Гоголя і до вулиці Острозького і так до зеленої церкви , місто посуті сама була центральна частина , десь вже в 17-18 столітті місто почало розростатися але одне було не зміне всі будівлі будувалися на возвишеності по тій причині так було легше обороняти і крипосні стіни розбудовувалися це можна прослідкувати як Острозького до рогатки майже всі будівлі знаходяться на горбі якщо добре розкопати то де неде можна докопатися до фундамента стіни , тому і відповідно будувалися тунелі це впершу чергу використовувалися як склади так і схованка якщо місто впаде а на рахунок того що їх післявоєнний час почали масово закопувати ну так зараз таксамо роблять бо будівлі то будуюця

  • @DariyaLakoma
    @DariyaLakoma Год назад +1

    А лабiринти та пiдземелля були не тiльки у Тернополi. У нашому дворi в Гусятинському районi був пiдвал з 4 ногами, а дальший прохiд був засипаний. Я впевнена, що продовження бул о.I нацмовiрнiше це було пiдземелля ,яке йшло до церкви.

    • @DariyaLakoma
      @DariyaLakoma Год назад +1

      Нiшами аркаси. Поправка.

    • @DariyaLakoma
      @DariyaLakoma Год назад

      Вибачте, будь ласка. Опечатка. Ви правi. Це були як маленькi келìi, десь 2,5×1,5м. А, можливо, i бiльшi. Вже точно не пам'ятаю. Вхiд у льох та келii зверху як арка.

  • @scorpio_venom7753
    @scorpio_venom7753 7 месяцев назад

    Жила поруч с 3 школою.Лазили у 1973 році у підземелля під костелом.Воно засипано було.вода.щурі.Тоді в костелі був склад з атрибутикою від драмтеатру.Реальні фрески які. Замальовували вапном фарбою а вони проступали.Потім там була картинна галерея.Де директором був Ігор Герета.І він досдліджував і історіюміста і підземель.Особисто лазила в дитинстві.Це що зараз розповідаєте. Догадки.вимисел.Немає дослідників і досліджень...А ви там ьули? Я була.і все памятаю.А де дослідження і рукопис Пана Герети?

  • @all_gen_i
    @all_gen_i 2 месяца назад

    тільки дивним чином більшість з цих обєктів а можливо і всі підгребло кдб