Prieinamas skaitmeninis vadovėlis: viena mokymosi priemonė skirtingiems skaitymo poreikiams

Поделиться
HTML-код
  • Опубликовано: 19 окт 2024
  • Mokymų tikslas - supažindinti leidėjus su įtraukiosios leidybos principais ir jų taikymu rengiant skaitmeninius vadovėlius.
    Nacionalinė Švietimo agentūra (NŠA) bendradarbiaudama su Lietuvos audiosensorinė biblioteka (LAB) kviečia vadovėlių ir kitų priemonių autorius, leidėjų atstovus į mokymus. Jau 2025 m. birželio 28 d. įsigalios LR Gaminių ir paslaugų prieinamumo reikalavimų įstatymas, kuris įpareigos, kad skaitmeniniai vadovėliai atitiktų el. leidiniams keliamus prieinamumo reikalavimus. Koks skaitmeninis vadovėlis yra prieinamas ir kaip jis užtikrina įtrauktį švietime? Sužinoti kviečiame dalyvaujant Lietuvos audiosensorinės bibliotekos mokymuose.
    Remiantis statistiniais duomenimis, spausdinto teksto dėl regos ar fizinės negalios, disleksijos negali skaityti 10 proc. visuomenės. Dalis šios grupės žmonių - mokyklinio amžiaus vaikai, kuriems dėl regos, skaitymo sutrikimų spausdintas vadovėlis nėra tinkama mokymosi priemonė, tačiau tinkamai parengtas skaitmeninis - išspręstų kylančius sunkumus. Ypač svarbu, kad prieinama skaitmeninė mokymosi priemonė patogesnę, kokybiškesnę patirtį užtikrintų kiekvienam moksleiviui.

Комментарии •