Decybel listopad 1971

Поделиться
HTML-код
  • Опубликовано: 21 дек 2024

Комментарии •

  • @tamaraarmata3807
    @tamaraarmata3807 2 года назад +4

    Ten program był logiczny, satyryczny i sarkastyczny. Taki powinien być też program współpracy władzy z tubylcami.A jest alogiczny, sadystyczny, smarkastyczny.Dzięki. Pozydyrawijam serdecznie.

  • @PCongeries
    @PCongeries 3 года назад +6

    Text piosenki /Młynarskiego bezcenny do naszych czasów,historia się wróciła jak bumerang.

    • @SHIVUS111
      @SHIVUS111 3 месяца назад

      Młynarski ponadczasowy. Nie znałem tej piosenki, a to dobra ilustracja dni dzisiejszych, choć mam wrażenie, że obecnie ogłupianie ludzi jest kilka poziomów wyżej niż w czasach kiedy piosenka powstała.

  • @tompol7537
    @tompol7537 3 года назад +7

    super !!

  • @jankowalsky8244
    @jankowalsky8244 3 месяца назад

    Dziękuję!

  • @magorzatamichalak9222
    @magorzatamichalak9222 7 лет назад +14

    Więcej! 'Prosiemy!' 'Kuniecznie'!

  • @grzegorzserafinski
    @grzegorzserafinski 3 года назад +4

    🤫👌Fajna ta sprężynka! Miałem z bratem na spółę takie piłkarzyki na sprężynce na bank ten sam dźwięk jest.

    • @tomaszwiatr781
      @tomaszwiatr781 2 месяца назад +1

      Tak, tak, pamiętam, tzn.nie tyle pamiętam, co sobie właśnie przypomniałem 😅

  • @gabrysiap1928
    @gabrysiap1928 2 года назад +2

    No i jesteśmy w tym samym miejscu.

  • @BitmapAxis
    @BitmapAxis 8 лет назад +13

    dzieki bardzo!!!! czy jest szansa na wiecej materialow z Jerzym Dobrowolskim?

  • @andysobotnick2005
    @andysobotnick2005 6 лет назад +4

    Czy je co z Ilustrowanego Tygodnika Rozrywkowego?

  • @baca350.1
    @baca350.1 3 года назад +6

    Każdy piłkarzyk miał inny brzdęk. Miałem taki. Grało się kulką z łożyska i dżwięk trafienia w blaszaną brameczkę był bezcenny.

    • @hanskloss2230
      @hanskloss2230 3 года назад +2

      Tak było, strzelałem stoperem i trafialem w bramke przeciwnika.

    • @tomaszwiatr781
      @tomaszwiatr781 2 месяца назад

      ​@@hanskloss2230w miarę możliwości znaczy się, jak się udało, bo to się kulało

  • @lukluk1914
    @lukluk1914 6 лет назад +3

    Chyba zgrane z kasety albo szpuli ktora dawno nie była przewijana bo echo niemiłosierne 😀

    • @Marecheck1978
      @Marecheck1978 3 года назад +6

      To jest nagranie z radiowych magnetofonów szpulowych hi-fi, a ten pogłos to charakterystyczny element ówczesnych słuchowisk radiowych np. "W Jezioranach" itd. W studio siedziało przy stole paru wykonawców, a przy każdym stał/wisiał mikrofon pojemnościowy. Ten pogłos nadaje specyficzny klimat, przestrzeń. Marnie by to brzmiało, gdyby dźwięk był "wyprany" (na dzisiejszą modłę). Paradoksalnie, obecne, wysterylizowane do przesady, podbite, cyfrowe nagrania brzmią "plastikowo" >>> ruclips.net/video/z83BJ0Kvdo4/видео.html

    • @acatiilg
      @acatiilg 3 года назад +3

      @@Marecheck1978 to zupelnie nie o to chodzi: poglos a echo to dwie rozne sprawy. Zwroc uwage 1:02 doskonale slychac kwestie ktore byly lub beda. Takibefekt powstaje jak tasma dlugo lezy nieprzewijana- wredy jedna warstwa namagnesowuje sasiednia. Jak przewiniesz je raz na jakos czas to warstwy sie delikatnie inaczej ukladaja i nie ma tego efektu.

    • @Marecheck1978
      @Marecheck1978 3 года назад +6

      @@acatiilg A, o to chodzi. Rozwialiśmy nieporozumienie. Dygresja; Jestem realizatorem dźwięku i byłym pracownikiem technicznym TVP (i nie tylko). Miałem okazję tworzyć muzykę do dwóch filmów kinowych, wielu programów, więc teorie znam :D Tu, mamy do czynienia z tzw. pozostałością magnetyczną (namagnesowaniem "szczątkowym", co ma związek z efektem histerezy magnetycznej). W ówczesnych, wysokiej klasy maszynach (gł. "radiowe" magnetofony szpulowe, magnetowidy Ampex QUADRUPLEX z zapisem wzdłużnym ścieżki audio i silnym prądem magnesowania) to jest/był charakterystyczny efekt. Ten typ tak ma :D Wybrałem inny przykład >>> ruclips.net/video/qVcPdwRv4wM/видео.html Na marginesie, ciekawostka; Przy zapisie HI-FI metodą heliocentryczną (+zapis "wgłębny") efekt nie występuje. To zrozumiałe ;) W nowszych rozwiązaniach (BetacamSP lub SVHS625 np. AG-7750 > betacam.palsite.com/pics/trackbg.gif ) poza zapisem helio, symultanicznie był rejestrowany (na brzegu taśm) wzdłużny sygnał audio (tak, jak w magnetofonach) wraz z impulsami synchronizacji i timecod'em, więc przewijam swoje przepastne archiwum audio/wideo profilaktycznie, co parę lat, ale po to, aby uniknąć odkształceń fizycznych - głównie, brzegów taśm. Pozdrawiam.

    • @acatiilg
      @acatiilg 3 года назад +3

      @@Marecheck1978 super. W sumie tasm to nie używam chyba już że 20 lat, a jeśli już to tylko celem digitalizacji. Ja jestem a właściwie bylem realizatorem dźwięku, choć amatorem to jednak kilka większych imprez zrealizowałem, także niestety chorobę audio mam nieuleczalną😀. Milo wymienić kilka sensownych uwag w czasach kiedy wszyscy na wszystkim się znają, zwłaszcza na dźwięku 😀

    • @Marecheck1978
      @Marecheck1978 3 года назад +3

      @@acatiilg A ja, Kolego, jestem w trakcie nocnych kopiowań... dysków 3,5'' sprzed ponad 25 lat. Cóż, ostało się, jak dotąd, ok. 75%. I tak, nieźle. Spodziewałem się większych strat. Parę odzyskałem "Disksalva'mi". Grunt, to 3mać nośniki w miarę suchym pomieszczeniu, w jednakowej temperaturze i z dala od pól elektromagnetycznych :D Kaset posiadam setki... Powoli zaczynam digitalizować. Niektóre "rodzynki", z wczesnych lat '80, mnie szokują... HAHA! Pozdrawiam!

  • @zbigniewbryska5335
    @zbigniewbryska5335 3 года назад

    drewniane piłkarzyki mieli moi starsi koledzy. mażyłem o piłkarzykarzykach. i rodzice mi kupili na gwiazdkę. ale już były inne. z plastiku. boisko już nie było z drewna. pierwsze z początku lat 70 były najlepsze bo pilkarze mieli kształty i twarze ludzkie. pokolorowane. jak rzolnierzyki. plastikowa wersja pilkarze już byli odlani z plastu w dwóch kolorach. białym i żółtym. to już jak zaczął się kryzys.