Дякую за україномовний канал! ❤ Мова - це зброя, а не пісня солов’я!!!💙💛Переможемо!!!🇺🇦🇺🇦🇺🇦Інформація цікава і корисна! Дивлячись інших , листя на полуниці зрізала! Вона достатньо швидко відновлюється! Вкорінюю вуса в стаканах для розсади! Вдається! Полуниця посаджена на агроволокно! Дякую❤
Дякую вам, пані Оксано, саме вчасно це відео , бо дивлюсь на килим полуниці і не знаю, що краще і що взагалі робити. Тепер, дякуючи вам почну стригти та підживлювати. Наснаги вам, мирного неба, доброї ночі.
❤ Оксана, доброго дня. З Вами дуже цікаво. Може Ви підкажете як боротися з кротами. Для мене вони це незкінченне зло. Там де є хоча трішки мульчі,перерито все. Не вспіла посадити нову грядочку(ще не замудьчова)уже по одному ряду пройшовся,два кущики підняв.А біля компосної кучі,це просто жах,підходити страшно,щоб не провалитися. Допоможіть будь ласка. Здоров'ячко у мене трошки здає,ніжки робляться линиві,але ж люблю Землю і все,що росте.А та тварюка сліпа просто з мене знущається. Миру, добра, злагоди і чистого неба.❤❤❤
Слава Україні!дякую з цікаву розповідь!А можна про сушіння полуниці дізнатися в окремому відео,дуже цікаво!Можливо є досвід сушіння інших плодів?Я, минулого року ,сушила томати і заливала їх оливковою олією з часником,дуууже сподобались.
І ще в мене запитання стосовно пастіли. Я весь час побоююся, що вона заплісявіє, тому перед тим, як щакладати пастілу в сушарку доводжу до кипіння. А потім ще й зберігаб в холодильнику. Але багато хто з блогерів пише, що не кп'ятять ягоди. Почула, що Ви також закладаєте сирі. І що насправді добре зберігається? Ви завжди розказуєте що і як, пояснюєте причинно наслідкові зв'язки, тому я Вам довіряю.😊
Дуже корисні ваші відео, пані Оксано! Дякую! А що то за київське сухе варення? Це як цукати? І скільки кульок кидати в літрову баночку і якого вони повинні бути розміру?
Так, це, по суті, цукати. Ніби варення без сиропу. У XIX столітті було фірмовою київською стравою, відомою далеко за межами міста. Це варення не потребує герметичної тари для зберігання, має приємний, неприторний смак і цілком може замінити цукерки. Щодо кульок - не принципово. Я на 3-літрову банку кидаю 2-3 кульки розміром близько 1,5см. Але мама, наприклад, вкладала туди звичайну чайну ложечку, а одна знайома навіть чистий, сухий цвях. На літрову банку вистачить і однієї кульки, але якщо і більше вкинете - не біда.
@@2v4vomelnyk0v2v Дуже дякую за відповідь! Чекаємо відео про київське варення! Ми теж намагаємося якомога більше сушити та в'ялити дари природи, дуже подобається ожина сушена, в цьому році і полуниці насушили, а от пастилу вже з яблук будемо робити, не встигли з полуниці.
Вітаю вас! Шановна п. Оксано! Щиро вдячна вам за вашу працю ! Підкажіть, будь ласка , як ви ставитесь до біоприпарату "Мікосан" і коли його використовувати ? Дякую!❤
Добрий вечір. Мікосан, на мою думку, препарат непоганий. Містить, як мінімум, три групи речовин, добутих з трутовиків. Ці речовини руйнують клітинні стінки патогенних грибів. Застосовувати треба протягом усієї вегетації з профілактичною метою.Як і всі біопрепарати, раз на 7-10 днів. Краще працює у жарку і суху погоду. Тому сподіватись, що у дощову погоду моментально захистить від фітофтори чи чогось подібного, не варто. Треба профілактувати. Ще один недолік - не можна розмножити, бо не містить живих клітин).
Доброго здоров'я пані Оксана.Обожнюю ваш канал,і всю цінну інформацію.Потребую допомоги) Підкажіть чи можна висадити полуницю на місце де 3 роки назад росли качки,сезонів 5 може трохи більше,чи не згорить вона в такій землі.Зарання ДЯКУЮ!!!
Коли качки перестали перебувати на тій території? Якщо зовсім нещодавно, у цьому сезоні, то краще зачекайте. Якщо ж минув хоча б рік-півтора, як місце це пустувало без качок, то можна. Краще було б, щоб цей грунт був заздалегідь перекопаний, постояв трохиу такому вигляді. Одразу у свіжоперекопаний краще не висаджувати.
Доброго дня, з приводу підживлення, маю гелі NPK один 22,22,22 а інший 4,44,10 Міркую першим зараз, а фосфорним у вересні... І чи варто додавати мікроелементи до них??? Що до боротьби з шкідниками і хворобами, що скажете за колоїдну сірку??? Рано по весні обробляв препаратами Танос + Таліус, то полуниця з чистим листом і зараз стоїть!!!
Трохи про полуницю я розповідала у весняному відео: на одному місці краще вирощувати 3-4 роки, але, якщо трохи заморочуватися, то може рости і 5-6. Цього року шестирічна гарно відплодоносила, бо не мала змоги пересаджувати. Хоча дуже великої було мало, але загальна маса з грядки - нормальна. Висаджувати нову грядку краще у липні- серпні. Тоді урожай буде вже наступного року. Якщо вкорінюєте вуса, вкоротіть їх, залишивши одну розетку. ЇЇ і укорінюйте, не відрізаючи. Якщо ділити кущ, то обирайте з нього для посадки наймолодші ріжки. Сподіваюсь, знайду час показати усе це, хоч для себе цього року не маю в планах таких робіт).
Майже. За вийнятком окремих особливостей обрізки і підживлення. Ремонтантні - більш чутливі, бо сильно виснажуються. Тому бувають випадки, що навіть може пропсти (загинути) на 3-4 рік. Але якщо бережно відноситись (не травмувати, поливати, підживлювати) то благополучно дає гарний урожай 2-3 роки, потім дрібнішає. Тоді треба змінювати місце. Нове гарно підготувати (заправити перегноєм, суперфосфатом і калій сульфатом). Краще це зробити за пів року/рік. Висаджувати можна як килимовим способом (20смХ20см у шахововому порядку). Так і рядами (в ряду відстань 20 см, між рядами 60-70). У першому випадку вуса можна не видаляти, ділянка заростає повністю, а через 3 роки змінити ділянку. У другому випадку вуса наступного року можна укорінювати у міжряддях, а через 2-4 роки старі ряди видалити. Одним словом, майже так само, як і звичайна полуниця. Проте більше годувати, більше поливати, обрізати краще навесні. Захищати.
Доброго дня!Пані Оксано хотілось би почути від Вас таке: як Ви відноситесь до канал"Агродвиж"по продажу триходерми ?Ваша думка для мене важлива.Дякую за відповідь.Всього Вам найкращого.😅
@@2v4vomelnyk0v2v Щиро дякую за швидку відповідь,і хотілось би при Вашій можливості побачити відео про вирощення триходерми,думаю для більшості Ваших підписників це питання було б цікавим.Миру і тиші всім нам.
Мульчу, яка не перетрухнявіла до кінця сезону, крахе видаляти - там, наймовірніше, збереглося багато шкідників і збудників хвороб. Можна, щоправда, обробити грунт разом з мульчею, але економніше без неї. Щодо новосадки: мульчувати чи ні - то ваша справа. Якщо вам подобається мульчування і є чим, то, звичайно, мульчуйте. Але до мульчі бажано, на мою думку, додавати обробку, як мінімум, триходермою (або препаратами на її основі).
Точної відповіді нема: залежить від вашого попелу. Не бійтесь зайвого оцту - він не зашкодить ані грунту, ані рослинам. Додаєте, доки перестане інтенсивно булькати. Орієнтовно може бути бля 50 мл. Але це не якась визначена цифра
Дуже дякую! Так приємно Вас слухати - і мову, і поради, які Ви даєте. Наснаги Вам! І миру нас всім!
Дякую за працю і корисні поради! СЛАВА УКРАЇНІ! СЛАВА ЗСУ! Перемогу над ворогом#
З нами Бог, з нами правда, перемога неодмінно буде за нами!!!
Слава всім хто дарує нам мирне небо!!!
Дякую за україномовний канал! ❤ Мова - це зброя, а не пісня солов’я!!!💙💛Переможемо!!!🇺🇦🇺🇦🇺🇦Інформація цікава і корисна! Дивлячись інших , листя на полуниці зрізала! Вона достатньо швидко відновлюється! Вкорінюю вуса в стаканах для розсади! Вдається! Полуниця посаджена на агроволокно! Дякую❤
Продовжуємо підтримувати україномовний канал.
Слава нашим захисникам.
Дякую! Як завжди цікаво, актуально, стисло. Приділіть, будь ласка, увагу ремонтантній полуниці
Дуже змістовне і своєчасне відео! Дякую!
Вітаю.Ви, як завжди своєчасно з інформацією.Дякую вам за все, що ви робите для простих людей.❤
Дякую вам, пані Оксано, саме вчасно це відео , бо дивлюсь на килим полуниці і не знаю, що краще і що взагалі робити. Тепер, дякуючи вам почну стригти та підживлювати. Наснаги вам, мирного неба, доброї ночі.
Дякую за таке розгорнуте відео. Як на мене, додавайте більше практичних моментів, ще раз дякую
Згодна з Вами щодо практичних моментів. Але самій дуже складно знімати і діяти. До того ж, часу мало через гарячий сезон.
Дякую за важливу для мене інформацію. Вперше побачили вас, а за таку чисту щиру рідну мову, підписуюсь на вас
Дякую за цінні поради,а головне дуже вчасно.Окреме дякую за мову!
Дуже вдячна за ваші корисні поради!!! Миру вам та процвітання!!
Дякую за корисні поради!!!
Привіт із Одеси. Дякую за корисне відео. Розкажіть, будь ласка, про свою сушарку. Якась цікава модель.
Дякую за змістовні пояснення ❤Коли розумієш що саме відбувається з рослиною у різних випадках, це спрощує догляд за нею. Гарного Вам дня 🌹
Дякую Вам, особливо за мовну позицію. Слава ЗСУ 🇺🇦
Дуже доречні поради, як на мене. А то я збиралась шукати поради в інеті.
Дякую за корисну обгрунтовану інформацію
Дякую за корисні поради!
❤ Оксана, доброго дня.
З Вами дуже цікаво.
Може Ви підкажете як боротися з кротами.
Для мене вони це незкінченне зло.
Там де є хоча трішки мульчі,перерито все.
Не вспіла посадити нову грядочку(ще не замудьчова)уже по одному ряду пройшовся,два кущики підняв.А біля компосної кучі,це просто жах,підходити страшно,щоб не провалитися.
Допоможіть будь ласка.
Здоров'ячко у мене трошки здає,ніжки робляться линиві,але ж люблю Землю і все,що росте.А та тварюка сліпа просто з мене знущається.
Миру, добра, злагоди і чистого неба.❤❤❤
Дякую за пораду. Пастила яскрава і апетитна.
Дякую за поради.
Слава Україні!дякую з цікаву розповідь!А можна про сушіння полуниці дізнатися в окремому відео,дуже цікаво!Можливо є досвід сушіння інших плодів?Я, минулого року ,сушила томати і заливала їх оливковою олією з часником,дуууже сподобались.
Я сушу майже все). Дякую за ідею. Спробую все встигнути).
Дякую, пані Оксано, за все, що Ви робите, а ще (до нової ідеї) прохання -- додати СУХЕ! КИЇВСЬКЕ! варення🧐, будь ласка.
Дуже дякую. Приємно слухати ❤❤❤
Поради не для початківців, але щось і для садівників 1 рівня також знайшлося❤
Дякую. Дуже рада.
Велике спасибі!
Пані Оксано , щиро дякую за цінну інформацію .
Дякую. Дуже актуально
Дуже цінні поради! Дякую, пані Оксано! Підкажіть Ваш рецепт пастили, будь ласка. Гарних врожаїв і Перемоги!
Дякую за чисту мову!За поради !
Слава Україні і нашим захисникам!
Дякую!
Дякую за поради і громадянську позицію!В 2024році потрапила на Ваш канал-дивлюся минулорічні відео.Головне Перемога!
І ще в мене запитання стосовно пастіли. Я весь час побоююся, що вона заплісявіє, тому перед тим, як щакладати пастілу в сушарку доводжу до кипіння. А потім ще й зберігаб в холодильнику. Але багато хто з блогерів пише, що не кп'ятять ягоди. Почула, що Ви також закладаєте сирі. І що насправді добре зберігається? Ви завжди розказуєте що і як, пояснюєте причинно наслідкові зв'язки, тому я Вам довіряю.😊
дякую за докладне пояснення
Дякую, дуже корисне відео!
Як ви робите пастилу, покажіть будь ласка.
Дякую
Дуже корисні ваші відео, пані Оксано! Дякую! А що то за київське сухе варення? Це як цукати? І скільки кульок кидати в літрову баночку і якого вони повинні бути розміру?
Так, це, по суті, цукати. Ніби варення без сиропу. У XIX столітті було фірмовою київською стравою, відомою далеко за межами міста. Це варення не потребує герметичної тари для зберігання, має приємний, неприторний смак і цілком може замінити цукерки. Щодо кульок - не принципово. Я на 3-літрову банку кидаю 2-3 кульки розміром близько 1,5см. Але мама, наприклад, вкладала туди звичайну чайну ложечку, а одна знайома навіть чистий, сухий цвях. На літрову банку вистачить і однієї кульки, але якщо і більше вкинете - не біда.
@@2v4vomelnyk0v2v Дуже дякую за відповідь! Чекаємо відео про київське варення! Ми теж намагаємося якомога більше сушити та в'ялити дари природи, дуже подобається ожина сушена, в цьому році і полуниці насушили, а от пастилу вже з яблук будемо робити, не встигли з полуниці.
Дякую
Дякую❤
Вітаю вас! Шановна п. Оксано! Щиро вдячна вам за вашу працю ! Підкажіть, будь ласка , як ви ставитесь до біоприпарату "Мікосан" і коли його використовувати ? Дякую!❤
Добрий вечір. Мікосан, на мою думку, препарат непоганий. Містить, як мінімум, три групи речовин, добутих з трутовиків. Ці речовини руйнують клітинні стінки патогенних грибів. Застосовувати треба протягом усієї вегетації з профілактичною метою.Як і всі біопрепарати, раз на 7-10 днів. Краще працює у жарку і суху погоду. Тому сподіватись, що у дощову погоду моментально захистить від фітофтори чи чогось подібного, не варто. Треба профілактувати. Ще один недолік - не можна розмножити, бо не містить живих клітин).
Дякую за відповідь! Всього вам найкращого!❤
Доброго здоров'я пані Оксана.Обожнюю ваш канал,і всю цінну інформацію.Потребую допомоги) Підкажіть чи можна висадити полуницю на місце де 3 роки назад росли качки,сезонів 5 може трохи більше,чи не згорить вона в такій землі.Зарання ДЯКУЮ!!!
Коли качки перестали перебувати на тій території? Якщо зовсім нещодавно, у цьому сезоні, то краще зачекайте. Якщо ж минув хоча б рік-півтора, як місце це пустувало без качок, то можна. Краще було б, щоб цей грунт був заздалегідь перекопаний, постояв трохиу такому вигляді. Одразу у свіжоперекопаний краще не висаджувати.
@@2v4vomelnyk0v2v ДЯКУЮ!!!
Пані Оксано,скажіть, будь ласка, чи можна сульфат амонію замість карбаміду дати для підживлення полуниці???
Дякую за поради! Якому сорту надаєте перевагу?заранше дякую!
У мене старі сорти: Клері, Хоней, Королева Вікторія, ще 3-4 - й не всі пам'ятаю)
Дякую !
Доброго дня, з приводу підживлення, маю гелі NPK один 22,22,22 а інший 4,44,10
Міркую першим зараз, а фосфорним у вересні...
І чи варто додавати мікроелементи до них???
Що до боротьби з шкідниками і хворобами, що скажете за колоїдну сірку???
Рано по весні обробляв препаратами Танос + Таліус, то полуниця з чистим листом і зараз стоїть!!!
На мою думку, мікроелементи додати навесні. Колоїдна сірка - добре. Хімічно синтезовані пестициди я не використовую - все вирощую для себе.
Я мала на увазі коли краще розсаджувати,чи тре удаляти вуса,через який час пересаджувати на нове місце. Яка відстань між кущами і міжряддя. Дякую.
Трохи про полуницю я розповідала у весняному відео: на одному місці краще вирощувати 3-4 роки, але, якщо трохи заморочуватися, то може рости і 5-6. Цього року шестирічна гарно відплодоносила, бо не мала змоги пересаджувати. Хоча дуже великої було мало, але загальна маса з грядки - нормальна. Висаджувати нову грядку краще у липні- серпні. Тоді урожай буде вже наступного року. Якщо вкорінюєте вуса, вкоротіть їх, залишивши одну розетку. ЇЇ і укорінюйте, не відрізаючи. Якщо ділити кущ, то обирайте з нього для посадки наймолодші ріжки. Сподіваюсь, знайду час показати усе це, хоч для себе цього року не маю в планах таких робіт).
@@2v4vomelnyk0v2v то ремонтантна і проста- однаково культивується?
Майже. За вийнятком окремих особливостей обрізки і підживлення. Ремонтантні - більш чутливі, бо сильно виснажуються. Тому бувають випадки, що навіть може пропсти (загинути) на 3-4 рік. Але якщо бережно відноситись (не травмувати, поливати, підживлювати) то благополучно дає гарний урожай 2-3 роки, потім дрібнішає. Тоді треба змінювати місце. Нове гарно підготувати (заправити перегноєм, суперфосфатом і калій сульфатом). Краще це зробити за пів року/рік. Висаджувати можна як килимовим способом (20смХ20см у шахововому порядку). Так і рядами (в ряду відстань 20 см, між рядами 60-70). У першому випадку вуса можна не видаляти, ділянка заростає повністю, а через 3 роки змінити ділянку. У другому випадку вуса наступного року можна укорінювати у міжряддях, а через 2-4 роки старі ряди видалити.
Одним словом, майже так само, як і звичайна полуниця. Проте більше годувати, більше поливати, обрізати краще навесні. Захищати.
Розкажіть про ремонтантну полуницю.
Про догляд за ремонтантною полуницею від зараз до зими є у цьому відео. Більше (повну інформацію), сподіваюсь, розповім пізніше, зараз мало часу).
Доброго дня!Пані Оксано хотілось би почути від Вас таке: як Ви відноситесь до канал"Агродвиж"по продажу триходерми ?Ваша думка для мене важлива.Дякую за відповідь.Всього Вам найкращого.😅
Я, на жаль, не знайома з цим каналом. При нагоді подивлюся, тоді зможу дати відповідь. Але наперед скажу, що самому її розмножити - без проблем.
@@2v4vomelnyk0v2v Щиро дякую за швидку відповідь,і хотілось би при Вашій можливості побачити відео про вирощення триходерми,думаю для більшості Ваших підписників це питання було б цікавим.Миру і тиші всім нам.
На каналі є таке відео: ruclips.net/video/rGUtzJ4-Lps/видео.html . Є й інші, не лише про триходерму. Зайдіть у плейлист "заоби захисту рослин"
А скільки потрібно оцету?
Доброго здоров'я вам. Що робить з мульчею? У мене це солома. Застилила весною полуницю. І чи потрібно муличувати знову посаджену.
Мульчу, яка не перетрухнявіла до кінця сезону, крахе видаляти - там, наймовірніше, збереглося багато шкідників і збудників хвороб. Можна, щоправда, обробити грунт разом з мульчею, але економніше без неї. Щодо новосадки: мульчувати чи ні - то ваша справа. Якщо вам подобається мульчування і є чим, то, звичайно, мульчуйте. Але до мульчі бажано, на мою думку, додавати обробку, як мінімум, триходермою (або препаратами на її основі).
Героям слава! Прошу сказати, скільки оцту на 10 л води, щоб нейтралізувати попіл?
Точної відповіді нема: залежить від вашого попелу. Не бійтесь зайвого оцту - він не зашкодить ані грунту, ані рослинам. Додаєте, доки перестане інтенсивно булькати. Орієнтовно може бути бля 50 мл. Але це не якась визначена цифра
@@2v4vomelnyk0v2v Дякую.
Я вибачаюсь що запитання відправила не за призначенням не можу розібратися,будьте добрі перешліть пані Оксані.Дякую.
+++
Доброго дня!)
Можна якось з вами звʼязатись? Можливо маєте інстаграм сторінку чи пошту?)
omelnyk5@gmail.com
Дякую 🙏❤