Nagyon jól összeszedett összegzés, és mondom ezt úgy, hogy amúgy mi sem áll távolabb tőlem, mint a koskormányos bicók. Hasonló tartalom remélem lesz a monti kategóriából is amit én nagyon élek, de még nekem sem teljesen tiszta hogy mi a difi az All Mountain, Trail, Enduro stb. között.
@@Szepy2884 írott formában van erről egy összegző tartalmunk, de hamarosan valóban ideje lesz megfilmesíteni és aktualizálni. www.mozgasvilag.hu/kerekpar/hirek/mountainbike-vasarlasi-jotanacsok
Köszönön a videót, új(másik) kerékpár vásárlás előtt állok és sokat segített. Silex a cél de megvárnám azt a másik "topikot" is. :) Gravelen belül is jó lenne tájékozódni.
@@galkrisztianofficial van már egy (igaz régebbi) beszélgetésünk a témában, ezt ajánlom figyelmedbe: ruclips.net/video/IfWZZ1FpN-U/видео.htmlsi=GJXRkdP77l7PEOy-
Már voltam a Merida Concept Store-ban, és bátran ajánlom őket. Hozzáértők, kedvesek, és meglehetősen nagy a kínálat. És akkor a koskormányos kerékpárok: aki kerékpározik, az nagyon jól tudja, hogy több bringa kell, eggyel nem lehet minden igényt kielégíteni. Országútiból aero-t hajtok, és mindenkinek azt ajánlom, mert menő, és gyors, szóval tessék nyújtani, és aero-t vásárolni! :D Reacto-val van tapasztalatom, és nagyon bejött. Nehezebb, mint az azonos felszereltségű Scultura, de annyira merev, és baromi jól megindul kigyorsításoknál, hogy egyenesben nem érezni a súlykülönbséget.
Jó lett volna kicsit később vásárolnom :) egy kálvária az új kerékpár vásárlás, több nagy boltban voltam budapesten Speedbike, Berguson, GepidaStore. Kb semmi nem volt méretben 1db/üzlet. Egy jól felszerelt L-s garvelt kerestem. Kibróbálniás: pedál nélkül rá lehettt ülni az üzletben :) Végül felhúztam magam és vettem használtan...
@@markmilei8887Dehogy az. Tudtam,hogy Monti kell,abból pedig Bianchi. Utána kérdeztem,boltban le értek,aztán egy hét múlva megkaptam. Azóta boldogság van,akar hányszor rá ülök. De persze Téged is megértelek. Egy biztos,ha használtan találtál jò allapotut,akkor sokat tudtak spórolni. Széles Utat!
@@i.rumcajsz8543 Erre nem is mertem/gondoltam rákérdezni, ha olyan sincs amit megmutatni tudnak, PC mutogatták hogy milyen szín választék van :) (2 bicót akartunk venni a feleségemnek és nekem). Ők meg nem ajánlottak fel ilyesmit. Amúgy a Berguson távolról elkerülendő kategória...
"Hát mert öregszünk basszus... ez van" 50+ban a legjobb választásom volt egy Merida Endurance! Egy-egy túra után nem érzem magam teljesen kicsontozva. A következő járművem, majd egyszer talán egy kézzel hajtott párhuzamos (négy) kerekű lesz. Azonban addig arcból visszavesz, és csak az endurance.
Nekem sokat segített már a korábbi video is. Tavaly vettem meg első országúti mar, igaz használtan, de kifejezetten az endurance fele keresgettem. Végül egy Cube Attain lett, nagyon szeretem. A másik amire figyeltem és érdemes hogy ha menne hegynek/dombnak felfele is az ember akkor legalabb 30 vagy 32es legyen a hátsó legnagyobb tárcsa (mivel egy dombtetőn lakom) aeroaval valszeg az alap az inkább már 28 lett volna, ami lehet kevés már bizonyos helyzetekben.
9 éve vettem a carbon országúti bringámat, tajvani váz, magyar forgalmazó, klasszik vázforma, klasszikus fék, nem tárcsa, a dolomitokban már le vintage-ezik ... és nekem még 10 évig bringa lesz. :)
Nagyon korrekt videó, én is várom már, hogy megérkezzen az első Merida Endurance kerékpárom! Viszont, miért csak a polcok csúcsáról lehet bemutatni ezeket a típusokat? A belépő kategóriák, olcsóbb szettel, de ugyanazzal a vázanyaggal büdzsé-biking szempontjából sokkal okésabb nem? Nem feltétlen kell remegni, mikor viszik el a tárolóból / garázsból a 3-4 millió Ft-os outikat.. :) Köszi!
Köszi! A videóban azok a bringák szerepelnek, amik a hivatalos tesztprogramban is. Ezekre vonatkozólag meg az a logika, hogy ha az embernek már van lehetősége kipróbálni egy kerékpárt, akkor próbálja ki azt olyan minőségben, hogy az adott váz (és főként ezen van a hangsúly) a legjobb formáját nyújthassa. Aztán a vásárló a lehetőségei/igényei mentén eldöntheti, hogy milyen felszereltségben választja végül.
Üdv Nekem a gravel felhasználás és a felhasználók furcsák. A magyar bringa utak pl BP-Szob (ezt ismerem a legjobban) errefelé országúti biciklit félteném (kátyúk, zökkenők), na itt van értelme a gravel biciklinek. Vagy a nem rég megrendezett Börzsöny ringen is jól mentek a gravelesek. Viszont a Balaton-felvidéki MTB túrán gravellel menni, hát nem bölcs dolog. Volt is bicikli tolás mert, kövesebb volt a terep. A Börzsöny túraútvonalain és a Cserhátban is találkozok gravelesekkel. Egy-kettővel beszélgettem is párszót, de elég szenvedősnek látszott amit bicikliztek. Nem a bicikli típussal van a bajom, csak a felhasználás módjával. Valahogy az van sok ember fejében, hogy a "gravel jó terepre" és szerencsétlen bicikliket "gyilkolják" le-fel Csóványosra. Szerintem a lég félreértettebb biciklitípus a gravel, de én is elkezdtem nézegetni. Mert számomra Balaton kerüléshez, bicikliutas biciklizéshez, sok számjegyű utakra optimális volna szerintem, legalábbis a bérbicikli próbák alapján. Egészséget, vidámságot
Kezdő lennék a koskormányos kategóriában, 43 éves. Idáig trekkingeket használtam, de második bicajnak szeretnék egy olyat, amivel az eddigi 20 km/h átlag után 25-30-as tempóban is kényelmesen tudnék tekerni magyar utakon, néha vidéki földutakon (síkon). Túrázni van trekking, ezzel inkább csapatnám. Max 100 km/nap lenne a táv.. Erre endurance, vagy gravel lenne inkább ajánlott? Sportos gravel re tudnál tipust mondani? Köszönöm
Éppen a négy bringa tesztelgetése közben tettünk egy olyan megállapítást a "klasszikus országúti VS aero" kérdésben, hogy ha már amúgy is van egy gravel, vagy akár endurance bringánk, akkor a "mindent bele" aerot választanánk. Ezt átkonvertálva a te esetedre, mivel már van egy trekkinged túrázni, ezért lehet neked is inkább egy virsligumis, suhanósat érdemes választanod, ha amúgy is két bringád lesz és tudod váltogatni őket. Csak hogy elbizonytalanítsalak, simán lehet, hogy ha kipróbálsz egy gravelt, akkor eladod a trekkingedet és mindenhová a gravellel fogsz menni ;) Ez elég egyénfüggő, ezért, ha teheted, próbálj ki egyet-kettőt. A Merida esetén a Silex és az Endurance nagyon hasonló geoval bír, én a kényelmesebb kategóriába sorolnám (bár ezzel is szoktak Gravel VB-t nyerni, nyilván lehet a kormányt lejjebb téve alakítani a testhelyzeten kicsit). Meridánál maradva, régebbi modell a Mission CX, ami ugyan cyclocross bringának van mondva, valójában simán hívhatjuk sportos gravelnek is. Régebbről a GT Grade maradt meg sportos gravel élményként, talán a Cube Nuroad is sportosabb, a Bianchi ArcadeX mindenképp (bár ezzel jóval nehezebb volt mászni, mint a Gepida Cassissal) és talán a Sepcialized Diverge még ilyen. A Merida bringákat a Concept Store-ból el tudod vinni tesztelni, a Bringalandnál Bianchit lehet bérelni, mintha a Bikexpertnél is lehetett volna Specialized bringát kipróbálni, de ez nem hivatalos infó és a Gepida Factory Store-ban érdemes még tesztelési lehetőség után érdeklődni.
@@MozgasvilagHungary köszönöm a gyors választ, kicsit akkor még emésztek..😅...egyébként valószínűleg nem gravel lesz az általad említett okokból kifolyólag, de erre a következtetésre is csak a videó segítségével tudtam eljutni, Szerintem egyébként magyar nyelven hiánypótló és nagyon jól sikerült a videó. Köszönöm
A kérdésre válaszolva a hype miatt ami quuuurva sok eladást generál😀 de hát így sokkal több lehetős… igen hát persze. Ettől függetlenül nekem is van gravel is meg monti is 😀
@@MozgasvilagHungary igazából nincs tapasztalatom, csak spekuláltam mert láttam ilyet... Jelenleg 26-os MTB-t cipelek a 3.-ra, azt próbáltam vállravenni de összekenem vele a lépcsőházat meg magamat. Azért köszönöm a választ.
@@iskurpetr8393 Amikor megjelentek a gravel kerékpárok, a legtöbben épp a cyclocross bringákhoz hasonlítottuk, hiszen azok voltak addig a koskormányos, de terepen is használt bringák. Még maguk a gyártók se igazán tudtak egyértelmű különbséget tenni akkor a két kateg között. Jellemzően a kantni fék és a versenyzősebb geo volt a cyclo sajátosságainak tulajdonítva, de a tárcsafék térhódításával és a gravel kerékpárok tagozódásával ez a különbség méginkább elhalványult. A vékony gumi és a könnyű súly amúgy valóban javíthat a lépcsőzés hatékonyságán.
Nem szívesen bízom a magyar autósokra az életem, ezért inkább a gravel vagy az MTB ami nekem szóba jöhet. Lehet, csak beszari lettem, 20-30 évesen nem volt ezzel sok gondom. A gravel és az MTB könnyebb áttételekkel van szerelve, ami a többségnek előny.
Nem tudom, mennyi idős vagy, de szerintem nem beszaribb lettél, hanem kb 2,5x annyi autó van most az ország útjain, mint 25 éve. 1999-ben 1,8 millió autó gurult az útjainkon, most 4,3 millió…
@@gyorgyhanko 54 vagyok. Nem tudtam, hogy ennyivel több lett, régen is elég sok autó volt. Ráadásul nagyobbak a kocsik, az utak meg nem nőttek, és türelemből sincs több.
Köszi, sok értékelhető infót kaptam ebből a videóból! 🙏🚵♂️
Ez egy nagyon jó videó lett, köszönjük!
Köszi a sok infót.
Nagyon jó lett
Szuper videó lett, nekem sok újdonsággal! Köszi
Nagyon jól összeszedett összegzés, és mondom ezt úgy, hogy amúgy mi sem áll távolabb tőlem, mint a koskormányos bicók. Hasonló tartalom remélem lesz a monti kategóriából is amit én nagyon élek, de még nekem sem teljesen tiszta hogy mi a difi az All Mountain, Trail, Enduro stb. között.
@@Szepy2884 írott formában van erről egy összegző tartalmunk, de hamarosan valóban ideje lesz megfilmesíteni és aktualizálni. www.mozgasvilag.hu/kerekpar/hirek/mountainbike-vasarlasi-jotanacsok
Köszönön a videót, új(másik) kerékpár vásárlás előtt állok és sokat segített. Silex a cél de megvárnám azt a másik "topikot" is. :) Gravelen belül is jó lenne tájékozódni.
@@galkrisztianofficial van már egy (igaz régebbi) beszélgetésünk a témában, ezt ajánlom figyelmedbe: ruclips.net/video/IfWZZ1FpN-U/видео.htmlsi=GJXRkdP77l7PEOy-
@@MozgasvilagHungary Köszönöm szépen, természetesen már láttam és nem is egyszer. :)
Silex 400 2024 a befutó idáig
Amúgy a 200 és a 400 között a fék és a váltó rendszer "csak" a különbség?
Már voltam a Merida Concept Store-ban, és bátran ajánlom őket. Hozzáértők, kedvesek, és meglehetősen nagy a kínálat.
És akkor a koskormányos kerékpárok: aki kerékpározik, az nagyon jól tudja, hogy több bringa kell, eggyel nem lehet minden igényt kielégíteni. Országútiból aero-t hajtok, és mindenkinek azt ajánlom, mert menő, és gyors, szóval tessék nyújtani, és aero-t vásárolni! :D Reacto-val van tapasztalatom, és nagyon bejött. Nehezebb, mint az azonos felszereltségű Scultura, de annyira merev, és baromi jól megindul kigyorsításoknál, hogy egyenesben nem érezni a súlykülönbséget.
Jó lett volna kicsit később vásárolnom :) egy kálvária az új kerékpár vásárlás, több nagy boltban voltam budapesten Speedbike, Berguson, GepidaStore. Kb semmi nem volt méretben 1db/üzlet. Egy jól felszerelt L-s garvelt kerestem. Kibróbálniás: pedál nélkül rá lehettt ülni az üzletben :) Végül felhúztam magam és vettem használtan...
@@markmilei8887Dehogy az. Tudtam,hogy Monti kell,abból pedig Bianchi. Utána kérdeztem,boltban le értek,aztán egy hét múlva megkaptam.
Azóta boldogság van,akar hányszor rá ülök.
De persze Téged is megértelek. Egy biztos,ha használtan találtál jò allapotut,akkor sokat tudtak spórolni.
Széles Utat!
@@markmilei8887 ezek közül egyikben sem volt tesztbringa?
@@i.rumcajsz8543 Erre nem is mertem/gondoltam rákérdezni, ha olyan sincs amit megmutatni tudnak, PC mutogatták hogy milyen szín választék van :) (2 bicót akartunk venni a feleségemnek és nekem). Ők meg nem ajánlottak fel ilyesmit. Amúgy a Berguson távolról elkerülendő kategória...
@@markmilei8887 lekopogom, nekem eddig nincs velük negatív tapasztalatom 🙂
"Hát mert öregszünk basszus... ez van"
50+ban a legjobb választásom volt egy Merida Endurance! Egy-egy túra után nem érzem magam teljesen kicsontozva. A következő járművem, majd egyszer talán egy kézzel hajtott párhuzamos (négy) kerekű lesz. Azonban addig arcból visszavesz, és csak az endurance.
Nekem sokat segített már a korábbi video is. Tavaly vettem meg első országúti mar, igaz használtan, de kifejezetten az endurance fele keresgettem. Végül egy Cube Attain lett, nagyon szeretem. A másik amire figyeltem és érdemes hogy ha menne hegynek/dombnak felfele is az ember akkor legalabb 30 vagy 32es legyen a hátsó legnagyobb tárcsa (mivel egy dombtetőn lakom) aeroaval valszeg az alap az inkább már 28 lett volna, ami lehet kevés már bizonyos helyzetekben.
A Reactot felnőtt kezdőknek eladni nagy genyóság, főleg az idősebbeknek. Nem nekik való. Amúgy jó kis Merida reklámvideó volt :)
Sárvédő vagy Sárhányó??😉 SZUPER VIDEÓ!!🤗
Múltkor ki lettem oktatva, hogy a két szó a szótár szerint ugyanaz.
De akkor mi véd meg a hányástól?
Egyszerűen hibás szóhasználat.
9 éve vettem a carbon országúti bringámat, tajvani váz, magyar forgalmazó, klasszik vázforma, klasszikus fék, nem tárcsa, a dolomitokban már le vintage-ezik ... és nekem még 10 évig bringa lesz. :)
Jó kis naplás tó, 17 bringaút. :)
Nagyon korrekt videó, én is várom már, hogy megérkezzen az első Merida Endurance kerékpárom! Viszont, miért csak a polcok csúcsáról lehet bemutatni ezeket a típusokat? A belépő kategóriák, olcsóbb szettel, de ugyanazzal a vázanyaggal büdzsé-biking szempontjából sokkal okésabb nem? Nem feltétlen kell remegni, mikor viszik el a tárolóból / garázsból a 3-4 millió Ft-os outikat.. :) Köszi!
Köszi! A videóban azok a bringák szerepelnek, amik a hivatalos tesztprogramban is. Ezekre vonatkozólag meg az a logika, hogy ha az embernek már van lehetősége kipróbálni egy kerékpárt, akkor próbálja ki azt olyan minőségben, hogy az adott váz (és főként ezen van a hangsúly) a legjobb formáját nyújthassa. Aztán a vásárló a lehetőségei/igényei mentén eldöntheti, hogy milyen felszereltségben választja végül.
Üdv
Nekem a gravel felhasználás és a felhasználók furcsák.
A magyar bringa utak pl BP-Szob (ezt ismerem a legjobban) errefelé országúti biciklit félteném (kátyúk, zökkenők), na itt van értelme a gravel biciklinek. Vagy a nem rég megrendezett Börzsöny ringen is jól mentek a gravelesek. Viszont a Balaton-felvidéki MTB túrán gravellel menni, hát nem bölcs dolog. Volt is bicikli tolás mert, kövesebb volt a terep. A Börzsöny túraútvonalain és a Cserhátban is találkozok gravelesekkel. Egy-kettővel beszélgettem is párszót, de elég szenvedősnek látszott amit bicikliztek.
Nem a bicikli típussal van a bajom, csak a felhasználás módjával. Valahogy az van sok ember fejében, hogy a "gravel jó terepre" és szerencsétlen bicikliket "gyilkolják" le-fel Csóványosra.
Szerintem a lég félreértettebb biciklitípus a gravel, de én is elkezdtem nézegetni. Mert számomra Balaton kerüléshez, bicikliutas biciklizéshez, sok számjegyű utakra optimális volna szerintem, legalábbis a bérbicikli próbák alapján.
Egészséget, vidámságot
Gravel max XC felhasználásra jó, amiről te beszélsz (sziklás, köves terep) az inkább enduro.
Kezdő lennék a koskormányos kategóriában, 43 éves. Idáig trekkingeket használtam, de második bicajnak szeretnék egy olyat, amivel az eddigi 20 km/h átlag után 25-30-as tempóban is kényelmesen tudnék tekerni magyar utakon, néha vidéki földutakon (síkon). Túrázni van trekking, ezzel inkább csapatnám. Max 100 km/nap lenne a táv.. Erre endurance, vagy gravel lenne inkább ajánlott? Sportos gravel re tudnál tipust mondani? Köszönöm
Éppen a négy bringa tesztelgetése közben tettünk egy olyan megállapítást a "klasszikus országúti VS aero" kérdésben, hogy ha már amúgy is van egy gravel, vagy akár endurance bringánk, akkor a "mindent bele" aerot választanánk. Ezt átkonvertálva a te esetedre, mivel már van egy trekkinged túrázni, ezért lehet neked is inkább egy virsligumis, suhanósat érdemes választanod, ha amúgy is két bringád lesz és tudod váltogatni őket.
Csak hogy elbizonytalanítsalak, simán lehet, hogy ha kipróbálsz egy gravelt, akkor eladod a trekkingedet és mindenhová a gravellel fogsz menni ;) Ez elég egyénfüggő, ezért, ha teheted, próbálj ki egyet-kettőt.
A Merida esetén a Silex és az Endurance nagyon hasonló geoval bír, én a kényelmesebb kategóriába sorolnám (bár ezzel is szoktak Gravel VB-t nyerni, nyilván lehet a kormányt lejjebb téve alakítani a testhelyzeten kicsit). Meridánál maradva, régebbi modell a Mission CX, ami ugyan cyclocross bringának van mondva, valójában simán hívhatjuk sportos gravelnek is. Régebbről a GT Grade maradt meg sportos gravel élményként, talán a Cube Nuroad is sportosabb, a Bianchi ArcadeX mindenképp (bár ezzel jóval nehezebb volt mászni, mint a Gepida Cassissal) és talán a Sepcialized Diverge még ilyen.
A Merida bringákat a Concept Store-ból el tudod vinni tesztelni, a Bringalandnál Bianchit lehet bérelni, mintha a Bikexpertnél is lehetett volna Specialized bringát kipróbálni, de ez nem hivatalos infó és a Gepida Factory Store-ban érdemes még tesztelési lehetőség után érdeklődni.
@@MozgasvilagHungary köszönöm a gyors választ, kicsit akkor még emésztek..😅...egyébként valószínűleg nem gravel lesz az általad említett okokból kifolyólag, de erre a következtetésre is csak a videó segítségével tudtam eljutni, Szerintem egyébként magyar nyelven hiánypótló és nagyon jól sikerült a videó. Köszönöm
Magyar utakra Mtb kell
A kérdésre válaszolva a hype miatt ami quuuurva sok eladást generál😀 de hát így sokkal több lehetős… igen hát persze. Ettől függetlenül nekem is van gravel is meg monti is 😀
Érdekes, hogy a cyclocross lemaradt. Pedig a 3.ra cipeléshez pont ilyen vállravehető valami kell.
Jogos, bár vállravenni bármelyik bemutatott kateget ugyanolyan könnyű.
@@MozgasvilagHungary igazából nincs tapasztalatom, csak spekuláltam mert láttam ilyet... Jelenleg 26-os MTB-t cipelek a 3.-ra, azt próbáltam vállravenni de összekenem vele a lépcsőházat meg magamat. Azért köszönöm a választ.
@@iskurpetr8393 Amikor megjelentek a gravel kerékpárok, a legtöbben épp a cyclocross bringákhoz hasonlítottuk, hiszen azok voltak addig a koskormányos, de terepen is használt bringák. Még maguk a gyártók se igazán tudtak egyértelmű különbséget tenni akkor a két kateg között. Jellemzően a kantni fék és a versenyzősebb geo volt a cyclo sajátosságainak tulajdonítva, de a tárcsafék térhódításával és a gravel kerékpárok tagozódásával ez a különbség méginkább elhalványult. A vékony gumi és a könnyű súly amúgy valóban javíthat a lépcsőzés hatékonyságán.
Átlépőmagasság.
@@2karvaly ennél sokkal jobban hangzik, amit én mondtam :D köszi!
Sima pedállal teszteltél ?
@@sztruharrobert SPD SL pedállal, illetve a videóban szereplő másik srác Magped pedállal, mert első sorban a gravel bringa teszt miatt érkezett.
Nem szívesen bízom a magyar autósokra az életem, ezért inkább a gravel vagy az MTB ami nekem szóba jöhet. Lehet, csak beszari lettem, 20-30 évesen nem volt ezzel sok gondom. A gravel és az MTB könnyebb áttételekkel van szerelve, ami a többségnek előny.
Nem tudom, mennyi idős vagy, de szerintem nem beszaribb lettél, hanem kb 2,5x annyi autó van most az ország útjain, mint 25 éve. 1999-ben 1,8 millió autó gurult az útjainkon, most 4,3 millió…
@@gyorgyhanko 54 vagyok. Nem tudtam, hogy ennyivel több lett, régen is elég sok autó volt. Ráadásul nagyobbak a kocsik, az utak meg nem nőttek, és türelemből sincs több.
Meg tudlak érteni.
De nem nagy veszteség,az erdőben,természetben bringazni az igazi élmény.
What
Legb.zisabb kategória, abban a testhez simuló ruhában :D
Igen, valóban az egyik legbázisabb és legrégebbi kateg a monti mellett...
Foskormány.