Так то воно так, Андрію, але.... Коли присвятив своєму саду два десятки років, у якому багато хвойних, топіарів, живоплотів і горезвісний газон, не так просто від цього відмовитися і все переробити. Хоча так, ще на початку 00-х хотілося мати ландшафт у стилі Пітера Удольфа чи Сари Прайс у 10-х. Але немає в мене землі для таких масштабів, щоби все не виглядало жалюгідною пародією. Тепер завдання - упорядкувати той садок що є, після окупації орками, та ще й під обстрілами зовсім поруч ((.
Головне щоб ми вигнали окупанта,зб бували залізобетонний мур і були живі та здорові!!! У Вас є величезна "платформа" для внесення змін...оновлення...осучаснення...це просто драйвово!!! Я Вам бажаю здоров'я і великого оптимізму та крутих ідей для змін Вашого ,таки думаю чудового саду!!!Слава ЗСУ!Смерть ворогам!
Я сам ландшафтний архітектор з 25 річним практичним досвідом, і маю багато заперечень щодо думки колеги Андрія ( особливо коли Андрій незрозуміло чому, критикує інших ландщафтників які можуть мати інший смак). Найперше, кожна людина, (замовник) має свої вподобання, приміром хоче гірку то хай буде гірка, але вона має бути така як потрібна, як ви правильно сказали,потрібно створити геопластику, а замовнику пояснити що ті 38 рослин через 5 років потрібно буде кудись розсаджувати,або ж відразу садити меншу кількість рослин але більшого розміру,крупноміри (це найкращий варіант); Андрій полюбляє клумби- квітники, як на мене це і є архаїка часів СРСР за якою якраз потрібно найбільше догляду; наразі сучасним більш виглядає мінімалізм, якийсь бордюр з лаванди кілька великих гортензій, щось злакове ( бамбук) відсипаний білою мармуровою галькою; якщо потрібно закрити паркан з того самого металопрофілю,то краще чим таж сама Туя Смарагд нічого кращого нема ( надійна, вічнозелена ,красива, не потребує особливого догляду); щодо квіткових клумб, то будь ласка, аби тільки замовнику подобалось, але як на мене це не є сучасний стиль. Андрій бачу не любить коли багато хвойних, але саме крупні дерева, особливо вічнозелені надають саду респектабельності, поважності , і чим старші здорові і гарні рослини тим достойніший сад, а квіткові клумби це лиш додаток, прийде зима нащо подивитись? В моєму парку ( 5 га) я й не знаю скільки тисяч ялівців та сотень туй, сосен ,ялин і т д , але саме вони роблять парк парком, квіти як раз самі собою виводились (нарциси.тюльпани,ромашки,ехінацеї,маки і т д поступово пропадали) бо потребували більшого догляду чим я міг їм дати, радує тільки барвінок, на мою думку це найкраща грунтопокривна рослина ( невибаглива,квітує,вічнозелена). Щодо газону, з білої конюшини ви стійкого густого газону не отримаєте, і конюшина потребує більше води чим злакові (перевірено досвідом ), споришу насіння ви не знайдете, і якщо знайдете це не буде надійний газон хочаб на 1 сотку, бо він недовговічний ( має самонасіватись) на відміну від злакових що в складі газону, оскільки вони відновлюються вегетативно; якщо труднощі з поливом просто потрібно вибирати потрібну газону суміш приміром "Саншайн" від ДЛФ Тріфоліум. Кожна людина має свій смак, і сади мають бути різні, тим більше що сад це не модна зачіска чи одежина, раз, той поміняв, бо сьогодні так модно,а завтра вже модно буде інше, потрібно цінувати той час і піклування яке було витрачено для створення існуючого саду, життя надто коротке. З повагою,ландшафтний архітектор,Віктор.
Повністю Вас підтримую. Саме в цьому відео найбільше помітний "тиск на споживача" це не є дуже приємно та виглядає не професійно. Подивіться,яка наша Україна гарна, це і є модні "природні сади"... лиш би не війна ... Згадуються часто сади моїх бабусь... Плодові дерева,кущі та квітники... Троянди,жасмін,бузки різні,ромашки,лілейники та флокси,тюльпани з Нарцисами, конвалії пахучі,турецька гвоздика,піоніїв багато, а ще горобина перед хатою,липа,береза, шовковиця і багато горіхів та яблунь,абрикоси,а в сливах росли гриби... Здається то і були малодоглядні сади. Не пам'ятаю щоб бабусі дуже вже там поралися, бо ж мали багато іншої роботи😅 Сад має приносити задоволення,насолоду від праці в ньому,спокій душі... Не соромтеся свого і не дивіться на чужі сади, любіть і бережіть своє.. А головне Перемоги та миру нам всім 💙💛🙏
Колись років 20 тому побачила по телевізору сюжет про віллу в італійській Тоскані, яка дуже давно була монастирем. І показали там старий сад - чітко визначені доріжки і клумби, але на клумбі все росло в такому живописному хаосі, що я навіки закохалася в цей образ. А найкраще в тому саду було те, що він насправді був малодоглядним. Тому , мені здається, що кожен сад - це все-таки не про тренди, хоча і про них теж. А, передусім, - про світовідчуття і світогляд його власника. Дякую Вам за сюжет. Це було цікаво.
Подобається ваш смак, але дуже дратує у цьому випуску критика смаків інших. Ви вибрали, на мою думку, невірну тональність: роздратовано, зверхньо розкритикували реалізацію мрій багатьох людей. Просто давайте поради, а люди самі візьмуть те, що їм з них близьке. Дякую за посил
Ви праві, кожен сад це душа господаря, він може і не сучасний, але він самобутній , радує свого власника, кожна рослина посаджена з любов'ю і цим він вже чудовий
Вам треба до мене в гості. В мене сосни для того, щоб росла лохина і гриби. Полуниця зараз квітне як декоративна. Вишневий сад вздовж паркану, а лаванди було 200 кущів. Дбаю, щоб бджолам було що їсти, тому лох сріблястий. Фруктові дерева сформовані як кущі на штамбах. І да, їх 30 штук, бо я - банатодітна мама, а діти хвою не їдять. До речі, вже їмо свою полуницю.
@@npocmo. Так, щоб опад з них був, трохи тіні, бо наше село прям посеред поля і доволі молоде, дерев мало. Я висаджувала одразу 5-метрові сосни. Їх приріст я стримую обрізкою, вони на високому стовбурі.
А я люблю фруктові дерева в саду і їстівні кущі, трави. Чого тільки вартує м'ята до чаю чи кави! Чи варення з домашньої ожини, смородини.. А як без троянд? І не посадиш же одним сортом масив, бо це набридне скоро. Які там злаки- навесні попробуй зріж їх, а потім викопай, щоб розсадити.. Ні собі їжа, ні бджолам... так що давайте вирощувати їстівні і квітучі сади!)
Вітаю! Мені дуже цікаве Ваше бачення на сучасний садочок. Як повернуся додому обов'язково скористаюсь вашими порадами. Наразі всі рослинки пропали,тому що самі залишилися в Херсоні😢 Маю надію,що скоро всі повернуться до своїх домівок і садочків. 🇺🇦💙💛
Дуже подобаються Ваші відео , вони цікаві ,пізнавальні! Але ,щодо сучасності та архаїчності...це все відносно . Все що сучасне ,(модне) зараз, з плином часу стає архаїчним... Маю не зовсім сучасний, але й не повністю архаїчний садок))).
Ви праві! Нічого страшного немає в тому, що хтось хоче не сучасне 😅. Сад має бути в радість для його власника в першу чергу. Молоді обирають ьакі от сучасні. Але як приліпити ось такі прямі лінії і купу злаків до класичного будинку і до власників більш зрілого віку, які люблять, щоб все цвіло. І так, хай це будуть трлянди і гортензі!
Й-хо! Моя вподобайка 1000! Насправді дуже рада знову Вас бачити. Хоча і не люблю Вашу категоричність, щодо хвойних садів. Бо вони живуть по 300 років, набагато довше за нас. І при цьому виглядають шикарно. Згодна, що час плише швидко і є певні зміни у всьому. Багато хто знаходить застарілу картинку в інтернеті, вподобає її та хоче відтворити в своєму садку, бо вона дійсно приваблива. І, мабуть, людині байдуже що це вже не модно. А багато хто з садівниць вкладає душу у кожну рослинку, у кожну квіточку, які як діти, всі красиві і всі такі різні. Не всім важлива композиція та нові тенденції. Згодом, під впливом Ваших передач, дівчата почали в свої хвойні сади додавати злаки, але це також пройде.Все пройде. Головне, щоб пройшла війна, та настав мир. І хай буяють наші сади: хвойні, злакові, природні, регулярні, колекційні, японські, англійські, будь які , які кому подобаються. Аби був мир! Успіхів Вам,Андрію✊🌾
На 23:31 ви пропонуєте стригти тую смарагд. Але постійна стрижка це вже не малодоглядність.... Заміна кипаріса це туя DeGroot's Spire. Діаметр 40см у 10-річному віці, колір темно-зелений і взимку теж. Стосовно ідеї саду: тут пояснювати треба, що таке гармонія. І що деякі стилі садів буде важко поєднати з наявними спорудами на ділянці. У англійців зараз взагалі тренд створювати сади зі своїх місцевих рослин. І я їх розумію: багато віків вони мали можливість везти зі своїх колоній все підряд, і клімат дозволяв більшість рослин вирощувати. А зараз, озирнувшись, зрозуміли, що немає власного: камелії, цитрини з Азії, злаки з Азії, Європи, екзоти з екс-колоній. Ми зараз йдемо тим самим шляхом: хтось має звичайний нівяник-ромашку з лугу у своєму садку? Нє, нам треба велику, махрову, найновіший сорт з Голандії, бажано синьо-бузкового кольору в цяточку, щоб у сусіда такої ще не було. От коли з цим награємось, можна буде говорити про стиль і ідею саду. І то, як було б нудно якби всі мали сучасні сади. Нам треба День відчинених Садів, але це вже після Перемоги
Добрий день! Як то кажуть про смаки не сперечаються. На рахунок шпалер то є класика, є бохо, є мінімалізм, є кантрі і можна продовжувати ще довго, так само в садах. Розташування сучасне рослин - так а от на рахунок які рослини, не згідна. В кожного своя асоціація на рахунок кожної рослини , комусь троянда нагадує про Болгарію, комусь про молодість нагадує флокс, хтось сумує за лісом , де колись в дитинстві там жив.... Я виросла на Сході України і сумую за кавунами, за степом 😁 і для мене посадити кавуни, злаки, деревій і тд це позитивні емоції . Не знаю чи зрозуміли думку....ми всі шукаємо позитивні емоції...і в кожного вони свої, для когось злаки це чуже..
@@оляп-ш9я враження після перегляду було таке, ніби автор всіх навколо називає невігласами. Зазвичай так роблять, щоб потім легше було впарити свої послуги.
Цілком згодна. Склалося враження, що автор один раз з'їздив на виставку у Європу і відчув себе "фахівцем" настільки, що дозволяє собі звисока оцінювати своїх колег. Це дуже образливо, це неприйнятно
А я думаю, чого мені лаванди та деревію хочеться, а ще материнки? То такий запашний степ з дитинства! І злаки! Але не великі - такі як в дитинстві)))))
А мені навпаки ,саме в цей неспокійний час,допомагає садотерапія -догляд за рослинами ,стрижка ,посадка рослин,полив (дощова вода збирається у ємність)...🌲🪻🌸
Дякую за вашу працю ! Хочу тільки зауважить : те що пропонується як сучасне і малоуходове - зовсім таким не є. Вартість створення такого садка з нуля взагалі фантастична. Більшість "картінок" які бажано побачить на своїй ділянці все одно будуть інакші, по факту пару років - і все треба перероблять бо стикнулись з тим самими проблемами що і "застарілі" сади. Давайте краще створювать концепцію нові"Українські сади" з огляду на те що українці цінували завжди : фруктові дерева , зона релакса-спостереження за природою, і екологічність . Таке моє моє бачення )) Вдачі Вам )))
Я тільки починаю створювати свій сад. Хотіла газон, хвойні... Списалася з подругою. Вона дизайнерка. От вона і розповіла, що ялівці вже не настійльки популярні. Розказала про сади в природному стилі. І саме так я знайшла Ваш канал. в інстаграмі у Вас є фото-відео про стільчики і столик поміж куничником і іншими травами. І то як він колишеться прям підкорило мене. Хвойні посаджу перед будинком на маленькій ділянці. Помідори-огірки не буду садити вже і засаджу все подібно до ваших відео і за Вашими порадами. Вже замовила у Вас в магазині міскантуси, пенісетуми і ще буду замовляти. Сьогодні отримала посилочку. Накупила насіння трав. Тому відео які Ви робите точно недаремні. Дякую
Вітаю Вас, пане Андрію! Не засмучуйтесь через деякі неприємні коментарі. Я живу в ЖК Русанівська Гавань, де Ви створили свій чудовий світ, а Ваша робота і мене надихнула на садовий креатив: тепер хочеться і самій створити щось таке ж чудове. Дякую Вам за Ваші відео: вони гарно продумані- достатньо розлогі по рослинам і прості в подачі дизайнерської теорії. Все просто і по суті, дякую. Ця подача матеріалу мені найбільше імпонує. А щодо Гавані: то ще рік тому тут було просто огидно, і здавалось що ці засмічені будівельним сміттям маленькі смужечки грунту безнадійні для любого креативу. А Ви так гарно все продумали, так гарно поєднали рослини за фактурою, кольором та строками цвітіння. Браво, маестро! І майже немає випадів( і то це провина двірників, які захоплювались взимку сіллю, та навалювали тонни снігу на квітники, а також неймовірної кількості собак, яких вигулюють просто на квітники). Тепер всі ідуть і роздивляються квіти, розпитують, що це. Тобто, Ваш сад нікого не лишив байдужим. А наша Гавань тепер із жк аутсайдера стала відомою, куди всі мешканці Слобідки намагаються проникнути, щоб погуляти, бо тут стало чудово. Дякую Вам ще раз. Передивилась всі Ваші відео. Прошу Вас, не полишайте цю роботу, вона дуже потрібна людям. Хотілось би трохи побільше теорії по дизайну та про роботи європейських дизайнерів, бо так не вистачає такої інформації. Але ж Ви і самі відчуваєте, що Ви на правильному шляху: і в контексті напрямку в дизайні і в подачі відеоматеріалу- все достатньо розумно. Дякую Вам ще раз. Удачі! Переможемо. Все буде Україна!
У мене сад називається "продовольча безпека". Тут всі фруктові дерева і кущі які в нас ростуть. Ми дуже трвмовані голодними роками тому боїмося їх поверненню😊
Мені ваша продовольча безпека дуже до вподоби:)))хвойники- допускаю в вигляді акценту, не більше… а решта- плодові ягоди, дерева. Квіти також- окремі акценти. Можливо це з дитинства і бабусиного величезного саду.
Андрій, давайте в подальшому обговорювати якусь конкретику. Що таке сад в природньому стилі, приклади. З приводу малодоглядності - приклади малодоглядності для різних стилів, рослини.
а я вважаю що і "архаїчні" сади мають право на існування, якщо вони приносять задоволення власнику. а моє особисте: я страшенно некомфортно відчуваю себе під час вітру і саме трави своїм коливанням постійним створюють атмосферу постійного вітру... хоча трави це дуууже гарно
Андрію дякую за відео. Поділюсь власним досвідом. Завжди шерю ваше відео з близькими яким актуально, сам взяв у вас багато цікавих ідей. В березні купив ділянку з городом під забудову, дуже гарне місце на пологому підсонячному схилі, 100м вгору великий ліс, 100м вниз велика річка. В лісі живуть білочки, часто прибігають, на річці плавають лебеді і качечки дикі, в сусіда пасіка - надзвичайно миловидна українська природа. Це стара глиняна хата де жила роки тому стара бабуся, земля за роки практично вся заросла(здебільшого хріном, будяками і бузиною - моя головна біль), купив за копійки. Город мені не портібен бо через дорогу хата моєї бабусі з великим городом, вирішив садити плодово/декоративний пермакультурний сад. За квітень почистив, почав висаджувати рослини. Так скажу - купа роботи, взяв відпустку на тиждень, виходив на ділянку в 8 ранку вертався в 8 вечора, але провів час з задоволенням, все почистив, серед того всього знайшов кілька хороших рослин які вирішив залишити, є бузок на границі, горіх волоський гарного розміру і форми (після того як я його підрізав принаймі виглядає дуже гарно), старий квітничок, велика стара береза дивовижної краси яку я любив ще з дитинства і яка навіть на карту села внесена. Є місця попри паркан які треба відгородити візуально. Туї не заходять, висадив в перемішку 6 фундуків(може здатись що то багато, але нагадаю - білочки) - 4 червоних Варшавський і 2 косфорди, 2 черешні і кілька Спірей в якості живого паркану, Газони з трави і різі fancy рослини мені категорично не до вподоби садити, хочеться ближче до української природи. На городі вже багато кульбаби, матимачуха і конюшина росте, хочу так і залишити, Вони високо не ростуть, ходити не заважають, та і для ходьби доріжки з мульчі та каменю будуть, щоб землю не витоптувати лишній раз, але хочеться добавити ще низькорослу ромашку - росте в великій кількості поруч в на пасовищі і біля річки, і в затінку пересаджу деякі лісові квіти з лісу - там ростуть підсніжники, крокуси, первоцвіти, хінодокса, барвінок. На літо/осінь якісь злаки, щоб пушились. Рослини старатимусь не купувати - хочу використати нативні рослини що ростуть поруч по максимуму. Вписати ділянку безшовно у природу. Купив щепоріз - поки чистив ділянку десь мішків 20 щепи нарізав і прицеп бур'янів - буде мульча робити стежки і під дерева. На бур'яни, траву і інше садове сміття зробив компостер - буде компост для вертикальних грядок. Все своє + Еко френдлі. Про ваше невдоволення застарілими садами - знаю що моя концепція також відрізняється від того що ви робите, але думаю це нормально. В цілому я розумію ваше невдоволення застарілими садами, в мене наприклад паркани біля з профнастилу в житловій забудові мало не рвотний рефлекс викликають, але думаю що і такі потртібні, людям треба на чомусь вчитися і не у всіх з першого разу виходить.
@@TAKAYAVSYA ну сірий під графіт 1.2 м висотою ще куди не йшло, а оце влуплять на 2 метри червоне або таке знаєте буває зсередини зелений а ззовні грязно-білий(типу просто грунтовка) і воно починає зверху ржавіти після року на вулиці і потьоки ржі ніби струмки нечистот зтікають по ньому. бууееее. Ну як так. Я в мене асоціація з свинофермою чи птахофарикою одразу. І воно ж просто обмежує зсередини весь огляд, вид з вікон будинку - відсутній в принципі, замість виду на природу чи архітектуру - тупо стіна з ржавого заліза, почуваєш себе відрізаним від соціуму, як в тюрмі, я не розумію того.
@@Nika-my1zo в Тернопільскій. Є й не глиняні, цегляні, старі, нові. Хороші краєвиди, попри річки якщо подивитесь села - знайдете. Поки шукав ділянку різні варіанти розглядали близько міста подалі. Люди хто виїхав і не вернеться хто поїхав не вернувся... Тим не менше, буває продають терміново і недорого. Від 2500$-10000$ ' є достойні варіанти(буквально покосити подвір'я, стіни покрасити і можна жити). По інфраструктурі зазвичай все є, хороші дороги(бувають винятки), газ, вода, електрика три фази(важливо якщо хочеться сонячні панелі поставити), до 100км від міста по всіх селах є оптоволоконний інтернет і 5G.
Чудовий контент.Але одне ні-насправді природній сад, немає нічого спільного з крапельним зволожуванням.Це використання рослин,ідеально підібраних до даних умов.😊Успіхів вам!
Дякуємо! Підписалася давно! Ви креативний і професійний, а те, що україномовний!.. для мене це дуже важливо! Дякую за цікавих гостей у Ваших роликах! Я надихаюсь, Вашими ідеями, але не маю такого таланту. За « дві копійки» не хочу, але і за «усі гроші» не взмозі. Життя проходить, сади цвітуть. Головне- Перемога
Андрій,доброго дня)дуже подобається ваш канал.справа в тому,що багато замовників розглядають проект саду орієнтуючись на якісь застарілі стереотипи.для того,щоб створити цікавий і природній дандшафт,недостатньо бути дизайнером,потрібно мати чуття самоі природи,мати смак,мати почуття кольору та орієнтуватись в рослинах,які найкоаще підходять для кліматичноі зони.нажаль,у нас мало таких дизайнерів,а замовники мають кошти,але не маєть жодного поняття про оточуючий світ….
Дякую за відео. Підписалась на Ваш канал нещодавно, дивлюсь, бо цікавлюсь ландшафтним дизайном. Скажу чесно, не з усім погоджуюсь. Наприклад, той же Середземноморський сад - це море квітів, хвойні і обов'язково рослини в глиняних горщиках, ніяких декоративних трав і майже повна відсутність газону. Тому, цей сад не може бути малодоглядним. Я обожнюю Грецію, Італію, була там на відпочинку, на власні очі бачила їхні сади, будинки, рослини, природу, тому не погоджуюсь з Вами, щодо тих рослин, які Ви назвали. До речі, водойми, фонтани, відкриті патіо і альтанки більше підходять до Середземноморського стилю, ніж пергола. Часто дивлюсь на сади, створені "ландшафтними дизайнерами" і ловлю себе на думці, що я б нізащо не замовила у них проект для свого саду, бо все по шаблону : туї, ялівці, гортензії, декоративна яблуня або слива, газон і декоративні трави. А в мене ідея саду - це маленька Греція, з бугенвілліями, фікусами, хвойними, ірисами, трояндами, лавандою і квітучими грунтопокрівними рослинами.
Мені, чисто субʼєктивно, здається, що мода на злаки минеться так само, як мода на хвойні. Я взагалі за старомодний сад, як у Монті Дона, щоб було все, що подобається. Із злаків посадила у себе лише стіппу «Pony tails”, бо вона вписувалася в мою ідею. Більше нічого злакового не планую. Туї на ділянці не переношу, а от за самшит шкодую, ну от подобається мені і що я зроблю? Газон з конюшини, море квітів, плодових дерев, посадки масивами. Сад мій зовсім не сучасний, бо роботки з прополкою повно. Але я тішу себе думкою що посадки зімкнуться і бурʼяну стане менше, залишаться лише стрижки і обробки
Сад - це особистий простір. Що хочу і як, хочу. Скільки садівників, скільки садів. У кожного своя цікава та красива історія. Люблю сади, і мені байдуже, що до сучасності, мені цікаво дивитися на сад через призму садівника, як автора, як частинку його душі.
Дякую за Вашу працю, Ви допомагаєте бачити життя сучасним.Навчати людей- це справа непроста, але Ви засiваєте нас, як газон.Уклін Вам. Сподiваюсь, що ще буде в моєму житті земля, на якій можна буде створювати. Продовжуйте свій шлях!
@allisalisa4940 да, я завжди радію, коли вивчаю терміни з ландшафтного дизайну, а то все буріння і нафта, нафта і буріння. Бури, азімути, тиски, грязі, труби, а так хочеться нового терміну з ландшафтного дизайну.
А я все життя мрію про таємний сад. Такий закуточок, в саду, окремий від усіх-усіх. Місце знайшли, та воно підвітряне, тому буде граб з 3х чи 2х сторін, та плющ на червоній цегляній стіні, в середині кущ запашної англійської троянди,бузок, а ще стара батьківська гойдалка...
Дякую, завжди слухаю з цікавістю, формую композиції з ваших рослин поки по наїтію, як душа ляже. Виходить красиво і це головне. Красота спасе нас, нашу країну та весь світ. Вирощуйте, не лінуйтесь
Ха. Якщо туї - це архаїка, то у мене фруктовий сад бронзового періоду. А дивитися про сучасні сади мені просто подобається - без бажання замінити калину та аронію на бірючину.
Дуже дякую, неймовірно сподобались ваші нотатки щодо сучасності і малодоглядності садів! Я про це вперше почула від вас і тепер зрозуміла, що мене постійно немов бентежило в тих пустих, вистрежених (а інколи випалених сонцем) зелених площинах - вони по-перше набридли, а по-друге дійсно нічого собою не несуть
Шановний пане Андрію, RUclips порекомендував це відео. Підписалася і вподобала. І ось моя думка: сади мають різне значення і стилістику. Ви сьогодні говорили більше про сади, які не потребують великого догляду. Але скільки власників садів, то і стільки думок і бачень власного саду. Але не любити чорнобривці неможливо. І їх багато не потрібно, досить кілька кущиків, які все літо милують очі.
Сад це весело,він для нас, думаю,що в генетиці нашій🇺🇦 закладено працювати,комусь це подобається,стригти косити,головне баланс,потрібно відштовхуватись від свого сприйняття на,що я піду заради саду та що бажаю отримати взамін.
Підписалась на Ваш канал після відео про лаванду 😊 В цьому році якраз почала висаджувати рослинки в своєму саду, Ваші відео надихають. Впевнена що з Вашими рекомендаціями в мене будуть ідеальні квітники 🥰 Дякую Вам за Вашу работу ❤️
Добрий день) ех, я наприклад тільки про те й думаю, як так зробити, щоб рослини менше хворіли, щоб менше обробляти і щоб взагалі не полоти, не люблю полоти 😂 але ж я знаю людей, яким би тільки полоти, вони кожні 3 дні можуть полоти, вони може просто не хочуть відпочивати. Хтось у саду хоче не тільки доглядати, а й відпочивати, робити йогу серед квітів, а хтось ні))
Хвойні рослини -це декоративність весь рік і ні які трави і квіти їх не замінять, особливо взимку, а ще дуже різні погляди на те, що кому гарно і що кому подобається, мода вона дуже швидко минає, а сади і ландшафтні дизайни створюються не на рік, два, а на життя, хоча сад-це творчий процес, який не закінчується!
на заході зараз популярний так званий English Garden, як на мене, це ідеальний стиль. шкода, що бабусі, які роблять садки біля під'їздів, не знають, що вони в тренді ландшафтного дизайну😅 ❤
Садівникі-аматори, створюють цікавіші сади, ніж деякі дизайнери. Ботанічні сади цікаві саме асортиментом рослин і їхнім поєднанням, хочеться милуватися, розглядати...А от сучасний сад, про що? Зробити все як в книжці пише...?! Сад-це творчість. І чим більше різноманітних не схожих між собою садів, тим краще. Я за індивідуальність саду.
@@ТетянаШтепа-к2ь природа це і є хаос, але це тільки на думку людей......і нас всіх тягне в хаосні ліси та луки. тому на мою думку садок-хаос - це справжній природній стиль :)
Вітаю Вас, пане Андрію! Не засмучуйтесь через недолугі коментарі: ви чудовий дизайнер, і Ваші роботи надихнули і мене на садовий креатив. Я живу в ЖК Русанівська Гавань і вважаю Вашу роботу там дуже вдалою і талановитою: зараз навесні він виглядає пречудово. Ще рік тому все було просто огидно: вузькі смужечки грунту із будівельним сміттям здавались безнадійними для створення любого квітника взагалі. А Ви так чудово вирішили проблему дефіциту площі, так гарно поєднали рослини за кольором, фактурою та строками цвітіння. Зараз всі мешканці гуляють і насолоджуються, роздивляючи рослини. Не дивлячись на те, що ділянки відкриті і на вітру, всі рослини прижились, майже немає випадів( і то більшість через недбалість двірників і їх захоплення сіллю взимку та манеру звалювати сніг на квітник, а також просто небувалу кількість собак). Ви на невеличкій площі створили новий світ, який захоплює. Ваші ролики передивилась усі, вони стали школою для початківця- дуже докладно про рослини і про головне- в дизайні- все те, що треба початківцю. Але саме Ваші відео спонукають рухатись далі, вивчати роботи європейців, та навіть росіян( нехай хоч щось від них буде нам на користь). Дуже Вам вдячна. Ви талановиті і несете світ своєї душі людям, пробуджуючи їх до добра. Переможемо. Все буде Україна!
Сади можуть бути малодоглядними а можуть бути красивими для себе. Сади можуть бути модними але не цікавими для себе. В першу чергу сади діляться всього на дві категорії: перша це оглядові (прийшли, помилувалися та пішли), друга це комфортні де він вас не дратує після довгого перебування в ньому. Звісно буде чудово якщо ваш сад буде малодоглядним, красивим та ще і модним хоча це може змінитись в наступному році.
Через пару років, росини тільки покажуть себе, якщо посаджані були не великого розміру. План посадок і "зелене" поняття має бути, що в майбутньому ми отримаємо.Сад чи хаос!Ми ж про це говорим, а не про бездумні посадки. Виведено маса рослин не високого розміру: вейгели,магнолії, будлеї, гортензії, азалії, троянди,хвойні та інші... якщо не велика земельна ділянка. А якщо велика площа, то не має меж для "творчості" )).Якщо ми говоримо про масиви-клумби з багаторічників чи злаків,то якраз вони на пару років. Але малоуходний сад- це все відносно. На мою думку, не буває малоуходного саду! Мода на сади-це якось дивно звучить. А що будете робити коли ваш сад буде вже не в моді?
Дякую за вашу роботу, зараз садівництво для мене є свого роду психотерапією. Дуже добре ,що ви створили україномовний канал про модерні сади , про нове у створенні саду , про різноманітність рослинного світу. Дуже круто ! Продовжуйте вашу справу- бажаю натхнення!
Така собі монументальна статика "газон+ хвойні " і досі багато кому подобається. Помітила, що там, де командує чоловік, сад буде мати саме такий втгляд з верогідністю 90 відсотків)).
Я з Вами достатньо давно. І в саме серденько мені попала ідея про сад ніби чашеподібної форми. Ви до когось приїзджали в гості, у пані саме так і було. І ось, третій рік поспіль ми саме таке і створюємо навколо свого будиночку. Так шо Ваша праця не пропадає дарма, ми чомусь потроху навчаємось
Почула в відео про ідею сада. У мене є ідея створити сад з казки «Снігова Королева» куди потрапила Герда і забула про Кая) щоб все було в квітах і цвітіння було цілий рік 🙈 у книзі видавництва АБаБаГаЛаМАГа є чудова ілюстрація ❤
Дякую, Андрію, за слушні поради. Зараз всі серії переслухаю покоментую. Дякую, що підштовхуєте до роздумів щодо модернізації і реконструкції наявного.ніяк з будинками не закруглимося, щоб вже спокійно думати над закладанням природи. Пообрізали розрізали старі фруктові, на абрикоси прийшов маніліоз і виникає велика потреба планування затінення, яке вже не спрацьовує абрикосами. Розкажіть можливо про підходи в таких випадках. Ділянка на південно східному схилі горба))то доводиться думати. Садили мигдалики , один живий і ніби його не зачіпають болячки, тож певне поцікавлюсь більше ними, бо персики теж страждають на тінь не годяться на заміну...
Дякую за всі ваши відео! Сміюсі з чорнобривців, які ви згадали) Але сію кожного року, бо це українська риса українського садочку. І нагідки! Більше однорічніків не саджаю)
До троянд треба ставитись набагато простіше, ніж про них розказують блогери та написано в книжках. Єдина умовно складна процедура - це санітарна обрізка. Але всі рослини в саду її потребують.
@@LK-uu9ls Саме так! У більшості випадків стан троянди залежить від сорту, місця, сподобалось їй у вас чи ні, ніж від догляду. У мене стан одного й того самого сорту, висаджений однаковими саджанцями одночасно у трьох різних місцях розрісся геть не однаково.
Розкажіть будь ласка,як можна збагатити і осучаснити плодові сади.Дякую Вам за навчання.Завжди цікаво ,корисно і надихає до життя! Слава ЗСУ! Смерть ворогам!Львів.
Рада, що ви повернулись з новим відео. Хотілось би окреме відео з переліком і прикладами, чим замінити газони, самшити і подібне. Щоб мати альтернативи і розуміти плюси й мінуси
Вітаю Андрію, як завжди хороший ролик і потрібна тема. Було цікаво. З приводу природності дуже з Вами згодна і мені подобається Ваш стиль. Але є люди, які досі садять дерева рядочками, вимірюючі все під ниточку із рулеткою, як мій чоловік. Він взагалі не розуміє, як можна в саду посадити щось не в рядок. І коли я намагаюсь ламати ці гострі кути у себе на ділянці, він ледь не непритомніє " що ж я наробила!?, " такі люди невиліковні. Злаки в саду вони сприймають, як бур'ян😳
Дякую! Дуже корисна та цікава тема. У 2021 році в мене не було можливості їздити на дачу за станом здоров'я. Не витримав лише газон - перетворився у суцільну кульбабово-мохову галявину. Проте рясно насіявся ліатріс та дицентра.
Сучасний сад роблять не рослини,а власник,який готовий прийняти рішення відмовившись від свого на користь оточуючих.Людина відображення саду і навпаки,кожен обмежує себе сам,не кожен готовий піти на великі зміни,тай не дивно,можливо коли садили ялину то були емоції,а її кажуть це не сучасно,а ми її ростили спостерігали як вона росла.Сад не про рік, чи два,це все життя,він ростить нас.
Так то воно так, Андрію, але.... Коли присвятив своєму саду два десятки років, у якому багато хвойних, топіарів, живоплотів і горезвісний газон, не так просто від цього відмовитися і все переробити. Хоча так, ще на початку 00-х хотілося мати ландшафт у стилі Пітера Удольфа чи Сари Прайс у 10-х. Але немає в мене землі для таких масштабів, щоби все не виглядало жалюгідною пародією. Тепер завдання - упорядкувати той садок що є, після окупації орками, та ще й під обстрілами зовсім поруч ((.
Сил, терпіння і наснаги вам. Вітання з Київщини.
Так, что этот недомужик не на фронте, а цветочками занимается.
Головне щоб ми вигнали окупанта,зб бували залізобетонний мур і були живі та здорові!!! У Вас є величезна "платформа" для внесення змін...оновлення...осучаснення...це просто драйвово!!! Я Вам бажаю здоров'я і великого оптимізму та крутих ідей для змін Вашого ,таки думаю чудового саду!!!Слава ЗСУ!Смерть ворогам!
Не піддавайтеся впливу чужого міркування, хвойні це завжди тренд,сам маю до 150 сортів,і ще в списку зо 50 хотілок,всі знайомі відверто заздрять.
Не хочу китайських ракет, китайських безпілотнитників нам ворожих, ні їхньої трави!
А я за всі сади - сучасні й не дуже. Головне для мене, - це проведення часу в своєму саду. Сади, як діти. Яких народили, виховали, таких і любимо.
Дуже влучно сказано! Ви праві!
Я сам ландшафтний архітектор з 25 річним практичним досвідом, і маю багато заперечень щодо думки колеги Андрія ( особливо коли Андрій незрозуміло чому, критикує інших ландщафтників які можуть мати інший смак).
Найперше, кожна людина, (замовник) має свої вподобання, приміром хоче гірку то хай буде гірка, але вона має бути така як потрібна, як ви правильно сказали,потрібно створити геопластику, а замовнику пояснити що ті 38 рослин через 5 років потрібно буде кудись розсаджувати,або ж відразу садити меншу кількість рослин але більшого розміру,крупноміри (це найкращий варіант); Андрій полюбляє клумби- квітники, як на мене це і є архаїка часів СРСР за якою якраз потрібно найбільше догляду; наразі сучасним більш виглядає мінімалізм, якийсь бордюр з лаванди кілька великих гортензій, щось злакове ( бамбук) відсипаний білою мармуровою галькою; якщо потрібно закрити паркан з того самого металопрофілю,то краще чим таж сама Туя Смарагд нічого кращого нема ( надійна, вічнозелена ,красива, не потребує особливого догляду); щодо квіткових клумб, то будь ласка, аби тільки замовнику подобалось, але як на мене це не є сучасний стиль. Андрій бачу не любить коли багато хвойних, але саме крупні дерева, особливо вічнозелені надають саду респектабельності, поважності , і чим старші здорові і гарні рослини тим достойніший сад, а квіткові клумби це лиш додаток, прийде зима нащо подивитись? В моєму парку ( 5 га) я й не знаю скільки тисяч ялівців та сотень туй, сосен ,ялин і т д , але саме вони роблять парк парком, квіти як раз самі собою виводились (нарциси.тюльпани,ромашки,ехінацеї,маки і т д поступово пропадали) бо потребували більшого догляду чим я міг їм дати, радує тільки барвінок, на мою думку це найкраща грунтопокривна рослина ( невибаглива,квітує,вічнозелена). Щодо газону, з білої конюшини ви стійкого густого газону не отримаєте, і конюшина потребує більше води чим злакові (перевірено досвідом ), споришу насіння ви не знайдете, і якщо знайдете це не буде надійний газон хочаб на 1 сотку, бо він недовговічний ( має самонасіватись) на відміну від злакових що в складі газону, оскільки вони відновлюються вегетативно; якщо труднощі з поливом просто потрібно вибирати потрібну газону суміш приміром "Саншайн" від ДЛФ Тріфоліум. Кожна людина має свій смак, і сади мають бути різні, тим більше що сад це не модна зачіска чи одежина, раз, той поміняв, бо сьогодні так модно,а завтра вже модно буде інше, потрібно цінувати той час і піклування яке було витрачено для створення існуючого саду, життя надто коротке.
З повагою,ландшафтний архітектор,Віктор.
Віктор, абсолютно з Вами згодна. Чудовий коментар.
Повністю Вас підтримую.
Саме в цьому відео найбільше помітний "тиск на споживача" це не є дуже приємно та виглядає не професійно.
Подивіться,яка наша Україна гарна, це і є модні "природні сади"...
лиш би не війна ...
Згадуються часто сади моїх бабусь...
Плодові дерева,кущі та квітники...
Троянди,жасмін,бузки різні,ромашки,лілейники та флокси,тюльпани з
Нарцисами, конвалії пахучі,турецька гвоздика,піоніїв багато,
а ще горобина перед хатою,липа,береза, шовковиця і багато горіхів та яблунь,абрикоси,а в сливах росли гриби...
Здається то і були малодоглядні сади.
Не пам'ятаю щоб бабусі дуже вже там поралися, бо ж мали багато іншої роботи😅
Сад має приносити задоволення,насолоду від праці в ньому,спокій душі...
Не соромтеся свого і не дивіться на чужі сади, любіть і бережіть своє..
А головне
Перемоги та миру нам всім
💙💛🙏
Колись років 20 тому побачила по телевізору сюжет про віллу в італійській Тоскані, яка дуже давно була монастирем. І показали там старий сад - чітко визначені доріжки і клумби, але на клумбі все росло в такому живописному хаосі, що я навіки закохалася в цей образ. А найкраще в тому саду було те, що він насправді був малодоглядним.
Тому , мені здається, що кожен сад - це все-таки не про тренди, хоча і про них теж. А, передусім, - про світовідчуття і світогляд його власника.
Дякую Вам за сюжет. Це було цікаво.
Подобається ваш смак, але дуже дратує у цьому випуску критика смаків інших. Ви вибрали, на мою думку, невірну тональність: роздратовано, зверхньо розкритикували реалізацію мрій багатьох людей. Просто давайте поради, а люди самі візьмуть те, що їм з них близьке.
Дякую за посил
@@oksanamiroshnychenko9100 напевно, це не за адресою)
Ви праві, кожен сад це душа господаря, він може і не сучасний, але він самобутній , радує свого власника, кожна рослина посаджена з любов'ю і цим він вже чудовий
Вам треба до мене в гості. В мене сосни для того, щоб росла лохина і гриби. Полуниця зараз квітне як декоративна.
Вишневий сад вздовж паркану, а лаванди було 200 кущів. Дбаю, щоб бджолам було що їсти, тому лох сріблястий. Фруктові дерева сформовані як кущі на штамбах. І да, їх 30 штук, бо я - банатодітна мама, а діти хвою не їдять.
До речі, вже їмо свою полуницю.
Я уявляю яка у вас природня краса🌈 🌈🌈
Молодець ,сад треба створювати для своїх потреб і можливостей,а мода ,то для людей ,понти одним словом
цікаво... ви посадили сосни навмисне, щоб закислити грунт ? 🤔
@@npocmo. Так, щоб опад з них був, трохи тіні, бо наше село прям посеред поля і доволі молоде, дерев мало. Я висаджувала одразу 5-метрові сосни. Їх приріст я стримую обрізкою, вони на високому стовбурі.
@@iloname5007 який це регіон, який грунт в полі? 🤔
А я люблю фруктові дерева в саду і їстівні кущі, трави. Чого тільки вартує м'ята до чаю чи кави! Чи варення з домашньої ожини, смородини.. А як без троянд? І не посадиш же одним сортом масив, бо це набридне скоро. Які там злаки- навесні попробуй зріж їх, а потім викопай, щоб розсадити.. Ні собі їжа, ні бджолам... так що давайте вирощувати їстівні і квітучі сади!)
Вітаю! Мені дуже цікаве Ваше бачення на сучасний садочок. Як повернуся додому обов'язково скористаюсь вашими порадами. Наразі всі рослинки пропали,тому що самі залишилися в Херсоні😢 Маю надію,що скоро всі повернуться до своїх домівок і садочків. 🇺🇦💙💛
Дай Боже і ваш садочок дочекається Вас)
Обов'язково дочекається! ❤
Щиро ❤ вірю, що повернетеся ❤
Вітаю, цікава тема. Сучасний сад, це для сучасних людей. Але сад живе більше за людину яка його висаджуючи думала, що він у неї дуже сучасний.
Дуже подобаються Ваші відео , вони цікаві ,пізнавальні! Але ,щодо сучасності та архаїчності...це все відносно . Все що сучасне ,(модне) зараз, з плином часу стає архаїчним...
Маю не зовсім сучасний, але й не повністю архаїчний садок))).
Ви праві! Нічого страшного немає в тому, що хтось хоче не сучасне 😅. Сад має бути в радість для його власника в першу чергу. Молоді обирають ьакі от сучасні. Але як приліпити ось такі прямі лінії і купу злаків до класичного будинку і до власників більш зрілого віку, які люблять, щоб все цвіло. І так, хай це будуть трлянди і гортензі!
А в нас сад в стилі «винегрет», але нам дуже подобається. Головне не мода, головне, щоб була радість від саду
Й-хо! Моя вподобайка 1000! Насправді дуже рада знову Вас бачити. Хоча і не люблю Вашу категоричність, щодо хвойних садів. Бо вони живуть по 300 років, набагато довше за нас. І при цьому виглядають шикарно. Згодна, що час плише швидко і є певні зміни у всьому. Багато хто знаходить застарілу картинку в інтернеті, вподобає її та хоче відтворити в своєму садку, бо вона дійсно приваблива. І, мабуть, людині байдуже що це вже не модно. А багато хто з садівниць вкладає душу у кожну рослинку, у кожну квіточку, які як діти, всі красиві і всі такі різні. Не всім важлива композиція та нові тенденції. Згодом, під впливом Ваших передач, дівчата почали в свої хвойні сади додавати злаки, але це також пройде.Все пройде. Головне, щоб пройшла війна, та настав мир. І хай буяють наші сади: хвойні, злакові, природні, регулярні, колекційні, японські, англійські, будь які , які кому подобаються. Аби був мир! Успіхів Вам,Андрію✊🌾
На 23:31 ви пропонуєте стригти тую смарагд. Але постійна стрижка це вже не малодоглядність.... Заміна кипаріса це туя DeGroot's Spire. Діаметр 40см у 10-річному віці, колір темно-зелений і взимку теж. Стосовно ідеї саду: тут пояснювати треба, що таке гармонія. І що деякі стилі садів буде важко поєднати з наявними спорудами на ділянці. У англійців зараз взагалі тренд створювати сади зі своїх місцевих рослин. І я їх розумію: багато віків вони мали можливість везти зі своїх колоній все підряд, і клімат дозволяв більшість рослин вирощувати. А зараз, озирнувшись, зрозуміли, що немає власного: камелії, цитрини з Азії, злаки з Азії, Європи, екзоти з екс-колоній. Ми зараз йдемо тим самим шляхом: хтось має звичайний нівяник-ромашку з лугу у своєму садку? Нє, нам треба велику, махрову, найновіший сорт з Голандії, бажано синьо-бузкового кольору в цяточку, щоб у сусіда такої ще не було. От коли з цим награємось, можна буде говорити про стиль і ідею саду. І то, як було б нудно якби всі мали сучасні сади. Нам треба День відчинених Садів, але це вже після Перемоги
Добрий день!
Як то кажуть про смаки не сперечаються. На рахунок шпалер то є класика, є бохо, є мінімалізм, є кантрі і можна продовжувати ще довго, так само в садах. Розташування сучасне рослин - так а от на рахунок які рослини, не згідна. В кожного своя асоціація на рахунок кожної рослини , комусь троянда нагадує про Болгарію, комусь про молодість нагадує флокс, хтось сумує за лісом , де колись в дитинстві там жив.... Я виросла на Сході України і сумую за кавунами, за степом 😁 і для мене посадити кавуни, злаки, деревій і тд це позитивні емоції . Не знаю чи зрозуміли думку....ми всі шукаємо позитивні емоції...і в кожного вони свої, для когось злаки це чуже..
Автор просто безцеремонно намагається впарити свої послуги, насаджуючи думку, що всі несмаки і тільки він по сучасному по модному робить
Автор нікому нічого не впарює. Вам порада - вмійте не тільки слухати, а й чути, даруйте.
@@оляп-ш9я враження після перегляду було таке, ніби автор всіх навколо називає невігласами. Зазвичай так роблять, щоб потім легше було впарити свої послуги.
Цілком згодна. Склалося враження, що автор один раз з'їздив на виставку у Європу і відчув себе "фахівцем" настільки, що дозволяє собі звисока оцінювати своїх колег. Це дуже образливо, це неприйнятно
А я думаю, чого мені лаванди та деревію хочеться, а ще материнки? То такий запашний степ з дитинства! І злаки! Але не великі - такі як в дитинстві)))))
А мені навпаки ,саме в цей неспокійний час,допомагає садотерапія -догляд за рослинами ,стрижка ,посадка рослин,полив (дощова вода збирається у ємність)...🌲🪻🌸
Дякую за вашу працю ! Хочу тільки зауважить : те що пропонується як сучасне і малоуходове - зовсім таким не є. Вартість створення такого садка з нуля взагалі фантастична. Більшість "картінок" які бажано побачить на своїй ділянці все одно будуть інакші, по факту пару років - і все треба перероблять бо стикнулись з тим самими проблемами що і "застарілі" сади. Давайте краще створювать концепцію нові"Українські сади" з огляду на те що українці цінували завжди : фруктові дерева , зона релакса-спостереження за природою, і екологічність . Таке моє моє бачення )) Вдачі Вам )))
Я тільки починаю створювати свій сад. Хотіла газон, хвойні... Списалася з подругою. Вона дизайнерка. От вона і розповіла, що ялівці вже не настійльки популярні. Розказала про сади в природному стилі. І саме так я знайшла Ваш канал.
в інстаграмі у Вас є фото-відео про стільчики і столик поміж куничником і іншими травами. І то як він колишеться прям підкорило мене. Хвойні посаджу перед будинком на маленькій ділянці. Помідори-огірки не буду садити вже і засаджу все подібно до ваших відео і за Вашими порадами.
Вже замовила у Вас в магазині міскантуси, пенісетуми і ще буду замовляти. Сьогодні отримала посилочку. Накупила насіння трав. Тому відео які Ви робите точно недаремні. Дякую
Вітаю Вас, пане Андрію! Не засмучуйтесь через деякі неприємні коментарі. Я живу в ЖК Русанівська Гавань, де Ви створили свій чудовий світ, а Ваша робота і мене надихнула на садовий креатив: тепер хочеться і самій створити щось таке ж чудове. Дякую Вам за Ваші відео: вони гарно продумані- достатньо розлогі по рослинам і прості в подачі дизайнерської теорії. Все просто і по суті, дякую. Ця подача матеріалу мені найбільше імпонує.
А щодо Гавані: то ще рік тому тут було просто огидно, і здавалось що ці засмічені будівельним сміттям маленькі смужечки грунту безнадійні для любого креативу. А Ви так гарно все продумали, так гарно поєднали рослини за фактурою, кольором та строками цвітіння. Браво, маестро! І майже немає випадів( і то це провина двірників, які захоплювались взимку сіллю, та навалювали тонни снігу на квітники, а також неймовірної кількості собак, яких вигулюють просто на квітники). Тепер всі ідуть і роздивляються квіти, розпитують, що це. Тобто, Ваш сад нікого не лишив байдужим. А наша Гавань тепер із жк аутсайдера стала відомою, куди всі мешканці Слобідки намагаються проникнути, щоб погуляти, бо тут стало чудово.
Дякую Вам ще раз. Передивилась всі Ваші відео. Прошу Вас, не полишайте цю роботу, вона дуже потрібна людям. Хотілось би трохи побільше теорії по дизайну та про роботи європейських дизайнерів, бо так не вистачає такої інформації. Але ж Ви і самі відчуваєте, що Ви на правильному шляху: і в контексті напрямку в дизайні і в подачі відеоматеріалу- все достатньо розумно. Дякую Вам ще раз. Удачі! Переможемо.
Все буде Україна!
Дякую Вам за такий відгук!!!!! Це, дійсно, цінно і приємно, хоч рослини саджали менше року тому :)
У мене сад називається "продовольча безпека". Тут всі фруктові дерева і кущі які в нас ростуть. Ми дуже трвмовані голодними роками тому боїмося їх поверненню😊
Мені ваша продовольча безпека дуже до вподоби:)))хвойники- допускаю в вигляді акценту, не більше… а решта- плодові ягоди, дерева. Квіти також- окремі акценти. Можливо це з дитинства і бабусиного величезного саду.
який прекрасний сад у вас :)
Андрій, давайте в подальшому обговорювати якусь конкретику. Що таке сад в природньому стилі, приклади. З приводу малодоглядності - приклади малодоглядності для різних стилів, рослини.
Дуже цікаво вас слухати і дивитися !
Багато кориснаї та сучасної
інформації
Дякую !
а я вважаю що і "архаїчні" сади мають право на існування, якщо вони приносять задоволення власнику. а моє особисте: я страшенно некомфортно відчуваю себе під час вітру і саме трави своїм коливанням постійним створюють атмосферу постійного вітру... хоча трави це дуууже гарно
Андрію дякую за відео. Поділюсь власним досвідом. Завжди шерю ваше відео з близькими яким актуально, сам взяв у вас багато цікавих ідей.
В березні купив ділянку з городом під забудову, дуже гарне місце на пологому підсонячному схилі, 100м вгору великий ліс, 100м вниз велика річка. В лісі живуть білочки, часто прибігають, на річці плавають лебеді і качечки дикі, в сусіда пасіка - надзвичайно миловидна українська природа.
Це стара глиняна хата де жила роки тому стара бабуся, земля за роки практично вся заросла(здебільшого хріном, будяками і бузиною - моя головна біль), купив за копійки. Город мені не портібен бо через дорогу хата моєї бабусі з великим городом, вирішив садити плодово/декоративний пермакультурний сад.
За квітень почистив, почав висаджувати рослини. Так скажу - купа роботи, взяв відпустку на тиждень, виходив на ділянку в 8 ранку вертався в 8 вечора, але провів час з задоволенням, все почистив, серед того всього знайшов кілька хороших рослин які вирішив залишити, є бузок на границі, горіх волоський гарного розміру і форми (після того як я його підрізав принаймі виглядає дуже гарно), старий квітничок, велика стара береза дивовижної краси яку я любив ще з дитинства і яка навіть на карту села внесена.
Є місця попри паркан які треба відгородити візуально. Туї не заходять, висадив в перемішку 6 фундуків(може здатись що то багато, але нагадаю - білочки) - 4 червоних Варшавський і 2 косфорди, 2 черешні і кілька Спірей в якості живого паркану,
Газони з трави і різі fancy рослини мені категорично не до вподоби садити, хочеться ближче до української природи. На городі вже багато кульбаби, матимачуха і конюшина росте, хочу так і залишити, Вони високо не ростуть, ходити не заважають, та і для ходьби доріжки з мульчі та каменю будуть, щоб землю не витоптувати лишній раз, але хочеться добавити ще низькорослу ромашку - росте в великій кількості поруч в на пасовищі і біля річки, і в затінку пересаджу деякі лісові квіти з лісу - там ростуть підсніжники, крокуси, первоцвіти, хінодокса, барвінок. На літо/осінь якісь злаки, щоб пушились. Рослини старатимусь не купувати - хочу використати нативні рослини що ростуть поруч по максимуму. Вписати ділянку безшовно у природу.
Купив щепоріз - поки чистив ділянку десь мішків 20 щепи нарізав і прицеп бур'янів - буде мульча робити стежки і під дерева. На бур'яни, траву і інше садове сміття зробив компостер - буде компост для вертикальних грядок. Все своє + Еко френдлі.
Про ваше невдоволення застарілими садами - знаю що моя концепція також відрізняється від того що ви робите, але думаю це нормально. В цілому я розумію ваше невдоволення застарілими садами, в мене наприклад паркани біля з профнастилу в житловій забудові мало не рвотний рефлекс викликають, але думаю що і такі потртібні, людям треба на чомусь вчитися і не у всіх з першого разу виходить.
за профнастил погоджуюсь, це просто пошесть
Плюсую, щодо огидності від профнастилу парканів, особливо зеленого та червоного кольору, це мій естетичний жах
@@TAKAYAVSYA ну сірий під графіт 1.2 м висотою ще куди не йшло, а оце влуплять на 2 метри червоне або таке знаєте буває зсередини зелений а ззовні грязно-білий(типу просто грунтовка) і воно починає зверху ржавіти після року на вулиці і потьоки ржі ніби струмки нечистот зтікають по ньому. бууееее. Ну як так. Я в мене асоціація з свинофермою чи птахофарикою одразу.
І воно ж просто обмежує зсередини весь огляд, вид з вікон будинку - відсутній в принципі, замість виду на природу чи архітектуру - тупо стіна з ржавого заліза, почуваєш себе відрізаним від соціуму, як в тюрмі, я не розумію того.
В якій області? Є ще глиняні хатки на продаж?
@@Nika-my1zo в Тернопільскій. Є й не глиняні, цегляні, старі, нові. Хороші краєвиди, попри річки якщо подивитесь села - знайдете. Поки шукав ділянку різні варіанти розглядали близько міста подалі.
Люди хто виїхав і не вернеться хто поїхав не вернувся...
Тим не менше, буває продають терміново і недорого. Від 2500$-10000$ ' є достойні варіанти(буквально покосити подвір'я, стіни покрасити і можна жити). По інфраструктурі зазвичай все є, хороші дороги(бувають винятки), газ, вода, електрика три фази(важливо якщо хочеться сонячні панелі поставити), до 100км від міста по всіх селах є оптоволоконний інтернет і 5G.
Дякую за працю, тема дуже потрібна і актуальна!Я за природні малодоглядні сади, а не ти для садів.З великою повагою Ваша шанувальниця, щира украінка.
Чудовий контент.Але одне ні-насправді природній сад, немає нічого спільного з крапельним зволожуванням.Це використання рослин,ідеально підібраних до даних умов.😊Успіхів вам!
Андрію ви дуже талановитий дизайнер. У вас гарний смак і сміливе бачення сучасного. Це дуже мені імпонує із задоволенням дивлюсь ваші відео.
Чудовий випуск, таке своєрідне просвітництво - мега необхідна річ, смак потрібно розвивати, напрацьовувати, вчитись кращим практикам
Сучасний сад це супер. Але мені спочатку, потрібно закрити «гештальд» з архаїчним садом про який колись мріяла😅
Підтримую)
Я теж так думаю. Погоджуюсь на всі сто процентів!🎉🎉🎉
Дякуємо! Підписалася давно! Ви креативний і професійний, а те, що україномовний!.. для мене це дуже важливо! Дякую за цікавих гостей у Ваших роликах!
Я надихаюсь, Вашими ідеями, але не маю такого таланту.
За « дві копійки» не хочу, але і за «усі гроші» не взмозі.
Життя проходить, сади цвітуть.
Головне- Перемога
Добре, що попередили на 50й секунді що цей ролик не для мене) дякую!
Андрій,доброго дня)дуже подобається ваш канал.справа в тому,що багато замовників розглядають проект саду орієнтуючись на якісь застарілі стереотипи.для того,щоб створити цікавий і природній дандшафт,недостатньо бути дизайнером,потрібно мати чуття самоі природи,мати смак,мати почуття кольору та орієнтуватись в рослинах,які найкоаще підходять для кліматичноі зони.нажаль,у нас мало таких дизайнерів,а замовники мають кошти,але не маєть жодного поняття про оточуючий світ….
Щиро дякую! Маю бажання зробити дикий сад з польовими квітами.
Дякую за відео. Підписалась на Ваш канал нещодавно, дивлюсь, бо цікавлюсь ландшафтним дизайном. Скажу чесно, не з усім погоджуюсь. Наприклад, той же Середземноморський сад - це море квітів, хвойні і обов'язково рослини в глиняних горщиках, ніяких декоративних трав і майже повна відсутність газону. Тому, цей сад не може бути малодоглядним. Я обожнюю Грецію, Італію, була там на відпочинку, на власні очі бачила їхні сади, будинки, рослини, природу, тому не погоджуюсь з Вами, щодо тих рослин, які Ви назвали. До речі, водойми, фонтани, відкриті патіо і альтанки більше підходять до Середземноморського стилю, ніж пергола. Часто дивлюсь на сади, створені "ландшафтними дизайнерами" і ловлю себе на думці, що я б нізащо не замовила у них проект для свого саду, бо все по шаблону : туї, ялівці, гортензії, декоративна яблуня або слива, газон і декоративні трави. А в мене ідея саду - це маленька Греція, з бугенвілліями, фікусами, хвойними, ірисами, трояндами, лавандою і квітучими грунтопокрівними рослинами.
Мені, чисто субʼєктивно, здається, що мода на злаки минеться так само, як мода на хвойні. Я взагалі за старомодний сад, як у Монті Дона, щоб було все, що подобається.
Із злаків посадила у себе лише стіппу «Pony tails”, бо вона вписувалася в мою ідею. Більше нічого злакового не планую. Туї на ділянці не переношу, а от за самшит шкодую, ну от подобається мені і що я зроблю? Газон з конюшини, море квітів, плодових дерев, посадки масивами. Сад мій зовсім не сучасний, бо роботки з прополкою повно. Але я тішу себе думкою що посадки зімкнуться і бурʼяну стане менше, залишаться лише стрижки і обробки
Сад - це особистий простір. Що хочу і як, хочу. Скільки садівників, скільки садів. У кожного своя цікава та красива історія. Люблю сади, і мені байдуже, що до сучасності, мені цікаво дивитися на сад через призму садівника, як автора, як частинку його душі.
Дякую за Вашу працю, Ви допомагаєте бачити життя сучасним.Навчати людей- це справа непроста, але Ви засiваєте нас, як газон.Уклін Вам. Сподiваюсь, що ще буде в моєму житті земля, на якій можна буде створювати. Продовжуйте свій шлях!
Я не вирівнювала ділянку, а тепер знаю, що це геопоастика😂
@allisalisa4940, це безневинний жарт)
А от ви чого так агресуєте?
@allisalisa4940
Це ви агресуєте на безневинний жарт)))
@allisalisa4940 да, я завжди радію, коли вивчаю терміни з ландшафтного дизайну, а то все буріння і нафта, нафта і буріння. Бури, азімути, тиски, грязі, труби, а так хочеться нового терміну з ландшафтного дизайну.
А я все життя мрію про таємний сад. Такий закуточок, в саду, окремий від усіх-усіх. Місце знайшли, та воно підвітряне, тому буде граб з 3х чи 2х сторін, та плющ на червоній цегляній стіні, в середині кущ запашної англійської троянди,бузок, а ще стара батьківська гойдалка...
Звучить супер! Бажаю щоб у вас вийшло якнайкраще реалізувати ваш план.
З.І. В мене теж гойдалка є(від прабабусі).
Дякую, завжди слухаю з цікавістю, формую композиції з ваших рослин поки по наїтію, як душа ляже. Виходить красиво і це головне. Красота спасе нас, нашу країну та весь світ. Вирощуйте, не лінуйтесь
Ха. Якщо туї - це архаїка, то у мене фруктовий сад бронзового періоду. А дивитися про сучасні сади мені просто подобається - без бажання замінити калину та аронію на бірючину.
Дякую за відео. Ще не маю своєї ділянку, але подобається дивитися ваші відео ❤
Дуже дякую, неймовірно сподобались ваші нотатки щодо сучасності і малодоглядності садів! Я про це вперше почула від вас і тепер зрозуміла, що мене постійно немов бентежило в тих пустих, вистрежених (а інколи випалених сонцем) зелених площинах - вони по-перше набридли, а по-друге дійсно нічого собою не несуть
Все відгукується, дуже дякую за вашу роботу!
Ваші ролики дуже потрібні як початківцям садоводам так і для того, аби бачити, що звичайне життя продовжується. Дякую.
🙏🇺🇦🙏🙏🇺🇦🙏🙏🇺🇦🙏
Лайк та коментар за попередження на самому початку, що з газоном і туями мені в інше місце! 👍
Шановний пане Андрію, RUclips порекомендував це відео. Підписалася і вподобала.
І ось моя думка: сади мають різне значення і стилістику. Ви сьогодні говорили більше про сади, які не потребують великого догляду. Але скільки власників садів, то і стільки думок і бачень власного саду. Але не любити чорнобривці неможливо. І їх багато не потрібно, досить кілька кущиків, які все літо милують очі.
Дякую що ділитись досвідом!!
Дякую. Дуже цікаво та корисно. З нетерпінням чекаю на продовження.
Ваш сад чудовий при погляді до землі, ширми лише піврічні. При погляді вдалечінь- сусідські дахи та жахливий бетонний паркан.
цікава і корисна, інформація, гарна мова, дивлюсь другий день, отримую задоволення
Сад це весело,він для нас, думаю,що в генетиці нашій🇺🇦 закладено працювати,комусь це подобається,стригти косити,головне баланс,потрібно відштовхуватись від свого сприйняття на,що я піду заради саду та що бажаю отримати взамін.
Підписалась на Ваш канал після відео про лаванду 😊 В цьому році якраз почала висаджувати рослинки в своєму саду, Ваші відео надихають. Впевнена що з Вашими рекомендаціями в мене будуть ідеальні квітники 🥰 Дякую Вам за Вашу работу ❤️
Добрий день) ех, я наприклад тільки про те й думаю, як так зробити, щоб рослини менше хворіли, щоб менше обробляти і щоб взагалі не полоти, не люблю полоти 😂 але ж я знаю людей, яким би тільки полоти, вони кожні 3 дні можуть полоти, вони може просто не хочуть відпочивати. Хтось у саду хоче не тільки доглядати, а й відпочивати, робити йогу серед квітів, а хтось ні))
Дякую, Андрію! Саджаю злаки, квіти та дерева. І кайфую! Хочу сучасний сад)
Корисно та цікаво)..
Дякую за ефір
Дякую, що без музичного шуму.
Хвойні рослини -це декоративність весь рік і ні які трави і квіти їх не замінять, особливо взимку, а ще дуже різні погляди на те, що кому гарно і що кому подобається, мода вона дуже швидко минає, а сади і ландшафтні дизайни створюються не на рік, два, а на життя, хоча сад-це творчий процес, який не закінчується!
Дякую, Андрiю, Дуже важливi поради❤
Подобається ваш канал. Все грамотно, красиво, доступно. Підписуюсь!
Дякую за відео! Як завжди корисно, інформативно, сучасно!!!! Дуже подобається ваша філософія❤
Ще зробіть, будь ласка, ролик про важливість збереження ґрунту, приготування і використання компосту та інші корисні для землі методи.Щиро дякую
на заході зараз популярний так званий English Garden, як на мене, це ідеальний стиль. шкода, що бабусі, які роблять садки біля під'їздів, не знають, що вони в тренді ландшафтного дизайну😅 ❤
Щиро вдячна за відео, здається я знайшла свого ландшафтного гуру)
Садівникі-аматори, створюють цікавіші сади, ніж деякі дизайнери. Ботанічні сади цікаві саме асортиментом рослин і їхнім поєднанням, хочеться милуватися, розглядати...А от сучасний сад, про що? Зробити все як в книжці пише...?! Сад-це творчість. І чим більше різноманітних не схожих між собою садів, тим краще. Я за індивідуальність саду.
Через пару років ваш ,,творчий " сад перетвориться в хаос ,,творчий"😮😮
@@ТетянаШтепа-к2ь природа це і є хаос, але це тільки на думку людей......і нас всіх тягне в хаосні ліси та луки. тому на мою думку садок-хаос - це справжній природній стиль :)
Вітаю Вас, пане Андрію! Не засмучуйтесь через недолугі коментарі: ви чудовий дизайнер, і Ваші роботи надихнули і мене на садовий креатив. Я живу в ЖК Русанівська Гавань і вважаю Вашу роботу там дуже вдалою і талановитою: зараз навесні він виглядає пречудово. Ще рік тому все було просто огидно: вузькі смужечки грунту із будівельним сміттям здавались безнадійними для створення любого квітника взагалі. А Ви так чудово вирішили проблему дефіциту площі, так гарно поєднали рослини за кольором, фактурою та строками цвітіння. Зараз всі мешканці гуляють і насолоджуються, роздивляючи рослини. Не дивлячись на те, що ділянки відкриті і на вітру, всі рослини прижились, майже немає випадів( і то більшість через недбалість двірників і їх захоплення сіллю взимку та манеру звалювати сніг на квітник, а також просто небувалу кількість собак). Ви на невеличкій площі створили новий світ, який захоплює. Ваші ролики передивилась усі, вони стали школою для початківця- дуже докладно про рослини і про головне- в дизайні- все те, що треба початківцю. Але саме Ваші відео спонукають рухатись далі, вивчати роботи європейців, та навіть росіян( нехай хоч щось від них буде нам на користь).
Дуже Вам вдячна. Ви талановиті і несете світ своєї душі людям, пробуджуючи їх до добра.
Переможемо. Все буде Україна!
Сади можуть бути малодоглядними а можуть бути красивими для себе. Сади можуть бути модними але не цікавими для себе. В першу чергу сади діляться всього на дві категорії: перша це оглядові (прийшли, помилувалися та пішли), друга це комфортні де він вас не дратує після довгого перебування в ньому. Звісно буде чудово якщо ваш сад буде малодоглядним, красивим та ще і модним хоча це може змінитись в наступному році.
Через пару років, росини тільки покажуть себе, якщо посаджані були не великого розміру. План посадок і "зелене" поняття має бути, що в майбутньому ми отримаємо.Сад чи хаос!Ми ж про це говорим, а не про бездумні посадки. Виведено маса рослин не високого розміру: вейгели,магнолії, будлеї, гортензії, азалії, троянди,хвойні та інші... якщо не велика земельна ділянка. А якщо велика площа, то не має меж для "творчості" )).Якщо ми говоримо про масиви-клумби з багаторічників чи злаків,то якраз вони на пару років. Але малоуходний сад- це все відносно. На мою думку, не буває малоуходного саду! Мода на сади-це якось дивно звучить. А що будете робити коли ваш сад буде вже не в моді?
дякую за канал!
Дякую за вашу роботу, зараз садівництво для мене є свого роду психотерапією. Дуже добре ,що ви створили україномовний канал про модерні сади , про нове у створенні саду , про різноманітність рослинного світу. Дуже круто ! Продовжуйте вашу справу- бажаю натхнення!
Дякую за відео , дуже відгукується ваше бачення 👍👍👍
Така собі монументальна статика "газон+ хвойні " і досі багато кому подобається. Помітила, що там, де командує чоловік, сад буде мати саме такий втгляд з верогідністю 90 відсотків)).
Бо це «золотий» стандарт нульових)
@@SegnoritaPrim а може трохи складніше- якась маска- сувора, нічого зайвого і стабільна, немов лице без емоцій.
випросіть собі у чоловіка 1сотку, для свого бачення саду, хоч и на задньому дворі
@@larisaziomkovska1131 та ні, у нас садом цікавлюсь лише я, слава тобі боже)).
Дякуємо Вам, Андрій! Цікаво!!!
Дякую за Вашу роботу. Передивилася на одному подиху усі ролики на цьому каналі. Чекаю інші відео❤
Я з Вами достатньо давно. І в саме серденько мені попала ідея про сад ніби чашеподібної форми. Ви до когось приїзджали в гості, у пані саме так і було. І ось, третій рік поспіль ми саме таке і створюємо навколо свого будиночку. Так шо Ваша праця не пропадає дарма, ми чомусь потроху навчаємось
Почула в відео про ідею сада. У мене є ідея створити сад з казки «Снігова Королева» куди потрапила Герда і забула про Кая) щоб все було в квітах і цвітіння було цілий рік 🙈 у книзі видавництва АБаБаГаЛаМАГа є чудова ілюстрація ❤
Дякую,пане Андрію.Давно підписана.Ваші критерії сучасного саду намагаюся втілювати у життя.
Дякую, як завжди корисно і цікаво!
Дякую, Андрію, за слушні поради. Зараз всі серії переслухаю покоментую. Дякую, що підштовхуєте до роздумів щодо модернізації і реконструкції наявного.ніяк з будинками не закруглимося, щоб вже спокійно думати над закладанням природи. Пообрізали розрізали старі фруктові, на абрикоси прийшов маніліоз і виникає велика потреба планування затінення, яке вже не спрацьовує абрикосами. Розкажіть можливо про підходи в таких випадках. Ділянка на південно східному схилі горба))то доводиться думати. Садили мигдалики , один живий і ніби його не зачіпають болячки, тож певне поцікавлюсь більше ними, бо персики теж страждають на тінь не годяться на заміну...
Дякую за те, що ділитесь своїми знаннями та баченням саду;)
Дякую за україномовний корисний контент!
Повністю згодна з вашою філософією і баченнням створення саду,я помітила що так само підходжу до створенням саду.
Дякую. Дуже змістовно і зрозуміло!❤
Дякую за всі ваши відео! Сміюсі з чорнобривців, які ви згадали) Але сію кожного року, бо це українська риса українського садочку. І нагідки! Більше однорічніків не саджаю)
Добрий день, чекаю кожен ролик, дуже цікаво і корисно. Хоча таки зірвалась і накупила гортензій і троянди - точно не малодоглядовий сад😮
До троянд треба ставитись набагато простіше, ніж про них розказують блогери та написано в книжках. Єдина умовно складна процедура - це санітарна обрізка. Але всі рослини в саду її потребують.
Так,помітила такий стиль догляду за трояндами в англійських садах(меньше хімії, троянди сильні кущі)
@@LK-uu9ls Саме так! У більшості випадків стан троянди залежить від сорту, місця, сподобалось їй у вас чи ні, ніж від догляду. У мене стан одного й того самого сорту, висаджений однаковими саджанцями одночасно у трьох різних місцях розрісся геть не однаково.
Не дуже давно з Вами. Те, що я шукала, корисно, щиро вдячна за Вашу працю. Продовжуйте, будь ласка!
дякую,підписалася, дуже сподобалося щира подача і простота ❤ процвітання каналу і буду чекати нових відео
Класна тема!
Дякую, ваш канал чудовий, вні вартий уваги багатьох підписників! Бажаю розвитку і процвітання! 🌾🥀🌻
Дякую..актуально..марю своїм садом..води обмаль..
Дякую ❤
Коментар в підтримку каналу ❤
Розкажіть будь ласка,як можна збагатити і осучаснити плодові сади.Дякую Вам за навчання.Завжди цікаво ,корисно і надихає до життя! Слава ЗСУ! Смерть ворогам!Львів.
Рада, що ви повернулись з новим відео. Хотілось би окреме відео з переліком і прикладами, чим замінити газони, самшити і подібне. Щоб мати альтернативи і розуміти плюси й мінуси
Андрій, щиро дякую! Чекаємо на ваші нови відео! Все буде Україна 💙💛
Дякуємо Вам за Ваш сучасний стиль ландшафту,все цікаво !
Вітаю Андрію, як завжди хороший ролик і потрібна тема. Було цікаво. З приводу природності дуже з Вами згодна і мені подобається Ваш стиль. Але є люди, які досі садять дерева рядочками, вимірюючі все під ниточку із рулеткою, як мій чоловік. Він взагалі не розуміє, як можна в саду посадити щось не в рядок. І коли я намагаюсь ламати ці гострі кути у себе на ділянці, він ледь не непритомніє " що ж я наробила!?, " такі люди невиліковні. Злаки в саду вони сприймають, як бур'ян😳
О, в мене все не в рядок. Мої сусіди: туї в ряд, всьо в ряд....
Дякую! Дуже корисна та цікава тема. У 2021 році в мене не було можливості їздити на дачу за станом здоров'я. Не витримав лише газон - перетворився у суцільну кульбабово-мохову галявину. Проте рясно насіявся ліатріс та дицентра.
Дякую за вашу працю!
Сучасний сад роблять не рослини,а власник,який готовий прийняти рішення відмовившись від свого на користь оточуючих.Людина відображення саду і навпаки,кожен обмежує себе сам,не кожен готовий піти на великі зміни,тай не дивно,можливо коли садили ялину то були емоції,а її кажуть це не сучасно,а ми її ростили спостерігали як вона росла.Сад не про рік, чи два,це все життя,він ростить нас.
Декілька днів думаю де Ви пропали,приємно що продовжуєте робити нові відео.
Як завжди надзвичайно цікаво. Дякую.
Дякую за вашу працю 👍👏
Дякую за Вашу працю! Чужова українська мова)
Каранда вашому саду!