Комментарии •

  • @gamewowrs4795
    @gamewowrs4795 3 месяца назад

    Witam. Jesli chodzi o sake i jej skladowe, bardzo wazny jest jednak ryż. Koji ryż jest uzywany przez japonskie wytwornie. Bylem w 2 manufakturach i mialem ta przyjemnosc ogladac proces tworzenia Sake. Jest kanał Paolo from Tokyo, polecam ogladnac aby zobaczyc czesc procesu.

  • @konrad5308
    @konrad5308 Год назад +1

    Też wykonałem ,,Sake" z pomocą Turbo Koji i ryżu. W pierwszej kolejności zakupiłem ryż do sushi, który namoczyłem i kilkukrotnie wypłukałem. Ryż zalałem wrzątkiem, garnek przykryłem przykrywką i dodatkowo zawinąłem w koc na całą noc. Ryż przełożyłem do wiadra fermentacyjnego i zalałem wodą. Drożdże wraz Koji dodałem przy temperaturze wody 35 C. Przez pierwsze dwa tygodnie mieszałem co drugi dzień. Po 25 dniach zlałem znad osadu następnie ,,Sake" klarowało się 14 dni i zostało potraktowane pirosiarczynem celem zabicia drożdży i utrwalenia w butelkach. Wyszło dobre, lekko kwaskowe i kwiatowe. Przypomina białe półwytrawne wino ale bardzo polecam pić mocno schłodzone lub jako dodatek np do Aperol Spirtiz wraz z wodą gazowaną.

  • @Projekt_Ognik
    @Projekt_Ognik Год назад +1

    Ja robilem w beczce, śrutowalem i płukalem, robilem z hinduskiego basmati. Koji ladnie na tem pracowalo. Beczka stala w tunelu foliowym i balem się że się przegrzeje, jednak Kojinto sprytne są jak Azjaci 😂 gora beczki byla rozgrzana natomiat sam zacier był stale chlodny. Nie mieszalem i przefermentowalo wszystko. Pachnie bardzo ladnie, w.smaku wytrawne ale zupelnie nie mój klimat

  • @andrzej1765
    @andrzej1765 Год назад +2

    Daj znac o efektach puszczenia na rurki.

  • @conterplarque
    @conterplarque Год назад +1

    Czy można byłoby zrobić z tego mirin?