Рекуператор частина системи вентиляції
HTML-код
- Опубликовано: 9 фев 2025
- Працює рекуператор будинку та при його активній роботі отримуємо сухе повітря у приміщенні. Рекуператор є частиною системи вентиляції яка складається з рекуператора, зволожувача та осушувача. Один рекуператор не забезпечує комфортне перебування людини у приміщенні. Природня вентиляція інертна, вона працює повільно.
Сторінка в підтримку нашої Перемоги www.consulbud....
Станьте спонсором цього каналу, щоб отримувати бонуси:
/ @terekhovo
Підтримка моєї діяльності як Інженер-будівельника www.consulbud....
Приватні Консультації по будівництву www.consulbud....
Будівельні послуги www.teleos.in....
Проектування Котеджа www.teleos.in....
INSTAGRAM / consulbud.in.ua
TikTok / consulbud
#проектування #котедж #будівництво #поТерехову #TerekhovO
Дякую за вашу працю на розвиток будівництва та і держави загалом!
👍
😮
робив капітальний ремонт в 3х кімнатній квартирі на першому поверсі. Раніше була велика проблема з пліснявою. Поставив централізовану приточно-витяжну на основі двох б/у вентиляторів TD-SILENT 500 (150мм) і рекуператора з олх за 6к грн плюс пластикові воздуховоди ВЕНТС зелені 75мм діаметром. Все вийшло десь 40к грн. Не нарадуюсь його роботі. Вікна відкривати не потрібно і ніде немає конденсата і плісняви.
Яке працює: вентилятори на 1 швидкості 24/7 на лоджії витягують повітр з 2х санвузлів і закачують в 3 спальні біля вікна. Якщо на вулиці -5, а в квартирі +22 то рекуператор підігріває повітря до +12, якщо прям під воздуховодом не стояти/сидітито це норм. ТТим більше що частіше всього на вулиці набагато тепліше.
Я надзвичайно задоволений що поставив саме централізовану систему. Вона абсолютно безшумна, а повітря в квартирі завжди чисте і не вологе. Ніякого застояного повітря у ванній.
Якщо систему виключаємо (наприклад коли хтось траву запалить на вулиці) то відразу конденсат на вікнах і коли зранку вийдеш з спальні і через хвилину зайдеш відчувається дуже не свіже повітря.
Спочатку думав поставити рекуператори в кожну спальню. по ціні вийшло б так же. Тільки тоді мене б бісив шум вентилятора прямо в спальні і я б скоріш за все його і не вмикав. Спасло те що знайшов в інтернеті як не дорого таку систему зробити самому якщо є дві праві руки
Я без цього вікна не відкриваю і немає ніде плісняви... Всі показники повітря видно на вебінарах - норма.
У вас є санвузли, кухня, люди в будинку + в нас зараз зими з вологістю 90-100%, яким чином у вас в будинку може бути сухе повітря через рекуператор?
Можливо у вас опалення пересушує повітря?
В мене такий самий рекуператор в будинку з газоблоку, всю зиму вологість 50-60%, часто горить камін.
Проблема сухого повітря в будинку взимку пов’язана з тим, що холодне зовнішнє повітря, навіть при високій відносній вологості (90-100%), має дуже мало абсолютної вологості. Коли це повітря потрапляє в будинок і нагрівається, його відносна вологість різко падає. Наприклад, повітря при 0°C та 100% вологості містить приблизно 4.8 г/м³ водяної пари. Якщо це повітря нагріти до 22°C без додаткового зволоження, його відносна вологість впаде до 20-25%, що й створює відчуття сухості. Тому проблема сухого повітря взимку - це природний ефект нагрівання холодного повітря. Сушіння повітня опаленням - це обман. Ніякий тип опалення не зменшує кількість вологи в повітрі ніяк.
Купився колись на рекламу, поставив в квартирі керамічний "рекуператор" гу@но повне, працював десь до - 2 на вулиці. Потім за рахунок перепаду температур він тупо був невзмозі зупинитися і гоняти повітря "туди-сюди" тепле повітря йшло в вент канала, а на його місце постійно йшло повітря через діру в стіні "рекуператор". А мотору його щоб почати працювати в іншу сторону треба було щоб лопаті зупинились, а вони не могли бо повітря з вулиці постійно "шарашить" в приміщення :). Коротше взимку я закривав цю дирку і кожен вечір сідав напроти неї вечеряти і сумувати з викинутими грошима на продяг :). "маркетологі погублять цей світ".
190кв.м. , три поверхи!!! відсутність вентиляції ! і як рішення - елемент цієї вентиляції як панацея🤦це що, мініотель? Завжди дивуюсь такій квадратурі- скільки ресурсів треба і при побудові і при обслуговуванні . Чи не краще вирішити задачу міні-максно, тобто оптимізувати квадратуру- а на зекономлені ресурси зробити якісний проект і його реалізацію.
+++
Не працюють такі системи без аналітики і приладів які можуть на це впливати. В кімнаті немає постійно статичної температури однорідної, теж саме і вологість. + СО2. І толку з того, що рекуператор "нюхатиме" біля себе, коли для повної "картини" це має бути умовно в декількох точках. Алгоритм його робити має бути адаптивним під конкретне місце і під конкретних людей та умови експлуатації, і інакше це забавка яка щось "дує"
По нормам - в нас воздухообмін рахується від площі. Для кожного типу приміщення - свій множник. В нормах так роблять для того щоб гарантувати достатній повітреобмін для часу коли кімнаті буде активінсть згідно її типу. Далі все просто - якщо в кімнаті нікого немає - то нічого страшного немає. Просто чисте повітря з кімнати буде заміщене чистим підготовленим повітрям з системи вентиляції.
Зменшити продуктивність системи сильно простіше чим її додати.
@@vadazvezdochot7631 Рекуператор не знає чи є хтось в кімнаті чи ні, теж саме і його датчики. Якщо у вас кімната має умовно 20м2 ,а не 2м2... буде величезний лаг. Після чого той рекуператор на всіх своїх потужностях буде намагатись замістити повітря. Замість того щоб працювати на мінімальних при наявності людини в кімнаті. Після його роботи можливо потрібно увімкнути зволожувач і тп. Все це звичайно для створення максимально комфортних умов при мінімальних енерговтратах (затратах).