Most találkoztam először a csatornáddal, rendkívül érdekes videó volt, baromi jó érzéked van ehhez. Ilyenkor bánom kicsit, hogy anno nem elektros vonalon mentem tovább.
2x20 Wattos tranzisztoros volt az első. TDA2020 -ból többet is csináltam. 2030 BD-s hidalt változatából többet is. Rengeteg féle quad 405. Nyákot kézzel rajzoltam. Kockás papírra terveztem. zenére villogók, futófényeket csináltam. Orion erősítőjét másoltam le. Jó disco erősítő lett belőle. A hőskor.
Szia Pityu! Most nézem ezt a videódat, nagyon tettszik mintha magamat látnám benned! Nekem 10 éves koromban jött valami folytán amit a mai napig nem értek mert szüleim kertészek voltak, szóval titokban szüleim tudta nélkűl játszottam a 220v al.Sorba S párhuzamosan kötöttem be izzókat S gondolkodtam miért világít az egyik jobban mint a másik! De szinte mindent úgy csináltam mint te, sokat tanultam a rádiótechnika lapokból, ezermester kiadásokból S tudatosan épületvillamossági szerelő szakra jelentkeztem. Hatalmas tudásra tettem szert mint te is! Ritka kevés embert ismerek aki csak rendelkezik hasonló tudással! Örülök, hogy megtaláltalak! Jó nézni téged! Én már vaskloriddal kezdtem a nyák gyártást, erről a késsel kapargatósról nem is hallottam!Képzeld képminta generátort is gyártottam, hogy profin tudjak javítani tv készülékeket! De szèp idők voltak! Na de kicsit hosszúra sikerűlt. Örülök, hogy vagy S időt szakítasz erre, hogy átadd tudásod S okosítsd az embereket! Üdv. Zoli.
Én nem vagyok annyira oda az erősítőkért. Nekem a szintetizátorok, meg így a hangszerek építése a fő csapásvonal az elektronikával. Pl nekem is egy minimoog, egy octave cat, meg sok vintage szinti rekreálása tervben van. Ez hajt előre hogy tanuljak, eszközöket szerezzek és építsek. Csak így tovább.
14 évesen már halgattunk zenét a rádióban.Az idősebb fiúknak már volt magnójuk, ha jól emlékszem Catipso orsós készülék.1974-et írunk.Hát nem éppen nagy hagerővel.Próbáltunk erősítőt építeni.Vidéken alkatrészbolt nem volt.Legegyszerűbben kidobott rádiók,tévék bontásából jutottunk alkatrészekhez.Könyvekből tanultam az elektronikát.Sikerült is pár watt-os csöves erősítőt összedobni.PCL-86 csővel.Késöbb PL 500-sal .5-6-szor tekertük át a kimenőt mire szólt valahogy.Lesöpörtük párszor az asztalt.( töltött elkók).Két évet üzemelt a szomszédok nem kis örömére. Utána karton doboz padlás.Úgy 8 évvel ezelőtt találtam rá ismét.
Szia Pityu! Nagyon köszönöm hogy bemutattad az erősítődet! Én magam 68- ban egy szélfújta újságcikkben közölt detektorossal kezdtem, majd a Sokol 403-assal fojtattam. 75- től egy Rubin 102, Tv javítás után autodidakta módon tanulgattam a műszerészkedést. Mégegyszer nagyon köszönöm a kiváló oktató videóidat, mert még most sem késő a hiányzó ismeretek pótlása. 👍
Üdv Pityu! Hát úgy látom akit a gyanta füst megcsapott hasonló úton megy végig. Hasonlóan kezdtem én is de soha nem bántam meg mikor 2 osztálytársam az úttörő szakkörről hazatérve megmutatta az OC tranzisztorral megépített rádió zavaróját. Megépítettem és a buszmegállókban hallgatta a Sokol rádióját és nem tudta mitől romlott el egyik pillanatról a másikra. Hát mi tudtuk. :-) Aztán építettem értelmes dolgokat is , még most is de akkor az adott egy életre egy nagy löketet. Gitár pickup építése iskolai mágnessel meg rossz trafóból lebontott vezetékkel. Akkor jóformán csak 5 pólusú tuchel dugó volt . Hát azóta szerencsére nagyot fordult a világ sajnos lehet elég nagyot is fordult hogy a chip gyárak kapacitását lefoglalja az Apple M1 chip gyártás. De szép szakma szép kihívásokkal és nosztalgiával. Nekem is a pincében pókhálósodik a 2 X 20 W-os tranyós vegfokom, amiben mindent én csináltam csak úgy mint a videóban.
Ez nagyon szép volt . Én is majdnem pont igy kezdtem ,de 20 évvel elötted ( Erdély közepén ) .Rokonok lévén RT évkönyvek mind megvoltak . Csak az egyetem után a digitális á.körök is bejötek . Azután 80 as évek vége felé , mind Magyarbol átszált a mühold vevök láza ami azután eltakart mindent . Utoljára meg az ipari elektronika ( nagyáramu tirisztoros motor vezérlök , a 90 es évek közepe után meg az IGBT s ,3 fazisu Inverterek , azt megérkezet Siemens WinCC SCADA gyárvezérlö program ( ami 2 év volt ) , 2000 töl mostanig ,Emerson DeltaV SCADA programozas + a visual basic re alapozott vezérlö képek százszámra motormeghajto Inverter ek ( FUJI , abb , Siemens pár száz watt tol 360 kWt ig .( Cukorgyár ,MarosLudas )
Uristen, elkepeszto jo hallgatni. En is hasonloan kezdtem, osszes HE, osszes RT, konyvtarban minden masnap. NE555, 4017, utana erositok, keverok... Nagyon jo volt nezni, koszi!
Mint ha magamat látnám!! Idősebb vagyok nálad, de így kezdtem én is. Ezek a végfokok elnyűhetetlenek. Stabil a tápjuk, a mai napig üzemelnek nekem is, meg ahová gyártottam őket! Jó volt látni ezt az eltökéltséget, az elektronikai szeretet!
Szeretem az ilyen "betegtárs"-ak videóit nézni! Akárcsak magamat látnám... Én anno 1982-ben kezdtem az Orczy kerben lévő Kreutz Róbert úttörőházban. Egy tranzisztoros rádióval kezdtem ami a mai napig működik! Aztán jött a TDA2030-al készült kis erősítőm amibe A273-A274 előfok került. Két A177D vel készült a ledes kivezérlésmérő. Aztán jöttek a nagyobb teljesítményű végfokok (Quad 405 is!)
ment a like,a címet olvasva is !!! :) Én is álltalánosba kezdtem ... rájöttem,hogy ha megtekerek egy dinamót egy trafó szekunder bemenetére akkor a másik oldalon komoly dolgok ébrednek,hát ezt órán eljátszottuk ,el is kobozták ezt a fegyvert tőlünk :D
Ja milyen jó volt az a hobbielektronika újság. Rádiótechnika évkönyv. Ezermester már nem annyira, kevés volt benne az elektronika. Sósav Hidrogén-peroxid a legjobb. Vas klorid lassú.
A video nagyon jó mint mindig van mikor újranézem csak eszembe jutott hogy a 50-100w os egyszerű erősítők a rádiotechnika 1979 kiadásában vannak benne a 120 oldaltól felfele .
Rádiótechnika Évkönyv 1980! A gyerekkoromat idéze vissza ez a kiadás, én is bújtam rendesen ezeket a köteteket 😀 Bár sose építettem ekkora teljesítményű erősítőket, inkább a TBA810, TCA830, TDA2020 vonalon mozogtam, de amikor sikerült egy pár STK-077-et beszereznem gyerekként, meg se akartam építeni belőle az erősítőt, annyia csodáltam, mint a Szent Grált! 😀😀
Jézus, 93-ban én 97-ben születtem emlékszem még oviban a nagybátyám miatt szeretem meg ezt a elektrotechnikai szakmát :) Egy régi cseh pálka miatt Úgy kezdtem el mindent szét szedni 16 évesen már ilyen komoly szinten lenni Én most kezdek el egy erösitöt most èrzem azt hogy van ennyi tapasztalatom hogy bele kezdjek :D retró filing szerint
Fiatal lehetsz! 😄 EL6, EBL21 és a k 1T4T illetve OA1161 OC 1070 volt a kezdés nekem. Az Ezermestert nem lehet felejteni, abból készítettem az első uhf adaptert. 1972-ben, AF 139-el. Működött, még egy kovács szaktanárom is megépítette. Neki is működött. 🙂 Köszi a beszámolót. A Quad405 kimaradt az életemből.
Nekem csak később jöttek a csövek, ECL86, PCL86, EL84, EL34, PL504, 6P45SZ, azzal a 2x100W, ge tranyóval meg most fogok sokat alkotni, végre elhasználom azt a 100+ darabot!
Nekem egy ST151 1.7-es erősítőm volt a "nagy" erősítőm(100watt), ahhoz hasonló kapcsolást láttam az újságban ahogy forgattad. Sajnos csak 1 csatornát építettem annó belőle, 2008-ban már elég drága hobbinak számított, legalább is nekem. :)
Az első diy erősítőm lm1875 ic-kkel volt szerelve. Elég hamar elhaláloztak, mert fordítva kötöttem rájuk a tápot (új ic-k vásárlása következett)... De sikerült addig-addig agyalnom, hogy eléggé laposkás lett a végeredmény, ami hűtőbordákkal, nyáklappal, alkatrészekkel együtt bőven 4 centiméter alatt maradt vastagságügyileg. Ez még valamelyik doboz alján talán meglelhető itthon. A második barkács készülék egy Alexander-erősítő volt, de annak nem voltam kibékülve a hangjával (eladtam a végén, az új tulaj nem bánta meg). Amit meg már vagy húsz éve nyösztetek, az egy stk41xx ic-re épülő kapcsolás. Ez utóbbival szoktam cseszegetni azon ismerősöket, akik dicsekednek a 6x100 + 1x300 wattos, gyufásdoboz méretű házimozirendszerükkel... Mert ugye nem ez nem sokszáz wattos, de nem is recseg-ropog, ráadásul egy kissé hangosabb is, noha papíron egy nagyságrenddel kevesebbet bír. :D A trafókat mindig is lusta voltam tekergetni, így úgy tekercseltettem őket. Először berohantam a f.szerdőbe, mert fogalmam sem volt, hogy gyökkettővel kell szorozni a váltóáramot ahhoz, hogy megkapjuk a kimenő egyenáram feszültségét. De ezt még időben észrevettem és korrigáltam, mielőtt új alkatrészekre kellett volna költekezni. Mind hipersil magos volt, me' az volt raktáron a tekercselőknél. Kaptak lemezburkolatot minden irányból a trafók, rendesen rábogozva a burkolatot földre. Áh, hagyjuk is. Kinőtem ezen 'hifista' időszakot.
Pontosan én is így voltam a HE-vel, mindenhónapban suliba menet (Pataki Hszki) alig vártam, hogy kézbe vehessem a legújabb számot és elolvashassam. Majd építhessek valamit ami megtetszik, természetesen bontott alkatrészek felhasználásával amit lomtalanítás közben szedegettem össze és hordtam haza anyám nagy örömére :)
Nagyon sok erősítőt megépítettem én is. A Quad 405 nagy sláger volt, építettem olyat amit teljesen én viteleztem ki, de voltak átalakítások is. Például a Beag APT100-as frankó dobozába és tápjához egy saját tervezésű nyáklapon az APT 100 bordájára, de Vidikbe és egyéb erősítőkbe a komplementer végfok helyett is kerültek Quadok. Lehetne sorolni sokáig, mennyiféle trafóval, milyen dobozokban, mennyi változatban, milyen alkatrészekkel kerültek megépítésre a régi szép időkben :-)!
Ma lettem 16 de én csak nézek mikbe vágtál bele és mennyivel többet tudtál mint én :) Én elektrotechnikát tanulok, elsős, már gyerekkorom óta érdekel a téma csak nem voltak haverok meg úgy ismerős sem aki jobban bele lendített volna. Most egy TDA2004 stereo erősítőt akarok csinálni :) Üdv Szlovákiából!
az első végfokom egy LM386-al kezdtem, utána pedig a szomszédaim legnagyobb örömére 2 x TDA2003-as sztereó végfokot építettem, amin anno főzni is lehetett, mert iszonyatosan forrtak 5 perc után. Igaz szépen szólt, de a bordák kész óriások voltak.
Sípos Gyula Hi-Fi erősítők építése című könyve volt számomra a szent grál anno 80-as évek eleje. Abból a Texas 100w-os erősítőt építettem meg hidalva sztereóban. 16db 2N3055 lett benne a végén kvázi komplementerre átdolgozva, mert a BD249-250-eket sorozatban lőtte ki.
Mintha magamat látnám, Én a Quad 405 200W-os verzióját építettem meg 97-ben, még parallel 3db BD249C volt párhuzamosan tápoldalanként. Soha nem szállt el egyik sem, még amikor szétégett a Monacor 40 centis mélysugárzó tekercse...... Azóta meg 2Sc meg 2 SA tranzisztoros egyéb végfokok... mindig cserélnem kell valami bennük...
Szia Pityu! Anno én is építgettem kisebb erősítőket, volt anno fadobozos is, bútorfóliázva.😂 A mai napig az analóg műszerek nagyon tetszenek. Én is jelentkeztem a Face csoportba. Szép munka a Megasonicod , ez anyagból van.😀
Gigarespekkt, mennyire jó hasonló érdeklődésű, korú embert látni (hasonló lehetek kívülről en is) elektronika mellett az it-t is autodidaktan es commodore klubboktol kezdve tanultam. Örvendek, hogy nosztalgikusan hatással vagy rám!
Az ilyen jellegü tudás, "A TUDÁS"! Nevem használva :) ,de Arduino-val és klónjaival kinlódtam. Pedig egyidősek vagyunk az EcoPityu-val. Én az informatikában láttam az örömöt akkoriban és sokkal később, illetve az MSP430-al, de nekem az IC az progamozható volt. Most keresem a gyökereit, és bizony elveszek alapvető dolgokban. Én most tanulom az alpokat. :( Viszont van átjárás a kettő között. Pozitív kontextusban.
Gyerek koromban építettünk erősítőket is , meg minden vackot...csak közben fel nőttem ...😁😛😎😉👍 Marhulok , sosem árt , ha értessz egy kicsit is ehez is , ha tudod mi hogy működik, ne adgy isten , talán meg is tudsz javítani ezt azt , szuperek a videók , köszi szépen 😉
Én most műszaki informatikán vagyok 5. év technikus képzés, mi is úgy készítünk nyákot, hogy kapcsolási rajz-> elrendezési rajz, aztán pauszra mehet rá méretarányosan megfelelően, utána pontozás fúrás, filcel vezetősávok kirajzolása majd 20-30 perc áztatás, lögybölés a vas kloridban közben beszélgetés a haverokkal 😂. És utána jöhet az építés. Most nekem is nagy álmom hogy egy 4x50 wattos erősítőt megtudjak csinálni
Annó én építettem a mai napig meg van hobbi elektronika újság, rádió technika, és q405 azt mikor megépítettem seggre ültem annyira szépen szólt álom volt, vidéken laktam akkor,más nap jött a szomszéd hogy halkabban mert a pohár zizeg a szekrényben 😅,talán még valahol meg van a panel,már hiányosan, nem sokáig használtam mert nem tudtam kihasználni, mert jöttek a szomszédosk😂
Szia Pityu! Én 16 évesen (1986) még csak fényorgonátokat, meg max 2X 40 W-os (TDA-s erősítőket-amit nem is lehetett kapni csak MDA-s okat- vagy fordítva) mertem építeni a haveroknak! A nyákot kizárólag vas kloriddal készítettem hol jól sikerült, hol nem. Volt egy-két QUAD 405 is ami jól sikerült. Amint nézem ez Neked nem jelentett akadályt! Anno még egy műszer doboz, vagy egy hűtőborda beszerzése is probléma volt ugye? Hál' istennek azóta változott a világ. De mostanság megint problémás dolog lett! Gratulálok a " durranásadhoz" Üdv.
Üdv Pityu! Tetszett a videód! Én egy kicsit idősebb vagyok, és csak amatőr szinten értek az elektronikához, de ez mellékes. Viszont van 3 olyan készülékem ami nekem már csak porfogó, de neked, vagy esetleg hozzád hasonló szakértőnek hasznos lehet. 3 darab CRT TV amik nem működnek ugyan, de szerintem javíthatók. Mindhárom készülék képcsöve tökéletesen jó állapotban van, ezért szerintem érdemes a javításukkal foglalkozni. - SAMSUNG 28" ST, LG 21" ST, Thomson 20" Mono - Mindhárom ingyen elvihető. Ha jól értettem, te Békéscsabán laksz. Én Törökbálinton. Lehet, hogy neked nem érné meg ide autózni, de lehet hogy volna olyan ismerősöd akit érdekelné. Kérlek, ha tudsz segíts ez ügyben! Előre is köszönöm! Üdv!
Szia! Egyébként gyulai vagyok, csak Békéscsabán tanultam. Köszi a felajánlást, tv szerelő is voltam 2002-ig, én számoltam fel az egész műhelyt, tv alkatrészek már nem nagyon kellenek. Ha valakit érdekelne, itt a kommented alatt tudtok egyeztetni.
@@EcoPityu Nem alkatrésznek adnám, hanem működő készülékeknek. Kár lenne szétbontani olyan készülékeket, amik még működőképesek. Még múzeumi darabok is lehetnének
Üdv. Ezekből annyi darabot leadnak mostanában az iskolákban hogy gombócból is qrv@sok lenne! ,a kuttyának sem kellenek már! (túl tinik ezek). Az ötvenes években gyártott TV-k,no azok már igazi kuriózumok...
Hidalva jobban szól☺Amúgy a wattmánia engem sose csapott meg,100w és quadot sose csináltam...királyok a különtekercselt trafók.Amúgy 16évesen hidalt 2030at csináltam a trabiba☺
Üdv a mai világban sem a legkönyebb hozzá jutni az alakatrészekhez nincs miből kiforadztani a sok SMD alakatrészes eszköz melett. Én is hasonló korban (18) építettem most egy egy erősítőtt és nagyon megfogott a hangtechnika. Terben van nekem is egy keverő. Nagyon kíváncsi lennék a videóban említett keverőre és konceptre. Kérlek készíts róla egy videót ha még megvan.
Ez az elrakni régi kütyüket dolog, nálam még mindig jelen van. Konkrétan egy számítógép alaplapjáról szedett kondival javítottam meg egy régi szalagos magnót, aminek a táp trafó alatti kondenzátora volt fel púposodva, és búgott a gép mint aki megőrült.
Lényegében nem rossz ez a kapargatós módszer a nyákok elkészítésére, én csak ezzel a módszerrel készítem a nyákokat na persze nem késsel hanem fúrógép a tokmányba egy kis körfűrész lap (valami igen kemény edzett anyagból készült lap) és a nyáklap lerögzítése után lehet is eltávolítani a felesleges rézfóliát, persze majd egyszer beruházok egy gravírozóra azzal azért precízebben el lehet készíteni. A nyákra pedig indigóval viszem át a nyáktervet majd alkoholos filcel megerősítem. Én a vegyszeres maratást körülményesnek tartom, a kapargatós módszer számomra egyszerűbb és talán egy kicsit gyorsabb. Suliban csináltam már savval való maratást is mivel volt rá lehetőség mondom kipróbálom miért ne. De a nulláról NI multisimben megterveztem a nyákot, majd ment ki pdf-be, elvittem a wondex-be kinyomtattam műnyomókartonra, majd vasalás (háát a vasalás sem ment elsőre :D ) és maratás. Összességében a savas módszer költségesebb (vegyszerek, nyomtattatás stb.) míg a kapargatós megoldásnál csak a fúrógép által elfogyasztott áram jelent kiadást meg persze a nyáklap és az alkatrészek. Nekem vannak még ilyen régi TO3-as tranyóim, KD502-es is van nem rossz cuccok :) Bontottam már régi nagy csöves rádióból hipersil trafót, mikor megláttam, hogy 4 részből áll a vasmag kicsit meglepődtem, érdekes volt számomra. Jó videó lett, jó látni hogy akkoriban miként működtek a dolgok és hogy milyen volt a technika.
engem mindig lebeszéltek a kvázi-komplementáris bekotésekrol, de ez érdekes lett volna megépítenni KD15003-as Tesla tranzistorral, csak az ára kegyetlen volt. Ott azér szerintem hamarébb meggyullad a vezeték a falban mithogy azok elégjenek :D
Kedves Aladár! Ha az eredeti hosszúkás panelt építetted, a TO3-as tokozású tranzisztorokkal, abba nem csak az LM301 jó, de ha csak annyi a hiányossága, meg lehet oldani! Várlak szeretettel az EcoPityu műhelye Facebook csoportban.
Nekem egy Videoton RA6363 erősítőm van ami felet újítva, meg egy kis tuning a végfok tranyók BD911/BD912 valamint a tápkondi 2×10000uF valamint meg vastagított tápvezetékek, és a teljesítménye kb 2×40-50 W oldalanként 100W körüli hangfalakat gond nélkül meg hajt.
Szia, Én azt szeretném kérdezni, hogy hogyan és miként csináltad a frekvenciaváltód vezérlését. Esetleg egy móricka rajz is jöhetne 😃 Előre is köszönöm!
Én is sokáig terveztem egy erősítő építésébe belefogni, de sajnos aztán megbukott a dolog. Egyik nagy buktató a trafó volt mivel én nem tudtam/tudok transzformátort tekerni ezért vennem kellett volna ami majd 40 ezer lett volna. A FET szett sem lett volna olcsó az is majd 30 ezer lett volna. Így hanyagoltam a dolgot mostmár lassan 4-5 éve. Majd megvettem barátom Denon erősítőjét amivel teljesen megvagyok elégedve.
Ne akarj óriási teljesítményt, így kisebb trafó is elég. de inkább szerszám kellene építés előtt, az szintén drága. Szkóp, labortáp, függvény generátor.
ruclips.net/video/qz_eg8XD2V4/видео.html&lc=z23yur5w3vacczrvfacdp43bvjas3fbvc412xshmsjhw03c010c Ez a videó alatt megtalálhatod azt a kommentet amiben leírom milyen erősítőm volt/van.
egy igazi pusztító ez az erősítő!! anno én is akartam quad405-öt építeni, de zsebpénzből nem tudtam kigazdálkodni a trafót és a kondikat :D az anyagbeszerzés sem lett volna zökkenésmentes, de nem volt lehetetlen. végül csak egy tda7262 egységcsomag lett a befutó. jól is szolgált a koliszobában, walkmanről hajtva :P
6? szerintem az már 7 :D mert csináltam egy tda2003 kis pár wattos végfokot, 9-10W ami rá van irva egy picit sok. ezt 2éve épitettem kb én 16éves voóótam :)))) Én is olyan vagyok, hogy ohh itthon van xy alkatrész? ohh igen akkor épitsük be :)). Én se vagyok nagyon az az ember aki ugy csinálja hogy, lerendel egy 20-30tranzisztort, mindent megveszünk, itt ez nem megoldható, igaz hogy 2010 es évek után már ezt sokkal könnyebb kivitelezni, meg persze a szinvonal sokkal kissebb, mert amikor még régen ki kellett nyomtatnod a papirt, majd azt hazavitted és kreáltál, addig a 2010es évek utáni korszakban, megfogtuk magunkat és gugli, és mondjuk beirtuk hogy diy amp. Ha megnézzük azt hogy milyen rajzok vannak abban a kötetben amit te nyomtattál anno, és mi van a mostanság a "diy amp" szerü youtube csatornákon, elég gyorsan agysérvet, vagy azaz, szekunder szégyenérzetet lehet kapni. Hiszen most megfogják magukat a diy videósok és bekötik vcc re a hangszórót, a hangszórót és a tranzisztort sorba kötik és kollektorban végzi a negativ fele a hangszórónak, dobnak rá egy ellenállást meg egy kondit, hogy ne menjen vissza a dc a telefonba és kész. A dolog az hogy 3-5W. Nem is lenne vele baj, de azt hogy ráirják hogy mondjuk 1000Watt azé. És kébzeld el hogy a nép erre azt mondja hogy nagyon jó, mert egy nagyon picit mozog a hangszóró, van egy pici XMAX ja, és elhiszik hogy 1000W. Még ezzel se nem lenne nagyon nagy baj. DE, és mondom DE. hogy a hangszórót VCC be bekötik, a hangszórón dc offset megjelenik és jobbik esetben megmelegszik a hangszóró, rosszabbik esetben meg megsül, leég, kigyulladhat a hangszóró. Jó nyilván vannak sokkal jobb szinvonalú végfokok, de azt nem a youtuben kell keresni. Egy nagyon jó hely a Reddit-ben a diy amplifiers, AskEletronics és sok más, sokkal jobb a szinvonal.
Egy pár évvel később de hasonló építéseket csináltam. A két "hűtőláda" hangfalam azóta is legenda a faluban(elég embert idegeltem ki vele hogy azóta is emlékeznek rá) Azért hűtőláda mert 60x90 centis fehér bútorlapból volt építve(mint egy kis Lehel hűtő) 3 db 25centis somogyis(sbv) videoton utánzattal egy 8 ohmos fent alul 2db 4ohmos befordítva seggel kifelé hogy adjunk a látszatnak is. :) :D Mindezt fentről egy egy virág piezo segítette :D
Üdv! Nagyon érdekes videó lett! Imádom az ilyen régi technikákat, 16:18-nál lárható mélyláda egy RCF esw 1018 nekem is volt :). Apropó nemrégiben került hozzám egy ugyancsak épített 4 csatornás piszok nehéz bestia ami 4db mélyládát hajtott annó egy nagyobb discoban , kérhetnék privátban egy kis segítséget vele kapcsolatban?
Igazából több marék KD502/503-am, 2N3055-öm, 3443-am,3772-őm és rengeteg egyéb TO-3-as tokozású tranzisztorom van, szeretem is őket, "szexinek" tartom, azokkal is szívesen építenék, de TO264-es tokkal még sajátot nem építettem. "D" osztályú saját építésnek ott van a koffererősítőmben az Iraudamp7, ám analógban több gyári kapcsolást is szívesen után építenék a Vintage javításaimból. Egy a tuti, egy egész doboznyi orosz Ge teljesítmény tranzisztort vettem, abból biztosan lesz valami különleges!
Off: Szia Pityu! Még egy restaurálással adós vagyok magamnak. Van egy karcmentes, túratlan Grantom, végfoktranyók... Azok a Mitsubishi 2SC2312C-k, amik mind hamisak a neten. Nincs egy megbízható forrásod? Előre is megköszönném, mert gagyit felesleges lenne megvennem. Át nem alakítanám, meg mire?
Sajnos van, amikor kénytelenek vagyunk legalább a végtranzisztorokat modernre cserélni. Ha van hasonló paraméterű japán (2sc/2sa), azt a hq-ból veszem, de BD sorozat is szóba jöhet!
@@EcoPityu Otthon sehol, már körbenéztem. Valamikor anno a Stalkerrel kínlódtam meg más tranyóval, azt' csak az eredeti hozta, amit kell. Nem ment áz az a 2 MHz sávszálesség sem lineárisan. 🤣 Nyilván ez 40 év után kifutott. Bogarászok tovább. 😩
Neee, egy ilyen könyvért mit meg nem adnék, nem lehetne ezt digitalizálni pl pdf be olyan szivesen epitenék ebböl kapcsolásokat de ha nincs ilyen könyv a kézben, nem találom meg sehol 🥺 biztos sokan örülnének be digitalizálni és egy drive linken el lehetne érni 😃😃😃
Megtaláltam a lemezt. Hobbi Elektronika 1990-2002-ig, RT évkönyvek 1968-2000-ig, plusz a 2003-as évkönyv. Megára esetleg feltölthetem, ha van rá igény.
A csöves pont csökkenti a kimenőtrafóval a felharmónikusokat, "letisztáz". Rezonáns szűrőkkel lehet csilingelést, felharmónikusokat gyártani. Nézz bele a moduláros videóimba, van benne egysmás!
Szia! Nem tudod, mi lett a König elektronikai alkatrész bolttal? Van most Csabán vagy Gyulán valami hasonló? Hálistennek én Orosházán könnyen vagyok, van ElektroArt, de a múltkor Csabán kellett volna pár db ellenállás, és csak pislogtam, hogy goole barátom (akinek ilyen barátja van, nincs szüksége ellenségre!) nem talált semmi ilyen üzletet.
Szervusz Pityu, én is ezen az úton indultam, de aztán végül más pályát választottam, de az elektronika hobbinak megmaradt. Korábbi kérdésemre is írtad, h erősítők tervezéséről, működésének megértéséről bővebben RT folyóiratokból v évkönyvekből lehet tanulni. Megtennéd, h megosztod, melyik RT folyóirat v évkönyv az, amit érdemes keresni? Pl. amiket ebben a videoban is lapozgattál
Szia, gratulálok, nagyon tetszik a csatornád. A Texas 25 W-os erősítőjét esetleg megépítetted? Az eredeti 709-es műveleti erősítős bemenetű, valós komplementer végfokozat. (TIP 33, 34) Ha igen, szted érdemes elkészíteni, vagy zsákutca? Köszi.
@@endrebedi5351 szia! Ha jól meg van építve, igen! Nekem csak a hosszúkás eredeti nyákos volt megépítve, TO-3-as tranzisztorokkal! (2N3055,3442,3773) LM301-em is van a meghajtáshoz!
Sziasztok! Egy fiatal srác vagyok, hasonló érdeklődési körrel. Kisebb kapcsolási rajzokat nagy nehézséggel megtudok építeni,de ezeket a nagyokat hiába nézem egyszerűen neki sem tudnék állni. Pl egy erősítőnek.... De ez az elektronika többi részével is így van, hangszórókat már csinálgattam, nem vagyok teljesen hülye,de valami féle segitségre még is szükségem lenne, mert szeretnék ilyeneket építeni azonban hiába próbálkozom, nem tudok. Valaki tudna valamit ajánlani hogy hogyan tudnék elindulni ezen az úton? Köszönöm szépen!
Igen Pityu el is mondta. Tanulni építeni, szerszámot venni/ építeni, javítani. Villanyász középsuli. Mulitméter oszciloszkóp függyvény generátor, leválasztó trafó. Sok beleölt idő, energia és pénz.
Engem konkrétan valami szakirodalom, könyv vagy bármi ilyesmi érdekelne, amiben nem csak az van leírva hogy mire jó az ellenállás hanem sok sok kapcsolási rajz van benne, magyarázattal, leírással.
@@akosszabo5341 Nem egy komplex kapcsolás működését kell megérteni leírás alapján... Azt kell megtanulni, hogy az egyes "építő kockák" micsodák... Tranzisztoros alapkapcsolások, munkapontok beállítása, műveleti erősítő, rezgőkörök, és a legfontosabb: a műszerek használata (főként a hibakezeléshez)... Ha ezek megvannak, akkor a rajz sokkal de sokkal beszédesebb lesz, hidd el :) Ha angolul tanulsz/tudsz, külön előny. Nézd meg YT-n Scullcom videóit, a miliohm műszer, a műterhelés, a függvénygenerátor nagyon jól bemutatja, hogy milyen úton jutsz el egy jó eszköz megépítéséhez.
Jó volt hallgani, kb ugyanaezen mentem végig én is, egyidősek vagyunk, nekem 16 éves koromból egy keverő maradt meg. Sajna képet ide nem tudok beszúrni.
Szia uram először is gratulálok nem semmi munka az erő :) másodszor szeretnék egy elèrhetősèget amennyiben van rá mód ès lehetőség!? Válaszod előre is köszönöm 🙂
Egy vagyon lehetett 16 évesen :D. Én 16 évesen a Nightmare FX120-at próbáltam megépíteni (2003-2004 körüli rádiótechnika évkönyben volt) (2x60W 8Ohmon, de kapcsolóüzemű tápos autó erősítő) kb két évem és minden megtakaírtott pénzem ráment mire a szükséges módosításokkal, pót áramkörökkel összeállt, úgy hogy nem égette mindig el a FET-eket :D. Aztán elbontottam mert túl hangos volt és túl sok áramot evett XD. Sikertelen projektem lett ár-érték arányban, de ha tanulásként fogjuk fel maximálisan megérte, mert kortársaimat jócskán megelőztem a szakmában, és azóta is hasznomra válnak az akkori események.
Egy 30 w Videoton hangszórót milyen erősítőre kössék rá hogy ne legyen baj belőle? Tévéhez kéne eléggé rossz a tv hangja és azért kérdezem nem akarom túlterhelni ugyanis
@@EcoPityu nekem van mind kettő (mosfetes és sima tranzisztoros) a mosfeteset kell majd javítanom sikerült zárlatot okoznom benne emiatt vettem egy Ágota DS150 tranzisztorosat (nem gyári tranzisztoros BD249C, BD500 tranzisztorok asszem) a mosfetes Ágota DS300 8 ohmos változat de kb a 2000 évjáratú
@@EcoPityu igen, arra. Van hozzá RUclips link esetleg? Imádom az ilyen stílusú zenéket és jól esne hallgatni néha. Főleg hogy magam is írok zenét (igaz csak saját szórakozásomra), így még inkább érdekessé vált számomra ez a zene. 🙂
1985 ben 200w 8ohm/ csatorna 2 DB 1kw toroid trafoval hexfettel erösitött a Mai napig müködik több Discos vett tölem a Disco duna hajon is sokaig szolt
Szia nagyon jó kis múltú történet hasonló, nosztalgikus emlékek jöttek elő. Gratulálok a 16 évesen épített erősítőhöz szép munka.
Most találkoztam először a csatornáddal, rendkívül érdekes videó volt, baromi jó érzéked van ehhez. Ilyenkor bánom kicsit, hogy anno nem elektros vonalon mentem tovább.
2x20 Wattos tranzisztoros volt az első. TDA2020 -ból többet is csináltam. 2030 BD-s hidalt változatából többet is. Rengeteg féle quad 405. Nyákot kézzel rajzoltam. Kockás papírra terveztem. zenére villogók, futófényeket csináltam. Orion erősítőjét másoltam le. Jó disco erősítő lett belőle. A hőskor.
Szia Pityu! Most nézem ezt a videódat, nagyon tettszik mintha magamat látnám benned! Nekem 10 éves koromban jött valami folytán amit a mai napig nem értek mert szüleim kertészek voltak, szóval titokban szüleim tudta nélkűl játszottam a 220v al.Sorba S párhuzamosan kötöttem be izzókat S gondolkodtam miért világít az egyik jobban mint a másik! De szinte mindent úgy csináltam mint te, sokat tanultam a rádiótechnika lapokból, ezermester kiadásokból S tudatosan épületvillamossági szerelő szakra jelentkeztem. Hatalmas tudásra tettem szert mint te is! Ritka kevés embert ismerek aki csak rendelkezik hasonló tudással! Örülök, hogy megtaláltalak! Jó nézni téged! Én már vaskloriddal kezdtem a nyák gyártást, erről a késsel kapargatósról nem is hallottam!Képzeld képminta generátort is gyártottam, hogy profin tudjak javítani tv készülékeket! De szèp idők voltak! Na de kicsit hosszúra sikerűlt. Örülök, hogy vagy S időt szakítasz erre, hogy átadd tudásod S okosítsd az embereket! Üdv. Zoli.
Én nem vagyok annyira oda az erősítőkért. Nekem a szintetizátorok, meg így a hangszerek építése a fő csapásvonal az elektronikával. Pl nekem is egy minimoog, egy octave cat, meg sok vintage szinti rekreálása tervben van. Ez hajt előre hogy tanuljak, eszközöket szerezzek és építsek.
Csak így tovább.
14 évesen már halgattunk zenét a rádióban.Az idősebb fiúknak már volt magnójuk, ha jól emlékszem Catipso orsós készülék.1974-et írunk.Hát nem éppen nagy hagerővel.Próbáltunk erősítőt építeni.Vidéken alkatrészbolt nem volt.Legegyszerűbben kidobott rádiók,tévék bontásából jutottunk alkatrészekhez.Könyvekből tanultam az elektronikát.Sikerült is pár watt-os csöves erősítőt összedobni.PCL-86 csővel.Késöbb PL 500-sal .5-6-szor tekertük át a kimenőt mire szólt valahogy.Lesöpörtük párszor az asztalt.( töltött elkók).Két évet üzemelt a szomszédok nem kis örömére. Utána karton doboz padlás.Úgy 8 évvel ezelőtt találtam rá ismét.
16 évesen ez nagy teljesitmény. Gratulálok.
Nagyon nagy ász vagy respekt. Meg hogy ezeket a videókat is csinálod.🙂
Szia Pityu! Nagyon köszönöm hogy bemutattad az erősítődet! Én magam 68- ban egy szélfújta újságcikkben közölt detektorossal kezdtem, majd a Sokol 403-assal fojtattam. 75- től egy Rubin 102, Tv javítás után autodidakta módon tanulgattam a műszerészkedést. Mégegyszer nagyon köszönöm a kiváló oktató videóidat, mert még most sem késő a hiányzó ismeretek pótlása. 👍
Nagyon érdekes videó volt, nem is tudom mikor néztem utoljára végig egy 42 perces videót a youtubeon :)
Üdv Pityu! Hát úgy látom akit a gyanta füst megcsapott hasonló úton megy végig. Hasonlóan kezdtem én is de soha nem bántam meg mikor 2 osztálytársam az úttörő szakkörről hazatérve megmutatta az OC tranzisztorral megépített rádió zavaróját. Megépítettem és a buszmegállókban hallgatta a Sokol rádióját és nem tudta mitől romlott el egyik pillanatról a másikra. Hát mi tudtuk. :-) Aztán építettem értelmes dolgokat is , még most is de akkor az adott egy életre egy nagy löketet. Gitár pickup építése iskolai mágnessel meg rossz trafóból lebontott vezetékkel. Akkor jóformán csak 5 pólusú tuchel dugó volt . Hát azóta szerencsére nagyot fordult a világ sajnos lehet elég nagyot is fordult hogy a chip gyárak kapacitását lefoglalja az Apple M1 chip gyártás. De szép szakma szép kihívásokkal és nosztalgiával. Nekem is a pincében pókhálósodik a 2 X 20 W-os tranyós vegfokom, amiben mindent én csináltam csak úgy mint a videóban.
Vagy akit már 5 évesen megcsap a 230v
Ez nagyon szép volt . Én is majdnem pont igy kezdtem ,de 20 évvel elötted ( Erdély közepén ) .Rokonok lévén RT évkönyvek mind megvoltak . Csak az egyetem után a digitális á.körök is bejötek . Azután 80 as évek vége felé , mind Magyarbol átszált a mühold vevök láza ami azután eltakart mindent . Utoljára meg az ipari elektronika ( nagyáramu tirisztoros motor vezérlök , a 90 es évek közepe után meg az IGBT s ,3 fazisu Inverterek , azt megérkezet Siemens WinCC SCADA gyárvezérlö program ( ami 2 év volt ) , 2000 töl mostanig ,Emerson DeltaV SCADA programozas + a visual basic re alapozott vezérlö képek százszámra motormeghajto Inverter ek ( FUJI , abb , Siemens pár száz watt tol 360 kWt ig .( Cukorgyár ,MarosLudas )
Uristen, elkepeszto jo hallgatni. En is hasonloan kezdtem, osszes HE, osszes RT, konyvtarban minden masnap. NE555, 4017, utana erositok, keverok... Nagyon jo volt nezni, koszi!
Mint ha magamat látnám!!
Idősebb vagyok nálad, de így kezdtem én is.
Ezek a végfokok elnyűhetetlenek.
Stabil a tápjuk, a mai napig üzemelnek nekem is, meg ahová gyártottam őket!
Jó volt látni ezt az eltökéltséget, az elektronikai szeretet!
Szeretem az ilyen "betegtárs"-ak videóit nézni! Akárcsak magamat látnám... Én anno 1982-ben kezdtem az Orczy kerben lévő Kreutz Róbert úttörőházban. Egy tranzisztoros rádióval kezdtem ami a mai napig működik! Aztán jött a TDA2030-al készült kis erősítőm amibe A273-A274 előfok került. Két A177D vel készült a ledes kivezérlésmérő. Aztán jöttek a nagyobb teljesítményű végfokok (Quad 405 is!)
ment a like,a címet olvasva is !!! :) Én is álltalánosba kezdtem ... rájöttem,hogy ha megtekerek egy dinamót egy trafó szekunder bemenetére akkor a másik oldalon komoly dolgok ébrednek,hát ezt órán eljátszottuk ,el is kobozták ezt a fegyvert tőlünk :D
,én akkor már szinte sorozatban "gyártottam" az LB.-s telefonokat maszek szénmikrofonyokkal,halgatókkal,és binyigli generátorokkal...:D
Ja milyen jó volt az a hobbielektronika újság. Rádiótechnika évkönyv. Ezermester már nem annyira, kevés volt benne az elektronika. Sósav Hidrogén-peroxid a legjobb. Vas klorid lassú.
A Hiperoxidot betiltották már a mai TenorPista világ miatt,cimbora!
Yesss!
@@tunderkertekkiralynoje6965 Kik?
@@roguesquadron909 Kik,kik!...🤔
,hát a "kékek" bérenceik! 🙄
Szia woow én 16-évesen ilyen komoly erősítőt tudtam volna építeni ::D lehetne video az autós erősítőről amit csináltál
A video nagyon jó mint mindig van mikor újranézem csak eszembe jutott hogy a 50-100w os egyszerű erősítők a rádiotechnika 1979 kiadásában vannak benne a 120 oldaltól felfele .
Szia. Nagyon sok, hasonló dolgon mentem át. Csak Zalában. Remélem egyszer egy sör mellett tudunk eszmét cserélni. Üdv Gy
Elektrotechnika "Kőhalmi Zoltánja!" Jók a videok!!!!!
KIS Krasznai nagyon ügyes vagy csak így tovább
Rádiótechnika Évkönyv 1980! A gyerekkoromat idéze vissza ez a kiadás, én is bújtam rendesen ezeket a köteteket 😀 Bár sose építettem ekkora teljesítményű erősítőket, inkább a TBA810, TCA830, TDA2020 vonalon mozogtam, de amikor sikerült egy pár STK-077-et beszereznem gyerekként, meg se akartam építeni belőle az erősítőt, annyia csodáltam, mint a Szent Grált! 😀😀
Jézus, 93-ban én 97-ben születtem emlékszem még oviban a nagybátyám miatt szeretem meg ezt a elektrotechnikai szakmát :)
Egy régi cseh pálka miatt
Úgy kezdtem el mindent szét szedni
16 évesen már ilyen komoly szinten lenni
Én most kezdek el egy erösitöt most èrzem azt hogy van ennyi tapasztalatom hogy bele kezdjek :D retró filing szerint
Fiatal lehetsz! 😄 EL6, EBL21 és a k 1T4T illetve OA1161 OC 1070 volt a kezdés nekem. Az Ezermestert nem lehet felejteni, abból készítettem az első uhf adaptert. 1972-ben, AF 139-el. Működött, még egy kovács szaktanárom is megépítette. Neki is működött. 🙂 Köszi a beszámolót. A Quad405 kimaradt az életemből.
Nekem csak később jöttek a csövek, ECL86, PCL86, EL84, EL34, PL504, 6P45SZ, azzal a 2x100W, ge tranyóval meg most fogok sokat alkotni, végre elhasználom azt a 100+ darabot!
@@EcoPityu 1980 óta akartam kipróbálni a Ferranti ZN414T IC-t. Egy hete jutottam hozzá. 😀 Am vevő, 3 lábú . 😁
Nekem egy ST151 1.7-es erősítőm volt a "nagy" erősítőm(100watt), ahhoz hasonló kapcsolást láttam az újságban ahogy forgattad. Sajnos csak 1 csatornát építettem annó belőle, 2008-ban már elég drága hobbinak számított, legalább is nekem. :)
Az első diy erősítőm lm1875 ic-kkel volt szerelve. Elég hamar elhaláloztak, mert fordítva kötöttem rájuk a tápot (új ic-k vásárlása következett)... De sikerült addig-addig agyalnom, hogy eléggé laposkás lett a végeredmény, ami hűtőbordákkal, nyáklappal, alkatrészekkel együtt bőven 4 centiméter alatt maradt vastagságügyileg. Ez még valamelyik doboz alján talán meglelhető itthon.
A második barkács készülék egy Alexander-erősítő volt, de annak nem voltam kibékülve a hangjával (eladtam a végén, az új tulaj nem bánta meg). Amit meg már vagy húsz éve nyösztetek, az egy stk41xx ic-re épülő kapcsolás. Ez utóbbival szoktam cseszegetni azon ismerősöket, akik dicsekednek a 6x100 + 1x300 wattos, gyufásdoboz méretű házimozirendszerükkel... Mert ugye nem ez nem sokszáz wattos, de nem is recseg-ropog, ráadásul egy kissé hangosabb is, noha papíron egy nagyságrenddel kevesebbet bír. :D
A trafókat mindig is lusta voltam tekergetni, így úgy tekercseltettem őket. Először berohantam a f.szerdőbe, mert fogalmam sem volt, hogy gyökkettővel kell szorozni a váltóáramot ahhoz, hogy megkapjuk a kimenő egyenáram feszültségét. De ezt még időben észrevettem és korrigáltam, mielőtt új alkatrészekre kellett volna költekezni. Mind hipersil magos volt, me' az volt raktáron a tekercselőknél. Kaptak lemezburkolatot minden irányból a trafók, rendesen rábogozva a burkolatot földre.
Áh, hagyjuk is. Kinőtem ezen 'hifista' időszakot.
Pontosan én is így voltam a HE-vel, mindenhónapban suliba menet (Pataki Hszki) alig vártam, hogy kézbe vehessem a legújabb számot és elolvashassam. Majd építhessek valamit ami megtetszik, természetesen bontott alkatrészek felhasználásával amit lomtalanítás közben szedegettem össze és hordtam haza anyám nagy örömére :)
Úristen Gemini 9500 ról kezdtem ritmusra keverni! A Pio 100 egy megváltás volt!
Nagyon sok erősítőt megépítettem én is. A Quad 405 nagy sláger volt, építettem olyat amit teljesen én viteleztem ki, de voltak átalakítások is. Például a Beag APT100-as frankó dobozába és tápjához egy saját tervezésű nyáklapon az APT 100 bordájára, de Vidikbe és egyéb erősítőkbe a komplementer végfok helyett is kerültek Quadok. Lehetne sorolni sokáig, mennyiféle trafóval, milyen dobozokban, mennyi változatban, milyen alkatrészekkel kerültek megépítésre a régi szép időkben :-)!
Ma lettem 16 de én csak nézek mikbe vágtál bele és mennyivel többet tudtál mint én :) Én elektrotechnikát tanulok, elsős, már gyerekkorom óta érdekel a téma csak nem voltak haverok meg úgy ismerős sem aki jobban bele lendített volna. Most egy TDA2004 stereo erősítőt akarok csinálni :) Üdv Szlovákiából!
az első végfokom egy LM386-al kezdtem, utána pedig a szomszédaim legnagyobb örömére 2 x TDA2003-as sztereó végfokot építettem, amin anno főzni is lehetett, mert iszonyatosan forrtak 5 perc után. Igaz szépen szólt, de a bordák kész óriások voltak.
Sípos Gyula Hi-Fi erősítők építése című könyve volt számomra a szent grál anno 80-as évek eleje.
Abból a Texas 100w-os erősítőt építettem meg hidalva sztereóban. 16db 2N3055 lett benne a végén kvázi komplementerre átdolgozva, mert a BD249-250-eket sorozatban lőtte ki.
Mintha magamat látnám, Én a Quad 405 200W-os verzióját építettem meg 97-ben, még parallel 3db BD249C volt párhuzamosan tápoldalanként. Soha nem szállt el egyik sem, még amikor szétégett a Monacor 40 centis mélysugárzó tekercse...... Azóta meg 2Sc meg 2 SA tranzisztoros egyéb végfokok... mindig cserélnem kell valami bennük...
Ez komoly erölködő. Régi szép idők.Én is ab osztályt használok. A D osztály egy fos,pláne kapcsolóüzemü táppal.
Jó volt nézni és hallgatni téged Pisti! Gratulálok 👏👏👏
Szia Pityu! Anno én is építgettem kisebb erősítőket, volt anno fadobozos is, bútorfóliázva.😂 A mai napig az analóg műszerek nagyon tetszenek.
Én is jelentkeztem a Face csoportba.
Szép munka a Megasonicod , ez anyagból van.😀
Gigarespekkt, mennyire jó hasonló érdeklődésű, korú embert látni (hasonló lehetek kívülről en is) elektronika mellett az it-t is autodidaktan es commodore klubboktol kezdve tanultam. Örvendek, hogy nosztalgikusan hatással vagy rám!
Összes radiotechnika evkonyve megvan!!!!
Lomex meg megvan:) meg mikrovill(kekgolyoba koltoztek, nemmessze:)
Az ilyen jellegü tudás, "A TUDÁS"! Nevem használva :) ,de Arduino-val és klónjaival kinlódtam. Pedig egyidősek vagyunk az EcoPityu-val. Én az informatikában láttam az örömöt akkoriban és sokkal később, illetve az MSP430-al, de nekem az IC az progamozható volt. Most keresem a gyökereit, és bizony elveszek alapvető dolgokban.
Én most tanulom az alpokat. :(
Viszont van átjárás a kettő között. Pozitív kontextusban.
Gyerek koromban építettünk erősítőket is , meg minden vackot...csak közben fel nőttem ...😁😛😎😉👍 Marhulok , sosem árt , ha értessz egy kicsit is ehez is , ha tudod mi hogy működik, ne adgy isten , talán meg is tudsz javítani ezt azt , szuperek a videók , köszi szépen 😉
Én most műszaki informatikán vagyok 5. év technikus képzés, mi is úgy készítünk nyákot, hogy kapcsolási rajz-> elrendezési rajz, aztán pauszra mehet rá méretarányosan megfelelően, utána pontozás fúrás, filcel vezetősávok kirajzolása majd 20-30 perc áztatás, lögybölés a vas kloridban közben beszélgetés a haverokkal 😂. És utána jöhet az építés. Most nekem is nagy álmom hogy egy 4x50 wattos erősítőt megtudjak csinálni
nagy köszönet, aranybánya a csatornád! a hangulat!
Annó én építettem a mai napig meg van hobbi elektronika újság, rádió technika, és q405 azt mikor megépítettem seggre ültem annyira szépen szólt álom volt, vidéken laktam akkor,más nap jött a szomszéd hogy halkabban mert a pohár zizeg a szekrényben 😅,talán még valahol meg van a panel,már hiányosan, nem sokáig használtam mert nem tudtam kihasználni, mert jöttek a szomszédosk😂
Szia Pityu! Én 16 évesen (1986) még csak fényorgonátokat, meg max 2X 40 W-os (TDA-s erősítőket-amit nem is lehetett kapni csak MDA-s okat- vagy fordítva) mertem építeni a haveroknak! A nyákot kizárólag vas kloriddal készítettem hol jól sikerült, hol nem. Volt egy-két QUAD 405 is ami jól sikerült. Amint nézem ez Neked nem jelentett akadályt! Anno még egy műszer doboz, vagy egy hűtőborda beszerzése is probléma volt ugye? Hál' istennek azóta változott a világ. De mostanság megint problémás dolog lett! Gratulálok a " durranásadhoz" Üdv.
Üdv Pityu! Tetszett a videód! Én egy kicsit idősebb vagyok, és csak amatőr szinten értek az elektronikához, de ez mellékes. Viszont van 3 olyan készülékem ami nekem már csak porfogó, de neked, vagy esetleg hozzád hasonló szakértőnek hasznos lehet. 3 darab CRT TV amik nem működnek ugyan, de szerintem javíthatók. Mindhárom készülék képcsöve tökéletesen jó állapotban van, ezért szerintem érdemes a javításukkal foglalkozni. - SAMSUNG 28" ST, LG 21" ST, Thomson 20" Mono - Mindhárom ingyen elvihető. Ha jól értettem, te Békéscsabán laksz. Én Törökbálinton. Lehet, hogy neked nem érné meg ide autózni, de lehet hogy volna olyan ismerősöd akit érdekelné. Kérlek, ha tudsz segíts ez ügyben! Előre is köszönöm! Üdv!
Szia!
Egyébként gyulai vagyok, csak Békéscsabán tanultam.
Köszi a felajánlást, tv szerelő is voltam 2002-ig, én számoltam fel az egész műhelyt, tv alkatrészek már nem nagyon kellenek.
Ha valakit érdekelne, itt a kommented alatt tudtok egyeztetni.
@@EcoPityu Nem alkatrésznek adnám, hanem működő készülékeknek. Kár lenne szétbontani olyan készülékeket, amik még működőképesek. Még múzeumi darabok is lehetnének
Üdv.
Ezekből annyi darabot leadnak mostanában az iskolákban hogy gombócból is qrv@sok lenne!
,a kuttyának sem kellenek már! (túl tinik ezek).
Az ötvenes években gyártott TV-k,no azok már igazi kuriózumok...
Hidalva jobban szól☺Amúgy a wattmánia engem sose csapott meg,100w és quadot sose csináltam...királyok a különtekercselt trafók.Amúgy 16évesen hidalt 2030at csináltam a trabiba☺
Üdv a mai világban sem a legkönyebb hozzá jutni az alakatrészekhez nincs miből kiforadztani a sok SMD alakatrészes eszköz melett. Én is hasonló korban (18) építettem most egy egy erősítőtt és nagyon megfogott a hangtechnika. Terben van nekem is egy keverő. Nagyon kíváncsi lennék a videóban említett keverőre és konceptre. Kérlek készíts róla egy videót ha még megvan.
Köszönjük ezt a videót, és igen, én is szerettem volna írni, hogy a következő hasonló felütésű szólhatna a saját készítésű keverőről :)
Ez az elrakni régi kütyüket dolog, nálam még mindig jelen van.
Konkrétan egy számítógép alaplapjáról szedett kondival javítottam meg egy régi szalagos magnót, aminek a táp trafó alatti kondenzátora volt fel púposodva, és búgott a gép mint aki megőrült.
'92 QUAD-405.... Régi szép idők!
Lényegében nem rossz ez a kapargatós módszer a nyákok elkészítésére, én csak ezzel a módszerrel készítem a nyákokat na persze nem késsel hanem fúrógép a tokmányba egy kis körfűrész lap (valami igen kemény edzett anyagból készült lap) és a nyáklap lerögzítése után lehet is eltávolítani a felesleges rézfóliát, persze majd egyszer beruházok egy gravírozóra azzal azért precízebben el lehet készíteni.
A nyákra pedig indigóval viszem át a nyáktervet majd alkoholos filcel megerősítem.
Én a vegyszeres maratást körülményesnek tartom, a kapargatós módszer számomra egyszerűbb és talán egy kicsit gyorsabb.
Suliban csináltam már savval való maratást is mivel volt rá lehetőség mondom kipróbálom miért ne.
De a nulláról NI multisimben megterveztem a nyákot, majd ment ki pdf-be, elvittem a wondex-be kinyomtattam műnyomókartonra, majd vasalás (háát a vasalás sem ment elsőre :D ) és maratás.
Összességében a savas módszer költségesebb (vegyszerek, nyomtattatás stb.) míg a kapargatós megoldásnál csak a fúrógép által elfogyasztott áram jelent kiadást meg persze a nyáklap és az alkatrészek.
Nekem vannak még ilyen régi TO3-as tranyóim, KD502-es is van nem rossz cuccok :)
Bontottam már régi nagy csöves rádióból hipersil trafót, mikor megláttam, hogy 4 részből áll a vasmag kicsit meglepődtem, érdekes volt számomra.
Jó videó lett, jó látni hogy akkoriban miként működtek a dolgok és hogy milyen volt a technika.
engem mindig lebeszéltek a kvázi-komplementáris bekotésekrol, de ez érdekes lett volna megépítenni KD15003-as Tesla tranzistorral, csak az ára kegyetlen volt. Ott azér szerintem hamarébb meggyullad a vezeték a falban mithogy azok elégjenek :D
Aladár vagyok 78 éves
készítettem egy QUAD 405. Nem sikerült IC.t szerezni .
18 éve porosodik
Mit javasolsz? dobjam ki?
Vagy tudsz segítesz befejezni?
Kedves Aladár! Ha az eredeti hosszúkás panelt építetted, a TO3-as tokozású tranzisztorokkal, abba nem csak az LM301 jó, de ha csak annyi a hiányossága, meg lehet oldani!
Várlak szeretettel az EcoPityu műhelye Facebook csoportban.
Nekem egy Videoton RA6363 erősítőm van ami felet újítva, meg egy kis tuning a végfok tranyók BD911/BD912 valamint a tápkondi 2×10000uF valamint meg vastagított tápvezetékek, és a teljesítménye kb 2×40-50 W oldalanként 100W körüli hangfalakat gond nélkül meg hajt.
Gratulálok, nagyon szép!
Szia,
Én azt szeretném kérdezni, hogy hogyan és miként csináltad a frekvenciaváltód vezérlését.
Esetleg egy móricka rajz is jöhetne 😃
Előre is köszönöm!
Ez nem pont az a fajta kérdés... A videója alatt van némi leírás, bővebben a csoportba tudok infót feltenni.
Én is sokáig terveztem egy erősítő építésébe belefogni, de sajnos aztán megbukott a dolog. Egyik nagy buktató a trafó volt mivel én nem tudtam/tudok transzformátort tekerni ezért vennem kellett volna ami majd 40 ezer lett volna. A FET szett sem lett volna olcsó az is majd 30 ezer lett volna. Így hanyagoltam a dolgot mostmár lassan 4-5 éve. Majd megvettem barátom Denon erősítőjét amivel teljesen megvagyok elégedve.
Ne akarj óriási teljesítményt, így kisebb trafó is elég.
de inkább szerszám kellene építés előtt, az szintén drága. Szkóp, labortáp, függvény generátor.
@@zooleeka22 De sajnos nekem kellett ekkora teljesítmény.
ruclips.net/video/qz_eg8XD2V4/видео.html&lc=z23yur5w3vacczrvfacdp43bvjas3fbvc412xshmsjhw03c010c
Ez a videó alatt megtalálhatod azt a kommentet amiben leírom milyen erősítőm volt/van.
egy igazi pusztító ez az erősítő!!
anno én is akartam quad405-öt építeni, de zsebpénzből nem tudtam kigazdálkodni a trafót és a kondikat :D
az anyagbeszerzés sem lett volna zökkenésmentes, de nem volt lehetetlen.
végül csak egy tda7262 egységcsomag lett a befutó. jól is szolgált a koliszobában, walkmanről hajtva :P
A Toshiba IC-knek a legtisztább a hangzásuk!
Yesss!
No, már 6-an vannak, akiknek szebb volt a tinédzser koruk! :)
6? szerintem az már 7 :D mert csináltam egy tda2003 kis pár wattos végfokot, 9-10W ami rá van irva egy picit sok. ezt 2éve épitettem kb én 16éves voóótam :)))) Én is olyan vagyok, hogy ohh itthon van xy alkatrész? ohh igen akkor épitsük be :)). Én se vagyok nagyon az az ember aki ugy csinálja hogy, lerendel egy 20-30tranzisztort, mindent megveszünk, itt ez nem megoldható, igaz hogy 2010 es évek után már ezt sokkal könnyebb kivitelezni, meg persze a szinvonal sokkal kissebb, mert amikor még régen ki kellett nyomtatnod a papirt, majd azt hazavitted és kreáltál, addig a 2010es évek utáni korszakban, megfogtuk magunkat és gugli, és mondjuk beirtuk hogy diy amp.
Ha megnézzük azt hogy milyen rajzok vannak abban a kötetben amit te nyomtattál anno, és mi van a mostanság a "diy amp" szerü youtube csatornákon, elég gyorsan agysérvet, vagy azaz, szekunder szégyenérzetet lehet kapni. Hiszen most megfogják magukat a diy videósok és bekötik vcc re a hangszórót, a hangszórót és a tranzisztort sorba kötik és kollektorban végzi a negativ fele a hangszórónak, dobnak rá egy ellenállást meg egy kondit, hogy ne menjen vissza a dc a telefonba és kész. A dolog az hogy 3-5W. Nem is lenne vele baj, de azt hogy ráirják hogy mondjuk 1000Watt azé. És kébzeld el hogy a nép erre azt mondja hogy nagyon jó, mert egy nagyon picit mozog a hangszóró, van egy pici XMAX ja, és elhiszik hogy 1000W. Még ezzel se nem lenne nagyon nagy baj. DE, és mondom DE. hogy a hangszórót VCC be bekötik, a hangszórón dc offset megjelenik és jobbik esetben megmelegszik a hangszóró, rosszabbik esetben meg megsül, leég, kigyulladhat a hangszóró.
Jó nyilván vannak sokkal jobb szinvonalú végfokok, de azt nem a youtuben kell keresni. Egy nagyon jó hely a Reddit-ben a diy amplifiers, AskEletronics és sok más, sokkal jobb a szinvonal.
Egy pár évvel később de hasonló építéseket csináltam. A két "hűtőláda" hangfalam azóta is legenda a faluban(elég embert idegeltem ki vele hogy azóta is emlékeznek rá) Azért hűtőláda mert 60x90 centis fehér bútorlapból volt építve(mint egy kis Lehel hűtő) 3 db 25centis somogyis(sbv) videoton utánzattal egy 8 ohmos fent alul 2db 4ohmos befordítva seggel kifelé hogy adjunk a látszatnak is. :) :D Mindezt fentről egy egy virág piezo segítette :D
Őrizd meg magadnak ezeket a dolgokat, mert már nem fogja senki sem keresni.🙂🤘🤝
Üdv! Nagyon érdekes videó lett! Imádom az ilyen régi technikákat, 16:18-nál lárható mélyláda egy RCF esw 1018 nekem is volt :). Apropó nemrégiben került hozzám egy ugyancsak épített 4 csatornás piszok nehéz bestia ami 4db mélyládát hajtott annó egy nagyobb discoban , kérhetnék privátban egy kis segítséget vele kapcsolatban?
Szia!
Jelentkezz a csoportba, felveszlek.
Az első Quad 405 öm,2 db. ilyen orosz trafóval volt meg épitve csatornánként .Természetesen 2x35 voltra áttekerve
Szuper video gratulálok.👍
Nagyon menő, milyet építenél most, ha mostani alkatrészekből raknád össze?
Igazából több marék KD502/503-am, 2N3055-öm, 3443-am,3772-őm és rengeteg egyéb TO-3-as tokozású tranzisztorom van, szeretem is őket, "szexinek" tartom, azokkal is szívesen építenék, de TO264-es tokkal még sajátot nem építettem.
"D" osztályú saját építésnek ott van a koffererősítőmben az Iraudamp7, ám analógban több gyári kapcsolást is szívesen után építenék a Vintage javításaimból.
Egy a tuti, egy egész doboznyi orosz Ge teljesítmény tranzisztort vettem, abból biztosan lesz valami különleges!
Szia. Az lenne a kérdésem hogy a kd503 mivel tudom helyettesiteni?Át tudnád küldeni a beültetési rajzot??
szia. hangszóró erősítő alaplapján a táp bemeneten (5volt) fel van puffadva egy kondi 2200yF. van jelentősége a működesben?
Szia!
Ha 5V-ról megy akkor valószínűleg a kábelen eső feszültséget kompenzálja, jó ha ott van , de szerintem megy nélküle is.
Szia érdeklődnék hogy lehet téged elérni lenne egy hibás behringer aktív hangfalam ehhez keresek valakit aki megjavítaná.
Facebook csoportomban megtalálsz, de már csak decemberre vállalok javítást!
Szia lenne egy kaszton véfok küldjön már egy pontos helyszint hogy eltudjam küldeni neked.
Off: Szia Pityu! Még egy restaurálással adós vagyok magamnak. Van egy karcmentes, túratlan Grantom, végfoktranyók... Azok a Mitsubishi 2SC2312C-k, amik mind hamisak a neten. Nincs egy megbízható forrásod? Előre is megköszönném, mert gagyit felesleges lenne megvennem. Át nem alakítanám, meg mire?
Sajnos van, amikor kénytelenek vagyunk legalább a végtranzisztorokat modernre cserélni. Ha van hasonló paraméterű japán (2sc/2sa), azt a hq-ból veszem, de BD sorozat is szóba jöhet!
@@EcoPityu Otthon sehol, már körbenéztem. Valamikor anno a Stalkerrel kínlódtam meg más tranyóval, azt' csak az eredeti hozta, amit kell. Nem ment áz az a 2 MHz sávszálesség sem lineárisan. 🤣 Nyilván ez 40 év után kifutott. Bogarászok tovább. 😩
Neee, egy ilyen könyvért mit meg nem adnék, nem lehetne ezt digitalizálni pl pdf be olyan szivesen epitenék ebböl kapcsolásokat de ha nincs ilyen könyv a kézben, nem találom meg sehol 🥺 biztos sokan örülnének be digitalizálni és egy drive linken el lehetne érni 😃😃😃
Nekem van jó pár pdf-ben. RT évkönyvek, meg asszem hobbi elektronika újságok. Régen kaptam egy jó cimborámtól. Talán még megvan a lemez, amin adta.
@@RockBanditable uuuu, ha esetleg meg lenne és fel tudnád tölteni drive ra az nagyon nagy öröm lenne 😊😊
Megtaláltam a lemezt. Hobbi Elektronika 1990-2002-ig, RT évkönyvek 1968-2000-ig, plusz a 2003-as évkönyv. Megára esetleg feltölthetem, ha van rá igény.
@@RockBanditable az nagyon jo lenne és tudnád is e ezután egy linkkel mellékelni? 😊😊
@@d.zone1886 ide nem lehet linket berakni, a youtube tiltja egyből. De megoldható a dolog, más felületen.
Ezermesterekben van harmonikus dúsító is. Az is leválasztó trafó hangot csinál?
A csöves pont csökkenti a kimenőtrafóval a felharmónikusokat, "letisztáz". Rezonáns szűrőkkel lehet csilingelést, felharmónikusokat gyártani.
Nézz bele a moduláros videóimba, van benne egysmás!
Szia! Nem tudod, mi lett a König elektronikai alkatrész bolttal? Van most Csabán vagy Gyulán valami hasonló? Hálistennek én Orosházán könnyen vagyok, van ElektroArt, de a múltkor Csabán kellett volna pár db ellenállás, és csak pislogtam, hogy goole barátom (akinek ilyen barátja van, nincs szüksége ellenségre!) nem talált semmi ilyen üzletet.
Szia!
Flash Elektronika Bt, a Rákóczi és Illésházi utca sarkán. A Csaba Centerrel szemben a Mc Dodó utáni utcą vége.
@@EcoPityu Köszi! Ráadásul elég közel voltam hozzá. :-( (Petőfi-Bartók sarok)
Szervusz Pityu, én is ezen az úton indultam, de aztán végül más pályát választottam, de az elektronika hobbinak megmaradt. Korábbi kérdésemre is írtad, h erősítők tervezéséről, működésének megértéséről bővebben RT folyóiratokból v évkönyvekből lehet tanulni. Megtennéd, h megosztod, melyik RT folyóirat v évkönyv az, amit érdemes keresni? Pl. amiket ebben a videoban is lapozgattál
Szia!
Évkönyvből a 80-as, és 92-es biztosan jó választás, de szinte mindegyikben volt legalább egy erősítő kapcsolás
A műhely nagyon klasz
én meg a nyàklaokat szurokkal rajzoltam ki. jol sikerült mindig mig tiszta nem zsiros volt a lap. nekem irtó sok régi alkatrészeim vannak
Szia, gratulálok, nagyon tetszik a csatornád.
A Texas 25 W-os erősítőjét esetleg megépítetted? Az eredeti 709-es műveleti erősítős bemenetű, valós komplementer végfokozat. (TIP 33, 34) Ha igen, szted érdemes elkészíteni, vagy zsákutca?
Köszi.
Szia!
Volt egy pár nekem, de azt nem én építettem, és már tuning volt, 3055, és BDX18 volt kikábelezve a végén.
@@EcoPityu Köszi. Quad 405-ről mi a véleményed ? Felveszi a vessenyt a mai kommersz cucokkal?
@@endrebedi5351 szia!
Ha jól meg van építve, igen!
Nekem csak a hosszúkás eredeti nyákos volt megépítve, TO-3-as tranzisztorokkal! (2N3055,3442,3773) LM301-em is van a meghajtáshoz!
@@EcoPityu Köszi, én vettem egyet, de vmiért gerjed...
Sziasztok!
Egy fiatal srác vagyok, hasonló érdeklődési körrel.
Kisebb kapcsolási rajzokat nagy nehézséggel megtudok építeni,de ezeket a nagyokat hiába nézem egyszerűen neki sem tudnék állni.
Pl egy erősítőnek....
De ez az elektronika többi részével is így van, hangszórókat már csinálgattam, nem vagyok teljesen hülye,de valami féle segitségre még is szükségem lenne, mert szeretnék ilyeneket építeni azonban hiába próbálkozom, nem tudok.
Valaki tudna valamit ajánlani hogy hogyan tudnék elindulni ezen az úton?
Köszönöm szépen!
Igen Pityu el is mondta.
Tanulni építeni, szerszámot venni/ építeni, javítani.
Villanyász középsuli.
Mulitméter oszciloszkóp függyvény generátor, leválasztó trafó.
Sok beleölt idő, energia és pénz.
Engem konkrétan valami szakirodalom, könyv vagy bármi ilyesmi érdekelne, amiben nem csak az van leírva hogy mire jó az ellenállás hanem sok sok kapcsolási rajz van benne, magyarázattal, leírással.
@@akosszabo5341 Jaaa. Ezek a hobbi elektronika, rádió technika újságok. Rádió technika évkönyvek. Könyvtárban megvannak a régiek minden bizonnyal.
@@zooleeka22 És interneten is... ;)
@@akosszabo5341 Nem egy komplex kapcsolás működését kell megérteni leírás alapján... Azt kell megtanulni, hogy az egyes "építő kockák" micsodák... Tranzisztoros alapkapcsolások, munkapontok beállítása, műveleti erősítő, rezgőkörök, és a legfontosabb: a műszerek használata (főként a hibakezeléshez)... Ha ezek megvannak, akkor a rajz sokkal de sokkal beszédesebb lesz, hidd el :) Ha angolul tanulsz/tudsz, külön előny. Nézd meg YT-n Scullcom videóit, a miliohm műszer, a műterhelés, a függvénygenerátor nagyon jól bemutatja, hogy milyen úton jutsz el egy jó eszköz megépítéséhez.
Jó látni hogy nem csak én csinálok ilyeneket tizen évesen :D
Jó volt hallgani, kb ugyanaezen mentem végig én is, egyidősek vagyunk, nekem 16 éves koromból egy keverő maradt meg. Sajna képet ide nem tudok beszúrni.
Szia!
Gyere a csoportba, biztos a többiek is szívesen megnéznék!
Szia! Orion se-260 erositovel volt már dolgod?
Talán 2x járt olyan nálam, valahol még nyomtatott verzióban a doksi is megvan hozzá.
Az egy jó nsgy katyvasz erősítő!
én xraytonyb töl tanultam, de ő idegen nyelven csinál videókat meg restaurációkat.
Tök jól nyomod
Szia uram először is gratulálok nem semmi munka az erő :) másodszor szeretnék egy elèrhetősèget amennyiben van rá mód ès lehetőség!?
Válaszod előre is köszönöm 🙂
Szia!
24V-os kamionos mikró alatt e-mail cím, vagy messenger, vagy Facebook Ecopityu műhelye csoport.
Egy vagyon lehetett 16 évesen :D.
Én 16 évesen a Nightmare FX120-at próbáltam megépíteni (2003-2004 körüli rádiótechnika évkönyben volt) (2x60W 8Ohmon, de kapcsolóüzemű tápos autó erősítő) kb két évem és minden megtakaírtott pénzem ráment mire a szükséges módosításokkal, pót áramkörökkel összeállt, úgy hogy nem égette mindig el a FET-eket :D. Aztán elbontottam mert túl hangos volt és túl sok áramot evett XD.
Sikertelen projektem lett ár-érték arányban, de ha tanulásként fogjuk fel maximálisan megérte, mert kortársaimat jócskán megelőztem a szakmában, és azóta is hasznomra válnak az akkori események.
Nagyon KIRÁLY
Milyen véggel hajtod az SK hangfalakat? És mi a véleményed róluk?
Szia!
Főként teszthangfalak, de amúgy a koffererősítőmmel, amiben egy iraudamp 7 "d" végfok van.
Sok videómban pozitívan szólok róluk, érzékeny, hangos, két utas létére szabad téren és beltéren is jó hangja van. Földre helyezve mélyben is erős!
Helló super a videód!👌👍👍👋
Egy 30 w Videoton hangszórót milyen erősítőre kössék rá hogy ne legyen baj belőle? Tévéhez kéne eléggé rossz a tv hangja és azért kérdezem nem akarom túlterhelni ugyanis
Max 15-20W-osra. P.l. TDA2030 2x15V-ról. (HESTORE kit-ben árulja is.)
@@EcoPityu tudnál olyat mutatni ami már valami tokba menne és nem vagyok egy nagy szerelő
@@EcoPityu most egy régi mini Hifi re van rákötve
@@csanad88 keress rá 2x20W-os mini erősítőkre, nagyban már újonnan csak sok.1-es házimozit találsz.
Pontosan emlekszem az elso nagyobb projektemre:) egy 12v taprol uzemelo TDA1562 es erosito volt:D
Gratulálok! 😊
KD503 végfok az RT évkönyv 1979-be van benne.
Szia pityu gondolom csabai vagy anno en is ott laktam en alltalaban Zsibritaeknal vasaroltam az alkatreszeket.
Gyulai!
@@EcoPityu a 611 ben tanultal?
@@Ubulmester0903 hol máshol? :)
(a végén Trefort Ágoston Villamos és fémipari szakképző iskola lett belőle.)
@@EcoPityu en is oda jartam akkor meg 611 volt en erberszer nek tanultam
@@Ubulmester0903 amikor én jelentkeztem, 3db szakmát jelöltem meg a műszerészen kívül, de felvettek.
Békéscsaba a kórház?
Békéscsaba egy város...
Gratulálok
Valahol fel lehet venni veled a kapcsolatot?
Messengeren megtalálsz.
Véleményed az Ágota végfokokról(a nem mosfetesről és mosfetessel)
Tán kell majd egyet javítsak, mosfeteshez nem nyúlok, kivételes útálatom van feléjük! (nem csak az Ágotához, mindhez!)
@@EcoPityu nekem van mind kettő (mosfetes és sima tranzisztoros) a mosfeteset kell majd javítanom sikerült zárlatot okoznom benne emiatt vettem egy Ágota DS150 tranzisztorosat (nem gyári tranzisztoros BD249C, BD500 tranzisztorok asszem) a mosfetes Ágota DS300 8 ohmos változat de kb a 2000 évjáratú
@@EcoPityu majd csinálsz róla videót?
Szia! 36:30 -nál mi a zene? Nagyon a fülembe költözött :D
Fogalmam sincs! Ezek 20 éves mix lemezek felirat nélkül. Örülök neki, hogy a YT sem ismeri, mert akkor fizethetnék!
Szia! Ha már zene, a videó végén lévő zene érdekelne, hogy mi az?
Előre is köszi
@@SoliZsoli ha a feliratkozásos"outro"-ra gondolsz, az Kutasy Tamás barátom szerzeménye.
@@EcoPityu "Örülök neki, hogy a YT sem ismeri, mert akkor fizethetnék!" - Hát igen, így viszont a Shazam se ismeri :(
@@EcoPityu igen, arra. Van hozzá RUclips link esetleg? Imádom az ilyen stílusú zenéket és jól esne hallgatni néha.
Főleg hogy magam is írok zenét (igaz csak saját szórakozásomra), így még inkább érdekessé vált számomra ez a zene. 🙂
👍👍👍
1985 ben 200w 8ohm/ csatorna 2 DB 1kw toroid trafoval hexfettel erösitött a Mai napig müködik több Discos vett tölem a Disco duna hajon is sokaig szolt
Azért 85-ben a HexFet nem lehetett olcsó mulatság!
Ráztad e már meg az áramot? ;)
Persze! Még benne volt a "drótba", szédülten jött ki a másik végén!