Ad svářečka plastů. Mám cca rok, zakoupenou v ČR (o něco málo dražší), bohužel také jen v papírové krabici, verze v kufříku nebyla tehdy ještě k mání. Spony jsem dokoupil ještě další navíc, ale zatím mám zkušenost, že nejvíc používám ty vlnky, u těch ostatních jsem zatím moc nepřišel na to, na co (nebo spíš jak) je použít. Pomocí této pistole už jsem si opravil doslova mraky věcí, které bych byl nucen jinak vyhodit - plastové přepravky, korpus aku ala Makita, která mi dorazila částečně prasklá a kousek i chyběl, plastové květináče s nádržkou ve spodní části (zapomněl jsem v té nadržce vodu a mráz mi ten plast roztrhal) atd. Hlavně se nevyplácí sponami šetřit - čím hustěji je spoj "sešit", tím pevnější a jednodušší je s tím pak dál pracovat. Trochu problém je pokud člověk potřebuje "sešít" něco, co je z velmi slabého plastu a musí to dělat tak, že drží opravovanou věc i pistoli v rukách - to je spona hned skrz (holt ruce volně ve vzduchu bez opory se člověku klepou ať chce nebo nechce byť je minimálně), hlavně díky tomu, že se musí po zatavení spona nechat vychladnout, jinak se z plastu zase vytáhne. Ale lze to a pokud tam vznikne díra, netřeba házet flintu do žita - lze to opravit pomocí další finty, kterou jsem okoukal na YT. Tou fintou je použití metody opravy (vlastně něco jako zatmelení) pomocí vteřinového lepidla a potravinářské sody. Kvalita výsledku záleží hodně na zkušenostech - někde je lepší použít klasické tekuté vteřinové lepidlo, někde je lepší použít gelové. A někde je lepší nejdříve nanést lepidlo a pak zasypat práškem, někde to je lepší obráceně. Netvrdím, že se tím získá opravovaný výrobek s úplně původní pevností, ale zatím co jsem opravoval, tak drží a dokonce se mi podařilo už kombinací obou způsobů udělat i vodotěsné opravy (viz třeba ty květináče). Následnou záplatu lze obrousit, opilovat, podle provedení lze tmel i oškrábat nožem (záleží na tom, jak moc se prášek nasytí tím lepidlem). A jen takovou perličku zcela mimo téma - pomocí metody vteřinového lepidla, potravinářské sody a kousků plastových tyčinek z "uchošťourů" se mi daří velmi úspěšně opravovat jinak perfektní plastové pastičky na myši (prodává Kauf a LIDL). Používám 10ks cca rok a ještě nikdy mi z ní myš neutekla, když sežrala návnadu (jako návnadu používám "pamlsky pro kočky FELIX - dávám 1 granulku od každého typu na 1 náplň). Problém je, že to vahadlo ty myš, pokud ji nevysvobodíte hned (myši to chytá živé) ta myš rozkouše - tu jednu příčku toho vahadla. To je problémem stížností v recenzích na tu past, že je pak vlastně na vyhození. Původně jsem přemýšlel nad tím, že to vahadlo nechám vytisknout na 3D tisku, ale protože takovou tiskárnu nemám, zvítězila metoda "lepidlo a soda" A ono to funguje 😀Pastičky po úspěšném lovu přeliju v kbelíku čistou horkou vodou (jako desinfekci - saponát nepoužívat, je z toho pak cítit a ty myši se těm pastičkám vyhýbají), osuším, opravím a jsou opět připraveny k použití. Třeba se i tohle někomu hodí.
Já myslel že je to kousek smažené slaniny a ono dřevo. Já bych bral jako zátěž aspoň auto. žárovku a ne měřák jako šlusmetr, to vypne vždy. Ten mikroskop za ty peníze je dobrej, dobrá lupa je dražší a ještě ji musíš držet vokem. Takže celkově za 2 a to za tu zátěž. Ať se daří. 👍 P.S. Ta spojovačka na plasty to je šikovný pro ty nový auta z plastu. Tedy jsem o tom přesvědčen.
Ty teploměry jsou jen na orientační měření. Zkoušel jsem ho do líhně a teplota se rozchází i o 3°C. Velmi záleží na napětí baterek. Čím pak jsou vybytější, tím větší odchylka. Nové baterie mě vydrží asi tak půl roku.
@@MirekDvorak Tak bych to viděl. Ten "traktorový" zvuk je příznačný. Buď vstřik, který špatně rozprašuje, nebo menší komprese na jednom válci. Píst nebo ventily. Motor má "vrčet".
@@biggeorge191 Já bych to hlavně potřeboval dostat k odborníkovi aby se na to podíval. Ale na druhou stranu potřebuju jezdit každý den do práce. Právě proto si dávám dohromady toho Smarta. A tohle dostane komplexnější péči. Jinak s tím pístem, z toho mám celkem strach...
Super dakujem za test. Uz vymyslam krabicku a napojim to na x20 baterku. 👍
Ad svářečka plastů. Mám cca rok, zakoupenou v ČR (o něco málo dražší), bohužel také jen v papírové krabici, verze v kufříku nebyla tehdy ještě k mání. Spony jsem dokoupil ještě další navíc, ale zatím mám zkušenost, že nejvíc používám ty vlnky, u těch ostatních jsem zatím moc nepřišel na to, na co (nebo spíš jak) je použít. Pomocí této pistole už jsem si opravil doslova mraky věcí, které bych byl nucen jinak vyhodit - plastové přepravky, korpus aku ala Makita, která mi dorazila částečně prasklá a kousek i chyběl, plastové květináče s nádržkou ve spodní části (zapomněl jsem v té nadržce vodu a mráz mi ten plast roztrhal) atd. Hlavně se nevyplácí sponami šetřit - čím hustěji je spoj "sešit", tím pevnější a jednodušší je s tím pak dál pracovat. Trochu problém je pokud člověk potřebuje "sešít" něco, co je z velmi slabého plastu a musí to dělat tak, že drží opravovanou věc i pistoli v rukách - to je spona hned skrz (holt ruce volně ve vzduchu bez opory se člověku klepou ať chce nebo nechce byť je minimálně), hlavně díky tomu, že se musí po zatavení spona nechat vychladnout, jinak se z plastu zase vytáhne. Ale lze to a pokud tam vznikne díra, netřeba házet flintu do žita - lze to opravit pomocí další finty, kterou jsem okoukal na YT.
Tou fintou je použití metody opravy (vlastně něco jako zatmelení) pomocí vteřinového lepidla a potravinářské sody. Kvalita výsledku záleží hodně na zkušenostech - někde je lepší použít klasické tekuté vteřinové lepidlo, někde je lepší použít gelové. A někde je lepší nejdříve nanést lepidlo a pak zasypat práškem, někde to je lepší obráceně. Netvrdím, že se tím získá opravovaný výrobek s úplně původní pevností, ale zatím co jsem opravoval, tak drží a dokonce se mi podařilo už kombinací obou způsobů udělat i vodotěsné opravy (viz třeba ty květináče). Následnou záplatu lze obrousit, opilovat, podle provedení lze tmel i oškrábat nožem (záleží na tom, jak moc se prášek nasytí tím lepidlem).
A jen takovou perličku zcela mimo téma - pomocí metody vteřinového lepidla, potravinářské sody a kousků plastových tyčinek z "uchošťourů" se mi daří velmi úspěšně opravovat jinak perfektní plastové pastičky na myši (prodává Kauf a LIDL). Používám 10ks cca rok a ještě nikdy mi z ní myš neutekla, když sežrala návnadu (jako návnadu používám "pamlsky pro kočky FELIX - dávám 1 granulku od každého typu na 1 náplň). Problém je, že to vahadlo ty myš, pokud ji nevysvobodíte hned (myši to chytá živé) ta myš rozkouše - tu jednu příčku toho vahadla. To je problémem stížností v recenzích na tu past, že je pak vlastně na vyhození. Původně jsem přemýšlel nad tím, že to vahadlo nechám vytisknout na 3D tisku, ale protože takovou tiskárnu nemám, zvítězila metoda "lepidlo a soda" A ono to funguje 😀Pastičky po úspěšném lovu přeliju v kbelíku čistou horkou vodou (jako desinfekci - saponát nepoužívat, je z toho pak cítit a ty myši se těm pastičkám vyhýbají), osuším, opravím a jsou opět připraveny k použití. Třeba se i tohle někomu hodí.
@@petrida3425 Tak tomuhle říkám perfektní zpětná vazba. Super tipy pro všechny. 👍👍👍
@@MirekDvorak Souhlas.
Já myslel že je to kousek smažené slaniny a ono dřevo. Já bych bral jako zátěž aspoň auto. žárovku a ne měřák jako šlusmetr, to vypne vždy. Ten mikroskop za ty peníze je dobrej, dobrá lupa je dražší a ještě ji musíš držet vokem. Takže celkově za 2 a to za tu zátěž. Ať se daří. 👍
P.S. Ta spojovačka na plasty to je šikovný pro ty nový auta z plastu. Tedy jsem o tom přesvědčen.
OK,dobrý,takhle se mi to líbí
@@miroslavzet1200 Pokusím se to takhle dělat. Alespoň je hned nějaká představa. 👍
To je teplomer do aquaria používam a super
Miro super vecičky ktoré musíš mať. Montérky majú tiež. Také z tímy rukávmi ala Robinzon k sústruhu nepoužívaj. 😉✌
@@MiroP-he4eg 😁 to je úprava proti namotání. Už je přes tu látku skoro vidět. Brzy blůza půjde na hadry na ruce...
@@MirekDvorak Pozor dávaj na ruky rukávniky.
Ty teploměry jsou jen na orientační měření. Zkoušel jsem ho do líhně a teplota se rozchází i o 3°C. Velmi záleží na napětí baterek. Čím pak jsou vybytější, tím větší odchylka. Nové baterie mě vydrží asi tak půl roku.
jsem to tušil hlavně s těma baterkama. Mě to připadá, že ti výrobci levné elektroniky maji smlouvy s výrobci baterek 🙂
Pekné že myslíš aj na dcéru, tie sa vedia odvďačiť zenskey😊
1:52 jsou hrozně měkký takže na h..
4:45 naprosto zbytečný , max s tím resetuješ olej a servisní čas
22:30 vydrží tak hodinu
jen má zkušenost
Agoj ,ten mikroskop musíš zoomnout tím šroubem ještě víc. Má to až 1000* zvětšení. Mám to testnutý ,že se to dvakrát rozmaže.
Teploměr dobrej, taky mám :-)
Ahoj. Jak je předělaný ten parkside usb?
Je to podle Jirky Bekra. Má kompletní videonávod na předělání. ruclips.net/video/_rOzNSECaVs/видео.htmlsi=sfrDKhOP7trSp7nZ
Dobré pre nás laikov
43:53 Chcel by som vedieť strojarinu aspoň tak dobre, ako ty vieš elektroniku 😉
@@tonogtube Takže jen okrajově? 🤣 Ne, dělám si srandu. Občas něco pochytím a pomalu se učím.
A ked sa ta parkside baterka vybila normalne mi zastalo srdce, ze kvoli mne sa to odpalilo cele ako sa testoval skrat. 😅
Teď už jen zjistit, co to ukazuje. Neběží ten Ford na 3 válce?
@@biggeorge191 Ne, běží relativně normálně. Jen mi padá nafta - netěsnosti na vracečce, tak chvíli trvá než si natlačí.
@@MirekDvorak Mně připadalo, že slyšim takové to traktorové tr tr tr. V otáčkách asi normálně..
@@biggeorge191 Jo ták. To se mi děje při volnoběhu. Možná jeden vstřik.
@@MirekDvorak Tak bych to viděl. Ten "traktorový" zvuk je příznačný. Buď vstřik, který špatně rozprašuje, nebo menší komprese na jednom válci. Píst nebo ventily. Motor má "vrčet".
@@biggeorge191 Já bych to hlavně potřeboval dostat k odborníkovi aby se na to podíval. Ale na druhou stranu potřebuju jezdit každý den do práce. Právě proto si dávám dohromady toho Smarta. A tohle dostane komplexnější péči. Jinak s tím pístem, z toho mám celkem strach...
Všechno co je z Temu je na ho-no včetně ponožek.S tím obchodem už jsem skončil.
Reprak je v predu a na bokoch sú basy
Tá pištoľ by sa možno dala pouzityako pajkovacka 😄
No, zkoušet to asi nebudu, ale asi by to šlo. 😁