Дякую! Давно шукав матеріал з такою викладкою, щоб і основи радіозвязку підтягнути (вивчав 20 років назад) і ознайомитись з сучасними підходами в РЕБ. Відчув себе студентом на лабах)
Дуже цікаве відео. Подивився і цю і третю частину. Не знаю чому ви сказали, що це не для початківців, мені як для початківця зайшло. Також дякую, що ви моєму питанню "яка вартість РЕБ, якщо його зробити самому" присвятили третю частину. Дякую вам за вашу роботу!
Це те що було з броніками, та скільки хлопців постраждало від таких "самопальних" "броніків. Так і тут, як що робити що попало, то краще взагалі не робити такий РЕБ/РЕР...Суто моя скромна думка...Дякую за відео.
Вы не могли бы сделать курс лекций с подробным описанием протоколов передачи сигналов управления, какая амплитуда, как закодирован полезный сигнал. Рассказать о принципиальных схемах усилителей, генераторов. В общем с научной точки зрения для понимания как все работает.
DJI та Autel це різні виробники дронів, кожен має свої лінійки виробів, хоча суть призначення дійсно однакова - розвідка або скиди. А взагалі, чудова серія відео, дуже дякую!
музика зайва! неможливо нормально сприймати розмову, коли на фоні щось настирливо бренчить. рекомендую взяти це до уваги. подивіться: у професійних відео подібного плану музики на фоні ніде нема. це не просто так.
Краще без музики. Неможливо сконцентруватися. Ми не на шоу. Потрібно постійно відфільтровувати цей задній фон. З трудом розрізняю промову ведучого. За цілий день так того танка наслухаєшся що це бренкання тільки завадить.
Оце норм відос. Бо з першлого я подумав що інформацію надає вчитель фізикі для 7-го класу))) Отут все норм дуже цікаво та корисно, дуже глибоко розказано ще й з прикладами. Дуже дякую))
Дякую за відео та вашу працю! - Яка ваша думка з приводу використання дешевих аналізаторів спектра типу вашого SA6 в якості детекторів дронів? - В кінці відео, де ви наглядо показуєте спектр завад в порівнянні з elrs, було б ще дуже цікаво бачити BER на приймачі (RQly, RSNR, RSSi). Є ж ще receiver blocking, коли навіть суміжна завада знижує чутливість приймача. - ELRS - відкритий протокол в якому немає фокусу на захищенність, bind phrase може бути перехвачена чи підібрана - чи є штуки які перехоплюють управління ? -- Відео, з точки зору link budget дрона, є обмежуючим фактором в дальності. Чи практично робити відносно дешевий РЕБ на відео, підіймаючи їх на мачти чи дрони щоб дістати відеоприймач який далеко та за посадкою-рельєфом? - на початку ви кажете що телеметрія з дрона - в каналі відео, це так і є, але також є опція телеметрії і в ELRS - коли ваш трансмітер показує заряди батарей і так далі. Звісно на військовій практиці це мабуть не дуже важливо, а на звичайних дронах це може бути корисним.
Автору велике дякую за розтлумачення "на пальцях"! Теж зацікавило питання про використання аналізатора я детектор дронів з використанням вузько направленої антени, коли вже відомо сектор з якого летить. Китайці он для AS6 пропонують простий але серійний варіант HT6.
@@heops6231 як на мене, то ціна цього рішення відповідає його "якості": при його швидкості розгортки побачити шось можна коли вони вже біля тебе з його чутливісттю + ще й напрямок треба вгадати. Я б не довіряв цій штуці своє життя і не бачу практичних застосувань. Цікаво почути людей з досвідом.
Добрый день. Большое спасибо за видео ! Подскажите пожалуйста, а видется ли вам возможным создание устройства с модулем джаминга (силовым) и с снтезатором ? Также интересует вопрос, есть ли какие то еще требование к структуре волны помимо амплитуды, цельности ?
@@alexandrfedienko7541 Доброго вечора. Чи можливо з вами порадитись, в мене є напрацьована апаратна частина на діапазони 433, 868, 2400МГц, заклав на прем та передачу, є декілька питань, можливо з вами звʼязатись в приватні ? Дякую!
Добрий день. Дякую за інформативне відео. Але в цьому відео йдеться в основному тільки про джамінг сигналу. Було б дуже цікаво послухати про спуфінг наприклад LoRa. Наскільки це доцільно? Чи можливо при цьому використовувати меньші потужності (це в свою чергу повинно зменьшити все в габаритах та в часі використання). Було б цікаво одцінити різницю в необхідній єнергії джамінгу и спуфінгу. Це потребуе більш інтелектуального підходу, як мінімум така станція повинна працювати в режимі пошуку, і тільки при наявносі цілі аналізувати сигнал і вмикати подавлення. Як ви думаєте чи можливо таким чином зробити індівідуальний РЕБ? Пробачте якщо в мене ламерські питання.
@@alexandrfedienko7541LoRa це дуже надійний зв'язок (хоч і повільний), але мені здається що якщо його джамити то тільки корсиними пакетами, тобто зберігти частину данних і потім цими пакетами джамити дрон, але поряд з Лора використовується ППРЧ. Чи можна пакетом знятим з одного каналу душити одразу усю смугу де працює ППРЧ? Треба багато експерементувати 😢
@@alexandrfedienko7541 я купив окопний РЕБ, як мені переконатись чи дійсно він щось там глушить ?? чи можливо є якийсь прилад за допомогою якого можна виміряти (визначити) які саме частоти глушить мій РЕБ ??
Виготовіть індикатор потужності в прозорому в корпусі шарикової ручки! Діод Д311 паралельно світлодіод та два вібратора по 7 сантиметрів! Підносячи до антени світлодіод загорається! (Реагує на поляризацію сигналу) ! ? Ми виготовили 50 шт. Хлопці вдячні!!! 1 Відповісти @shumtec 3 тижні тому @user-cj4wk4oj7d Це все паралельно, вібратори на ніжки Д311, а світлодіод теж так само на вібратори? 1 Відповісти @user-cj4wk4oj7d 2 тижні тому Все правильно ! Омметром перевірь ! Якщо світлодіод загорається то все справне! Дякую за відгук. @shumtec
Дякую. На мій погляд користніше розбити годинне відео на частини з вузькими питаннями та стислим розглядом (але повне відео теж залишити). И ще загальне зауваження: з микрофоном і так біда, а тут ще фонова "музичка" - навіщо?
@@alexandrfedienko7541 мені були б цікаві порівняльні тести різних систем, стандартів, кодувань, девайсів. Особливо девайсів конкретних виробників. Це може бути технічний челендж
Звісно так. І саме всі наступні засоби повинні будуватись за таким принципом. Зараз я поки бачив тестові варіанти. Це якщо ми кажемо про невеличкий засіб.
А можливо для того, аби наші дрони були менш вразливі до ворожих РЕБ вікористовувати для них антени з діаграмою спрямованості, орієнтовану на верхню напівсферу? А для керування користуватися дроном або аеростатом-ретранслятором, що був би прикріплений до назмного джерела живлення.
Уже так делали этак лет 50 назад. В начале 60х была такая СПС-1. Из себя представляла такой бункер с оборудованием ,который монтировался в бомболюк ТУ-16. там сидел оператор ,идентефицировал радиосигналы . Потом вручную настраивал шумовые передатчики и ими соответственно управлял.Видел я этот антиквариат в 80х. Позже эта процедура была автоматизирована. Еще позже компъютеризирована. К примеру на ТУ-95МС РЭБ оборудование управлялось бортовой ЭВМ А15... Эта ЭВМ управляла всем комплексом РЭБ. Начиная от тепловых ловушек и металической стружки ,кончая радиоэлектроникой. Были и просто мощные шумовики сжирающие десятки киловат бортовой мощности.
Про spoofing якось дуже просто розповіли. Можна детальніше? Пульт прив'язується унікальним ключем. Перебирати ключі займе вічність. Інакше дрон буде ігнорувати усі команди, тому що вони не підписані його ключем. Чи можливо є якісь хитрощі?
1. "Провести радіорозвідку". Як її можна провести, якщо треба знати саме сигнал від пульта до борта? Немає у нас РЕР в повітрі. Ті сигнали, які бачимо - тільки подавлення в сторону пульта буде мати сенс. А для цього РЕБ треба мати в повітрі і знати де пульт. 2. "Свіпування". Мова йде про smart jamming і повну імітацію сигналу, чи просто шумова завада, яка "стрибає по частоті" і таким чином концентрує потужність? В будь-якому випадку, як можна, без аналізу сигналу від пульта вгадати діапазон, синхронізацію?
не зрозуміло з китайським джамером та потужністью впавшою від перегріву - сигнал на sa6 є, а що тоді означає "потужність"? Умовно ви відійдете на 30м і вже сигналу на sa6 не буде чи як? Чи мається на увазі що на діаграмі сигнал від пульта буде вище ніж сигнал від ребу і дрон збереже керованість?
Купив 3 блоки РЕБ у виробника, який перекриває 700-1030Мгц, але по TynySA бачу невідповідність спектру подавлення, виробник погано йде на контакт, чи можна вам скинути відео або проконсультуватися.
треба зробити якусь приблуду що вимірює випромінення (напрклад на AD8362) щоб якась тупа ардуіна дивилась - є живлення але нема випромінення вмикала буззер - "Алярма алярма поламалося"
Давит потрібно у ФПВ саме відео, бо коли оператор знижується для удару в нього і так стає поганий сигнал, а коли його ще й придушують оператор не бачить куди наводитися і те, що в нього залишилося керування вже ніяк не допомогає точно попасти в ціль.
давити відео де? в приймачі що знаходиться дуже далеко і за посадкою-горою? Я теж за те щоб давити відео, це ще і простіше в лабі - для відео потрібна набагато більша полоса і давити його простіше, але є рельєф та відстань та невизначенний напрямок. Можливо можна піднімати глушилку відео на своєму дроні і так воно буде робити, але потрібен свій дрон який буде висіти весь час зверху. Або використовувати якісь вежі? Цікаво що про це думає Alexandr
А ви впевнені що ви його задавите? Ми давимо канал Rx на дроні. А ви пропонуєте давити канал Тх? Давити відео звісно у комбінації з іншим вірно. Але практично нереально.
Індикатор випромінювання зробити простіше простого. До світлодіода припаяти по 3-4 сантиметри дроту, яки скрутити равликами (заради компактності) з різних боків від нього (пару віткив за годинниковою стрілкою и іншій проти годинникової). Залишиться наклеїти скотчем в любому зручному місці поблизу антени. Частоти і потужністі передавача вистачить, щоб світлодіод засвітився. При цьому багато від антени не візьме і не згорить.
питання ж не в наявності сигналу, а в тому що саме випромінюється. один з прикладів на 58 хвилині. індикатор показує наявність сигналу, а потужності немає.
Виготовіть індикатор потужності в прозорому в корпусі шарикової ручки! Діод Д311 паралельно світлодіод та два вібратора по 7 сантиметрів! Підносячи до антени світлодіод загорається! (Реагує на поляризацію сигналу) ! ? Ми виготовили 50 шт. Хлопці вдячні!!! 1 Відповісти @shumtec 3 тижні тому @user-cj4wk4oj7d Це все паралельно, вібратори на ніжки Д311, а світлодіод теж так само на вібратори? 1 Відповісти @user-cj4wk4oj7d 2 тижні тому Все правильно ! Омметром перевірь ! Якщо світлодіод загорається то все справне! Дякую за відгук. @shumtec
А як це виходить маску,що є випромінювання на певному діапазоні показує,але потужності не має ?? Виходить що на аналізатори спектру покладатися не завжди вдала ідея
@@IP871вітаю. Для цього вам треба знати наступне. 1. Потужність по входу головки NRT-Z11 по паспорту це 200 млват. 2. Вам треба зробити аттенюацію, щоб на виході вашого передавача через аттенюатор було не більше 200 млват. 3. 50 ват = 46,99дбм - 30 Дб Яб радив десь -35 дб
Друзі, хто не зрозумів про кількість підсилювачів, кажу ще простіше. Хотече закрити смугу у 100мгц. Підсилювач потрібен на 1 кіловатт. Якщо хочете розумно, єфективно. Потрібно 3 підсилювачі на 30 ватт на 30мгц смугу. Це буде ефективніше. Тролі люблю вас і ваших мамок😊
😮 кіловат це вже не про окоп, хоча тролінг зараховано. Цікава яка буде щильність у тій смузі того кіловату. Бля🤦🏻♂️ мені навіть стало цікаво, як сука у смузі 100 мгц зробити кіловат.
Сенс давити відео є і великий. ELRS і вони і ми навчились доволі сильно зміщувати, перепрограмовувати і переробляти антени. а от відео значно складніше. А кінцевому результаті не важливо чому fpv втратив керування - осліп чи втратив керованість. результат той же - він впав. IMHO звичайно.
Поставил лайк. Правда в кредит и с процентами. Для начинающих в общем то достаточно. Правда один ньуанс. Я сомневаюсь ,что волонтеры покупающие РЭБ для наших війскових имеют оборудование для тестирования на десятки и десятки тысяч долларов. У меня вам вопрос. Что же вы имея такое оборудование не можете склеить ,хоть какой то РЭБ ? Тем более ,что китайские модули ,как видно у вас есть в наличии. А как для проффесионалов ,то замечаний делать не буду. Во первых не на общедоступном ресурсе ,во вторых их слишком много. Я в свое время просто подчинял оборудование РЭБ для ВВС. Немножко в курсе.
Волонтери якщо і купляють РЕБ тоне от "фонаря" минули ті часи зараз багато іменитих перевірених приблуд на які від військових є запит, ніхто вже не купує ноунейм подєлки.
@@corpsebreath1029 У меня лежит в ремонте "РЭБ " за 5000 баксов. Вроде фирменный китайский. Это раз. і не кажить мені за іменитих виробників. Плаваем-знаем. А пока нет 100% нормального оборудования ,хоть как то помогают "ноунейм поделки"
Дякую. Ще раз, основна думка у тому, що якщо «ви» зайнялись такою справою, то вам треба купувати обладнання на тисячи доларів. Без цього ніяк. Друге, не кожен китайський генератор, відповідає заявленим параметрам. Ну і трете, я в гостях у тих хто це збирає. Але навіть маючи спроможність збирати, головне розуміти відповідальність.
@@alexandrfedienko7541 Перше. Згоден. Только вот до начала широкомасштабной войны у меня без дела валялась измерительная антена. За неё давали 300 гривень. За эти деньги просто было лень паковать на отправку. Теперь её стоимость по прайсу 64000 гривень. И так в остальном. Необходимый секонд-хенд стоит в десятки раз дороже. Так шо приходится кое что делать на коленях. А це час. А ёго у нас не мае. Друге. Согласен ,но с поправкой. Каждый китайский генератор не соответствует требованиям. Работает оно конечно работает . Но разве ,что для тепличных условий и для демонстрации, якобы , "что такое РЭБ"
Знаю случай, когда к ребятам, которые пытались изготовить РЕБ на профессиональном уровне для ВСУ, пришли с обыском, все изъяли и дали понять, что этим разрешено заниматься в Украине исключительно Укрборонпрому. Типа "это их корова и они ее доят".
підскажіть де ви взяли такі імпортні прилади.. вони дуже би в роботі нам помогли .....у нас є подібні але це радянського виробництва аналізатор спектру ,вимірювачі потужності ,індикатори ксвн та комплексних характеристик, антени із головками для вимірювання діаграми направленості і підсилення і ще багато чого по свч що вдалося зберегти коли розвалювався завод що виробляв апаратуру радіоборотьби для стратегічних бомбардувальників .. чи можливо ви дасте свою електронку щоб по ній спілкуватись із вами по даній темі.
Це жахливо. Я радіо інженер в зсу. Для кого ці лекції?? Ні для кого. Це типу накидати інфу щоб було. Ніякої користі від цього. Хто Вас змусив це робити?
дядя. меня удивляют твои дилетантство. то у тебя ксв антенны зависит от мощности. то удивляешься неравномерности амплитудного спектра передатчика (провалам) подавая сигнал на анализатор спектра "по воздуху".
51:05 приблизительно, четкая зависимость от движения тела на сигнал, а не температура. Второй момент про то что нужно ставить несколько джамеров меньшей мощности но в сумме меньше чем один большей мощности на одну ширину маски. Это отсутствие логик если мощность растягивается на весь диапазон маски. Как это? Разве какой то незначительный прирост за счёт исправления таким способом ачх если она сильно уж кривая у моно джамера большой мощности?
Дякую за пояснення важливого і потрібного матеріалу доступною мовою.
Дякую за відгук.
3D. Дуже добре, д'якую.
Дуже дякую, дуже цікаве відео, це саме то, шо я шукав. Героям Слава!
От в чудово:)
Смерть ворогам.
Звертаю увагу. Там є ще 14 частин 😎
Дякую Вам за Вашу справу! Більше пізнавальних відео - більше досвідчених людей, більше досвідчених людей - ближче перемога!
Дякую.
Дякую! Давно шукав матеріал з такою викладкою, щоб і основи радіозвязку підтягнути (вивчав 20 років назад) і ознайомитись з сучасними підходами в РЕБ. Відчув себе студентом на лабах)
Корисне відео, дуже дякую, чекаю наступні серії. Дай Боже пошвидшої перемоги Україні і миру будь ласка.
Так наступна вже є.
Дуже цікаве відео. Подивився і цю і третю частину. Не знаю чому ви сказали, що це не для початківців, мені як для початківця зайшло. Також дякую, що ви моєму питанню "яка вартість РЕБ, якщо його зробити самому" присвятили третю частину. Дякую вам за вашу роботу!
Дякую за відгук.
Дякую вам за вашу працю. Разом до перемоги!
Дякую за відгук.,
дуже вам дякую за це відео - мені як початківцю фпв було цікаво і корисно почути про це
Дякую за відгук
Це те що було з броніками, та скільки хлопців постраждало від таких "самопальних" "броніків. Так і тут, як що робити що попало, то краще взагалі не робити такий РЕБ/РЕР...Суто моя скромна думка...Дякую за відео.
Дякую за коментар.
Дякую за відео. Я по них навчаюсь))
Дякую за ваш відгук. Для саме таких як ви, знімаємо.
@@alexandrfedienko7541 пане Олександр, чи можна до Вас якось в лічку звернутись? Я військовослужбовець і є питання до Вас
Крута лекція! Робіть ще, дуже пізнавальне відео
Дякую за відгук.
Вы не могли бы сделать курс лекций с подробным описанием протоколов передачи сигналов управления, какая амплитуда, как закодирован полезный сигнал. Рассказать о принципиальных схемах усилителей, генераторов. В общем с научной точки зрения для понимания как все работает.
На жаль, поки нічого нового там теж неможливо сказати бо якщо ви знаєте як працює протокол лора, То ви вже маєте відповідь.
За відео дякую. Пішов шукати обладнання не за всі гроші світу. 😢
Дякую
Дякую.Відео дуже корисне.
Дякую за відгук. Якщо будуть питання пишіть.
Дуже корисне відео. Дякую!
Дякую за відгук. Будемо працювати далі. Та ще є відео з цього напрямку.
@@alexandrfedienko7541 Знаю, вивчаю по мірі перетравлювання).
дуже корисно, дякую!
Дуже гарне відео . Дякую за Українську, дякую за контент ! Це дуже допоможе нам всім!!! Україна понад усе!
Дякую за відгук.
DJI та Autel це різні виробники дронів, кожен має свої лінійки виробів, хоча суть призначення дійсно однакова - розвідка або скиди.
А взагалі, чудова серія відео, дуже дякую!
Корисне відео, дякую
музика зайва!
неможливо нормально сприймати розмову, коли на фоні щось настирливо бренчить.
рекомендую взяти це до уваги. подивіться: у професійних відео подібного плану музики на фоні ніде нема. це не просто так.
Врахуємо, приберемо
А мені навпаки нормально, розслабляюча фонова музика, слухається лекція прекрасно)
@@grinandriy лекція робиться не для розслабону, а для донесення інформації. це ж не гівно з тіктока якесь.
Так якраз гарно інформація доноситься) кому що зручніше.
Краще без музики. Неможливо сконцентруватися. Ми не на шоу. Потрібно постійно відфільтровувати цей задній фон. З трудом розрізняю промову ведучого. За цілий день так того танка наслухаєшся що це бренкання тільки завадить.
Оце норм відос. Бо з першлого я подумав що інформацію надає вчитель фізикі для 7-го класу))) Отут все норм дуже цікаво та корисно, дуже глибоко розказано ще й з прикладами. Дуже дякую))
Дякую за відгук. Таки недаремно щось робив:)
Дякую!
Дякую за відео. Дуже цікаво. Можете порадити якусь літературу для чайників, для вивчення виготовлення РЕБ і як це працює?
На жаль, такої літератури я не можу згадати. Суто загальні речі, щодо радіомоніторингу.
божественно!
Який мінімальни умовний рівень спектальної щільності Вт/МГц може бути ефективним?
Це дуже цікаве питання. Тут важливо дивитись щильність бітрейту лора 50 або 25
Ну і звісно у вас не повинно бути гірше.,
Дякую за відео та вашу працю!
- Яка ваша думка з приводу використання дешевих аналізаторів спектра типу вашого SA6 в якості детекторів дронів?
- В кінці відео, де ви наглядо показуєте спектр завад в порівнянні з elrs, було б ще дуже цікаво бачити BER на приймачі (RQly, RSNR, RSSi). Є ж ще receiver blocking, коли навіть суміжна завада знижує чутливість приймача.
- ELRS - відкритий протокол в якому немає фокусу на захищенність, bind phrase може бути перехвачена чи підібрана - чи є штуки які перехоплюють управління ?
-- Відео, з точки зору link budget дрона, є обмежуючим фактором в дальності. Чи практично робити відносно дешевий РЕБ на відео, підіймаючи їх на мачти чи дрони щоб дістати відеоприймач який далеко та за посадкою-рельєфом?
- на початку ви кажете що телеметрія з дрона - в каналі відео, це так і є, але також є опція телеметрії і в ELRS - коли ваш трансмітер показує заряди батарей і так далі. Звісно на військовій практиці це мабуть не дуже важливо, а на звичайних дронах це може бути корисним.
Автору велике дякую за розтлумачення "на пальцях"!
Теж зацікавило питання про використання аналізатора я детектор дронів з використанням вузько направленої антени, коли вже відомо сектор з якого летить. Китайці он для AS6 пропонують простий але серійний варіант HT6.
@@heops6231 як на мене, то ціна цього рішення відповідає його "якості": при його швидкості розгортки побачити шось можна коли вони вже біля тебе з його чутливісттю + ще й напрямок треба вгадати. Я б не довіряв цій штуці своє життя і не бачу практичних застосувань. Цікаво почути людей з досвідом.
Дякую, чудовий відгук.
Добрый день. Большое спасибо за видео ! Подскажите пожалуйста, а видется ли вам возможным создание устройства с модулем джаминга (силовым) и с снтезатором ? Также интересует вопрос, есть ли какие то еще требование к структуре волны помимо амплитуды, цельности ?
Так, такі розробки ведуться.
Відео дуже корисне експлуатантам, дякую !
Саме на них намагався розрахувати.
Вкінці коли ви практично показували,то краще заходить!)))
Ну, інколи треба і теорія:)
Доброго дня! Чи можете порекомендувати виробника у Китаї, який робить якісні джамери чи посилання на них?
Дякую за відео!! Підскажіть ресурси де можна більш детально ознайомитись з темою, в планах почати розробку але інформації ще замало, дякую!
Що саме вам цікаво?
@@alexandrfedienko7541 Доброго вечора. Чи можливо з вами порадитись, в мене є напрацьована апаратна частина на діапазони 433, 868, 2400МГц, заклав на прем та передачу, є декілька питань, можливо з вами звʼязатись в приватні ? Дякую!
Дякую за відео. Хотілося б детальніше про параметри свіп- та шумового генераторів як для розробника. Бо у Вас якось відривками та по-верхах
Я постійно себе стримую щоб не заходити в дуже глибокі технічні речі.
Добрий день. Дякую за інформативне відео. Але в цьому відео йдеться в основному тільки про джамінг сигналу. Було б дуже цікаво послухати про спуфінг наприклад LoRa. Наскільки це доцільно? Чи можливо при цьому використовувати меньші потужності (це в свою чергу повинно зменьшити все в габаритах та в часі використання). Було б цікаво одцінити різницю в необхідній єнергії джамінгу и спуфінгу. Це потребуе більш інтелектуального підходу, як мінімум така станція повинна працювати в режимі пошуку, і тільки при наявносі цілі аналізувати сигнал і вмикати подавлення. Як ви думаєте чи можливо таким чином зробити індівідуальний РЕБ? Пробачте якщо в мене ламерські питання.
У вас чудові, а саме головне правильні питання. Відео суто по тих питаннях що були. Лору можливо і джамити, спуф це трошки про інше.
@@alexandrfedienko7541LoRa це дуже надійний зв'язок (хоч і повільний), але мені здається що якщо його джамити то тільки корсиними пакетами, тобто зберігти частину данних і потім цими пакетами джамити дрон, але поряд з Лора використовується ППРЧ. Чи можна пакетом знятим з одного каналу душити одразу усю смугу де працює ППРЧ? Треба багато експерементувати 😢
Напис К.О. Буданов на прапорі - ТОП
За відео - лайк
☝️👍
Підкажіть, може хтось знає, як перевірити працює окопний РЕБ чи ні ?
Доя цього треба мати до нього доступ
@@alexandrfedienko7541 я купив окопний РЕБ, як мені переконатись чи дійсно він щось там глушить ?? чи можливо є якийсь прилад за допомогою якого можна виміряти (визначити) які саме частоти глушить мій РЕБ ??
Виготовіть індикатор потужності в прозорому в корпусі шарикової ручки!
Діод Д311 паралельно світлодіод та два вібратора по 7 сантиметрів!
Підносячи до антени світлодіод загорається! (Реагує на поляризацію сигналу) ! ?
Ми виготовили 50 шт. Хлопці вдячні!!!
1
Відповісти
@shumtec
3 тижні тому
@user-cj4wk4oj7d Це все паралельно, вібратори на ніжки Д311, а світлодіод теж так само на вібратори?
1
Відповісти
@user-cj4wk4oj7d
2 тижні тому
Все правильно ! Омметром перевірь ! Якщо світлодіод загорається то все справне!
Дякую за відгук. @shumtec
Дякую. На мій погляд користніше розбити годинне відео на частини з вузькими питаннями та стислим розглядом (але повне відео теж залишити). И ще загальне зауваження: з микрофоном і так біда, а тут ще фонова "музичка" - навіщо?
Будемо тренуватись розбивати, музику приберемо.
@@alexandrfedienko7541 чекаю продовження!
@@Odissey.на яку тему?
@@alexandrfedienko7541 мені були б цікаві порівняльні тести різних систем, стандартів, кодувань, девайсів. Особливо девайсів конкретних виробників. Це може бути технічний челендж
А можливо спочатку детектувати і іднетифікувати тип сигналу керування, а вже потім відповідним чином підлаштовувати генератор?
Звісно так. І саме всі наступні засоби повинні будуватись за таким принципом. Зараз я поки бачив тестові варіанти. Це якщо ми кажемо про невеличкий засіб.
А можливо для того, аби наші дрони були менш вразливі до ворожих РЕБ вікористовувати для них антени з діаграмою спрямованості, орієнтовану на верхню напівсферу? А для керування користуватися дроном або аеростатом-ретранслятором, що був би прикріплений до назмного джерела живлення.
Уже так делали этак лет 50 назад. В начале 60х была такая СПС-1. Из себя представляла такой бункер с оборудованием ,который монтировался в бомболюк ТУ-16. там сидел оператор ,идентефицировал радиосигналы . Потом вручную настраивал шумовые передатчики и ими соответственно управлял.Видел я этот антиквариат в 80х. Позже эта процедура была автоматизирована. Еще позже компъютеризирована. К примеру на ТУ-95МС РЭБ оборудование управлялось бортовой ЭВМ А15... Эта ЭВМ управляла всем комплексом РЭБ. Начиная от тепловых ловушек и металической стружки ,кончая радиоэлектроникой. Были и просто мощные шумовики сжирающие десятки киловат бортовой мощности.
@@ViktorZaionchkivskyiкамікадзе зазвичай летать по прямій до ворога. Достатньо отримувати сигнали керування із задньої напівсфери
Хоча ваш хід думок мені імпонує
Про spoofing якось дуже просто розповіли. Можна детальніше? Пульт прив'язується унікальним ключем. Перебирати ключі займе вічність. Інакше дрон буде ігнорувати усі команди, тому що вони не підписані його ключем.
Чи можливо є якісь хитрощі?
Було б добре щоб відео про РЕБ та ніші технічні, сортувати по плейлистах
Реально намагався, але не зміг, вибачаюсь:)
1. "Провести радіорозвідку". Як її можна провести, якщо треба знати саме сигнал від пульта до борта? Немає у нас РЕР в повітрі. Ті сигнали, які бачимо - тільки подавлення в сторону пульта буде мати сенс. А для цього РЕБ треба мати в повітрі і знати де пульт.
2. "Свіпування". Мова йде про smart jamming і повну імітацію сигналу, чи просто шумова завада, яка "стрибає по частоті" і таким чином концентрує потужність? В будь-якому випадку, як можна, без аналізу сигналу від пульта вгадати діапазон, синхронізацію?
Доброго вечора. Спасибо за видео. Не подскажите, к кому обратиться - нужен качественный РЕБ на внедорожник. Я с ЗСУ.
не зрозуміло з китайським джамером та потужністью впавшою від перегріву - сигнал на sa6 є, а що тоді означає "потужність"? Умовно ви відійдете на 30м і вже сигналу на sa6 не буде чи як? Чи мається на увазі що на діаграмі сигнал від пульта буде вище ніж сигнал від ребу і дрон збереже керованість?
Це принцип!!
За Libretto окремий респект ) Вона ще жива у вас )
У мене їх дві:)) до речі дивуча капец. І для своїх задач досить шустра.
Купив 3 блоки РЕБ у виробника, який перекриває 700-1030Мгц, але по TynySA бачу невідповідність спектру подавлення, виробник погано йде на контакт, чи можна вам скинути відео або проконсультуватися.
А є чимось іншим виміряти? Бо тіні сан це таки ще те гівно. Давайте відео кидайте.
@@alexandrfedienko7541 ruclips.net/video/L1f80kXYOP0/видео.html
@@alexandrfedienko7541 більше немає чим виміряти, лінк на відео мабуть ютуб видалив з коментаря :-(
@@alexandrfedienko7541 Скинув вам у приват фейсбук відео, бо тут посилання на відео ютуб мабуть видаляє
треба зробити якусь приблуду що вимірює випромінення (напрклад на AD8362) щоб якась тупа ардуіна дивилась - є живлення але нема випромінення вмикала буззер - "Алярма алярма поламалося"
Непогано... Пишіть якусь корисну практику для навчальних підручників. РЕБіацям фахівцям такого не вистачає, повірте.
Дякую за відгук. Багато про це думав, але поки не можу зібрати до купи звичайні побутові НЕ академічні питання.
Давит потрібно у ФПВ саме відео, бо коли оператор знижується для удару в нього і так стає поганий сигнал, а коли його ще й придушують оператор не бачить куди наводитися і те, що в нього залишилося керування вже ніяк не допомогає точно попасти в ціль.
давити відео де? в приймачі що знаходиться дуже далеко і за посадкою-горою? Я теж за те щоб давити відео, це ще і простіше в лабі - для відео потрібна набагато більша полоса і давити його простіше, але є рельєф та відстань та невизначенний напрямок. Можливо можна піднімати глушилку відео на своєму дроні і так воно буде робити, але потрібен свій дрон який буде висіти весь час зверху. Або використовувати якісь вежі? Цікаво що про це думає Alexandr
А ви впевнені що ви його задавите? Ми давимо канал Rx на дроні. А ви пропонуєте давити канал Тх? Давити відео звісно у комбінації з іншим вірно. Але практично нереально.
Якраз саме планую потестувати подавлення відео, але з тестами пока важко домовитись.
+
а є відео без шуму на фоні? мене вистачило на 4 хвилини
Перемога України сидить в камері з Червінським. А загибель України в кабінеті Єрмака
РЕБ глушить Безпровідний мікрофон)
Індикатор випромінювання зробити простіше простого. До світлодіода припаяти по 3-4 сантиметри дроту, яки скрутити равликами (заради компактності) з різних боків від нього (пару віткив за годинниковою стрілкою и іншій проти годинникової). Залишиться наклеїти скотчем в любому зручному місці поблизу антени. Частоти і потужністі передавача вистачить, щоб світлодіод засвітився. При цьому багато від антени не візьме і не згорить.
питання ж не в наявності сигналу, а в тому що саме випромінюється. один з прикладів на 58 хвилині. індикатор показує наявність сигналу, а потужності немає.
@@ukrainehamradio ???. Так не буває. Вч- випромінювання буває лише при наявноті сигналу. Немодульований сигнал немає сенсу випромінювати.
Виготовіть індикатор потужності в прозорому в корпусі шарикової ручки!
Діод Д311 паралельно світлодіод та два вібратора по 7 сантиметрів!
Підносячи до антени світлодіод загорається! (Реагує на поляризацію сигналу) ! ?
Ми виготовили 50 шт. Хлопці вдячні!!!
1
Відповісти
@shumtec
3 тижні тому
@user-cj4wk4oj7d Це все паралельно, вібратори на ніжки Д311, а світлодіод теж так само на вібратори?
1
Відповісти
@user-cj4wk4oj7d
2 тижні тому
Все правильно ! Омметром перевірь ! Якщо світлодіод загорається то все справне!
Дякую за відгук. @shumtec
А як це виходить маску,що є випромінювання на певному діапазоні показує,але потужності не має ?? Виходить що на аналізатори спектру покладатися не завжди вдала ідея
Це може бути вихідна потужність наприклад до 1 Вт.
@@alexandrfedienko7541
Підкажіть 30 db атенюатора вистачить для заміру потужності 50 W через Rohde & Schwarz NRP-Z11?
@@IP871вітаю. Для цього вам треба знати наступне.
1. Потужність по входу головки NRT-Z11 по паспорту це 200 млват.
2. Вам треба зробити аттенюацію, щоб на виході вашого передавача через аттенюатор було не більше 200 млват.
3. 50 ват = 46,99дбм - 30 Дб
Яб радив десь -35 дб
Друзі, хто не зрозумів про кількість підсилювачів, кажу ще простіше. Хотече закрити смугу у 100мгц. Підсилювач потрібен на 1 кіловатт. Якщо хочете розумно, єфективно. Потрібно 3 підсилювачі на 30 ватт на 30мгц смугу. Це буде ефективніше. Тролі люблю вас і ваших мамок😊
😮 кіловат це вже не про окоп, хоча тролінг зараховано.
Цікава яка буде щильність у тій смузі того кіловату.
Бля🤦🏻♂️ мені навіть стало цікаво, як сука у смузі 100 мгц зробити кіловат.
Сенс давити відео є і великий. ELRS і вони і ми навчились доволі сильно зміщувати, перепрограмовувати і переробляти антени. а от відео значно складніше. А кінцевому результаті не важливо чому fpv втратив керування - осліп чи втратив керованість. результат той же - він впав. IMHO звичайно.
КСВ щє не означає, що є гарне випромінення. Тоді все переходить в тепло. Може бути що з гіршим ксв антена може працювати кращє.
З гіршим КСВ працювати краще на передачу? Старік Ротхамель десь перевернувся
Перепрошую, я не Ротхамель , але хочу зауважити, що еквівалент навантаження, замість антени також має дуже хороший КСХ, проте нічого не випромінює...
Блін зробити б мобільну гармату СВЧ і випалювати літаюче гівно.
Нажаль це не можливо :(
@@alexandrturovsky8731 усе можливо.
так кругова чи Х поляризація????? Це ж як тепле і м'яке. ну тобто різні характеристики трохи
Конюшина - рослина така.
КСХ - бо Хвиля.
Клевер - конюшина
like
зі звуком просто біда
😢
і знову наплутали, Аутел це не DJI
Капец ця музика це просто жах.
Згоден, тому наступні робимо без музики.
Long video.Many questions
"не буває дешевих гарних антен" це ви вже перегнули, м'яко кажучи
Поставил лайк. Правда в кредит и с процентами. Для начинающих в общем то достаточно. Правда один ньуанс. Я сомневаюсь ,что волонтеры покупающие РЭБ для наших війскових имеют оборудование для тестирования на десятки и десятки тысяч долларов. У меня вам вопрос. Что же вы имея такое оборудование не можете склеить ,хоть какой то РЭБ ? Тем более ,что китайские модули ,как видно у вас есть в наличии. А как для проффесионалов ,то замечаний делать не буду. Во первых не на общедоступном ресурсе ,во вторых их слишком много. Я в свое время просто подчинял оборудование РЭБ для ВВС. Немножко в курсе.
Волонтери якщо і купляють РЕБ тоне от "фонаря" минули ті часи зараз багато іменитих перевірених приблуд на які від військових є запит, ніхто вже не купує ноунейм подєлки.
@@corpsebreath1029 У меня лежит в ремонте "РЭБ " за 5000 баксов. Вроде фирменный китайский. Это раз. і не кажить мені за іменитих виробників. Плаваем-знаем. А пока нет 100% нормального оборудования ,хоть как то помогают "ноунейм поделки"
Дякую.
Ще раз, основна думка у тому, що якщо «ви» зайнялись такою справою, то вам треба купувати обладнання на тисячи доларів. Без цього ніяк.
Друге, не кожен китайський генератор, відповідає заявленим параметрам.
Ну і трете, я в гостях у тих хто це збирає. Але навіть маючи спроможність збирати, головне розуміти відповідальність.
@@alexandrfedienko7541 Перше. Згоден. Только вот до начала широкомасштабной войны у меня без дела валялась измерительная антена. За неё давали 300 гривень. За эти деньги просто было лень паковать на отправку. Теперь её стоимость по прайсу 64000 гривень. И так в остальном. Необходимый секонд-хенд стоит в десятки раз дороже. Так шо приходится кое что делать на коленях. А це час. А ёго у нас не мае.
Друге. Согласен ,но с поправкой. Каждый китайский генератор не соответствует требованиям. Работает оно конечно работает . Но разве ,что для тепличных условий и для демонстрации, якобы , "что такое РЭБ"
Знаю случай, когда к ребятам, которые пытались изготовить РЕБ на профессиональном уровне для ВСУ, пришли с обыском, все изъяли и дали понять, что этим разрешено заниматься в Украине исключительно Укрборонпрому. Типа "это их корова и они ее доят".
підскажіть де ви взяли такі імпортні прилади.. вони дуже би в роботі нам помогли .....у нас є подібні але це радянського виробництва аналізатор спектру ,вимірювачі потужності ,індикатори ксвн та комплексних характеристик, антени із головками для вимірювання діаграми направленості і підсилення і ще багато чого по свч що вдалося зберегти коли розвалювався завод що виробляв апаратуру радіоборотьби для стратегічних бомбардувальників .. чи можливо ви дасте свою електронку щоб по ній спілкуватись із вами по даній темі.
Це теж не моє. Це підприємства яке має вимірювальну лабораторію.
Взагалі то правильно казати е ел ер ес, а не е ел ер си.
Щиро здивований, коли людина, яка себе позиціонує як "професіонала", починає вживати бидло-неологізм типу "окопний РЕБ", який виродив неук Треш.
Дякую, «аргументовано» :)
Це жахливо. Я радіо інженер в зсу. Для кого ці лекції?? Ні для кого. Це типу накидати інфу щоб було. Ніякої користі від цього. Хто Вас змусив це робити?
😂😂 дякую за відгук «радіо інженер»:). Змусили вороги, прикували до батареї та змушували:))
дядя. меня удивляют твои дилетантство. то у тебя ксв антенны зависит от мощности. то удивляешься неравномерности амплитудного спектра передатчика (провалам) подавая сигнал на анализатор спектра "по воздуху".
Одне прохання можете зробити відео по яких частотах ефективно працювати Ребу по різним квадрокоптерам як фпв так і іншим видам.
51:05 приблизительно, четкая зависимость от движения тела на сигнал, а не температура. Второй момент про то что нужно ставить несколько джамеров меньшей мощности но в сумме меньше чем один большей мощности на одну ширину маски. Это отсутствие логик если мощность растягивается на весь диапазон маски. Как это? Разве какой то незначительный прирост за счёт исправления таким способом ачх если она сильно уж кривая у моно джамера большой мощности?
Дякую
Крута лекція! Робіть ще, дуже пізнавальне відео
Дякую, як то кажуть. І собаці приємна похвала:)
Дякую
Дякую вам.