Що ж, вже кількість переглядів цього відео перевищила аналогічний показник оригінального вебінару :) Завжди знав, що український глядач, в силу своєї кмітливості, дуже зголоднілий до наукпоп контенту. Радий, що ви зі мною, а я з вами)
Чудово провів вечір з цим яскравим роликом. Дякую вам, пане Іване, за вашу працю і за мої приємнючі враження. Екскурсія астрономічною обсерваторією, а через неї і всесвітом, цілком вдалася.
Зайшов на Ваш канал за порадою "Клятого раціоналіста". Просто не зміг відірватися, передивися всі відео. Неймовірно цікаво. Дякую за чудовий контент. Особливо за українську. Бажаю Вам розвитку та взагалі всього найкращого!
Ви даже непредставляете какую важную огромную миссию несет ваш канал информация , ето очень вкусная Волшебная информация для всего живого так благодарни вам, Спасибо, Такое Наслаждение и радость и разширение и развитьие
Дякую, завжди цікаво було розібратись як трансформується невидимий діапазон(напевне, я був занадто ледачий для того, щоб прочитати про це). Також дивно, що Тревіс каже про 30 кадрів, котрі сприймаються оком(коли розповідав про витримку). Наскільки я знаю, у ока немає чітко вираженого часу кадру, а 20-30 кадрів - умовний поріг плавності картинки.
Гарна тема, хотілося би більше про спектроскопію дізнатися, наприклад, якщо взяти спектр водню альфа і розбити його на 2 вужчі спектри лівіше і правіше від основної частоти - то можна було би побачити обертання об'єктів в галактиці, одна половина би попадала в область з вищою частотою (та, що наближається), а інша навпаки з нищою (доплерівський зсув).
@@ЄвгенПритула сьогодні за допомогою навіть відносно слабкого ПК можна візуалізувати все що завгодно) якщо чесно, навіть за допомогою Вашої дошки інформація мені заходить.
@@Vsesvit_UA так, для візуалізації достатньо бажання це зробити. Методи доплерографії і визначають швидкості обертання віддалених галактик порівнюючи різницю спектру між об'єктами, що віддаляються і тими, що наближаються в ній. І я, думаю, може вже десь і є про це інформація. У своїх відео я намагаюся подати ту інформацію, яку придумав сам і хотів би її обговорити із зацікавленими людьми. З мене артист і відео редактор зовсім ніякий - тому я зорієнтовую свої відео лишень на вузько зацікавлену аудиторію, хто не сильно париться естетикою. А у Вас переклади дуже гарні виходять і подача також - тому я Вас потенційно заохочую до пошуку відповідного матеріалу з корисливою цілю. :)
Спробуйте вгадати, які дві ключові допомоги роблять нашим очам телескопи? Першу пригадаєте зразу, а другу? Напишіть в коментарях, перш ніж дивитися. Відповідь у відео. А також багато вражаючих фото. Тому рекомендую.
Та там безліч переваг: більша чутливість до слабкого світла, збільшення віддалених об'єктів, хімічний аналіз того, що видно (спектроскопія), доплерівський спектральний аналіз показує чи об'єкти віддаляються/наближаються і гравітаційний ІЧ зсув...
Знайшла цей канал ще до клятого раціоналіста і вже передивилася всі відео) крім цього, рекомендувала канал у номінації телебачення торонто) саме про це відео можу сказати, що лекція цікава, але лектор дуже швидко говорить, тому важко його сприймати. Хочу відзначити хороший переклад, дякую)
Не боги глечики обпалюють. Ця людина, Тревіс Ректор, одна з тих, хто несе відповідальність за захоплення космосом такими простими людьми, як я, наприклад. Його роботи захоплювали мою уяву з дитинства. Неймовірно наскільки важливо зробити "красиву подачу".
Наше око краще, ніж про нього каже лектор, захищаючи свою астрофотографію. По перше, очі в темряві поступово але значно збільшують чутливість. По друге, в нас є ще більш чутливий бічний зір. І по третє, в нас два ока, зображення з яких складається, і теж підвищує чутливість, десь на 40%. Але не можна не погодитись що сучасна астрофотографія прогресує швидше, і дає більше можливостей для милування далеким космосом, ніж дешевшають великі телескопи для візуального спостореження. Більш того, зараз навіть звичайною фотокамерою можна зробити фото співставні з фото Габла, що вражає.
В оригіналі фраза звучить як "you're at a basketball game and you're up in the nosebleeds (and you want to see the players up close...)". Це перекладається як "ви на баскетбольному матчі, і у вас місця на гальоркє (а вам хочеться роздивитися гравців поближче)"
Який висновок можна зробити? Всесвіт чорно-білий, але ми розмальовуємо його так, як нам подобається )) і ми ніколи не побачимо те, що ж на зображенні в реальному житті.
Для тих, хто так само, як і я, запнувся на носовій кровотечі на баскетбольному матчі і не зрозумів, до чого тут це: В оригіналі фраза звучить як "you're at a basketball game and you're up in the nosebleeds (and you want to see the players up close...)". Це перекладається як "ви на баскетбольному матчі, і у вас місця на гальоркє (а вам хочеться роздивитися гравців поближче)" Nosebleeds - дешеві місця, максимально віддалені від поля/сцени
С туманности и образуется позже солнечная система с планетами.Но если рассматривать туманность в уже существующей зоне системы,то очевидно образуется планета или луна.
Не було б цих зображень- було б значно меньше цікавості до астрономії та космосу в цілому, а це значить і меньше людей які вже сьогодні міняють наше життя на краще! Мрійте сливо, робіть щось з задоволенням і будете щасливі! Всім миру!
Непотрібно бути проффессорром із Анкориджу щоб здогадатись що у космосі немає атмосфери яка переломлює світло як призма перетворюючи його у різні спектри . Звідси і анамнез у космосі все чорнобіле але Marvel із цим не погоджується і гне свою лінію бо так набагато Епічніше .
Мушу перед Вами вибачитись, та передноворічна метушня виявилася сильнішою за мене - з відео не встигаю, а сирий матеріал викласти не можу (( Тому, до зустрічі у новому році! 🙂 Обіцяю виправитися)
дядя конечно молодец и всё такое, но фраза о том, что глаз - это фотокамера, которая фотографирует 30 раз в секунду... видимо идиотизм* заразен больше, чем я думал... что бы глаз был фотокамерой, фотографирующей 30 раз в секунду, человек, должен моргать 30 раз в секунду, т.е. свет на его сетчатку должен попадать 30 раз в секунду... *поцоватый миф о том, что человек не способен воспринимать частоту кадров больше 30ти должен быть рассмотрен современной психиатрией, самым серьёзным образом... точнее не миф, а то, что происходит в головном мозге при принятии данной ахинеи как данность, это примерно то же самое что русская история в действительности и в мифотворчестве её историков, или первая и вторая части фильма малхолланд драйв... т.е. сопоставить мпжно, можно даже предположить, почему появилась мифологема русской истории или приснился сон главной героине фильма, можно даже понять почему появился миф об ограниченной способности глаза видеть не более 30ти кадров в секунду, но понять, почему мозг не хочет видеть очевидную ахинею данного утверждения невозможно категорически, в отличие от случаев с приведёнными примерами искажения истории или массовой конфабуляции, и фильма линча
Що ж, вже кількість переглядів цього відео перевищила аналогічний показник оригінального вебінару :) Завжди знав, що український глядач, в силу своєї кмітливості, дуже зголоднілий до наукпоп контенту. Радий, що ви зі мною, а я з вами)
Якжо ми розжинем до світла а потім спинки
Настільки цікава лекція, дуже радий, що випадково натрапив на цей канал.
9:00
Дякую за українську!)
Молодець, побільше б таких людей, які роблять контент українською мовою .Продовжуй ✊🏻
Дякую. Робити українськомовний контент це сучасно і прогресивно) і такого контенту все більше)
@@Vsesvit_UA 6г
it is an exceptionally good original lecture.
very on-point, w/o boasting and "making scientific impressions"
a practical man explains his real work.
Бомбезне відео. В тому числі для астрономів початківців.
Дякую велике! Вельми корисна лекція.
Чудово провів вечір з цим яскравим роликом.
Дякую вам, пане Іване, за вашу працю і за мої приємнючі враження.
Екскурсія астрономічною обсерваторією, а через неї і всесвітом, цілком вдалася.
Дякую Вам, пане Юрію за приємні слова 😉
Зайшов на Ваш канал за порадою "Клятого раціоналіста". Просто не зміг відірватися, передивися всі відео. Неймовірно цікаво. Дякую за чудовий контент. Особливо за українську. Бажаю Вам розвитку та взагалі всього найкращого!
Величезне дякую Вам, Анатолію. Такі слова надихають на подальшу роботу!
Бажаю мільйонні перегляди . Дуже цікаво , про кольори і як ми їх бачимо в космосі . Дякую
Дякую каналу. Вашу роботу важко переоцінити. Супер. Не пропускаю жодного відео
Дуже Вам Дякую за Неймовірно Цікаве Відео
Не думав, що 40 хвилин так швидко пролетять. Дякую - чудовий вебінар і чудовий переклад!
Дякую за дуууужжже цікаве та пізнавальне науково-мистецьке відео! 🔭📡🛰️🌌🎨🖼️
Було дуже цікаво і пізнавально. Дякую
Дякую за цікаве пізнавальне відео!
Все декілька разів подивилась 😊 Дуже цікаво!
Коментар в підтримку каналу. Слава Україні!
Ви даже непредставляете какую важную огромную миссию несет ваш канал информация , ето очень вкусная Волшебная информация для всего живого так благодарни вам, Спасибо,
Такое Наслаждение и радость и разширение и развитьие
Красно дякую за дуже приємний переклад 👍
Дякую клятому раціоналісту за хороші ссилки на нормальні канали )
Дякую і Вам і йому)
Клас🎉
...цікавий ролик про цікавий всесвіт👍
...дяка автору за пізнавальний матеріал
Не так давно підписався на канал, дуже чудовий контент і приємна інформатика
Спасибо. Интересно и познавательно. Слушаю вас уже полгода. Для меня это три в одном. Успокоение, информация и МОВА❤
👋🏻ИЗ КРЫМА 🌻🌻🌻🌻🌻
Мені подобається це відео! Ставлю вподобайку!
класно, дуже цікаво, дякую за вашу роботу
Дякую Вам ☺️
Бажаю вам хороших тем та переконливих аргументів ! А так наразі дякую і лайк вам ;)
Чудово, дякую Вам)
Крутюща презентація!
Вподобайка! Подяка за працю! Добра вам!
Дякую за відео. Дуже корисна інфа!
Дуже цікаве відео! Я рада, що знайшла ваш канал :) успіху!
Наснаги та розвитку! Прекрасна праця!
Дякую!
Дякую, завжди цікаво було розібратись як трансформується невидимий діапазон(напевне, я був занадто ледачий для того, щоб прочитати про це). Також дивно, що Тревіс каже про 30 кадрів, котрі сприймаються оком(коли розповідав про витримку). Наскільки я знаю, у ока немає чітко вираженого часу кадру, а 20-30 кадрів - умовний поріг плавності картинки.
Вітаю з першою тисячею.
Зичу вам примноження підписників та підписниць щонайменш у сто разів.
Велике дякую!) Головне, щоб зростала кількість людей, які цікавляться наукою)
Дуже цікаво. Дякую за ваші труди!
Дякую! Дуже пізнавальна розповідь. Було цікаво, хочу ще!
Дуже цікаво! Дякую
Дякую
Спасибі "Клятому раціоналісту" що порекомендував мені цей канал"
Дійсно, спасибі)))
Дякую !Дуже цікаво!!!! 🌌🌠
Мова має значення Дякую за інформацію .
Класне пояснення!
Згадались часи студентства :) Дякую, дуже цікаво 👍
Круто! Мені як астроному аматору який дивиться на небо через телескопи з 1988 року) було дуже цікаво. Сайт знайшов)
було дуже ціка! дякую!
Дуже цікавий відеоролик...
Чудова українська мова!!!
Канал сподобався, продовжуйте надалі
Дякую 🙂
Гіпнотезуючий відеосюжет
Гарна музика гарні відео
Ще й українською!
😍😍😍😍
✨✨✨✨
спасибі Вам!
Дякую!
Ukraine is Faith! Ukraine is Hope! Ukraine is Love!
Дякую ❤
Дуже дякую за те, що назвали Бетельгейзе правильно!
Гарна тема, хотілося би більше про спектроскопію дізнатися, наприклад, якщо взяти спектр водню альфа і розбити його на 2 вужчі спектри лівіше і правіше від основної частоти - то можна було би побачити обертання об'єктів в галактиці, одна половина би попадала в область з вищою частотою (та, що наближається), а інша навпаки з нищою (доплерівський зсув).
Євгене, це вже тема для відео на Вашому каналі) я би подивився доречі)
@@Vsesvit_UA дякую, можна було б пофантазувати на цю тему, шкода, що у мене нема обладнання для таких демонстрацій.
@@ЄвгенПритула сьогодні за допомогою навіть відносно слабкого ПК можна візуалізувати все що завгодно) якщо чесно, навіть за допомогою Вашої дошки інформація мені заходить.
@@Vsesvit_UA так, для візуалізації достатньо бажання це зробити.
Методи доплерографії і визначають швидкості обертання віддалених галактик порівнюючи різницю спектру між об'єктами, що віддаляються і тими, що наближаються в ній. І я, думаю, може вже десь і є про це інформація. У своїх відео я намагаюся подати ту інформацію, яку придумав сам і хотів би її обговорити із зацікавленими людьми. З мене артист і відео редактор зовсім ніякий - тому я зорієнтовую свої відео лишень на вузько зацікавлену аудиторію, хто не сильно париться естетикою. А у Вас переклади дуже гарні виходять і подача також - тому я Вас потенційно заохочую до пошуку відповідного матеріалу з корисливою цілю. :)
Вподобайка!
Спробуйте вгадати, які дві ключові допомоги роблять нашим очам телескопи?
Першу пригадаєте зразу, а другу? Напишіть в коментарях, перш ніж дивитися. Відповідь у відео. А також багато вражаючих фото. Тому рекомендую.
Круто! Дякую)
Мій чоловік другу не ппигадав, а донька ходила по колу, але врешті сама вийшла на другу відповідь
Та там безліч переваг: більша чутливість до слабкого світла, збільшення віддалених об'єктів, хімічний аналіз того, що видно (спектроскопія), доплерівський спектральний аналіз показує чи об'єкти віддаляються/наближаються і гравітаційний ІЧ зсув...
Знайшла цей канал ще до клятого раціоналіста і вже передивилася всі відео) крім цього, рекомендувала канал у номінації телебачення торонто) саме про це відео можу сказати, що лекція цікава, але лектор дуже швидко говорить, тому важко його сприймати. Хочу відзначити хороший переклад, дякую)
Дуже приємно, дякую Вам! Щодо лекції, дійсно Тревіс Ректор дуже швидко говорить і тому важко його озвучувати)
Очень интересно !
Дякую
дуже цікаво
Не боги глечики обпалюють.
Ця людина, Тревіс Ректор, одна з тих, хто несе відповідальність
за захоплення космосом такими простими людьми, як я, наприклад.
Його роботи захоплювали мою уяву з дитинства.
Неймовірно наскільки важливо зробити "красиву подачу".
it's a wonderful, wonderful life
Так і знав, що реально людськими очима ми не побачимо всієї краси, що показана так таких фото.
Super 😊👍
Наше око краще, ніж про нього каже лектор, захищаючи свою астрофотографію. По перше, очі в темряві поступово але значно збільшують чутливість. По друге, в нас є ще більш чутливий бічний зір. І по третє, в нас два ока, зображення з яких складається, і теж підвищує чутливість, десь на 40%. Але не можна не погодитись що сучасна астрофотографія прогресує швидше, і дає більше можливостей для милування далеким космосом, ніж дешевшають великі телескопи для візуального спостореження. Більш того, зараз навіть звичайною фотокамерою можна зробити фото співставні з фото Габла, що вражає.
Погоджуюсь. Дякую за цікавий коментар!
10:00 - як кажуть у нас у туманності "Кінська голова", форми туманностей краще оцінювати здалеку.
Ну, добре хоч не "Кінській хрін" назвали.
интересно!
чудово
Все будє Україна! 🇺🇦🇺🇦🇺🇦🇺🇦
топ контент
Але трохи здивувало твердження про "синю атмосферу". Що це було? І про "30 кадрів людського зору в секунду" також. Трохи дивно, м'яко кажучи.
Про космос українською, що може бути краще? Напевно самому в той космос потрапить)))
Поясніть мені будь ласка,до чого там анологія із баскетболом,біноклем та носової кровотечі?
В оригіналі фраза звучить як "you're at a basketball game and you're up in the nosebleeds (and you want to see the players up close...)".
Це перекладається як "ви на баскетбольному матчі, і у вас місця на гальоркє (а вам хочеться роздивитися гравців поближче)"
🇺🇦🇺🇦🇺🇦👍
🖖
👍
Який висновок можна зробити?
Всесвіт чорно-білий, але ми розмальовуємо його так, як нам подобається )) і ми ніколи не побачимо те, що ж на зображенні в реальному житті.
Для тих, хто так само, як і я, запнувся на носовій кровотечі на баскетбольному матчі і не зрозумів, до чого тут це:
В оригіналі фраза звучить як "you're at a basketball game and you're up in the nosebleeds (and you want to see the players up close...)".
Це перекладається як "ви на баскетбольному матчі, і у вас місця на гальоркє (а вам хочеться роздивитися гравців поближче)"
Nosebleeds - дешеві місця, максимально віддалені від поля/сцени
Стільки роботи і так мало підписників? Як це можливо?
Ну завдяки "Клятому раціоналісту" кількість побільшала) Все ще попереду)
Переказую вітання від Клятого раціоналіста!
😀🥰
С туманности и образуется позже солнечная система с планетами.Но если рассматривать туманность в уже существующей зоне системы,то очевидно образуется планета или луна.
0:59 Доктор канібал лектор 🤣
+
Якщо хочеш побачити всі зорі - обовязково протри дисплей!
Шось з температурою кольору не логічно, адже синій колір гарячіший за червоний.
Не було б цих зображень- було б значно меньше цікавості до астрономії та космосу в цілому, а це значить і меньше людей які вже сьогодні міняють наше життя на краще! Мрійте сливо, робіть щось з задоволенням і будете щасливі!
Всім миру!
+!
ок
Телескопи не збільшують, вони наближають. Збільшують - мікроскопи.
Непотрібно бути проффессорром із Анкориджу щоб здогадатись що у космосі немає атмосфери яка переломлює світло як призма перетворюючи його у різні спектри . Звідси і анамнез у космосі все чорнобіле але Marvel із цим не погоджується і гне свою лінію бо так набагато Епічніше .
Та не Габл а Хабл .....
Хіба?
Я на вас підписаний, а це не бачив.
Клацніть на дзвіночок, щоб Ютуб Вас попереджував про нові відео 🙂 доречі, сьогодні, або в крайньому завтра, вийде новий випуск 🙂
Мушу перед Вами вибачитись, та передноворічна метушня виявилася сильнішою за мене - з відео не встигаю, а сирий матеріал викласти не можу ((
Тому, до зустрічі у новому році! 🙂
Обіцяю виправитися)
@@Vsesvit_UA краще меньше, та краще
дядя конечно молодец и всё такое, но фраза о том, что глаз - это фотокамера, которая фотографирует 30 раз в секунду... видимо идиотизм* заразен больше, чем я думал... что бы глаз был фотокамерой, фотографирующей 30 раз в секунду, человек, должен моргать 30 раз в секунду, т.е. свет на его сетчатку должен попадать 30 раз в секунду... *поцоватый миф о том, что человек не способен воспринимать частоту кадров больше 30ти должен быть рассмотрен современной психиатрией, самым серьёзным образом... точнее не миф, а то, что происходит в головном мозге при принятии данной ахинеи как данность, это примерно то же самое что русская история в действительности и в мифотворчестве её историков, или первая и вторая части фильма малхолланд драйв... т.е. сопоставить мпжно, можно даже предположить, почему появилась мифологема русской истории или приснился сон главной героине фильма, можно даже понять почему появился миф об ограниченной способности глаза видеть не более 30ти кадров в секунду, но понять, почему мозг не хочет видеть очевидную ахинею данного утверждения невозможно категорически, в отличие от случаев с приведёнными примерами искажения истории или массовой конфабуляции, и фильма линча
Мені подобається це відео! Ставлю вподобайку!
Дякую)
Дякую ❤❤❤
+