Комент, підписка та вподобайка. Вступ зацікавив... Тепер буду чекати з нетерпінням обвязки ПК до погоди та пор року.... То для мене мега цікава і ""болюча" тема. З вашою допомогою розраховую зрушити з "мертвої" точки. Дуже дякую за пророблену колосальну роботу.
Дуже докладно та інформативно! Багато чого стає зрозуміліше... а також підтвердився результат попереднього випробування, те що інвертор таки гамає 23%! - це не хило, як на мене. Спасибі за роботу!
Виходить, так і є. Треба враховувати цей факт в підрахунках заощаджень. Чекаємо сонця - тоді буде дійсно 'веселіше', а не так як по нічному тарифі. Окреме спасибі за спонсорство! Надіюсь мої консультації допомогли вам.
Дуже цікаво побачити відео про саморобний адаптер для інвертора. Якщо цей адаптер буде дійсно враховувати погоду тоді вийде аналог Victron Dynamic ESS. Мрію про аналог такої штуки на китайський інвертор. Буду чекати відео про ваш адаптер.
Вітаю! Адаптер зможе передавати дані та виконувати команди по управлінню інвертором. Обробку даних та використання прописаних алгоритмів буде здійснювати програма встановлена на міні-ПК.
Саме ці втрати і спонукали мене так 'заморочитись', адже думав що перший раз 'щось пішло не так'. На жаль, маємо фактичну реальність ефективності даного девайсу (і впевнений всіх решти клонів Voltronic_а). Чекаю на покази Dey_ки ;)
@HomEnergyMake-t6u В мене не вистачить терпіння стільки разів акумулятори туди-сюди заряджати, ще і ємність трохи більша. Тому покази будуть, але більш скромні.
@HomEnergyMake-t6u В мене не вистачить терпіння стільки разів акумулятори туди-сюди заряджати, ще і ємність трохи більша. Тому покази будуть, але більш скромні.
Ви якось запитували про враження від роботи з інвертором GROWATT. З плюсів можу відмітити що він абсолютно спокійно переносить спрацювання бмс по відключеню акума, доволі тихий, відповідність алгоритму роботи відносно інструкції а не як у повМР і подібного классу інверторів. Єдине що неподобається це дуже неточні дані які відображаються на екрані по вхід/вихід/акум відносно фактичних , але це доволі поширене явище в різних виробах.
@ інвертору не страшні відімкнення АКБ під час навантаження, небезпечними (можна сказати смертельними) є раптове відімкнення під час зарядки (наприклад якщо тумблер вимкнути на АКБ).
@@HomEnergyMake-t6u разве? Я знаю что когда батарею рубит bms как при зарядке так и при отключении по низкому напряжению ячеек, инвертор может сказать Кря. Что и сделал мой самый первый 2Е. Сейчас взял Growatt 6kW, а потом ещё второй, бо мало одной фазы и мощности. 😂😅
Який вид навантаження при розряді ви використовували ? Будинок як нестабільне-змінне навантаження чи вмикали щось конкретно стабільне навантаження. Максимально точні дані розряду ви можете отримати тільки при (максимальному) стабільному і відносно безпечному навантажені на акум 0,5С.Дві неділі тому робив подібне , але не експеримент а перевірку акумів (15S 4,8Kw виробництва 20-го року) 10шт на відповідність заявлених характеристик виробником. Отримав результати: розряд при навантажені 2,6квт = 4,2квт (заряд 5,2квт) і розряд при навантажені 600вт = 3,6квт (заряд 5,2квт).Висновок такий що чим більше навантаження тим менше енергії втрачається на споживання інвертором яку жоден лічильник нерахує.
Сюди ще і струм заряду можна додати. Я нещодавно зарядив 2560 Вт АКБ струмом 10 А з 0% до 54% за 7 годин. Це 1680 Вт і приблизно 3100 Вт буде до 100% (до 28,8 В). Тобто десь 21% втрат, як і у автора.
@@HomEnergyMake-t6u Я у своєму випадку заряджав 10а , 30а, 50а струмомрізні акуми і як не дивно отримував завжди 5,2квт вході.Це впливало тільки на температуру комірок.Однозначно можу стверджувати що при розряді 0.5С одразу заряджати таким ж 0.5С не дуже добре для комірок.Нагрівалис десь до 40 градусів.
Поясню, чому 55.5В. У мене балансування вмикається на 3.46В, тобто на 55.36В, тобто на декілька хвилин при не високих струмах заряду. Це для того, щоб балансир не розбалансовував комірки. І цього часу повністю достатньо. Потім. Якраз на 30А, приблизно таким самим методом заміру, як на відео, вийшло найменший ККД. По зростанню ККД: 30, 40, 20, 50А. Вище ввідний автомат не вивозить. Поставив двухфазний лічильник датчиками на вхід та вихід інвертора, то не зрозуміло. За місяць все ще не достатньо даних. Працює це діло лише по нічному тарифу. Батарейка 15кВт
На мою думку, тим більше якщо система працює 'по нічному тарифі', флоат вам взагалі не потрібний, адже ви і так систематично заряджаєте/розряджаєте акум. Навіщо в такому випадку підтримувати заряд? Я б поставив флоат нижче робочого діапазону АКБ, а балансування при такій ситуації, думаю можна проводити не частіше як 1-2 рази в місяць, а той і рідше. Добре б було провести заміри по комірках (хоча б вольтажу), щоб зрозуміти необхідність періодичності проведення балансування.
Чому розбалансовує балансир? Між восьмою та дев'ятою комірками встановлена не така перемичка, як між іншими. Опір відрізняється на декілька мОм, а це підвищення напруги в цьому місці при струмі 50А на одну соту вольта. Хоча Ампери комірки отримують одинакові і втрати компенсуються балансиром в 2А за секунди роботи. Але балансир цього не розуміє/не бачить і починає розбалансовувати поки йде зряд. Також, опрі може відрізнятись на першій та останній комірках, через наконечники, дроти, які виходять до інвертора, і всякі там не потрібні запобіжники та вимикачі на цих дротах..
@ запитання не просте та 'цікаве'. Спробуйте так: розрядіть до 48 В, потім встановіть діапазон робочий 50 - 54,5 В, флоат відключіть (поставте 49, 5), поставте заряд 30 А (якщо необхідно всі 15 кВтза ніч запхати - 40 А) і покористуйтеся в такому режимі мінімум тиждень. Подивіться на результат.
В мене зараз дві батки (елементи LG з NMC хімією), зібрані з ВВБ Nissan Leaf по схемі 12PS (48V). Загальна місткість двох батарей приблизно 40кВт/г. Навіть можу інколи підзаряжати свій BEV. Що можна чекати від АЛБ на 5-6кВт/г?
Запас серйозний! Принципи LiFePO4 залишаються незмінними незважаючи на ємність. Хотів для себе наочно побачити ситуацію. Я планую зібрати додатковий АКБ на 14 кВт, вже комірки отримав. Отримаю всі необхідні компоненти та приступаю до роботи!
Достаточно если ячейки сбалансированны. Вообще то производитель рекомендует диапазон 3,2-3,475 вольт. Балансировка старт 3,45 вольт. Если нужно отбалансировать, то 3,5-3,55В.
Доброго дня.Багато роботи зробили , на жаль воно не має сенсу. 1. Не зрозуміло чому не узяли за орієнтир ємність заряду від напруги виробника 57,6в що на бірці АКБ ? 2.Якщо хочите заряджати до певного вольтажу а потім розряджати то робиться не додаванням до 55,5+ 1 ( 56,5 )вольт , а розряждання до планованого , а потім пряма зарядка без переходу ( планки на 55,5в ) на 56,5 в. там є нюанси чому саме так. 3. Чому не узяти стале навантаження ( наприклад якийсь обігрівач ) і під'єднати на виход інвертора без ніяких побічних , бо між 25А і 30А це прірва по ємності акб і ви її не контролюєте. Я не для того щоб відбити охоту - ви не погано показуєте і розказуєте , просто трохи поправити.
Вітаю! Спасибі за розлоге описання вашої думки. 1. Верхній вольтаж не використовував, тому що після ознайомлення з теоретичною частиною залежності вольтажу АБК LiFePO4 та її фактичної ємності, вважаю що в цьому немає великої потреби. ось посилання на відео, гляньте - думаю вас це має зацікавити ruclips.net/video/ehYHJmRH0e4/видео.html 2. Різниці немає, я робив розряд повний розряд/заряд в цьому діапазоні вольтажу, просто випадково видалив відео... перезнімати не було бажання) 3. Навантаження та його принцип обрав саме такий, бо він більш схожий з використанням АКБ в реальних умовах, а не в 'лабораторних', саме це мене і цікавило. 5 А при нижній межі в цьому діапазоні - це грубо 250 Вт, не така вже й прірва. Повторюся, це більш наближено до реальних умов експлуатації. В жодному разі охоту не відбиваєте! Мені цікава не моя думка, а саме думка моїх глядачів! Навпаки, завжди радий діалогу! Заходьте ще!
14:50 ДОДИВИВСЯ СЮДИ Ы РОЗУМЫЮ ЩО БУДЕ ПОХИБКА) 1 ПОВТОРЮВАТИ ТЕСТИ 2 РАЗИ 2 ЗАРЯД РОЗРЯД 50-55 55-50. А НЕ 50-55 55-56 56-50 50-53 - КАША (ВИКОНАННЯ 1. ЦЕ ЗНЫВЕЛЮВАЛО БИ) АБО ТРЕБА БУЛО 50-55 55-56 56-50 50-53 53-56 ЧИ СКІЛЬКИ ТАМ ПІЗНІШЕ
@HomEnergyMake-t6u я так і подумав))) Просто розряд 55-50 А заряд вже 50-54 Тобто вже похибка Перечитайте ще раз 55-50 1й розряд 50-54 1й заряд Вони не рівноцінні, але ви їх пишете в 1 рядок на 1 напругу 54-55 дозаряд, який ніде не враховувався 55-51 2й розряд 51-48 дорозряд, який показав резерв І так далі. Тут мої цифри наприклад А перший пост писав під час перегляду відео то там цифри точніші
У меня 2 аккумулятора, наливной тяговый свинец постоянно заряжен. И литиевая батарея как резерв Я к тому, что лучше иметь 2 батареи, тогда больше возможностей, и надёжней
Погоджуюсь! Чим більше - тим краще! Вже в процесі - буду самостійно збирати додатковий акум. Планую зняти докладне відео всіх процесів! Підписуйтесь, якщо в темі;)
Щось не дуже зрозумів що це у вас за діапазони такі.... по даташиту більшості виробників комірок, діапазон робочої напруги для lipofe4 від 2,5 до 3,65 вольт, тобто нижня межа збірки 16s повинна бути 2,5*16=40в, а верхня 3,65*16=58,4в, хочете зробити більш лагідний режим для батарей поставте діапазон від 2,7в до 3,6в (43,2-57,6)
Вітаю! З тестів можна побачити, скільки фактично об'єму енергії вище 54,5 В. Не бачу доцільності підмінамати вольтаж так високо. А нижче 51 не буду опускати, щоб мати запас на 'всякий випадок', раптом блекаут... а сонця зараз не дуже багато)
@@HomEnergyMake-t6u вам потрібно піднімати вольтаж вище 3.45 (55.2), щоб відбалансувати комірки, інакше не буде правильно відбуватись баланс. Якщо акумулятор працює в циклічному режимі, то йому не страшні щоденні заряди до 3.5в (56). А от розряд можна обмежувати до 48-50
@@HomEnergyMake-t6u як кажуть, якщо не дозаряджати, то SOC почне брехати. У мене від 12 В камери працюють, там навантаження до 2 А. А останній раз за ніч від 33% АКБ розрядилась в нуль. Заряджав до 13,6. Фактично 13.8, бо контролер розбігається з тестером і БМС.
@@HomEnergyMake-t6u до 3.45в на комірку при заряджанні дуже плаває напруга і балансир почне неправильно балансувати, лише вище 3.45 вольтаж починає стабілізуватись, процес насичення комірки завершується і тоді лише відбувається балансування по верхньому рівні, бажано взагалі від 3.45 до 3.5в балансувати. Ще також вірно тут написали, що від недозарядів бмс не калібрує ємність, тоді буде велика похибка через 5-10 циклів (така похибка виникає точно на JK i 100balance bms, сам з цим стикнувся при 80% циклах заряду). Тому, рекомендую, кожні 3-5 циклів недозаряду робити повний заряд до 56в (3.5в на комірку, також залежить від верхньої межі вашого акумулятора)
Щось я не дуже зрозумів, в мене дея Інвертор з дея акб, я подивився історію та записав показники однієї з батарей 53,3V - 99,4% на комірку 3,34V 51,3V - 19,2% на комірку 3,2-3.22V Показники брав з додатку дея, там показникі точні, перевірено. Показники брав після декількох годин покою, після зарядки чи розрядки.
@HomEnergyMake-t6u коли сонце є, то заряджає на 100%, потім розряжаю до 20%, в ночі заряджают до 30%, щоб з 7 ранку до сонця дотянити, це зимовий режим, а так вистачає від сонця до сонця
В мене на 24 В АКБ Must рекомендований діапазон - 24-28,8 В. Якщо переводити в 12 В, то якраз 12-14,4, а в вашому випадку виходить 12,75-13,625. Щось якось дуже вузько ви взяли. З 6,1 кВт/г ви маєте всього 4,3. Ви ж заплатили за енергію, яку тепер не використовуєте.🤷♂ При цьому у мене вони по CAN-шині з'єднані і в режимі SOL я навіть не можу керувати верхнім значенням. Тільки нижнім.
Дякую за коментар, радий знову вас 'бачити'. На мою думку, це оптимальний вибір для LiFePO4 акумулятора, оскільки такий підхід дозволяє використовувати частину ємності, зберігаючи довговічність батареї. LiFePO4 батареї мають специфіку роботи у вузькому діапазоні напруг для зменшення зносу. Якщо використовувати повний діапазон (наприклад, 48-54,5 В), то можна отримати більше енергії, але це зменшує кількість циклів, які витримає акумулятор. Також, не хочу опускатись до нижньої межі, щоб завжди був запас 'на всякий випадок'. У моїх налаштуваннях я орієнтуюсь на баланс між енергоефективністю та довговічністю батареї. Якщо ваш пріоритет - максимально використовувати доступну енергію, ви можете розширити діапазон напруги, але це вже питання пріоритетів і потреб.
@@HomEnergyMake-t6u Не зовсім розумію логіку роботи вашого інвертора. Буквально зараз вночі у нас приліт і вимкнуло мережу, і мій розрядився до 10% SOC по BMS, 25 В на дисплеї, але я вже не можу нічого з цим зробити, бо інвертор вимкнувся, щоб АКБ не розряджалась. Не знаю, як ви хочете розраховувати на запас енергії після розряду до Cut off. У вас не вимкнеться інвертор? Він вимикає тільки навантаження з виходу?
Дякую. Ви показали все те що нас всіх цікавить
Радий допомогти!
Комент, підписка та вподобайка.
Вступ зацікавив... Тепер буду чекати з нетерпінням обвязки ПК до погоди та пор року.... То для мене мега цікава і ""болюча" тема. З вашою допомогою розраховую зрушити з "мертвої" точки.
Дуже дякую за пророблену колосальну роботу.
Спасибі за підтримку! Попрацюємо - все у нас вдасться! Змусимо ми його робити так, як нам потрібно, а не навпаки))
Дуже докладно та інформативно! Багато чого стає зрозуміліше... а також підтвердився результат попереднього випробування, те що інвертор таки гамає 23%! - це не хило, як на мене. Спасибі за роботу!
Виходить, так і є. Треба враховувати цей факт в підрахунках заощаджень. Чекаємо сонця - тоді буде дійсно 'веселіше', а не так як по нічному тарифі. Окреме спасибі за спонсорство! Надіюсь мої консультації допомогли вам.
Дякую, гарна робота
Спасибі! Старався)
Дуже цікаво побачити відео про саморобний адаптер для інвертора. Якщо цей адаптер буде дійсно враховувати погоду тоді вийде аналог Victron Dynamic ESS. Мрію про аналог такої штуки на китайський інвертор. Буду чекати відео про ваш адаптер.
Вітаю! Адаптер зможе передавати дані та виконувати команди по управлінню інвертором. Обробку даних та використання прописаних алгоритмів буде здійснювати програма встановлена на міні-ПК.
Серйозна робота пророблена, і результати цікаві. Особливо цікаво куди іде аж 23% енергії 🤔
Саме ці втрати і спонукали мене так 'заморочитись', адже думав що перший раз 'щось пішло не так'. На жаль, маємо фактичну реальність ефективності даного девайсу (і впевнений всіх решти клонів Voltronic_а). Чекаю на покази Dey_ки ;)
@HomEnergyMake-t6u В мене не вистачить терпіння стільки разів акумулятори туди-сюди заряджати, ще і ємність трохи більша. Тому покази будуть, але більш скромні.
@HomEnergyMake-t6u В мене не вистачить терпіння стільки разів акумулятори туди-сюди заряджати, ще і ємність трохи більша. Тому покази будуть, але більш скромні.
23% пішли обігрівати ваше приміщення. Доречі я ще в перші дні експлуатації зрозумів, що десь багатенько енергії розсіюєця
@@yurakudelia739 Так і є(
Дякую!
Завжди радий!
Ви якось запитували про враження від роботи з інвертором GROWATT. З плюсів можу відмітити що він абсолютно спокійно переносить спрацювання бмс по відключеню акума, доволі тихий, відповідність алгоритму роботи відносно інструкції а не як у повМР і подібного классу інверторів. Єдине що неподобається це дуже неточні дані які відображаються на екрані по вхід/вихід/акум відносно фактичних , але це доволі поширене явище в різних виробах.
Думаю наступний мій інвертор буде саме цієї ТМ.
По поводу отключения под нагрузкой. У вас какая была? Чем выше нагрузка, тем выше риск
@@HappyPepp 56А по акуму. Приблизно максимально допустимий номінал акума тобто на виході інвертора було 2.6квт.
@ інвертору не страшні відімкнення АКБ під час навантаження, небезпечними (можна сказати смертельними) є раптове відімкнення під час зарядки (наприклад якщо тумблер вимкнути на АКБ).
@@HomEnergyMake-t6u разве? Я знаю что когда батарею рубит bms как при зарядке так и при отключении по низкому напряжению ячеек, инвертор может сказать Кря. Что и сделал мой самый первый 2Е. Сейчас взял Growatt 6kW, а потом ещё второй, бо мало одной фазы и мощности. 😂😅
Дякую! А для 12 вольтової збірки, які будуть оптимальні цифри зарядки/розрядки?
Добридень. Гляньте цей ролик, там є дані по батареї вашого вольтажу.
ruclips.net/video/ehYHJmRH0e4/видео.html
4:25 початок
Який вид навантаження при розряді ви використовували ? Будинок як нестабільне-змінне навантаження чи вмикали щось конкретно стабільне навантаження. Максимально точні дані розряду ви можете отримати тільки при (максимальному) стабільному і відносно безпечному навантажені на акум 0,5С.Дві неділі тому робив подібне , але не експеримент а перевірку акумів (15S 4,8Kw виробництва 20-го року) 10шт на відповідність заявлених характеристик виробником. Отримав результати: розряд при навантажені 2,6квт = 4,2квт (заряд 5,2квт) і розряд при навантажені 600вт = 3,6квт (заряд 5,2квт).Висновок такий що чим більше навантаження тим менше енергії втрачається на споживання інвертором яку жоден лічильник нерахує.
Сюди ще і струм заряду можна додати.
Я нещодавно зарядив 2560 Вт АКБ струмом 10 А з 0% до 54% за 7 годин. Це 1680 Вт і приблизно 3100 Вт буде до 100% (до 28,8 В).
Тобто десь 21% втрат, як і у автора.
Навантаження проводилось в діапазоні 25 - 30 А. Коливання були саме між цим діапазоном, це 0.5 с до номіналу мого АКБ.
Заряд 30 А.. Я нижче не опускаю, хоча однозначно зниження струму заряду призведе до певного зниження втрат.
@@HomEnergyMake-t6u Я у своєму випадку заряджав 10а , 30а, 50а струмомрізні акуми і як не дивно отримував завжди 5,2квт вході.Це впливало тільки на температуру комірок.Однозначно можу стверджувати що при розряді 0.5С одразу заряджати таким ж 0.5С не дуже добре для комірок.Нагрівалис десь до 40 градусів.
а яка температура повітря була?
Я заряжаю до 3.4в на ячейку и разряжаю до 3.1в. думаю где-то 20% наверное потери , нужно купить счетчик ещё 1 что бы точнее высчитать))
Яким інвертором користуєтесь?
@HomEnergyMake-t6u Anenji 4 kW и самодельная акб с 314 ячеек с инверторной бмс
Батарея підключена по комунікації чи по USE_ру працюєте?
@HomEnergyMake-t6u по rs 485
@@HomEnergyMake-t6u по рс 485 , 25-27.2в.
Поясню, чому 55.5В. У мене балансування вмикається на 3.46В, тобто на 55.36В, тобто на декілька хвилин при не високих струмах заряду. Це для того, щоб балансир не розбалансовував комірки. І цього часу повністю достатньо.
Потім.
Якраз на 30А, приблизно таким самим методом заміру, як на відео, вийшло найменший ККД. По зростанню ККД: 30, 40, 20, 50А. Вище ввідний автомат не вивозить. Поставив двухфазний лічильник датчиками на вхід та вихід інвертора, то не зрозуміло. За місяць все ще не достатньо даних. Працює це діло лише по нічному тарифу. Батарейка 15кВт
На мою думку, тим більше якщо система працює 'по нічному тарифі', флоат вам взагалі не потрібний, адже ви і так систематично заряджаєте/розряджаєте акум. Навіщо в такому випадку підтримувати заряд? Я б поставив флоат нижче робочого діапазону АКБ, а балансування при такій ситуації, думаю можна проводити не частіше як 1-2 рази в місяць, а той і рідше. Добре б було провести заміри по комірках (хоча б вольтажу), щоб зрозуміти необхідність періодичності проведення балансування.
Чому розбалансовує балансир? Між восьмою та дев'ятою комірками встановлена не така перемичка, як між іншими. Опір відрізняється на декілька мОм, а це підвищення напруги в цьому місці при струмі 50А на одну соту вольта. Хоча Ампери комірки отримують одинакові і втрати компенсуються балансиром в 2А за секунди роботи. Але балансир цього не розуміє/не бачить і починає розбалансовувати поки йде зряд. Також, опрі може відрізнятись на першій та останній комірках, через наконечники, дроти, які виходять до інвертора, і всякі там не потрібні запобіжники та вимикачі на цих дротах..
@ запитання не просте та 'цікаве'. Спробуйте так: розрядіть до 48 В, потім встановіть діапазон робочий 50 - 54,5 В, флоат відключіть (поставте 49, 5), поставте заряд 30 А (якщо необхідно всі 15 кВтза ніч запхати - 40 А) і покористуйтеся в такому режимі мінімум тиждень. Подивіться на результат.
@@Veneramars А яким струмом розряджаєте АКБ? (є значні скачки споживання?)
я згоден за те що акб періодично треба виводити на напругу балансування і початок балансування >3,4в на комірку
В мене зараз дві батки (елементи LG з NMC хімією), зібрані з ВВБ Nissan Leaf по схемі 12PS (48V). Загальна місткість двох батарей приблизно 40кВт/г. Навіть можу інколи підзаряжати свій BEV. Що можна чекати від АЛБ на 5-6кВт/г?
Запас серйозний! Принципи LiFePO4 залишаються незмінними незважаючи на ємність. Хотів для себе наочно побачити ситуацію. Я планую зібрати додатковий АКБ на 14 кВт, вже комірки отримав. Отримаю всі необхідні компоненти та приступаю до роботи!
mini Pc з якими параметрами придбали, де і за скільки купляли
Вітаю! ПК з хорошим запасом по продуктивності! www.aliexpress.com/item/1005007359853965.html?spm=a2g0o.order_list.order_list_main.61.45f1180298Yj1Y
заряджати на 54.4 достатньо!
Мій діапазон 54.2-51.6 Вольт. В такому режимі я юзаю акум на 100-25% діапазоні
Балансування проводите?
Достаточно если ячейки сбалансированны. Вообще то производитель рекомендует диапазон 3,2-3,475 вольт. Балансировка старт 3,45 вольт.
Если нужно отбалансировать, то 3,5-3,55В.
@ шодня 2 години балансую законом ОМА
Пасивне балансування використовуєте, якщо я вас правильно зрозумів...?
@@HomEnergyMake-t6u так, в мене нема балансира
Доброго дня.Багато роботи зробили , на жаль воно не має сенсу.
1. Не зрозуміло чому не узяли за орієнтир ємність заряду від напруги виробника 57,6в що на бірці АКБ ?
2.Якщо хочите заряджати до певного вольтажу а потім розряджати то робиться не додаванням до 55,5+ 1 ( 56,5 )вольт , а розряждання до планованого , а потім пряма зарядка без переходу ( планки на 55,5в ) на 56,5 в. там є нюанси чому саме так.
3. Чому не узяти стале навантаження ( наприклад якийсь обігрівач ) і під'єднати на виход інвертора без ніяких побічних , бо між 25А і 30А це прірва по ємності акб і ви її не контролюєте.
Я не для того щоб відбити охоту - ви не погано показуєте і розказуєте , просто трохи поправити.
Вітаю! Спасибі за розлоге описання вашої думки.
1. Верхній вольтаж не використовував, тому що після ознайомлення з теоретичною частиною залежності вольтажу АБК LiFePO4 та її фактичної ємності, вважаю що в цьому немає великої потреби.
ось посилання на відео, гляньте - думаю вас це має зацікавити
ruclips.net/video/ehYHJmRH0e4/видео.html
2. Різниці немає, я робив розряд повний розряд/заряд в цьому діапазоні вольтажу, просто випадково видалив відео... перезнімати не було бажання)
3. Навантаження та його принцип обрав саме такий, бо він більш схожий з використанням АКБ в реальних умовах, а не в 'лабораторних', саме це мене і цікавило. 5 А при нижній межі в цьому діапазоні - це грубо 250 Вт, не така вже й прірва. Повторюся, це більш наближено до реальних умов експлуатації.
В жодному разі охоту не відбиваєте! Мені цікава не моя думка, а саме думка моїх глядачів! Навпаки, завжди радий діалогу! Заходьте ще!
Коментар який підтримує україномовний контент і намагається закинути відео в рекоминдації ютуба
Спасибі!
14:50 ДОДИВИВСЯ СЮДИ Ы РОЗУМЫЮ ЩО БУДЕ ПОХИБКА)
1 ПОВТОРЮВАТИ ТЕСТИ 2 РАЗИ
2 ЗАРЯД РОЗРЯД 50-55 55-50. А НЕ 50-55 55-56 56-50 50-53 - КАША (ВИКОНАННЯ 1. ЦЕ ЗНЫВЕЛЮВАЛО БИ)
АБО ТРЕБА БУЛО 50-55 55-56 56-50 50-53 53-56 ЧИ СКІЛЬКИ ТАМ ПІЗНІШЕ
Доброго вечора. Без 100 грам - не розберуся)
@HomEnergyMake-t6u я так і подумав)))
Просто розряд 55-50
А заряд вже 50-54
Тобто вже похибка
Перечитайте ще раз
55-50 1й розряд
50-54 1й заряд
Вони не рівноцінні, але ви їх пишете в 1 рядок на 1 напругу
54-55 дозаряд, який ніде не враховувався
55-51 2й розряд
51-48 дорозряд, який показав резерв
І так далі.
Тут мої цифри наприклад
А перший пост писав під час перегляду відео то там цифри точніші
У меня 2 аккумулятора, наливной тяговый свинец постоянно заряжен. И литиевая батарея как резерв
Я к тому, что лучше иметь 2 батареи, тогда больше возможностей, и надёжней
Погоджуюсь! Чим більше - тим краще! Вже в процесі - буду самостійно збирати додатковий акум. Планую зняти докладне відео всіх процесів! Підписуйтесь, якщо в темі;)
Щось не дуже зрозумів що це у вас за діапазони такі.... по даташиту більшості виробників комірок, діапазон робочої напруги для lipofe4 від 2,5 до 3,65 вольт, тобто нижня межа збірки 16s повинна бути 2,5*16=40в, а верхня 3,65*16=58,4в, хочете зробити більш лагідний режим для батарей поставте діапазон від 2,7в до 3,6в (43,2-57,6)
Вітаю! З тестів можна побачити, скільки фактично об'єму енергії вище 54,5 В. Не бачу доцільності підмінамати вольтаж так високо. А нижче 51 не буду опускати, щоб мати запас на 'всякий випадок', раптом блекаут... а сонця зараз не дуже багато)
@@HomEnergyMake-t6u вам потрібно піднімати вольтаж вище 3.45 (55.2), щоб відбалансувати комірки, інакше не буде правильно відбуватись баланс. Якщо акумулятор працює в циклічному режимі, то йому не страшні щоденні заряди до 3.5в (56). А от розряд можна обмежувати до 48-50
А як залежить балансування від верхнього рівня зарядки?
@@HomEnergyMake-t6u як кажуть, якщо не дозаряджати, то SOC почне брехати. У мене від 12 В камери працюють, там навантаження до 2 А. А останній раз за ніч від 33% АКБ розрядилась в нуль. Заряджав до 13,6. Фактично 13.8, бо контролер розбігається з тестером і БМС.
@@HomEnergyMake-t6u до 3.45в на комірку при заряджанні дуже плаває напруга і балансир почне неправильно балансувати, лише вище 3.45 вольтаж починає стабілізуватись, процес насичення комірки завершується і тоді лише відбувається балансування по верхньому рівні, бажано взагалі від 3.45 до 3.5в балансувати. Ще також вірно тут написали, що від недозарядів бмс не калібрує ємність, тоді буде велика похибка через 5-10 циклів (така похибка виникає точно на JK i 100balance bms, сам з цим стикнувся при 80% циклах заряду). Тому, рекомендую, кожні 3-5 циклів недозаряду робити повний заряд до 56в (3.5в на комірку, також залежить від верхньої межі вашого акумулятора)
Щось я не дуже зрозумів, в мене дея Інвертор з дея акб, я подивився історію та записав показники однієї з батарей
53,3V - 99,4% на комірку 3,34V
51,3V - 19,2% на комірку 3,2-3.22V
Показники брав з додатку дея, там показникі точні, перевірено.
Показники брав після декількох годин покою, після зарядки чи розрядки.
Саме так, 51,6V = 25% в стані спокою
Низ. ОК, а верх явно мало.
В якому режимі експлуатуєте батарею? (як часто і до якого рівня розряджаєте)
@HomEnergyMake-t6u коли сонце є, то заряджає на 100%, потім розряжаю до 20%, в ночі заряджают до 30%, щоб з 7 ранку до сонця дотянити, це зимовий режим, а так вистачає від сонця до сонця
Це хороший режим для 'сезону', на мою думку. Ще трохи потерпіти необхідно.
В мене на 24 В АКБ Must рекомендований діапазон - 24-28,8 В. Якщо переводити в 12 В, то якраз 12-14,4, а в вашому випадку виходить 12,75-13,625. Щось якось дуже вузько ви взяли. З 6,1 кВт/г ви маєте всього 4,3. Ви ж заплатили за енергію, яку тепер не використовуєте.🤷♂
При цьому у мене вони по CAN-шині з'єднані і в режимі SOL я навіть не можу керувати верхнім значенням. Тільки нижнім.
Дякую за коментар, радий знову вас 'бачити'. На мою думку, це оптимальний вибір для LiFePO4 акумулятора, оскільки такий підхід дозволяє використовувати частину ємності, зберігаючи довговічність батареї.
LiFePO4 батареї мають специфіку роботи у вузькому діапазоні напруг для зменшення зносу. Якщо використовувати повний діапазон (наприклад, 48-54,5 В), то можна отримати більше енергії, але це зменшує кількість циклів, які витримає акумулятор. Також, не хочу опускатись до нижньої межі, щоб завжди був запас 'на всякий випадок'.
У моїх налаштуваннях я орієнтуюсь на баланс між енергоефективністю та довговічністю батареї. Якщо ваш пріоритет - максимально використовувати доступну енергію, ви можете розширити діапазон напруги, але це вже питання пріоритетів і потреб.
@@HomEnergyMake-t6u А у вас інвертор не жере АКБ на байпасі?
Ще не дослідив до кінця. Зроблю... Подивимось споживання в усіх режимах роботи. Чекаю 'прибор', незабаром має прибути.
@@HomEnergyMake-t6u Не зовсім розумію логіку роботи вашого інвертора.
Буквально зараз вночі у нас приліт і вимкнуло мережу, і мій розрядився до 10% SOC по BMS, 25 В на дисплеї, але я вже не можу нічого з цим зробити, бо інвертор вимкнувся, щоб АКБ не розряджалась.
Не знаю, як ви хочете розраховувати на запас енергії після розряду до Cut off. У вас не вимкнеться інвертор? Він вимикає тільки навантаження з виходу?
@@ArtemZhechev в інверторі налаштування cut off можна міняти. Яка область?