Więcej niż Wraeclast - czyli jak odkrywać Atlas

Поделиться
HTML-код
  • Опубликовано: 5 ноя 2024

Комментарии • 5

  • @redeye2891
    @redeye2891 22 дня назад +1

    fajny materiał. odświeżenie wiadomości. zdziwiło mnie że nie mówiłeś o wendorowaniu 3 map żeby dostać 1

  • @lkulos
    @lkulos 22 дня назад

    komentarz taktyczny dla zasięgów

  • @unicestwiacznoworodkow7
    @unicestwiacznoworodkow7 21 день назад

    A nie lepiej robić misje Kiraca zawsze kiedy dropną żeby tanim kosztem wypełnić sobie atlas niż tak jak mówisz robić je w ostateczności? Nawet jeśli nie będzie takich, ktorych nam brakuje w atlasie to warto je zrobić, bo kolejne, które wydropią już mogą być czymś czego szukamy. Plus za kazdym razem jak zrobimy misje Kiraca to odnawia sie jego oferta i też mogą byc tam mapy które nas potencjalnie mogą interesować. Czyli tak naprawde zwiększamy sobie szansę na znalezienie brakujących map z dwóch źródeł: misji Kiraca i jego sklepu. Jestem ciekaw twojej opinii.

    • @Alivetm
      @Alivetm  21 день назад +1

      Tak, na potrzeby filmu trochę upraszczam pewne informacje i często muszę podjąć decyzje czy cos bardziej z niuansować, czy bardziej się kierować prostotą przekazu, ten film najbardziej jest skierowany dla nowych graczy wiec, uznałem, że przy takiej ilości informacji na raz (dla nowego gracza) lepiej powiedzieć, że robimy cos "tak" niż dodawać szczegółów lub możliwości wyboru. Taka kolejność, jaką na filmie wybrałem, wydaje mi się, minimalizować szanse na "utkniecie w atlasie", ale to jest uproszczenie, które ma nam pomóc gdy poznajemy zasady działania map w PoE, a nie zasada której "nigdy nie wolno złamać" więc masz tutaj racje - to jest bardziej skomplikowane.
      Można by się zastanowić też, jaka jest wartość misji Kiraca, dla przykładu białych. W momencie, gdy mamy wszystkie mapy białe i unikalne z ich tierow zrobione - wtedy te misje służą głownie jako darmowy refresh. Więc optymalnie chcemy te misje wykorzystać przed innym resourcami by się nie "zmarnowały".
      Tu dochodzi też sprawa czy jakikolwiek Refresh jest darmowy dlatego, że zależnie od momentu/ligi np. niekupienie przed refreshem chiseli/map z fragmentami/karty od Kiracka tez może być strata.
      Jednocześnie np. powstaje temat tego, że "nieodkryte mapy" wcale nie są sobie równe, takie Mao Kun na początku ligi daje dość dużo currency, wiec pytanie, czy zrobić mapę, której nie zrobiliśmy, czy po raz kolejny Mao Kun, bo da nam to resource na kolejne mapy. I podobnie, a nawet bardziej rzecz ma się z np. Coward's trailem (i podobnymi), który ma dużo większą wartość i możemy nawet go sprzedać innym (zapraszając ich do naszej mapy).
      Jest jeszcze kwestia kosztu czerwonych map od Kiracka, czyli, dla większości graczy taniej będzie kupić czerwoną mapę od innego gracza, niż te sama mapę kupić od Kiracka.
      A na koniec, pozostaje kwestia ekonomii czasu, z mojej perspektywy (i w filmie też przyjętej) "currency tracimy", nie grając minimum czerwonych map z altarami. Dlatego, że im dłużej gramy coś, co nagradza nas mniej niż te mapy - tym większy koszt ponosimy, bo spędzamy więcej czasu na mapach, na których zarabiamy znacznie mniej. A to tez nie musi być tak rozumiane, bo możemy mieć inną perspektywę, np. bardziej potrzebować currency by ulepszyć nasz gear, bo build tego wymaga, lub chcieć kupić jakiś przedmiot który cenowo nam ucieka.

    • @unicestwiacznoworodkow7
      @unicestwiacznoworodkow7 20 дней назад +1

      @@Alivetm dzięki za tak rozbudowaną i wielowątkową wypowiedź. Myślę, że bardzo dużo z tego wyniosę. Zacząłem grać na początku tej ligi i przyznam, że takie niuanse o których tutaj piszesz mi ulatywały, bo często nawet o nich nie wiedziałem jak np. o tym, że mapa taka jak Mao Kun domyślnie daje nam więcej currency. Dzięki za poszerzenie perspektywy