Багато років тому видаляла 15 старих кущів смородини, сильно зарослих пирієм. Пару кущиків витрушувала коріння, а потім побачила, що так буду бавитись все літо, перестала ретельно витрушувати і почала виносити відрами клубки пирію разом з великою кількістю землі на окрему купу. Наносила собі під груди. Після зими купа зменшилась втричі і почала проростати пирієм. Тоді посередині пересапала кружечок , посадила в нього гарбузку. Коли зійшла, обсапувала так, щоб стеблинка росла на чистому. Гарбузка росла, як на дріжджах, листя огроменне. Швидко заросла вся та купа. Я тільки час від часу вискубувала зелені листочки пирію, де вони з'являлись. А листя гарбузкм було такенне, що люди, які з дороги бачили, питали - що то воно таке росте. Гарбузи виросли такі, що в машину, щоб перевезти в місто, закочували по трапу, бо підняти не могла. Садила там декілька років гарбузки. Потім суничку. Так поборола пирій. Вам дякую за працю. У Вас хороший канал.
Вітаю вас, Вікторія.Я ніколи не кладу у компост бадилля з картоплі та томатів, колись вичитала , що у них накопичуються хвороби .А ось пирій та інші трави кладу, компостую два роки, все перепріває, просіюю , ніякого коріння не залишається.Роблю так не один рік.
Вітаю Вас! Дякую за коментар. Так, усе вірно робите. Помідори та картопля - потенційно можуть бути розповсюджувачами фітофтори ( гадость рідкісна). А з приводу пирія : я роблю компост швидше, максимум рік, тому кореневища та насіння попередньо знешкоджую 🤗
Багато років тому видаляла 15 старих кущів смородини, сильно зарослих пирієм. Пару кущиків витрушувала коріння, а потім побачила, що так буду бавитись все літо, перестала ретельно витрушувати і почала виносити відрами клубки пирію разом з великою кількістю землі на окрему купу. Наносила собі під груди. Після зими купа зменшилась втричі і почала проростати пирієм. Тоді посередині пересапала кружечок , посадила в нього гарбузку. Коли зійшла, обсапувала так, щоб стеблинка росла на чистому. Гарбузка росла, як на дріжджах, листя огроменне. Швидко заросла вся та купа. Я тільки час від часу вискубувала зелені листочки пирію, де вони з'являлись. А листя гарбузкм було такенне, що люди, які з дороги бачили, питали - що то воно таке росте. Гарбузи виросли такі, що в машину, щоб перевезти в місто, закочували по трапу, бо підняти не могла. Садила там декілька років гарбузки. Потім суничку. Так поборола пирій.
Вам дякую за працю. У Вас хороший канал.
Дякую Вам за таку розповідь!!! ♥️
Вітаю, все вірно,дякую. Я опалим листям горіха на наступний рік мульчую грядки,все нормально росте.
Так, горіховим листям можна мульчувати, але не давати цій мульчі перепрівати на грядці, вчасно її прибирати
Вітаю вас, Вікторія.Я ніколи не кладу у компост бадилля з картоплі та томатів, колись вичитала , що у них накопичуються хвороби .А ось пирій та інші трави кладу, компостую два роки, все перепріває, просіюю , ніякого коріння не залишається.Роблю так не один рік.
Вітаю Вас! Дякую за коментар. Так, усе вірно робите. Помідори та картопля - потенційно можуть бути розповсюджувачами фітофтори ( гадость рідкісна).
А з приводу пирія : я роблю компост швидше, максимум рік, тому кореневища та насіння попередньо знешкоджую 🤗
Коріння пирію проростає в компості,і дуже сильно.
Дякую за детальну розповідь про компостування. В наш час дуже важливо використовувати біосміття з користю для себе і природи взагалі. 👍👍👍