Ocieplenie od wewnątrz ściany. Ocieplenie budynku od wewnątrz płytami Multipor.

Поделиться
HTML-код
  • Опубликовано: 28 ноя 2024

Комментарии • 138

  • @farbowatty2929
    @farbowatty2929 2 года назад +5

    Viva Profesore!!! Kawał porządnego wykładu. Miałem w UK do czynienia z podobnymi systemami. Zwłaszcza w kilkusetletnich domach, krytch polmetrowej grubosci strzechą w małych malowniczych wioseczkach. Ściany wewnętrzne żeby nie zamykać przenikania malowało się tylko farbami wapiennymi, kryminałem groziło by użycie farby z latexem czy zywicami. Co ciekawe do aplikacji używałem tylko naszego polskiego ławkowca. Inna aplikacja nie wchodziła w rachubę. Nieregularne mazy, na grubo. Wyglądało to jak u nas za komuny, ale w tego typu domach miało to swój urok. Nadmienię jeszcze, że tego typu farby miały maleńka paletę kolorów, kryły ..ujowo, a farba swą cena przewyzszała czterokrotnie inne np typu dulux. Ale te domy też miały swoją cenę

    • @Poddaszaszpachlowanie
      @Poddaszaszpachlowanie  2 года назад +1

      Witam . Pewnie najzdrowiej było by pomalowanie ścian wapnem ale w obecnych czasach to już nie realne , no może w sporadycznych przypadkach. Ja jak trafimy na kredę i wapno to wszystko usuwam bo to mało stabilne podłoże pod obecne materiały. Pozdrawiam

  • @rafadabrowski-eh2tv
    @rafadabrowski-eh2tv 10 месяцев назад +1

    Super podstawowe info w pigułce. Jestem na etapie wyklejenia multiporem całego domu od wewnątrz i teraz właśnie głowie się z inwestorem jak to obrobić. Jakikolwiek gips odpada bo nie może być zastosowany na zaprawę do multipora którą będę zatapiał siatkę zbrojącą jako wyprawa na przyklejony multipor. Przedstawiciel z xelli polecił mi gładzie wapienne i farby z otwartymi porami oraz zakazał jakiegokolwiek gruntu przed przyklejaniem multipora.

    • @Poddaszaszpachlowanie
      @Poddaszaszpachlowanie  9 месяцев назад +1

      O widzisz co przedstawiciel to co innego, ten nic nie potrafil doradzić polecić jak to wykończyć, mówił że najlepiej zostawić jak jest, i tylko powiedział że sd wykończenia nie może być większe niż 1.

  • @d.i.d
    @d.i.d Год назад +3

    Zobacz płyty PIR z GK. Wtedy pod to dajesz membranę z folią ALU i później właśnie PIR. Takie rozwiązanie polecali mi spece od wyciepleń wewnętrznych. Oczywiście tracimy kilka ładnyc CM w środku... ale mamy kilka stopni C więcej ;)

    • @Poddaszaszpachlowanie
      @Poddaszaszpachlowanie  Год назад +1

      Widziałem już ten produkt , ciekawe rozwiązanie, może kiedyś będę miał okazję użyć tego.

    • @krzysztofl2037
      @krzysztofl2037 Год назад

      @@Poddaszaszpachlowanie w Austrii najczęściej w modernizacjach starych budynków jako materiał termoizolacyjny dajemy koniecznie wełnę drzewną (nie mineralną !) tzw.flexa a od wewnątrz folie pro clima (koniecznie o zmiennym oporze sd ). Najbezpieczniejsze rozwiązanie.

    • @kinats1
      @kinats1 10 месяцев назад +1

      ten PIR z GK to raczej tylko do szkieletówki, albo przy murowanych z jakąś przestrzenią otwarta wentylacyjną. Inaczej robisz termos który nie oddycha, i na styku czegokolwiek wewnątrz z murem, masz niezłe kwiatki ...

    • @matjan3244
      @matjan3244 7 месяцев назад

      @@krzysztofl2037 steico ?

    • @krzysztofl2037
      @krzysztofl2037 7 месяцев назад +1

      @@matjan3244 Tak też.

  • @antonikrawczyk1399
    @antonikrawczyk1399 Год назад +1

    Fajny pouczający materiał.Wnioski jakie wyciągnąłem sa takie , ze ewentualnie do zabytków ma to sens, ale do normalnych budynków absolutnie nie, ponieważ inwestując potężne pieniądze nie ma pewności, czy nie okaże się porazka i nie trzeba będzie tego wszystkiego zrywać .

    • @Poddaszaszpachlowanie
      @Poddaszaszpachlowanie  Год назад +1

      Oczywiście zawsze lepiej zrobić ocieplenie w "normalny" sposób jeśli jest taka możliwość.

  • @lukaszmazurek5195
    @lukaszmazurek5195 Год назад

    Super info. Sam mam trochę zagadkę jak wykończyć ścianę jednowarstwową z podobnego materiału.Zasada jest zdaje się taka żeby opór dyfuzyjny warstw zmniejszał się od wnętrza przegrody. Tutaj, na zewnątrz, jest mur z cegły, który będzie zimny, wiec sytuacja nie jest oczywista. U siebie planuje na zewnątrz dać klej do wełny z siatką i farbę i od wewnątrz też jakiś cienki tynk z siatką i farbę. Dowiem się za kilka lat :)

  • @BudowniczyDomanNaszeGniazdo
    @BudowniczyDomanNaszeGniazdo 2 года назад +1

    Hej.Jak zwykle super materiał. Generalnie jeden z lepszych kanałów YT. Z tego co kojarze to linia "Histolit" Caparola ma farby i gladzie o dobrej przepuszczalnisci. Chciałem tak zroboć +wełna na elewacji(sciana porotherm) i sytem elewacji Caparola silikatowo/krzemianowy ale ceny zwłaszcza wewnętrznych materiiałow zwlały z nóg i zastosowałem styropian ponieważ będzie wentylacja mechaniczna. No i jak by nie patrzeć duze przeszklenia co miało wpływ ma dużą ilość słupów żelbetowych.Co do przedscianek to w Skandynawi tak robią z zabytkowymi drewnianymi chytami, ale jak jest skuteczna wentylacja to nie wiem. A z samym "pumexem" spotkałem się na rewitalizacji Zielonej Bramy w Gdańsku,ale bylem małolat i noe wiele pamiętam co i jal dokładnie. Pozdrawiam!

    • @marcinz.6114
      @marcinz.6114 2 года назад +1

      Porządnie opowiedziany temat, mało kto z ocieplających zastanawia się nad skraplaniem wody z dostającej się pod ściankę pary. Filmy instruktażowe które widziałem kilka lat temu w ogóle nie poruszają tego niewygodnego tematu.
      Ja kilka lat temu tak ocieplilem trzy pokoje w starym domku z (1902 roku) na ścianę ud 27, sznurek potem wełna 5 cm i przedscianka. Właściciele już po pierwszej zimie zauważyli dużą różnicę podczas mrozów ( sufit też podwieszony z wełną), przedscianka nie była zamknięta przy suficie i ruch powietrza odbywa się za przedscianką i nad podwieszonym sufitem, a pomiędzy sufitem i przedscianką zrobiłem otwór do kanału wentylacyjnego w kominie i tam zabierane jest wilgotne powietrze. Wilgoć nie zbiera się pod przedscianką a ciepłe powietrze w pokojach zatrzymuje się na płytach i wełnie, rezultat tali że właściciele zadowoleni z wykonanego remontu.

    • @Poddaszaszpachlowanie
      @Poddaszaszpachlowanie  2 года назад +1

      Witam. W nowym budownictwie takich kłopotów nie ma bo można to sobie od początku zaplanować. Można zrobić ścianę jednowarstwową , dwuwarstwową albo trójwarstwową 😁 jest w czym wybierać. Ponadto stosując ocieplenie z zewnątrz tak jak Bóg przykazał ściana właściwa jest ciepła i nie ma na niej punktu rosy, a przynajmniej nie powinno być.
      Tutaj cena farby znośna , malowałem droższymi 😉.
      Pozdrawiam.

    • @Poddaszaszpachlowanie
      @Poddaszaszpachlowanie  2 года назад +1

      @@marcinz.6114 mało kto się nad tym zastanawia bo większość nie wie co co mostki termiczne a co dopiero kondensacja pary. Temat trudny i może nieść poważne konsekwencje.
      Przy przedsciankach największą robotę może zrobić szczelna paroizolacja plus dodać do tego farbę o bardzo dużym oporze dyfuzyjnym i może też było by to w miarę bezpieczne.
      A jak rozwiązałes dopływ powietrza za przedscianke ?? Z pomieszczenia czy z zewnątrz?

    • @marcinz.6114
      @marcinz.6114 2 года назад

      @@Poddaszaszpachlowanie tak szczerze to samo się rozwiązało😀 na prawie każdej ściance jest jakiś włącznik albo gniazdko i to wystarczyło. Byłem mocno zdziwiony jak sprawdzałem ręką czy jest ruch powietrza (bardzo ładnie zaciągało powietrze), zanim zamontowałem puszki elektryczne. W gniazdach włącznikach są szczeliny w puszkach utwory więc tak zostało, nie uszczelnialem nic. Przez małe szczeliny nie wieje mocno, czyli Nie wywiewa ciepła, a jest wymiana powietrza. Jako ciekawostkę mogę powiedzieć że komin do którego się podłączyłem jest zakończony przed dachem na strychu ( został rozebrany poniżej dachu przy remoncie i wymianie dachu). Pewnie dlatego nie wywiewa ciepła z pomieszczeń na dole

  • @jerzkos1301
    @jerzkos1301 2 года назад +4

    Owszem, można. Tylko trzeba zdawać sobie sprawę z tego, że i tak pozostają mostki termiczne. Stropy, balkony, ościeża otworów jeśli nie wkleimy i tam Multipora. Ten rodzaj ocieplenia, tak naprawdę powinien być stosowany tylko i wyłącznie tam, gdzie nie ma możliwości ocieplenia elewacji kompleksowo, od zewnątrz (np. obiekty pod nadzorem konserwatorskim, itp.)

    • @Poddaszaszpachlowanie
      @Poddaszaszpachlowanie  2 года назад +2

      Ocieplenie od wewnątrz ciężki temat ale tu klienci się postarali i raczej wszystkie możliwe mostki były wyeliminowane.
      Przebudowa pod konserwatorem była właśnie.

    • @jerzkos1301
      @jerzkos1301 2 года назад +2

      @@Poddaszaszpachlowanie A to ciekawe. Co zrobili na linii stropów? Jeśli były drewniane, to jeszcze pół biedy, ale z ceramicznymi (np. Kleina, DZ, Ackerman, itp.), czy żelbetowymi gorzej.

    • @Poddaszaszpachlowanie
      @Poddaszaszpachlowanie  2 года назад +1

      @@jerzkos1301 strop drewniany, cegła została tylko do wysokości +/- stropu a szyty już były ocieplone z zewnątrz, ale gdzieś po drodze wykonawca szczytów dał ciała i musieli je docieplic od wewnątrz również bo nie zachował ciągłości izolacji, izolacja ścian była połączona z izolacją posadzki , okna też były wyklejone . Na ścianach 16-18 cm nie pamiętam już.

    • @jerzkos1301
      @jerzkos1301 2 года назад +1

      @@Poddaszaszpachlowanie To faktycznie, wychodzi na to, że to była rzetelna robota. 👍😊

    • @kinats1
      @kinats1 10 месяцев назад

      to się wszystko fajne rozkminia, że mostki i w ogóle, jak jest opcja ogarnąć cały budynek. Mam w sumie nie mały kawałek w kamienicy z cegły, wieńce/stropy na zewnątrz (patrząc z zewnątrz, jest cegła, i konkretne wieńce na każdym poziomie z żelbet, nadproża też po staremu robione (w końcu przedwojenne)). Aktualnie użytkuję "parter", jest jakaś tam współwłasność, przy okazji strych stary (jest ok, pod kątem że nie kapie, drewno dobre itp), i szukam jakiegoś rozwiązania, na poprawę parametrów termicznych. Ogarnąć to pod kątem kompleksowego ocieplenia z fundamentami, ogarnięciem strychu itp, nie ma w tym momencie opcji, kwestie budżetowe + przepychanie się z konserwatorem (ten temat do przeskoczenia). Prawdopodobnie wyjdzie na to, że przynajmniej w części pomieszczeń, tego typu system zastosuję, tak jak by doraźnie. Zdaje sobie sprawę z tego, że lepiej by było ogarnąć dach/strych/adaptacja poddasza, dorzucić do tego konkretną izolację fundamentów no i ścian, tylko co z tego, że zdaje sobie z tego sprawę ;) @@jerzkos1301

  • @jacekxmen453
    @jacekxmen453 2 года назад

    Dobry odc. Dzieki.

  • @andrzejm.3507
    @andrzejm.3507 10 месяцев назад +1

    Trochę mam mieszane uczucia. Tematem się interesuję i byłem przekonany, że przede wszystkim to trzeba nie dopuścić aby wilgoć przedostawała się z mieszkania przez izolację do zimnej ściany. Na zimnej ścianie para wodna się nie skropli, jak jej tam nie będzie. Po to robi się np. paroizolację przed wełną izolując od wewnątrz..
    W tym opisanym przypadku wilgoć ma migrować przez ocieplenie i czy to nie spowoduje, że izolacyjność tych płyt przez tą wilgoć znacznie się obniży? Płyty PIR, czy styropian kładzie się tak, aby jednak wilgoć nie dostała się do ściany.

    • @Poddaszaszpachlowanie
      @Poddaszaszpachlowanie  10 месяцев назад +1

      Też mi się założenia tego rozwiązania nie podobają ale to nie ja wymyślałem to rozwiązanie.
      Robiąc symulację w programie to każde rozwiązanie które stawia na blokowaniu przepływu pary wodnej wygląda lepiej.

  • @konosament100
    @konosament100 10 месяцев назад +1

    Dzien dobry, czy to nadaje się na sufit w garażu? Pokój nam nim jest bardzo zimny, aż czuć jak ciągnie od podłogi.

    • @Poddaszaszpachlowanie
      @Poddaszaszpachlowanie  10 месяцев назад +1

      Nadaje się, ale w takim przypadku można to zrobić każdym innym materiałem

  • @MrBibenio
    @MrBibenio Год назад +1

    Pytanie techniczne. Załóżmy, że rozważamy ocieplenie starej ściany z cegły, z ubytkami oraz odchyleniem od pionu. Zgaduje, że przed użyciem Multipora należałoby tą ściane najpierw wypionować tynkiem? Należy doprowadzić powierzchnie do takiego stanu by płyty były klejone na grzebień?

    • @Poddaszaszpachlowanie
      @Poddaszaszpachlowanie  Год назад

      Tak , zgodnie z zaleceniami najpierw należy doprowadzić ścianę do płaszczyzn i pionu, (wytynkować) aby kleić na grzebień i było pełne przyleganie, z tego co mi wiadomo tak właśnie było tutaj wykonane.

    • @kinats1
      @kinats1 10 месяцев назад +1

      Pion nie jest raczej istotny, jeśli komuś nie przeszkadza ;) Istotne jest, aby dedykowany klej/zaprawa na całej powierzchni łączyła płytę ze ścianą, tak aby nie było tam pustych przestrzeni

  • @76manix
    @76manix Год назад +1

    4 lata temu adoptowałam strych na poddasze. Na ściany wewnętrzne dałem styropian 15cm i na to g/k. Miesiąc temu musiał być zrobiony otwór na przestrzał na rurki od klimatyzatora.Nie zauważyłem nic niepokojącego czy tez nadmiaru wilgoci w warstwie ściany.
    W domu wentylacja mechaniczna. Na zewnętrznych ścianach styro 10cm. Sciany to siporex 24, pustka powietrzna 5cm i pełna czerwona cegła.
    Co o tym sądzisz ? Pojawić się może problem wilgoci w ścianie ?

    • @Poddaszaszpachlowanie
      @Poddaszaszpachlowanie  Год назад +3

      To nie jest takie hop siup . Trzeba mieć wiedzę, odpowiednie programy aby to z dużą pewnością ocenić co będzie się dziać. Z zewnątrz masz ocieplenie to pewnie też pomaga w tym układzie bo ściana wewnątrz nie jest tak zimna.

    • @76manix
      @76manix Год назад +1

      @@Poddaszaszpachlowanie jak narodził się pomysł docieplenia styro od środka, to analizowałem amatorsko punkt cieplno wilgotnościowy. Raczej nie powinno być niespodzianek no ale to śliski temat. Póki co jest wszystko Ok

    • @Steyrprofi
      @Steyrprofi Год назад +1

      mam podobna sytuacje remontuje stary dom i na podaszu siany sztytowe sa wykonane z dwoch warstw cegiel po srodku po bokach juz z jednej warstwy z zewnatrz beda docieplone styropianem 16cm lamda 0.038 a od srodka chce docieplic te scianki styropianem grafit 5cm 0.031 potem zabudowa gk dach docieplony 25 cm piany pur i rowniez jest zamontowana rekuperacja mam nadzieje ze nie bedzie z tym potem problemu

    • @76manix
      @76manix Год назад +1

      @@Steyrprofiu mnie nadal wszystko ok, nic się nie dzieje niedobrego

  • @jw1604
    @jw1604 2 года назад +1

    Multipor jest ok ale we na ścianach wewnętrznych gdzie nie ma dużych róznic temperatury: garaż - budynek mieszkalny, albo w blokach korytarze, ciągi komunikacyjne, sufity... Położyliśmy tego kilka tys metrów. Deweloperzy na blokach stosują go masowo bo klei się szybko i wychodzi równo. Wada, że dość miekki. Dobre uzupełnienie izolacji, ale praw fizyki się nie zmieni i od środka starego domu nie ocieplimy.

    • @Poddaszaszpachlowanie
      @Poddaszaszpachlowanie  2 года назад

      Miło że trafił się ktoś kto ma duże doświadczenie w tym, a w jaki sposób go wykańczaliscie?? Ocieplimy od wewnątrz tyle że ma to sporo wad niestety .

    • @jw1604
      @jw1604 2 года назад

      @@Poddaszaszpachlowanie na multipor szła szpachla mineralna, a potem klasyczna gładź w zależności czy korytarz czy mieszkanie. W mieszkaniach często też siatka bo łatwo łapało wgniecenia. Ogólnie dobry system np. podczas remontu na skuty tynk można to przykleić i jest równo, ciepło i nie zabiera dużo z metrażu.

    • @puchan1969
      @puchan1969 2 года назад

      @@jw1604 A nie za dużo tego na wierzch? Przepuszczanie pary nie ucieknie? Na filmie z Multipora fachowcy radzą gładzić od razu zaprawę i malować.

    • @jolas70
      @jolas70 9 месяцев назад +1

      To czym ocieplić od środka stara kamienicę z cegły?

  • @puchan1969
    @puchan1969 2 года назад

    Ja tam kleiłem oryginałem ale siatkę już MP75 L. Takie same parametry, podobne proporcje mieszania z wodą... ogólnie chyba bliźniacze materiały. A skąpiłem przy 85 zł za worek. Przy dzisiejszych cenach to chyba bym i kleił do ściany MP75. Na wierzch od razu farba paroprzepuszczalna bez gipsów i gładzi, tak rustykalnie... Co się dało to wygładziłem na mokro, trochę na sucho. Wisi to już 2 lata, nic nie odpada, grzyb nie wyłazi, ale wstawiłem od razu na początku wywietrzniki wrębowe w okna.

    • @Poddaszaszpachlowanie
      @Poddaszaszpachlowanie  2 года назад

      Witam. To nie będą bliźniacze materiały bo mp 75 to tynk gipsowy. A ten oryginalny klej to jakaś zaprawa wapienna. Jeśli miał bym robić coś takiego to bym pomyślał właśnie nad wykończeniem mpkiem .
      Klejenie na tynk gipsowy to bardzo zły pomysł bo na styku ściany i ocieplenia powstanie punkt rosy i wilgoć szybko zdegradowałby tego mp75.

    • @puchan1969
      @puchan1969 2 года назад

      @@Poddaszaszpachlowanie Paroprzepuszczalność jest taka sama. Dlatego kleiłem oryginałem ale 2 pokoje mam przykryte MP75L (jeden klejem do siatki-wełny też Knaufa a jeden oryginałem). Podejrzewam, że i MP75L nadałby się do przyklejenia pod kątem przepuszczania pary ale może w oryginale jest jakieś spoiwo dodane, że płyty lepiej trzymają, więc lepiej nie ryzykować.

    • @Poddaszaszpachlowanie
      @Poddaszaszpachlowanie  2 года назад

      @@puchan1969 wątpię aby sprawdził się to klejenia do ściany , i nie chodzi o paroprzepuszczalnosc a o brak odporności na wilgoć a ta na pewno wystąpi na styku ściany i multipora.

  • @aleksmarkiewicz2031
    @aleksmarkiewicz2031 2 года назад +3

    A jak wygląda temat ocieplenia ścianki kolankowej od wewnątrz wełna?

    • @Poddaszaszpachlowanie
      @Poddaszaszpachlowanie  2 года назад +1

      To zależy od wielu czynników, np. czy jest ocieplenie od zewnątrz, jaka grubość docieplenia od wewnątrz itp.

    • @aleksmarkiewicz2031
      @aleksmarkiewicz2031 2 года назад

      @@Poddaszaszpachlowanie dzięki za informację!
      Super kanał 😉

    • @KowidKRAKEN
      @KowidKRAKEN Год назад

      @@Poddaszaszpachlowanie dokladnie, jesli jest ocieplenie z zewnątrz to nie ma sensu ocieplać kolankowej.

  • @Robert-lw8lw
    @Robert-lw8lw Год назад

    Tez przyszłościowo borykam sie z problemem nieocieplonego budynku zabytkowego. Otoz mieszkanie pomiędzy w podloge i pod sufit welna mineralna i wygłaszająca. Jaka najlepiej? I drugi problem to sciany, mieszkanie krawędziowe i cegła. Musle wata i folia i GK. Czy to dobry pomysł?

    • @kinats1
      @kinats1 10 месяцев назад

      Nie jestem "fachowcem", ale z fizyki wychodzi, że to nie dobry pomysł, chyba że zrobisz to na prawdę dobrze, przy "wacie" i GK, folie paroprzepuszczalne, wentylacja od dołu i od góry, inaczej się to ukisi na cacy, dokładnie tam przy wacie. Ten system o którym tu wspomina w tym materiale najrozsądniej wypada chyba w takiej sytuacji, multipor albo tego typu bloczki z betonu komórkowego. Tylko przy tym co było wspomniane, musi być pilnowane, żeby i klej, i tynk, i farba później, była odpowiednia. Zrobisz wszystko na cacy, a później przypadkiem lateksem sobie przemalujesz ścianę, bo tak pan w castoramie poleci, i cała robota w piz... u. Albo jeśli sam nie będziesz robił "fachowiec" zagruntuje ścianę nie takim gruntem jak trzeba, i to samo.

  • @Hepward
    @Hepward 11 месяцев назад

    Mam w projekcie w kilku miejscach ocieplenie od wewnątrz. Ale nie na ścianach zewnętrznych tylko między nieocieplanym garażem/kotłownią a częścią mieszkalną. Czy ocieplenie multipor plus wykończenie gładzią wapienną aby wilgoć mogła wyjść i oddychającą farbą będzie dobrym pomysłem? Jak byś do tego podszedł?

    • @Poddaszaszpachlowanie
      @Poddaszaszpachlowanie  11 месяцев назад +1

      Ale to ocieplenie będzie u ciebie po stronie zimnej czyli od strony garażu więc nic nie trzeba kombinować. Możesz dać wełnę elewacyjną jak bardzo chcesz bo jest tańsza niż multipor .

    • @Hepward
      @Hepward 6 месяцев назад

      @@Poddaszaszpachlowanie Nie trzeba kombinować w sensie styropian też da radę?(będzie wentylacja grawitacyjna tam). Grzane raczej nigdy nie będzie. A jeśli wełna to stelaż paroizolacja itd czy coś w stylu lamelowa STROPROCK tylko klejona po prostu wystarczy?

  • @treborrstachu8593
    @treborrstachu8593 Год назад

    ciekawe te płyty. Inny , wydaje mi się że bardziej przyjazny montażystom system, to płyta zespolona EasyTherm od ISOVER

    • @kinats1
      @kinats1 10 месяцев назад

      EasyTherm raczej nie nadaje się do wrzucania na ściany zewnętrzne w starym budownictwie np. To raczej "wody" nie puszcza zbyt wiele, jak zaizolujesz ścianę od wewnątrz, za izolacją patrząc od wewnątrz zacznie Ci się robić wilgoć (co było w tym materiale wspomniane). Jeśli ta wilgoć nie będzie miała gdzie "iść", można sobie niezłe kuku zrobić w dłuższej perspektywie.

  • @bevondymicmic5224
    @bevondymicmic5224 2 года назад +3

    Hej.
    Co myślisz o ociepleniu Multipoorem sufitu. Mianowicie mieszkam w domu 2 piętrowym, pod moim mieszkaniem jest mieszkanie wujka który mieszka w innym mieście i w zimie jest ok 11stopni a u mnie w mieszkaniu jest 20 stopni i żeby zimno nie przechodziło przez podłogę.

    • @Poddaszaszpachlowanie
      @Poddaszaszpachlowanie  2 года назад +2

      Witam. Jeśli byś ocieplił sufit u wujka to nie powinno być żadnych problemów i podłoga u ciebie będzie cieplejsza.

  • @MrLucjano
    @MrLucjano 2 года назад

    Mozesz podpowiedziec czym poszpachlowac laczenia plyt climacor xps? Ma byc podobno szpachla dyspersyjna

    • @Poddaszaszpachlowanie
      @Poddaszaszpachlowanie  2 года назад

      Nie wiem, nie znam tych płyt i tego rozwiązania.

    • @MrLucjano
      @MrLucjano 2 года назад

      @@Poddaszaszpachlowanie a mozesz polecic jakies szpachle dyspersyjne?

    • @Poddaszaszpachlowanie
      @Poddaszaszpachlowanie  2 года назад

      @@MrLucjano wydaje mi się że masy gotowe to produkty dyspersyjne, ale głowy nie dam. Najlepiej zadzwonić do producenta tych płyt .

  • @patrykpatryk6690
    @patrykpatryk6690 2 года назад +1

    A co powiesz na ocieplenie sufitu styropianem w bloku.Stare budownictwo.

    • @Poddaszaszpachlowanie
      @Poddaszaszpachlowanie  2 года назад

      A co jest powyżej tego sufitu ??

    • @patrykpatryk6690
      @patrykpatryk6690 2 года назад

      @@Poddaszaszpachlowanie kolejne mieszkanie.

    • @Poddaszaszpachlowanie
      @Poddaszaszpachlowanie  2 года назад

      @@patrykpatryk6690 no to problem kondensacji nie powinien wystąpić ale zamiast styropianu użył bym wełny bo ma o wiele lepsze właściwości akustyczne .

  • @Pique12
    @Pique12 3 месяца назад

    A coeplic ścianę wewnętrzna w garażu można styropianem? Chodzi o ścianę łącząca garaż z częścią mieszkalną

    • @Poddaszaszpachlowanie
      @Poddaszaszpachlowanie  3 месяца назад +1

      @@Pique12 można bo to normalny przypadek gdzie izolacja jest po stronie zimnej.

    • @Pique12
      @Pique12 3 месяца назад

      @@Poddaszaszpachlowanie dziękuję bardzo za odpowiedź 🙂

  • @rysiu6063
    @rysiu6063 Год назад

    Dzień dobry jaki to klej systemowy specjalny? do zatapiania siatki, 9 minuta pozdrawiam

    • @Poddaszaszpachlowanie
      @Poddaszaszpachlowanie  Год назад

      Xella ma swój klej do klejenia mulitporu i do zatapiania siatki.

    • @rysiu6063
      @rysiu6063 Год назад

      @@Poddaszaszpachlowanie serdecznie dziękuję,

  • @piotrzejmo2581
    @piotrzejmo2581 Год назад

    Dzień dobry mam pytanie ile kosztuje położenie 1 M2?

  • @karolgie3205
    @karolgie3205 2 года назад +1

    Czy mogę ocieplić ścianę szczytowa na poddaszu użytkowym wełna mineralna gdzie ściana szczytowa nie jest ocieplona od zewnątrz? Czy to głupi pomysł?

    • @Poddaszaszpachlowanie
      @Poddaszaszpachlowanie  2 года назад

      Super szczelna paroizolacja i może się uda bez szkody , jeszcze kwestia grubości izolacji bo im grubiej tym większe problemy.

    • @karolgie3205
      @karolgie3205 2 года назад

      @@Poddaszaszpachlowanie planuje 7cm rockwool maxymalnie żeby nie przesadzić. A ocieplenie ściany pianą pit zamiast welny odpada?

    • @karolgie3205
      @karolgie3205 2 года назад

      Pur

    • @Poddaszaszpachlowanie
      @Poddaszaszpachlowanie  2 года назад

      @@karolgie3205 wełna i pur to jeden czort są praktycznie tak samo paro przepuszczalne.

    • @karolgie3205
      @karolgie3205 2 года назад

      @@Poddaszaszpachlowanie czyli problemem jest dobre odizolowanie pary wodnej aby nie skraplała się w kontakcie z zimnym powietrzem od strony muru?

  • @damianl2737
    @damianl2737 2 года назад

    Planuje ocieplić ścianę, za którą jest nieogrzewana klatka schodowa. Mieszkanie w bloku. Chciałbym to zrobić styropianem. Czy to dobry pomysł ?

    • @Poddaszaszpachlowanie
      @Poddaszaszpachlowanie  2 года назад

      Styropian w środku to słaby pomysł. Bezpieczniej chyba wełna i idealna paroizolacja lub taki multipor oraz zadbanie o dobrą wentylację w mieszkaniu .

    • @maami6065
      @maami6065 2 года назад

      Od styropianu wyjdzie ci grzyb za jakiś czas ..

  • @76manix
    @76manix Год назад

    Można w ten sposób docieplić ścianę w łazience , gdzie na multipor będą przyklejone płytki ?

    • @Poddaszaszpachlowanie
      @Poddaszaszpachlowanie  Год назад

      Można tylko jest kilka wytycznych.

    • @76manix
      @76manix Год назад

      @@Poddaszaszpachlowanie można wiedzieć jakie to wytyczne ?
      Od zewnątrz jest 10cm styro. Ściana to siporex 24cm, pustka 5cm i cegła pełna czerwona.
      W domu jest rekuperacja.

    • @76manix
      @76manix Год назад

      @@Poddaszaszpachlowanie proszę o odpowiedz, jakie to wytyczne

    • @Poddaszaszpachlowanie
      @Poddaszaszpachlowanie  Год назад +2

      @@76manix ścianę po zasiatkowaniu należy zakołkowac jeszcze na świeży klej aby kołki nie wystawały, nie można zakryć płytkami więcej jak 3/4 ściany, najlepiej dopytaj przedstawiciela od tego są aby pomagać.

  • @SkarbiecKrola
    @SkarbiecKrola 2 года назад

    Jak on wytrzymały, by zawiesić szafki kuchenne?

    • @Poddaszaszpachlowanie
      @Poddaszaszpachlowanie  2 года назад +2

      Wytrzymałość można powiedzieć zerowa, obrazek na ścianie nic więcej. Jedyna opcja to długie szpilki i kotwienie się do ściany.

  • @darekkrzemieniewski8760
    @darekkrzemieniewski8760 2 года назад

    witam ja mam ocieplone dwa pokoje od środka wykonałem to sam wiadomo klei systemowy multipor 14 cm siatka klei potem nakleiłem tapetę z włókna szklanego i pomalowałem to farba Kabe Mineralna Aquatex Biała i ściany są ciepłe pozdrawiam

    • @Poddaszaszpachlowanie
      @Poddaszaszpachlowanie  2 года назад

      Witam. A z zewnątrz ściany są ocieplone czy nie? Jakieś problemy z grzybek były wszesniej albo teraz ?

    • @darekkrzemieniewski8760
      @darekkrzemieniewski8760 2 года назад +1

      witam ja mam domek jedno rodzinny koło mnie jest drugi domek i jest dylatacja 15 cm i te boczne ściany ocieplone od środka i jak na razie nic się nie dzieje .
      @@Poddaszaszpachlowanie

  • @Trx-r1b
    @Trx-r1b 2 года назад

    Czy płyty multipor można kłaść na placki

    • @Poddaszaszpachlowanie
      @Poddaszaszpachlowanie  2 года назад

      Z tego co wiem to nie, tylko grzebień i pełne wypełnienie.

    • @Trx-r1b
      @Trx-r1b 2 года назад

      @@Poddaszaszpachlowanie tak pytam bo szef uparł się że na placki kłaść

  • @greegorio80
    @greegorio80 2 года назад

    stosował ktoś farbę ciq termoizolacyjną?? Jest sens tym malować?

    • @Poddaszaszpachlowanie
      @Poddaszaszpachlowanie  2 года назад

      nie mam pojęcia , nie miałem styczności,

    • @TestTest-su3ls
      @TestTest-su3ls 2 года назад

      Ja, od jakiegoś czasu zgłębiam zagadnienie dotyczące tego typu specyfików (tzn. cienkowarstwowych farb lub mas termoizolacyjnych). W zeszłym roku położyłem coś takiego [ Aerotherm] na klatce schodowej, prowadzącej do piwnicy (nie były to ściany zewnętrzne!). Efekt jest bardzo ciekawy, ściana wydaję się być ciepła, jakby podgrzewana. Jak otwiera się drzwi i wchodzi na chody prowadzące do piwnicy, to tak jakby się wchodziło do podgrzewanego tunelu. W każdym razie postanowiłem, użyć tego specyfiku na większych powierzchniach. Dziesiątki czy nawet setki godzin analiz nie doprowadziło mnie do żadnego wniosku, bo były to wszystko dywagacje teoretyczne, a to trzeba by sprawdzić empirycznie.
      Ostatecznie postanowiłem położyć ten specyfik na szpaletach, w promieniu ok, 50 cm od obrysu otworów okiennych i za grzejnikami!!! (będę wymieniał grzejniki w tym roku, więc jak będą zdemontowane to położę na ścianie ten specyfik. Problem i wątpliwość związana z takimi materiałami (czyli generalnie z ociepleniami od wewnątrz) jest taki, że ściana za warstwą takiego specyfiku staje się zimna/chłodniejsza dlatego przesuwa się granica (miejsce wewnątrz przekroju ściany) w którym występują warunki punktu rosy. Nikt jednak rzetelnie nie potrafił mi tego obliczyć ani zasymulować.
      I ty mam pytanie do wszystkich krzykaczy i pieniaczy, którzy wykrzykują: nie ociepla się od środka, bo przesuwa się granica (miejsce wewnątrz przekroju ściany) w którym występują warunki punktu rosy; no a moi drodzy, czy wiecie gdzie wy w ścianie macie to miejsce??? Jak nie wiecie, to co z tego, że wiecie że się przesunie, ale nie wicie o ile. Może akurat przesunie się tak, że będzie lepiej.
      Tak czy siak, kończąc ten przydługawy wywód, pisz na priva, to się chętnie podzielę wszelkimi doświadczeniami w tym zakresie.

    • @michal_majkel9473
      @michal_majkel9473 10 месяцев назад

      @@TestTest-su3ls chętnie bym dowiedział się więcej w tym temacie od czegoś jednak teraz pisanie na priva, jest raczej niemożliwe czy jest szans na jakiś adres email ?

  • @lukas1983miki
    @lukas1983miki 2 года назад

    Farba kabe aquatex będzie idealna

  • @dobrydobry9736
    @dobrydobry9736 Год назад

    Największym błędem jest ten gips z doliny nidy jako podkład, ta szpachla strasznie naciąga wilgociom, a do tego systemu się nie nadaje, służą do tego specjalnie szpachle na bazie wapna. Kolejny przykład jak do polskich warunków adaptuje się zachodni system

    • @Poddaszaszpachlowanie
      @Poddaszaszpachlowanie  Год назад

      W wytycznych od technicznego było tylko SD warst wykańczających, nie wykluczał ani gładzi ani gipsu.

  • @andrzejharacz5311
    @andrzejharacz5311 Год назад

    Z tego co wiem ocieplenie jest możliwe ale np. wełną celulozową. Tak czy tak nic nie robić na własną rękę!!!!

    • @KowidKRAKEN
      @KowidKRAKEN Год назад

      Sciane zewnętrzna czym by nie ocieplil to w dalszym ciagu odizolujemy ją od pomieszczenia ogrzewanego a nie od strony świata jak to jest w przypadku ocieplenia czymkolwiek z zewnątrz... w dalszym ciagu bedzie powstawał grzyb.

  • @Konrad016pl
    @Konrad016pl 2 года назад

    Hej . Film jak zwykle merytoryczny . Co do wykończenia to może można by dać siatka klej, znów klej i na trzeci raz zatrzeć gąbką od fugi. Taka delikatna strukturka by wyszła . Osobisci nie jestem przekonany do szarego gipsu .
    Pozdrawiam

    • @Poddaszaszpachlowanie
      @Poddaszaszpachlowanie  2 года назад

      Witam. No można by to zatrzeć pod warunkiem że klientom by coś takiego odpowiadało. Ale niestety tutaj ma być gładko 🤷 więc musiałem się dostosować.
      Pozdrawiam

    • @marcinz.6114
      @marcinz.6114 2 года назад +3

      Ale żeby zachować przepuszczalność pary z muru do pomieszczenia to chyba klej odpada, wydaje mi się że klej ma blokować dostęp wody do styropianu lub wełny na ociepleniach zewnętrznych

    • @Konrad016pl
      @Konrad016pl 2 года назад

      @@marcinz.6114 Witam . Chodziło mi o klej dedykowany do tego systemu.

    • @marcinz.6114
      @marcinz.6114 2 года назад

      @@Konrad016pl a no to inna bajka, oni chyba to przewidzieli...

    • @Poddaszaszpachlowanie
      @Poddaszaszpachlowanie  2 года назад +2

      @@marcinz.6114 klej na elewacji pije wodę jak szalony , podkład i tynk dopiero blokuje wodę.
      Taka ciekawostka to że farba olejna wodę blokuje ale jest bardzo paro przepuszczalna,

  • @wojtek1431
    @wojtek1431 2 года назад

    Brat bliźniak Odyna

    • @Poddaszaszpachlowanie
      @Poddaszaszpachlowanie  2 года назад +1

      Tego od wykrywaczy ?? 🤔

    • @wojtek1431
      @wojtek1431 2 года назад

      Tak do tego Odyna, jak jedna kropla wody, pozdro majster👍

  • @kmario82
    @kmario82 Год назад

    Ślizgi temat....
    ruclips.net/video/tY0MPfHfJJs/видео.html

  • @rmsiwy
    @rmsiwy Год назад

    Powiem tylko, jak jest zimno,to się ubierasz a nie zjadasz kurtki.

    • @Poddaszaszpachlowanie
      @Poddaszaszpachlowanie  Год назад +1

      powiem tak , nie wszędzie ci pozwolą założyć tą kurtkę... to wtedy co lepiej marznąć czy wypić coś ciepłego ???

    • @rmsiwy
      @rmsiwy Год назад

      @@Poddaszaszpachlowanie Zajmuję się remontami i mam po świętach zlecenie ocieplenie dwóch ścian zewnętrznych od środka. Klientka sobię życzy i będzie miała.

  • @creative9262
    @creative9262 Год назад +5

    Ocieplenie od środka to największy błąd jaki można popełnić

    • @Poddaszaszpachlowanie
      @Poddaszaszpachlowanie  Год назад +3

      Tyle że czasem inaczej się nie da.

    • @Konrad162
      @Konrad162 Год назад +1

      Z jakiego powodu?

    • @Poddaszaszpachlowanie
      @Poddaszaszpachlowanie  Год назад

      @@Konrad162 pewnie chodzi mu o późniejszą kondensację wilgoci w murze za ociepleniem

    • @Konrad162
      @Konrad162 Год назад

      @@Poddaszaszpachlowanie dobra paroizolacja powinna temu zapobiegać

    • @Poddaszaszpachlowanie
      @Poddaszaszpachlowanie  Год назад

      @@Konrad162 na multiporze nie zrobisz paroizolacji