В Свиднику-Словаччина є прекрасний музей української культури. Жодної підтримки з боку нашої держави вони не мають, але там працюють прекрасні люди. Зараз турфірма зі Львова організовує тури в Словаччину і ми були в Свиднику.
Дивився ваш випуск про історію Польщі як Полка. Він був чудовий! Лише чорна історія 20-го століття була залишена поза увагою. Решта представлено як у Польщі. Зараз я спробую зрозуміти якомога більше з цього епізоду. Всього Вам найкращого! Запрошують до Польщі! :)❤
Я Полька, будь ласка, вибачте помилки) Знаю, що рідко буває щось чорно-біле і просте, як у польських, українських і, мабуть, будь-яких шкільних підручниках. Я легко можу розмовляти про історію Львова, Перемишля чи Волині. Але мене трохи смішить те, що нібито "польські заяви" про польський Львів деякі люди сприймають серйозно (а це якісь інтернетові дурні кометари), а я вже багато разів чула про "український Перемишль" чи Хелм... і мені не спадає на думку сприймати це серйозно...)) Я знаю, що титули повинні привертати увагу, але я б краще послухала про історію тих чи інших земель, ніж про "польський Львів" чи "український Перемишль". Особливо, коли мова про часи, в якіх Українців і Поляків ще фактично не існувало)
Поляки і українці були і будуть завжди. Відсутність держності від 1796р по 1918р - суцільна боротьба за незалежність. *НАША СПРАВА* = IV RZECZPOSPOLITA UNIJA SLOVJANSKICH A BALTSKYCH HARODIV PROTY PARASCHI
Шановна Інка, головне зберігати здоровий глузд. Об'єднання Польщі і України стане вирішальним для усіх конфліктів в Європі і нівелює вплив москалів. Але цього ніколи не буде. Ви є жінка із здоровим глуздом. Нехай вам щастить. Привіт з Дрогобича. Droga Inko, najważniejsze to zachować zdrowy rozsądek. Zjednoczenie Polski i Ukrainy będzie decydujące dla wszystkich konfliktów w Europie i zneutralizuje wpływy Moskali. Ale to nigdy się nie stanie. Jesteś kobietą, która ma zdrowy rozsądek. Obyś miał szczęście. Witam z Drohobycza.
Пані Інка має рацію. Досить давно живу в Польщі. Стосунки з поляками достатньо дружні. Час від часу (дуже рідко) чую від поляків про те, що Львів має бути повернений Польщі. В такому разі я їх питаю чому вони досі не їдуть із зброєю в напрямку кордону з Україною поговорити про це з українськими хлопцями . На цьому дурні балачки закінчуються. Не мусимо бути братами. Добрі сусіди - то цінніше.
@@ЯнҐандж Не завжди) сучасне розуміння націй - досить свіжа ідея. Для простоти ми говоримо про історію Польщі чи України (або Німеччини, Франції...) X, XII чи XVI століть, але треба розуміти, що тут багато спрощень, бо тоді люди не сприймали нації так, як сьогодні. І ми не знаємо, як будуть це сприймати через кілька століть))
@RudolfEminovici ви у мережу виходити аби просто вкотре наголосити, що фактично не існує жодного європейського народу, який міг би на основі свого етнічного розселення висувати претензії на суміжні території сусідніх держав?
Треба поважати міжнародне право. Треба поважати права людини і права народу,нації. Це і є демократія. Все таки Україно-російська війна, це війна між демократією і диктатурою, якщо глобальніше на це подивитися. Політична мапа світу ділиться на демократію і диктатуру(автортаризм). Демократія і диктатура не можуть разом співіснувати в епоху інформаційного суспільства,бо в них різні політичні і економічні моделі,які суперечать одна одній. Демократії і диктатури разом можуть існувати лише в ізоляції один від одного. Без ізоляції вони будуть завжди в конфлікті між собою де диктатури будуть намагатися знищити демократію. Тому мало насолоджуватися демократією,треба ще демократію захищати,демократія це не тільки права,але й обов'язки. Якщо з диктатурою все дуже просто,в диктатурі узурпації влади,відсутність свободи слова і свободи дії то з демократією все складніше. Бо демократія теж різна буває.Деякі види демократії можуть навіть конфліктувати один з одним. Наприклад,є ліберальна демократія в якій права людини стоять вище інших прав і є найвищою цінністю. А є націонал-демократія де права нації стоять вище ніж права людини. Україні потрібна саме націонал-демократія,бо ліберальна демократія для України це краще ніж диктатура,але це теж погано. Взагалі на Європейському континенті переважає націонал-демократія,а на Американському,Австралійському переважає ліберальна демократія. Це різні демократії, але вони обидва сьогодні мають об'єднатися проти диктатур. Планету треба ділити на демократію і диктатуру, і багато війн(можливо і більшість) які сьогодні відбуваються йдуть саме на цьому ґрунті протистояння.
demokracja to mit... to tylko symulacja w świecie totalitaryzmu... Ukraina nie jest demokracją... gdyby była demokracją to dlaczego nie szanuje praw pomordowanych bezbronnych Polaków??? to jest łamanie praw człowieka! a to już nie jest demokracja bo łamie się prawa człowieka... czym jest więc system polityczny na Ukrainie? oligarchia... totalitaryzm doprawiony nutą nazistowskiego banderyzmu obecnie... a może nie??? więc na co masz jako obywatel Ukrainy wpływ??? i dlaczego zawsze powiesz że władza jest winna a nie ty sam???
Як я довго чекала саме цього випуску! Моя родина по дідовій лінії була виселена з Надсяння під час операції "Вісла". На збори дали 15 хв, прадідового брата вбили при спробі опору. Прадід з жінкою, двома малими дітьми (одним з них був мій дідусь, йому було приблизно 5 років) та своїм батьком були виселені на Львівщину. Їх заселили в хату виселених поляків. Це трагедія обох народів. Недавно піднімала архіви з Перемишля, знайшла своє родинне прізвище аж до десятого покоління (1790-ті роки) в тому селі, звідки виселили моїх пра. Там і досі живе далека родина, одного разу ми з мамою їх відвідували. Вони спілкуються українською, навіть в церкві є богослужіння українською. Правда вже молодь переважно польськомовна, Україна справді робить небагато щоб підтримувати "українськість", а Польща, відповідно, активно полонізує... Село, до речі, лише за 4 км від кордону Краківець-Корчова
Ви типовий приклад українця, який не має уявлення навіть про історію власної родини. Під час операції «Вісла» в 1947 році відбулося переселення в межах Польщі. Якби хтось із вашої родини був переселений під час цієї операції, ви б сьогодні були польським громадянином. А ти - українка, яка публічно говорить дурниці, бо не знаєш навіть історії власної родини. І він плутає переселення між СРСР і ПНР у 1944-46 рр. з внутрішньою справою ПНР у 1947 р.
Ви типовий приклад українця, який не має уявлення навіть про історію власної родини. Під час операції «Вісла» в 1947 році відбулося переселення в межах Польщі. Якби хтось із вашої родини був переселений під час цієї операції, ви б сьогодні були польським громадянином. А ти - українка, яка публічно говорить дурниці, бо не знаєш навіть історії власної родини. І він плутає переселення між СРСР і ПНР у 1944-46 рр. з внутрішньою справою ПНР у 1947 р.
Під час операції «Вісла» в 1947 році відбулося переселення в межах Польщі. Якби хтось із вашої родини був переселений під час цієї операції, ви б сьогодні були польським громадянином. А ти - українка, яка публічно говорить дурниці, бо не знаєш навіть історії власної родини. І він плутає переселення між СРСР і ПНР у 1944-46 рр. з внутрішньою справою ПНР у 1947 р.
Недавно відвідав Марилрощину в Румунії. Теж чув, що там багато українців. Не зустрів жодного, хоча жив в селах, бо лазив по горах. Єдине - зустрів працівницю музею політичних вʼязнів у Сігеті, вона трохи говорила українською, бо мала бабцю гуцулку. Все. Розчинились і асимілювались.
Там і справді є багато українців але вони живуть у прикордонних до України районах а, Ви ймовірно були трохи далі де більшість українців вже давно асимілювали
Дякую за підняття діаспорних тем, які дуже важливі. Вперше з нею стикнулася на уроках географії, де пощастило з вчителькою, що вміє доступно пояснити й цікаві акценти поставити. Зокрема про походження сучасних кордонів України, коли села розділяли аби їх провести. До речі, була в Словаччині на пленері й досі пам'ятаю закладку-сувенір з замку "Тото матимете пам'ятку аби сі не забути". Словацькою було написано, але тлумачення було не потрібно. Підтримувати стосунки з етнічними українцями ближнього закордоння - важлива задача. Тим більше, що вони також по своєму докладаються до нашої культури. Наприклад, етнічна українська молодь з міста Ельблонг в 85-му створили перший пост-панк україномовний гурт "Оселедець" (про вплив польського радіо на ціле покоління наших виконавців і слухачів я мовчу, тут за мене багато хто краще розкаже)
Добрий вечір! Дякую за новий випуск, цікаво було б від вас почувати так би мовити історію Першої світової війни в Україні, про видатних постатей того періоду. Дякую!
Фелікс Редька, я бачила, твоі станд уп у бункері! Він був дуже веселим у страшні часи. 🙃 Грюнвальдська битва відбулася в 1410 році. Довідуємось, що з польського боку були поляки, литовці та платні воїни, тобто татари. А оскільки Велике князівство Литовське було переважно русинське, то з XVI ст їх почали називати українцями... Отже, можна сказати, що предки сучасних українців пліч-о-пліч із поляками перемогли прусів (предків сучасних німців) в одній із найбільших на той час європейських битв.
По-перше, пруси не мають нічого спільного з німцями, пруси - це балтське плем'я, яке було винищене і германізоване Тевтонським орденом. По дорозі в Грюнвальдській битві брали участь польські, молдавські, татарські війська і війська Великого князівства Литовського, а також найманці з Сілезії та Чехії. І це все.
@@mariuszlech9173dodaj że z powodu lenna po stronie krzyżackiej walczyli też polacy zobowiązani prawem wspomoc suwerena byli tez po stronie krzyzackiej tzw.goscie zakonni. wiele wiele innych rycerzy . Z krajów zachodnich. Król polski miał problem z Tatarami. Bo krzyżacy wskazywali że przy kłótni i walkach chrześcijan. Jeden jest pseudo chrześcijanom bo walczyl z pomocą tatarow. Starano się pomniejszyć ich rolę w walce. . Wojna z 1410 roku nie dala zwycięstwa pełnego ale byl to początek upadku. Już nie byli bogatym krajem .wojna osłabiła ich państwo gospodarczo. Cóż Malbork może to was zdziwi ale dłużej byl jako polskie miasto niż stolica krzyżaków.
"Prusowie -Prusy '' to naród Bałtycki taki jak Litwini i Łotysze . Z Niemcami ma ją tylko tyle wspólnego że zostali przez nich podbici , wybici a resztki zostały zgermanizowane .
Мені не подобаються ваші клікбейтні заголовки, невже не можна написати адекватно і чесно? Відчуття що це вплив Фелікса котрий постійно витягує не смішні, але небезпечні коментарі. Наше суспільство, і навколо так покалічено різноманітною пропагандою тож було би добре іноді мати історичний науковий погляд на речі
@@msheremetaвелика різниця, вони до речі теж говорять в якомусь подкасті про відмінність нашої нації і Їхнім населенням, ну і будуть дивитись добрих людей:)
Дякую панове за випуск про таких як я, я Надсанець та нащадок виселених у акції Вісла. У наші громаді сильна пам'ять хто ми є. У 1918 були 2 Лемівскі Республіки західня та про яку ви згадали але була ще східня яка боролась щоб бути частиною України. На Словаччині дальше живуть наші, але іх менше як колись бо була там силна Словакізаця, видно це коли дивитись спис населення скільки назвало себе Русинами а як багато Грекокатоликів.
Бразилія і Канада це канєшно добре але бачив карту розселеня українців 1920р і там є на території сучасних Південо Африканської республіки та Джибуті в Африці, в центральній Азії особливо сучасний Таджикистан, а сибір це як неяк Сірий Клин про нього взагалі якось мовчать тільки зелений згадують, та і поселеня біля каспійського моря це Жовтий клин також в нашому просторі відео кіт наплакав...
Дуже мені зайшло що у цьому випуски ви показали карту, і було би цікаво якщо в наступних випусках ви будете більше їх застосовувати, особливо в ході битв, чи етнографічні карти
Згадувати про українські землі в складі інших держав можна і треба,заради історичної справедливості,але всерйоз висувати якісь територіальні претензії іншим держав є неправильно. Тим більше не може держава порушувати кордони іншої держави силою.Якщо вже і змінювати кордони,то без сили,це має відбуватися згідно принципів ООН. Бо по-перше,вже є міжнародне право яке всі мають поважати. Якщо не будемо поважати міжнародне право і будемо згадувати про минулі території то весь світовий порядок взагалі зруйнується і почнеться багато війн по світу коли кожний буде згадувати свої історичні території. По-друге,український народ вже має власну державу і націю,тому висувати територіальні претензії український народ не має права,максимум він може бути національною меншиною в іншій державі. От якби український народ взагалі б не мав власної держави то тоді звичайно українці мали б право вимагати автономії або незалежності на своїх землях,тоді апелювати до історії було б правильно. Бездержавний народ який історично сформувався на певній території чи перший заселив її,такий народ вважається корінним народом і він має право на автономію чи взагалі на незалежність - це називається правом на національне самовизначення. До-речі,з приводу кримських татар,то вони є корінним народом України і я вважаю що ми повинні дати можливість кримським татарам самовизначитися і кримські татари самі повинні визначити чи хочуть вони бути в складі України чи хочуть назалежності. Якщо ми не дамо можливості кримським татарам самовизначитися то ми в кращому випадку будемо такими самими окупантами як іспанці в Каталонії. Я за те аби кожний корінний народ самовизначився. Я проти щоб держави порушували територіальну цілісність один одного, але якщо це всередині держави відбуваються дезінтеграційні процеси,якщо це всередині держави відбувається сепаратизм корінного народу то міжнародне право це ніде не забороняє.
А чому ж лише татарам? Чому не гагаузам? Грекам? Вірменам? Євреям? Їх не визнають корінними, коли ж вони компактно проживають у багатьох місцевостях протягом століть. А караїми та кримчаки? АР Крим не має права принаймні наразі на навіть автономний статус у складі України, відколи їхні очільники звинувачували українських військових під час захоплення Криму, що ті їм зброю не видали
Я багато разів бував в селі мілішівці це в Румунії ( по румунські мілішауць). Село велике декілька тисяч населення. Там всі люди по старше розмовляють українською мовою, а молодь ні. Я був на їх кладовищі Там 95 відсотків прізвиськ такі як в нас в чернівецькій області закінчюються на ук і юк.
Шановне панство! Булоб дуже цікаво послухати про взаємодію італійців та українців на протязі віків(а там є чого не мало якщо подивитись),та про українську діаспору в Італії (від Гоголя у Римі та Лесі Українки у Сан-Ремо та до феномену "заробітчанина" та "бадантє"😅). Доречі,я мешкаю у неподалік Віченці(Венето) і якщо зможу хоч чимось допомогти у записі такого подкасту,буде дуже радий! А пану Феліксу,хочу передати наганяй,бо "якого ху/кхм/біса жодного італійського міста нема у списку?!" Нас тут дохуя і залу десь у Падуї можна і знайти😁
Дякую за відео. Трохи оффтопу по фразі, що мене зачіпила. Знаю чувака, який ще до початку Криму звалив у США. Працював у кримському відділенні ГУРу. Не те, щоб він все знав достойменно, але його дупцю вже тоді щось турбувало. Цікавий підкаст, дякую ще раз. Але ж, хлопці, за отого, лисого, я не забув...
Ооой, у Словаччину була перша подорож за кордон у 90х ще😅 пам'ятаю шок від маркетів і бутіків, банкоматів та квітучих вуличок із музичними фонтанами у Кошиці ⛲ Через 2 тижні у Добра на озері Домаша ми говорили і словацького, і болгарською)
В Перемишлі жило 20% українського населення, тому це потужний центр української культури і заслуговує на повернення в "родную гавань". Ви що подуріли робити настільки провокативні відео? В Польщі, якщо хтось і згадує про Львів - то це лише маргінали і упороті націоналісти, і це при тому, що до 2 світової війни там була польська більшість.
to jest właśnie ruski świat... Polacy po odzyskaniu Lwowa w XIV wieku pozwolili żyć Rusinom a nawet ich elitom i nie zabronili wiary... po IIWŚ gdy Lwów zajęła sowiecka Ukraina wysiedlono i wymordowano niemal wszystkich Polaków... tak to wygląda i tym to jest... niczym szczególnym od Rosjan Ukraińcy się nie różnią... co widać na tym filmie... szukają jakiś bajek i tylko tych które im pasują! bo np. w ruskich a nie polskich kronikach napisano że to Ruś napadła na Polaków i odebrała im ziemie te ziemie które oni uważają za "etniczne" tak jak w całym ryskim świecie zawsze chodzi o etniczne ziemie... a wystarczy popatrzeć na zabytki! czyje to były domy? kto je zbudował? jak wygląda miasto? do jakiej cywilizacji należy??? Lwów to było miasto cywilizacji łacińskiej... Ruś to nie jest cywilizacja łacińska i takich miast nie budowała...
@@pawewalitos3505 dla nich to nie jest ważne... we Lwowie też Ukraińców prawie nie było... ważne że jakiś Ukrainiec kiedyś tam nasrał i skaził ziemie która magicznie staje się ich etniczną...
@@wielblad1344 Inna sprawa, że ziemia etniczna, choć to banderowska propaganda, bo te ziemie były wieloetniczne - ma powodować, że ziemie te powinny być ukraińskie, ale to tak nie działa. Inaczej USA byłoby indiańskie cha cha
@@pawewalitos3505Chyba nawet niema tyle . Ale tu mowa o historycznych danych , przy czym nie ma mowy o tym że było ich tyle bo Ukraińcy kłamią w kwestii Rusinów , których zaliczają do ''ukraińców '' .
@@meef3r русские украинцы один народ . Бандеровцы. и русские фашисты уничтожили школы библиотеки государственного языка республики Подкарпатская Русь .
Клікбейт правдивий як ніколи. Польща використовує та буде використовувати українців через їхню неосвіченность та жадібність. Мрія західної України це 12 годинні зміни в теплицях Польщі. І нічого нікому не треба
Писати таку назву, а потім сподіватися на "добро сильніше" - теж така собі логіка. Вони дійсно можуть у якийсь момент нами розчаруватися, як це вже було значною мірою у 2023 р., а чи потягнемо ми війну на Сході без їхньої підтримки? UPD: взагалі надзвичайно цікавий випуск. Бачу, що вас дивиться чимало поляків, сподіваюся, що вони дивляться не на назви/заголовки, а на зміст 😃
В польскій Вікі пише що перші поселення на території було ще в палеоліті, 981 завойоване Руським князем Володимиром і що Данило тільки переніс столицю в Холм з Галича. І 1387 повернувся в склад Польщі. Тобто що місто засноване було до Данила))))
Справа навіть не в тому, що написали в польській Вікіпедії. Справа в тому, що в усіх історичних архівах чітко стверджується, що зими так званої «Захоні України» культурно належали західним слов’янам аж до навали Русі. Усі археологічні артефакти до X століття пов’язані з лужицькою, вільбарською та пшеворською культурами, центром яких була Польща. Вся ця історія про «українськість» цих земель є результатом російських історичних підробок ХІХ століття, які українці сьогодні використовують у своєму шовіністичному імперіалістичному політичному наративі, який не має нічого спільного з історичними джерелами.
@@mariuszlech9173 ок, якщо у моєму місті, знайшли поселення трипільців, то це означає, що моєму місту 5000 років? Шовінізму вистачає і у поляків. З цим я стикаюсь також. Давно має бути спільна комісія з істориків, які б мали обговорити різні протиріччя. Щоб не було так, що в музеї «Тюрма на Лонського» польські туристи реготали з того, що там були масові вбивсятва. P.S. Сучасні кордони держав є незмінними і історія не повинна впливати на їх зміни.
@@mariuszlech9173 Etniczne ziemie ukraińskie to wymysł banderowskiej propagandy. Ziemie II RP rzadko były w 50% zamieszkałe przez Ukraińsców. To były ziemie wieloetniczne.
@@NotRealChandlerBing як його зруйнували на 95% а потім відновлювали, в нас найбільше замків в області. Можливо те як під час голодомору люди годували по збручу інших людей котрі були під гнітом московитів, можете спитати де фотографії супутника в Притули)))))
А що з українцями в Угорщині? Чи я пропустив цей випуск? Бо угорці зараз намагаються протиснути "захист" етнічних угорців в Україні, а що Україна може цьому протиставити в Угорщині?
Бандеровцы. и русские фашисты уничтожили школы библиотеки государственного языка республики Подкарпатская Русь . А школы венгров уничтожить никак . Поэтому и нервы .
I have visited Curitiba, the capital city of the state of Parana (Brazil). There are beautiful memorial parks of nations which colonized this state in the late 19. century. One of them is Ukrainian Memorial Park. Worth visiting.
За Угорщину варто сказати, що угорці дуже шовіністичні і всіх українців вони зробили мадяронами. Можна починати про греко-католицьку церкву Угорщини і її історію. Там багато про українців панонії
@@julialutsenko3568 на нас православных напали турки и хмельницкие . Взяли Мукачево Будапешт , обложили Вену . Мы в Ужгороде приняли унию 1646 , чтобы разгромить турок . И тогда хмельницкие побежали к царю . Совокупились 1654 . С 1654 русские украинцы один народ .
Цікаво, що поляки часто жартують про східну частину Польщі, кажучи, що вона бідніша, релігійніша та відсталіша. А десь у 2020 році була серія мемів про те, що президент Анджей Дуда «вирішує проблеми» і підписує документ, в якому віддає якусь територію нашому сусіду, і тоді всі проблеми в Польщі чарівним чином зникають, наприклад, був мем коли перші заражені Ковідом приїхали з Німеччини на захід від Польщі, що Анджей Дуда віддає те воєводство Німеччині і таким чином у нас у Польщі немає Ковіду ;). який він віддає воєводство з Перемишлем (бідний край) і завдяки цьому Польща стає статистично привабливішою XD І це був скандал! Українські організації образилися на цей мем, а офіційна влада Польщі навіть вибачилася за цей інтернет-жарт. XD Так ти кажеш "Русский город, русский город", а коли була така пропозиція, ти не хотів підключатися ;) Ви про це чули? 😀
@komikistoryk Так дивилася і результати анкети теж. Ви серйозно 20% за війну з Польщею? Навіщо давати голос людям з відхиленнями? Це псує наш імідж закордоном. Ось що собі подумають іноземці, що Українці це агресивна нація яка хоче відвоювати етнічні землі і 20%, 6% і 5 % є за цим. Ви некоректно сформулювали тему випуску: типу українські етнічні землі за кордоном і чи у звязку з цим можлива війна з сусідами. Ну нащо ж під таким кутом це представляти? Можна просто обговорити ці землі в нейтральному контексті наприклад культури, майбутнього розвитку, співпраці тощо, а не в контексті можливої війни. Бо це звучить як претензія на етнічні території. ПОПЕРЕДНІ ВАШІ ВИПУСКИ БУЛИ СУПЕР:) ДЕ ВИ ОБГОВОРЮЄТЕ ІСТОРІЮ СУСІДНІХ ДЕРЖАВ НЕЙТРАЛЬНО БЕЗ НІЯКИХ ПІДТЕКСТІВ. Так треба було зробити і цим разом. Бо як на мене відеоматеріал плюс опитування дає поживу всяким екстремістам та ультра націоналістам та змахує на спробу освоювати населення з можливістю нової війни на заході держави. А спростування що Ви особисто не є за ревізією кордонів прозвучало аж в кінці відео а не на початку щоб було ясно.
@@zbigniewrosiak9692 поляки построили диверсионный центр "белый слон". И нападали на Чехословакию . Для этого набирали в Галиции украйинцов граждан Польщи
@@tomasz.s.1 pojęcie ziemi etnicznej funkcjonuje tylko w ruskim świecie... jak jakiś ruski gdzieś nasra to ta ziemia staje się etniczna hehehe nie jest ważne jak tam się znalazł ale że tam był...
Варто було згадати і місто Волинь, яке було столицею племінного союзу Волинян, Бужан, Дулібів. Володимир Святославич зруйнував його і заснував свій укріплений центр
Це зараз смішно прозвучить, але ще до 22-ого року, мені поляки в Пшемишлі розповідали, що вони бояться, що Україна захоче повернути собі цю територію і на цей випадок у них у місті заховані по будівлях війська спеціального призначення)
Вчора зранку до ночі слухала польські політичні новини.Інфо.Так,як зараз за нас просить Польща,ще б всі просили.Пoльща є не першою в ЄС,в NATO,вони самі бояться війни,і ні за які території мови немає.Давайте зосередимося на головному.
Ге́тьма́н[1][2] (від нім. Hauptmann, чеськ. hejtman - урядник, пол. hetman - командувач[3]) - назва урядників, вищих воєначальників та голів держав у таких державних і військово-державних утвореннях, як гуситська Чехія, Велике князівство Литовське, Руське і Жемайтійське, Королівство Польське, Річ Посполита, Козацька держава (Гетьманщина), Військо Запорозьке та Українська Держава Павла Скоропадського.
Ота́ман - провідник, керівник, начальник, командир, вождь. В українській історії це був носій владних повноважень - у різний час різних категорій (найчастіше у війську). Одна з перших згадок про це слово (у формі «атаман») міститься у повідомленні про битву під Синіми Водами, коли Подніпров'я було визволено з-під влади Орди і потрапило під руку Литви. Чітко видно зв'язок цього поняття з суспільним порядком Подніпров'я (України) часів Татарщини (Золотої Орди), Держави Війська татар-степовиків.
@@6789Oleh ну поняття гетьман мало різне значення залежно від доби. Все ж перше його значення це очільник війська (згадайте ВКЛ де теж були гетьмани). Лише потім і лише в українській історії це став термін для позначення очільника держави (для порівняння чеське слово hejtman означає очільників краю (наш голова облдержадміністрації)) і таке значення (очільника регіону) воно у них має з щонайменше століття 18))
Була в Польщі в 20році. Враження залишились жахливі. Українці працюють за гіршими умовами лише за національностю. Жахливе ставлення і керівництва і співробітників поляків. Фауреція Легниця
Було б добре якби ми хоча б якось фінансували українські громадські організації на етнічних територіях, можливо якби ми це робили то ситуація із українською національною ідентичністю там була б значно краща
Євген, ви не праві щодо Угорщині. На північному сході цієї країни цілий регіон греко-католиків, котрі раніше іменували себе русинами, або карпато-русинами. Саме щодо асиміляції оцих етнічних українців мені хотілось би від вас почути, бо методи асиміляції там були жорсткі. Українцям і чимало заборонялось, і всіми методами їх намагались "перевчити" в угорців.
В Киïв приïжджали дiти украïнського походження з Перемишля, то вчитель контролював щоб вони розмовляли iдеальною мовою. Ïм за слово шо робили зауваження, треба було казати що.
Nie wszyscy Lemkowie chcieli byc z rosja. Wioski poludniowo wschodniej Lemkiwszczyny chcialy przylaczyc sie do Zachodniej Ukrainskiej Republiki.To byly wioski gdzie byly cerkwie grekokatolickie, gdzie ludzie mówili I pisali po ukrainsku, gdzie napisy na grobnych plytach na cmentarzu byly napisane po ukrainsku. Ci ludzie nie dali sie przekupic rosyjskiej propagandzie.
Не розумію сенсу цього ролика. Не туди дивіться шановні. Ви зібралися воювати з Європою за Велику Україну? Потім не дивуйтеся чому відносини між Україною та нашими близькими західними сусідами м'яко кажучи охолонюють. Деякі, наприклад румуни, також можуть розповісти, що Буковина і Буджак споконвічно румунські землі. Може вистачить нісенітницею займатися і страждати минулим як русня, а будувати Європейське майбутнє з нашими близькими сусідами, якщо, звичайно, ми хочемо бути в Європі, а не в рашкі.
Знаете ли вы, историк, откуда взялся термин «Лахи» для обозначения поляков? Почему венгры до сих пор называют поляков Лендами ("lengyelek")? Так русины называли западнославянское племя Лендзян. В их земли входили бассейны рек верхнего и частично среднего Буга и верхнего Сана. Весьма вероятно, что ареалы расселения Лендзин доходили до района верхнего Днестра, о чем свидетельствуют найденные здесь архаичные, западнославянские названия рек и некоторых городов. Некоторые историки утверждают, что Лендзяне могло охватывать территории на Стыре и между Бугом и Припятью. В 1070-х годах территория Лендзян после ее слияния с вновь созданным государственным образованием Мешко I вошла в состав Польского государства. В 981 году территория Лендзян были завоевани Киевской Русью - после того, как русский князь Владимир занял Червенские замки, принадлежавшие Польше. Территория Лендзянь была возвращена в 1018 году Болеславом Храбрым во время его возвращения из Киевской экспедиции. Русинский летописец Нестор пишет, что произошло дальше в 1031 году: "В тот год Ярослав и Мстислав собрали много войск, пошли на Лахи и снова захватили города Червеня. И они завоевали землю Лахов, и унесли много Лахов, и разделили их между собой. А Ярослав заточил своих." (Читал ли украинский историк русинского летописца Нестора? Историк должен проверить источники.) В 1030 году войска русского рода Рюриковичей заняли Белз, а в следующем году, в результате экспедиции Ярослава Мудрого и Харальда III, другие крепости Лаха до Сана. Поляки ненадолго вернули себе эти территории во время правления короля Болеслава Щедрого (1077-1086), после чего они попали под власть русинских князей, особенно Галицких и Владимирских. После смерти князя Романа Галицкого в битве при Завичосте ими временно управлял король Венгрии Андрей II, а затем князь и король Руси Даниил Галицкий и его преемники из рода Романовичей. В 1256-1340 годах произошла зависимость этих территорий от Золотой Орды. Под властью Руси жители территории Лендзян были полностью русинскими (были рутинизированы). Оно началось в 1031 году с переселения Ярославом Мудрым значительной части лендзянского населения к реке Рось на Днепре (где они долгое время сохраняли свою этническую идентичность). Разрушающее влияние имела и деятельность Православной Церкви в Киевской митрополии. Однако самым сильным рутенизирующим фактором была непрерывная и интенсивная иммиграция восточнославянского населения, спасавшегося от татарских нашествий и постоянных гражданских войн, угнетающих Русь, в относительно безопасные районы Лендзяна. После отравления русскими боярами последнего из галицко-волынских князей Болеслава Георгия II в 1340 году эти земли благодаря восточной политике Казимира Великого снова были включены в состав Польши, но до 1387 года были предметом войн. и политическое соперничество между Польшей, Литвой и Венгрией, и, наконец, в 1387 году оно было разделено между Польшей (Червенска Русь) и Литвой (Волынь). Поэтому якобы «вечными украинскими землями» были земли Лендзин, разграбленные русинами. Украинские историки, как обычно, занимаются пропагандой.
На рахунок Угорщини і українців в ній. Так, Берегово на 90% це угорці, тут питань нема. Але є на цю тему відео у братів Капранових, точно не пам'ятаю. Так от офіційна статистика самої ж Угорщини гласить, що в північно східних регіонах досить компактно проживає 300+ тисяч греко-католиків. Звідки вони там взялись, зрозуміло. Справа в тому, що мадярам вдалося зробити те, чого не вдалось іншим нашим сусідам, майже повністю асимілювати тодішніх русинів. Так от, є спеціальний термін "мадярони", загугліть, кому цікаво. Так от, підсумовуючи, на суміжних з Україною землях маємо 300+ тисяч угорців греко-католиків українського походження, тих самих мадяронів, повністю асимільованих в угорське суспільство, єдине, що їх досі виділяє це греко-католицька церква, та навіть зовнішній вигляд храмів та церков які вони вдвідують
ви будете здивовані ,але і сьогодні в перемишлі живуть українці, так , вони громадяни Польщі , але окрім польської вони говорять українською так саме як ми з вами
В мене до вас хлопці одне прохання, зробіть інтерв'ю з пересічними громадянами всіх наших регіонів, не опитування а інтерв'ю на мові яка там переважає, щоб ми мали уявлення про контент в цих областях
Місцем коронації «Данила Халицького» був Краків, оскільки за звичаєм коронації король мав бути коронований у єпархіальному соборі. Так і сталося, і під час коронації він прийняв владу римського папства і зобов’язався повернути захоплені у Польщі землі, що й зробив. І всі документи в Польщі це підтверджують. Ваша примітивна брехня виглядає ще смішніше.
go.upg.ua/m/social - нарешті UPG!
fca.ua/felix-redka-europe/ - квитки на європейські концерти Фелікса
мейк юкрейн грейт егейн!
в нас ще є жовтий та сірий клин
Ukrainian lands ...heeheheh this country never existed ehehehehehehehehgood luck 🤡
Останки нашого короля треба знайти і перепоховати. З почестями.
@@oleksandrvdovenko1121 ok 🤡
@@kanclerz9045 класне фото. 👍. К..цап?
Bardzo ciekawe i interesujące :) Pozdrawiam! Do Lwowa zawsze chętnie przyjadę popatrzeć na historię. Ważne co jest teraz a nie co było dawno temu :)
В Свиднику-Словаччина є прекрасний музей української культури. Жодної підтримки з боку нашої держави вони не мають, але там працюють прекрасні люди. Зараз турфірма зі Львова організовує тури в Словаччину і ми були в Свиднику.
Дивився ваш випуск про історію Польщі як Полка. Він був чудовий! Лише чорна історія 20-го століття була залишена поза увагою. Решта представлено як у Польщі. Зараз я спробую зрозуміти якомога більше з цього епізоду. Всього Вам найкращого! Запрошують до Польщі! :)❤
Дякую за вашу роботу, це дуже потрібно. Тепер мені легше розмовляти з поляками, за чарочкою
Я Полька, будь ласка, вибачте помилки)
Знаю, що рідко буває щось чорно-біле і просте, як у польських, українських і, мабуть, будь-яких шкільних підручниках.
Я легко можу розмовляти про історію Львова, Перемишля чи Волині. Але мене трохи смішить те, що нібито "польські заяви" про польський Львів деякі люди сприймають серйозно (а це якісь інтернетові дурні кометари), а я вже багато разів чула про "український Перемишль" чи Хелм... і мені не спадає на думку сприймати це серйозно...))
Я знаю, що титули повинні привертати увагу, але я б краще послухала про історію тих чи інших земель, ніж про "польський Львів" чи "український Перемишль". Особливо, коли мова про часи, в якіх Українців і Поляків ще фактично не існувало)
дякую за ваш коментар. повністю з вами згідна. хлопці дуже низько на такій темі хайпити і ставити клікбейтний заголовок до відео...
Поляки і українці були і будуть завжди. Відсутність держності від 1796р по 1918р - суцільна боротьба за незалежність.
*НАША СПРАВА* =
IV RZECZPOSPOLITA UNIJA SLOVJANSKICH A BALTSKYCH HARODIV PROTY PARASCHI
Шановна Інка, головне зберігати здоровий глузд. Об'єднання Польщі і України стане вирішальним для усіх конфліктів в Європі і нівелює вплив москалів. Але цього ніколи не буде. Ви є жінка із здоровим глуздом. Нехай вам щастить. Привіт з Дрогобича.
Droga Inko, najważniejsze to zachować zdrowy rozsądek. Zjednoczenie Polski i Ukrainy będzie decydujące dla wszystkich konfliktów w Europie i zneutralizuje wpływy Moskali. Ale to nigdy się nie stanie. Jesteś kobietą, która ma zdrowy rozsądek. Obyś miał szczęście. Witam z Drohobycza.
Пані Інка має рацію. Досить давно живу в Польщі. Стосунки з поляками достатньо дружні. Час від часу (дуже рідко) чую від поляків про те, що Львів має бути повернений Польщі. В такому разі я їх питаю чому вони досі не їдуть із зброєю в напрямку кордону з Україною поговорити про це з українськими хлопцями . На цьому дурні балачки закінчуються. Не мусимо бути братами. Добрі сусіди - то цінніше.
@@ЯнҐандж Не завжди) сучасне розуміння націй - досить свіжа ідея. Для простоти ми говоримо про історію Польщі чи України (або Німеччини, Франції...) X, XII чи XVI століть, але треба розуміти, що тут багато спрощень, бо тоді люди не сприймали нації так, як сьогодні. І ми не знаємо, як будуть це сприймати через кілька століть))
дякую Вам
Ви неймовірно важливі теми піднімаєте та розповідаєте нам історію Українського народу 🌏🙏🌈
Було цікаво послухати і дізнатися більше про наше сусідство з іншими країнами. Дякую за вашу працю❤
Дякую вам за вашу роботу, рада що є такі ініціативні люди
Як завжди дуже цікаво і повчально. Дякую за вашу роботу.
приходьте на концерти в Європі і друзів приводьте, буду займатися експропріацією Вашого сміху і грошей на користь армії 💀
Фелікс Редька збирає гроші в Європі аби фінансувати експансію України на Захід. Панятна.
Ну ви хоч в інтернетах не душніть(
@RudolfEminovici ви у мережу виходити аби просто вкотре наголосити, що фактично не існує жодного європейського народу, який міг би на основі свого етнічного розселення висувати претензії на суміжні території сусідніх держав?
@RudolfEminovici канадський клен і наша калина як одна родина (ідея про сецесію канадських українців взята до уваги :) )
@RudolfEminovici це в якому місці на цих земля українців мало розкажіть будь ласка ?
Дякую за дуже цікавий випуск! Люблю цей канал, бажаю успіхів, хлопці❣️
Треба поважати міжнародне право. Треба поважати права людини і права народу,нації. Це і є демократія.
Все таки Україно-російська війна, це війна між демократією і диктатурою, якщо глобальніше на це подивитися. Політична мапа світу ділиться на демократію і диктатуру(автортаризм). Демократія і диктатура не можуть разом співіснувати в епоху інформаційного суспільства,бо в них різні політичні і економічні моделі,які суперечать одна одній. Демократії і диктатури разом можуть існувати лише в ізоляції один від одного. Без ізоляції вони будуть завжди в конфлікті між собою де диктатури будуть намагатися знищити демократію. Тому мало насолоджуватися демократією,треба ще демократію захищати,демократія це не тільки права,але й обов'язки. Якщо з диктатурою все дуже просто,в диктатурі узурпації влади,відсутність свободи слова і свободи дії то з демократією все складніше. Бо демократія теж різна буває.Деякі види демократії можуть навіть конфліктувати один з одним. Наприклад,є ліберальна демократія в якій права людини стоять вище інших прав і є найвищою цінністю. А є націонал-демократія де права нації стоять вище ніж права людини. Україні потрібна саме націонал-демократія,бо ліберальна демократія для України це краще ніж диктатура,але це теж погано. Взагалі на Європейському континенті переважає націонал-демократія,а на Американському,Австралійському переважає ліберальна демократія. Це різні демократії, але вони обидва сьогодні мають об'єднатися проти диктатур. Планету треба ділити на демократію і диктатуру, і багато війн(можливо і більшість) які сьогодні відбуваються йдуть саме на цьому ґрунті протистояння.
Ти де в нас демократію побачив? її вже давно нема
@@dpower14ти в тому щось тямиш?
Демократія - ідеологія, яка знищить нашу Україну
Це битва ДОСААФУ з ОСАВІАХІМОМ.
demokracja to mit... to tylko symulacja w świecie totalitaryzmu... Ukraina nie jest demokracją... gdyby była demokracją to dlaczego nie szanuje praw pomordowanych bezbronnych Polaków??? to jest łamanie praw człowieka! a to już nie jest demokracja bo łamie się prawa człowieka... czym jest więc system polityczny na Ukrainie? oligarchia... totalitaryzm doprawiony nutą nazistowskiego banderyzmu obecnie... a może nie??? więc na co masz jako obywatel Ukrainy wpływ??? i dlaczego zawsze powiesz że władza jest winna a nie ty sam???
Як я довго чекала саме цього випуску!
Моя родина по дідовій лінії була виселена з Надсяння під час операції "Вісла". На збори дали 15 хв, прадідового брата вбили при спробі опору. Прадід з жінкою, двома малими дітьми (одним з них був мій дідусь, йому було приблизно 5 років) та своїм батьком були виселені на Львівщину. Їх заселили в хату виселених поляків. Це трагедія обох народів. Недавно піднімала архіви з Перемишля, знайшла своє родинне прізвище аж до десятого покоління (1790-ті роки) в тому селі, звідки виселили моїх пра.
Там і досі живе далека родина, одного разу ми з мамою їх відвідували. Вони спілкуються українською, навіть в церкві є богослужіння українською. Правда вже молодь переважно польськомовна, Україна справді робить небагато щоб підтримувати "українськість", а Польща, відповідно, активно полонізує...
Село, до речі, лише за 4 км від кордону Краківець-Корчова
To nie była operacja Wisła.
Ви типовий приклад українця, який не має уявлення навіть про історію власної родини. Під час операції «Вісла» в 1947 році відбулося переселення в межах Польщі. Якби хтось із вашої родини був переселений під час цієї операції, ви б сьогодні були польським громадянином. А ти - українка, яка публічно говорить дурниці, бо не знаєш навіть історії власної родини. І він плутає переселення між СРСР і ПНР у 1944-46 рр. з внутрішньою справою ПНР у 1947 р.
Ви типовий приклад українця, який не має уявлення навіть про історію власної родини. Під час операції «Вісла» в 1947 році відбулося переселення в межах Польщі. Якби хтось із вашої родини був переселений під час цієї операції, ви б сьогодні були польським громадянином. А ти - українка, яка публічно говорить дурниці, бо не знаєш навіть історії власної родини. І він плутає переселення між СРСР і ПНР у 1944-46 рр. з внутрішньою справою ПНР у 1947 р.
Під час операції «Вісла» в 1947 році відбулося переселення в межах Польщі. Якби хтось із вашої родини був переселений під час цієї операції, ви б сьогодні були польським громадянином. А ти - українка, яка публічно говорить дурниці, бо не знаєш навіть історії власної родини. І він плутає переселення між СРСР і ПНР у 1944-46 рр. з внутрішньою справою ПНР у 1947 р.
Але ви кажете про полонізацію, а в свою чергу в Польщі є українські школи, які ніхто не закриває
Хлопці, дуже цікаво, слухала на " одному подиху"❤, дякую за Вашу працю і надхнену , невпинну працю
Дякую хлопці за кропотливу працю
Недавно відвідав Марилрощину в Румунії. Теж чув, що там багато українців. Не зустрів жодного, хоча жив в селах, бо лазив по горах. Єдине - зустрів працівницю музею політичних вʼязнів у Сігеті, вона трохи говорила українською, бо мала бабцю гуцулку. Все. Розчинились і асимілювались.
Там і справді є багато українців але вони живуть у прикордонних до України районах а, Ви ймовірно були трохи далі де більшість українців вже давно асимілювали
Дякую за підняття діаспорних тем, які дуже важливі. Вперше з нею стикнулася на уроках географії, де пощастило з вчителькою, що вміє доступно пояснити й цікаві акценти поставити. Зокрема про походження сучасних кордонів України, коли села розділяли аби їх провести. До речі, була в Словаччині на пленері й досі пам'ятаю закладку-сувенір з замку "Тото матимете пам'ятку аби сі не забути". Словацькою було написано, але тлумачення було не потрібно. Підтримувати стосунки з етнічними українцями ближнього закордоння - важлива задача. Тим більше, що вони також по своєму докладаються до нашої культури. Наприклад, етнічна українська молодь з міста Ельблонг в 85-му створили перший пост-панк україномовний гурт "Оселедець" (про вплив польського радіо на ціле покоління наших виконавців і слухачів я мовчу, тут за мене багато хто краще розкаже)
Добрий вечір! Дякую за новий випуск, цікаво було б від вас почувати так би мовити історію Першої світової війни в Україні, про видатних постатей того періоду. Дякую!
Йой, я в першій тисячі переглядів... Хдопці, лякую за випуск!
Фелікс Редька, я бачила, твоі станд уп у бункері! Він був дуже веселим у страшні часи. 🙃
Грюнвальдська битва відбулася в 1410 році. Довідуємось, що з польського боку були поляки, литовці та платні воїни, тобто татари. А оскільки Велике князівство Литовське було переважно русинське, то з XVI ст
їх почали називати українцями...
Отже, можна сказати, що предки сучасних українців пліч-о-пліч із поляками перемогли прусів (предків сучасних німців) в одній із найбільших на той час європейських битв.
По-перше, пруси не мають нічого спільного з німцями, пруси - це балтське плем'я, яке було винищене і германізоване Тевтонським орденом. По дорозі в Грюнвальдській битві брали участь польські, молдавські, татарські війська і війська Великого князівства Литовського, а також найманці з Сілезії та Чехії. І це все.
@@mariuszlech9173dodaj że z powodu lenna po stronie krzyżackiej walczyli też polacy zobowiązani prawem wspomoc suwerena byli tez po stronie krzyzackiej tzw.goscie zakonni. wiele wiele innych rycerzy . Z krajów zachodnich. Król polski miał problem z Tatarami. Bo krzyżacy wskazywali że przy kłótni i walkach chrześcijan. Jeden jest pseudo chrześcijanom bo walczyl z pomocą tatarow. Starano się pomniejszyć ich rolę w walce. . Wojna z 1410 roku nie dala zwycięstwa pełnego ale byl to początek upadku. Już nie byli bogatym krajem .wojna osłabiła ich państwo gospodarczo. Cóż Malbork może to was zdziwi ale dłużej byl jako polskie miasto niż stolica krzyżaków.
Wszystko pomieszałeś. Prusowie, to ewentualnie mogli Królestwu pomagać przeciwko Krzyżakom.
"Prusowie -Prusy '' to naród Bałtycki taki jak Litwini i Łotysze . Z Niemcami ma ją tylko tyle wspólnego że zostali przez nich podbici , wybici a resztki zostały zgermanizowane .
Мудрі хлопці, нема що казати. Велика подяка Вам, Панове! 💙💛
Дякую за чудовий випуск❤ цікаво як завжди
Мені не подобаються ваші клікбейтні заголовки, невже не можна написати адекватно і чесно? Відчуття що це вплив Фелікса котрий постійно витягує не смішні, але небезпечні коментарі. Наше суспільство, і навколо так покалічено різноманітною пропагандою тож було би добре іноді мати історичний науковий погляд на речі
То здається тільки про останні два відео, але загалом погоджуюсь, що тенденція така собі
Якщо це клікбейтне не буде, то люди підуть дивитися клікбейтне відео агентів і фсбшників, і будуть їм вірити
@@ericriaboi5731 якщо використовувати їх методи та підходи, тоді яка буде різниця між нами?
@@msheremetaвелика різниця, вони до речі теж говорять в якомусь подкасті про відмінність нашої нації і Їхнім населенням, ну і будуть дивитись добрих людей:)
Та буває таке, з назвами не вгадують, не попадають - і відоси не залітають
Дякую панове за випуск про таких як я, я Надсанець та нащадок виселених у акції Вісла. У наші громаді сильна пам'ять хто ми є. У 1918 були 2 Лемівскі Республіки західня та про яку ви згадали але була ще східня яка боролась щоб бути частиною України. На Словаччині дальше живуть наші, але іх менше як колись бо була там силна Словакізаця, видно це коли дивитись спис населення скільки назвало себе Русинами а як багато Грекокатоликів.
mylisz pojęcia , właśnie rusini to ukraińcy i większość z nich jest grekokatolikami.
Новий випуск, супер!
Щиро дякую за працю🇺🇦🇺🇦🇺🇦🇺🇦🇺🇦🇺🇦🇺🇦
Бразилія і Канада це канєшно добре але бачив карту розселеня українців 1920р і там є на території сучасних Південо Африканської республіки та Джибуті в Африці, в центральній Азії особливо сучасний Таджикистан, а сибір це як неяк Сірий Клин про нього взагалі якось мовчать тільки зелений згадують, та і поселеня біля каспійського моря це Жовтий клин також в нашому просторі відео кіт наплакав...
Дуже мені зайшло що у цьому випуски ви показали карту, і було би цікаво якщо в наступних випусках ви будете більше їх застосовувати, особливо в ході битв, чи етнографічні карти
Дякую вам за цікавий контент.
Згадувати про українські землі в складі інших держав можна і треба,заради історичної справедливості,але всерйоз висувати якісь територіальні претензії іншим держав є неправильно. Тим більше не може держава порушувати кордони іншої держави силою.Якщо вже і змінювати кордони,то без сили,це має відбуватися згідно принципів ООН. Бо по-перше,вже є міжнародне право яке всі мають поважати. Якщо не будемо поважати міжнародне право і будемо згадувати про минулі території то весь світовий порядок взагалі зруйнується і почнеться багато війн по світу коли кожний буде згадувати свої історичні території.
По-друге,український народ вже має власну державу і націю,тому висувати територіальні претензії український народ не має права,максимум він може бути національною меншиною в іншій державі. От якби український народ взагалі б не мав власної держави то тоді звичайно українці мали б право вимагати автономії або незалежності на своїх землях,тоді апелювати до історії було б правильно. Бездержавний народ який історично сформувався на певній території чи перший заселив її,такий народ вважається корінним народом і він має право на автономію чи взагалі на незалежність - це називається правом на національне самовизначення.
До-речі,з приводу кримських татар,то вони є корінним народом України і я вважаю що ми повинні дати можливість кримським татарам самовизначитися і кримські татари самі повинні визначити чи хочуть вони бути в складі України чи хочуть назалежності. Якщо ми не дамо можливості кримським татарам самовизначитися то ми в кращому випадку будемо такими самими окупантами як іспанці в Каталонії.
Я за те аби кожний корінний народ самовизначився.
Я проти щоб держави порушували територіальну цілісність один одного, але якщо це всередині держави відбуваються дезінтеграційні процеси,якщо це всередині держави відбувається сепаратизм корінного народу то міжнародне право це ніде не забороняє.
А куди з Криму українців і росіян подінеш?🤔
Не меліть дурниць!!!!!!!!Українці в Криму так само ,як і татари! корінні!!!!!!
@@aedfindliath5147 нікуди
В Криму вони є національними меншинами
@@hannapohana1041 татари якраз у Криму були меншістю, узагалі
А чому ж лише татарам? Чому не гагаузам? Грекам? Вірменам? Євреям? Їх не визнають корінними, коли ж вони компактно проживають у багатьох місцевостях протягом століть. А караїми та кримчаки? АР Крим не має права принаймні наразі на навіть автономний статус у складі України, відколи їхні очільники звинувачували українських військових під час захоплення Криму, що ті їм зброю не видали
Дуже важлива робота🤝🤝🤝
świetny znawca historii - bitwa pod Grunwaldem w roku 1412, ze śmiecu można pęknąć 😁
Нам чужого не треба - спочатку своє повернути!
Як шо ми в Євросоюзі, то то наше спільне!
@@vadizett359 Ми ще не в Євросоюзі 🤷
Це не чуже, це наше, українське.
@@VIRET0 Wszystko co sobie kupisz będzie twoje :)
@@VIRET0не неси дурні. Два метри твоїми будуть на вічно.
Коли Сірий та Жовтий клин?
Я багато разів бував в селі мілішівці це в Румунії ( по румунські мілішауць). Село велике декілька тисяч населення. Там всі люди по старше розмовляють українською мовою, а молодь ні. Я був на їх кладовищі Там 95 відсотків прізвиськ такі як в нас в чернівецькій області закінчюються на ук і юк.
Бо в деяких районах все більше починає жити етнічних румунів, котрі живуть у румуномовній бульбашці і не знають української.
дуже цікаво дякую!
Шановне панство! Булоб дуже цікаво послухати про взаємодію італійців та українців на протязі віків(а там є чого не мало якщо подивитись),та про українську діаспору в Італії (від Гоголя у Римі та Лесі Українки у Сан-Ремо та до феномену "заробітчанина" та "бадантє"😅). Доречі,я мешкаю у неподалік Віченці(Венето) і якщо зможу хоч чимось допомогти у записі такого подкасту,буде дуже радий! А пану Феліксу,хочу передати наганяй,бо "якого ху/кхм/біса жодного італійського міста нема у списку?!" Нас тут дохуя і залу десь у Падуї можна і знайти😁
дякую за відео, вподобайка та й коментар для популяризації контенту
Слава Україні!
Цікава розмова.
Дякую.
👍
Почитайте оповідання І. Нечуй-Левицького «в Карпатах». Там про останні поселення Русі України в Польщі та Словаччині. Дуже атмосферне
Битва під Грюнвальдом - 1410 рік 😎
Z nich takie historyki jak z koziej dupy trąba .
Дуже чекаю блог про Августина Волошина який проголошував незалежність України
Дякую за відео. Трохи оффтопу по фразі, що мене зачіпила. Знаю чувака, який ще до початку Криму звалив у США. Працював у кримському відділенні ГУРу. Не те, щоб він все знав достойменно, але його дупцю вже тоді щось турбувало.
Цікавий підкаст, дякую ще раз. Але ж, хлопці, за отого, лисого, я не забув...
Лисий тебе бентежив, а мудак Яневський ні?🤔
Ооой, у Словаччину була перша подорож за кордон у 90х ще😅 пам'ятаю шок від маркетів і бутіків, банкоматів та квітучих вуличок із музичними фонтанами у Кошиці ⛲
Через 2 тижні у Добра на озері Домаша ми говорили і словацького, і болгарською)
26:02 - Кіншаса - Браззавіль ще є навпроти на річці Конго (між реп. Конго і д.р. Конго).
В Перемишлі жило 20% українського населення, тому це потужний центр української культури і заслуговує на повернення в "родную гавань".
Ви що подуріли робити настільки провокативні відео?
В Польщі, якщо хтось і згадує про Львів - то це лише маргінали і упороті націоналісти, і це при тому, що до 2 світової війни там була польська більшість.
to jest właśnie ruski świat... Polacy po odzyskaniu Lwowa w XIV wieku pozwolili żyć Rusinom a nawet ich elitom i nie zabronili wiary... po IIWŚ gdy Lwów zajęła sowiecka Ukraina wysiedlono i wymordowano niemal wszystkich Polaków... tak to wygląda i tym to jest... niczym szczególnym od Rosjan Ukraińcy się nie różnią... co widać na tym filmie... szukają jakiś bajek i tylko tych które im pasują! bo np. w ruskich a nie polskich kronikach napisano że to Ruś napadła na Polaków i odebrała im ziemie te ziemie które oni uważają za "etniczne" tak jak w całym ryskim świecie zawsze chodzi o etniczne ziemie... a wystarczy popatrzeć na zabytki! czyje to były domy? kto je zbudował? jak wygląda miasto? do jakiej cywilizacji należy??? Lwów to było miasto cywilizacji łacińskiej... Ruś to nie jest cywilizacja łacińska i takich miast nie budowała...
W Przemyślu jest może maks 6% Ukraińców
@@pawewalitos3505 dla nich to nie jest ważne... we Lwowie też Ukraińców prawie nie było... ważne że jakiś Ukrainiec kiedyś tam nasrał i skaził ziemie która magicznie staje się ich etniczną...
@@wielblad1344 Inna sprawa, że ziemia etniczna, choć to banderowska propaganda, bo te ziemie były wieloetniczne - ma powodować, że ziemie te powinny być ukraińskie, ale to tak nie działa. Inaczej USA byłoby indiańskie cha cha
@@pawewalitos3505Chyba nawet niema tyle . Ale tu mowa o historycznych danych , przy czym nie ma mowy o tym że było ich tyle bo Ukraińcy kłamią w kwestii Rusinów , których zaliczają do ''ukraińców '' .
Битва під Грунвальдом була в 1410 році а не в 1412
Ви найкращі мужики просто
На Волині найсправжніші українці, і це я😂😂😂😂😂
Тупэ дурнэ и очі сині
Цэ мабуть хлопэць із волині
Слышал от студентов в Львове , сам я из Мукачево и русские украинцы один народ
@@СракакобілаКазак забув додати "живу в угорщине и вболеваю за россоссиссию"
@@meef3r русские украинцы один народ . Бандеровцы. и русские фашисты уничтожили школы библиотеки государственного языка республики Подкарпатская Русь .
Шостка, Тису знав з дитинства, бо в діда була моторка "Тиса". Ох і наслухався я про неї 😂😂
Боже як цікаво , в мене екстаз
Йой, пару хвилин тому Štefan Štec виклав пісню Карпати і я.
Księżyc też jest ukraiński.
На відео про Придністровʼя запросіть корчинського він там був шарить)
Historycy z bożej łaski.
Дякуємо за відео! Хай квітне україномовний ютуб і Україна 🇺🇦🇺🇦💪💪❤️
Клікбейт правдивий як ніколи. Польща використовує та буде використовувати українців через їхню неосвіченность та жадібність. Мрія західної України це 12 годинні зміни в теплицях Польщі. І нічого нікому не треба
Про Тису - так є жеж пісня про небажання іти до війська, "плине кача по Тисні"
Писати таку назву, а потім сподіватися на "добро сильніше" - теж така собі логіка. Вони дійсно можуть у якийсь момент нами розчаруватися, як це вже було значною мірою у 2023 р., а чи потягнемо ми війну на Сході без їхньої підтримки?
UPD: взагалі надзвичайно цікавий випуск. Бачу, що вас дивиться чимало поляків, сподіваюся, що вони дивляться не на назви/заголовки, а на зміст 😃
В мене прабабушка з Придністровья родом прізвище Гребенюк
Послухайте пісню Štefan Štec - ridna maty moja. Дуже талановитий Кошичанин
Послухайте словацький гурт Rdza.В них багато пiснень украïнською.
В польскій Вікі пише що перші поселення на території було ще в палеоліті, 981 завойоване Руським князем Володимиром і що Данило тільки переніс столицю в Холм з Галича. І 1387 повернувся в склад Польщі. Тобто що місто засноване було до Данила))))
Справа навіть не в тому, що написали в польській Вікіпедії. Справа в тому, що в усіх історичних архівах чітко стверджується, що зими так званої «Захоні України» культурно належали західним слов’янам аж до навали Русі. Усі археологічні артефакти до X століття пов’язані з лужицькою, вільбарською та пшеворською культурами, центром яких була Польща. Вся ця історія про «українськість» цих земель є результатом російських історичних підробок ХІХ століття, які українці сьогодні використовують у своєму шовіністичному імперіалістичному політичному наративі, який не має нічого спільного з історичними джерелами.
@@mariuszlech9173 ок, якщо у моєму місті, знайшли поселення трипільців, то це означає, що моєму місту 5000 років? Шовінізму вистачає і у поляків. З цим я стикаюсь також. Давно має бути спільна комісія з істориків, які б мали обговорити різні протиріччя. Щоб не було так, що в музеї «Тюрма на Лонського» польські туристи реготали з того, що там були масові вбивсятва. P.S. Сучасні кордони держав є незмінними і історія не повинна впливати на їх зміни.
@@mariuszlech9173 Etniczne ziemie ukraińskie to wymysł banderowskiej propagandy. Ziemie II RP rzadko były w 50% zamieszkałe przez Ukraińsców. To były ziemie wieloetniczne.
Можна колись щось про Тернопіль?
А шо про Тернопіль? Там є щось крім озера в центрі?
@@NotRealChandlerBing як його зруйнували на 95% а потім відновлювали, в нас найбільше замків в області. Можливо те як під час голодомору люди годували по збручу інших людей котрі були під гнітом московитів, можете спитати де фотографії супутника в Притули)))))
@@andrukrueger замки це добре
А я чув що Підляшшя пішло від "під ляхами"
А що з українцями в Угорщині?
Чи я пропустив цей випуск?
Бо угорці зараз намагаються протиснути "захист" етнічних угорців в Україні, а що Україна може цьому протиставити в Угорщині?
Бандеровцы. и русские фашисты уничтожили школы библиотеки государственного языка республики Подкарпатская Русь . А школы венгров уничтожить никак . Поэтому и нервы .
I have visited Curitiba, the capital city of the state of Parana (Brazil). There are beautiful memorial parks of nations which colonized this state in the late 19. century. One of them is Ukrainian Memorial Park. Worth visiting.
За Угорщину варто сказати, що угорці дуже шовіністичні і всіх українців вони зробили мадяронами. Можна починати про греко-католицьку церкву Угорщини і її історію. Там багато про українців панонії
Святого Теодора Ромжу убил Судоплатов и какая-то врач из Киева . Сегодня русские украинцы один народ , но убивают друг друга . И это только начало .
@@СракакобілаКазакз яких пір це один народ? Завжди були інші.
@@julialutsenko3568 на нас православных напали турки и хмельницкие . Взяли Мукачево Будапешт , обложили Вену .
Мы в Ужгороде приняли унию 1646 , чтобы разгромить турок .
И тогда хмельницкие побежали к царю . Совокупились 1654 .
С 1654 русские украинцы один народ .
Цікаво, що поляки часто жартують про східну частину Польщі, кажучи, що вона бідніша, релігійніша та відсталіша. А десь у 2020 році була серія мемів про те, що президент Анджей Дуда «вирішує проблеми» і підписує документ, в якому віддає якусь територію нашому сусіду, і тоді всі проблеми в Польщі чарівним чином зникають, наприклад, був мем коли перші заражені Ковідом приїхали з Німеччини на захід від Польщі, що Анджей Дуда віддає те воєводство Німеччині і таким чином у нас у Польщі немає Ковіду ;). який він віддає воєводство з Перемишлем (бідний край) і завдяки цьому Польща стає статистично привабливішою XD І це був скандал!
Українські організації образилися на цей мем, а офіційна влада Польщі навіть вибачилася за цей інтернет-жарт. XD Так ти кажеш "Русский город, русский город", а коли була така пропозиція, ти не хотів підключатися ;)
Ви про це чули? 😀
no popatrz ,mieszkam w Polsce od zawsze tzn.76 lat / środek polski / interesuję się polityką i nigdy o czymś takim nie słyszałem.
Давайте відео про Південь разом із Артемом Албулом
@komikistoryk Так дивилася і результати анкети теж. Ви серйозно 20% за війну з Польщею? Навіщо давати голос людям з відхиленнями? Це псує наш імідж закордоном. Ось що собі подумають іноземці, що Українці це агресивна нація яка хоче відвоювати етнічні землі і 20%, 6% і 5 % є за цим. Ви некоректно сформулювали тему випуску: типу українські етнічні землі за кордоном і чи у звязку з цим можлива війна з сусідами. Ну нащо ж під таким кутом це представляти? Можна просто обговорити ці землі в нейтральному контексті наприклад культури, майбутнього розвитку, співпраці тощо, а не в контексті можливої війни. Бо це звучить як претензія на етнічні території. ПОПЕРЕДНІ ВАШІ ВИПУСКИ БУЛИ СУПЕР:) ДЕ ВИ ОБГОВОРЮЄТЕ ІСТОРІЮ СУСІДНІХ ДЕРЖАВ НЕЙТРАЛЬНО БЕЗ НІЯКИХ ПІДТЕКСТІВ. Так треба було зробити і цим разом. Бо як на мене відеоматеріал плюс опитування дає поживу всяким екстремістам та ультра націоналістам та змахує на спробу освоювати населення з можливістю нової війни на заході держави. А спростування що Ви особисто не є за ревізією кордонів прозвучало аж в кінці відео а не на початку щоб було ясно.
Jaka jest definicja ziemi etnicznej ??
Сталин организовал Волынскую резню . Пообещали амнистию и защиту от армии Крайова . Ну а эти всегда готовы безнаказанно пограбить и поубивать .
@@СракакобілаКазак Stalin czy .Hitler zorganizował mało ważne ,ważne kto wykonał.
@@zbigniewrosiak9692 поляки построили диверсионный центр "белый слон". И нападали на Чехословакию . Для этого набирали в Галиции украйинцов граждан Польщи
@@tomasz.s.1 pojęcie ziemi etnicznej funkcjonuje tylko w ruskim świecie... jak jakiś ruski gdzieś nasra to ta ziemia staje się etniczna hehehe nie jest ważne jak tam się znalazł ale że tam był...
Варто було згадати і місто Волинь, яке було столицею племінного союзу Волинян, Бужан, Дулібів. Володимир Святославич зруйнував його і заснував свій укріплений центр
Це зараз смішно прозвучить, але ще до 22-ого року, мені поляки в Пшемишлі розповідали, що вони бояться, що Україна захоче повернути собі цю територію і на цей випадок у них у місті заховані по будівлях війська спеціального призначення)
dziwne ,pewnie rozmawiałeś z jakimiś niekumatymi albo zle zrozimiałeś.
Що саме смішно? Те що українці це лише дешева робоча сила в Польщі?що люди 60+ працюють в полях у спеку лише тому що українці?цесмішно?
Заколабдесь будьте добрі з Морозенком на якусь тему.
а на шпагаті норм сидіти?
Вчора зранку до ночі слухала польські політичні новини.Інфо.Так,як зараз за нас просить Польща,ще б всі просили.Пoльща є не першою в ЄС,в NATO,вони самі бояться війни,і ні за які території мови немає.Давайте зосередимося на головному.
I co z tego zrozumiałeś,niewiele bo bredzisz trzy po trzy para piętnaście.
Розкажіть будь ласка про різницю між гетьманом та отаманом ,та підрозділам якими вони керують......
А що не зрозуміло? Гетьман Верховний головнокомандувач, а отамани - його командири
Ге́тьма́н[1][2] (від нім. Hauptmann, чеськ. hejtman - урядник, пол. hetman - командувач[3]) - назва урядників, вищих воєначальників та голів держав у таких державних і військово-державних утвореннях, як гуситська Чехія, Велике князівство Литовське, Руське і Жемайтійське, Королівство Польське, Річ Посполита, Козацька держава (Гетьманщина), Військо Запорозьке та Українська Держава Павла Скоропадського.
Ота́ман - провідник, керівник, начальник, командир, вождь. В українській історії це був носій владних повноважень - у різний час різних категорій (найчастіше у війську). Одна з перших згадок про це слово (у формі «атаман») міститься у повідомленні про битву під Синіми Водами, коли Подніпров'я було визволено з-під влади Орди і потрапило під руку Литви. Чітко видно зв'язок цього поняття з суспільним порядком Подніпров'я (України) часів Татарщини (Золотої Орди), Держави Війська татар-степовиків.
Кошовий отаман - керівник Запорозької Січі, а титул « гетьман» мав значення правителя України ( козацької держави).
@@6789Oleh ну поняття гетьман мало різне значення залежно від доби. Все ж перше його значення це очільник війська (згадайте ВКЛ де теж були гетьмани). Лише потім і лише в українській історії це став термін для позначення очільника держави (для порівняння чеське слово hejtman означає очільників краю (наш голова облдержадміністрації)) і таке значення (очільника регіону) воно у них має з щонайменше століття 18))
Була в Польщі в 20році. Враження залишились жахливі. Українці працюють за гіршими умовами лише за національностю. Жахливе ставлення і керівництва і співробітників поляків. Фауреція Легниця
Було б добре якби ми хоча б якось фінансували українські громадські організації на етнічних територіях, можливо якби ми це робили то ситуація із українською національною ідентичністю там була б значно краща
to może zrób coś by bycie Ukraińcem za granicą nie było takim obciachem że wstyd się przyznać ;)
Євген, ви не праві щодо Угорщині. На північному сході цієї країни цілий регіон греко-католиків, котрі раніше іменували себе русинами, або карпато-русинами. Саме щодо асиміляції оцих етнічних українців мені хотілось би від вас почути, бо методи асиміляції там були жорсткі. Українцям і чимало заборонялось, і всіми методами їх намагались "перевчити" в угорців.
Хочу порекомендувати словацький гурт Hrdza!
українські землі в складі Польщі, Румунії, Словаччини | комік+історик
A w świecie i w Polsce się mówi, że obecna Ukraina składa się także w części z ziem polskich, słowackich, węgierskich, rumuńskich oraz rosyjskich.
Ще забули про Малиновий і Сірий клин
мало інформації, нажаль!
В Австралії є потужна українська діаспора
to też etniczne ziemie Ukrainy???
А Познань???
Чому нема виступу в Познані?
Poznań teżWasz?
@@katarzynafiakowska2054 ta nie, Poznań to jest miasto Liechów i Polaków. Moje pytanie było pro występ pana
@@demian1dze Lachy są od lędzian, to ziemia lubelska i grody czerwieńskie. Generalnie ziemie najbardziej na wschodzie.
@@Tom-pu2el państwo wie lepiej
в нас ще є жовтий та сірий клин
В Киïв приïжджали дiти украïнського походження з Перемишля, то вчитель контролював щоб вони розмовляли iдеальною мовою. Ïм за слово шо робили зауваження, треба було казати що.
а там в селах кажуть "добрий день"
Багато хто знав про Тису, коньяк є тиса😂
Nie wszyscy Lemkowie chcieli byc z rosja. Wioski poludniowo wschodniej Lemkiwszczyny chcialy przylaczyc sie do Zachodniej Ukrainskiej Republiki.To byly wioski gdzie byly cerkwie grekokatolickie, gdzie ludzie mówili I pisali po ukrainsku, gdzie napisy na grobnych plytach na cmentarzu byly napisane po ukrainsku. Ci ludzie nie dali sie przekupic rosyjskiej propagandzie.
Вподобайка в підтримку каналу
White Star Line належав Титанік🙂 Цікавостка
Не розумію сенсу цього ролика. Не туди дивіться шановні. Ви зібралися воювати з Європою за Велику Україну? Потім не дивуйтеся чому відносини між Україною та нашими близькими західними сусідами м'яко кажучи охолонюють. Деякі, наприклад румуни, також можуть розповісти, що Буковина і Буджак споконвічно румунські землі. Може вистачить нісенітницею займатися і страждати минулим як русня, а будувати Європейське майбутнє з нашими близькими сусідами, якщо, звичайно, ми хочемо бути в Європі, а не в рашкі.
masz rację... tym bardziej że Polacy mogą zacząć mówić o polskim mieście Tarnopol czy Stanisławów...
Знаете ли вы, историк, откуда взялся термин «Лахи» для обозначения поляков? Почему венгры до сих пор называют поляков Лендами ("lengyelek")?
Так русины называли западнославянское племя Лендзян. В их земли входили бассейны рек верхнего и частично среднего Буга и верхнего Сана. Весьма вероятно, что ареалы расселения Лендзин доходили до района верхнего Днестра, о чем свидетельствуют найденные здесь архаичные, западнославянские названия рек и некоторых городов. Некоторые историки утверждают, что Лендзяне могло охватывать территории на Стыре и между Бугом и Припятью.
В 1070-х годах территория Лендзян после ее слияния с вновь созданным государственным образованием Мешко I вошла в состав Польского государства. В 981 году территория Лендзян были завоевани Киевской Русью - после того, как русский князь Владимир занял Червенские замки, принадлежавшие Польше. Территория Лендзянь была возвращена в 1018 году Болеславом Храбрым во время его возвращения из Киевской экспедиции.
Русинский летописец Нестор пишет, что произошло дальше в 1031 году: "В тот год Ярослав и Мстислав собрали много войск, пошли на Лахи и снова захватили города Червеня. И они завоевали землю Лахов, и унесли много Лахов, и разделили их между собой. А Ярослав заточил своих."
(Читал ли украинский историк русинского летописца Нестора? Историк должен проверить источники.)
В 1030 году войска русского рода Рюриковичей заняли Белз, а в следующем году, в результате экспедиции Ярослава Мудрого и Харальда III, другие крепости Лаха до Сана.
Поляки ненадолго вернули себе эти территории во время правления короля Болеслава Щедрого (1077-1086), после чего они попали под власть русинских князей, особенно Галицких и Владимирских. После смерти князя Романа Галицкого в битве при Завичосте ими временно управлял король Венгрии Андрей II, а затем князь и король Руси Даниил Галицкий и его преемники из рода Романовичей. В 1256-1340 годах произошла зависимость этих территорий от Золотой Орды.
Под властью Руси жители территории Лендзян были полностью русинскими (были рутинизированы). Оно началось в 1031 году с переселения Ярославом Мудрым значительной части лендзянского населения к реке Рось на Днепре (где они долгое время сохраняли свою этническую идентичность). Разрушающее влияние имела и деятельность Православной Церкви в Киевской митрополии. Однако самым сильным рутенизирующим фактором была непрерывная и интенсивная иммиграция восточнославянского населения, спасавшегося от татарских нашествий и постоянных гражданских войн, угнетающих Русь, в относительно безопасные районы Лендзяна. После отравления русскими боярами последнего из галицко-волынских князей Болеслава Георгия II в 1340 году эти земли благодаря восточной политике Казимира Великого снова были включены в состав Польши, но до 1387 года были предметом войн. и политическое соперничество между Польшей, Литвой и Венгрией, и, наконец, в 1387 году оно было разделено между Польшей (Червенска Русь) и Литвой (Волынь).
Поэтому якобы «вечными украинскими землями» были земли Лендзин, разграбленные русинами. Украинские историки, как обычно, занимаются пропагандой.
Nic dodać nic ująć. Niemcy i Moskwa im napisała historię i dała ziemię innym ukradzioną pod nazwą ukraina.
На рахунок Угорщини і українців в ній. Так, Берегово на 90% це угорці, тут питань нема. Але є на цю тему відео у братів Капранових, точно не пам'ятаю. Так от офіційна статистика самої ж Угорщини гласить, що в північно східних регіонах досить компактно проживає 300+ тисяч греко-католиків. Звідки вони там взялись, зрозуміло. Справа в тому, що мадярам вдалося зробити те, чого не вдалось іншим нашим сусідам, майже повністю асимілювати тодішніх русинів. Так от, є спеціальний термін "мадярони", загугліть, кому цікаво.
Так от, підсумовуючи, на суміжних з Україною землях маємо 300+ тисяч угорців греко-католиків українського походження, тих самих мадяронів, повністю асимільованих в угорське суспільство, єдине, що їх досі виділяє це греко-католицька церква, та навіть зовнішній вигляд храмів та церков які вони вдвідують
ви будете здивовані ,але і сьогодні в перемишлі живуть українці, так , вони громадяни Польщі , але окрім польської вони говорять українською так саме як ми з вами
Здивовані?усе закарпаття тут працює в жахливих умовах. І війна в Україні їх цікавить лише якщо можно отримати кілька злотих. Більш нічого не стосуєтся
Українська держава не допомагала українським громадам за кордоном.
А українцям в Україні дуууууже допомагала))))
26:00 конго
В мене до вас хлопці одне прохання, зробіть інтерв'ю з пересічними громадянами всіх наших регіонів, не опитування а інтерв'ю на мові яка там переважає, щоб ми мали уявлення про контент в цих областях
Мова це лише щоб поразумітись. А ви сподіваєтесь підкинути лайна на вентилятор
@@lisa81ua тобі на голову звичайно
Місцем коронації «Данила Халицького» був Краків, оскільки за звичаєм коронації король мав бути коронований у єпархіальному соборі. Так і сталося, і під час коронації він прийняв владу римського папства і зобов’язався повернути захоплені у Польщі землі, що й зробив. І всі документи в Польщі це підтверджують. Ваша примітивна брехня виглядає ще смішніше.