Sziasztok. Nagyon hasznos ez az infócsomag, sokaknak segít. Az igazi értelme szerintem ott van, hogy kézben tudjuk tartani a fogyasztási szokásainkat és szinte kiszámithatóvá alakithatjuk a villanyszámlánkat. Remek volna ezért, ha meg tudnátok mérni a fogyasztásokat működés közben. Itt nagy fogyasztókra gondolok, mint mosógép, szárító, hűtó, indukciós főzőlap stb. Ez segitene abban, hogy "addig nyújtozzam míg a takaróm ér"🙂 Köszi srácok. 👍
Sziasztok, jó lett a videó! Amit megnéznék még ami szerintem általánosnak mondható: Egy modernebb hűtő fűtő 3.5 kw-os klíma standby üzemben, és egy átlagos notebook kikapcsolt állapotban bedugva felejtve. Jah és majd kifelejtettem: Egy mai modernebb videójáték konzol kikapcsolt állapotban :)
2 года назад+3
én a klímát mérem egy tapo p110 típusú smart konnektorral, és standby módban 1 watt körül fogyaszt, 27 fokra állított hűtéssel pedig 300 watt környéke. Kb 1 hónapja van fent, 3,5 kW-os, ahogy írtad. Eddig összesen fogyasztott 27,4 kWh-t
A klima fogysztáa a környezeti hőmérséklettől függ, ,és 2 nagy választóvonal van a 7 a nulla fok. Nulla fok alatt kikapcsolva is képes,100-200 Wh fogysztásra. Mert a kartel es tálcafűtése beindul, hogy megvedje magát. Ugyanez a hatas működes közben eltolódik a plusz hét fok irányába. Azaz egy keszülek kikapcsolva hideg télen megeszik üzemen kívül akár 3 kWht. Nekem 4 van. Masik fontos dolog a klíma kúlteri egység elhelyezése. Nyári üzemmódnál,,ha áramlómmeleg éri, azaz pl rásüt a nap a helyére, akkor dupla annyit eszik, mint árnyékban. Télen fordítva. Nalam annyira specialis az egyik klíma elhelyezese, hogy télen napsütesben 40-60 fokos levegőt kap a kúlteri klíma minusz 20 fokban is. Speciel ilyenkor nem is megy ssmmi fűtes, mivel alapban 27 fokra melegszik a hazam, klíma es fűtes nelkül, az említett hatás miatt. Szürke fal es es sok egyeb.. A nyari használatnal, azaz hűtesben reggel a nyugati klímák megy, délutan a keleti, az árnyékban.
Helló sziasztok! Köszönettel vegignéztem a kütyük fogyasztására vonatkozó adatokat, melyek nagyon hasznosak. Érdekelne engem, de szerintem sokan másokat is, hogy az élvilágitós kapcsolóknak mennyi a fogyasztása. Ezek a kiváló minőségű évtizedek óta kifogástalanul működő magyar gyártmányú Kontakta kapcsolók szerintem nagyon sok lakásban és családi házban vannak működésképtelen. Előre is köszönettel várom a mérési eredményeket.
Hiánypótló videó srácok, köszi. Nálunk a lakásban a tvhez van egy set-top-box, ami stand-by állapotában is elég langyos, a hőtermelés pedig sok energia. 😅 Megnézném mennyit fogyaszt így. Illetve megnézhetnétek egy tök átlagos hűtőt is, ha lesz folytatás habár az ugye nyílván nem extra dolog.
Ha a set top boxot áramtalanitod mielött elmész otthonról, akkor havonta tetemes villanyt megtakarithatsz. Komolyan gondolod, hogy igy kell takarékoskodni? Azok akik eddig pocsékolnak, nem képesek a következö pillanatban olyan lépéseket hozni, ami ellentétben áll eddigi megszokásaiktól. Látszik, hogy továbbra is szánalmas nemtudás honol, ami miatt folytatódik az energia és az anyag kétmarokkal történö pazar szétdobálása.
Sziasztok! Egy led szalag tápját is teszteljétek már légyszi. Mert a fali kapcsolóval felkapcsolom,de a távirányítóval lekapcsolom,akkor a tápja áram alatt marad. Előre is köszönöm! Nagyon jók vagytok,így tovább!
Srácok, a fogyasztás nem kW hanem kWh. Szóval egy kilowattot megfinanszírozni egy alapjaiban nettó baromság. Mennyi ideig is? Ezredmásodperc vagy egy óra? Szóval jó lett volna helyesen használnátok a mértékegységeket.
Kis magyarázatot kérek, mert nekem nem stimmel a matek, talán lemaradtam valamiről? A 100W-os izzó esetében 238V*0,44A=104W stimmel, a készülék is ezt mutatja. A led-es izzónál 239V*0,11A=26,29W lenne, de a készülék 12,11W-ot mutat. Miért van ez?
Meddő áram, amit ugye ebben az esetben nem fizetünk ki. Latszik is a teszteken, hogy bizonyos kapcsolt üzemű tápegységek komolyan lerontják a cosfí-t, ami 0-1 között van és mutatja a videóban szerepelt műszer is
Nem ezek miatt magasak a villanyszámláim, hanem a drágaság miatt. Érdekes amíg nem drágultak meg addig nem érdekeltek senki. Mert mindenki azt úgy használta ahogy akarta, legyen szó tv, számítógép két féle hűtő, két féle mosógép, tehát ami létezik. Úgyhogy köszönöm szépen.
Nagyon hasznos videó! Nagy köszönet érte!! Soha nem húzogatok semmit és minden megy, mikró laptop stb. Mindig éreztem, hogy ezzel nem érdemes foglalkozni, mert többet szívnák a ki be dugdosással kikapcsolgatással mint amennyit nyerek. Mert éves szinten, 1-2000Ft ról beszélünk max. Ennek semmi jelentősége, fillér ba*ás lenne. Inkább a gazdaságos fűtéssel, hőszigeteléssel érdemes foglalkozni. Inkább erre koncentráltam :)
A spórolás csak most lett fontos, mikor nincs elég pénzed elpocsékolni. Ha gondolkodva fogyasztottatok volna eddig is, nem szegényedtünk volna le ennyire.
Sziasztok! Ha már egy sütőt, TV-t, mikrót megnéztetek ,egy bedugott mosógépet is le lehetne ellenőrizni, pláne egy régebbi automata és egy "okos" mosógép közötti különbség is érdekes lehet.
Szervusztok! Ez a video is mint a többi szuper hasznos.Segítséget kérek reluxa zsinor cseréjéhez. Sajnos nem találtam tőletek ilyen témájú videot. Biztosan mások is igen rászorulnának ezen szerkezet házi javítására. Próbáljatok legyetek szívesek egy ilyet csinálni. Sajnos látássérült vagyok és nem látom át az egész szerkezette, viszont, ha van "szamárvezető", bocs, akkor már látatlanul is meg tudnám csinálni. A "szakik" nem javítják, inkább vegyek egy újat az ablakra!Köszönöm.
Sziasztok! Jó téma, ezek tényleg érdekes adatok (lennének), de sajnos a kWh egyszer sem hangzott el a videóban, amiről szó lenne. Látszik, h jól számoltatok, de végig kW-ot mondtatok teljesítményre és energiamennyiségre is. Szerintem újra kellene venni és feltölteni a jó kifejezésekkel, mert így megtévesztő az egész.
Az ötlet jó, de ez így simán megtévesztő a mért eszközök felében! Nagyban függ a készülék korától, mert folyamatosan szigorodtak az energiafogyasztási szabványok. Egy tizenéves TV igenis eszik 1x wattot kikapcsolt állapotban (saját öreg LG Plazma) ahogy egy régi mikrosütő is (Samsung)! Nem beszélve a telekomos IPTV boxról ami kikapcsolt állapotban is megeszi a 15 wattot. További energiavámpírok a készenléttel bíró régebbi kijelzővel felszerelt régi CD/kazetta/rádiós lejátszók, teafőzők is! Amin pislákol egy led vagy kijelzője van, az mind potenciális fogyasztó lehet, ha nem fizikai bekapcsológombja van. Ilyen rejtett fogyasztó még a gázkazán is ami nálam pl fix 30w fogyasztást produkál hiába nem csinál semmit! A legegyszerűbb ha vesz magának vagy kölcsönkér mindenki egy fogyasztásmérőt és végigméri amit tud. A nappaliban pedig a legegyszerűbb egy kapcsolós elosztóra kötni minden fogyasztót és ha nem vagyunk otthon / éjjel simán csak áramtalanítani kell az egészet. Fogyasztásmérőket kb 4000 forinttól lehet idehaza is kapni, de külföldről még olcsóbban beszerezhetőek.
Sziasztok Egy probat azert megeren egy UPS bedugva s kikapcsolva h az vajon menyit eszik kikapcsolva ugy h minden mas ravan dugva pl monitor szamitogep hangfal ami persze kivan kapcsolva hiszen a UPS is kivan egy 2500 W os upsrol beszelek en most ( Koszonom szepen )
Amikor már mindenkinek a kezében a telefon, meg a csuklóján az okosóra, mi a francnak kiírnia az időt a sütőnek/mikrónak/hűtőnek? A gyártók miért nem tesznek bele egy kódot/gombot, hogy ne mutassa? (Legalább éjszaka sem úszik fényárban a konyha...)
MINDENKI túlzás, mert ne csak önmagunkból és a reklámokból kell kiindúlni. Nálunk nincs diigitális "időbilincs" a karon, de bármerre nézek a lakásba, mindenütt látom az időt. Reggeli közbe se nyomogatjuk a telót az idő miatt kajás kézzel.
Töltő és laptop függő de átlagosan 45-60W a fogyasztás ha tölt is ha nem tölt és kisebb a töltő 65W akkor 45W youtube videó 1080P nézése közben. Viszonyítási alap PC HP Z420 600W táp 16GB memória ssd256GB 1TB + 2TB hdd 1060 6GB VGA, 22 colos Samu, router, Vodafon netes dobozka, 5.1 Hangfal ezek mind 165W fogyasztanak Router és Voda modem egyben 27,2W PC 90W Monitor 21W, Hangfal 24W. Core i3-3250 CPU és hozzá alaplap VGHA nélkül 45W + monitor 20W + router, modem 27 W Hangfal 5.1 24W Ha sima 2.0 hangfal vagy füles akkor kevesebb, ha nem használok routert kevesebb, de használok. Laptop 45W ugye ez már kijelzővel, modem router 27W + füles akkor más nincs mondjuk 75W na ezt akarom majd napelemről hajtani 200W napelem, DC-DC konverter erről mehetne a router is meg a Voda modem, de nem fog mer ha eltűnik pár percre a nap az a laptopnak nem baj, van aksija, a router és a modem legyen stabil ágon így se külső aksi, se inverter, se töltésvezérlő nem kell és elméletileg a laptop töltő direktbe mehet DC feszültségről mert kapcsoló üzemű tápja van. Ezt mondták a nagyok. A 200W napelem azért kell hogy gyenge fényviszonyok között is menjen a laptop, a dc dc konverter meg azért ha mondjuk a napelem 18w körül megy munkapontján, akkor nekem kell 19.5 V és 4.5 A max Laptopja válogatja ez nem egy mai darab. Ha nagyobb a munkapontja a napelemnek mondjuk 28V akkor azt le kell konvertálni 19.5 Voltra ezért van step UP DC-DC step Down DC-DC és van ami mind a kettőt tudja. le is fel is. akinek több a zesten az vesz egy 50Ah indító aksit, egy PWM töltésvezérlőt és az aksit tölti a napelemmel, majd az aksiból veszi ki9 azt ami a laptopnak kell de itt is kell, itt pláne dc-dc kopnverter. bár volt aki sima nudli 12V aksira rakta és azt kellett felhúzni 19.5 Voltra. ezek a dC-DC konverterek 2-4 ezer forint. Szóval ha nagyon minimálisra kell venni akkor laptop, ha nem akkor az I3-3250 ez 50W proci max kirakom a képet a 20w 22" monitorra, sima youtubra elég a laptop, Játékra a nagy gép, pöpec filmre is ez de a többség a youtube ami mehet fülessel, ami mondjuk vezeték nélküli, vagy egy 2.0 hangszóróval. Egy 40cm ventilátor is megeszi a 45W, a harmadik fokozatba, de a két lassabba alig kevesebbet. Mérős, kijelzős konnektorral mértem, de majd veszek egy ilyen világítós AC mérőt is meg DC mérőt is az mindent egyben mutat. a Hangfal az 5.1 24W meglepet. A Voda modem meg 12W önmagában ezt én nem kapcsolgatom mert ezek ezt nem igen szeretik, állítólag.
Tök hasznos és jól érthető videó! A kWh / kW tévesztése valóban sokaknak bánthatja a fülét, de a többséget nem zavarja az érthetőségben. Érdekes összehasonlítást ad az, hogy 1-1 készülék mennyi idő alatt fogyaszt el 1kWh energiát, de szerintem beszédesebb lenne, hogy 1 havi áramszámlában mennyi kWh jelenik meg pluszban 1-1 készülék folyamatos Stand-by állapota miatt. Árnyalja a képet, hogy pl a routert a nap 2/3-ában aktívan használva csupán 1/3 ideig megy "feleslegesen". Szép munka srácok. Jöhet a folytatás a témában! 🙂
Az én nevemben te csak ne beszélj! Igenis, sok embert zavar ez az idióta, félrevezető, pontatlan magyarázat! Aki ennyi ember elé ki mer állni, hogy oktassa őket, akkor előbb ő legyen már képben a témával! Vegye már a fáradságot, tanulja meg azt, amit másnak akar megtanítani! Ja, igen, hogy kiket zavar? Mindenkit, aki fontosnak tartja a pontosságot, precízséget! Kiket nem érdekel? A felületes, nemtörődöm, "leszarom" stílusú embereket! Felháborító!!!
@@istvanszendi6684 Abszolút egyet értek veled!: "SOK embert zavar" - Engem is! De fenntartom a véleményemet, hogy "a többséget nem zavarja az ÉRTHETŐSÉGBEN." Te... vagy én... és a azok, akik alább kommentben szóvá tették (vagy nem) ezt a hibát, szomorú, de sajnos nem mi vagyunk a többség... (Ezért se beszélhettem a nevedben... 🙃) A többség laikus, aki téves vagy épp helyes mértékegységekkel is pont ugyanannyit ért a magyarázatból... A kevesek meg összerakják (és kiválogatják) a felületes megfogalmazásba bújtatott hasznos és helyes információkat. Amúgy az tök jó, hogy láthatóan valóban sokak fülét bántja ez a hiba. De a többieket sem kell leszólni! Azzal, hogy beszélünk róla, szerintem sokaknak felhívjuk erre a figyelmét és előbbre halad a világ. A hibákból tanulni kell! (Az lenne gáz, ha a következő hasonló videóban a srácok nem figyelnének az ilyesmire... 🙄)
@@domedee78 Így utólag, kissé lehiggadtan átgondolva amit írtál, igazad van, egyetértek veled... és egyébként meg örülök a pozitív hangvételű válaszodnak...
Azért azt nem értem ,hogy egy 100w -os izzó hogy a csudába fogyaszt egy negyed nem alatt 1 kw/h. 1Kw=1000W ,vagyis 1Kw/h az nem 1000W /óra?. Mert ha igen ,akkor egy 100 W -os izzó 10 óra alatt fogyaszt 1 Kw/h -át .Lehet nem értek hozzá.
Sziasztok! Nagyon jó, közérthető videó lett. Talán egy későbbi videóban csoportosíthatnátok a háztartásokban a kis és nagy fogyasztókat, hogy segíteni tudjatok, hogy hol érdemes jobban odafigyelni!
Silvercrest EM 240A -val mérve. Kimaradt a digi router, 32"samu tv. cordles telefon. és ami full áramtalanított, mint az én gépem, monitor, hang. pár db. 220/usb töltők. Udvari automata világítás 4db, kaputelefon, lakásriasztó. Készenléti értékek: LED tv 24" 3,7w 2.1 Hangsz. 7,0w Nejem sz.gépe, monitorral, mobil töltővel a hosszabbítóban 15,7w Miele szárító 3,3w Miele mosóg. 8,3w Egy légzéssegítő EÜ. készülék 8,1w (készenlét! wtf?) Jura autom. kv 4,5w Tea/kv főző, az átfolyós 2,6w Sencor mikro 3,3w Zajkeltő kis CRT TV 2,6w Samu kombinált hűtő 2,6w Midea fagy.szekrény 2,7w Fischer inv. klíma átmeneti időben tud fűteni. 13,2w (egy embertől hallottam eddig, hogy a kompresszorok olaját is melegen tartja, a hidegen indulás ne "nyírja" ki (hűtés fűtés, kinti hideg) Szinte fullra minden izzó valamiféle ledesre cserélve, ez igaz már nem a standby, de meg kell jegyeznem, márkás név alatt is a 7 db-os rendelésemből 2 hét alatt kettő is elsötétedett, ez nem jó arány ez nem spórolás már, hanem ráfizetés, főleg, hogy vissza sem küldtem cserére.
Na végre egy hiánypótló tartalom ... Ezt vártam ... Azért a Fujitsu Esprimo fogyasztásához annyit tennék hozzá, hogy nekem ugyanebből a Celsius workstation-öm volt. Tegyük hozzá, hogy ezek a gépek már nem mai hardverrel készültek, kb 10+ éves architektúra, és ez a működés közbeni fogyasztásán fog elsőnek jelentkezni. Csak egy átlagos böngészés mellett volt az én gépemnek 200-300W fogyasztása, és ebből még volt egy szerver is, amely nonstop ment, és átlagos forgalmazásnál 100-150W-okat kajált be. Hogy a proxy szervert már ne is említsem a maga 50W körüli fogyasztásával, és a mobilklímát, ami konstansan 1kW-ot kajált, és általában egy nap 8-10 órákat ment. Mindennek tetejébe volt a hálózati központomnak is egy alap 120W-os fogyasztása, és ebben már benne volt a szobám ledszalagos világítása. Ez alapján azért meg lehet becsülni, hogy havi szinten 300-400kWh volt CSAK A SZOBÁMNAK a fogyasztása, ami kimondva borzasztóan sok, számokban kifejezve egy villanyszámlán egyenesen sokkoló a mai kWh árak mellett!!! Csak azáltal, hogy ezeket a berendezéseket korszerűsítettem, nyári hónapokban a felére, téli hónapokban a negyedére sikerült redukálni a fogyasztást. Nyílván a non stop fogyasztók szerényebb vasra épültek át, a Workstation viszont a ma kapható hardverekből épült fel, és bár papiron kisebb teljesítményűnek tűnik, valójában a hétköznapokban ebből semmit nem lehet észrevenni, legalább is a régi vashoz képest nem vettem észre kardinális különbséget, ha csak annyit nem, hogy mégis gyorsabban szedi a lábát.
A szerveremen (Raspberry pi 4) én is optimalizáltam. A 3 db 5.25"-os hdd helyett 1 db 2,5-esre váltottam, ami külső házban van, s ami le is áll magától egy idő után. A másik helyett betettem egy 256 GB-os pendrive-ot. A fekete vodafonos routerem 15 wattot fogyaszt, amit először kapcsoló órára tettem 0-5 és 9-15 közötti kikapcsolással. Ezt nem tolerálta a családom, mert mint kiderült, képesek hajnal 3-kor is netezni. Át dugták a tápját fix villanyra. :)
@@csabaszatmari3971 Az a baj, hogy a torrent szerver miatt nem tudom a HDD leállást bekapcsolni, emiatt meg nem szeretném, ha idő előtt tönkremenne a HDD a felesleges ki-be kapcsolásoktól ... Inkább lenyelem ezt a békát, de a kezdeti állapotokhoz képest nagyon sokat sikerült visszább fognom az eszköz cserékkel a fogyasztáson, egy téli hónapban klíma nélkül 161kWh-ban maximalizálódott a fogyasztásom, persze ez az érték még fog csökkenni a jövő hónapban, mert időközben lett egy munkahelyem, így a Workstation-re eső fogyasztás kapásból feleződik. Raspberry Pi alapú NAS szerveren/jelenlegi szerverem kiváltásán viszont gondolkodtam, de sajnos a kevés 3.0-s USB port miatt nem nagyon tudnám kihasználni a Gigabites Ethernet, így elengedtem a dolgot. Bár egy Zimaboard-dal azért még én is kiegyeznék, a PCI-E bővíthetősége miatt alapból lenne 4+2 Sata portom, plusz az egész Windows Server átmigrálódna Debian-ra Samba 4 alá, plusz akkor már lehetőség nyílna Docker-ben is futtatni 1-2 combosabb konténert médiakiszolgálásra. De egyelőre nincs kedvem tartogatni itthon plusz vasakat, elpocsékolni fillérekért meg nem akarom, akkor már inkább itthon fog porosodni, vagy hagyom az eredeti felállást.
Jó videó, eloszlat talán pár tévhited néhány pánikóló emberben. Sok pazarló megoldás van használatban, azokat érdemes megvizsgálni, de nem a hasznos szolgáltatást kell kiütni a helyéről. Másrészről, inkább azon kéne gondolkozni, miért csak annyi fizetést kap valaki, hogy egy nagyobb villanyszámla összezavarja a költségvetését...
1w folyamatos teljesítmény kb évi 400 Ftba kerül. Rezsicsökkentett ár Tényleg nem kötekedés, de a fogyasztáskor kwórát illendő mondani, a kw az a teljesítmény, a kwh a felhasznált energia.
Csatlakozom az előttem szólóhoz a fehér Vodafone/upc router témában. Nekem is 35w a teljesítmény felvétele , azért az elég messze van a 2W- tól. Végül néhány kekeckedő mondat: A W (Watt) a KW(kilowatt) felvett teljesítmény és nem fogyasztás. A Wh(wattóra) és a kWh(kilowattóra) a fogyasztás. Talán az is megért volna egy-két mondatot, hogy miért mutat a 100W- os "villanykörte" 107W- ot a műszeren. Nyilván azért mert 230V helyett 237-239V között ingadozott a feszültség, az izzó teljesítménye pedig 230V- ra volt megadva.
Veszel egy fogyasztásmérős okos dugaljat, ami telefonról vezérelhető, vagy a dugaljon is van ki- és bekapcsoló gombja, és a telefonon megkapod a fogyasztási értékeket, akár a havi összesítésben is. Nálam a szárítógép stadby üzemmődban 10 W-ot mutat, ami éves szinten nem csekély fogyasztás, de ezzel a dugaljjal használaton kívül ki is tudom kapcsolni.
A +40fokos viz meg amugy is jon a hazba mint a hideg ugye? Mekkora otlet eddig meg lehuztak itt a villanyosok hogy fut a mosogep mennyit fogyaszt. Holnap ra is kotom 🥹 es akkor mar a radiatorokra is es kesz csak viz szamlat kell fizetni ott meg nincs rezsi emeles 🤦🏻♂️
Az a baj, hogy a vízmelegítő és a mosogatógép között a falban lévő csőben le van hűlve a melegvíz. A mosogatógép beengedi az első pár litert, ennyi elég is neki, viszont ez még nem meleg víz. A mosogatógép ezért rámelegít. Közben a vízmelegítő is beindul, és felmelegít az elhasznált pár liter helyett ugyanennyi hideg vizet. Ami megint a csőben fog kihűlni.
Villanyszámlám 14 ezer Ft (télen 20e, mert megy a cirkó szivattyúja, +gáz=45 ezer Ft), ebből hálózathasználati díj 8000Ft, amit akkor is fizetek, ha nem használok áramot. Elektromos bicaj 0,4kWh / 50 km. Pont a havi 6,5 Ft spórolás fog érdekelni. Már bocs. A kibekapcsolgatástól előbb tönkremennek a készülékek.
Csak annyi megjegyzésem van, h a fogyasztást nem W-ban vagy kW-ban mérjük, hanem Wh-ban (wattóra) vagy kWh-ban (kilowattóra). A W ill. kW az teljesítmény, míg a Wh és kWh pedig a munka vagy energia. Egyébként a videó kiváló.
igen, nekem a gázkazánom régi csinál napi közel 1m3/nap-ot. Ha spórolni akarsz, akkor kicseréled olyanra, ami begyújtja magát, 1-2 év alatt lehet megtérül, mert ha jól számoltál, és egész évben megy, akkor évi 15*105*12 =~ 19ezer pénz évente
@@salamonlaszlolibrarian elosztod az árát a most felesleges égő gáz éves költségével.. nincs itt kérdés, kiszámolod, és megtudod, hogy neked megéri e, vagy sem
Tapasztalataim szerint őrlángonként 0,5 m³/nap reális. Lehet esetleg "ügyeskedni": kicsit lejjebb tekerve az őrlángot, de csak annyira, hogy kellőképp melegítse a biztonsági hőérzékelőjét, különben magától kialszik a láng és az szívás... 🙂
Ami kimaradt, hogyha folyamatosan ki be kapcsoljuk egy elosztón keresztül a gépeket, jó eséllyel előbb megadják magukat. Nem szeretik a hálózati táp ingadozását, nem így tervezik őket.
Vodafonos pár éves "nagy fehér" routeren 35W-ot fogyasztott, az már 26kw egy hónap alatt, lecseréltettük egy másikra, mert pont díjcsomagot váltottunk. Az új "Fekete" csak 15W-ot fogyaszt. Azért az már nem mindegy úgy hogy minden hónapba valamennyivel túllépjük a 210kWh-s határt így a régi routerünk 26Kw-os havi fogyasztása 2453ft, az új 1051ft.
A szegény ember spórol, a gazdagnak nem kell figyelni ilyesmire. Nálam ami mindig be van dugva az a hűtő és a fagyasztó, minden más csak akkor amikor használom.
Egy átlagos router a mostaniak közül 5-6W-ot fogyaszt, azért az hasznos, ha estére elmegy aludni, ha nincs rá szükség! Rögtön a 40%-al csökken a fogyasztása. A tápegységekből is látszik, 5V 2A az maximum 10W-ot tud leadni, míg egy régebbi eszköz 12V 1,5A 18W maximum. Az a router, ami a videóban van, egy nagyon minimum készülék, a fogyasztását illetően és a teljesítményét illetően is. Szerintem ezzel azok számoljanak, akik a szolgáltatótól kapott minimum eszközt használják!
2 года назад
kövezzen meg bárki, de én 9 naponta 35 ftért nem fogom ki / be dugdosni a routert ha kilépek a házból :)
Honnan van nektek 247 volt a konnektorban 230 helyett? Nagy Britanniában forgattátok? Ott is csak 240 kellene legyen. A műszer jól mér? Már eleve ez is 7.4%-os fogyasztásnövekedést okoz minden fogyasztónak és nem is beszélve rövidíti a készülékek élettartamát főleg a ledes fényforrásokét. Ez a kegyetlen fizika.
Gyanitom olyan helyen laknak/dolgoznak a sracok ahol 1 nagyobb korzetet fed le a transzformatorallomas, ezekben az esetekben pedig gyakori hogy fazis-null viszonylatban feltekerik a feszultseget 250-255V-ig.
@@Nagyhusi Egyedul megerositeni tudom, leggyakoribb amivel talalkozok az a 170 - 265V, nyilvan amelyiknek olyan a magja az siman. Nem mellesleg eros gyanum hogy ebben is van valamennyi tolerancia, szerintem tudjuk mindketten hogy magfuggo.
Valószínűleg azért maradt ki, mert a kikapcsolt termosztátú bojler nem fogyaszt energiát, és ezt ők tudták. Azonban a hőntartáshoz már igen, és ez minden bojler adatlapján szerepel. Általában 60°C-os vízhőmérséklet, és 24°C levegőhőmérséklet mellett adják meg. Egyébként ez igen nagy mennyiségű energiát jelent. Egy átlagos 200 literes tartálynál ez 2kWh/nap. Sokszorosa a videóban felsorolt mennyiségeknek. De ezt nem könnyű csökkenteni (esetleg alacsonyabb vízhőfok beállítással, vagy utólagos hőszigeteléssel).
Egy szakmai jellegű videóban illett volna különbséget tenni a fogyasztás és a teljesítményt között! Tehát nem mindegy, hogy 1 kWh-át fogyaszt vagy az 1 kW teljesítményt vesz fel az nem ugyanaz. Az átlag emberek úgyis keverik az energia és a teljesítmény fogalmát és ez a videó még csak további zavart okozott nekik ebben az esetben.
Húúú A mértékegységeknek nézzetek utána. Sokszor kWh (kilowattóra ez után fizettek) helyett mondotok kilowattot. A LED-es fényforrás nem izzó. Ott nem izzik semmi (ha igen, akkor már meghibásodott).
@Apaxp vodafon csodaboxból van vagy 4 féle (főleg a régi UPC-set is idevesszük) a régi dual dekóderes UPC box simán zabált 50 wattot, és fűtötte a szobát. Cserébe az volt az utolsó box, ami normálisan működött, és lehetett egyszerre felvenni, és másik csatornát nézni.
Szuper a videó!
Amirebazonban érdemes figyelni, hogy egy lakásban hány ilyen rejtett fogyasztót működtetünk egyszerre.
Sziasztok. Nagyon hasznos ez az infócsomag, sokaknak segít. Az igazi értelme szerintem ott van, hogy kézben tudjuk tartani a fogyasztási szokásainkat és szinte kiszámithatóvá alakithatjuk a villanyszámlánkat. Remek volna ezért, ha meg tudnátok mérni a fogyasztásokat működés közben. Itt nagy fogyasztókra gondolok, mint mosógép, szárító, hűtó, indukciós főzőlap stb. Ez segitene abban, hogy "addig nyújtozzam míg a takaróm ér"🙂 Köszi srácok. 👍
Sziasztok, jó lett a videó! Amit megnéznék még ami szerintem általánosnak mondható: Egy modernebb hűtő fűtő 3.5 kw-os klíma standby üzemben, és egy átlagos notebook kikapcsolt állapotban bedugva felejtve. Jah és majd kifelejtettem: Egy mai modernebb videójáték konzol kikapcsolt állapotban :)
én a klímát mérem egy tapo p110 típusú smart konnektorral, és standby módban 1 watt körül fogyaszt, 27 fokra állított hűtéssel pedig 300 watt környéke. Kb 1 hónapja van fent, 3,5 kW-os, ahogy írtad. Eddig összesen fogyasztott 27,4 kWh-t
@ Fűtést lesz a keményebb fogyasztás 0 fok alatti külső hőmérséklettel.
A klima fogysztáa a környezeti hőmérséklettől függ, ,és 2 nagy választóvonal van a 7 a nulla fok. Nulla fok alatt kikapcsolva is képes,100-200 Wh fogysztásra. Mert a kartel es tálcafűtése beindul, hogy megvedje magát. Ugyanez a hatas működes közben eltolódik a plusz hét fok irányába. Azaz egy keszülek kikapcsolva hideg télen megeszik üzemen kívül akár 3 kWht. Nekem 4 van. Masik fontos dolog a klíma kúlteri egység elhelyezése. Nyári üzemmódnál,,ha áramlómmeleg éri, azaz pl rásüt a nap a helyére, akkor dupla annyit eszik, mint árnyékban. Télen fordítva. Nalam annyira specialis az egyik klíma elhelyezese, hogy télen napsütesben 40-60 fokos levegőt kap a kúlteri klíma minusz 20 fokban is. Speciel ilyenkor nem is megy ssmmi fűtes, mivel alapban 27 fokra melegszik a hazam, klíma es fűtes nelkül, az említett hatás miatt. Szürke fal es es sok egyeb.. A nyari használatnal, azaz hűtesben reggel a nyugati klímák megy, délutan a keleti, az árnyékban.
Helló sziasztok!
Köszönettel vegignéztem a kütyük fogyasztására vonatkozó adatokat, melyek nagyon hasznosak.
Érdekelne engem, de szerintem sokan másokat is, hogy az élvilágitós kapcsolóknak mennyi a fogyasztása.
Ezek a kiváló minőségű évtizedek óta kifogástalanul működő magyar gyártmányú Kontakta kapcsolók szerintem nagyon sok lakásban és családi házban vannak működésképtelen.
Előre is köszönettel várom a mérési eredményeket.
Egy kis igényességet kérnék! Egy ismeretterjesztő videóban nem megengedhető a kW és a kWh keverése!
Hiánypótló videó srácok, köszi. Nálunk a lakásban a tvhez van egy set-top-box, ami stand-by állapotában is elég langyos, a hőtermelés pedig sok energia. 😅 Megnézném mennyit fogyaszt így. Illetve megnézhetnétek egy tök átlagos hűtőt is, ha lesz folytatás habár az ugye nyílván nem extra dolog.
Ha a set top boxot áramtalanitod mielött elmész otthonról, akkor havonta tetemes villanyt megtakarithatsz. Komolyan gondolod, hogy igy kell takarékoskodni? Azok akik eddig pocsékolnak, nem képesek a következö pillanatban olyan lépéseket hozni, ami ellentétben áll eddigi megszokásaiktól. Látszik, hogy továbbra is szánalmas nemtudás honol, ami miatt folytatódik az energia és az anyag kétmarokkal történö pazar szétdobálása.
Sziasztok!
Egy led szalag tápját is teszteljétek már légyszi.
Mert a fali kapcsolóval felkapcsolom,de a távirányítóval lekapcsolom,akkor a tápja áram alatt marad.
Előre is köszönöm!
Nagyon jók vagytok,így tovább!
Srácok, a fogyasztás nem kW hanem kWh. Szóval egy kilowattot megfinanszírozni egy alapjaiban nettó baromság. Mennyi ideig is? Ezredmásodperc vagy egy óra? Szóval jó lett volna helyesen használnátok a mértékegységeket.
Kis magyarázatot kérek, mert nekem nem stimmel a matek, talán lemaradtam valamiről? A 100W-os izzó esetében 238V*0,44A=104W stimmel, a készülék is ezt mutatja. A led-es izzónál 239V*0,11A=26,29W lenne, de a készülék 12,11W-ot mutat. Miért van ez?
Mert a teljesítmény az U x I x cosfi.
Meddő áram, amit ugye ebben az esetben nem fizetünk ki. Latszik is a teszteken, hogy bizonyos kapcsolt üzemű tápegységek komolyan lerontják a cosfí-t, ami 0-1 között van és mutatja a videóban szerepelt műszer is
Nem ezek miatt magasak a villanyszámláim, hanem a drágaság miatt. Érdekes amíg nem drágultak meg addig nem érdekeltek senki. Mert mindenki azt úgy használta ahogy akarta, legyen szó tv, számítógép két féle hűtő, két féle mosógép, tehát ami létezik. Úgyhogy köszönöm szépen.
Nagyon hasznos videó! Nagy köszönet érte!! Soha nem húzogatok semmit és minden megy, mikró laptop stb. Mindig éreztem, hogy ezzel nem érdemes foglalkozni, mert többet szívnák a ki be dugdosással kikapcsolgatással mint amennyit nyerek. Mert éves szinten, 1-2000Ft ról beszélünk max. Ennek semmi jelentősége, fillér ba*ás lenne. Inkább a gazdaságos fűtéssel, hőszigeteléssel érdemes foglalkozni. Inkább erre koncentráltam :)
Sziasztok!
Én még szívesen megnéznék egy komolyabb routert, elektromos fogkefét, villanyborotvát és kapcsolós/világítós elosztót.
Köszi
A spórolás csak most lett fontos, mikor nincs elég pénzed elpocsékolni. Ha gondolkodva fogyasztottatok volna eddig is, nem szegényedtünk volna le ennyire.
Köszönöm szépen ezt a videót!
Körde is osztom 😀
Sziasztok. Kíváncsi lennék mennyi a fogyasztása egy bedugva felejtett régi (házilag tekercselt) és egy modern hegesztőgépnek! Tisztelettel
De jó tudni ezeket!🙏☀️
Sziasztok! Ha már egy sütőt, TV-t, mikrót megnéztetek ,egy bedugott mosógépet is le lehetne ellenőrizni, pláne egy régebbi automata és egy "okos" mosógép közötti különbség is érdekes lehet.
jó videó lett fogyasztás mérö készitéséröl mért nincs video?
Nagyon jó 👍
A kW a teljesítmény, a kWh az elfogyasztott energia mértékegysége. Egy tanítási célú videóban próbáljuk meg nem keverni.
A lényeg szempontjából nem lényeg a "h" betű használata vagy nem használata ...
@@lesliew67 a videó készítője jött azzal, hogy itt tisztáz dolgokat, de a villamos energia és a teljesítmény fogalmával sincsenek tisztában.
@@kristoftinelly mindenert-megy-aram-az-a-legjob-ha-mar-semit-nem-hasznalunk-visza-megyunk-a-regi-oskorba-ahol-az-emberek-megoldotak-mindentegyedul-es-semijuk-nem-volt-lassan-az-emberek-hidegbe-fagyoskodnak-othol-mert-felnek-hogy-a-szamlaikat-nemtudjak-kifizetni-fokepen-azok-akik-egyedul-elok-es-nincs-sehonan-tamogatasuk-nagyon-meg-gondoljak-hogy-mit-hasznaljanak-es-menyit-mert-az-arak-az-egekig-nonek-es-sokan-majd-nembirjak-fizetni-az-emberek-tehat-fazas-vagy-eves-es-sporolas-ha-ugyan-mibol-hat-ez-van-orulunk-ha-jut-kenyer-megelhetesre-vagy-meg-azse-ha-igy-menek-fel-az-araknagyon-megkel-gondolnunk-manapsag-hogy-mitvegyunk--es-mire-fusa-a-penzunk-sajnos
Aggregátor űzem mit mennyi árra mi a legnagyobb legocsob
⤵️
pára elszivó vagy ablak nyitás mennyit fogyaszt?
Kőszőnőm a választ
Szervusztok! Ez a video is mint a többi szuper hasznos.Segítséget kérek reluxa zsinor cseréjéhez. Sajnos nem találtam tőletek ilyen témájú videot. Biztosan mások is igen rászorulnának ezen szerkezet házi javítására. Próbáljatok legyetek szívesek egy ilyet csinálni. Sajnos látássérült vagyok és nem látom át az egész szerkezette, viszont, ha van "szamárvezető", bocs, akkor már látatlanul is meg tudnám csinálni. A "szakik" nem javítják, inkább vegyek egy újat az ablakra!Köszönöm.
Sziasztok! Jó téma, ezek tényleg érdekes adatok (lennének), de sajnos a kWh egyszer sem hangzott el a videóban, amiről szó lenne. Látszik, h jól számoltatok, de végig kW-ot mondtatok teljesítményre és energiamennyiségre is. Szerintem újra kellene venni és feltölteni a jó kifejezésekkel, mert így megtévesztő az egész.
elmondták, hogy a sütő 70 nap alatt fogyaszt el 1kwh-ot.. mi ebben a megtévesztő?
Biztosan arra gondoltak, de nem azt mondták
Az itteni átlagos nézőknek így is megfelel 😁
Az ötlet jó, de ez így simán megtévesztő a mért eszközök felében! Nagyban függ a készülék korától, mert folyamatosan szigorodtak az energiafogyasztási szabványok. Egy tizenéves TV igenis eszik 1x wattot kikapcsolt állapotban (saját öreg LG Plazma) ahogy egy régi mikrosütő is (Samsung)! Nem beszélve a telekomos IPTV boxról ami kikapcsolt állapotban is megeszi a 15 wattot. További energiavámpírok a készenléttel bíró régebbi kijelzővel felszerelt régi CD/kazetta/rádiós lejátszók, teafőzők is! Amin pislákol egy led vagy kijelzője van, az mind potenciális fogyasztó lehet, ha nem fizikai bekapcsológombja van.
Ilyen rejtett fogyasztó még a gázkazán is ami nálam pl fix 30w fogyasztást produkál hiába nem csinál semmit!
A legegyszerűbb ha vesz magának vagy kölcsönkér mindenki egy fogyasztásmérőt és végigméri amit tud. A nappaliban pedig a legegyszerűbb egy kapcsolós elosztóra kötni minden fogyasztót és ha nem vagyunk otthon / éjjel simán csak áramtalanítani kell az egészet. Fogyasztásmérőket kb 4000 forinttól lehet idehaza is kapni, de külföldről még olcsóbban beszerezhetőek.
Sziasztok Egy probat azert megeren egy UPS bedugva s kikapcsolva h az vajon menyit eszik kikapcsolva ugy h minden mas ravan dugva pl monitor szamitogep hangfal ami persze kivan kapcsolva hiszen a UPS is kivan egy 2500 W os upsrol beszelek en most ( Koszonom szepen )
üdv ezt a kis mérő műszert hol tudom beszerezni? Magyar shopból szeretném!
Ti sem segítetek csökkenteni a zavart, amikor tudatosan keveritek a kW és a kWh (KILOWATTÓRA!) kifejezéseket!
Amikor már mindenkinek a kezében a telefon, meg a csuklóján az okosóra, mi a francnak kiírnia az időt a sütőnek/mikrónak/hűtőnek? A gyártók miért nem tesznek bele egy kódot/gombot, hogy ne mutassa? (Legalább éjszaka sem úszik fényárban a konyha...)
MINDENKI túlzás, mert ne csak önmagunkból és a reklámokból kell kiindúlni. Nálunk nincs diigitális "időbilincs" a karon, de bármerre nézek a lakásba, mindenütt látom az időt. Reggeli közbe se nyomogatjuk a telót az idő miatt kajás kézzel.
Nagyon sok mikron nincs óra. Régin nekem semmi kijelző nem volt, biztos gyártanak még ma is olyat.
Sziasztok, jó lett a videó. Part 2. ben engem nagyon érdekelne egy laptop ami 0-24ben töltőn van.
Köszi
Töltő és laptop függő de átlagosan 45-60W a fogyasztás ha tölt is ha nem tölt és kisebb a töltő 65W akkor 45W youtube videó 1080P nézése közben. Viszonyítási alap PC HP Z420 600W táp 16GB memória ssd256GB 1TB + 2TB hdd 1060 6GB VGA, 22 colos Samu, router, Vodafon netes dobozka, 5.1 Hangfal ezek mind 165W fogyasztanak
Router és Voda modem egyben 27,2W PC 90W Monitor 21W, Hangfal 24W.
Core i3-3250 CPU és hozzá alaplap VGHA nélkül 45W + monitor 20W + router, modem 27 W Hangfal 5.1 24W
Ha sima 2.0 hangfal vagy füles akkor kevesebb, ha nem használok routert kevesebb, de használok.
Laptop 45W ugye ez már kijelzővel, modem router 27W + füles akkor más nincs mondjuk 75W na ezt akarom majd napelemről hajtani 200W napelem, DC-DC konverter erről mehetne a router is meg a Voda modem, de nem fog
mer ha eltűnik pár percre a nap az a laptopnak nem baj, van aksija, a router és a modem legyen stabil ágon
így se külső aksi, se inverter, se töltésvezérlő nem kell és elméletileg a laptop töltő direktbe mehet DC feszültségről mert kapcsoló üzemű tápja van. Ezt mondták a nagyok. A 200W napelem azért kell hogy gyenge fényviszonyok között is menjen a laptop, a dc dc konverter meg azért ha mondjuk a napelem 18w körül megy munkapontján, akkor
nekem kell 19.5 V és 4.5 A max Laptopja válogatja ez nem egy mai darab. Ha nagyobb a munkapontja a napelemnek mondjuk 28V akkor azt le kell konvertálni 19.5 Voltra ezért van step UP DC-DC step Down DC-DC és van ami mind a kettőt tudja. le is fel is. akinek több a zesten az vesz egy 50Ah indító aksit, egy PWM töltésvezérlőt és az aksit tölti a napelemmel, majd az aksiból veszi ki9 azt ami a laptopnak kell de itt is kell, itt pláne dc-dc kopnverter.
bár volt aki sima nudli 12V aksira rakta és azt kellett felhúzni 19.5 Voltra. ezek a dC-DC konverterek 2-4 ezer forint.
Szóval ha nagyon minimálisra kell venni akkor laptop, ha nem akkor az I3-3250 ez 50W proci max kirakom a képet a 20w 22" monitorra, sima youtubra elég a laptop, Játékra a nagy gép, pöpec filmre is ez de a többség a youtube ami mehet fülessel, ami mondjuk vezeték nélküli, vagy egy 2.0 hangszóróval. Egy 40cm ventilátor is megeszi a 45W, a harmadik fokozatba, de a két lassabba alig kevesebbet. Mérős, kijelzős konnektorral mértem, de majd veszek egy ilyen világítós AC mérőt is meg DC mérőt is az mindent egyben mutat. a Hangfal az 5.1 24W meglepet. A Voda modem meg 12W önmagában ezt én nem kapcsolgatom mert ezek ezt nem igen szeretik, állítólag.
Aki ilyen videór készít, annak figyelni kell arra, hogy a kilowatt az nem kilowattóra. Politkusoknál ez még elnézhető.
Tök hasznos és jól érthető videó! A kWh / kW tévesztése valóban sokaknak bánthatja a fülét, de a többséget nem zavarja az érthetőségben. Érdekes összehasonlítást ad az, hogy 1-1 készülék mennyi idő alatt fogyaszt el 1kWh energiát, de szerintem beszédesebb lenne, hogy 1 havi áramszámlában mennyi kWh jelenik meg pluszban 1-1 készülék folyamatos Stand-by állapota miatt. Árnyalja a képet, hogy pl a routert a nap 2/3-ában aktívan használva csupán 1/3 ideig megy "feleslegesen". Szép munka srácok. Jöhet a folytatás a témában! 🙂
Az én nevemben te csak ne beszélj! Igenis, sok embert zavar ez az idióta, félrevezető, pontatlan magyarázat! Aki ennyi ember elé ki mer állni, hogy oktassa őket, akkor előbb ő legyen már képben a témával! Vegye már a fáradságot, tanulja meg azt, amit másnak akar megtanítani! Ja, igen, hogy kiket zavar? Mindenkit, aki fontosnak tartja a pontosságot, precízséget! Kiket nem érdekel? A felületes, nemtörődöm, "leszarom" stílusú embereket! Felháborító!!!
@@istvanszendi6684 Abszolút egyet értek veled!: "SOK embert zavar" - Engem is! De fenntartom a véleményemet, hogy "a többséget nem zavarja az ÉRTHETŐSÉGBEN." Te... vagy én... és a azok, akik alább kommentben szóvá tették (vagy nem) ezt a hibát, szomorú, de sajnos nem mi vagyunk a többség... (Ezért se beszélhettem a nevedben... 🙃) A többség laikus, aki téves vagy épp helyes mértékegységekkel is pont ugyanannyit ért a magyarázatból... A kevesek meg összerakják (és kiválogatják) a felületes megfogalmazásba bújtatott hasznos és helyes információkat.
Amúgy az tök jó, hogy láthatóan valóban sokak fülét bántja ez a hiba. De a többieket sem kell leszólni! Azzal, hogy beszélünk róla, szerintem sokaknak felhívjuk erre a figyelmét és előbbre halad a világ. A hibákból tanulni kell! (Az lenne gáz, ha a következő hasonló videóban a srácok nem figyelnének az ilyesmire... 🙄)
@@domedee78 Így utólag, kissé lehiggadtan átgondolva amit írtál, igazad van, egyetértek veled... és egyébként meg örülök a pozitív hangvételű válaszodnak...
Azért azt nem értem ,hogy egy 100w -os izzó hogy a csudába fogyaszt egy negyed nem alatt 1 kw/h. 1Kw=1000W ,vagyis 1Kw/h az nem 1000W /óra?. Mert ha igen ,akkor egy 100 W -os izzó 10 óra alatt fogyaszt 1 Kw/h -át .Lehet nem értek hozzá.
A kw teljesítmény nem pedig energia ne keverjük!
Sziasztok! Nagyon jó, közérthető videó lett. Talán egy későbbi videóban csoportosíthatnátok a háztartásokban a kis és nagy fogyasztókat, hogy segíteni tudjatok, hogy hol érdemes jobban odafigyelni!
Silvercrest EM 240A -val mérve.
Kimaradt a digi router, 32"samu tv. cordles telefon. és ami full áramtalanított, mint az én gépem, monitor, hang. pár db. 220/usb töltők. Udvari automata világítás 4db, kaputelefon, lakásriasztó.
Készenléti értékek:
LED tv 24" 3,7w
2.1 Hangsz. 7,0w
Nejem sz.gépe, monitorral, mobil töltővel a hosszabbítóban 15,7w
Miele szárító 3,3w
Miele mosóg. 8,3w
Egy légzéssegítő EÜ. készülék 8,1w (készenlét! wtf?)
Jura autom. kv 4,5w
Tea/kv főző, az átfolyós 2,6w
Sencor mikro 3,3w
Zajkeltő kis CRT TV 2,6w
Samu kombinált hűtő 2,6w
Midea fagy.szekrény 2,7w
Fischer inv. klíma átmeneti időben tud fűteni. 13,2w (egy embertől hallottam eddig, hogy a kompresszorok olaját is melegen tartja, a hidegen indulás ne "nyírja" ki (hűtés fűtés, kinti hideg)
Szinte fullra minden izzó valamiféle ledesre cserélve, ez igaz már nem a standby, de meg kell jegyeznem, márkás név alatt is a 7 db-os rendelésemből 2 hét alatt kettő is elsötétedett, ez nem jó arány ez nem spórolás már, hanem ráfizetés, főleg, hogy vissza sem küldtem cserére.
Na végre egy hiánypótló tartalom ... Ezt vártam ...
Azért a Fujitsu Esprimo fogyasztásához annyit tennék hozzá, hogy nekem ugyanebből a Celsius workstation-öm volt.
Tegyük hozzá, hogy ezek a gépek már nem mai hardverrel készültek, kb 10+ éves architektúra, és ez a működés közbeni fogyasztásán fog elsőnek jelentkezni.
Csak egy átlagos böngészés mellett volt az én gépemnek 200-300W fogyasztása, és ebből még volt egy szerver is, amely nonstop ment, és átlagos forgalmazásnál 100-150W-okat kajált be. Hogy a proxy szervert már ne is említsem a maga 50W körüli fogyasztásával, és a mobilklímát, ami konstansan 1kW-ot kajált, és általában egy nap 8-10 órákat ment.
Mindennek tetejébe volt a hálózati központomnak is egy alap 120W-os fogyasztása, és ebben már benne volt a szobám ledszalagos világítása.
Ez alapján azért meg lehet becsülni, hogy havi szinten 300-400kWh volt CSAK A SZOBÁMNAK a fogyasztása, ami kimondva borzasztóan sok,
számokban kifejezve egy villanyszámlán egyenesen sokkoló a mai kWh árak mellett!!!
Csak azáltal, hogy ezeket a berendezéseket korszerűsítettem, nyári hónapokban a felére, téli hónapokban a negyedére sikerült redukálni a fogyasztást.
Nyílván a non stop fogyasztók szerényebb vasra épültek át, a Workstation viszont a ma kapható hardverekből épült fel, és bár papiron kisebb teljesítményűnek tűnik, valójában a hétköznapokban ebből semmit nem lehet észrevenni, legalább is a régi vashoz képest nem vettem észre kardinális különbséget, ha csak annyit nem, hogy mégis gyorsabban szedi a lábát.
Jó a szó
A szerveremen (Raspberry pi 4) én is optimalizáltam. A 3 db 5.25"-os hdd helyett 1 db 2,5-esre váltottam, ami külső házban van, s ami le is áll magától egy idő után. A másik helyett betettem egy 256 GB-os pendrive-ot. A fekete vodafonos routerem 15 wattot fogyaszt, amit először kapcsoló órára tettem 0-5 és 9-15 közötti kikapcsolással. Ezt nem tolerálta a családom, mert mint kiderült, képesek hajnal 3-kor is netezni. Át dugták a tápját fix villanyra. :)
@@csabaszatmari3971 Az a baj, hogy a torrent szerver miatt nem tudom a HDD leállást bekapcsolni, emiatt meg nem szeretném, ha idő előtt tönkremenne a HDD a felesleges ki-be kapcsolásoktól ...
Inkább lenyelem ezt a békát, de a kezdeti állapotokhoz képest nagyon sokat sikerült visszább fognom az eszköz cserékkel a fogyasztáson,
egy téli hónapban klíma nélkül 161kWh-ban maximalizálódott a fogyasztásom, persze ez az érték még fog csökkenni a jövő hónapban, mert időközben lett egy munkahelyem, így a Workstation-re eső fogyasztás kapásból feleződik.
Raspberry Pi alapú NAS szerveren/jelenlegi szerverem kiváltásán viszont gondolkodtam, de sajnos a kevés 3.0-s USB port miatt nem nagyon tudnám kihasználni a Gigabites Ethernet, így elengedtem a dolgot.
Bár egy Zimaboard-dal azért még én is kiegyeznék, a PCI-E bővíthetősége miatt alapból lenne 4+2 Sata portom, plusz az egész Windows Server átmigrálódna Debian-ra Samba 4 alá, plusz akkor már lehetőség nyílna Docker-ben is futtatni 1-2 combosabb konténert médiakiszolgálásra.
De egyelőre nincs kedvem tartogatni itthon plusz vasakat, elpocsékolni fillérekért meg nem akarom, akkor már inkább itthon fog porosodni, vagy hagyom az eredeti felállást.
Egy tv mennyiet ehet mondjuk ha 1oran keresztul megy?
A tv általában 80-100w max fogyasztással bír. Ez kiszámoltuk 0,4-0,5 nap alatt 1 kw.
Jó videó, eloszlat talán pár tévhited néhány pánikóló emberben.
Sok pazarló megoldás van használatban, azokat érdemes megvizsgálni, de nem a hasznos szolgáltatást kell kiütni a helyéről.
Másrészről, inkább azon kéne gondolkozni,
miért csak annyi fizetést kap valaki, hogy egy nagyobb villanyszámla összezavarja a költségvetését...
1w folyamatos teljesítmény kb évi 400 Ftba kerül. Rezsicsökkentett ár
Tényleg nem kötekedés, de a fogyasztáskor kwórát illendő mondani, a kw az a teljesítmény, a kwh a felhasznált energia.
Csatlakozom az előttem szólóhoz a fehér Vodafone/upc router témában. Nekem is 35w a teljesítmény felvétele , azért az elég messze van a 2W- tól. Végül néhány kekeckedő mondat: A W (Watt) a KW(kilowatt) felvett teljesítmény és nem fogyasztás. A Wh(wattóra) és a kWh(kilowattóra) a fogyasztás. Talán az is megért volna egy-két mondatot, hogy miért mutat a 100W- os "villanykörte" 107W- ot a műszeren. Nyilván azért mert 230V helyett 237-239V között ingadozott a feszültség, az izzó teljesítménye pedig 230V- ra volt megadva.
Engem a mérő érdekelne, hogy hogyan csináltátok, ha erről lenne videó. az jó lenne.
Az nagyon egyszerű, keresd ezt a terméket.
www.vatera.hu/lcd-kijelzos-volt-amper-watt-wattora-cos-fi-hz-mero-muszer-110-250vac-0-20a-3196965545.html
Veszel egy fogyasztásmérős okos dugaljat, ami telefonról vezérelhető, vagy a dugaljon is van ki- és bekapcsoló gombja, és a telefonon megkapod a fogyasztási értékeket, akár a havi összesítésben is. Nálam a szárítógép stadby üzemmődban 10 W-ot mutat, ami éves szinten nem csekély fogyasztás, de ezzel a dugaljjal használaton kívül ki is tudom kapcsolni.
247 V tápfeszültség. Gondolom kifektet jó néhány 220V ra méretezett régi cuccot.
Másik tipp,
kössétek a mosogatógépet a melegvíz kiállására. Nem muszáj még +40fokot a háztartási gépnek melegítenie rajta, ha jön melegebb víz is.
És azt a vizet mi melegíti fel?
@@balazsambrus1390 Természetesen egy hihetetlen energiahatékonyságú régi FÉG kazán, vagy egy remek totál vízköves Hajdu bojler :D
A +40fokos viz meg amugy is jon a hazba mint a hideg ugye? Mekkora otlet eddig meg lehuztak itt a villanyosok hogy fut a mosogep mennyit fogyaszt. Holnap ra is kotom 🥹 es akkor mar a radiatorokra is es kesz csak viz szamlat kell fizetni ott meg nincs rezsi emeles 🤦🏻♂️
Az a baj, hogy a vízmelegítő és a mosogatógép között a falban lévő csőben le van hűlve a melegvíz. A mosogatógép beengedi az első pár litert, ennyi elég is neki, viszont ez még nem meleg víz. A mosogatógép ezért rámelegít. Közben a vízmelegítő is beindul, és felmelegít az elhasznált pár liter helyett ugyanennyi hideg vizet. Ami megint a csőben fog kihűlni.
Villanyszámlám 14 ezer Ft (télen 20e, mert megy a cirkó szivattyúja, +gáz=45 ezer Ft), ebből hálózathasználati díj 8000Ft, amit akkor is fizetek, ha nem használok áramot. Elektromos bicaj 0,4kWh / 50 km. Pont a havi 6,5 Ft spórolás fog érdekelni. Már bocs. A kibekapcsolgatástól előbb tönkremennek a készülékek.
Csak annyi megjegyzésem van, h a fogyasztást nem W-ban vagy kW-ban mérjük, hanem Wh-ban (wattóra) vagy kWh-ban (kilowattóra). A W ill. kW az teljesítmény, míg a Wh és kWh pedig a munka vagy energia. Egyébként a videó kiváló.
Átfolyós gázos vízmelegítő őrláng 15 m3/hónap. Reális?(egy éjjeli fogyasztást szoroztam fel)
igen, nekem a gázkazánom régi csinál napi közel 1m3/nap-ot. Ha spórolni akarsz, akkor kicseréled olyanra, ami begyújtja magát, 1-2 év alatt lehet megtérül, mert ha jól számoltál, és egész évben megy, akkor évi 15*105*12 =~ 19ezer pénz évente
@@martonsc2226 kérdés mennyibe kerül a csere és hány év alatt terül meg..
@@salamonlaszlolibrarian elosztod az árát a most felesleges égő gáz éves költségével.. nincs itt kérdés, kiszámolod, és megtudod, hogy neked megéri e, vagy sem
Tapasztalataim szerint őrlángonként 0,5 m³/nap reális. Lehet esetleg "ügyeskedni": kicsit lejjebb tekerve az őrlángot, de csak annyira, hogy kellőképp melegítse a biztonsági hőérzékelőjét, különben magától kialszik a láng és az szívás... 🙂
Ami kimaradt, hogyha folyamatosan ki be kapcsoljuk egy elosztón keresztül a gépeket, jó eséllyel előbb megadják magukat. Nem szeretik a hálózati táp ingadozását, nem így tervezik őket.
20 éve kapcsolgatok mindent elosztóval, soha egyetlen egy eszköz se ment tönkre emiatt
Vodafonos pár éves "nagy fehér" routeren 35W-ot fogyasztott, az már 26kw egy hónap alatt, lecseréltettük egy másikra, mert pont díjcsomagot váltottunk. Az új "Fekete" csak 15W-ot fogyaszt. Azért az már nem mindegy úgy hogy minden hónapba valamennyivel túllépjük a 210kWh-s határt így a régi routerünk 26Kw-os havi fogyasztása 2453ft, az új 1051ft.
Amit még meg lehetne mérni: fény és mozgásérzékelős lámpa, távirányítós garázsajtó.
Én meg még azt hittem azért magas az áramszámlám mert az új világrend terve nem kitaláció hanem a valóság....
nem, inkább azért, mert végtelenül ostoba vagy, és hiszel a mesékben, és a laposföldben.
Nálam van egy 1.9 wattos izzó éjjel nappal világít már nagyon rég óta !
Ez jó kis vidi skacok💪
A leírásban nem "relytett" hanem "rejtett".
Nagyon jo video!!
A szegény ember spórol, a gazdagnak nem kell figyelni ilyesmire. Nálam ami mindig be van dugva az a hűtő és a fagyasztó, minden más csak akkor amikor használom.
KOnzolokat megnézném. Xbox one s, Play Station, laptop alvó módban, digi illetve t-com routert megnézném.
Most nézzük az illatosított viaszgyertyát...
Egy átlagos router a mostaniak közül 5-6W-ot fogyaszt, azért az hasznos, ha estére elmegy aludni, ha nincs rá szükség! Rögtön a 40%-al csökken a fogyasztása. A tápegységekből is látszik, 5V 2A az maximum 10W-ot tud leadni, míg egy régebbi eszköz 12V 1,5A 18W maximum.
Az a router, ami a videóban van, egy nagyon minimum készülék, a fogyasztását illetően és a teljesítményét illetően is.
Szerintem ezzel azok számoljanak, akik a szolgáltatótól kapott minimum eszközt használják!
kövezzen meg bárki, de én 9 naponta 35 ftért nem fogom ki / be dugdosni a routert ha kilépek a házból :)
Honnan van nektek 247 volt a konnektorban 230 helyett? Nagy Britanniában forgattátok? Ott is csak 240 kellene legyen. A műszer jól mér? Már eleve ez is 7.4%-os fogyasztásnövekedést okoz minden fogyasztónak és nem is beszélve rövidíti a készülékek élettartamát főleg a ledes fényforrásokét. Ez a kegyetlen fizika.
Gyanitom olyan helyen laknak/dolgoznak a sracok ahol 1 nagyobb korzetet fed le a transzformatorallomas, ezekben az esetekben pedig gyakori hogy fazis-null viszonylatban feltekerik a feszultseget 250-255V-ig.
A ledek bírják a túlfeszültséget. Van olían amelyik 90-265V-ig bárhol működik
@@Nagyhusi
Egyedul megerositeni tudom, leggyakoribb amivel talalkozok az a 170 - 265V, nyilvan amelyiknek olyan a magja az siman. Nem mellesleg eros gyanum hogy ebben is van valamennyi tolerancia, szerintem tudjuk mindketten hogy magfuggo.
Javasolnám a következő "tudományos" filmetek témájául a kilowatt és a kilowattóra közötti különbség témájának a kitárgyalását.
Ez egy jó téma
Az áram Amper, a Watt az teljesítmény, a kilowatt is, a kilowattóra meg munka és ezért fizetünk.
Ugyanolyan ilyen csináltam kb 7 hónap óta azt csináltam meg :)
Esetleg a bojlert lehetett volna kég megemlíteni. Pl. amikor már felmelegítette a vizet és utána csak tartja a hőt
Valószínűleg azért maradt ki, mert a kikapcsolt termosztátú bojler nem fogyaszt energiát, és ezt ők tudták. Azonban a hőntartáshoz már igen, és ez minden bojler adatlapján szerepel. Általában 60°C-os vízhőmérséklet, és 24°C levegőhőmérséklet mellett adják meg. Egyébként ez igen nagy mennyiségű energiát jelent. Egy átlagos 200 literes tartálynál ez 2kWh/nap. Sokszorosa a videóban felsorolt mennyiségeknek. De ezt nem könnyű csökkenteni (esetleg alacsonyabb vízhőfok beállítással, vagy utólagos hőszigeteléssel).
Köszönöm a választ!
Egy szakmai jellegű videóban illett volna különbséget tenni a fogyasztás és a teljesítményt között! Tehát nem mindegy, hogy 1 kWh-át fogyaszt vagy az 1 kW teljesítményt vesz fel az nem ugyanaz. Az átlag emberek úgyis keverik az energia és a teljesítmény fogalmát és ez a videó még csak további zavart okozott nekik ebben az esetben.
Húúú A mértékegységeknek nézzetek utána. Sokszor kWh (kilowattóra ez után fizettek) helyett mondotok kilowattot. A LED-es fényforrás nem izzó. Ott nem izzik semmi (ha igen, akkor már meghibásodott).
wow, 30-70ft/hó, tönkre fogok menni 🤣🤣🤣
És figyel is ott hőn sok olyan készülék, bizony mert az okos tv mellett van még a tv szolgáltató kütyü is ami biztos hogy fogyaszt stb.
igen, a régi UPC-s kütyü az zabált nagyon
@Apaxp vodafon csodaboxból van vagy 4 féle (főleg a régi UPC-set is idevesszük) a régi dual dekóderes UPC box simán zabált 50 wattot, és fűtötte a szobát. Cserébe az volt az utolsó box, ami normálisan működött, és lehetett egyszerre felvenni, és másik csatornát nézni.
rendszerhasználati dij 27 százalék áfa és társai .... ez a video birkáknak jó lessz