Ставте лайки, пишіть коментарі, та не забувайте про підписку. Тільки завдяки вам канал стане популярним!) Підтримати на Patreon: www.patreon.com/history_verum Підтримати гривнею на картку monobank: 4441114452416991
Отож маємо нашу історію. Якщо б не мусульманський світ який виник через 600 років після християнського не мали б ми тих історичних та наукових фактіа які вони нам зберегли.
У мене є книга "Велич Дулібії Рось". Цікаво що легенду яку розказували в школі про Рівне, висмоктана з пальця. Типу, - плив воєвода по річці, побачив рівну місцевість, тай вирішив зупинитися перепочити. Відпочивши побачив хорошу місцину, вирішив створити фортецю на рівному місці, так з часом утворилося місто Рівне. Я проживаю біля Рівного і мені завжди було цікаво, деж те рівне міце, бо місто стоїть на холмах і ніде нема рівного місяця. В доказ того що була вірусна хвороба, в нинішній час, на певній глибині, на великій площі землі, є слой вапни. А описується це так, - що була смертельна вірусна хвороба (чума) і щоб її побороти, зруйнували місто та посипали вапном. Потім, коли приїзджали люди які раніше відвідували Суренж, то побачили що його нема, а на його місці рівна місцевість (без будинків), так і назвали "Рівне". Якось так.
Центральна частина міста якраз і є тою рівною місцевістю. Тому й містечко назвали Рівне, бо воно виникло в єдиному більш-менш рівному місці навколо горбистої місцевості.
А ще села з назвою Дуліби є на Волині, Рівненщині і Тернопільщині ( територія історичної Волині). Це ще одне підтвердження тому, що дуліби були великим і сильним племенем
Все чудово...лиш Дуліби і Хорвати одні з найбільших племен на території стародавньої Чехії. Доречі Волиняни від міста Волин біля якого Володимир Великий збудував свій Новгород,який ми знаємо,як Володимир Волинський. Бужани від міста Бужськ,Лучани від Луцька. А ще біля Бузька знаходилось городище Пліснесько,в якому дехто бачить батьківщину княгині Ольги.Там тепер поруч Підгорецький замок.А ще й Олеський замок...Ольга,Олег,Олесько....
Олеський замок не стара будова . Але він стоїть на руїнах багато старшої будови. Залишки попередньої будови добре видно од сторони , протилежної виїзду до замку.І той самий схил усипаний уламками керамічних виробів , переважно чорних - місцевих , але є багато інших ...
Славія на теренах сучасної Полтавської області - це суперКРУТО! Артанія в центрі України - ще смішніше. Автор: назвіть, будь ласка, прізвище вашого учителя з історії і номер школи, в якій ви навчались.
Дуже класно і цікаво зроблене відео. Тільки більше в ньому здогадок ніж справжніх фактів. Хоча мені, як рівненчанину й приємно, що ви просуваєте цю казочку про Суренж, бо кожному хочеться жити в місті, яке має глибоку і прадавню історію, та все ж таки, нажаль, це вигадка ніякими історичними данними не підтверджена.
Верхньо-рейнське "dulen" - дивитися, настирно дивитися. Порівняйте назви: "Прип'ять" - "п'ятити" має значення "дивитися"; Вижва - "видіти" (дивитися); "Стир - нім. stier - настирний погляд. При тому, що й ім'я богині Аргімпаса (у Геродота) - "arg passen" - суворо наглядати. Аналогічне значення має назва міста "Луцьк" від імені "Лука" на основі англійського "look" /lu:k/ - дивитися. Отже, "дуліби" - лучани. Існують декілька назв рік "Смотрич" та прізвище "Смотрицький". І т. д. Таке ж значення має назва ріки "Солокія" - "see - saw /so:/ - бачити, дивитися. Ім'я присвячено Богині Луни (Місяця), яка стеже (дивиться) за дотриманням моралі серед людей і в природі. Знайдіть Словник "Образи української міфології в історії і географії" на сайті "Чтиво".
@@liu-78_shjk Насправді місто знаходиться частково на території м. Рівне. Повноцінні дослідження не можуть проводитися, бо як завжди не вистачає грошей, а їх треба багато. Але територія багата поодинокими знахідками і підземними будовами, які постійно знаходять. Тому маємо надію, що скоро місто буде дослідженим у повному обсязі.
Про докириличні праукраїнські тексти яким 2-3 тисячі років та державу РОСЬ. Статті: - "РАХМАНСЬКІ САКРАЛЬНІ ТЕКСТИ ВЕЛЕСОВИЦЕЮ"; - "ПРАВА, ЯВА, НАВА ЯК ОСНОВА ДАВНЬОГО ПРАВОСЛАВ'Я"; - "УКРАЇНСЬКА АБЕТКА - БЕЗЦІННА САКРАЛЬНА СПАДЩИНА ТИСЯЧОЛІТЬ"; - ДАВНЯ УКРАЇНСЬКА ДЕРЖАВА РОСЬ ТА ЇЇ ВЕЛЕСОВИЧНІ СИМВОЛИ" в блозі Святояр UAmodna. Найдавніше українське письмо на металевих пластинах і речах. Забуті слов'янські держави. Варто прочитати і знати...
Було б добре додавати список використаних джерел. З усією повагою до проекту, в цьому відео щось забагато відвертої маячні. Починаючи від 120 тисяч населення до того, що в google scholar Суренж знаходиться лише в "творах" про біополя :)
"Осе дуліби речуть про нас, і яко ж се ми братани. О, бо ото є іста правда, яко ж течуть вони від одного кореня, яко ж ось ми (руси)". " Маємо [ритуальне] шмаття ховати. Осе нам ховати богів наших подоби. Маємо багато сховищ в Новограді на Волхві-ріці, маємо в Кия граді по лику божому, осе маємо на Волині дулібське сховище і в Сурожі на морі світлому і синьому". "Так о дуліби стали від нас повернуті на русів". (Велесева книга). Дуліби одного кореня з русами, але руси не словени. Дуліби мали зверхність над бужанами і волинянами, які жили в селах, а дуліби в Суренжі, назва якого як і Сурож в Криму, де була колонія русів -- Сурожська руса.
Минуле слов'янства за останні три тисячі років. СтаттІ: - "ВІЙНИ ПРОТИ СЛОВ'ЯНСЬКОГО СВІТОГЛЯДУ"; - "РАХМАНСЬКІ САКРАЛЬНІ ТЕКСТИ ВЕЛЕСОВИЦЕЮ"; - "ВЕЛЕСОВИЦЯ - САКРАЛЬНА АБЕТКА ДАВНІХ РОСІВ, ОСНОВА СУЧАСНОГО УКРАЇНСЬКОГО АЛФАВІТУ"; - "ЯВА, ПРАВА, НАВА ЯК ОСНОВА ДАВНЬОГО ПРАВОСЛАВ'Я" в блозі Святояр UAmodna. Які основи давнього слов'янського світогляду? Як діяла Рахмано- волхвівська ситема православного просвітництва? Як виглядають велесовичні тексти на металі виконані за тисячоліття до "Велесової книги"? Варто прочитати і знати...
От попередні відео гарні, а від цього повіяло конспірологією і псевдонаукою. Загуглив слово «Суренж», так от воно згадується лише у так званій «Велесовій книзі» та книзі «Велич Дулібіі Рось. Суренж», котру можна хіба до художнього твору прирівняти щоб не ображати автора. Тож підкажіть, з яких джерел ви брали інформацію саме про це місто та про міфічні 5 кіл оборони? Або я не зміг знайти надійних джерел та наукової літератури, або ж це відео несе в собі псевдонауковий зміст. Хто з нас помилився? Зорієнтуйте мене, будь ласка)
Історія - це та наука, в якій не можливо бути впевненим на сто відсотків у будь-чому. Це одне з моїх початкових відео, в яких я розбирав, те що було досить цікавим. Зараз я набагато ретельніше ставлюся до аналізу джерел та різних статей, тому в подальшому я перегляну і ці теми, враховуючи певний науковий досвід.
Можна було б додати, наприклад, що за Прокопієм Кесарійским вплив дулібів сягав Дунаю. А взагалі, територію Дулібії можна було б окреслити ареалом Лука-Райковецької культури. Недопрацьовуєте.
Скоро ми будемо знати, що під Краковом є два кургани, які чітко показують схід сонця. До сьогодні ці кургани не дозволяют розкопувати. До речі під Щецином тапож е кургани. Саме цікаво, що десь подівалися дерев'яні дошки з написами про історію сарматів.
Повноцінні археологічні дослідження не відбувається і досі. Науковці потребують великої кількості грошей, але їх не можуть виділити. Археологічні розвідки показують підземні будови. Також присутні поодинокі знахідки побутових речей. Маємо надію, що дослідження все ж відбудуться.
25 метров - это 10 этажей , да ещё в 5 рядов , ты ничего не перепутал ? Самые высокие валы , которые я лично видел в Украине - это скифское городище в Немирове , под Винницей. Руские городища не имели слишком больших валов , потому что вал не был сам по себе оборонным сооружением , он был всего лишь основанием для "китая" - стены из стволов деревьев , которая и хранила городище перед нападавшими . А ещё вал имел внутри деревянную конструкцию , в которую эти стволы деревьев изначально были вставлены. Поэтому я очень сомневаюсь в высоте валов в 25 метров да ещё и в 5 рядов ..
"Згинули, як обри". Назва "обри" може означати латинь "oberro" - бродити (бродники),або" німецьке "ober" (hoch) у назві "хохли" (вишатичі). За брестом існували дві назви: Оберовичі і Хохловичі. Тому не спішіть з переінакшеннями назви. Друге. Старовинні суспільства складалися з трьох (рідко - з чотирьох верств, функцій) - жреці (люди молитви), землероби, воїни. Волинь (Молинь) і сьогодні зберігає образ молитви в іменах і топоніміці: Лемберг і лемки - від грецького "λημ" - воля людини, надія, ругати. Значення-присвяти молитві і надії мають назви від Прип'яті до Тиси. Наприклад, ріка Латориця від імені Богині молитви "Лато" (Літо), або Оранти (латинь ora - oratio), Іква (від грецького "ικω" - молити, просити; "Хотінь" - хотіти, воліти. Що до назви "дуліби", то назва має західнонімецьке походження "dulen" - дивитися, наглядати (це ім'я Богині Луни і молитви) - Аргімпаса ("Суворо наглядаюча), Вижва (вижу - бачу), Стир (stier - настирно дивитися), Рача (рачити - дивития). Однак, композит "do liba" - означає "приносити пожертву" (медом, загалом жертвеною рідиною, кропленням), як у назві селе "Лібохора" - в перекладі "Жертовниця".
В санскриті "sura" - бог. "Бужани" - божичі (богунці; дівуни - Diva - богиня). Розгляньмо вислів Влесової книги: "Кравенці ми і скіфи, онтибе руси ("онтибе" - грецький сполучник οντος - суть, себто -= онтибе), суренженці і боруски. Отже, назва "кравенці" має за основу шведське "krave" - просити, молитися. Тут ясно, що це і є назва "анти" (грецьке αντη" - молитва). Друзі, не соромтесь взяти в руки словники!
Цікаві статті про давнє слов'янство та світогляд предків, про державу Артанія та Дулібія, читайте у блозі СВЯТОЯР UAmodna. Аналітика рахмано-волхвівської православної системи, віри у Праву, аналіз велесовичних текстів на металі 2-3 тисячолітньої давнини, приховане минуле держави Рось, візантійсько-московські колізії з кириличною буквою "оук" - ось що можна відшукати там. Рекомендую...
Чому досі дивимося на слов'янську історію по московськи? Стаття "ТАЄМНИЦІ ІСТОРІЇ УКРАЇНИ" у блозі Святояр UAmodna. Чому не знаємо давних державностей України? Чому досі віримо московським байкам? Які вони державності слов'ян та України за минулі ТРИ тисячі років? Варто прочитати і знати...
Шановні автори, чи збираєтеся відповісти на мій коментар нижче стосовно "Суренжу" згадку про який я знайшов лише у фейковому джерелі? (так звана "Велесова книга")? Бо якщо ні - змушений буду пропіарити вашу брехню своїй аудиторіїї у інших соцмережах, щоб раптом ще когось цим міфом не "просвітили". Сподіваюся що до цього не дійде і ви виправите помилку.
Про походження назв українці та Україна. Стаття "ЧОМУ НАШІ СЛОВ'ЯНСЬКІ ПРЕДКИ СТАЛИ УКРАЇНЦЯМИ" в блозі Святояр UAmodna. Цікаві факти невідомі більшості. Хто такі укри і чому так мало знаємо про них? Варто прочитати і знати...
Бужане-дулебы паходзяць ад склавінскай галіны славян. У той час як, напрыклад, валыняне, дняпроўскія паляне, улічы і харваты - ад анцкай галіны. Бужане ці Дулебы жылі на Валыні толькі перад прыйсьцем сюды валынян (пра гэта надта ясна напісана ў летапісах). Валыняне занялі месца Бужан-Дулебаў. А ўжо бужане-дулебы (ў іх складзе был дрэгавічы, радзімічы і некаторыя іншыя) у сваю чаргу перасунуліся на поўнач на сучасныя беларускія землі і славянізавалі там мясцовае балцкае насельніцтва, чым былі пакладзеныя падставы беларускай мовы і беларускай этнаграфічнай культуры.
Думати ,а тим більше щось розповідати треба було з 24.02 .22 року. А то з траси Мозир -Гомель запускали гелікоптері по моїй країні. Геть звідси ,, сябри,,.
Дуліби Львівська область Дуліби Рівненська область Дуліби Жидачівський район, Львівська область Дуліби Тернопільська область Дуліби Волинська область
Ставте лайки, пишіть коментарі, та не забувайте про підписку. Тільки завдяки вам канал стане популярним!)
Підтримати на Patreon: www.patreon.com/history_verum
Підтримати гривнею на картку monobank: 4441114452416991
Таке враження,що подивилася короткометражний фільм,цікаво!
Дякую тобі,друже!
(та допитливим східним історикам 😏😏😏)
Як завжди цікаво! 👌І нарешті починаєш розуміти, що на цих місцях не була порожнеча, а було нормальне цивільне життя Вподобайка 👍 🇺🇦💙💛
Гарне відео.Дякую що розказуєте саме про цей період.Саме тоді почав формуватися наш народ.Вподобайка за вашу працю.
Дуже,дуже цікаво!
Випадково натрапила на Ваш канал. Відмінна робота, друзі! З мене підписка та вподобайка.
відео тільки і стають ще цікавішими!!
Гарна робота Брате
Цікаве і якісне відео. Важливі теми піднімаєте. Молодці!
клас мені сподобалося дякую
дуже класне відео!! продовжуй у тому дусі!!
Гарний напрямок історії!
Отож маємо нашу історію. Якщо б не мусульманський світ який виник через 600 років після християнського не мали б ми тих історичних та наукових фактіа які вони нам зберегли.
Якби не клята московія, то ще більше зберігалося б.
Сподобалось
ще коментар для просування каналу!
Ціле відро нового!!!
Чудово!
Ваш канал це відкриття для мене)))
У мене є книга "Велич Дулібії Рось".
Цікаво що легенду яку розказували в школі про Рівне, висмоктана з пальця.
Типу,
- плив воєвода по річці, побачив рівну місцевість, тай вирішив зупинитися перепочити. Відпочивши побачив хорошу місцину, вирішив створити фортецю на рівному місці, так з часом утворилося місто Рівне.
Я проживаю біля Рівного і мені завжди було цікаво, деж те рівне міце, бо місто стоїть на холмах і ніде нема рівного місяця.
В доказ того що була вірусна хвороба, в нинішній час,
на певній глибині, на великій площі землі, є слой вапни. А описується це так, - що була смертельна вірусна хвороба (чума) і щоб її побороти, зруйнували місто та посипали вапном.
Потім, коли приїзджали люди які раніше відвідували Суренж, то побачили що його нема, а на його місці рівна місцевість (без будинків),
так і назвали "Рівне".
Якось так.
Центральна частина міста якраз і є тою рівною місцевістю. Тому й містечко назвали Рівне, бо воно виникло в єдиному більш-менш рівному місці навколо горбистої місцевості.
Дякую за роботу. Радий що у Вас все більше переглядів
Цікаво, дослідуйте, шукайте, це наша історія, щире дякую, успіхів вам, будьте здорові ,
Дякую! Дуже цікаво. Дивлюсь вже четверте відео підряд)
Молодці. Багато нового почув. Дякую.
Дуже цікаво, дякую!
Коментар для просування відео
Добре інформативно швидко!!!
Дуже цікаво. Дякую! Успіхів бажаю!
На Стрийщині і сьогодні є село Дуліби.
А ще села з назвою Дуліби є на Волині, Рівненщині і Тернопільщині ( територія історичної Волині). Це ще одне підтвердження тому, що дуліби були великим і сильним племенем
коментар для просування каналу!!
Дякую!
Дякую, друже!
Дякую за важливу роботу!
Все чудово...лиш Дуліби і Хорвати одні з найбільших племен на території стародавньої Чехії.
Доречі Волиняни від міста Волин біля якого Володимир Великий збудував свій Новгород,який ми знаємо,як Володимир Волинський.
Бужани від міста Бужськ,Лучани від Луцька.
А ще біля Бузька знаходилось городище Пліснесько,в якому дехто бачить батьківщину княгині Ольги.Там тепер поруч Підгорецький замок.А ще й Олеський замок...Ольга,Олег,Олесько....
Олеський замок не стара будова . Але він стоїть на руїнах багато старшої будови. Залишки попередньої будови добре видно од сторони , протилежної виїзду до замку.І той самий схил усипаний уламками керамічних виробів , переважно чорних - місцевих , але є багато інших ...
Древляни кажуть -НУ Й ЖОРСТОКА ВАША ,,ПАНІ,, оЛьга.
Нема чим вам гордитись...
дякую за класні відоси)
Дякую за розповідь) Сама волинянка)
цікаво!!!
Молодець, хороші відяшки робиш)
Славія на теренах сучасної Полтавської області - це суперКРУТО! Артанія в центрі України - ще смішніше. Автор: назвіть, будь ласка, прізвище вашого учителя з історії і номер школи, в якій ви навчались.
Цікаве та пізнавальне відео. Тримайте вподобайку.
Дякую!)
Дуже класно і цікаво зроблене відео. Тільки більше в ньому здогадок ніж справжніх фактів.
Хоча мені, як рівненчанину й приємно, що ви просуваєте цю казочку про Суренж, бо кожному хочеться жити в місті, яке має глибоку і прадавню історію, та все ж таки, нажаль, це вигадка ніякими історичними данними не підтверджена.
Ти молодець,так тримати👍
Вельми дякую
Клас!
Надзвичайно❤
Дякую! Щиро дякую...!)
Дякую! Дуже сподобалось Ваше відео. Прохання ілюстрації більше супроводжувати датами для кращої орієнтації в часі при просмотрі.
👍👍👍
Верхньо-рейнське "dulen" - дивитися, настирно дивитися. Порівняйте назви: "Прип'ять" - "п'ятити" має значення "дивитися"; Вижва - "видіти" (дивитися); "Стир - нім. stier - настирний погляд. При тому, що й ім'я богині Аргімпаса (у Геродота) - "arg passen" - суворо наглядати. Аналогічне значення має назва міста "Луцьк" від імені "Лука" на основі англійського "look" /lu:k/ - дивитися. Отже, "дуліби" - лучани. Існують декілька назв рік "Смотрич" та прізвище "Смотрицький". І т. д. Таке ж значення має назва ріки "Солокія" - "see - saw /so:/ - бачити, дивитися. Ім'я присвячено Богині Луни (Місяця), яка стеже (дивиться) за дотриманням моралі серед людей і в природі. Знайдіть Словник "Образи української міфології в історії і географії" на сайті "Чтиво".
Вот откуда оказывается произошла моя девичья фамилия - Дулепова. Спасибо, очень интересно).
Дуже круті історичні короткометражки)) Дякую Вам!!!
5 кіл оборони у міста Суренж!!!
Та це ж прямо як Мінас-Тіріт( тільки там 6 кіл оборони) у "Володарі перснів")))
Так, тільки це вже Україна)))
@@HistoryVerum ,😉😁🇺🇦
@@HistoryVerum В мене таке відчуття що той Суренж про який ви згадували і городище в селі Зимне на Волині це те саме місто про яке араби писали.
@@liu-78_shjk Насправді місто знаходиться частково на території м. Рівне. Повноцінні дослідження не можуть проводитися, бо як завжди не вистачає грошей, а їх треба багато. Але територія багата поодинокими знахідками і підземними будовами, які постійно знаходять. Тому маємо надію, що скоро місто буде дослідженим у повному обсязі.
@@HistoryVerum Дякую.Просто пригадав це городище бо воно було найбільш краще досліжене.Процвітання вашому каналу.
Цікаво.Дуже цікаво.
Чудово. Дізнався про рідний край
В Гощанському районі Рівненської області є село під назвою Дуліби.
супер
Про докириличні праукраїнські тексти яким 2-3 тисячі років та державу РОСЬ. Статті:
- "РАХМАНСЬКІ САКРАЛЬНІ ТЕКСТИ ВЕЛЕСОВИЦЕЮ";
- "ПРАВА, ЯВА, НАВА ЯК ОСНОВА ДАВНЬОГО ПРАВОСЛАВ'Я";
- "УКРАЇНСЬКА АБЕТКА - БЕЗЦІННА САКРАЛЬНА СПАДЩИНА ТИСЯЧОЛІТЬ";
- ДАВНЯ УКРАЇНСЬКА ДЕРЖАВА РОСЬ ТА ЇЇ ВЕЛЕСОВИЧНІ СИМВОЛИ"
в блозі Святояр UAmodna.
Найдавніше українське письмо на металевих пластинах і речах.
Забуті слов'янські держави.
Варто прочитати і знати...
Було б добре додавати список використаних джерел. З усією повагою до проекту, в цьому відео щось забагато відвертої маячні. Починаючи від 120 тисяч населення до того, що в google scholar Суренж знаходиться лише в "творах" про біополя :)
"Осе дуліби речуть про нас, і яко ж се ми братани.
О, бо ото є іста правда, яко ж течуть вони
від одного кореня, яко ж ось ми (руси)".
" Маємо [ритуальне] шмаття ховати. Осе нам ховати богів
наших подоби.
Маємо багато сховищ в Новограді на Волхві-ріці,
маємо в Кия граді по лику божому,
осе маємо на Волині дулібське сховище
і в Сурожі на морі світлому і синьому".
"Так о дуліби стали від нас повернуті на русів".
(Велесева книга).
Дуліби одного кореня з русами, але руси не словени.
Дуліби мали зверхність над бужанами і волинянами, які жили в селах, а дуліби в Суренжі, назва якого як і Сурож в Криму, де була колонія русів -- Сурожська руса.
120 000 мешканців міста - це звідкіля така космічна цифра?
Вподобайка
А можна подивитись "вихідні дані"? Тобто посилання на перелік джерел опрацьованих вами при підготовці даного ролика.
Який перелік джерел? Ви взагалі "про що"? Головне гарна картинка і купа схвальних відгуків!... (Піпли все схавають)
@@Aleksandr_Viktorovich_OliynikУ вас є можливість аргументовано спростувати сказане у відео.
ставлю "другий" лайк в коментарях
Від мене "Вподобайка" і Підписка!❤👍
Дякую за відео українською мовою
Давайте проду! Минут на 20 хотябы!❤
Минуле слов'янства за останні три тисячі років. СтаттІ:
- "ВІЙНИ ПРОТИ СЛОВ'ЯНСЬКОГО СВІТОГЛЯДУ";
- "РАХМАНСЬКІ САКРАЛЬНІ ТЕКСТИ ВЕЛЕСОВИЦЕЮ";
- "ВЕЛЕСОВИЦЯ - САКРАЛЬНА АБЕТКА ДАВНІХ РОСІВ, ОСНОВА СУЧАСНОГО УКРАЇНСЬКОГО АЛФАВІТУ";
- "ЯВА, ПРАВА, НАВА ЯК ОСНОВА ДАВНЬОГО ПРАВОСЛАВ'Я"
в блозі Святояр UAmodna.
Які основи давнього слов'янського світогляду?
Як діяла Рахмано- волхвівська ситема православного просвітництва?
Як виглядають велесовичні тексти на металі виконані за тисячоліття до "Велесової книги"?
Варто прочитати і знати...
Цікаво!
Коментар на підтримку каналу
так це правда волиняни ми такі !!!
Так а село Дуліби і Ківерці(Тіверці) - до сих пір існують на Волині під Ковелем!!! В мене там родичі живуть!
От попередні відео гарні, а від цього повіяло конспірологією і псевдонаукою. Загуглив слово «Суренж», так от воно згадується лише у так званій «Велесовій книзі» та книзі «Велич Дулібіі Рось. Суренж», котру можна хіба до художнього твору прирівняти щоб не ображати автора.
Тож підкажіть, з яких джерел ви брали інформацію саме про це місто та про міфічні 5 кіл оборони? Або я не зміг знайти надійних джерел та наукової літератури, або ж це відео несе в собі псевдонауковий зміст. Хто з нас помилився? Зорієнтуйте мене, будь ласка)
Історія - це та наука, в якій не можливо бути впевненим на сто відсотків у будь-чому. Це одне з моїх початкових відео, в яких я розбирав, те що було досить цікавим. Зараз я набагато ретельніше ставлюся до аналізу джерел та різних статей, тому в подальшому я перегляну і ці теми, враховуючи певний науковий досвід.
Можна було б додати, наприклад, що за Прокопієм Кесарійским вплив дулібів сягав Дунаю. А взагалі, територію Дулібії можна було б окреслити ареалом Лука-Райковецької культури. Недопрацьовуєте.
Скоро ми будемо знати, що під Краковом є два кургани, які чітко показують схід сонця.
До сьогодні ці кургани не дозволяют розкопувати. До речі під Щецином тапож е кургани.
Саме цікаво, що десь подівалися дерев'яні дошки з написами про історію сарматів.
А є археологічні підтвердження існування Суренж , наприклад давній Галич мав 5 рядів земляних валів висотою 25 м правда в 9 -12 ст.
Повноцінні археологічні дослідження не відбувається і досі. Науковці потребують великої кількості грошей, але їх не можуть виділити. Археологічні розвідки показують підземні будови. Також присутні поодинокі знахідки побутових речей. Маємо надію, що дослідження все ж відбудуться.
@@HistoryVerum Та з археологією в нас на жаль біда , але за відео дякую ,дізнався більше ніж з курсу історичного факультету.
@@РостиславЖибак Дякую)
25 метров - это 10 этажей , да ещё в 5 рядов , ты ничего не перепутал ? Самые высокие валы , которые я лично видел в Украине - это скифское городище в Немирове , под Винницей. Руские городища не имели слишком больших валов , потому что вал не был сам по себе оборонным сооружением , он был всего лишь основанием для "китая" - стены из стволов деревьев , которая и хранила городище перед нападавшими . А ещё вал имел внутри деревянную конструкцию , в которую эти стволы деревьев изначально были вставлены. Поэтому я очень сомневаюсь в высоте валов в 25 метров да ещё и в 5 рядов ..
@@jurekgawrysz6508 На читай uk.m.wikipedia.org/wiki/Галич
"Згинули, як обри". Назва "обри" може означати латинь "oberro" - бродити (бродники),або" німецьке "ober" (hoch) у назві "хохли" (вишатичі). За брестом існували дві назви: Оберовичі і Хохловичі. Тому не спішіть з переінакшеннями назви.
Друге. Старовинні суспільства складалися з трьох (рідко - з чотирьох верств, функцій) - жреці (люди молитви), землероби, воїни. Волинь (Молинь) і сьогодні зберігає образ молитви в іменах і топоніміці: Лемберг і лемки - від грецького "λημ" - воля людини, надія, ругати. Значення-присвяти молитві і надії мають назви від Прип'яті до Тиси. Наприклад, ріка Латориця від імені Богині молитви "Лато" (Літо), або Оранти (латинь ora - oratio), Іква (від грецького "ικω" - молити, просити; "Хотінь" - хотіти, воліти.
Що до назви "дуліби", то назва має західнонімецьке походження "dulen" - дивитися, наглядати (це ім'я Богині Луни і молитви) - Аргімпаса ("Суворо наглядаюча), Вижва (вижу - бачу), Стир (stier - настирно дивитися), Рача (рачити - дивития). Однак, композит "do liba" - означає "приносити пожертву" (медом, загалом жертвеною рідиною, кропленням), як у назві селе "Лібохора" - в перекладі "Жертовниця".
В санскриті "sura" - бог. "Бужани" - божичі (богунці; дівуни - Diva - богиня). Розгляньмо вислів Влесової книги: "Кравенці ми і скіфи, онтибе руси ("онтибе" - грецький сполучник οντος - суть, себто -= онтибе), суренженці і боруски. Отже, назва "кравенці" має за основу шведське "krave" - просити, молитися. Тут ясно, що це і є назва "анти" (грецьке αντη" - молитва). Друзі, не соромтесь взяти в руки словники!
Цікаво. Дякую!
👌👍👍👍
Дуже класно! 👍 Наступного тижня буде ще про перші держави слов'ян?
Так, буде відео про Білу Хорватію.
На Львівщині є село Доліби, в нас в районі є село Ятвяги.
👍
Цiкаво
Цікаві статті про давнє слов'янство та світогляд предків, про державу Артанія та Дулібія, читайте у блозі СВЯТОЯР UAmodna.
Аналітика рахмано-волхвівської православної системи, віри у Праву, аналіз велесовичних текстів на металі 2-3 тисячолітньої давнини, приховане минуле держави Рось, візантійсько-московські колізії з кириличною буквою "оук" - ось що можна відшукати там.
Рекомендую...
на наукові дослідження грошей нема, а на таку дурню (як оце відео) гроші знайшлись.
Дуже багато не підтверджено , припущень
Розкажіть які племена жили колись на теритотії сучасного донбасу
" Велич Дулібії Рось.Суренж.Таємниці Волинської Землі"
Чому досі дивимося на слов'янську історію по московськи? Стаття "ТАЄМНИЦІ ІСТОРІЇ УКРАЇНИ" у блозі Святояр UAmodna.
Чому не знаємо давних державностей України?
Чому досі віримо московським байкам?
Які вони державності слов'ян та України за минулі ТРИ тисячі років?
Варто прочитати і знати...
Звідки такі точні дати про дулібів та Суренж? Можна посилання?
Це все вигадки з велесової книги, адже дуліби з'явилися після того як роспався антський союз
Шановні автори, чи збираєтеся відповісти на мій коментар нижче стосовно "Суренжу" згадку про який я знайшов лише у фейковому джерелі? (так звана "Велесова книга")? Бо якщо ні - змушений буду пропіарити вашу брехню своїй аудиторіїї у інших соцмережах, щоб раптом ще когось цим міфом не "просвітили". Сподіваюся що до цього не дійде і ви виправите помилку.
На які наукові праці ви спиралися при виробництві цього відео?
А є якісь інші документи, джерела про місто Суренж, якщо основуватися не на Велесовій книзі й біоенергетичних дослідженнях?
Про походження назв українці та Україна. Стаття "ЧОМУ НАШІ СЛОВ'ЯНСЬКІ ПРЕДКИ СТАЛИ УКРАЇНЦЯМИ" в блозі Святояр UAmodna.
Цікаві факти невідомі більшості.
Хто такі укри і чому так мало знаємо про них?
Варто прочитати і знати...
ВІЧНА УКРАЇНА !
Серіал "слов'яни" це про дулібів!
Бужане-дулебы паходзяць ад склавінскай галіны славян. У той час як, напрыклад, валыняне, дняпроўскія паляне, улічы і харваты - ад анцкай галіны.
Бужане ці Дулебы жылі на Валыні толькі перад прыйсьцем сюды валынян (пра гэта надта ясна напісана ў летапісах). Валыняне занялі месца Бужан-Дулебаў.
А ўжо бужане-дулебы (ў іх складзе был дрэгавічы, радзімічы і некаторыя іншыя) у сваю чаргу перасунуліся на поўнач на сучасныя беларускія землі і славянізавалі там мясцовае балцкае насельніцтва, чым былі пакладзеныя падставы беларускай мовы і беларускай этнаграфічнай культуры.
Думати ,а тим більше щось розповідати треба було з 24.02 .22 року.
А то з траси Мозир -Гомель запускали гелікоптері по моїй країні.
Геть звідси ,, сябри,,.
#Україна
Неподалік міста будували кораблі,що з приходом Олега рушали на Царгород.Є джерело з якого Олег ,ймовірно брав воду.Та нашим зайдам ,то не цікаво...
Дуліби Львівська область
Дуліби Рівненська область
Дуліби Жидачівський район, Львівська область
Дуліби Тернопільська область
Дуліби Волинська область
Цікаво звідки "зникнути як вари" ? Більш відомий вислів "зникнути як обри".
"погібоша ако обри", - це якщо "згідно оригіналу"