A jedik a saját dogmáikhoz való elvakult ragaszkodás miatt buktak el. Teljesen kizárták az érzelmeket, így nem tudtak az olyan társaiknak segíteni, akinek igazán szüksége lett volna rá (Anakin Skywalker). Bárki, aki tanulmányozni akarta esetleg a régi próféciákat (Qaigon Jin) kizárták maguk közül.
A kánonban nem igazán használatos sem a sötét jedi, sem a szürke jedi elnevezés a story group azon álláspontja szerint, miszerint jedi csak akkor lehet valaki, ha a rend tagja, vagy annak tanításait követi, ergó ha valaki sötét, vagy "szürke", az nem jedi. Attól, hogy valaki valamikor használ, vagy használt már alapvetően a sötét oldali képességet, még nem lesz automatikusan kevésbé jedi, hiszen a sötét oldalt magában senki sem győzi le véglegesen, ez egy konstans harc. A sötét jedi kifejezés alapvetően a Bővített Univerzumnak abból a korszakából származik, mikor még nem volt világos, hogy vannak különböző Erő-használó csoportok, pl. sithek, így a jedi gyakorlatilag az Erő-használó szinonimájaként volt használva. Innen később megmaradt ez az elnevezés azokra a sötét oldali Erő-használókra, akik nem a sith rend, vagy legalábbis csoportosulás tagjai. Viszont már a Bővített Univerzum utolsó éveiben is arra sarkallta a Lucasfilm az írókat, hogy ha lehet, kerüljék a kifejezés használatát, mivel az előzménytrilógia által hozzáadott lore kontextusában már nem igazán volt értelme. Baylan Skollra így tehát leginkább a fallen jedi, avagy bukott jedi kifejezést lehet használni, ami magában hordozza azt a jelentést, hogy egykor jedi volt, de letért az útról, így már nem az. Shinre már ez sem alkalmazható, hiszen ő sosem volt jedi, és nem is tagja jelenlegi tudomásunk szerint semmilyen megnevezett Erő-használó csoportosulásnak, így egész egyszerűen úgy lehet rá legpontosabban hivatkozni, mint sötét oldali Erő-használó. Hogy a tisztázás kedvéért felhozzak egy másik példát, ott van például Kylo Ren, akire ugyan szintén illik a bukott jedi kifejezés, ő tagja egy csoportosulásnak, a Ren lovagoknak, így rá eképp lehet legpontosabban hivatkozni (de semmiképpen sem sithként).
Sziasztok. Én azt szeretném kérni hogy esetleg yugioh témában a Dark Magician Girl lapról és a paklijáról csinálhatnátok videót. Olyat mint a Dark Magician-ről. Köszönöm előre is
Nem! Ő nem sötét Jedi hanem sith! Annyira örülök hogy nem képezi a kánon részét ez a hülyeség hogy valaki sötét Jedi vagy szürke Jedi, semmi értelme ha jobban belegondol az ember. Ha nem követik rendesen a tanokat akkor maga az elnevezésnek sincs semmi értelme. Akkor már jobbak voltak a Ren lovagok mint kifejezés, tulajdonképpen ők a kánon "sötét Jediei.
A jedik a saját dogmáikhoz való elvakult ragaszkodás miatt buktak el. Teljesen kizárták az érzelmeket, így nem tudtak az olyan társaiknak segíteni, akinek igazán szüksége lett volna rá (Anakin Skywalker). Bárki, aki tanulmányozni akarta esetleg a régi próféciákat (Qaigon Jin) kizárták maguk közül.
nagyon király lett
na én az ilyenekről nagyon szivesen látnék egy star wars filmet vagy sorozatot :D
Szèpen összeraktad!
Darth Talon
de nem az eszéért 🙂
Baylan Skoll minek számít? Ő is sötét jedi?
A kánonban nem igazán használatos sem a sötét jedi, sem a szürke jedi elnevezés a story group azon álláspontja szerint, miszerint jedi csak akkor lehet valaki, ha a rend tagja, vagy annak tanításait követi, ergó ha valaki sötét, vagy "szürke", az nem jedi. Attól, hogy valaki valamikor használ, vagy használt már alapvetően a sötét oldali képességet, még nem lesz automatikusan kevésbé jedi, hiszen a sötét oldalt magában senki sem győzi le véglegesen, ez egy konstans harc. A sötét jedi kifejezés alapvetően a Bővített Univerzumnak abból a korszakából származik, mikor még nem volt világos, hogy vannak különböző Erő-használó csoportok, pl. sithek, így a jedi gyakorlatilag az Erő-használó szinonimájaként volt használva. Innen később megmaradt ez az elnevezés azokra a sötét oldali Erő-használókra, akik nem a sith rend, vagy legalábbis csoportosulás tagjai. Viszont már a Bővített Univerzum utolsó éveiben is arra sarkallta a Lucasfilm az írókat, hogy ha lehet, kerüljék a kifejezés használatát, mivel az előzménytrilógia által hozzáadott lore kontextusában már nem igazán volt értelme.
Baylan Skollra így tehát leginkább a fallen jedi, avagy bukott jedi kifejezést lehet használni, ami magában hordozza azt a jelentést, hogy egykor jedi volt, de letért az útról, így már nem az. Shinre már ez sem alkalmazható, hiszen ő sosem volt jedi, és nem is tagja jelenlegi tudomásunk szerint semmilyen megnevezett Erő-használó csoportosulásnak, így egész egyszerűen úgy lehet rá legpontosabban hivatkozni, mint sötét oldali Erő-használó. Hogy a tisztázás kedvéért felhozzak egy másik példát, ott van például Kylo Ren, akire ugyan szintén illik a bukott jedi kifejezés, ő tagja egy csoportosulásnak, a Ren lovagoknak, így rá eképp lehet legpontosabban hivatkozni (de semmiképpen sem sithként).
@@RixonStarWars Köszönöm ezt a tartalmas választ Rixon!
Igen, ő sötét Jedi
Sziasztok. Én azt szeretném kérni hogy esetleg yugioh témában a Dark Magician Girl lapról és a paklijáról csinálhatnátok videót. Olyat mint a Dark Magician-ről. Köszönöm előre is
A Sorozatba azok ketten sötét Jedik voltak?, csak mert nem volt konkrétan kimondva
Igaz, én a sithekről. Éppen egy hete meséltem a 6 éves unokaöcsémnek.
Doku gróf is sötét jedi, ha úgy vesszük.
Nem! Ő nem sötét Jedi hanem sith!
Annyira örülök hogy nem képezi a kánon részét ez a hülyeség hogy valaki sötét Jedi vagy szürke Jedi, semmi értelme ha jobban belegondol az ember. Ha nem követik rendesen a tanokat akkor maga az elnevezésnek sincs semmi értelme.
Akkor már jobbak voltak a Ren lovagok mint kifejezés, tulajdonképpen ők a kánon "sötét Jediei.
@@HskfisndjMiért ne lenne értelme? Sötét erő használó, legtöbbször bukott Jedikre használják, akik nem követik a sith vallást és tanokat.
@@emarc420 Igen csak akkor az a név hogy sötét Jedi, Jedi, annak így már semmi értelme. Nekem ez mindig olyan béna és fantáziátlan volt.
@@Hskfisndj Doku nem lehet sith, mert a sitheknek dart-tal kezdődik a nevük és sárga a szemük.
@@zoltanperei4789 Darth Tyranus