Temat u mnie na czasie! :) Akurat będę kupował taki zestaw. Bo mam butlę nano - działa, tania, ale to odkręcanie co 2-3 dnii... Butla starcza na miesiąc. Na akwa 112 litrów. Dobre na oswojenie się z CO2, dla początkujących
"Dwutlenek nie obniża KH" hehe, widac Przemek dociera do szerokiego grona :-P.Dziękuje za jak zwykle świetny film,łapka ode mnie leci,pozdrawiam i z niecierpiwoscią czekam na nowe filmy.
łojejku :) przecież można zrobić filmik jak ze sprężarki po zepsutej lodówce zrobić głowicę filtra :) A tak poważnie to dzięki za film. Pierwszą minutę moje dzieci uśmiały się z odkurzacza no i ja też.
Niestety podawanie co2 w akwarystyce roślinnej jest kluczowym elementem. Sam przez ponad 2 lata od założenia akwarium testowałem różne rośliny, podłoża i preparaty nawozowe z efektami daleko odbiegającymi od moich oczekiwań. Używałem testów paskowych, ale zdecydowanie polecam od razu zainwestować w kropelkowe i sprawdzić podstawowe parametry w kranie i w baniaku czyli azot fosfor pH potas i żelazo. U mnie w kranien wodę mam twardą z bardzo mała ilością co2 żelaza i potasu. Wyprowadziłem te parametry do normy zacząłem podawać co2 z bimbrowni i kondycja roslin zdecydowane się poprawila.
System z dwutlenkiem z butli w przypadku roślin jest wzorowym; i mimo że elektronika ułatwia nam stabilizację zbiornika, to istotna jest obserwacja i troska akwarysty. Dla mnie osobiście wzorem jest system z dyfuzorem narurowym, o który temat ciągle zahaczasz, ale do tego wskazany jest filtr kubełkowy, co łącznie przyczynia się do wyeliminowania sztucznych urządzeń ze zbiornika i stworzenia go wizualnie naturalniejszym... niemniej jednak wszelkie prezentowane usprawnienia są mile widziane.
Witam czy zastosowanie drugiego dzwonu zwiększy nasycenie dwutlenkiem węgla w porównaniu do korzystania z jednego? Rozpuszczony w ten sposób dwutlenek węgla wystarczy żeby utrzymać średnio trudne rośliny w średnio twardej wodzie w akwarium o pojemności 54l z odpowiednim oświetleniem i dopasowanym nawożeniem? Jeśli dobrze rozumuje to zastosowanie dzwonu powinno dawać w miarę stabilny poziom CO2 pomimo braku stabilności bimbrowni.Proszę o odpowiedź.POZDRAWIAM
Właśnie jak to jest z tym podawaniem co2 w nocy? Bo na grupach akwarystycznych prawie wszyscy mówią żeby podawać 24h, jak to w końcu jest? Zależy od ilości roślin, ryb i filtracji ?
Cześć! Czy jest sens podawać co2 bez nawożenia? Głównie dla tego by zbić pH? Planuje zmienić moje akwarium, mianowicie 270l będzie 50:50 woda ro z kranową, pytanie jak dalej zbić pH by było około 6.5? Parametry kranowej Obecne parametry PH 7.8 Kh 11,,Gh 13 Światła nie będzie zbyt wiele, bo około 20 / 25 lumenów na litr a rośliny proste, microsorium, łodygowe typu limphonie itd. Okey - zabieram się za oglądanie odcinka 😀
Witam . Jedno pytanie . Czyli po skalibrowaniu i ustawieniu np 2 bąbelków na sek . Włożona sonda do akwarium doprowadzi doodpowiedniej ilości co2 jaką ustawię na wyświetlaczu . I teraz pytanie skąd mam wiedzieć jakie mam mieć ph w akwarium? Jestem początkujący i może to śmieszne pytanie 🤷♂️. Bo rozumie że jak np ustawię 6,6 i ten poziom zostanie osiągnięty to sterownik odetnie dopływ co2 do akwarium ? Jak spadnie to znowu odpali dostarczanie . Jakie mam mieć ph w 270 l akwarium słodkowodnym ? Dziękuję
@@Podwodneswiaty zainspirowany Twoim oktopusem założyłem 14 litrów nobleza. Fakt małe jest piękne ale jak ma się dłonie kowala to dopiero trzeba mieć cierpliwość. 🥵😖😡🤬 Czekam na filmik z przed zmiany aranżacji i po. Pozdrawiam.
Ogladam juz ten poruszony przez Ciebie temat prawde mowiac 4 raz . Zakupilem butle oraz podstawowy sprzet aby podawac CO2 do mojego zbiornika . Teraz przyszla kolej aby zakupic JBL pH control . Czy moglbys zdradzic jaki Ty masz wlasnie prezentowany na tym filmie . Chcialbym zakupic dokladnie taki sam dlatego zadaje to pytanie . Dziekuje za pomoc bardzo
Mam pytanie odnośnie kostki lipowej jako dyfuzora. Wyłączam na noc co2 i kostka Lipowa nasiąka woda i przy włączeniu zrzuca wężyk że strzykawki. Zostaje mi dyfuzor szklany najprostszy za 20 parę złotych który miałem w zestawie aquario. Osobiście kostka Lipowa robiła lepsza mgiełkę czy da się to jakoś obejść czy lepszy dyfuzor za większe pieniądze będzie lepiej działał? Oraz drugie pytanie na reduktorze aquario mam licznik bąbelków i na dyfuzorze od dołu też widzę jak lecą bombelki. Problem w tym że z licznika wychodzi powiedzmy 5 na sek a na dyfuzorze idzie 2. Czy oznacza to że gdzieś gaz ucieka czy po prostu nie ma co się kierować tym ile jest przy dyfuzorze ?
Ad1. Możesz naciągnąć wężyk na grubszą końcówkę strzykawki jeśli uda ci się taką strzykawke zakupić albo użyć kleju lub silikonu akwarystycznego do trwałego zespolenia tych elementów. Moge polecić twinstar co2 diffuser gdyż wytwarza mniejsze bąbelki niż tanie spieki ceramiczne i jest wykonany z akrylu przez co trwały i niewrażliwy na uszkodzenia. Ad2. W ukladzie co2 na całej długości węża występują różnice w ciśnieniu. Przy wylocie gaz ma dużą siłę przez co szybciej przelatuje przez licznik, im wyżej przewód tym ta siła maleje gdyż wznoszący się gaz musi przeważać bezwładne powietrze w wężu + napór wody do węża pod wpływem ciśnienia w zbiorniku. Tak więc gaz nie ucieka, a różnice w ilości obserwowanych bąbelków wynikają z fizyki działającej w całym układzie i ustawionego ciśnienia. Przy ustawianiu przepływu można się kierować zarówno bąbelkami na liczniku jak i na dyfuzorze z tym że trzeba to zrobić po czasie potrzebnym na ustabilizowanie układu. Ważne aby osiągnąć optymalne dla danego zbiornika nasycenie wody co2 w czym pomagają stałe testy wody tzw drop cheker.
super materiał ! Mam pytanie dlaczego przy podawaniu co2 w moim akwarium PH nie spada niżej niż 7.30 ? indykator stężenia co2 jest idealnego koloru czyli u mnie zieloniutki, no i niżej nie spada, nawet jak badam PH pod wieczór tuż przed jego wyłączeniem
Nie patrz na indykator wyrzuć to 😉 jak badasz a ph nie spada podkręcamy co2 i za jakis czas robimy testy i patrzymy co sie dzieje jezeli dalej sie nic nie dzieje dalej podkręcamy i tak do określonego ph do kh wg tabeli 😁
aha i chciałbym nieśmiało dodać, że tak jak bardzo drażni mnie nazywanie CARBO dwutlenkiem węgla w płynie, również uczula mnie mówienie, że ogólnie nie podajemy CO2 w nocy, proszę o precyzję w wypowiedziach, gdyż w przypadku sterownika to on decyduje kiedy podajemy CO2, a kiedy nie, po to żeby ustabilizować ilość CO2 w wodzie (czyli poziom PH). Twierdziłem i dalej twierdzę, że nie ważny jest STABILNY poziom PH w akwarium czy to będzie 6.7 czy 6.9 czy 6.5 nie jest to istotne przy założeniu optymalnego poziomu dla posiadanego KH - NAJWAŻNIEJSZE jest ustabilizowanie ilości CO2 tak, (aby PH było stabilne), a jego poziom odpowiadał optymalnej 15-32pp zawartości CO2 - sorry za te dziwne komentarze, ale zgłaszają się ludzie którzy wmawiają mi, że należy wyłączać CO2 na noc mając zaawansowany sterownik który dokonuje pomiarów PH na bieżąco - bzdura ... Ponadto takie dzienno-nocne wyłączanie i włączanie CO2 przynosi więcej szkody niż pożytku z obserwacji wielu akwarystów z którymi rozmawiałem, z powodu wahań PH w dzień i w nocy, dotyczy bogatych ekosystemów jak akwaria holenderskie aquaskyping itp. Ale...., ponieważ nie zajmuję się akwarystyką profesjonalnie to mogę się mylić. Natomiast badania PH za pomocą urządzenia, które rejestruje poziom pomiaru PH, np co 1 minutę wskazują po tygodniu jednoznacznie, że system taki generuje wahania dzień/noc w przedziale 0,3 dPH !!!! To bardzo dużo.
się rozpisałem, ale temat jest szeroki ... i jeszcze jedno mi się przypomniało, bo warto napisać raz, może ktoś na forum zacytuje i będzie dla potomnych, mianowicie, jest wiele różnych sterowników zazwyczaj producenci "walą w człona" oszczędzając na wszystkim, a więc powstało dużo akwariowych komputerów CO2, które sterują tylko jednym urządzeniem podającym CO2. W takim wypadku, gdy będziemy mieli niskie KH (0-3 st niemieckich) może dojść do sytuacji nadmiernego zakwaszenia wody (np: zacięcie się elektrozaworu, ale jest kilka innych przypadków nagłego spadku PH, temat na inne wypociny) i jeśli nawet sterownik ten zmierzy niski poziom PH to nie zareaguje, pozwalając rybom na zgon. Warto więc zwrócić uwagę na to, aby sterownik miał możliwość podawania nie tylko CO2, ale także natleniania, przez co osiągnie zadowalający poziom stabilizacji PH w przewidywanym zakresie i daje szansę rybom na przeżycie nawet podczas nadmiernego spadku PH wody. Dodatkowo chciałem zwrócić uwagę na to, że w przypadku stosowania akwariowych preparatów leczniczych, wiele z nich ma na etykiecie - "odłączyć podawania CO2 podczas leczenia", jeśli posiadamy kontroler PH, który steruje CO2 i O2 nie musimy tego wykonywać bo jak sterownik zmierzy zbyt niski poziom PH wody automatycznie załączy natlenianie. Wielu już zrozumiało ten temat, myślę że niektórzy akwaryści po przeczytaniu tego wejdą na kolejny etap świadomości akwarystycznej. Podział prezentowany w tym filmie również ulegnie zmianie na kontrolery które sterują tylko CO2, kontrolery CO2 i O2 oraz kontrolery zintegrowane sterujące życiem w akwarium w tym CO2.
Niestety, wtedy lampa nie zadziała lub się uszkodzi. Zastosowana jest tu technologia dzięki której w razie przepalenia jednej z diod, następna swieci jaśniej lub też zastosowane są diody duplikujace, więc cały system jest opracowany o stałe napięcie moc i natężenie. Niestety mam Leddy Sunny i nie da się.
Witam jak zrobić przejście z węża 14/18 (multikani 800) na np 12/16 żeby podłączyć reakator przepływowy do tego filtra? Nie mogę nigdzie znaleźć reaktora na węże 14/18.
Nie mam kogo spytać... mam komputer pH JBL ProFlora CO2. Czy ktoś spotkał się z niewłaściwym wskazaniem temperatury, z czujnika, który podpina się pod ten komputer. Komputer "zaniżał" mi temperaturę o ponad 1,2 st C poniżej zadanej na grzałce. Sprawdzałem temperaturę trzema innymi termometrami, podpinałem inną grzałkę inne termometry wskazują prawidłową temperaturę. Na razie skończyło się na odesłaniu czujnika pomiaru temperatury do JBL do Niemiec. Czy może ktoś wie, czy problem może tkwić w czujniku, czy też w fabrycznej kalibracji tego komputera pH ?
@@AquascapingTV Ale Ty pytasz nie o reduktor a o elektrozawór chyba ? jeśli chodzi o elektrozawór to JBL jest na 12V i bez problemu da się wykorzystać innej marki na 12V kwestia wtyczki
Uu Panie kosmos drogo 🧅🧅🧅 ja sobie z bambusa wystrugałem 😉, a tak na poważnie podaj prosze fachową nazwę tego trónika z zaworkiem precyzyjnym bo własnie mam dwie butle za telewizorem a docelowo zostawię jedną, co do komputerka JBL super sprawa szkoda że mnie nie stać ale kogo to obchodzi 😜👍
Niestety ale ten komputer ph ma jedna bardzo dużą wade poza cena samego komputera mianowicie nie podłączymy pod niego innego elektrozaworu jak oryginalny a ten tez kosztuje kosmicznie drogo
Po tym filmie chyba zmienię sterownik bo mam Macro ph t2 i rzadko elektrozawor po uzyskaniu ustawionego ph odcina co2 i się wyłącza Strasznie jestem nim zawiedziony ponieważ nie spełnia swojej funkcji i muszę ręcznie i tak wyciągać z niego wtyczkę o zakłamaniu temp wody nawet nie wspomnę bo zanirza o 2 stopnie. Brak słów. Nie polecam
Łukasz Wpisz sobie w Google Mirek pH wyskoczy ci facet które sprzedania komputer a ja na wszystkich zbiornikach używam jego komputerów jest to naprawdę zadowolone
No prawie 😉 Koi z chińskiej legendy o Koi który płynoł w górę Żółtej rzeki i na drodze stanoł mu wodospad o nazwie Dragon Gate. Mówi się, że jeśli karp wdrapie się na wodospad, przekształci się wówczas w smoka. Koi symbolizuje zdolność osoby do dążenia, aby stać się lepszym, stanowić bardziej wartościową część wszechświata. 😁
Temat u mnie na czasie! :) Akurat będę kupował taki zestaw. Bo mam butlę nano - działa, tania, ale to odkręcanie co 2-3 dnii... Butla starcza na miesiąc. Na akwa 112 litrów. Dobre na oswojenie się z CO2, dla początkujących
Warto dołożyć choć elektrozawór. Wygoda 😁👍
Jak zwykle świetny materiał, dzięki.
"Dwutlenek nie obniża KH" hehe, widac Przemek dociera do szerokiego grona :-P.Dziękuje za jak zwykle świetny film,łapka ode mnie leci,pozdrawiam i z niecierpiwoscią czekam na nowe filmy.
Pozdrawiam serdecznie 😄🙋♀️
kolejny świetny materiał pozdrawiam
Fajny filmik. Pozdrawiam serdecznie 😃🖐
łojejku :) przecież można zrobić filmik jak ze sprężarki po zepsutej lodówce zrobić głowicę filtra :)
A tak poważnie to dzięki za film. Pierwszą minutę moje dzieci uśmiały się z odkurzacza no i ja też.
Dzięki za świetny materiał 🙂 pozdrawiam i czekam na kolejne odcinki. 👍👍
Niestety podawanie co2 w akwarystyce roślinnej jest kluczowym elementem. Sam przez ponad 2 lata od założenia akwarium testowałem różne rośliny, podłoża i preparaty nawozowe z efektami daleko odbiegającymi od moich oczekiwań. Używałem testów paskowych, ale zdecydowanie polecam od razu zainwestować w kropelkowe i sprawdzić podstawowe parametry w kranie i w baniaku czyli azot fosfor pH potas i żelazo. U mnie w kranien wodę mam twardą z bardzo mała ilością co2 żelaza i potasu. Wyprowadziłem te parametry do normy zacząłem podawać co2 z bimbrowni i kondycja roslin zdecydowane się poprawila.
Pozdrawiam. Kolejny super odcinek jak zawsze łapka w górę 👍👍👍👍😄
Dziękuję za ten film! :)
System z dwutlenkiem z butli w przypadku roślin jest wzorowym; i mimo że elektronika ułatwia nam stabilizację zbiornika, to istotna jest obserwacja i troska akwarysty. Dla mnie osobiście wzorem jest system z dyfuzorem narurowym, o który temat ciągle zahaczasz, ale do tego wskazany jest filtr kubełkowy, co łącznie przyczynia się do wyeliminowania sztucznych urządzeń ze zbiornika i stworzenia go wizualnie naturalniejszym... niemniej jednak wszelkie prezentowane usprawnienia są mile widziane.
Dobrze prawi - polać mu !!!
😉
Łapka w👍
Super pozdrawiam. 👍
Witam czy zastosowanie drugiego dzwonu zwiększy nasycenie dwutlenkiem węgla w porównaniu do korzystania z jednego? Rozpuszczony w ten sposób dwutlenek węgla wystarczy żeby utrzymać średnio trudne rośliny w średnio twardej wodzie w akwarium o pojemności 54l z odpowiednim oświetleniem i dopasowanym nawożeniem? Jeśli dobrze rozumuje to zastosowanie dzwonu powinno dawać w miarę stabilny poziom CO2 pomimo braku stabilności bimbrowni.Proszę o odpowiedź.POZDRAWIAM
Cholernie dobry film. Ale bida już się czepia hehehe
A gdzie można kupić taką elektrodę do pomiaru pecha😁 pozdrawiam
Właśnie jak to jest z tym podawaniem co2 w nocy? Bo na grupach akwarystycznych prawie wszyscy mówią żeby podawać 24h, jak to w końcu jest? Zależy od ilości roślin, ryb i filtracji ?
Ja mam jeszcze Lajonka 112, ale chyba już go nikt nie robi, szkoda była świetna alternatywa dla koncernowych sprzętów
Cześć! Czy jest sens podawać co2 bez nawożenia? Głównie dla tego by zbić pH?
Planuje zmienić moje akwarium, mianowicie 270l będzie 50:50 woda ro z kranową, pytanie jak dalej zbić pH by było około 6.5?
Parametry kranowej
Obecne parametry
PH 7.8
Kh 11,,Gh 13
Światła nie będzie zbyt wiele, bo około 20 / 25 lumenów na litr a rośliny proste, microsorium, łodygowe typu limphonie itd. Okey - zabieram się za oglądanie odcinka 😀
Akwarium na ziemi ogrodowej, nad filtracja, 120x45x53
Witam . Jedno pytanie . Czyli po skalibrowaniu i ustawieniu np 2 bąbelków na sek . Włożona sonda do akwarium doprowadzi doodpowiedniej ilości co2 jaką ustawię na wyświetlaczu . I teraz pytanie skąd mam wiedzieć jakie mam mieć ph w akwarium?
Jestem początkujący i może to śmieszne pytanie 🤷♂️. Bo rozumie że jak np ustawię 6,6 i ten poziom zostanie osiągnięty to sterownik odetnie dopływ co2 do akwarium ? Jak spadnie to znowu odpali dostarczanie . Jakie mam mieć ph w 270 l akwarium słodkowodnym ? Dziękuję
Odpowiem na to pytanie na Q&A
Obejrzone 😉i jak zawsze👍. A co słychać w oktopusie?
Baniaczek ma się dobrze 😁 Ale już myślę nad zmianą aranżacji 😉
@@Podwodneswiaty zainspirowany Twoim oktopusem założyłem 14 litrów nobleza. Fakt małe jest piękne ale jak ma się dłonie kowala to dopiero trzeba mieć cierpliwość. 🥵😖😡🤬 Czekam na filmik z przed zmiany aranżacji i po. Pozdrawiam.
Ogladam juz ten poruszony przez Ciebie temat prawde mowiac 4 raz . Zakupilem butle oraz podstawowy sprzet aby podawac CO2 do mojego zbiornika . Teraz przyszla kolej aby zakupic JBL pH control . Czy moglbys zdradzic jaki Ty masz wlasnie prezentowany na tym filmie . Chcialbym zakupic dokladnie taki sam dlatego zadaje to pytanie . Dziekuje za pomoc bardzo
JBL ProFlora pH Control Touch
Kod produktu: 6318700
EAN: 4014162631879
Dziekuje bardzo za informacje 🤩❤. Bardzo mnie to pomoze znalezc i zakupic wlasnie to co mnie sie u Ciebie spodobalo . Pozdrawiam serdecznie - Andrzej
Mam pytanie odnośnie kostki lipowej jako dyfuzora. Wyłączam na noc co2 i kostka Lipowa nasiąka woda i przy włączeniu zrzuca wężyk że strzykawki. Zostaje mi dyfuzor szklany najprostszy za 20 parę złotych który miałem w zestawie aquario. Osobiście kostka Lipowa robiła lepsza mgiełkę czy da się to jakoś obejść czy lepszy dyfuzor za większe pieniądze będzie lepiej działał? Oraz drugie pytanie na reduktorze aquario mam licznik bąbelków i na dyfuzorze od dołu też widzę jak lecą bombelki. Problem w tym że z licznika wychodzi powiedzmy 5 na sek a na dyfuzorze idzie 2. Czy oznacza to że gdzieś gaz ucieka czy po prostu nie ma co się kierować tym ile jest przy dyfuzorze ?
Ad1. Możesz naciągnąć wężyk na grubszą końcówkę strzykawki jeśli uda ci się taką strzykawke zakupić albo użyć kleju lub silikonu akwarystycznego do trwałego zespolenia tych elementów.
Moge polecić twinstar co2 diffuser gdyż wytwarza mniejsze bąbelki niż tanie spieki ceramiczne i jest wykonany z akrylu przez co trwały i niewrażliwy na uszkodzenia.
Ad2. W ukladzie co2 na całej długości węża występują różnice w ciśnieniu. Przy wylocie gaz ma dużą siłę przez co szybciej przelatuje przez licznik, im wyżej przewód tym ta siła maleje gdyż wznoszący się gaz musi przeważać bezwładne powietrze w wężu + napór wody do węża pod wpływem ciśnienia w zbiorniku. Tak więc gaz nie ucieka, a różnice w ilości obserwowanych bąbelków wynikają z fizyki działającej w całym układzie i ustawionego ciśnienia. Przy ustawianiu przepływu można się kierować zarówno bąbelkami na liczniku jak i na dyfuzorze z tym że trzeba to zrobić po czasie potrzebnym na ustabilizowanie układu. Ważne aby osiągnąć optymalne dla danego zbiornika nasycenie wody co2 w czym pomagają stałe testy wody tzw drop cheker.
super materiał ! Mam pytanie dlaczego przy podawaniu co2 w moim akwarium PH nie spada niżej niż 7.30 ? indykator stężenia co2 jest idealnego koloru czyli u mnie zieloniutki, no i niżej nie spada, nawet jak badam PH pod wieczór tuż przed jego wyłączeniem
Nie patrz na indykator wyrzuć to 😉 jak badasz a ph nie spada podkręcamy co2 i za jakis czas robimy testy i patrzymy co sie dzieje jezeli dalej sie nic nie dzieje dalej podkręcamy i tak do określonego ph do kh wg tabeli 😁
Jaki wężyk ? Czy musi być specjalny czy zwykły do powietrza ? I jaka średnica wewnętrzna węża ?
Wężyk średnicy 4/6 mm. Najlepiej PU
aha i chciałbym nieśmiało dodać, że tak jak bardzo drażni mnie nazywanie CARBO dwutlenkiem węgla w płynie, również uczula mnie mówienie, że ogólnie nie podajemy CO2 w nocy, proszę o precyzję w wypowiedziach, gdyż w przypadku sterownika to on decyduje kiedy podajemy CO2, a kiedy nie, po to żeby ustabilizować ilość CO2 w wodzie (czyli poziom PH). Twierdziłem i dalej twierdzę, że nie ważny jest STABILNY poziom PH w akwarium czy to będzie 6.7 czy 6.9 czy 6.5 nie jest to istotne przy założeniu optymalnego poziomu dla posiadanego KH - NAJWAŻNIEJSZE jest ustabilizowanie ilości CO2 tak, (aby PH było stabilne), a jego poziom odpowiadał optymalnej 15-32pp zawartości CO2 - sorry za te dziwne komentarze, ale zgłaszają się ludzie którzy wmawiają mi, że należy wyłączać CO2 na noc mając zaawansowany sterownik który dokonuje pomiarów PH na bieżąco - bzdura ... Ponadto takie dzienno-nocne wyłączanie i włączanie CO2 przynosi więcej szkody niż pożytku z obserwacji wielu akwarystów z którymi rozmawiałem, z powodu wahań PH w dzień i w nocy, dotyczy bogatych ekosystemów jak akwaria holenderskie aquaskyping itp. Ale...., ponieważ nie zajmuję się akwarystyką profesjonalnie to mogę się mylić. Natomiast badania PH za pomocą urządzenia, które rejestruje poziom pomiaru PH, np co 1 minutę wskazują po tygodniu jednoznacznie, że system taki generuje wahania dzień/noc w przedziale 0,3 dPH !!!! To bardzo dużo.
się rozpisałem, ale temat jest szeroki ... i jeszcze jedno mi się przypomniało, bo warto napisać raz, może ktoś na forum zacytuje i będzie dla potomnych, mianowicie, jest wiele różnych sterowników zazwyczaj producenci "walą w człona" oszczędzając na wszystkim, a więc powstało dużo akwariowych komputerów CO2, które sterują tylko jednym urządzeniem podającym CO2. W takim wypadku, gdy będziemy mieli niskie KH (0-3 st niemieckich) może dojść do sytuacji nadmiernego zakwaszenia wody (np: zacięcie się elektrozaworu, ale jest kilka innych przypadków nagłego spadku PH, temat na inne wypociny) i jeśli nawet sterownik ten zmierzy niski poziom PH to nie zareaguje, pozwalając rybom na zgon. Warto więc zwrócić uwagę na to, aby sterownik miał możliwość podawania nie tylko CO2, ale także natleniania, przez co osiągnie zadowalający poziom stabilizacji PH w przewidywanym zakresie i daje szansę rybom na przeżycie nawet podczas nadmiernego spadku PH wody. Dodatkowo chciałem zwrócić uwagę na to, że w przypadku stosowania akwariowych preparatów leczniczych, wiele z nich ma na etykiecie - "odłączyć podawania CO2 podczas leczenia", jeśli posiadamy kontroler PH, który steruje CO2 i O2 nie musimy tego wykonywać bo jak sterownik zmierzy zbyt niski poziom PH wody automatycznie załączy natlenianie. Wielu już zrozumiało ten temat, myślę że niektórzy akwaryści po przeczytaniu tego wejdą na kolejny etap świadomości akwarystycznej. Podział prezentowany w tym filmie również ulegnie zmianie na kontrolery które sterują tylko CO2, kontrolery CO2 i O2 oraz kontrolery zintegrowane sterujące życiem w akwarium w tym CO2.
Dzień dobry mam pytanie czy do Aquael leddy slim duo można zastosować ściemniacz.
Niestety, wtedy lampa nie zadziała lub się uszkodzi. Zastosowana jest tu technologia dzięki której w razie przepalenia jednej z diod, następna swieci jaśniej lub też zastosowane są diody duplikujace, więc cały system jest opracowany o stałe napięcie moc i natężenie. Niestety mam Leddy Sunny i nie da się.
Witam,ma pytanie czy może stać butlia 20litry Co2 na balkonie?
Witam jak zrobić przejście z węża 14/18 (multikani 800) na np 12/16 żeby podłączyć reakator przepływowy do tego filtra? Nie mogę nigdzie znaleźć reaktora na węże 14/18.
Witam a co ile trzeba wymieniać elektrodę
Nie mam kogo spytać... mam komputer pH JBL ProFlora CO2. Czy ktoś spotkał się z niewłaściwym wskazaniem temperatury, z czujnika, który podpina się pod ten komputer. Komputer "zaniżał" mi temperaturę o ponad 1,2 st C poniżej zadanej na grzałce. Sprawdzałem temperaturę trzema innymi termometrami, podpinałem inną grzałkę inne termometry wskazują prawidłową temperaturę. Na razie skończyło się na odesłaniu czujnika pomiaru temperatury do JBL do Niemiec. Czy może ktoś wie, czy problem może tkwić w czujniku, czy też w fabrycznej kalibracji tego komputera pH ?
👍👀👍
A powiedz mi czy można ten komputer użyć z innym reduktorem, innej firmy niż JBL?
Jasne, bez problemu
@@Podwodneswiaty Ale nie wszystkie maja wejście na ten ich kanelek. Np ,niektóre maja normalne wejście sieciowe na 220.
@@AquascapingTV Ale Ty pytasz nie o reduktor a o elektrozawór chyba ? jeśli chodzi o elektrozawór to JBL jest na 12V i bez problemu da się wykorzystać innej marki na 12V kwestia wtyczki
Dzień dobry mam pytanie czy będzie można podłączyć podłączyć butle z automatycznym sterownikiem JBL tzn. z tym komputerem chodzi mi tu o Wąż wylotowy
Sprecyzuj pytanie
👍🇵🇱👍
Uu Panie kosmos drogo 🧅🧅🧅 ja sobie z bambusa wystrugałem 😉, a tak na poważnie podaj prosze fachową nazwę tego trónika z zaworkiem precyzyjnym bo własnie mam dwie butle za telewizorem a docelowo zostawię jedną, co do komputerka JBL super sprawa szkoda że mnie nie stać ale kogo to obchodzi 😜👍
A żebym ja to pamiętał. Mam to od lat. Kupiłem w sklepie z pneumatyką przemysłową
@@Podwodneswiaty luz poszukam , myślałem że mnie wyręczysz haha :)
Niestety ale ten komputer ph ma jedna bardzo dużą wade poza cena samego komputera mianowicie nie podłączymy pod niego innego elektrozaworu jak oryginalny a ten tez kosztuje kosmicznie drogo
Fakt, tanio nie jest.
Po tym filmie chyba zmienię sterownik bo mam Macro ph t2 i rzadko elektrozawor po uzyskaniu ustawionego ph odcina co2 i się wyłącza
Strasznie jestem nim zawiedziony ponieważ nie spełnia swojej funkcji i muszę ręcznie i tak wyciągać z niego wtyczkę o zakłamaniu temp wody nawet nie wspomnę bo zanirza o 2 stopnie. Brak słów. Nie polecam
Właśnie byłem ciekaw czy to tylko moje doświadczenie z Macro PH T2. Co prawda termometr działa ok, to odcinanie elektrozaworu to czasem loteria.
Łukasz Wpisz sobie w Google Mirek pH wyskoczy ci facet które sprzedania komputer a ja na wszystkich zbiornikach używam jego komputerów jest to naprawdę zadowolone
Czy to karaś chiński na łapce?
No prawie 😉 Koi z chińskiej legendy o Koi który płynoł w górę Żółtej rzeki i na drodze stanoł mu wodospad o nazwie Dragon Gate. Mówi się, że jeśli karp wdrapie się na wodospad, przekształci się wówczas w smoka.
Koi symbolizuje zdolność osoby do dążenia, aby stać się lepszym, stanowić bardziej wartościową część wszechświata. 😁