Horváth Sándor „Édeske” - HARMADIK RÉSZ - Gibberelinnel kezelt tőkék
HTML-код
- Опубликовано: 19 ноя 2024
- Köszönöm a csatornatagok támogatását, a like-okat és a feliratkozásokat! Segítségükkel egyre több szőlőskertebe látogathatok el és készíthetek a gyűjteményekről videókat:
www.donably.co...
A gibberelin a legrébben ismert növényi hormon, Japánból származik, egészségre nem ártalmas, tisztán növényi anyag. Rizstermesztésben alkalmazták először, mára mindenütt elterjedt a világon egyéb területeken is. A Japánok gyakran és régóta kezelik a szőlőt gibberelinnel, melynek semmiféle negatív hatása nincs.
A befejező részben Sándor gibberelinnel kezelt fajtákat mutat be, melynek lényege, hogy a kezelés hatására a magvas fajták magnélküliek lettek, ill. fürtjeik megnyúltak, továbbá rendkívül nagy bogyóméretet értek el.
Nagyon szeretem az ilyen szókimondó tiszta szívű embereket.Szimpatikus úriember és a szőlője is gyönyörű."És néda"😊Imádtam.Jó egészséget kívánok!
A teljesítmény magáért beszél. Sándor a szőlőtermesztés legjobbja! Gratulálok!
Csak gratulálni tudok!Egy élmény volt látni ezt a szőlőskertet!Remélem Pécsen alkalmunk lesz találkozni,és válthatunk néhá ny szót is!Mindkettejük munkásságát igen nagyra értékelem!
Sok sikert a továbbiakban kívánok a Sándornak
Egy jó sorozat volt ez , jó gazdával .
Köszönöm szépen a videót 👍
Bocsánat,de a gibberelinről kérdeznék:ezt permetezéssel kel kijuttatni?Az ára hektárra vetítve mennyi?Köszönöm a válaszát!
Tiszteletem a szőllők állapotáért, kinézéséért és a gyönyörű terméséért. Kérdésem a saját 28 tövem érdekében (több nem fér): az Orto fruttából mennyit adsz tövenként és tavasztól öszig mikor illetve hányszor?
Érdeklődnek hogy Szponzor szőlővel próbálta a gibberelint?Meg nyúlik a furtje es kisebb lesz a magja? Repedésre hogy védekezik?köszönöm
Köszönöm szépen a videót ! A Gibberelint mikor kell ( lehet ) használni ??? Virágzás előtt ?? után ??
Előtte fürtmegnyúlás , virágzáskor magtalanság , utána bogyóméret .
Köszönöm !😊Ha tudok venni jövőre kipróbálom .@@Sandor-bc9ge
@@Sandor-bc9geüdvözletem! A dózisról lehet tudni valami támpontot? 15-20mg/Liter elég lehet a fürtmegnyújtáshoz?
Kedves László, érésben van nálunk több féle szőlő, a peronoszpóranegyre intenzívebben jelen van a leveleken, amtermésen még nincs. Mivel lehetne ilyenkor védekezni érés közben? Koszonom a válaszát
Ilyenkor én peronoszpóra ellen a lombozatot a réz tartalmú öko szerekkel permetezném (Scudo+Cuprum MZ) de nincs rá szükség. A gomba ugyanis a friss csúcsi hajtásokat és az új hónaljhajtásokat fertőzi és mivel ezekre nincs már szükség, inkább eltávolítom őket.
Köszönöm a válaszokat, hasznos számomra🙂
A kiállítás hol lesz és mikor ?
Köszönöm!
facebook.com/photo/?fbid=9779380498801519&set=a.168656829873982
Pécs, Szentmiklós dűlő, aug. 26. szombat 10 óra
Az emberi egészségre milyen hatással van ez a kezelés?
Szomorú hogy már minden második ember rákos....ki tudja hogy mitől?
Én maradok a természetes dolgoknàl.
A gibberelin a legrébben ismert növényi hormon, Japánból származik, egészségre nem ártalmas, tisztán növényi anyag. Rizstermesztésben alkalmazták először, mindenütt elterjedt a világon egyéb területeken is. A Japánok gyakran és régóta kezelik a szőlőt gibberelinnel, semmiféle negatív hatása nincs.
Laci "bácsi"! Én nagyon örülök, hogy ökológiai szereket kezdett el használni. Nem véletlen, hogy ilyen irányban keresi a jövőt. Az én (laikus) véleményem az, hogy a vegyszermentes, hormonkezelés-mentes, nem génmódosított, mezőgazdasági termékek az egészségesek. Ezzel szemben az emberek nem az egészséget, hanem a küllemet vásárolják: legyen polcálló, nagy, hibátlan, szép, magtalan, ÉDES...
Magam azt próbálgatom, hogy melyek azok a fajták, amik rezisztensek... és azt tapasztalom, hogy vannak! Van élet permetezés nélkül is... @
@ Köszönöm a válaszát.
Régóta követem a videóit ès sokat tanultam már Öntöl amit ezúton is nagyon köszönök.
Én úgy ítéltem meg a videóiból hogy Ön is a minimális vegyszeres védelem mellett próbát gazdálkodni ami számomra is pozitív hozzá állás, ezért is volt furcsa számomra hogy a Gibberelinről jó véleménnyel volt.
Mikor és hol lesz a sokat emlegetett kiállítás?
Pécsen , augusztus 26 .
Oda viszem a többi gibberelinnel kezelt szőlőket is : Sani Dolce , Fuji Minori , Bananas , Velika , Qviin Nina , Takasumi .
@@Sandor-bc9ge Pontos címet szabadna kérni a rendezvényhez?
Köszönöm!
@@Sandor-bc9ge,Köszönöm, Pécsett lakom, mindenképp megyek! :)
Ebben az udvarban is van még halott német katona is 😀
Nálad még harcolnak ?
Kedves László!
Valóban nagyon szép a szőlője Sándornak! De neki nem kell árnyékolnia napégés, illetve védeni hálóval a gyönyörű fürtjeit madarak és rovarok ellen? Mert ilyen védelmet nem láttam a videóban. Már nagyban érik a csemegeszőlő, szedni kell, szedni lehet, így permetezésről már nem nagyon lehet beszélni. Nálam a jégeső után valamelyest segített a javasolt szer, köszönö is így utólag. De nagyon fertőz most főleg az új hajtásokon a peronoszpóra. Ha leszedem, az a baj, mert abból él, ha nem, akkor elvisz mindent. Mit javasol László? Erős peronoszpóra fertőzés, és lappangó lisztharmat, szüret idején.
Peronoszpórával szemben ilyenkor az új csúcsi részek és hónaljhajtások szoktak megfertőződni, melyek a tápanyag termelésben nemigen vesznek részt, ezért én ezeket egyszerűen le szoktam vágni. Ha mégis permetezni kellene, csak a lombozatot szórnám kis réztartalmú szerekkel, pl. Scudo, Cuprotonic, vagy Cuprum MZ. (ezek bio szerek) A fürtökön megjelenő lisztharmatra a Gazebo nevű folyékon kén készítményt használom, ami szintén bio.
Üdv! Én is megvásaroltam a gazebót de elbizonytalanodtam vele kapcsolatban mert nincs ráirva hogy van Kén tartalma , csak nitrogént es káliumot ir.