$20 In IRAN 🇮🇷 What Can You Buy With $20 In IRAN?! 🇮🇷 (Budget Challenge)
HTML-код
- Опубликовано: 6 фев 2025
- What food and goods can be bought with 20 dollars in Iran?!!
Is Iran a cheap country? Is Iran an expensive country? In this video, we go to a large chain store. We want to see what can be bought for 20 dollars in Iran!!
$20 In IRAN 🇮🇷 What Can You Buy With $20 In IRAN?! 🇮🇷 (Budget Challenge)
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
🎥 Filmed On 2024
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
🔻Equipment Used :
Camera : DJI Pocket 2
Software Editing : Adobe Premiere Pro
• MacBook Pro M1 512GB
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
✔️ All material in this video is original and personally recorded by Reza and Mahsa Travellers on location.
Copyright © 2024 All Rights Reserved
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Thanks for watching! Enjoy It
#citytour #citywalk #walkingtour #iran #tehran #walkingiran #Иран #irantravel #iranian #irani #tehrancity
Royalty Free Music from Tunetank.com
Track: Travel Moments by Decibel
tunetank.com/t...
Store is super clean and well stocked. Everyone shopping is well dressed and neat. Very good information.
It’s like the opposite of most American grocery stores 😂
Hello, my friend 😍 Thank you for your comment and for watching the video, Thank you for Good Information, good luck my good friend ❤💚😍🙏
@@dontcallmejonWhere do you shop?
Yes, but now if they could just have separation of church and state, right ? Yeah I know, dream on.
Incredibil de frumos si curat.Sper că femeile sunt respectate....
I like the videos with narration and subtitles. Farsi is a beautiful sounding language so thank you.
Hello, Dear Edward 😍 Thank you for your comment and for watching the video, we are glad that you liked the video, and we hope you will always watch our videos and be with us, good luck my good friend ❤💚😍🙏
THIS IS MY FIRST TIME WATCHING
AND I HONESTLY ENJOYED IT. I SUBSCRIBED AND GAVE YOU A LIKE.
BECAUSE I TRUELY enjoyed it.
Wow what a difference than the Nomad videos I watch. I love watching them and I truly enjoyed seeing the other way y’all live. ♥️ from Texas
Reza and Mahsa, I'm subscribed to your channel, I love following your steps showing the day to day life of ordinary Persian citizens who are disinfected of politics, whole hearty plain good people as I'm sure both of you are too. I live in Houston TEXAS, But was born in Guadalajara MEXICO, many supermarket items are cheaper in Mexico than the US. Obviously the salaries are not proportioned, that's why American and Canadians retire in Mexico, their Dollar has almost double the buying power when they shop for Mexican day to day living expenses, food, housing medical to name a few. Anyway Reza your doing a great service as a patriot of your beloved Iran. God bless brother.
Hello my dear friend, I hope you are well, thank you very much for subscribing to the channel, thank you very much for watching the videos and supporting us. Thank you very much for the information, I had heard on the news that many Americans come to Mexico for vacation. Mexico is a beautiful country. I am very interested in Mexican music and reggaeton. We hope to visit your beautiful country one day. We hope you will come to Iran one day and enjoy it. good luck my good friend ❤❤❤❤
❤Muito legal esse vídeo gostei Reza 🎉 Obrigada bem grande esse supermercado,🎉🇮🇷 aqui do 🇧🇷
Olá meu querido amigo, obrigado por assistir o vídeo, sim essa loja é muito grande, obrigado por sempre comentar, isso nos deixa felizes.🇧🇷🇮🇷
Merci cher monsieur 😊je vous regarde depuis la France 🇨🇵votre beau pays 🇮🇷😍👌❤️❤️❤️❤️❤️
Excellent video thank you Gita from Canada
شكرا لك على كل هذه التفاصيل والشرح لكل ماده او سلعه.. الحقيقه تقريبا نفس الاسعار لدينا في العراق لان الاسعار موحده عالميا ... شكرا لك من القلب وتقبلني متابع لك من كربلاء
مرحبا يا صديقي 😍 شكرا لتعليقك وعلى مشاهدة الفيديو يسعدنا ان اعجبك الفيديو ونتمنى ان تشاهد الفيديوهات دائما وتكون معنا حظا موفقا صديقي العزيز ❤💚😍🙏
Labai naudingas video! Tegul Irano žmonės gyvena laimingai ir turtingai. Respect autoriui!😊
Sveiki, mano brangus drauge, labai ačiū, kad žiūrėjote vaizdo įrašą, ačiū už komentarą 😊
Thank you brother. Blessings 🙏👍
Thank you so much Dear Brother ❤❤❤❤
Thank you for the beautiful video. Here in the U.S., our prices are much higher:
Tea: $3.50 U.S., $3.30 Iran
Oil: $4.00 U.S., $1.10 Iran
Rice: $4.50 U.S., $1.70 Iran
Tissue: $1.25 U.S., $0.40 Iran
Tuna: $2.00 U.S., $1.50 Iran
Tomato Paste: $2.00 U.S., $1.00 Iran
Pineapple: $2.00 whole or $8.00 cut up U.S., $3.70 Iran
I could go on, but I'll just say that U.S. food prices are about triple (3 times) the cost in Iran.
Hello, my friend 😍 Thank you for your comment and for watching the video, we are glad that you liked the video, and we hope you will always watch our videos and be with us, good luck my good friend ❤💚😍🙏
Thank you very much for the good Information 😍😍😍
Hi, I do agree, prices here in the U.S. are much higher than Iran.
Average American Income 10 times are Higher than Iranian income
Are you trying to act stupid or were you naturally born dumb?😂 you DO know the average monthly salary in Iran is $300 right?
Yes, I definitely agree with you. People's income is higher in the US than people in Iran. Based on the difference between incomes the food prices in Iran are much more expensive than the US.
Thank you for the videos, all videos you do! I specially like the one with the Iranian wedding, what colourfull food you do have...spices and n8ce sauces you do have! Bravo! You have culture!
Thank you for the info Dixie
Im Oktober 2019 war ich in der Iran Mall. Damals war ein großer Teil noch Baustelle. Ich war sehr beeindruckt von der Schönheit des Landes,der Gastfreundschaft , Offenheit und Herzlichkeit der Menschen.
Merci , kheyli mamnun. Khoda fez.❤
Really clean store and well organized!👏👍
Thank you ✨
I can see from this video that food in Iran supermarkets are cheap. Here in Australia sunflowere oil 1l is from 3.5 - 7 Australian dollars, bread loaf is 4 - 7 dollars, 1kg rice is 3 dollars, water 24 bottles pack 600mls are 9 - 14 dollars, beef meat mince average 15 dollars per kg, beef scotch fillet is 35 - 40 dollars, lamb ribs 24 dollars kg etc, margarine 500gr around 6 - 8 dollars, soda voda from 1.20 - 3 dollars per bottle, cigaretes 40 pce 55 dollars ( i am non smoker). Donner kebab in shop around 14 dollars, fetta cheese 200gr is 4 - 7 dollars, tomatoes 7 - 8 dollars per kg, ginger 16 - 25 dollars per kg. Onion is cheap here - 2 dollars per kg, carrots even cheapper - 1.20 dollars per kg, apples from 4 - 7 dollars etc.
Definitelly prices of food articals in Teheran is much cheapper. 👍
Thankyou for this information love Iran from Pakistan❤
Hello, my friend 😍 Thank you for your comment and for watching the video, we are glad that you liked the video, and we hope you will always watch our videos and be with us, good luck my good friend ❤💚😍🙏
Wow! I learned so much about your culture. Thank you ❤
Hello, my friend 😍 Thank you for your comment and for watching the video, we are glad that you liked the video, and we hope you will always watch our videos and be with us, good luck my good friend ❤💚😍🙏
Peace and love to the Iranian people from Israel 🇮🇱
Your stores are very clean and well lit..I like the way you have arranged items
Iranian products from food stuffs to clothing is very good quality too... None of that cheap crap we get here in the West.
Blessings from New Brunswick Canada! ❤️🤗
❤️🤗
Fab video.the prices are very reasonable compared to ireland.Just curious is there a vegan range there too.thanks for bringing us along.❤🍀🍀🇮🇪🇮🇪
よくイランの動画見るので価格の見方が解って嬉しかった
商品の陳列の仕方が綺麗😊
こんにちは、私の友人 😍 コメントとビデオのご視聴ありがとうございます。ビデオを気に入っていただけてとてもうれしいです。いつも私たちのビデオを見て、私たちと一緒にいてくれることを願っています。私の美しい友人、頑張ってください ❤💚😍🙏
Ďakujem , video sa mi páčilo , dobrý nákup za tú cenu . U nás sú potraviny hodne drahšie . Prajem pekný deň.
Zdravím, nevíme ale kolik je měsíční průměrný výdělek v iránu. Těžko porovnat potom ceny.Hezké video.
Pozdrav iz Beograda. Jako je lepa vaša zemlja
Pozdrav dragi prijatelju, hvala ti puno na gledanju ovog videa i komentaru, pozdrav Beograđanima❤💚😍🙏
thank you for all the videos , they are very useful , god bless you both
Salam from Manizales Colombia, the prices in Iran is about the same price as here. and thank you for the Informative Videos , even i left iran 40 years ago, still brings a good memories. Keep up the good work Reza Jan.
I am from Sakhalin and watching you, thanks
Love from Australia. Finally we have bern able to see groceries in Iran Mall
Hello, my friend 😍 Thank you for your comment and for watching the video, we are glad that you liked the video, and we hope you will always watch our videos and be with us, good luck my good friend ❤💚😍🙏
Buenas noches, que precios más bajos son los productos, aquí en Estados Unidos, no compro casi nada con $20.=. Increíble 😮😮😮😮😮😮
in Iran verdient ein Ingenieur ca. 250 Euro in Monat .
Much love from Washington DC
Parabéns, pelo belo vídeo!
Por favor meu caro amigo, estamos felizes que você tenha gostado ❤️❤️
I am Iranian who have been away from my homeland for a long time. The prices for the same items in my state where I live, is much higher. I understand this video was made for tourists and someone like me. Thank you for your informative video and showing the store ❤❤🎉🎉🎉🎉😊
Ok. Southern USA. Milk $4 a gallon. Pasta 1.70 for 16 oz. Tuna 2.50 matters the size of the can. And sauces 2 to 4 dollars. Yogurt single serving $.80 . Rice $2 to $5 depending on type and weight. Beans $1.50 to 2.50 a pound. Oil $1.7 to 2.5 unless olive oil which is higher. Eggs 2.5 dozen for $7.5. Bread 1.70 to $6 a loaf . Mine is $6 a loaf. I dont buy it toasted. I toast it myself with butter. Tea family pack of 24 tea bags for $4.5. tomato paste unsure we mainly buy tiny jars for $.40 to $1.50. Chicken is expensive $6 to $16 depending on whole, white only or dark , or mixed. and so is cheese $3 to $15 Water is around $6 for a six pack that size. Tissue $2 to $4 depending on brand. And then add taxes to it.
I'd hate to shop where you do. You must be quoting prices in CA because most of the items you quote can be purchase in Middle GA for close to half the price or more.
Saludos desde Panamá 🇵🇦
El precio de los alimentos considero es más barato en Irán que en Panamá
Muy buen video
🙋
واقعا ممنون.گذاشتن زیرنویس باعث معرفی هرچه بیشتر کشورمون به دنیا میشه
Wow Thank you for showing us the prices.. I watch a lot of the Nomad videos and they never show them. Very informative video.
Hello, my friend 😍 Thank you for your comment and for watching the video, we are glad that you liked the video, and we hope you will always watch our videos and be with us, good luck my good friend ❤💚😍🙏
The prices are said in toman prices. Not american
Yes but wages are low so it evens out.
عالى دست شما درد نكنه ❤
Good day I'm new friend nice I like this very interesting video great sharing my friend fullwatching her godbless and keep safe
Hello my dear friend, we are glad that you are our new friend, we hope you are well, thank you for watching the video, good luck my good friend. ❤️❤️❤️
جولة حلوة و ممتعة في شوارع طهران كل الحب لكم ❤❤❤
مرحبا يا صديقي 😍 شكرا لتعليقك وعلى مشاهدة الفيديو يسعدنا ان اعجبك الفيديو ونتمنى ان تشاهد الفيديوهات دائما وتكون معنا حظا موفقا صديقي العزيز ❤💚😍🙏
ماشاءاللله اللهم احفظ هذتا البلد الجميل وشعبه الطيب وانصره داءما
مرحبا يا صديقي 😍 شكرا لتعليقك وعلى مشاهدة الفيديو يسعدنا ان اعجبك الفيديو ونتمنى ان تشاهد الفيديوهات دائما وتكون معنا حظا موفقا صديقي العزيز ❤💚😍🙏
اللهم امين وجميع المسلمين والمؤمنين ان شاء الله
Wow!! Your video was so interesting. I live in America and I would have to pay 4 to 5 times more for each item you purchased. Thanks for the video.
Your food is do cheap. Love seeing Iranian people in your video. ❤💖❤
new subscriber here - that was so interesting, ty! I did the calculations and here in the state of WA it would roughly be about $65-70 for all but I'm sure in the bigger cities it would be more.
Hello my dear friend, thank you very much for watching the video, thank you very much for subscribing, we are happy that you are our new friend, thank you for the information.️❤️❤️️❤️❤️
the Tea , bananas and pineaple are expensive , but still prices are much better than where i live , nice video
Love this about Iran !! Beautiful city!!
Hello, my friend 😍 Thank you for your comment and for watching the video, we are glad that you liked the video, and we hope you will always watch our videos and be with us, good luck my good friend ❤💚😍🙏
Thank you for sharing. Definitely your food is much cheaper than in the US.
Thank you so much for this video.
Hello, my friend 😍 Thank you for your comment and for watching the video, we are glad that you liked the video, and we hope you will always watch our videos and be with us, good luck my good friend ❤💚😍🙏
תודה לך על הסרטון המחרים זול מאוד
בבקשה ידידי היקר, אנו שמחים שאהבת❤️❤️
Iran its good, not the israel and western propaganda wants us to belive.
Thank you for your beautiful video, very nice😍✨
Hello, my friend 😍 Thank you for your comment and for watching the video, we are glad that you liked the video, and we hope you will always watch our videos and be with us, good luck my good friend ❤💚😍🙏
That supermarket is huge and very spacious!
I cannot wait God willing until I come thanks for this video!
Hello, my friend 😍 Thank you for your comment and for watching the video, we are glad that you liked the video, and we hope you will always watch our videos and be with us, good luck my good friend ❤💚😍🙏 We hope you will come to Iran one day and have fun
Նորից շատ շնորհակալություն հետաքրքիր ֆիլմի համար🖐👌🙏
Խնդրում եմ իմ սիրելի ընկեր, շատ շնորհակալ եմ տեսանյութը դիտելու և գների մասին պատմելու համար 🙏🙏🙏
I can tell that all the items you mentioned are more ni my country. Of course, we make more money, I think, than most Iranaians, so it works out. Now, taking our meony and going to Iran to shop would be a huge blessing for us. :) Thanks for sharing. I also wonder about building supplies. Such as cement cinder blocks, bricks, etc. Could you do a video on that, please?
Hello, my friend 😍 Thank you for your comment and for watching the video, we are glad that you liked the video, and we hope you will always watch our videos and be with us, good luck my good friend ❤💚😍🙏
What a great video .. thankyou for sharing .. I would love to visit your country
Thanks 🙏 very good video ❤🇮🇷😍🇮🇷
Thank you very much Dear Friend ❤💚😍🙏 omidvarim shoma ham hamishe mofavagh bashi
Very interesting video, thank you! Salam from Belgium!
Sorry, I saw only now that my message got cut off. I corrected it now ❤
Hello, my friend 😍 Thank you for your comment and for watching the video, Love belgium ❤💚😍🙏
Os preços dos produtos alimentícios no Irã , são semelhantes aos preços praticados aqui no Brasil. Gostei muito do seu vídeo. Um forte abraço do Brasil.
Thamnk you the video is very helpfull I am watching agrarian nomads at the moment and it's nice to have some idea about what they need to spend on food stuffs
Hello, my friend 😍 Thank you for your comment and for watching the video, we are glad that you liked the video, and we hope you will always watch our videos and be with us, good luck my good friend ❤💚😍🙏
Very interesting. My trip to Costco and a few other grocery stores cost me around $200 for two adults and a dog. :)
Hello, my friend 😍 Thank you for your comment and for watching the video, Thank you for Good Information, good luck my good friend ❤💚😍🙏
Sim ficou muito bom, Faça com produtos de higiene pessoal também
Olá meu amigo 😍 Obrigado pelo seu comentário e por assistir ao vídeo, ficamos felizes que tenha gostado do vídeo, e esperamos que sempre assista nossos vídeos e esteja conosco, boa sorte meu bom amigo ❤💚😍🙏
Grasias por enseñarnos su cultura y saver cosas que no sabíamos por que uno piensa cuando ve estos videos de nomanas que así es su vida pero no saludos desde california
Ciao e molto bella Iran 🌷🌷🇩🇿🇩🇿❤️❤️🇮🇷🇮🇷
Ciao amico mio 😍 Grazie per il tuo commento e per aver guardato il video, siamo molto contenti che ti sia piaciuto il video e ti auguriamo di guardare sempre i nostri video e di essere con noi, buona fortuna mio bellissimo amico ❤💚😍🙏
🌹🌹🌹🌹🥰
wow prices are cheap on basic goods in Iran. I'll plan to visit next year. Philippine passport can travel to Iran without visa and can stay in Iran for a maximum of 90days.
Bless you all in Iran from an English guy 🏴
Спасибо большое, интересно было посмотреть и узнать цены. 👍
Привет, мой друг 😍 Спасибо за ваш комментарий и за просмотр видео, мы рады, что вам понравилось видео, и мы надеемся, что вы всегда будете смотреть наши видео и быть с нами, удачи, мой хороший друг ❤💚😍🙏
@@RezaandMahsaTravellers Вам тоже, всего доброго из Москвы.
Hola! video muy interesante, en precios es igual o mas barato que Argentina, siendo que tenemos produccion lcoal de todos los productos que nombraste (tendriamos que tenerlos mas economicos)
Muy buen contenido y sigan por este camino!
Saludos desde Argentina!!
Hola amiga 😍 Gracias por tu comentario y por ver el video, nos alegra mucho que te haya gustado el video y deseamos que siempre veas nuestros videos y estés con nosotros, mucha suerte mi bella amiga ❤💚😍🙏
Cara aqui no Brasil 🇧🇷..
Men a metade disso ai ,men a metade disso daria pra comprar ...vcs sao privilegiados por morarem ai...e olhem produtos excelentes e importados .
Isso e que e uma economia maravilhosa .
Parabéns 👏
❤💚😍🙏
Bună ,ziua ,la noi in Romania ,foarte multe produse pe care le ați cumpărat sunt mult mai scumpe!!!
Thank you for showing us the beauty of Iran.
Does Iran have themeparks? If they do. Would you be willing to make a video on it?
Hello, my friend 😍 Thank you for your comment and for watching the video, we are glad that you liked the video, Hello my dear friend, we will definitely make more videos in the future ❤💚😍🙏
@@RezaandMahsaTravellers I look forward to your new videos. 🙂
Hola! Here in Uruguay Is much expensive! I like very much Irán! I wish to go there😊 bye bye thanks for the video l like it a Lot!!😘
Hello, my friend 😍 Thank you for your comment and for watching the video, we are glad that you liked the video, and we hope you will always watch our videos and be with us, good luck my good friend ❤💚😍🙏 We hope you will come to Iran one day and have fun
We spend a lot more than that in Australia Reza! Probably the cost would be 3 or 4 times more.
Great information I appreciate to get to know in case of travel some day hopefully “ishala “🤞🏻🙏🏼💕 I love the country the food and people from Iran I am from Mexico 🇲🇽 my wife pass 🙏🏼RIP and she was Iranian and IWe have daughter and son and we hope to vicit some day 👍🏼🙏🏼
Hello, my friend 😍 Thank you for your comment and for watching the video, we are glad that you liked the video, and we hope you will always watch our videos and be with us, good luck my good friend ❤💚😍🙏 We hope you will travel to Iran one day and enjoy it
Thank you for the video, we have big differences in rice and tea, lentils, 🍅 pulp, etc. much more expensive than Greece and the rest cheaper....be well. Our appreciation from Greece
Hello, my friend 😍 Thank you for your comment and for watching the video, Thank you for good information , good luck my good friend ❤💚😍🙏
خیلی عالی ممنونم از معلومات دادید من هم زبان تون از افغانستان در کانادا زنده گی میکنم . قیمت ها نسبت به کانادا خیلی آرزون است اما میدونم به هم زبانانم در ایران گیرون است انشاالله یک روزی برست همه چه بتومن پاینتر بیاد خواهران و برادران ایرانی ما استفاده بتواند . از خداوند بزرگ برای خراسان زمین با فرهنگ و ملت شریف ایران پیروزی میخواهم از شر دشمنان بی رحم ظالم نجادش بدهد و در جهان قدرت مندتر شود.
Cheese in Cyprus is very expensive, a piece of cheese 10 cm x 7cm x3cm=5,50 euro or Halloumi approx. The same!
Yogurt is expensive too, cow yogurt 800 gr, 5.75 euros
Great video , very informative , thank you , it will cost at least $40 to buy all these groceries in America , food prices along with everything else has gone up in America in the past 4 years . Everything is double or triple . Inflation is high in America .
That's why everyone needs to vote Joe Biden out cause about 4 yrs.. ago is when he came in.
Hello, Dear Alex 😍 Thank you for your comment and for watching the video, Thank you for good information, good luck my good friend ❤💚😍🙏
Before discussing consumption, we should compare the income of the two countries.
Dear Alex, I don't know which state you are residing ?? In CA , the same items will cost at least $120.00 or more in regular groceries . It will cost a lot more in fancy one😮😮😮
I hope the US Federal Reserve reads your comment. The Fed should NOT cut interest rates in 2024.
All the prices are still cheaper than in Australia 🇦🇺 amazing 😻
Very interesting!
Hello, my friend 😍 Thank you for your comment and for watching the video, we are glad that you liked the video, and we hope you will always watch our videos and be with us, good luck my good friend ❤💚😍🙏
It is very expensive where I live on the island of Oahu, Hawaii USA. My total would be $110 US dollars for the items you purchased for $20. It is expensive here because everything is imported by ship or plane. A gallon of gasoline for my car is $4.78. Thank you for sharing your video. Aloha🌺
Thank you it’s nice to see the prices in money I can understand, was always curious ,,
Hello, my friend 😍 Thank you for your comment and for watching the video, we are glad that you liked the video, and we hope you will always watch our videos and be with us, good luck my good friend ❤💚😍🙏
Fascinatinating. In general cheaper than the UK.
احسنت النشر وبارك الله فيك على هذه الترجمة إلى اللغة العربية وشكرا لكم أحسنت النشر وين تقع هذه المدينه واجو ذكر التاريخ واليوم
مرحبا يا صديقي 😍 شكرا لتعليقك وعلى مشاهدة الفيديو يسعدنا ان اعجبك الفيديو ونتمنى ان تشاهد الفيديوهات دائما وتكون معنا حظا موفقا صديقي العزيز ❤💚😍🙏
Здравствуйте,спасибо за обзор цен .Люблю Иран.
Привет, мой друг 😍 Спасибо за ваш комментарий и за просмотр видео, мы рады, что вам понравилось видео, и мы надеемся, что вы всегда будете смотреть наши видео и быть с нами, удачи, мой хороший друг ❤💚😍🙏
Enjoyed watching this video. Certainly a lot cheaper prices compared to Ontario Canada 🇨🇦. Cost of food here is outrageous!! Most families spend over $300.00 a week on groceries
Hello, my friend 😍 Thank you for your comment and for watching the video, we are glad that you liked the video, and we hope you will always watch our videos and be with us, good luck my good friend ❤💚😍🙏 Thank you for good information
Hello friends. Hello from San Francisco CA
Hello, my friend 😍 Thank you for your comment and for watching the video, we are glad that you liked the video, and we hope you will always watch our videos and be with us, good luck my good friend ❤💚😍🙏
احسنتم النشر ❤❤❤❤ اني متابع من العراق 🇮🇷🇮🇶🥀💐🌸♥️🌺🌹⚘️❤️💕🇮🇶🇮🇷🇮🇶🇮🇷🇮🇶
Very interesting👍👏👏 looks like our Walmart here in USA 🇺🇸enjoyed your video👍❤
Hello, my friend 😍 Thank you for your comment and for watching the video, we are glad that you liked the video, and we hope you will always watch our videos and be with us, good luck my good friend ❤💚😍🙏
Спасибо за видео
Thank you interesting, lot more expensive here in UK
Hello, my friend 😍 Thank you for your comment and for watching the video ❤ We hope you always watch our videos and write comments ❤❤ good luck my good friend ❤💚😍🙏
A very interesting video, merci
Thank you too Dear Friend ❤❤
We just came back 2 hours ago from Walmart in Nevada USA, and spent 598.41 just for groceries, and I googled the price total in Tomans and came to 25,133,220.00 - no more shopping for a while.
Hello, my friend 😍 Thank you for your comment and for watching the video, Thank you for Good Information, good luck my good friend ❤💚😍🙏
Super great video. If 1 $ is 1 euro, prices in the Netherlands are much higher.
متشكرم❤❤
خواهش می کنم دوست عزیز ❤❤
Hallo, Danke für dein Video und die Informationen 👏Es ist immer interessant zu sehen was es in anderen Ländern zu kaufen gibt. Gibt es auch anderes Brot? Also, ich müsste mehr Geld ausgeben. Ich kaufe für eine Woche ein und sind es ungefähr 100€ vor 2 Jahren waren es 70€. Bitte mehr solche Videos Reza und Mahsa 😊👏🙌Liebe Grüße aus Deutschland.
Hallo, mein Freund 😍 Danke für deinen Kommentar und dass du dir das Video angesehen hast. Wir freuen uns, dass dir das Video gefallen hat. Danke für die guten Informationen. Viel Glück, mein guter Freund ❤💚😍🙏 Wir werden in Zukunft auf jeden Fall weitere Videos zu Preisen machen
I live in New Zealand, and it’s impossible to buy what you got for $20 here. I need at least $60. Thanks for the video.
I pay $2.49 for a box of tissue that size, you pay $.040. I am in the USA. Our yogurt is $3.99 to $6.99 a quart, depends on the brand. The cheapest eggs here run $1.99 for 12. Your food in Iran is a lot cheaper than here in the USA.
Thanks for uploading & updates. In our City & State in lower 48 States of the USA 🇺🇸 , I say at least $135 you have to pay off the door. 😢
Hello, my friend 😍 Thank you for your comment and for watching the video, we are glad that you liked the video, Thank you for good information, good luck my good friend ❤💚😍🙏
Tissues are about a dollar cheaper there than in the US. Some of the other prices are closer. Tomato paste is about the same. Eggs are about the same too. Is the milk non refrigerated? We have almond milk etc that doesn't need to be refrigerated until it's opened but cows milk stays in the refrigerated section. There's a lot of rice in the aisle there. Do you make tadiq? Have you guys experienced inflation like most countries?
US sells shelf stable milk, but you have to go to different stores to find it.
Hello, my friend 😍 Thank you for your comment and for watching the video, we are glad that you liked the video, and we hope you will always watch our videos and be with us, good luck my good friend ❤💚😍🙏