Prezes UOKiK SZCZERZE o praktykach BANKÓW w Polsce! (POZWY, TSUE, mBANK, PKO, FRANKI, SKD, WIBOR)
HTML-код
- Опубликовано: 15 янв 2025
- 🧑🎤 Paweł Wójcik, Prezes Zarządu Votum Finance Help podsumowuje najnowsze informacje dla Kredytobiorców.
#PawełWójcik
==========================================
#VotumFinanceHelp
Votum Finance Help S. A. - votum-fh.pl/
==========================================
Sprawdź jak możemy Ci pomóc: votum-fh.pl/ko... =========================================
Obserwuj nasze kanały
📷 Instagram: / votumfinanc. .
🔷 Facebook: / votumfinance. .
🔺You Tube: / @votumfinancehelp
🎶 Tik Tok: / votum_finance. .
-----------------------------------------------------
Spis treści:
1:40 Które banki obecnie najczęściej pozywają Frankowicze?
4:08 Ile zapadło już wyroków w sprawach frankowych?
6:02 Duże kontrowersje w kwestii rozliczenia między stronami umowy
7:15 TSUE w sprawie wezwania do zapłaty - kiedy będzie wyrok?
7:58 Jak aktualnie orzekają sądy w kwestii żądań banków o zapłatę?
9:30 PKO BP tłumaczy się z masowo wysyłanych wezwań do zapłaty
11:45 Jakie plany ma PKO BP wobec Frankowiczów w 2025 roku?
13:02 Co Prezes UOKiK zarzuca bankom?
źródła:
www.bankier.pl...
www.parkiet.co...
www.rp.pl/bank...
www.onet.pl/in...
biznes.wprost....
xyz.pl/prezes-...
Nie ma się czemu dziwić czy kredyt frankowy czy poliso-lokaty no i osławiony WIBOR,wszystkie te przekręty były mozliwe ponieważ banksterzy i teoretyczne państwo polskie to dobrze zorganizowana grupa o charakterze przestępczym.
To co wyprawiają banki w Polsce jest, grzecznie mówiąc, niebywale 🤯!!! Mamy najdłuższe kredyty, najgorsze umowy 😤!!! Czy ktoś z tym w końcu zrobi porządek?! Jak długo jeszcze będzie tak, że obywatele bogatszych krajów będą mieć tańsze kredyty 🧐?! Pozdrawiam okradzionych prze banki frankowiczow. Życzę Wam i sobie abyśmy odzyskali ukradzione pieniądze i każdy grysik z należnych odsetek 🤞
Dziękujemy panie Pawle za kolejny pomocny materiał. 👍
Proszę nam frankowiczom będących jeszcze w sporze wytłumaczyć skąd się biorą w wyrokach zasądzane CHF i złotówki.
Pytam głównie o to skąd się wzięły tam CHF-y.
Na kilku wyrokach prezentowanych przez grupę Votum zauważyłem że sędzia zasądza część w złotówkach i część we franku....
Nie bardzo rozumiem....
Są kredytobiorcy, którzy spłacali swój kredyt w PLN, ale w pewnym momencie zaczęli kupować CHF na rynku (w kantorach) i wpłacali franki szwajcarskie do banku. Skoro teraz bank jest zobowiązany oddać kredytobiorcy wszystkie wpłaty, to oddaje zarówno te złotówki jak i franki.
W 2011 czy 2012 weszła ustawa, że skoro to są niby franki, to można spłacać franki. Część ludzi tak zaczęło - ja sam biegałem do kantoru i wpłacałem w kasie bankowym papierki, zanim internetowe kantory nie weszły. No a jeśli dałem bankowi franki, to on je musi teraz oddać.
Dziękujemy za opinię. W zasadzie odpowiedzi na Pańskie pytanie zostały udzielone, ale potwierdzamy, że w przypadku skorzystania z ustawy antyspreadowej i przejścia na spłatę rat bezpośrednio w CHF, to są uznając umowę za nieważną, zwraca Kredytobiorcom wpłacone franki.
@@votumfinancehelp
A tak tylko doprecyzowując...
czy jeśli np.w umowie kredytowej która finalnie zostanie uznana za nieważną widnieje zapis wkładu własnego wyrażonego w CHF (a był realnie w złotówkach) to czy Sąd zasądza wówczas zł czy jednak CHF...?
@@klientnowy6496 W przypadku nieważności do zwrotu pozostają rzeczywiście wpłacone środki do banku, wynikające z zaświadczeń wydanych przez bank, potwierdzających wypłatę i spłatę kredytu.
Sady i tak sa zbyt łaskawe dla bankow. Kara nie powinna byc tak slaba ze umowa jest niewazna powinno byc wykorzystany rowniez kodeks karny art 286. Wszyscy z zarzadu bankow powinni byc skazani karnie ze wszelkimi konsekwencjami.
Dokladnie
Art. 286 Kodeksu karnego, który dotyczy oszustwa, może mieć zastosowanie w sytuacjach, gdy udowodniono, że bank celowo wprowadzał klientów w błąd w celu osiągnięcia korzyści majątkowej. Jednak zastosowanie tego artykułu w praktyce wymaga wykazania intencji przestępczej i konkretnego działania na szkodę klienta. W wielu przypadkach umowy kredytowe są oceniane w sferze prawa cywilnego (np. naruszenie praw konsumenta) zamiast prawa karnego.
Argument o surowszych karach, w tym karach karnych dla zarządu banków, jest często podnoszony przez osoby poszkodowane. Warto jednak pamiętać, że:
Procedury sądowe w Polsce są złożone, a wyrok w sprawach karnych wymaga wysokiego poziomu dowodów.
Instytucje bankowe zazwyczaj posiadają dobrze rozbudowane mechanizmy prawne, co utrudnia bezpośrednie wskazanie winnych na poziomie zarządu.
Prawo międzynarodowe i europejskie, na które Polska się zobowiązała, także wpływa na to, jak regulowane są kwestie bankowe i ochrony konsumentów.
@darek638 bankstrzy oraz zlodzieje w bialych kolnierzykach wiecznie umykaja sprawiedliwosci. Pozniej sa rewolucje i krawa jatka na ulicach w zamoznych dzielnicach. A wystarczy dojrzec brak rownowahi prawnej miedzy niesmiertelna spolka a zwyklym konsumentem
III RP to państwo z G/K