CZASY ROZDZIAŁÓW: 0:00 - Juliusz Słowacki, Kordian - motto 1:07 - Przygotowanie 20:48 - Prolog 24:10 - Część I, Akt I 24:18 - Scena I - Kordian lat 15 44:58 - Scena II - Kordian i Laura 54:37 - Scena III - Noc. Laura sama 58:30 - AKT II - WĘDROWIEC 58:40 - James Park w Londynie - Kordian lat 18 1:03:19 - Dover. Kordian czyta "Króla Lear" 1:05:15 - Willa włoska - Kordian i Wioletta 1:10:26 - Kordian i Wioletta na koniu 1:11:40 - Sala w Watykanie 1:15:39 - Mont Blanc - monolog Kordiana 1:21:36 - AKT III - SPISEK KORONACYJNY 1:21:41 - Scena I - Plac przed zamkiem 1:27:38 - Scena II - Koronacja cara 1:28:29 - Scena III - Plac przed zamkiem 1:33:08 - Scena IV - Loch podziemny w kościele św. Jana 2:03:32 - Scena V - Kordian idzie po cara 2:16:55 - Scena VI - Szpital wariatów 2:31:13 - Scena VII - Plac Saski 2:39:14 - Scena VIII - Kordian w więzieniu 2:48:42 - Scena IX - Car. Sam. W pokoju 3:07:00 - PLAC MARSOWY 3:08:30 - OBSADA OBSADA: Ignacy Peczkis - Wielki Książe Tymoteusz Masłyk - Mefistofeles, Doktor, III z ludu Emanuel Podlecki - Prezes, Gehenna Krzysztof Ornacki - Szatan Natalia Sternak - Imaginacja, I ze spiskowych Julia Jacek - Laura, II Waryjat, głos daleki kobiecy Olga Więcek - Wioletta, I z ludu Stanisław Maciejewski - Papież, Starzec Aleksander Zaniuk - Dozorca w Londynie, Żołnierz, Kuruta, Oficer Mateusz Danielczyk - Dozorca w szpitalu, Papuga, Szyldwach, Garbaty Elegant Piotr Sieńko - Ksiądz Zosia Szydełko - Strach, I Waryjat Witold Rozwadowski - II Młodzieniec, I z ludu, II z ludu, Żołnierz Tymoteusz Piernaczyk - Szewc, II osoba prologu Olga Kaziród - Archanioł, Panna pokojowa, Widmo, Chmura, daleki głos Jan Franaszek - Stojący na kolumnie, I młodzieniec, III z ludu, głos (spiskowi) Maks Kwiatkowski - II z ludu, głos bliższy Jakub Przybycień - Szlachcic, III osoba prologu, Szwajcar Magdalena Rosół - Czarownica Mikołaj Rosół - Narrator, KORDIAN, Grzegorz, Car, Astaroth, Nieznajomy, Podchorąży CHÓRKI: Diabli: Emanuel Podlecki, Tymoteusz Masłyk, Mikołaj Rosół Chór aniołów: Olga Kaziród, Patrycja Rosół, Mikołaj Rosół Chór na Placu Saskim: Julia Jacek, Olga Więcek, Mikołaj Rosół Kopiący grób: Tymoteusz Masłyk, Aleksander Zaniuk Inni: Maks Kwiatkowski, Witold Rozwadowski, Jakub Przybycień OKŁADKA: Stanisław Maciejewski, Mikołaj Rosół NAPISY KOŃCOWE: Stanisław Maciejewski MONTAŻ - AUDIOBOOK: Mikołaj Rosół
już od dłuższego czasu czuje emocjonalne przywiązanie do Kordiana, ale po tym audiobooku, przysięgam, te uczucie jest jeszcze większe. kocham jak operujecie głosami i czuć emocje, które przeżywają bohaterowie, mistrzowska robota.
Super się słuchało. O wiele bardziej przyjemniej niż jak jedna osoba czyta. Lecz przez to że nie słuchałam z książką to czasami się gubiłam w rozmowie, kto z kim rozmawia i kto w danym momencie mówi.
Jednak jest to książka na której dosyć ciężko się skupić na cały czas i nic nie zgubić, nawet jak jest to słuchowisko. Jak ci się przyjemnie słuchało, to bardzo się CIESZĘ!
Słuchaj, śledząc w książce tekst oczyma Lektor może głosem zrozumieć nam np. emocje czy uświadomić fragmenty ironiczne. Ale musi się skupić na wyraźnym odczytaniu słów, a wtedy czasem trudno intonacją podkreślić niuanse nastroju. A kiedy ogłądamy spektakl, to musimy znać treść, bo realizatorzy adaptacji coraz częściej coś z tekstu wyrzucają i przesuwają jak zrobił to np. Konwicki z "Dziadami" Mickiewicza, tworząc "Lawę. Opowieść o Dziadach Adama Mickiewicza". Dlatego musimy wiedzieć, czy dany spektakl jest zbliżony do pierwowzoru i na ile się od niego różni.
ruclips.net/video/V92c43Q9nzc/видео.htmlsi=7V1YaECFRnHV0HJw Słuchanie audiobooka ma sens, jeśli jednocześnie widzisz tekst, śledzisz tekst wzrokiem, czyli przygotowując się do matury: mam tekst w formie książkowej, ołówek w ręce, nanoszę swoje uwagi na tekst, podkreślam, robię komentarze na marginesie i jednocześnie myślę o tekście i uszami chłonę treść i emocje przekazywane przez lektora. Adaptacje teatralne są tylko reżyserską interpretacją tekstu dramatu (autorskiej wersji). Na maturze obowiązuje znajomość tekstu. Stąd potem problem z prawidłową interpretacją (wyjaśnieniem sensów w kontekście). Inaczej odczyta tekst uczeń, inaczej specjalista, inaczej artysta. Żadne streszczenie nie przygotuje do omawiania lektury samodzielnie na maturze.
Bardzo doceniam, sama nie byłabym w stanie tego przerobić ale w scenie lV jest jakaś pętla i zupełnie się zgubiłam dlatego scene czwartą doczytałam sama i przewinęłam do następnej.
CZASY ROZDZIAŁÓW:
0:00 - Juliusz Słowacki, Kordian - motto
1:07 - Przygotowanie
20:48 - Prolog
24:10 - Część I, Akt I
24:18 - Scena I - Kordian lat 15
44:58 - Scena II - Kordian i Laura
54:37 - Scena III - Noc. Laura sama
58:30 - AKT II - WĘDROWIEC
58:40 - James Park w Londynie - Kordian lat 18
1:03:19 - Dover. Kordian czyta "Króla Lear"
1:05:15 - Willa włoska - Kordian i Wioletta
1:10:26 - Kordian i Wioletta na koniu
1:11:40 - Sala w Watykanie
1:15:39 - Mont Blanc - monolog Kordiana
1:21:36 - AKT III - SPISEK KORONACYJNY
1:21:41 - Scena I - Plac przed zamkiem
1:27:38 - Scena II - Koronacja cara
1:28:29 - Scena III - Plac przed zamkiem
1:33:08 - Scena IV - Loch podziemny w kościele św. Jana
2:03:32 - Scena V - Kordian idzie po cara
2:16:55 - Scena VI - Szpital wariatów
2:31:13 - Scena VII - Plac Saski
2:39:14 - Scena VIII - Kordian w więzieniu
2:48:42 - Scena IX - Car. Sam. W pokoju
3:07:00 - PLAC MARSOWY
3:08:30 - OBSADA
OBSADA:
Ignacy Peczkis - Wielki Książe
Tymoteusz Masłyk - Mefistofeles, Doktor, III z ludu
Emanuel Podlecki - Prezes, Gehenna
Krzysztof Ornacki - Szatan
Natalia Sternak - Imaginacja, I ze spiskowych
Julia Jacek - Laura, II Waryjat, głos daleki kobiecy
Olga Więcek - Wioletta, I z ludu
Stanisław Maciejewski - Papież, Starzec
Aleksander Zaniuk - Dozorca w Londynie, Żołnierz, Kuruta, Oficer
Mateusz Danielczyk - Dozorca w szpitalu, Papuga, Szyldwach, Garbaty Elegant
Piotr Sieńko - Ksiądz
Zosia Szydełko - Strach, I Waryjat
Witold Rozwadowski - II Młodzieniec, I z ludu, II z ludu, Żołnierz
Tymoteusz Piernaczyk - Szewc, II osoba prologu
Olga Kaziród - Archanioł, Panna pokojowa, Widmo, Chmura, daleki głos
Jan Franaszek - Stojący na kolumnie, I młodzieniec, III z ludu, głos (spiskowi)
Maks Kwiatkowski - II z ludu, głos bliższy
Jakub Przybycień - Szlachcic, III osoba prologu, Szwajcar
Magdalena Rosół - Czarownica
Mikołaj Rosół - Narrator, KORDIAN, Grzegorz, Car, Astaroth, Nieznajomy, Podchorąży
CHÓRKI:
Diabli: Emanuel Podlecki, Tymoteusz Masłyk, Mikołaj Rosół
Chór aniołów: Olga Kaziród, Patrycja Rosół, Mikołaj Rosół
Chór na Placu Saskim: Julia Jacek, Olga Więcek, Mikołaj Rosół
Kopiący grób: Tymoteusz Masłyk, Aleksander Zaniuk
Inni: Maks Kwiatkowski, Witold Rozwadowski, Jakub Przybycień
OKŁADKA:
Stanisław Maciejewski,
Mikołaj Rosół
NAPISY KOŃCOWE:
Stanisław Maciejewski
MONTAŻ - AUDIOBOOK:
Mikołaj Rosół
Doskonała robota, gratulacje i podziękowania dla wszystkich.
Dziękujemy! Polecamy się na przyszłość 🙏
Przepiękne wykonanie! Brawo dla wszystkich ! Bardzo pomocny audiobook
DZIĘKUJEMY!
Dziękuję, nie mam cierpliwości by samemu przebrnąć przez Kordiana samodzielnie, więc takiej jakości audiobook to wielki ratunek:)
Jak ci się dobrze słuchało to bardzo się cieszę.
@@mikolajrosollitzpasja Dobrze się słuchało, sprawdzian z lektury zdany, a do tego dużo w głowie zostało. Jak dla mnie rewelacja:)
1:20:06
Brawo dla wszystkich!
Dobra robota.
już od dłuższego czasu czuje emocjonalne przywiązanie do Kordiana, ale po tym audiobooku, przysięgam, te uczucie jest jeszcze większe. kocham jak operujecie głosami i czuć emocje, które przeżywają bohaterowie, mistrzowska robota.
To co mówisz jest bardzo ciekawe! W takim razie bardzo się cieszę, że mogliśmy przygotować dla Ciebie ten audiobook 🖖
Dziękuję ratujecie mi tyłek przed jutrzejszym sprawdzianem z lektury ❤❤
Super się słuchało. O wiele bardziej przyjemniej niż jak jedna osoba czyta.
Lecz przez to że nie słuchałam z książką to czasami się gubiłam w rozmowie, kto z kim rozmawia i kto w danym momencie mówi.
Jednak jest to książka na której dosyć ciężko się skupić na cały czas i nic nie zgubić, nawet jak jest to słuchowisko.
Jak ci się przyjemnie słuchało, to bardzo się CIESZĘ!
Słuchaj, śledząc w książce tekst oczyma
Lektor może głosem zrozumieć nam np. emocje czy uświadomić fragmenty ironiczne. Ale musi się skupić na wyraźnym odczytaniu słów, a wtedy czasem trudno intonacją podkreślić niuanse nastroju. A kiedy ogłądamy spektakl, to musimy znać treść, bo realizatorzy adaptacji coraz częściej coś z tekstu wyrzucają i przesuwają jak zrobił to np. Konwicki z "Dziadami" Mickiewicza, tworząc "Lawę. Opowieść o Dziadach Adama Mickiewicza". Dlatego musimy wiedzieć, czy dany spektakl jest zbliżony do pierwowzoru i na ile się od niego różni.
ruclips.net/video/V92c43Q9nzc/видео.htmlsi=7V1YaECFRnHV0HJw
Słuchanie audiobooka ma sens, jeśli jednocześnie widzisz tekst, śledzisz tekst wzrokiem, czyli przygotowując się do matury: mam tekst w formie książkowej, ołówek w ręce, nanoszę swoje uwagi na tekst, podkreślam, robię komentarze na marginesie i jednocześnie myślę o tekście i uszami chłonę treść i emocje przekazywane przez lektora.
Adaptacje teatralne są tylko reżyserską interpretacją tekstu dramatu (autorskiej wersji). Na maturze obowiązuje znajomość tekstu. Stąd potem problem z prawidłową interpretacją (wyjaśnieniem sensów w kontekście). Inaczej odczyta tekst uczeń, inaczej specjalista, inaczej artysta. Żadne streszczenie nie przygotuje do omawiania lektury samodzielnie na maturze.
Super sprawa i świetny efekt, gratuluję wszystkim 😊
Gratuluję czarownico 🔮🧿🧙♀
@@mikolajrosollitzpasja Wypłatę w postaci dachówek z hostii mszalnych proszę wysłać do najbliższego paczkomatu.
@@magdalena4834 Twoja paczka od:
Szatani.pl (666 666 666)
wyruszyła w drogę do Paczkomatu.
Z pewnych źródeł wiemy, że nie ogląda się za siebie.
Audiobook z dubbingiem? Tego jeszcze nie słyszałem
Świetna robota. Keep going
Okej, pierwszy dzień czytania: 28 strona, 54:39
drugi dzień czytania: 76 strona, 2:31:11
trzeci, ostatni dzień czytania: 92 strona, 3:08:25
Książka super przydatna na maturze! Będzie dobry wynik ;)
Buja, propsy dla wszystkich!
Dziękujemy!
Jak zwykle świetnie 👏🏻
I czasem zwaryjowane
@@mikolajrosollitzpasja trzeba WZIĄĆ poprawkę ze częściej niż czasem 😆
@@juliajacek1295 Masz na myśli wziąść 😈?
@@mikolajrosollitzpasja 😑🔪
Super! Dziękuje za pomoc w zrozumieniu lektury❤️😁
Cieszę się, że nasze słuchowisko się spodobało🖖
Super się was słucha 😍
Dziękujemy!!
Cudowne
Królu
Pięknie wyszło :) Gratulacje dla wszystkich 😎😎
Kłaniam się Szatanie.
Świetne! Brawo, brawo!!!
Dziękuję 😃😃😍😍
Genialna robota ❤️🦜
Alleluja!
Elegancko 🎉
Tak, panie prezesie.
Bardzo dobra robota, boy tak dalej! Pozdrawiam!🍎
To dopiero początek! Dzięki i pozdrowienia!
dziekuje!!!!❤
O matko jakie to cudowne ❤️
Dzięki Martyna!🍷❤️
Dzięki wielkie ❤
Kolejny świetny audiobook w twoim wykonaniu!
Dzięki! Masz jakąś ulubioną scenę?
Dzięki bardzo
Życzę frajdy przy słuchaniu!
dziękuję 🫶🏼🫶🏼
Wspaniały audiobook!
DZIĘKI ZA DOCENIENIE! Pozdrowienia
good job!
Dzięki 👌 trzymaj się !
super audiobook!
Dzięki, pozdrawiam!
Dziękuję!!!💕💕💕
Proszę💗!
💪🔥😎
Fire and blood
1:28:24 akt III scena II
1:46:06 zakładka
1:21:37 strona 105
59:06 Strona 77
2:31:11 strona 191
Bardzo doceniam, sama nie byłabym w stanie tego przerobić ale w scenie lV jest jakaś pętla i zupełnie się zgubiłam dlatego scene czwartą doczytałam sama i przewinęłam do następnej.
Dziękuję za informacje!
1:43:00
1:43:24
45:00
2:36:17
1:49:23
Ratujecie tyłek mam za dwa dni sprawdzian a ja nie mam przez szkołę czasu przeczytać lektury❤
Doskonale rozumiem twój ból. Spoko, że możemy pomóc w tym wszystkim;) Pozdro!
13:23
2:31:24
1:50:34 zakladka xd
❤🎉lepsza by była Pan Tadeusz..a nie o czarownicach..
Nie do końca rozumiem, ale Pan Tadeusz również jest dostępny na moim kanale;)
Pozdrawiam
1:11:42