KINVA ART Festészet titkai 5 festékek kiválasztása

Поделиться
HTML-код
  • Опубликовано: 16 дек 2024

Комментарии • 14

  • @berzerker478
    @berzerker478 7 лет назад +2

    Köszönjük az eddigi videókat!
    Nagyon népszerű téma volna úgy gondolom sok művész számára, ha lenne téma az alapozáson túl a vászon vagy lemez alap színezése témában. Erre vonatkozó videók nincsenek!
    Ami meg teljesen hiánypótló volna Magyarországi szinte, az a festmények LAKKOZÁSA végső lezárása lenne, melyhez igen hasznos volna a bemutató is!!!!
    Remélem lesz ilyen is!!!!
    Köszönetel!

    • @KINVA
      @KINVA  7 лет назад

      Hamarosan lesz ilyen téma is. :)

  • @marikaberenyi6243
    @marikaberenyi6243 3 месяца назад

    Köszönöm szépen!

  • @istvanpinter3177
    @istvanpinter3177 4 года назад +1

    Emitetted a Schincke Mussini festékét, amiben gyanta van. Ez a gyanta "csak" a fényességben befolyásolja a minöséget, vagy valami másban is? Szabad keverni különbözö márkájú festékeket, (konkrétan a Schmincke Mussini-re és a Blockx-re gondolok) vagy maradjak feltétlenül egy bizonyos festékmárkánál? Megtisztelö válaszodat elöre is köszönöm. Nagyon jók a videóid. Tisztelettel: István

    • @KINVA
      @KINVA  4 года назад

      Kedves István! Az összes olajfesték márka szabadon keverhető egymással. A Mussini gyanta tartalma picit fényesebbé teszi a festéket és talán egy kissé jobban terül tőle, simább felületeket ad, kevésbé megőrizve az ecset nyomot a festékfilm felszínén.

    • @istvanpinter3177
      @istvanpinter3177 4 года назад

      ​@@KINVA Nagyon köszönöpm a gyors választ, ez nekem nagyon jó hír, mert egy webshopban most 15% kedvezmény van a Blockx festékeire, és néhány színnel kiegészíteném a Mussini készletemet. Köszönettel: István

  • @berzerker478
    @berzerker478 7 лет назад +1

    Kedves Krisztián!
    A probléma kis hazánkban, hogy egyszerűen nincs meg a teljes színpaletta a festékekből és az igazán minőségi kiegészítők!
    BLOCKX olajfestéket egy helyen lehet rendelni, de hiányos a skála, sok szín nincs meg!
    Az említett vermillion, vagy cinóber vörös a RUBLEV márkából sem kapható!
    Amit tapasztaltam még, hogy azonos színek nevei nem is ugyanazok a különböző gyártóknál. Így nehéz összehozni, beazonosítani a neveket a fantázianevekkel!
    Aztán a Winsor & Newton cégnek van nagyon jó szere fényesítéshez, firniszeléshez, amit LIQUIN ORIGINAL néven lehet kapni, ilyen sincs nálunk.
    Továbbá dióolaj sincs túl sok, de egy fajta legalább kapható, de hozzá asványi oldószer (odorless mineral spirits) amit GAMSOL néven árulnak másutt, itthon szintén nincs! Pedig 1:1 arányban kellene keverni. Mert ha az ember megveszi a drága festéket, a lakkos lenolajos festőszerrel nem szívesen rontja le.
    Érdeklődnék esetleg beszerezhetőek e Önnél hasonló szerek?
    A külföldi rendelés problematikája, hogy legalább annyi a postaköltség mint a termékek maguk!

    • @KINVA
      @KINVA  7 лет назад

      Kedves Berzerker!
      Ajánlom figyelmébe a muveszkatalogus.hu webáruházat üzemeltető vállalkozást ők elég sok mindent be tudnak szerezni. Blockx és Rublev festékekből rendelnek bármit kérésre, csak meg kell várni, azt az időszakot amikor a következő nagyobb tételű rendelést leadják. A fent említett két márkának a készletfogyása talán részben nekem is köszönhető, hiszen pár éve népszerűsítem hazánkban a magas minőségű festékeke használatát.
      A festékszínek beazonosításához érdemes a Color Index számokat megismerni a keresett színek esetében, és ezeket keresni a festéktubusokon. Komolyabb gyártok feltüntetik ezt a kódot. pl. az ólomfehér PW1 kóddal fut. Az első betű a "pigment szó rövidítése, a 2. betű az adott szín Angol nevének kezdőbetűje, "W" mint "white". Ez értelemszerűen egy vörös pigment esetében "R" lesz (mint Red). A szám pedig az adott színű pigmentek csoportjában való hova tartozást jelöli. A titán fehér pl. PW6 míg a cik fehér PW4 kódszámmal bírnak, és így tovább...
      Dióolaj egyébként is igen drága, én a Solió Étolaj Kft.-től veszem gasztronómiai céllal termelt hidegen sajtolt dióolajat, és magam tisztítom, ez így sokkal olcsóbb és jobb minőségű. A tisztításról van itt a videóim között egy videó.
      A gamsolra nem érdemes energiát pazarolni, míg a terpentinből csak a kétszeresen desztillált művészterpentin a megfelelő festészeti célra addig a lakbenzinből minden típus megfelelő, mert jelentős eltérés nincs köztük. Amit az Angolszász országok terminológiájában "White spirit" vagy "odorless mineral spirits" néven említenek azokat mi itthon "Háztartási Higító" "lakbenzin" stb. néven ismerjük Ezek mind alifás vagy aromás szénhidrogének, gyakorlatilag kőolaj azaz ásványolaj származékok. A művészeti célra főleg a lakkbenzint használják. Ebből van szagtalan és normál verzió. A háztartási festékboltban kapható 600,- Ft/liter áron kapható lakbenzin, ugyanaz mint a művészellátók által méregdrágán árult saját márkás white spirit. A Gamsol is megegyezik bármelyik szagtalanított hígítóval. Festészetben főleg az alifás szénhidrogének változatait használjuk terpentin helyettesítésére. Ezek a Háztartási hígító, lakkbenzin, fehérített petróleum. Az aromás szénhidrogéneket, pl. "aromás higító" csak speciális gyanták oldása esetén alkalmazzák bizonyos lakkok esetében, pl. Laropal A81 műgyanta lakk stb.
      A Winsor & Newton Liquin Original festőszerének van jobb megfelelője. A lengyel Renesans cég által gyártott, Fluix festőszer a neve és a muveszkatalogus.hu oldalon kapható. Olcsóbb mint a liquin original és ugyanazt tudja, fényesíti az anyagot, kissé zselés állagú, így kissé tixotróp és a száradást is nagyon meggyorsítja. Keverhető olajokkal, terpentinnel, lakkbenzinnel is, így festőszerek komponense is.
      Ugyanakkor mind a liquin mind a fluix alkyd gyantából készült. Utólag nem visszaoldható, sárgulásra hajlamos anyag mint minden alkyd gyanta. emiatt nem ajánlom firniszelésre. Csak festőszernek. Természetesen firniszelés alatt én a festmények különböző lakkozási módszereit értem.
      Cinóber vörös, Valódi Nápolyi sárga, ólom-ón sárga és ólomfehér színek sajnos egy uniós szabályozást követően nem kaphatók hazánkban mérgezőségük miatt. Ezeket külföldi webshopokból lehet rendelni, érdekes módon Britt és Ír kerskedésekben kaphatóak. Blockx, Michael Harding, Williamsburg, Rublev, Pip Seymour márkákban lehet megtalálni őket, igen borsos áron.
      Alapvetően nem foglalkozom anyagok értékesítésével de Blockx Ólomfehérem van néhány 200 ml tubus, ebből már mértem ki ismerősöknek akik kértek. A kinva@kinvafestmenyek e-mail címen érdeklődhet erről.

  • @zoliziss
    @zoliziss 3 года назад +1

    fine????? Ejtsd: fájn....jesszus..ilyen szintű angolt ritkán hallani a mai világban

    • @mercedesdravafalvi4711
      @mercedesdravafalvi4711 3 года назад +5

      Ön ezt az egy dolgot hallotta meg a videóból?
      Gratulàlok!
      Ő művészetet oktat,nem angol kiejtést!

    • @elizabethermenyi6478
      @elizabethermenyi6478 2 года назад +1

      @@mercedesdravafalvi4711 ebben igaza van, csak az a baj, hogy kicsit elveszti a hitelét az egész. Nem kell nyelvtanárnak lenni, de legalább amivel naponta foglalkozik az ember, azon dolgok nevének a helyes kifejtését tanulja meg. Mert fájdalmas hallgatni…

    • @KINVA
      @KINVA  Год назад +1

      Ha figyelmesen megnézed a videót, hallhatod, hogy a legtöbb helyen "fájn"-nak ejtem. Ami miatt olykor úgy ejtem, ahogyan írjuk, az azért van mert sok tanítványom nem beszél semennyire angolul, és az ő kedvükért muszály, hogy úgy is elhangozzon egy-egy kifejezés, ahogyan azt leírva látják.

    • @gabigiba6556
      @gabigiba6556 Год назад

      @@KINVA
      Nagyon helyes,van aki egy í,i-ből is problémát gyárt.Természetesen őket nem a téma értéke érdekli hanem a témában levő eltérések lexikális kiigazítása.Tele van velük a net minden blogon jelen vannak.